Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Politika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
10944 komentarjev na to temo

#10651 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 575

Objavljeno: 14. avgust 2023, 17:11

...Nato vojaška vaja "Jadranski udar" je bila menda podaljšana .... do 7. avgusta ....
To je tisto kar sem objavila že maja in zakaj sama to spremljam in zakaj mi je to pomembno ... sem prepričana, da se dogaja pri nas in v okolišu ...

Zato spremljam vojaško Nato vaje na našem ozemlju ... Sem že to objavljala v preteklosti kdaj so vojaške vaje, kakšna je njihova vsebina  ...
Kadar je na 1000 zavezniških vojakov na slovenski zemlji in se ne ve kdo po naši zemlji rije, vrta, postavlja - pije in kdo plača ... takrat se ljudovi srečajo s tresenjem tal, s požari, s poplavami ...
Ahahah in potem še kuhajo kafe Lajdri ...ohmy.png
Kakšna farsa na naivnost, res ... potrebno se bo zbudit  ... ne pa prejemat mizerne pomoči, ko je že prepozno ...Whatever_anim.gif ...
 

No ... tud Stojan Svet o tem ...(za nekatere bo itak teoretik zarote ... tako, da brez panike ane ) ... tongue.png  ...
https://www.facebook...452679588145463

Še bo pestro. Cepljenje nas - se nadaljuje iz zraka. V deževnici so neodvisni laboratoriji odkrili vse sestavine,
ki so tudi v cepivih, od grafen oksida, grafen hidroksida, raznih
laboratorijsko vzgojenih bakterij, plesni in parazitov pa rakotvornega
glifosata in spike proteinov. Ne pozabimo davkoplacevalci EU vsako leto
za zastrupljanje nas organizaciji NATO plačamo več kot 70 milijard evrov ....

 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10652 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 575

Objavljeno: 14. avgust 2023, 17:19

Tole dam še enkrat v branje, da ne pišem še enkrat  ... sestavila že pred poplavami  ...  drugi link z datumi in vsebinami Vojaških vaj 2023/ 2024 ....
Seveda pa, da nekaj kar je napisano za javnost, brez tajnosti - ne pomeni verodostojnost datumov ...
(Nazivi vaj in datumi ter detajli so lahko čisto premaknjeni v namenu ... ker ipak gre tu za vojaške vaje in ne za datume koncerta  ... so pa lahko iztočnica za razvoj intuicije ...ahahah ali pa fantazije - kot bi rekel Alef ...icon1_blush.gif  )

 

            1.

Vojaške akcije od 15 maja  ...

Tudi sama sem ob dogajanju v Sloveniji velikokrat inituitvno pomislila na to  ...

Skratka ta imena vojaških vaj so zame že od nekdaj pomenljiva wink.png ...

Gde ima dima ... ima i vatre ...   scratchchin.gif ...  JBG Nato ... a je težko zastopit o tem kaj počnejo po vsem svetu ?

 

1. Stojan Svet

https://www.facebook...407054740084621

 

 

2. PREDSTAVITEV VAJ SIL SLOVENSKE VOJSKE ZA LETO 2023  ... (ni težko povezat dogajanja po Sloveniji vsako leto v tem času, ali pač ) ?

https://www.slovensk..._KONFERENCA.pdf

 

 

 3. Naš najbolj znani,
zelo cenjeni, žal že pokojni vremenoslovec -  je očitno edini od vseh
obstoječih, ki si je upal na glas namigniti, kaj si misli o vremenskih
nenaravnih neprilikah

https://www.youtube....h?v=bdw2UAwsGv8


- Načrt vaj v obrambnem sistemu in sistemu varstva pred
naravnimi in drugimi nesrečami v letu 2023 wink.png
- 6. Vzdrževanje potrebne sposobnosti za odzivanje ob naravnih in drugih nesrečah.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10653 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 575

Objavljeno: 14. avgust 2023, 17:28

No, tole pa je tudi dobro slišat ... in kaj izluščit ....
Za vse, ki se upajo osmešit v poslušanje  ... in razmišljat kam spadajo besede Ladislava Trohe  ... ali v  jasnovidnega vizionarja ali v teoretika zarote ali v skritega igralca v politiki  ...

(Vzamem v zakup tudi tole, da bi kdo rad zrušil vlado  ... glede na to, da sem nekajkrat v kratkem nalašč gledala in poslušala tudi Novo tv 24 in njihovo propagando, da bo leto 2024 pestro, ker desnajzerski marketing ponovno veselo in zelo prepičano napoveduje rušenje te vlade, odstranitev stranke Levice iz vlade in parlamenta, ter zamenjavo PV-ja ...
Torej isto kot se je dogajalo pri Šarcu ...scratchchin.gif )

Skratka glede na dogajanje, pa je dobro imeti v predalniku naslednje;
excl.png Bomo videli, če je ta stran manj cenzurirana-senčena?
https://www.facebook...645129375965806



P.S.
Nisem še v Sloveniji, zato težko pišem na forum  ...
Sem pa linkala nekaj povezav v raziskovalno poslušanje ...
Se pa ni za bat, da bi folk razmislil in šel v akcijo do 1. septembra wink.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10654 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 14. avgust 2023, 22:50

 

 ali pa fantazije - kot bi rekel Alef ...icon1_blush.gif  )

Fantazije, ja...   a045.gif

 

Pred njimi niso imuni niti visoko izobraženi.

Kot na primer naš najbolj znani, zelo cenjeni, žal že pokojni vremenoslovec...  a040.gif

 

                                                                                                                     a030.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10655 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 14. avgust 2023, 23:18

ahaahh Alef ...ti najdeš kar želiš

Saj tudi ti.

 

In ne mi spet trobezljat o nekem "raziskovanju in razmišljanju".

Ti in tvoji somišljeniki ste od realnosti oddaljeni svetlobna leta.

Ste le uboge  g045.gif  g045.gif ki sledite nekemu pozornosti željnemu cepcu(ali morda skupini?) ki je nekje, samo on(ali oni?) ve(vedo) zakaj, objavil neko nerealno teorijo.

In pri ljudeh ki imajo že tako averzijo do vsega zahodnega, ameriškega, do NATO-a, je ta "teorija" padla na plodna tla.

 

Ravno tako bi te jaz vprašal ali nisi že prestara za take bedarije?

