Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

prosim hitro pomoč kateri kamen je to


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
89 komentarjev na to temo

#1 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 20. julij 2012, 12:58

Pozdravljeni, doma imam kamen ki je prozoren in ni velik, mislim da ni steklen ker mi je padel iz 3. nadstropja in se ni razbil . Od znotraj ima malo belih črt! za boljše prepoznavanje prilagam nekaj slik! slike pošiljam v priponki! Video kamenčka pa na you tubu

Hvala že v naprej!

Priponke (datoteke)


Lp,Miško

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. julij 2012, 13:10

hm, težko rečem, se ne spoznam toliko. kamena strela ni (je mehkejši tale, ima drugo strukturo), morda kateri od ahatov, lahko pa bi bil celo kak fluorit (tako svetel)... lahko bi bil tudi selenit (samo nima teh svilnatih laskov notri videti) ali tudi lunin kamen...
tudi je težko prodnik sodit... pa še slabo se vidi.
žal. ne vem... xnckrivx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 20. julij 2012, 17:43

Torej , kamena strela odpade! Ostanejo še ahat(mislim da ne) flourid(mogoče ) SELENIT se mi zdi da bi lahko bil lunin kremen!Nimam pojma kateri bi lahko bil???!!!Kasneje priložim še slikico! Kupil sem ga pa v avtomatu kjer so imeli različne kamne od turkizov do ahatov pa je tale padu vn iz avtomata ! pa sem najprej preizkusu da ni slučasjno ponaredek mislem steklen al pa kaj umetnega! nee! sem ga vrgeu iz 3. nadstropja in ni počil nobene razpokice nič ne vem kaj bi lahko to bilo??
Lp,Miško

#4 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 20. julij 2012, 18:56

Evo mal bolše slikice! Upam da se bo dalo razbrati!PS: Ker so slike mal prevelike vam svetujem da si povečavo v brskalniku date na minimum ! Mislim procente ! Jst mam nastavljen 100% pa sem spremenič na 25%Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika
Lp,Miško

#5 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 20. julij 2012, 21:33

Zakaj te pa to sploh zanima...a si poskusil vsaj malo slikce pogledal v kakšni enciklopediji...na netu valjda...:fiju:

Nešto mi liči na prozorni kunzit, selenit, uleksit. Preletel sem enciklopedijo v hrvaščini, zato sem ubacio kar tam napisana imena. Od oka bi rekel, da je netipična kamena strela. Čeprav mi še najbolj zgleda podoben spodnji sliki- girasol. x:)x

Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#6 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 21. julij 2012, 06:58

Pa še po nećem bi lahko sklepali glede na to da je bil tale kristal samo 1€ tisti dragi odpadejo.
Lp,Miško

#7 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 21. julij 2012, 10:32

Poleg tega prozornega imam doma še 4 poldrage kamne! kupil sem jih v kompletu 6 a sta se mi žal 2 izgubila! Pisalo je tudi kateri kamni so to pa sem izgubil listek ! glede na to da so bili dokaj poceni jih boste zlahka prepoznali! hvala da ugotavljate katere kamne imam!1. kamenčekObjavljena slika2. kamenčekObjavljena slika3. kamenčekObjavljena slika4. kamnčekObjavljena slika
Lp,Miško

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. julij 2012, 11:31

ogromne slike...

ja, se strinjam z Brezotom, še najbližje je girasolu. :)
Prvo fotko si močno osvetlil al kake barve našponal oz. je bla taka svetloba, da je bolj pisan in sinjkast in tak bil, srkatka, mi je v bistvu najbolj ličil na lunin kamen (selenit ni lunin kamen, naj te ne zavede ime).
No lahko bi bil tudi kunzit.

Za tele ostale: prvi se preslabo vidi, a morda bi lahko bil kak čadavec (dimni kremen), drugi je zagotovo ahat (najbrž mahovnati ahat), tretji je najbrž oniks, četrti pa ametist (razen če ni spodaj na desnem spodnjem delu oranžkast - se ne vidi dobro, no v tem primeru bi lohk bil tudi ametrin).

a 1€ da je bil?
ja sej tolk so ti prodniki, to so podlragi, ne dragi kristali.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 21. julij 2012, 13:36

Hvala za odgovore !Še enkrat slika 1. ker se ni vidla dobra Objavljena slikatorej 1, ?2. ahat3.oniks4.ametist, nima nobene lise spodajhvala za vse odgovore!
Lp,Miško

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. julij 2012, 14:06

aha, ne, ni dimni kremen očitno. :)

ne vem, kaj bi bilo tole.... očitno tudi nek mix spojin...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 21. julij 2012, 14:22

Ja na vrhu ima take čudne usedline drugač ja pa odospodi siv in dokaj prozoren.
Lp,Miško

#12 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 22. julij 2012, 14:01

Za oniksa nisem čisto prepričan, da je oniks ker sem opazil da je malo bolj svetel kot slike oniksov na netu?! Ma pa na spodnji strani tut eno tako zeleno črtico!ubiszvu ni zlo zelena je bolj tko na rjav????
Lp,Miško

