Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mayitine nore blodnje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
61 komentarjev na to temo

#26 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. februar 2014, 12:18

Kadar imaš samo eno kasto povezano v lokalno samoupravo sebi enakih,

se lahko stvari ekstremno pošlihtajo, vsaka skupnost najbolj ve kaj je za njo najboljše,

kje so njene moči in slabosti...

Po drugi strani pa, če peščica odloča za večino pa vedno imamo kasto ljudi,

ki sprejema odločitve v svojo korist. Večina se pa prilagaja in počasi trpi...

 Se strinjam, ampak me tole spominja na kolhoze sovhoze in kibuce, skratka kolektivistične enote, ki delujejo samo v razmeroma majhnih skupnostih, ki  so zelo narodno, versko in svetonazorsko homogene, po navadi se tut plodijo sam med sabo. Psihologija pa pozna najrazličnejše anomalije ki se zgodijo v teh majhnih skupnostih, zarad katerih ljudje, svobodnega duha kot je tvoj, take majhne skupnosti ali zapustijo ali pa storijo samomor.

Skratka, prepustit vsakojaki budali da odloča sama zase se mi ne zdi smotrno dejanje.


prenos.jpg


#27 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 19. februar 2014, 14:10

treba se je vprašat,zakaj imamo sploh take budale......

mi je hecno da iknee meni govori da imam ljudi za neumne,kar ni res,jaz pravim da so ljudje zavedeni in da bi lahko bolje uporabljali možgane,če bi sploh vedeli da jih lahko,hrati pa vsi vi govorite ravno to da moramo imeti pravila ker imamo budale.

in če se govori o izboljšavi,zakaj vedno navedete neke ekstremiste tudi v tej družbi imamo pedofile,lopove in tiste ki se ne držijo prometnih znakov in povzročijo smrtne nesreče.sej lahko iz medijev preberete.s tem da so vsi voditelji v teh skupinah..

kaj pa je narobe če zahtevam več pravice,vsak drek jih že ima,samo navadnI državljani ne,ko govorimo o svobodni volji ne govorimo o znakih na cestah, ampak o zakonih,ki ti preprečujejo da bi bil lahko sam svoj mojster...

mogoče bi pa moral biti prvi korak da začnem učiti otroke in odrasle kaj je morala......

pa da ko že govorimo o manjših skupnostih saj zato imamo župane ane in mesta ki si po svoje trudijo izboljšati stvari v svojem okolju,Sam na žalost tisti ki bi radi ne dobijo obljubljenih sredstev ki jih država kontrorira,drugi so pa isti lopovi.

razliko med tistimi ki nočejo spremeb,in ki podpirajo sistem,jaz vidim da ne marajo so-ljudi, politike pa kujejo v zvezde ali pač podpirajo krupcijo,saj mislijo da smo ljudje samo ena podivjana horda bebcev,mi ki pa pravimo da so politiki ta slabi.govorimo o točno določenih ljudeh ki so čez leta v javnosti dokazali da so lopovi in da jim ni mar za državljane.

torej kaj,pol naj ostane tako kot je ali kaj? res ne štekam....

Jaz osebno mislim da ljudje nismo slabi in da ne bi škodovali drugim in da ne bi kradli drugim če bi bilo vse postavljeno drugače,Samo postavljeno drugače in da bi se resno lahko delalo za dobrobit posameznika in ne za to kako ljudi dati v določene skupine jih zasužnjit pol pa še zmerjat,odvzeti vse pravice in zraven da delajo za bogatega posameznika....ki jim ne nudi dovolj niti za normalno preživetje družine.......



#28 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 19. februar 2014, 14:14

http://12160.info/m/...logPost:1284856



#29 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. februar 2014, 14:46

 Mayita

 

Jaz pa za razliko od tebe in Ane Frank, mislim, da smo ljudje v principu slabi, pogoltni pokvarjeni in predvsem izjemno sebični. Samo sila in preživetveni nagon(med katerega se šteje tudi spolni) je tisti faktor, zaradi katerega se družimo v skupinah in postajamo socialna bitja.