 

In če se vrnem na tvojo objavo kjer si me napadla zaradi žaljivk.

Oćitno ti je šlo v nos ko sem zapisal:

 

Vsak verjame v tisto kar hoče in kar mu njegov IQ dopušča.

 

Nikjer nisem omenil višine IQ, to si storila edino ti.

En slovenski pregovor pravi:

 

Če mački stopiš na rep zacvili

 

Razlagaj si ga kakor hočeš.

 

To je bila edina "žalitev" v mojih objavah ne to temo.

V že omenjeni tvoji objavi jih je bilo precej več, in to na moj račun.

Jaz nisem nikjer šel na osebno raven.

 

S tisto tvojo 80-letno sosedo se kar sama primerjaj.

Si ji bolj podobna kot jaz.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10656 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 14. avgust 2023, 23:28

kam spadajo besede Ladislava Trohe  ... 


Se pa ni za bat, da bi folk razmislil in šel v akcijo do 1. septembra wink.png

Ali imate poleg Trohe še kakšnega klovna na zalogi?  k025.gif

 

Ne, res se ni za bat da bi folk razmislil.

Razmišljate vendar samo vi, ljubitelji in pristaši "teorij zarote".

 

                                                                                                       k026.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10657 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 575

Objavljeno: 15. avgust 2023, 02:33

 Joj Alef kok si ti Whatever_anim.gif  ... ko bi se ti vsaj dalo pogledat kako se oglašaš na teme, kaj vse ne rečeš komu, ki ni tvoje miselenosti ... in potem ti to drugim pripišeš ...bucktooth1.gif
Hja, to je res ena navadna otročja ali pa starostna prepirljivost ... brez nekega pametnega jedra in zaključka  ... samo obmetavanje z neprikladnimi izjavami ....

Si predstavljaš, da bi vsakič, ko preberemo ostali kakšno info -ki tebe ne doseže, takoj odspodaj pod objavo dodajali - kako si ti na tem forumu v omejenem dosegu IQ-ja, da si vseznalec, da si opranoglavec, nakladač, ovca, se sliniš in onaniraš v temah, ki opevajo Ukrajino, Nato  ...  (to je inverzija na tvoje besedišče še nedavno - se mi pa ne da zdej iskat )
Pa še na kako osebni nivo se s takšnimi bevskanji spravljaš - na vse, ki bi debatirali in potem s tem obmetavanjem, z žalitvicami vse zajebeš in zablokiraš ...
  - Glasu se mi zdi, da se ne da več nič objavljat tu, čeprav objave niso namenje  samo tebi - se ves čas nekaj provokativno peteliniš ... Sewede, da dojadiš kdaj in ti člowk kakšno napiše ... zanimivo pa je, da ti sebe sploh ne slišiš predhodno kako začneš provocirat in komunicirat z ostalimi ...

 

S tem, da velikokrat pri objavah člowk celo razloži kaj si misli  - ti to povsem obrneš po svoje, sam da si pameten ...
Praviš- Ali imate poleg Trohe še kakšnega klovna na zalogi?  k025.gif
... Zate je vsak klovn in teoretik zarote.
Ker ne slediš tekstom, selektivno poslušaš - boš težko razumel kaj želimo z objavami v razmislek  ....wink.png

 

Sama nisem fenica nikogar. S Troho sem se že osebno pogovarjala in kakor mi je lahko antipatičen  ... tako tudi opažam, da ima mnoge pointe ... 
Sledim in razmišljam pa povezujem ... Včasih odkrijem povezavo s svojim mišljenjem, včasih na glas pretresam stanje, včasih kaj obvestim  ... različno in odvisno kaj se dogaja ... Kdaj pa tudi zelo dvomim ...

 

Ewo, če bi lahko našla danes tist pogovor iz Nore tv 24, ki sem ga včeraj poslušala ... bi ga ravno tako dala na znanje - pa zelo dobro veš, da Janša ni moj klovn ..wink.pnghypnodisk.gif  ...

 






 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10658 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 15. avgust 2023, 05:53

 Joj Alef kok si ti Whatever_anim.gif  ... ko bi se ti vsaj dalo pogledat kako se oglašaš na teme, kaj vse ne rečeš komu, ki ni tvoje miselenosti ... in potem ti to drugim pripišeš ...bucktooth1.gif
Hja, to je res ena navadna otročja ali pa starostna prepirljivost ... brez nekega pametnega jedra in zaključka  ... samo obmetavanje z neprikladnimi izjavami ....

Vse kar si pripisala meni velja tudi zate.

Predvsem tvoje reakcije na nestrinjanje s tvojim mišljenjem in prepričanjem o nečem.

 

In če verjameš ali ne, pogledam in preberem vse kar je objavljeno.

Nekatere stvari so mi enostavno smešne za crknit...  k025.gif

Tudi "teoretiki zarot" ste brez nekega pametnega zaključka, brez argumentov, brez dokazov.

 

Verjemi mi, nisi edina pristašica teorij zarote ki jo poznam.

In vsi, prav vsi imate enake "argumente" za svoje trditve.

Ste se učili drug od drugega ali le ponavljate kot papige?

 

Edini "dokaz" v vaših "teorijah" je da vam je vsa znanost popolnoma tuja.

Ne bom našteval primerov ker je brez veze.

Ker boš na vsak argument in dokaz odgovorila z desetimi protiargumenti in protidokazi v prid svojemu prepričanju.

 

Vi ste pametnejši od vseh znanstvenikov ki govorijo o podnebnih spremembah, o vzrokih zanje in posledicah, vi edini poznate pravo resnico.

 

Lahko samo ponovim kar sem že enkrat zapisal - Sancta simplicitas!

 

Uživaj ti skupaj s tvojimi somišljeniki še naprej v svojem prepričanju.

 

Alef out.

Da bodo tudi edini ki poznajo pravo resnico lahko objavljali ne da bi jih motil en star cepec.