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. julij 2012, 14:28

aha, saj tudi jaz nisem bila čisto ziher, ker ima navadno več sijaja.

sicer pa je po takihle fotkah zelo težko reči...
že sam prodnik, dvocentimetrski, je včas težko identificirat, celo če ga v roki držiš...
ti maš brušen čist smaragd, lepe (smaragdno)zelene barve, pol maš pa v roki en ogromen kamen, ki ima notri nekaj tega... al je ves tak črnikast... v bistvu je pa to smaragd (pa kdo pol debelo gleda).

tudi kakšni ti magnetiti so lahko zelo različni...
je najboljše kamen od blizu videti, z raznih zornih kotov in da po možnosti lahko še skozenj pogledaš, torej da vidiš ali je prosojen ali ne... itd.
tudi po tem lahko bolj zanesljivo ugotoviš, nekateri so si zelo podobni.

jaz sem dobila en obesek kot da je opal... (ker pač šizim na opale), v resnici pa mislim da je lunin kamen.

lahko je en kristal prinešen od bogvekod, pa zgledaj nekaj podobnega našemu kalcitu, med kremenom pa še čim, zraven ma morda še kaj Fe in/ali Mg rude (tako kot zgoraj tvoj 'čadavec' -ki sem jaz mislila na prvi pogled da je) itd., pa ga je nemogoče identificirat, če nisi zelo v tem (samo ljubiteljsko, kot sem jaz).
Da se pa najbrž najti na netu zelo natančne slike, da si potem lahko skoraj stoprocenten, pa še tedaj ne moreš bit.

Probaj pobrskat po netu za stranjo Tadeja Pretnerja, ima tudi forum (menda je še dejaven), pa (ga) tam pobaraj, pa boš najbrž izvedel več o tem, kar te zanima, pa še strokovno.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 23. julij 2012, 08:28

Tako na forumu sem probal uprašat kateri kamenčki so !1. so rekli da je girasol2. da je čadavec3. da je bolj rodonit kot mahovnati ahat4. da ni oniks ampak obsidan5. je pa ametist
Lp,Miško

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. julij 2012, 09:33

Tako na forumu sem probal uprašat kateri kamenčki so !1. so rekli da je girasol2. da je čadavec3. da je bolj rodonit kot mahovnati ahat4. da ni oniks ampak obsidan5. je pa ametist

a tako, da je čadavec. :)
tudi za mahovnati ahat sem se kasneje spomnila, da bi lahko bil rodonit, kot tudi za oniksa, da bi lahko bil obsidijan (očitno si uspel najti en centimeter popolnoma čistega oz. črnega :)).
No fino.
je fajn stručkote taprave vprašat. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 23. julij 2012, 17:00

Povedali so mi tudi da je prvi kamena strela, sem preizkusil kamen presvetliti s svetlobo pa ni bilo nič videti torej je verjetno kamena strela
Lp,Miško

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. julij 2012, 09:05

Super, hvala tudi, da si prišel nazaj še nam povedat. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 24. julij 2012, 17:13

Ni za kej , Marsa hvala za vse tvoje odgovore! Super Si!!!!
Lp,Miško

#19 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 25. julij 2012, 16:58

Objavljena slikaJa že spet sem dobil en nov kamenček! KAJ JE TOLE? Od zunaj je 80 % polakiran ker je zelo gladek
Lp,Miško

#20 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 27. julij 2012, 16:54

Kateri kamen je pa tole ???(ta v prejšnjem prispevku_)???
Lp,Miško

#21 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 27. julij 2012, 17:06

Pozdravljeni že spet!Imam 3 kamne ki so iz korzike so taki mal posebni in me zanima kateri so če niso mixani z različnih kamnin, in tudi zanima me če je kateri od njih poldrag in poseben da bi ga lahko dodal svoji zbirki poldragih kamnov??? res ne vem1. kamen Objavljena slika2. kamen Objavljena slika3. kamen Objavljena slikaAli so mogoče kaj zdravilni oddajajo kake posebne energije???Vem pa tudi da je eden iz grahaste plaže samo nevem kateri ali pa celo 2.hvala za odgovore!!!!! :) :D :D :D :D
Lp,Miško

#22 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 28. julij 2012, 08:48

ugotovil sem da sta 1in 2 iz grahaste plaže na korziki!Ćim prej odgovorite !!!Hvala!!! :D :D :D :D :D
Lp,Miško

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. julij 2012, 12:43

Haj.
Ne bi vedla. :)
So pa zelo lepi (1. me spominja na enega ki sem ga dobila iz Avstralije, meni neznano ime, tako da si ga nisem niti zapomnila).

(*zadnji ima morda mešanico lepidolita)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 28. julij 2012, 12:47

Pa so kaj tku posebni al pa zdravilni ??
Lp,Miško

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. julij 2012, 12:51

ja seveda. a nisi zdaj že čisto zdrav? :)

(težko rečem, če so zdravilni ali za kaj so zdravilni, če niti ne vem, kateri so)

((drugače pa lepidolit na fizični ravni dobro deluje na črevesje, na psihični pa uravnoveša - blaži jezo, strah itd. - ČE je sploh lepidolit :)))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0