Že otroci ko se rodijo, pa nimajo nobenega priučenega imputa, že znajo sovražiti in bi če ne bi bilo nadzora višje sile, mlajše sorojence bili pripravljeni tudi ubiti, nezavedno vendar je to v nas.

da se človek razvije v človeka je torej nujno socialno okolje, ki se pač formira iz nekih skupnosti, ki se združujejo zaradi trgovine, obrambe, nenazadnje zaradi menjave krvi pri razplodu, in tako nastajajo države..

Kjer se mora skupnost dogovoriti kdo naj tako skupnost vodi, ker namreč, samo nekdo, ki res pojma nima o ustroju sveta, lahk trosi nebuloze o vsečloveški oblasti....

 

Pri nas v demokratični družbi je problem ravno to, da ima preveč ljudi možnost, da ruši odločitve vlade, da preveč ljudi fantazira, poenostavlja zadeve, da o tem da imajo ljudje nerealna pretenciozna pričakovanja in pričakujejo vedno deus ex machina rešitve niti ne razpredam posebej.

 

In ravno zaradi tega smatram, da morajo obstajat pravila in tisti, ki izvajanje pravil nadzirajo.

 

jebat ga, jaz bi tut raj, da je mal wild westa, kjer mi paše, pa da lahk seksam z vsemi ktermi hočem, brez kondoma, pa ekola, se ne da!


prenos.jpg


#30 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 19. februar 2014, 15:46

 Se strinjam, ampak me tole spominja na kolhoze sovhoze in kibuce, skratka kolektivistične enote, ki delujejo samo v razmeroma majhnih skupnostih, ki  so zelo narodno, versko in svetonazorsko homogene, po navadi se tut plodijo sam med sabo. Psihologija pa pozna najrazličnejše anomalije ki se zgodijo v teh majhnih skupnostih, zarad katerih ljudje, svobodnega duha kot je tvoj, take majhne skupnosti ali zapustijo ali pa storijo samomor.

Skratka, prepustit vsakojaki budali da odloča sama zase se mi ne zdi smotrno dejanje.

 

 

Torej bi lahko bil naš glavni problem , ki ga imamo je...da ne izbiramo pravih ljudi...(to je pa tudi že Mayita povedala...torej se strinjam nekako z obema)

 

1. Že sam čin izbiranja zastopnikov in vodilnih  napačen (  brez preverjanja in realnega stika, znanja, preveč površen, apatičen, po najmanjši liniji napora , nezainteresiran itd)

2. Držimo se kot pijanec plota svojih prepričanj in nismo nagnjeni k aktivnemu sodelovanju sprememb in dopolnil ( se preveč delimo namesto , da bi se poslušali ...in predolgo prepuščamo prestol- napačnim ljudem in zadevam)...

Morali bi imeti tudi urejene zakone za  odstavitev posameznikov in skupin, ki ne izpolnjujejo načel in nalog

Če se ljudje ne obnesejo in ne izkažejo sposobnosti sodelovanja ali če zlorabijo položaj, pa bi za to morali zakonsko odgovarjati.

Verjetno bi potem vsak Janezek ali Zoranček dobro premislil ali bi se usedel na politični vroč stol ali ne.

 

In tako nas ne bi motil nihče, ki  bi vzdrževal red  in disciplino..


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#31 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 19. februar 2014, 16:14

Ti izhajaš iz predpostavke, da je VLADA vsevedna in potrebna,

za normalno funkcioniranje države...Sam vedno bolj dvomim v to.

Prav VLADA zaradi prej omenjenih evolucijsko podkrepljenih tez,

da smo že nagonsko vsi pokvarjeni, se borimo za preživetje najbolj deluje sebično,

ker nima nekoga, ki bi jo nadziral...

Večina državljanov je pod mehkim nadzorom vlade, sistema, ki ga sama ustvarja po svoji podobi,

da bi zagotovila predvsem lastne in tuje interese, od katerih pričakuje korist.

Ta sistem sicer izgleda demokratično, pa vsako budalo že ve, da ni tako...

Vlada je vedno ena, možnosti na volitvah predvsem za več pravic delavcev so nične!

Ta "demokracija" je nastavljena za izkoriščanje delavca za kapitalske namene...A ti res verjameš, da smo v pravi demokraciji?