 

                                                                                                                        k018.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10659 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 575

Objavljeno: 15. avgust 2023, 22:43

Alef, da se ti da ... matr  imaš fuknjene ... sing.gif

Ne rabiš pod vsako objavo s katero se ne strinjaš dodajat komu žalitvice ...
Veš s kolikimi objavami se jaz ne strinjam ?
- Zdaj, če se mi zdi razložit - tako iz sebe, z mnenjem ... potem to naredim, če se mi pa ne da, pa pustim človeka na miru ...
Ne pišem pod njegove objave, da je opranoglavec, ovca, nakladač, da drka, da onanira - kot mu napišeš ti.
Če te tako zabava kot praviš, da se smeješ ... ja smej se pol ane ... bodi dobre volje pri tem tam nekje ... zadosten samemu sebi ...

Tole je morda zate argument, ki ti očitno daje neko veljavo  ... zame pač zaradi teh epizod gostilniških ... ni takšen model drugega - kot navaden naganjač, ki stalno poveličuje svojo malenkost  ...
Če se kdaj razpičim je to morda takrat, ko me kdo najeda in ne neha  .... tolk ustrežljivo potrpežljiva pa res nisem, da si bo nekdo vsakih 5 minut umišljal, da pod mojimi objavami lahko na WC pokrovu žurka ...
Če se pač konstruktivno zapnemo ok - tole je pa res čist v prazno rezultirano ...
÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷
 

 

Nekatere stvari so mi enostavno smešne za crknit...  k025.gif

Tudi "teoretiki zarot" ste brez nekega pametnega zaključka, brez argumentov, brez dokazov.

 

Verjemi mi, nisi edina pristašica teorij zarote ki jo poznam.

In vsi, prav vsi imate enake "argumente" za svoje trditve.

Ste se učili drug od drugega ali le ponavljate kot papige?

 

Edini "dokaz" v vaših "teorijah" je da vam je vsa znanost popolnoma tuja.

Ne bom našteval primerov ker je brez veze.

Ker boš na vsak argument in dokaz odgovorila z desetimi protiargumenti in protidokazi v prid svojemu prepričanju.

 

Vi ste pametnejši od vseh znanstvenikov ki govorijo o podnebnih spremembah, o vzrokih zanje in posledicah, vi edini poznate pravo resnico.                                                                                                               k018.gif

Đizus, ko bi se ti zavedal čemu se smeješ ...wink.png  


 

 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10660 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 575

Objavljeno: 15. avgust 2023, 23:05

No tole o HAARPU sem že enkrat prebrala.
Zdi se mi smiselno.excl.png
 

HAARP
(High Frequency Active Auroral Research Program)
 
je uradno program za raziskovanje ionosfere. Glavna postaja je na Aljaski, kjer je na 33 akrih 180 anten, druge postaje pa so še v Rusiji, na Norveškem in drugod.
Svetovna meteorološka organizacija trdi, da ima programe za modifikacijo vremena vsaj 52 držav.
Patente za HAARP je napisal in zaščitil Bernard Eastlund, tehnologija pa je osnovana na delu Nikole Tesle, ki je med drugim dejal:»ko bo znanost začela raziskovati nefizične fenomene, bo v desetletju napredovala bolj kot v vseh stoletjih svojega obstoja.
«HAARP so začeli graditi leta 1993 in dokončali leta 2007. Projekt je financiralo ameriško vojno letalstvo, ameriška vojska, Univerza na Aljaski in ameriška agencija DARPA.
Gre torej za vojaško operacijo in glede na to, da sodeluje DARPA, zagotovo za nadzor nad ljudmi in manipulacijo.
HAARP ima sposobnost, da z vplivanjem na ionosfero v zgornjem delu atmosfere spreminja vreme, povzroči potrese, tornade, poplave, hurikane in silno deževje ter usmerja vetrovne stržene, kar povzroči ekstremno sušo ali obilne padavine. Dr. Richard Day je že leta 1969 dejal, da bodo v prihodnosti spreminjali vreme in ga uporabljali kot orožje za ustvarjanje suše in lakote. Ionosfera je električno nabit del atmosfere, ki se začne 80 km nad zemeljskim površjem. Ionosfera in stratosfera nas varujeta pred sončnim sevanjem, medtem ko ozonska plast filtrira večino ultravijolične svetlobe, preden doseže zemljo (oz. bi jo, če HAARP vanjo ne bi delal lukenj).

HAARP lahko v neko točko ali lokacijo usmeri milijonkrat več energije kot konvencionalno orožje; prav tako lahko usmeri energijo v gibajočo se tarčo (kadar letalo ali jata ptic brez očitnega razloga kar pade z neba).
Zagotovo ima tudi sposobnost, da usmeri skalarne valove (ne oslabijo skozi prostor in čas) v določeno lokacijo ali posameznike. HAARP lahko spreminja vreme na globalni ravni, povzroča motnje v komunikaciji, z rentgenskimi žarki slika zemljo (in hkrati obseva ljudi na tistem območju) za nafto, zemeljski plin in drugimi naravnimi viri, podzemnimi vojaškimi bazami ali ljudmi in na nebo projicira holografske slike, ki izgledajo resnično (projekt Blue Beam).

 
HAARP deluje od 90-ih let in to je potrditev, da so Američani vedeli, da Saddam Hussein ni imel orožja za množično uničevanje. Zanimivo je tudi, da niso mogli najti Osame Bin Ladna, ki naj bi se skrival v jami.
Že pred uporabo HAARP-a, v 50-ih in 60-ih letih, sta ameriška in ruska vojska v Van Allenovih sevalnih pasovih, na višini med 8.000 in 52.000 km nad zemljo, razstrelili več kot 300 megaton jedrskega orožja. To je v teh pasovih povzročilo motnje in lahko bo trajalo več sto let, da se bo stanje normaliziralo. Prvi poskus so izvedli leta 1945 v okviru projekta Manhattan zanimivo, da se je takrat začel tudi porast raka.

 
Američan Billy Hayes je pomagal graditi HAARP, a takrat zaradi kompartmentalizacije ni poznal agende, danes pa ljudi svari pred njegovimi posledicami. Hayes pravi, da se atmosfero ionizira (ioni so električno nabiti delci) in polni s pulzirajočimi magnetnimi valovi, ki so zdravju zelo škodljivi.
Pulzirajoče sevanje lahko povzroči nevrološko in fiziološko škodo, saj moti naravne telesne ritme.

