Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako se odvadim kajenja?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
668 komentarjev na to temo

#101 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 13. december 2003, 14:32

Oh, free, talke tvoj reply sem dobila pa ravno za dobro jutro, ko sem vstala  x;)x  pa še prav imaš  x:)x
Ful mi pomaga, če sem gor pišem moj progress, upam, da se me ne boste prehitro naveličali  x:Dx  x:Dx  x:Dx  x:Dx
Najbolj smesno in hkrati grozno in hkrati ful lepo je to, ko se opazuješ, kako se tvoje telo čisti... Že dva dni kreham kot nora, adijo pamet  :xx!: sicer je res, da sem ravno na koncu prehlada, ampak vseeno... se kar malo zamisliš, ko "slišiš" in "čutiš", kako se imajo tvoja uboga spražena pljučka   :eek:  x;)x

oki, pa luštkan pozdravček zaenkrat, lepo se mejte, banda  x;)x


Sončna Vila

ja sej pravm; pa kaj bojo 1 bedni ciki naprav celemu svetu!!!
vidis kako si lahko ti siroka, odprta, vesela, entuzijast, spodbudna,
sprejemljiva, prijetna, zgovorna...kaj bodo potemtakem 1 ciki!!
saj cel svet okoli, celo vesolje, cela zemlja...
toliko prijetnih stvrai, obcutkov, odnosov, porijateljstev, misli, glasbe..
energij...
1 komad, song pa da 656862993 x vec zaleta kakor en cik!

heh, ta je pa dobra, potem pa 1 ubogi ciki.

#102 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. december 2003, 14:39

PLJUČA

Kot vse zunanje površine telesa, morajo tudi pljuča imeti pozitiven naboj do okolja.
To jim zagotavlja sluznica, ki ima pH 5,5, kar preprečuje vstop drugim telesom.
Toda, če v telesu ni zdrave soli, se pH spremeni in vrata tujcem so odprta.
Kašljanje pa je le znak, da hoče organ spraviti na površje zdravo sol, ki je ni.
Kajenje dodatno dehidrira sluznico, kar povečuje porabo zrave soli.
Zatorej, za vsako cigareto par zrnc zdrave soli, da ne bo hropenja in kašljanja na tešče.
Lahko pa le ližeš sol in
nič ne kadiš, obratno pa ne delaj nikoli.

#103 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. december 2003, 14:51

To se trazi, Sstane! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#104 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 13. december 2003, 15:03

Jaz sedaj že osem mesecev ne kadim, jupi! xwizardx :onfire: :palec: x:Dx

No, "prvič" sem prižgal po 10ih mesecih. :o|o: :xx!:

#105 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 13. december 2003, 15:34

Jaz sedaj že osem mesecev ne kadim, jupi! xwizardx  :onfire:  :palec:  x:Dx

No, "prvič" sem prižgal po 10ih mesecih. :o|o:  :xx!:

Rachek :palec: :palec: :palec:

Jaz pa še vedno predelujem, obračam, gledam... tko kot sem grizla tole o prenehanju kajenja že par mesecev, bom verjetno se kakšnega... x;)x Tako da sem še vedno med kadilci. No ja.

Ne bi rada nehala kadit zaradi zunanje motivacije, ker je potem itak vse skupaj useless... Ko sem odločila sama zase, zares, potem pa... wiiiiiiiiiiiii x:)x


Sončna Vila
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#106 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. december 2003, 15:40

Vila, kakšen motiv pa imaš za prenehanje kajenja?

#107 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 13. december 2003, 16:55

Vila, kakšen motiv pa imaš za prenehanje kajenja?

sstane :palec: x:)x

Motiv: da se neham zastrupljat, ovirat v življenju. Neverjetno, kako vse gladko steče, ko nehaš... Vse bolj živo doživljaš (pa ne znam razložit :huh: ), v vse si bolj vključen, boljše dojemaš... Ja, res zgleda, da se še nočem glih zbudit x;)x

Aja, pa da ne govorimo o tem, ko končno začneš upoštevat svoja pljučka in jih nehaš nadlegovat s katranom :blackeye:


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#108 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. december 2003, 17:06

Vila, pa si prepričana, da je dim največji strup, ki ga uživaš? To te sprašujem zato, ker dolgoletnega prijatelja ne moreš odgnati s sovraštvom, lepše je, če ga zapustiš z ljubeznijo.
Najdi si pravi motiv, pa bo šlo.

#109 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 13. december 2003, 17:09

Ozdravljena kadilka x^x ze drugic. Prvic bila brez 4 leta pol me je pa sam :vragec: spet napeljal in sem :mex: spet nekaj let.
Pocutila sem se za en **kakec**, sploh se je pa poznal pri sportu, nikamor ni slo...najbolj me je utrujal na smucanju, mogoce zato, ker je se bolj cist zrak v visavah....ne vem kaj je bil vzrok temu, ampak ostale sporte sem se nekak shendlala, smucanje je bil pa vedno trabl.