ČE bi bili ali bi se ljudstvo začelo postavljat proti VLADI bi takoj poročali o krizi demokracije v naši državi,

takoj bi bilo potrebno postaviti novo stranko na VLADO, da bi se spet izkoriščanje delavca lahko nemoteno nadaljevalo.

Vedno, ko neka ljudska vstaja, takoj nimamo več opravka z demokracijo! Torej kadar lahko korporacije nemoteno izžemajo državo

je demokracija, ko pa je to ogroženo pa smo že v krizi, večina ljudi (delavcev) je pač v očeh lastnikov zver,

ki jo je potrebno imeti zaprto v kletko...

Zakaj pa misliš, da je toliko ZABAVE, za rajo...

To je problem...

 

 

 Mayita

 

Jaz pa za razliko od tebe in Ane Frank, mislim, da smo ljudje v principu slabi, pogoltni pokvarjeni in predvsem izjemno sebični. Samo sila in preživetveni nagon(med katerega se šteje tudi spolni) je tisti faktor, zaradi katerega se družimo v skupinah in postajamo socialna bitja.

Že otroci ko se rodijo, pa nimajo nobenega priučenega imputa, že znajo sovražiti in bi če ne bi bilo nadzora višje sile, mlajše sorojence bili pripravljeni tudi ubiti, nezavedno vendar je to v nas.

da se človek razvije v človeka je torej nujno socialno okolje, ki se pač formira iz nekih skupnosti, ki se združujejo zaradi trgovine, obrambe, nenazadnje zaradi menjave krvi pri razplodu, in tako nastajajo države..

Kjer se mora skupnost dogovoriti kdo naj tako skupnost vodi, ker namreč, samo nekdo, ki res pojma nima o ustroju sveta, lahk trosi nebuloze o vsečloveški oblasti....

 

Pri nas v demokratični družbi je problem ravno to, da ima preveč ljudi možnost, da ruši odločitve vlade, da preveč ljudi fantazira, poenostavlja zadeve, da o tem da imajo ljudje nerealna pretenciozna pričakovanja in pričakujejo vedno deus ex machina rešitve niti ne razpredam posebej.

 

In ravno zaradi tega smatram, da morajo obstajat pravila in tisti, ki izvajanje pravil nadzirajo.

 

jebat ga, jaz bi tut raj, da je mal wild westa, kjer mi paše, pa da lahk seksam z vsemi ktermi hočem, brez kondoma, pa ekola, se ne da!


dReAM

 

 

 


#32 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 3. marec 2014, 19:51

 Mayita

 

Jaz pa za razliko od tebe in Ane Frank, mislim, da smo ljudje v principu slabi, pogoltni pokvarjeni in predvsem izjemno sebični. Samo sila in preživetveni nagon(med katerega se šteje tudi spolni) je tisti faktor, zaradi katerega se družimo v skupinah in postajamo socialna bitja.

Že otroci ko se rodijo, pa nimajo nobenega priučenega imputa, že znajo sovražiti in bi če ne bi bilo nadzora višje sile, mlajše sorojence bili pripravljeni tudi ubiti, nezavedno vendar je to v nas.

da se človek razvije v človeka je torej nujno socialno okolje, ki se pač formira iz nekih skupnosti, ki se združujejo zaradi trgovine, obrambe, nenazadnje zaradi menjave krvi pri razplodu, in tako nastajajo države..

Kjer se mora skupnost dogovoriti kdo naj tako skupnost vodi, ker namreč, samo nekdo, ki res pojma nima o ustroju sveta, lahk trosi nebuloze o vsečloveški oblasti....

 

Pri nas v demokratični družbi je problem ravno to, da ima preveč ljudi možnost, da ruši odločitve vlade, da preveč ljudi fantazira, poenostavlja zadeve, da o tem da imajo ljudje nerealna pretenciozna pričakovanja in pričakujejo vedno deus ex machina rešitve niti ne razpredam posebej.

 

In ravno zaradi tega smatram, da morajo obstajat pravila in tisti, ki izvajanje pravil nadzirajo.

 

jebat ga, jaz bi tut raj, da je mal wild westa, kjer mi paše, pa da lahk seksam z vsemi ktermi hočem, brez kondoma, pa ekola, se ne da!