Z ionizacijo spreminjajo atmosfero v plazmo za namen modifikacije vremena. Plazma je skoraj popoln medij za elektriko in elektromagnetizem in spremembe električnih in elektromagnetnih stanj vplivajo na druge električne in elektromagnetne sisteme, vključno s človeškim telesom. Pri ionizaciji atmosfere ravno tako sodelujejo vetrne farme (razlog za uvedbo: globalno»segrevanje«). Ljudje, ki živijo v bližini vetrnih turbin, poročajo o različnih zdravstvenih težavah; poleg tega ima prst v okolici turbin višjo temperaturo kot prst, kjer turbin ni. Hayes pravi, da ustvarja pulzirajoče sevanje tudi frakturiranje in da je cilj okrog ekvatorja ustvariti»vesoljske obroče«v stilu Saturnovih obročev. Nekateri obroči naj bi bili vidni, drugi ne. V vesolju naj bi ti obroči delovali kot računalniški sistem, ki bo lahko sprejemal, oddajal in shranjeval podatke. S temi obroči naj bi bil prek mikročipa stalno povezan tudi človeški um.

 
Ena od divizij Inštituta HeartMath, ki spremlja magnetno polje in vpliv čustev ter obnašanja nanj, je prišla do naslednjih ugotovitev, ki se prekrivajo z ugotovitvami Davida Icka:
Na zdravje ljudi in živali, kognitivne funkcije, čustva in obnašanje vplivajo sončna, geomagnetna in druga magnetna polja.
•Zemljino magnetno polje je nosilec biološko relevantnih informacij, ki povezujejo vse žive sisteme.
•Vsaka oseba vpliva na globalno informacijsko polje, še večji vpliv nanj pa ima kolektivna človeška zavest.
Strah, skrbi, sovraštvo, nasilje, vojna in depresija so elektromagnetni fenomeni, ki spreminjajo atmosfero okrog nas. Zamislite si, kakšen vpliv ima na kolektivno informacijsko polje več kot 7 milijard ljudi.
 
POTRESI:
HAARP povzroči potres tako, da oddaja zelo močne neprekinjene ali pulzirajoče elektromagnetne radijske valove na določeno točko v ionosferi, ki začne vibrirati in se bočiti in ta resonanca se poveže s sorodno točko na zemlji, ki začne po načelu simpatetične resonance resonirati z vibracijami, sproženimi v ionosferi. Znanstveniki so ugotovili, da povzročijo potresi spremembe v ionosferi in magnetosferi isto počne HAARP, samo v obratni smeri. HAARP spremeni ionosfero v radijski oddajnik in ciljno področje na zemlji je sprejemnik. HAARP segreva ionosfero in ko se valovi odbijejo na zemljo, povzročijo vibracijske spremembe, ki se manifestirajo kot potresi, vulkanska aktivnost, spremenjeni vremenski vzorci ali vremenski ekstremi. Frekvenčni razpon HAARP-a je isti kot frekvence, ki povzročajo potrese. Naključja se kar ne končajo.
 
HAARP je zelo verjetno povzročil potres na Haitiju leta 2010, v katerem je življenje izgubilo 200.000 ljudi.
Ameriške čete so na Haiti prišle tako hitro, da ni mogoče, da ne bi bile v pripravljenosti. En dan pred potresom so v Miamiju imeli vaje za primer hurikana na Haitiju in naslednji dan je bil tam potres. Kako priročno. Ameriška vojska je takoj prevzela popoln nadzor in agencije za humanitarno pomoč so se pritoževale, da sploh niso mogle v državo.
Preden pride do potresa, ljudje v zadnjih letih na nebu vidijo čudno svetlobo in mavrične barve, kar je znak delovanja HAARP-a. To so pred potresom videli na Haitiju, v Čilu in na Japonskem leta 2011. Nasini podatki o potresu na Japonskem kažejo, da se je ionosfera nad epicentrom nekaj dni pred potresom nenadoma in brez razloga segrela in točno to počne HAARP. Tudi francosko vesoljsko plovilo DEMETER je pred potresom na Haitiju januarja 2010 zaznalo povečanje radijskih signalov ultra nizkih frekvenc. Skupna téma je tudi prisotnost ameriške mornarice na morju v bližini lokacij potresov (Haiti, Fukušima).
Potres v Fukušimi na Japonskem je bil umetno ustvarjen pod pretvezo»naravne«katastrofe. V jedrski elektrarni so bile majhne jedrske eksplozivne naprave, zamaskirane kot kamere. Obstajajo namigi, da Japonci niso hoteli sodelovati z agendo krvnih rodov, pa so jim Američani poslali sporočilo.
 
VREME:
Ameriški domorodci in druga plemena so včasih spreminjala vreme z dežnimi plesi, saj so ti plesi ustvarili elektromagnetna polja, ki so povzročila nastajanje oblakov. Vreme je energija, ki vibrira na določenih frekvencah in če proizvedeš te frekvence, posledično proizvedeš tako vreme. Manipulacija vremena je bila predmet mednarodnega prava v 70-ih letih prejšnjega stoletja in zakaj bi uvedli zakone za nekaj, če bi mislili, da tega ni mogoče početi? Modifikacijo vremena prav tako uporabljajo kot izgovor in potem za vreme krivijo»podnebne spremembe«ter tako upravičujejo uvedbo agende.
 
Iluminati so hoteli zavzeti Pakistan, zato so bile leta 2010 tam rekordne poplave pod vodo je bila petina zemlje in 20 milijonov ljudi je ostalo brez strehe nad glavo. Leta 2011 je bilo v ZDA v 3 dneh 300 tornadov. Tornado povzročijo hitro vrteča se elektromagnetna polja in isto velja za hurikane. To je za HAARP mačji kašelj. Na isti način, torej s poplavljanjem zemlje ali ustvarjanjem suše, uničujejo male kmete nadzor nad HAARP-om je nadzor na hrano. Že dr. Richard Day je dejal, da se lahko pridelek uniči tako, da se med sezono rasti povzroči sušo ali pa da se med žetvijo povzroči velike količine dežja.
HAARP destabilizira zemljino magnetno polje in časnik The Independent je poročal, da se severni pol premika hitreje kot kdajkoli v zgodovini in sicer iz Kanade proti Rusiji, kar vsakih pet let zmoti kompas za eno stopinjo. Znanstveniki predvidevajo, da bo to vodilo v zamenjavo magnetnih polov, kar se je nazadnje zgodilo pred 780.000 leti. Od magnetnega polja so še bolj kot ljudje odvisne živali (kiti, delfini, ptiči). Na tisoče kitov vsako leto nasede na obalah in na tisoče ptičev brez očitnega razloga pade z neba. Verjetno je vzrok HAARP.
 