Meni je pomagala vizualizacija in pa pravilno dihanje, vsakic ko me je prijel, sem zacela pravilno dihat in cez nekaj minut je nuja po cigaretu minila. V glavi sem se pripravljala ze nekaj casa, da preneham, potem se je pa zgodil nek prednovoleten zur in zjutraj do 6h sem skadila skoraj 3 skatle, ta dan sem mislila, da bom kar izdihnila....cigareti so se mi dobesedno zagravzal :xx!:. Lokal je bil ravno tako zakajen, tako da sem po moje predihala eno tono tobaka ta vecer :wacko:.

Potem, sem se seveda morala se drzat nazaj, kar nekaj casa, da nisem posegla po cigaretu iz navade....kasneje sem se navadila, da sem rekla NE in super mi je bilo, ker sem postala nekadilka. Nobenih problemov vec v restavracijah za nekadilce, ni zivcne vojne ce zmanjka cikov, zjutraj nic tezkega obcutka itd....
Sem pridobila 2 kilograma, ko sem prenehala kadit, katerih se se vedno nisem znebila x:Dx ....pa so what...

Vztrajaj Vila...se da x;)x
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#110 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 13. december 2003, 17:19

x:Dx x:Dx Saj kakšne dve kile gor mi sploh ne bi škodle, prej obratno x;)x Ah, želje... x:)x

sstane, imaš prav x:)x Saj pravim, sama se zastrupljam, sama se oviram, ker na nek način še vedno zanikam vso odgovornost, ki jo imam... na nivoju kajenja se to odraža ravno tako, kot da bi mi glede tega svetilo 500 raznobarvnih alarmov hkrati x:Dx prevzemat odgovornost zase in svoja dejanja. No, tukaj vidim svojega sovražnika - sebe; o tem sem tudi že razmišljala, zakaj pravzaprav nočem nehat kadit in ti povem, da je pri meni ravno to the biggest issue - odgovornost. Že skozi celo življenje. Po koncu faksa bi mogla dobit diplomo za najbolj uspešno ovinkarjenje, ne pa za to, da ga bom naredila - na žalost :wacko: No ja, saj se učimo... z vsakim dnem kaj novega x;)x

Cosma... :palec:
Vem, kako si se počutila, ker se jaz enako počutim že tam nekje od maja, ko sem spet začela kadit po enomesečni pavzi.... Vsak dan imam v mislih "Nehat..." Hvala ti za namig o vizualizaciji in dihanju, bom poskusila x:)x


Sončna Vila
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#111 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. december 2003, 17:38

Vila, oprosti, da sem toliko radoveden, toda še sedaj ne vem, razen splošnih izjav o škodljivosti kajenja, kaj konkretno te je tako prizadelo, da želiš zapustiti dobrega prijatelja, ki te je stalno čakal v žepu, te poljubljal, kadar si hotela, ti božal usta in lase in ko si ga odvrgla in pohodila, še au ni zajokal.
V čem te je tako prizadel?

#112 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 13. december 2003, 17:40

:vragec:


no jst bi ga zhe zdavni zapustu....
sam kaj!.....
k zraven kave pa piva tko vnebovpijoche fantastichno deluje x:)x x;)x



666 AAKHUTOWC-ou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#113 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 13. december 2003, 18:20

..., ker dolgoletnega prijatelja ne moreš odgnati s sovraštvom, lepše je, če ga zapustiš z ljubeznijo. ..

zlo lepo povedan x:Dx ;čeprav mau egoistično odišavljeno

#114 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. december 2003, 18:37

Ljubezen brez egoizma je mrtva.

#115 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 13. december 2003, 18:42

:palec:

#116 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 13. december 2003, 20:40

Vila, oprosti, da sem toliko radoveden, toda še sedaj ne vem, razen splošnih izjav o škodljivosti kajenja, kaj konkretno te je tako prizadelo, da želiš zapustiti dobrega prijatelja, ki te je stalno čakal v žepu, te poljubljal, kadar si hotela, ti božal usta in lase in ko si ga odvrgla in pohodila, še au ni zajokal.
V čem te je tako prizadel?

Hehe, sstane, saj se nisem poročila z njim, lejga x;)x Je pa dveletni in ne dolgoletni prijatelj x;)x

sicer pa... ko prijatelja prerasteš, se premakneš naprej... zgleda, da ga preraščam... dokler sem ga potrebovala, mi je čudovito pomagal, zdaj se pa vedno bolj prebuja v meni zavest, da se to ne sklada več s tem, kar postajam in da grem naprej... vedno bolj je prisotno pri meni zavedanje, da bodo cigareti pri meni zelo kmalu preteklost, obdobje, ki sem ga dala skozi... x:)x

Upam, da sem vsaj delno odgovorila na tvoje vprašanje? x^x


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#117 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. december 2003, 20:46

Če postajaš to, kar mislim, pa nehaj takoj, ne glede na dveletno prijateljstvo. Saj lahko pozneje začneš z drugo marko, če te bo mikalo.