Uf pico dolgo premlevala kaj naj ti odgovorim na to....

jaz osebno mislim da smo ljudje ko se rodimo dokaj nevtralna energija in ja počnemo in odzivamo se potlej na okolico in kaj nam okolica da.Kot vse na svetu smo tudi mi samo energija,kakšni smo pa je odraz družbe in družine.kaj mislim taki bomo kakršno energijo dobimo iz okolice.

in ker je svet takšen kakršen je smo tudi mi taki.

zato pravim da bi včasih mogli pogledati sliko celeega sistema in cele zemlje in ne samo posameznike. oboje bi morali gledat vbistvu.

če nas bodo učili brutalnosti bomo brutalni če nas bodo učili sočutja bomo sočutni.

ko se rodimo smo nepopisan list ali kot prečiščen kristal,pol pa ja je odvisno vse od tega kje kako in s kom živimo.

Zelo narobe se mi zdi da ljudje mislimo o samem sebi da smo slabi, da smo pošasti,da smo lopovi in da smo grešniki,ker to ni res....

kako smo lahko umazani že ob rojstvu ko pa smo narejeni z najgloblejšo energijo.....

sliši se mogoče smešno,samo če bi se več ljudi zavedalo tega da smo samo energija ki vsrkava okolico,bi mogoče lažje se začeli spreminjati.

zato se je treba boriti za otrokovo prihodnost in ne samo prihodnost,ampak okolje v katerem živijo in stvari katere počnejo.....

vse deluje po tem principu vse na zemlji,zakaj bi bili pol mi drugačni......

nobena žival se ne rodi hudobna, tudi človek se ne.....



#33 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 3. marec 2014, 20:00

malo pusta iz Ljubljane, če dobro da so se šole in vrtci organizirali,ker drugače ne vem kaj bi bilo, 

mogoče so popoldne imeli kakšen drugi karnaval ampak ob 11 ih zjutraj je bil tak.....

 

1896780_10152250030598890_406045307_n.jp

 

1920466_10152250031123890_1590668050_n.j

 

1979725_10152250031503890_816416510_n.jp

1506935_10152250032593890_1097487202_n.j

 

1653314_10152250034153890_385635979_n.jp

1901343_10152250034798890_878868521_n.jp

 

1958380_10152250037768890_1727964929_n.j

 

1964984_10152250040928890_644158833_n.jp

 

1620604_10152250041813890_1258837851_n.j

 

1903998_10152250042778890_775244469_n.jp

 

1898262_10152250043863890_411932467_n.jp

 

vsa parada je trajala dobrie pol ure pa še zatoker so kar stali ker je bila slaba organizacija......



#34 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 3. marec 2014, 20:32

https://www.facebook...3532498/?type=1



1510624_806857549343464_1329275319_n.jpg



#35 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 10. marec 2014, 14:30

Resnično vredno ogleda.....

 



#36 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 10. marec 2014, 14:40

http://www.delo.si/z...tion_ref_map=[]



#37 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 13. marec 2014, 22:29

 Mayita

 

Jaz pa za razliko od tebe in Ane Frank, mislim, da smo ljudje v principu slabi, pogoltni pokvarjeni in predvsem izjemno sebični. Samo sila in preživetveni nagon(med katerega se šteje tudi spolni) je tisti faktor, zaradi katerega se družimo v skupinah in postajamo socialna bitja.

Že otroci ko se rodijo, pa nimajo nobenega priučenega imputa, že znajo sovražiti in bi če ne bi bilo nadzora višje sile, mlajše sorojence bili pripravljeni tudi ubiti, nezavedno vendar je to v nas.

da se človek razvije v človeka je torej nujno socialno okolje, ki se pač formira iz nekih skupnosti, ki se združujejo zaradi trgovine, obrambe, nenazadnje zaradi menjave krvi pri razplodu, in tako nastajajo države..

Kjer se mora skupnost dogovoriti kdo naj tako skupnost vodi, ker namreč, samo nekdo, ki res pojma nima o ustroju sveta, lahk trosi nebuloze o vsečloveški oblasti....