MENTALNI VPLIV:
S HAARP-om je mogoče nadzorovati um ljudi. Možgani operirajo na določenih frekvencah in če na teh frekvencah oddajaš informacije, jih bodo možgani dekodirali kot lastne misli. Kakšno presenečenje, da HAARP oddaja ravno na frekvencah možganov. Te frekvence se imenujejo ekstremno nizke (ELF) frekvence. Vsaka misel in čustvo ima določeno frekvenco: frekvenca 10,8 Hz povzroča razgrajaško obnašanje, medtem ko povzroča frekvenca 6,6 Hz depresijo. Prav tako lahko HAARP s frekvencami spremeni DNK: zunanja frekvenca se najprej sinhronizira s frekvenco možganov, nato pa jo spremeni in posledično se spremenijo vzorci možganskih valov ter s tem kemija, misli, čustva in zaznavanje podobno, kot se to dogaja z Orionovo, Saturnovo in lunino matrico.
 
HAARP lahko ojača strupe in kemikalije v telesu z relativno neškodljive stopnje v smrtonosno; to doseže s ciklotronsko resonanco, s katero elektromagnetna polja ojačajo moč kemikalij do 1000-krat. To sposobnost ima tudi mobilno omrežje 5G. HAARP ravno tako zmoti cirkadiadni ritem, ki diktira spanje; prehranske vzorce pri ljudeh in živalih ter vpliva na proizvodnjo hormonov in regeneracijo celic.

 
Avtor: Iztok Kokalj, marec 2021

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10661 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 575

Objavljeno: 16. avgust 2023, 00:31

Evropski parlament leta 1999 o tehnologiji za manipulacijo z atmosfero
https://www.samozalo...VnFPItH0bOROHvY


 Povezava na ta zgornji link vsebuje ogromno informacij ...
Si bo pač potrebno vzeti čas ... scratchchin.gif ... lepo po vrsti ... 1book.gif  yes.gif ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10662 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 16. avgust 2023, 06:31

Alef, da se ti da ... matr  imaš fuknjene ... sing.gif
 

Đizus, ko bi se ti zavedal čemu se smeješ ...wink.png  

 

Prav dobro vem čemu se smejim.

Pa veš ti?

"Teoretiki zarot" niste edini pametni na tem svetu. čeprav se obnašate kot da vi veste vse, pravo in edino resnico.

Tisti ki ne verjamejo v to kar verjamete vi so pa nevedni zmanipulirani bedaki, ovce, ipd.

 

Ti verjemi v kar hočeš.

Pripombo o IQ bom tokrat izpustil.

 

Ideje ki jih ti in somišljeniki širite so zame na nivoju tistih o ravni Zemlji.

Verjameš tudi v to?

Ker mnogo tistih ki verjamejo v to v kar verjameš ti je ravnozemljanov ali flateartherjev, kar ti je ljubše.

 

Skratka, eno in drugo je zame vredno le posmeha in se mi ne zdi vredno resne debate.

Zato te prosim da me ne naslavljaš več.

Ne morem tega zahtevati, upam lahko le da boš moji prošnji ugodila.

Ignoriraj me totalno.

 

Norim idejam ki jih ti in somišljeniki širite ne bom verjel nikoli.

 

Z Alef out sem mislil resno.

V tej temi ne bom več komentiral idej ki ji zagovarjaš ti.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10663 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 575

Objavljeno: 16. avgust 2023, 11:11

Posluš ti Alef, dokler nisi tu nasmetil strani z osebnim sranjem izrazoslovja na objave, te tud jaz nisem glede tega čisto nič naslavljala.
Te tudi ne bi rabila, ker v nadaljevanju itak nisi debatiral, podal nisi nobenega pametnega argumenta, na nič kar je objavljenega nisi povedal nič strokovnega, ne znanstvenega - ampak si samo podajal svoje osebno bruhanje, negiranje  in sračkulaj osebnega mnenja, kar je v rezultiranju enako nič drugega kot tvoj napuhan ego. 
Tako da ... tak moj odziv bi na vse kar si izjavljal očitno nekako mogel pričakovati ali pač ne in si mislil, da se boš lahko v nedogled zabaval na "tuj račun" ?!...

 

To, da ne smetiš po vsaki objavi s tem svojim napuhanim egom se meni zdi čist pravilno ... in v tem smislu si glede te tematike komot lahko out in te glede izrazoslovja, ki ga nenehno sračkulajaš res ne bom pogrešala. (Lahko bi bil že na začetku te teme, če nisi imel nič drugega pametnega za povedat). Ker že v prvi objavi sem brala in razumela tvoje zaplankano mnenje glede te tematike ... in saj je dovolj za pametne, da poveš enkrat, ane ?! Bi te čist upoštevala. Res pa ne vidim smisla, da prežiš na objave in na te neprimerne žaljive načine po vsaki naši objavi bruhaš svoj vzvišen pristop ...

No, zdaj sva to razjasnila in upam, da bo - če bo kdo imel željo in namen, lahko prebral v miru kakšno objavo in razmislil glede tega kar se dogaja ...  ti pa lepo uživaj - kot si sam rekel, se smej naprej ... al pa ne vem, se praskaj po tazadnji, če ti tako paše ... vse doker se ti kmalu ne strese strop, stol ali postelja ... in vse to le v imenu naravnih podnebnih razmer, razmer, ki jih povzroča govedo ... ker so ti tako povedali "znanstveniki" na Rtv slo1. wink.pngHydrogen.gif

Ti ne naslavljaj mene - pa te tudi jaz ne bom nazaj - simple za tvoj ego, ane ?



 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10664 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 18. avgust 2023, 16:08

https://ibb.co/hBTmVS4


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10665 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 575

Objavljeno: 18. avgust 2023, 20:33

No pri nas je Beovićka spet prilezla iz svojega gradu ... in naklada o nekšnem Covidu spet ... najbržda jo je vzpobudila fon Lajdra Phfizer, ko je nedavno prišla pogledat rezultate ustrahovanja Slovenije ... in jo je sopomnila, da ji naša dežela ni naredila zadosti profita s cepivi   ...wink.png ...
Zakaj je še prilezla na plano ?
... ker se niti v klet ni rabila skrivat ... pri nas se v klet ni pospravil nihče od teh genocidnikov ... so še zmeraj na svojih prestolih, ker nimamo nikogar, ki bi jim v parlamentu javno povedal tako kot to pove Marin Miletič v hrvaškem saboru - jasno in jedernato !!!