#118 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 13. december 2003, 21:01

Ne vem točno, kaj s tem misliš, sstane, ampak hvala, prav imaš x:)x xrainbowx

Sem pa že ugotovila glede sebe eno luštno lastnost... če hočem nekaj naredit iz inata in na hitro, je zelo malo šans, da mi uspe :rolleyes: tako da zdaj nekako hodim s svojo roko v svoji roki in opazujem (evo, tema, o kateri sem govorila že v temi o strahu x:)x ) ... tem bolj se boriš proti sebi, slabše je (been there done that :ph34r: )... čisto druga pesem je... se opazovat, opazit vzroke, triggerje, jih skušat razumet... če ne uspe prvič, drugič, bo pa petnajstič ali tristotič... in šele potem ukrepat v skladu s tem, kar si ugotovil.


Sončna Vila

Z vsakim dnem malo bolj oddaljena od čikov... danes si npr. nisem kupila škatlice za jutranjo tečnobo ob kavi jutri... bomo raje dan začeli z nasmeškom in samo še enim preostalim cigaretom namesto s štirimi x;)x
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#119 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 17. december 2003, 09:49

:xx!: xrolleyesx :o|o: :huh: :o :ermm: :angry: :unsure: :wacko: :cry: :switz:........:shsh: ......xsmokex x^x ....no.....to sem mislil rečt o mojem odvajanju od kajenja :xx!: x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#120 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 17. december 2003, 13:07

z guštom bom to počela še naprej x:Dx

kaj pa pomaga sekiranje: prenehaj al pa uživaj, sam ne si kvarit razpoloženja x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#121 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 18. december 2003, 10:41

se strinjam...jaz kadim obcasno, ko mi pase. ce je to ena ciga na mesec ali pa ena skatla na vecer. sicer veckrat ono prvo...
x;)x

pri meni je to stvar svobode, vcasih sem dosti kadila, potem mi je slo na zivce...ta ideja o odvisnosti...da ne morem it ven in se malo pozabavat ce nimam s sabo skoz te skatlice...da sem zivcna, ce vem, da nimam cigaretov, tudi, ce vem, da najbrz ne bom kadila...odvisnost.
cela ideja o svobodi pri meni temelji na neodvisnosti, potem sem se nekega dne odlocila in nehala samo zaradi tega. ko sem ugotovila, da nisem vec odvisna, pa zdaj mirno kaj pokadim, ko mi zapase...vsekakor stres ni vreden taga, da na silo nehas. bos pa od stresa nezdrava x:)x x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#122 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 1. januar 2004, 19:14

Ne bom razpravljala, sem se prišla sam pofočkat ... ne kadim več x:)x


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#123 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 6. januar 2004, 08:59

Hm......vztrajam.......šesti dan brez čika x^x :o|o: .....sicer pa imam v planu kadit tako kot pravi Tinka........če tako ne bo šlo pa dokončno nehati x!x .......Pred tem pa čimdlje ne kadit........he-he....pa sem si izračunal, da je to mesečno prišparanih cca. 20.000,00 SIT :eek: ..... x:px .....letno cca. 250.000,00 SIT......pa še podražili so se čiki baje (ne bi vedu x:Dx )....to pa je že skor ali pa že eno fajno potovanje x;)x :palec: x:o)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#124 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. januar 2004, 09:26

Ce tako razmisljas, Mick... Ves kaj bi vse, ce ne bi dajala casha za: ..., pa za ..., pa se za ......
Pa koncertek tu, pa kavica tam, pircek tlele...

Na zivce mi grejo ozdravljeni kadilci, ki potem tezijo drugim, in tale protikadilski lobi, ki je sforsiral tole...
In osmrtnice na chikih, in 'zdravje', ki ga kao zagovarjajo novopeceni nekadilci...
Kar je hinavsko ob vsej svinjariji, ki jo moram jaz goltati od drugih! :xx!: :mad2:

Vse je v glavi.
Moj ded je bil star cez 90 let.
Vse zivljenje je kadil (pa ne tehle kamilc, pac pa crnogorski tobak, brez filtrov).
Moj fotr je nehal kaditi pred 25 leti - pred nekaj leti je pri 70.-ih umrl za rakom.

Torej - blablabla.

Zdajle si bom pa z uzitkom in popolnoma brez slabe vesti prizgala chik. :mex:

Se nekaj - kdor ne zeli vec kaditi in ga moti kajenje - naj pac neha.
Ali pa naj kadi.
Najbolj brezvezno je tole nehavanje pa sebi kao nekaj - na koncu pa si jih 60% (vsaj!) dokaze, da so preprosti slabici.
Sory, ampak tako je.

"Odvaditi se kaditi?
Nic lazjega. Sam sem se ze stokrat odvadil."
Mark Twain

Ce bi torej RAD nehal kaditi, NEHAJ.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#125 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. januar 2004, 09:27

.šesti dan brez čika

:eek: x!x x?x
Mislim haloo!
Kako zdaj 6. dan - a ni ze vec mesecev od tega, kar si nehal?

Ma ja, a ni to tocno to, kar sem zgoraj rekla.... xrolleyesx :o|o:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0