 

Pri nas v demokratični družbi je problem ravno to, da ima preveč ljudi možnost, da ruši odločitve vlade, da preveč ljudi fantazira, poenostavlja zadeve, da o tem da imajo ljudje nerealna pretenciozna pričakovanja in pričakujejo vedno deus ex machina rešitve niti ne razpredam posebej.

 

In ravno zaradi tega smatram, da morajo obstajat pravila in tisti, ki izvajanje pravil nadzirajo.

 

jebat ga, jaz bi tut raj, da je mal wild westa, kjer mi paše, pa da lahk seksam z vsemi ktermi hočem, brez kondoma, pa ekola, se ne da!

 

S prvim odstavkom bi se lahko tak splošno gledano res strinjal. Toda, vem, da človek ni ne eno in ne drugo,

to kar ustvarja reference leži v možganih. To je organ, ki je sebičen, pokvarjen, iznajdljiv, hinavski, strmi po preživetju za

vsako ceno. Sposoben je celo uničit cel organizem, samo za nekaj trenutkov slave in dobrega počutja. O tem bi morali premišljevat,

ker posledično smo ustvarili tudi takšno družbo navzven od kast do denarja! Vsaj pravimo, da se človek celo življenje najbolj bori proti

samemu sebi!


dReAM

 

 

 


#38 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 13. marec 2014, 23:09

v možganih ni ničesar od tega ... so samo stikališče informacij ...

 

pa tudi socialno okolje in podobna krama so le fraze ...

 

prej včasih niso imeli pojma o socialnem okolju in kaj je to, pa so glih tak živeli fajn in pošteno ... prevaranti pa so že takrat bili prevaranti ...

 

zdaj pa si izmišljujemo vse mogoče socialne in asocialne pizdarije, samo, da imamo izgovore in si lahko elegantno lažemo ...

 

to je tisti akademski duh bedaka v nas ... laugh.png

 

...naj bi bilo tako...biggrin.png  Veš izvirni greh pa tista k..rćeva kača tam,

ki nam je pokazala pot v raj na zemlji. Zdaj pa imamo solato pred očmi...

Le kdaj se je to zgodilo??? Morda ob velikem poku??? Sam lahko pritrdim,

da me ob velikem poku največkrat kar prevzame od ekstaze. ----> Raj ??


dReAM

 

 

 


#39 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 18. marec 2014, 14:53

kaj se dogaja po svetu

 

http://free-venezuel...ts-for-freedom/



#40 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 18. marec 2014, 17:18

zato se je treba boriti za otrokovo prihodnost in ne samo prihodnost,ampak okolje v katerem živijo in stvari katere počnejo.....

 

 

 

Resnično bi bilo fajn, če ne bi bilo to tok utrujajoče. Dobesedno borba za otrokovo prihodnost. Sama trenutno živim v taki situaciji, ko iščem najboljšo možno pot za svojega otroka. Pa vendar se mi postavi vprašanje, kako vedeti kaj je najbolje? V osnovi sem mnenja, da je treba prvo kot prvo spoznati svojega otroka in potem iz tega izhajati, vendar je tukaj tudi en catch, ker otroci so kot spužve in včasih resnično več ne veš ali je to njegova osebnost ali je to del nekoga, ki mu je to nekako vsilil. Pa vseeno sej čas pokaže svoje, pa vendar me včasih skrbi, da je potem lahko že prepozno. Najhuje za moje pojme je pa to, da ko imaš enkrat otroka vsi mislijo, da lahko solijo pamet staršem in da povsod vtikajo nos. Na koncu imaš občutek, kot, da noben nobenga več ne spoštuje hkrati pa se delajo razdori med družinami. Poklon vsem tistim ljudem, ki znajo upoštevati drugo mnenje pa čeprav se z njim ne strinjajo. Po drugi strani pa se starši še tako trudijo, da bi naredili najbolje kar je možno vendar nikoli ne veš kako bo dejansko okolici vplivala na tvojega otroka. Preveč kompleksno kakor je kompleksen vsak človek posebej.


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#41 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. julij 2014, 21:55

http://worldtruth.tv...auses-autism-3/



#42 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 12. julij 2014, 16:37

To je spadalo tudi včasih pod moje blodnje zdaj pa tudi drugi govorijo o tem....