Pri nas imamo zato samo dobronamerne znanstvenike in na drugi strani teoretike zarot ... ki se začudo niso še zmotili ....

Bravo Marin Miletič res 17.8.2023 ....icon1_thumbup.gificon1_thumbup.gificon1_thumbup.gif .... glede WHO pogodbe se bo potrebno tudi pri nas hitro organizirat  .... datum podpisa novih zakonov WHO in pritisk na države se neizprosno bliža ...ermm.gif
https://www.youtube....h?v=59nM8m3GrRA


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10666 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 575

Objavljeno: 22. avgust 2023, 15:42

No, Marin objavil tudi kako se zdaj Phfizer brani glede masovnega cepljenja človeštva;

(To vam znači: tko vam je kriv što ste nadrapali, mi vas nismo tjerali da se bocnete.)

Pfizer je izjavio: nitko vas nije tjerao da se cijepite eksperimentalnim našim
"cjepivom".

https://www.facebook...1fB&ref=sharing

P.S.
Nekateri Pfizerjevi Škandali z zdravili ;

1. https://violationtra...7chZPvBGJpXOAUI

2. https://www.facebook...90334717&type=3

 

3.https://www.facebook...90334697&type=3
 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10667 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 22. avgust 2023, 16:24

“Kje pa je reka, ki je poplavila?”
“Tu, pred vami. Meža.”
“Nemogoče. Saj nima niti 20cm.”
“Pa je mogoče.”
 
Včeraj smo se z različnih koncev Sloveniji zlili proti Ljubljani, kjer je bil zbor vseh prostovoljcev, ki naj bi čistili posledice poplav v Mežici in okolici. Najstarejši je imel prek 70 let, najmlajši pa 7. Iz Cerknice, Vipave, Ljubljane, Postojne, Blok, Gorij, Nizozemske in z Jesenic. Nekateri smo se prvič videli, vendar se ljudje podobnih pogledov hitro kliknejo, tako da so se stkala tudi prijateljstva že med samo vožnjo proti Koroški.
 
Že ob samem vstopu v dolino Mežice so bili še kako vidni znaki destrukcije. Korito reke je bilo razširjeno in človek dobi občutek, da je neka gigantska roka rila po terenu in uničevala vse pred sabo. Prva skupina prostovoljcev je ostala pri Narodnem domu, kjer so pomagali dezinficirati spodnje prostore, medtem ko so drugo skupino usmerili v bližnji Žerjav, ki že pripada občini Črna. Prišli smo do točke, kjer se stikata hiša in osnovna šola. Hiter pogled je dal vedeti, da bo dela za cel, saj je voda na teren razmetala kamne, pesek, prod, veje, drevesa, plastiko ipd. Ko smo gledali rečico pred sabo, nam je dajala videz nedolžnosti in spokojnosti. Ne moreš verjeti, da je Meža, ki nam je včeraj segala do točke nad gležnji, pred dvema tednoma povzročila toliko gorja. Domačinka nam je pravila, da jim je voda tisto noč prišla do praga in se ustavila pri drugi (zadnji) stopnici, tik pred vrati, tako da jim k sreči ni zalilo hiše, je pa zunaj odnesla vso zemljo, travo, rože ipd, prinesla pa je vse ostalo, tako da je nekdanja zelenica postala peščeni teren, poln smeti in kamnov.
 
Lotili smo se dela in na žgočem soncu se je začelo s čiščenjem. Na trenutke sem opazoval zagnanost prostovoljcev. Občudovanja vredna. Čistili so, kot bi bilo njihovo in kup vejevja se je vztrajno povečeval. Ko smo želeli premakniti večje panje in drevesa, se je zataknilo, potem pa sem zaslišal zvok gosenic za sabo in zagledal sem manjši bager. Vodja prostovoljcev Boštjan mi je razložil, da so s sabo pripeljali tudi bagerček, z njim pa je upravljal gospod iz cerkniške vrtnarije Najdi, ki v prostem času pomaga ljudem pri odpravi posledic poplav. Kamorkoli sem pogledal, se je delalo: motorne žage so manjšale večje kupe vej, grablje so odstranjevale večje kamne, metle so čistile dvorišče, kante s plastiko so se spraznile in medtem ko je bil kup smeti, ki naj bi ga odpeljali stran, vedno širši, je bila okolica vedno bolj čista ter prijetnejša za pogled.
V drugem delu smo se osredotočili na športno igrišče, ki ga uporabljajo učenci pri telovadbi. Prostovoljke so ga pometle, potem se je čistilo se z vapom in preostalo nam je še umakniti podrto ograjo. “Štange” z betonskimi temelji so bile izredno težke, zato nas je kar nekaj fantov in s pomočjo samokolnice prepeljalo zadevo na drugo stran, medtem ko je voda te iste drogove brez težav razmetala kot palčke pri Mikadu.
 
Nekateri mimoidoči so se ustavljali in nam razlagali, da kaj takšnega ne pomnijo niti najstarejši. Določene družine so izgubile vse, spet drugi so še vedno v nevarnosti zaradi plazov, ampak vsem je rahlo lažje, ko vidijo, da prihaja pomoč.
 
Imel sem zanimiv pogovor z našim Nizozemcem. Fant že pet let živi v Sloveniji in se je prijavil za akcijo, ker je želel narediti nekaj dobrega. Ko sva se pogovarjala in je ugotovil, da so ljudje prišli z različnih koncev Slovenije pomagati Korošcem, se je malo zamislil, potem pa je dejal: “Tega filma v Holandiji najverjetneje ne bi videli.” Najprej sem mislil, da cilja na poplave, ker ima Nizozemska odličen sistem za preprečevanje poplav, vendar me je popravil in rekel: “Nisem mislil tega. Pri nas bi ljudje čistili samo v svojem kraju, za vse ostalo bi pa dejali, da je to problem vlade. Pri vas je zgleda še vedno malo drugače.” Odgovoril sem mu, da vlada res ima to dolžnost, vendar bo ljudem, ki so utrpeli škodo v naravni katastrofi, lažje in hitreje priti na zeleno vejo s pomočjo prostovoljcev.
 