 

http://www.rtvslo.si...je-gripe/212921



#43 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 27. julij 2014, 15:09

http://www.planet-le...mpsu-in-rdeckam



#44 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 18. september 2014, 19:48

.... Če koga zanima ali pa kaj več razume...naletela na članek ...

 

16.1.2014

 

ČLANEK IZ REVIJE MISTERIJ ....OBRAMBA PRED GEOINŽINIRINGOM

 

Mreža orgonskih androidov čisti, rekonstruira in ščiti nebo Slovenije
Obramba pred geoinženiringom.
Sosednje države Nemčijo, Avstrijo, Češko, Italijo, Madžarsko so letos prizadele
hude poplave, tornadi, ponekod je bila velikanska škoda zaradi toče.
Slovenija je k sreči pri tem izostala. Na žalost pa je bila pri nas
suša. Na Facebook spletni strani Civilne iniciative Modro nebo smo
zasledili komentar, da ima Slovenija najbolj razvejano mrežo orgonskih
androidov za zaščito, njihova uporaba pa naj bi nas ubranila tudi pred
katastrofalnimi poplavami. Preverili smo, pred kom pravzaprav nas
branijo. Pogovarjali smo se z lastnikom več orgonskih androidov s
Štajerske in z M. V., vodilnim strokovnjakom pri razvoju orgonske
tehnologije za obrambo pred geoinženiringom.
Nad našimi glavami, na
nebu, med oblaki ali bolje rečeno z oblaki, poteka globalni ekološki
genocid. Na spletu ima to dogajanje ime ekocid. Zaznali so ga pred leti
in še vedno traja. Pri tem uporabljajo nanoprah in kemikalije, ki jih
prek kemičnih sledi ali repov (chemtrailov) izpuščajo iz letal. Do prek
nekaj tedni so to mešanico v nastalih sintetičnih oblakih obdelovali z
elektromagnetnimi valovi natančno določenih frekvenc, tudi s sistemi
HAARP, in tako povzročali atmosferske anomalije.

Sistem HAARP pa naj bi
po besedah sogovornika M. V. nedavno ukinili tako na Aljaski kot drugod
po svetu, ker z vremenom zdaj manipulirajo iz vesolja. Projekt
geoinženiring se torej nadaljuje.
Po zaslugi neetičnega, nemoralnega
(tajnega) programa po namerno ciljanih področjih po vsem planetu
povzročajo umetno ohlajevanje, neurja, tornade, uničujočo točo ali
dolgotrajne suše … vse za doseganje želenega cilja. Učinkovita obramba
pred tem početjem so bili pred nekaj leti orgonski topovi, ki pa so
postali sčasoma neučinkoviti. Danes naj bi se temu početju lahko upirali
le z orgonskimi androidi nove dobe, sta nam povedala naša sogovornika.
SKALARNA HOMEOPATIJA ETRA
V
Misterijih smo že avgusta 2006 pisali o čiščenju neba z orgonskimi
generatorji-transformatorji. Februarja 2007 in avgusta 2009 smo objavili
zemljevid, kje v Sloveniji so.
Danes so orgonske naprave nove
generacije povsem drugačne. Tiste, o katerih smo pisali pred leti, so
bile prepoznavne po dolgih bakrenih ceveh, ki so bile usmerjene v nebo.
»Ti orgonski topovi še danes delujejo, imajo moč harmonizirati majhen
okoliš in ga v nekaterih primerih obraniti pred uničujočo točo. Niso pa
tako učinkoviti, da bi lahko parirali tehnologiji, s katero operira
današnji geoinženiring. So pa izvrstna podpora v učinkoviti zaščitni
orgonski mreži,« pravi sogovornik s Štajerske, ki ne želi biti imenovan.
Obiskala sem ga na domu, da mi je pokazal, kakšni so videti orgonski
androidi in kako delujejo.
Danes so podatki o lokacijah orgonskih
androidov za javnost nedostopni. Po besedah sogovornika s Štajerske je
teh kar nekaj, a še ne dovolj. Vodilni strokovnjak pri razvoju orgonske
tehnologije za obrambo pred geoinženiringom je M. V., ki se prav tako ne
želi neposredno izpostavljati. Že nekaj let ves svoj čas namenja
razvijanju novih orgonskih androidov in postavitvi zaščitne orgonske
mreže v Sloveniji, ki je v zaključni fazi. Razen svojega znanja ničesar
ne skriva, saj so njegova predavanja prosto dostopna na spletu. Zaščitno
orgonsko mrežo gradi izključno s stvaritvami, ki so plod njegovega
dolgoletnega eksperimentalnega dela in raziskav. Po njegovem mnenju so
orgonski androidi, ki jih razvija, trenutno vodilna tehnologija
orgonomije na svetu, ki pa je iz varnostnih razlogov ne želi objaviti.
Drži se zlatega pravila: »Vem, znam, delujem in sem tiho. Ljudje, ki so
dovolj karmično čisti, zreli in imajo razvite tudi nadčutne sposobnosti,
me sami poiščejo.«
Pojasnjuje, da orgonski topovi, ki so se pojavili
v Sloveniji od leta 2003, niso dovolj učinkoviti, ker so se pojavili
načrti zanje v javnosti. Izvajalcem geoinženiringa ni preostalo nič
drugega, kot da prilagodijo vse tako, da topovi niso bili več dovolj
učinkoviti. Izjema je le torzijski top. Zato so ljudje, čeprav imajo
orgonski top, doživljali točo, poplave in druge nevšečnosti, pojasnjuje.
M.

V. je na spletu o svoji tehnologiji, ki se uspešno upira zločinski
tehnologiji geoinženiringa, zapisal, da gre za skalarno etrsko
homeopatijo, ki ne spreminja fraktalne strukture vesolja, torej je
popolnoma neškodljiva.
»Vsi moji orgonski androidi nove dobe so
generatorji-transformatorji orgona, ki generirajo skalarne valove točno
določenih frekvenc. Oddajane frekvence so v skladu s fraktalno strukturo
vesolja in so predvajane z natančnostjo devetih decimalk. Že Platon je
dejal: Vse so frekvence, vse so vibracije. Imel je prav. Vse, kar
obstaja na vseh ravneh obstoja, ima svojo lastno frekvenco. Moje znanje
obsega tudi poznavanje in odkrivanje frekvenc materije, ki je predmet
„obdelave«. Uvajam nov termin v znanosti – skalarna homeopatija etra,«
pravi raziskovalec. Razlaga, da so že cerkveni zvonovi, preden so jih
pretopili, oddajali točno take frekvence, ki so učinkovito preprečevale
točo. Znanje o takih stvareh imajo le redki.
VREMENSKO OROŽJE
Sogovornik
pravi, da geoinženiring namerno in načrtno dela vreme po svojih
merilih. Opraviti imamo z vremenom kot orožjem, ki je hujše od
atomskega. Po uporabi atomskega je uničeno vse, pri uporabi vremenskega
pa ne. Ljudje smo tarča biološko-kemične svetovne vojne. To dokazujejo
tudi aktualni satelitski posnetki dogajanja, kjer ni moč najti niti
enega naravnega vzroka za rekordno hitro ohlajanje »oblačnih front«,
denimo nad Jadranskim morjem, s ciljem namernega povzročanja
atmosferskih anomalij in katastrof, pripoveduje.
»Stalni cilji v
Evropi in drugod so pomembne pridelovalne površine, kjer ljudje
nasprotujejo uvedbi gensko spremenjene hrane. Cilji niso le
gospodarskega pomena, ampak tudi političnega. Tako je geoinženiring
poskrbel, da v neukrotljivi Severni Koreji več kot sedem let niso videli
kaplje dežja, takoj za tem pa so tam namerno povzročene poplave
naredile ogromno škodo plodni zemlji. Zanimivo je, da zmeraj pride do
spremembe »vremena«, kadar rastline, ki nam služijo za hrano,
potrebujejo nekaj drugega. Tudi letos v času, ko bi moralo zoreti sadje,
ni bilo sonca. Občasni cilji so tista področja, na katerih se ljudje ne
želijo ukloniti diktaturi sil, ki izza kulis vladajo
politično-gospodarskim scenam. Ostali cilji se sproti določajo glede na
politične in druge razmere v deželah, kjer ima kapital velike apetite,«
pravi M. V.