Ko smo odhajali, sta bili okolici hiše in šole čisti.
 
Včerajšnje delo na terenu je dalo vedeti nekaj: škoda je tolikšna, da se bo čistilo, sušilo, belilo, popravljalo ipd. še dolgo časa.
 
Če le imate priložnost, se povežite z odgovornimi ali s prostovoljci in pejte pomagat.
 
Vam bo to en dan dela, prizadetim družinam pa bo pomoč od neznancev ostala za vedno v spominu kot nepozabna izkušnja z lepo mislijo, da je brezpogojna solidarnost pri nas še vedno živa.
 
Vir: FB

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10668 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 23. avgust 2023, 06:35

Vlada znova o ukrepih po ujmi, tudi z bankami in zavarovalnicami

 

https://siol.net/nov...alnicami-613800

 

Golob in Janša enotna tudi pri morebitni obdavčitvi dobičkov bank

 

https://siol.net/nov...kov-bank-613794

 

Pohvalno in razveseljivo da S(D)S oziroma Janša enkrat za spremembo ne nagaja ampak sodeluje.

Tu je več možnosti:

Golob mu je nekaj obljubil - malo verjetno.

Spreobrnil se je - še manj verjetno.

Nekaj ima za bregom - najverjetneje.

 

Kljub zadovoljstvu ob tem da se premier in prvak opozicije v nekaterih stvareh strinjata, mi nekaj ne da miru.

V enem kotičku možganov me gloda kaj je za tem nenadnim Janševim lezenjem v rit vladajoči koaliciji.

JJ nikoli ni imel dobrih in čistih namenov in tudi sedaj jih nima.

Le kaj ima Janez Veliki za bregom?  a015.gif

 

                                                                                                                          n036.gif

 

 

 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10669 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 575

Objavljeno: 24. avgust 2023, 20:58

 ... Vsi tile z vrha so oprode iste globalne agende.
Na videz in na površju skregani, nasprotniki ... v zakulisju pa vsi prijatelji.

Nastavljeni za izpeljavo globalnih načrtov.

Zato jim ni več nič za verjet ...

Ta slika kao levo - desnih je samo zavajanje in razdvajanje državljanov - ker tako lahko v miru peljejo svoje oprodne naloge ...

Sicer bi ljudem sklikalo. Predstave so pomeben del igre, zato pa še niso ukinili Nore tv 24 ... pa krši vsa pravila resničnega medijskega poročanja ...

Očitno tud levim vladam dol visi za to - in pustijo stat - ker sodelujejo ... ustvarjajo navidezno različne pole ...in ostajajo na oblasti z rotacijami ...
Zato je Jajc toliko let v spremembah zgodovine, zato se konstantno neti sovraštvo s "pra temo" na "ala domobranci in partizani - levaki" ...  itd ...
 

Dejstvo je, da je Golob sam izjavil v nekem intervjuju, da obožuje Hararija.
S tem je vse povedal.

Schwabovc nam poveljueje v vsem kar se nam dogaja ...

Pred tem Jajc in ostali...

Vse to je na videz različna stran istega kovanca ...

Odzadaj so vsi priključeni iluminatskim špilom agende ...
 

Če bi začeli lokalno čistit te oprode ... od znotraj navzven  - mejbi bi kaj dosegli ... tako pa ni šans ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10670 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 24. avgust 2023, 22:58

Dokler se bomo zanašali samo na volitve ne bo nič bolje.

Bo treba uvest Putinove metode.

Epidemija padcev skozi okno iz... biggrin.png ... najmanj šestega nadstropja ipd.

 

                                                                                                                               a035.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10671 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 575

Objavljeno: 25. avgust 2023, 11:04

... Zadnje tedne zelo razmišljam o tej tenki liniji želja, ki se porajajo pri človeku ...tongue.png ...


 

Težko se je nezapletat v karmične dolgove ...

Bi si reku ; " Naj se zgodi božja volja!" ... a kaj, ko ima vsak še to svojo osebno možnost izbire, ki pa vpliva tudi na ostale ... in zlo ne počiva  ...  hypnodisk.gif ... če ne narediš nič ... se to zlo širi ... Ne gre zlepa - izbereš isto ali drugo zlo ... spet ni prav  ... a, JBG sad ... ne znamo ali ne gre drugače ? ...huh.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10672 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 25. avgust 2023, 23:30

Solidarnost ima tudi tak obraz

 

DIREKTNO S TERENA:
Ga. Klara, Sneberje
“Čist osebno povem, brez zamere. Upam, da bodo še vedno tako vsi radostno podarjali pohištvo novembra, ko bomo imeli suho in urejeno.
Mene kliče na dan nekaj ljudi ki mi želijo donirati stroje, ki so vec let stali v garazi in je odvoz za na snago predrag. In pohistvo, ki ga nocejo sami odstraniti iz his.. Tako, da se vec ne odzivam na njih, ker boli, da vecina izkorisca nas poplavljence za odvoz svoje nedelujoce in 40 let stare nesnage 1f625.png
Ga. Romana, Mezica:
“Ljudje mislijo, da sem nehvalezna, ampak mi prinesejo stare kovtre, da mam zdaj se v edini suhi sobi, ko je bila polno stenic”
Ga. Alenka, Dravograd
“Dobili smo 8 solskih torb, ampak bosta sinova imela raje poplavljeno. Tisto bom oprala in presusila. Niti ena ni bila neraztrgana. Mene bi bilo sram taksno dat naprej. Za nas pa mora bit vse dobro”
G. Janko, Mozirje
“So nama pripeljali pralni stroj, da si opereva, ker smo celi od blata. So sli gasilci po njega, ker niso mogli ti ljudje ga iz 4 nadstropja nest. Sva ga na podstresje dala, kjer ni bilo poplavljeno, da bi si oprala kaj. Baje dela citso vredu. Zena je dala prat, pa nama je poplavilo se zgoraj, ker vse toci”.
To je le en del zgodb …
________
Preden doniramo, se vprasajmo:
- je to nekaj, kar bi mi sprejeli?
- deluje?
- sta cas in naslovnik primerna?
 
Slika je simbolicna in NI iz zgornjih primerov.
 
 
 

Solidarnost se že krha: med donacijami razbiti umivalniki in odeje, polne stenic

 

https://siol.net/nov...ic-video-614117

 

 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10673 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 27. avgust 2023, 08:02

Odnesel 30 lopat in jih prodal, ženska avto napolnila s praški, izmikal razvlažilce ...

 

https://www.24ur.com...azvlazilce.html

 

Moški je iz zbirnega centra odnesel 30 lopat, češ da jih bo razdelil, nato pa jih je na Dan solidarnosti prodajal ob cesti v Mozirju. Da je šlo za iste lopate, vedo, saj so jih pripeljali iz Madžarske in so imele specifičen logo. Neka ženska je včeraj na Petrolu v Prevaljah naložila poln avto pralnega praška in gelov – prtljažnik ni bil dovolj velik, naložila jih je kar na zadnji sedež, opisujejo pri Humanitarčku. Kot naštevajo dalje, je gospa v Savinjski 'skoordinirala', da je pol tovornjaka knauf plošč pristalo na njenem dvorišču in dvorišču njene hčere, čeprav jim je zalilo le klet. Par srednjih let je včeraj popoldne dobesedno izpraznil skladišče v Prevaljah. Čeprav domačini vedo, da sta daleč od poplav, sta pomoč natovorila vsak v svoj avto. 

 

Ne maram nasilja, v nobeni obliki.

Gandi je rekel da je nasilje zadnji izhod nesposobnih.

 

Ampak ob taki kreaturi, izmečku, človeškem gnoju bi se počutil zelo nesposobnega.

In bi postal nasilen.

Močno.

 

Spomnim se posnetkov po potresu na Haitiju l.2010.

Ljudje so fizično obračunali s plenilci.

In to zelo kruto.

 

Enako prakso bi bilo potrebno uvesti zdaj pri nas.

Ljudje(če jim sploh lahko tako rečemo) ki to počnejo si ne zaslužijo človeške obravnave

 

 

 

 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10674 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 575

Objavljeno: 27. avgust 2023, 15:09

Ko smo lih pri poplavah  ... mene skrbi tud to, da ljudje, ki želijo pomagat naprimer s svojo lastno strojno mehanizacijo niso usmerjeni tam, kamor se jih zares potrebuje ...

In organizacija tu nekako ne laufa ... ( Po pripovedovanju prostovoljcev iz prakse)

Nekaj od te problematike gre verjetno v pripis starim navadam priviligiranja - v drugem delu pa je dobesedno čudno, da se odganja ljudi, ki bi želeli pomagat najbolj ogroženim ...

Povsod slikcanje, reportaže s kao terena (Janša, Golob) - fotografije s politiki - s šmek lopatami  ...  nekatera območja pa še nedosežena in pozabljena za pomoč kljub tiščanju prostovoljcev, da se to lahko stori in izpelje ...  wink.png

 

In potem predlog, da se na nekaterih območjih zrušijo hiše  - in drugje na lokacijah izgradnja nadomestnih hiš ...

Tu je potrebno biti zdaj zelo oprezen za kaj gre v ozadju ...  če gre res samo za pomoč ogroženim v poplavah ...

Spremljat načrte politike ... kdaj prebrat tud kaj  izven - kar sami mediji ponujajo ...

Spomnila sem se , da sem pred kratkim videla tole objavo ... nisem še prečesala - ampak znotraj kar nekaj zanimivih iztočnic za povezovanje in pomislike ... ker žabe se res kuhamo počasi ...do 2030 bo še marsikaj vidnega in nevidnega  ...wink.png
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02hXWmy5k7h4fJL3pAccjBLChWZvQgm8gdLZSZrsWcD2aBth7KFQ3cZpwq68xKFJGZl&id=100012569624020&sfnsn=mo

 

FB stran te ženske sicer v raznih tematikah zanimiv;
https://m.facebook.c...wmbmHoc&paipv=0

... še zlasti te teme ... scratchchin.gif
https://www.valeriek...zTlmSsz7WnNYq2I

 

 

In zdaj te aktualne novice  ... wink.png
Težka dilema: bo Slovenija morala preseliti cela naselja?
https://siol.net/nov...U3pM_d05IKi7q74

 

Pri vprašanju, kje bodo stali ti objekti, Žiher dvomi, da se bo glede na
domačo in evropsko zakonodajo dalo na hitro spreminjati kmetijska
zemljišča v gradbena, zato je po njegovem mnenju bolje najprej
preveriti, ali imajo občine proste zazidljive parcele, ki so zdaj namenjene kakšni drugi gradnji.

( huh.png Hja ali res ? ... jup ... en kup  dvomov tule  - predvsem ta - kako hitro se bo čez noč uvedel kakšen novi interventni zakon za spremembo namena zemljišča ? )

 

Kakšna usoda čaka tiste, ki so zaradi poplav ostali brez ...
https://www.24ur.com...-nad-glavo.html

 

Po poplavah nameravajo porušiti dve naselji s 150 hišami - N1
https://n1info.si/no...i-s-150-hisami/

V Braslovčah načrtujejo preselitev 150 hiš na varnejšo lokacijo

  Prve odločitve o selitvi 150 hiš čez dva tedna
https://www.delo.si/...-cez-dva-tedna/

V Braslovčah bi radi preselili ljudi iz 150 hiš
https://www.slovensk...udi-iz-150-his/  

V občini Braslovče razmišljajo o rušitvi dveh naselij s 150 ...
 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10675 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 27. avgust 2023, 15:40

Kar se rušenja in izgradnje nadomestnih hiš na novi lpkaciji tiče - nekatere so res samo za rušenje.

Nekatere hiše, tudi cela naselja, so res zgrajena na ogroženih in nevarnih lokacijah.

Preblizu vodotokov in jih zalije ob vsakem višjem vodostaju.

Na plazovitih območjihin jih ob vsakem deževju ogrožajo plazovi.

Nekatere hiše so poškodovane do te mere da je bivanje v njih nevarno ali celo nemogoče.

Nekaterih hiš ni več.

 

Toda...  a015.gif

Ali so res vse ki jih nameravajo rušiti in graditi nadomestne na drugi lokaciji, take?

 

                                                                                                     h051.gif  d185.gif  m020.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0