Glede dogajanja v Sloveniji pa: »Pred nekaj leti smo
imeli strokovno nepojasnjen fenomen – »vremensko katastrofo« v Savinjski
dolini. Vemo, kaj se je zgodilo pridelovalcem hmelja in naravi. Tornado
v Sloveniji? Da. Med drugim je iz tal izrul kar nekaj dreves, ostala pa
dobesedno zmlel. A je bil ta tornado naraven?
Ni.
V Sloveniji
geoinženiring izvaja svoje dejavnosti vse od trenutka priključitve k
paktu NATO. Tudi poplava in potres 13. avgusta 2010, ki je povzročil
začasen ponik Iške, je delo geoinženiringa. Te in take stvari imamo
dokumentirane. Dokumentirano imamo tudi z uradno, državno kamero posneto
izsuševanje nekaterih področij. »Oblaki« srkajo vlago iz tal, kar je na
videoposnetkih jasno vidno. Po napadu geoinženiringa na Slovenijo smo
imetniki mojih orgonskih androidov preprečili grozečo katastrofo. Ljudje
sploh ne vedo za to.«
Mnogi pa že vedo za M. V. Zlasti po juniju
2009, ko je pred očmi nejevernih prebivalcev doline, v kateri je živel,
iz divjih nevihtnih oblakov, ki so grozili s točo, v nekaj minutah uspel
narediti nedolžno sivino in je dvajset minut padal rahel dež.
Informacija o tem, kar je naredil, kaj počne in kaj razvija, se je
bliskovito razširila med ljudmi. Sledile so prošnje za zaščito iz vse
Slovenije in oblikovanje zaščitne orgonske mreže. Tvorijo jo različni
orgonski androidi, ki so narejeni posebej za vsako področje. Vsak je
drugačen, različno zmogljiv in poseben. Postavljeni so na takih
razdaljah, da zagotavljajo predvideni optimum pričakovanega rezultata
koristnega delovanja. Domet nekaterih najzmogljivejših je neomejen.
Tisti srednje zmogljivosti lahko nevtralizirajo tudi tornado v Španiji …
»Če
me kdo napada, sem se dolžan braniti. Gre za kozmični zakon, do tega
imam pravico,« pojasnjuje M. V., ki z energijami dela zavestno od leta
1989. »Ne dovolimo, da nam kradejo Sonce, saj smo se v šoli učili, da je
vir življenja. Življenje ne potrebuje zaščite pred Soncem in tu so
padli vsi tisti, ki delajo zločine geoinženiringa proti življenju na
planetu Zemlja. Ta zločin uradno še ne obstaja. Ekocida zato ne boste
našli ne v državnem, ne v mednarodnem pravu, čeprav se izvaja na celotni
Zemeljski obli.«
NEVTRALIZACIJA KEMIJE NA NEBU
Orgonski androidi
imajo zelo širok spekter delovanja in več namenov. Eden od njih je
nevtralizacija škodljive kemije oziroma sestavin kemično kovinskih
repov, ki jih za seboj namerno spuščajo letala, ki so del
geoinženiringa. »Kljub razpustitvi Haarpa vloga androidov ostaja taka,
kot je bila doslej, le egu njegovega imetnika je blokirana možnost
samovolje, ki ni v skladu s celoto. Vsi tisti orgonski androidi, ki so v
rokah svetlih duš, pa so ves čas dejavni,« pojasnjuje M. V.
Kako
androidi vse to uspejo narediti? »Velika količina orgonske energije, ki
jo ustvarjajo in transformirajo androidi, s pomočjo točno določenih
vibracij, ki jih pošiljamo v nebo, ne morejo izničiti snovi, lahko pa jo
nevtralizirajo. Sintetični koktajl iz umetnega oblaka, ki je v
polimerni spojini, zaradi delovanja orgonskega androida enostavno
razpade na sestavne dele. Ko je materija razstavljena, tehnologija
geoinženiringa nima več učinka. To je podobno, kot če bi razstavili
delujoči orgonit na sestavne dele: dobili bi kupček opilkov, smole in
nekaj kristalov. Ti sestavni deli ne morejo učinkovati kot delujoč
orgonit. Tako tudi sestavine kemično-kovinskih sledi, sestavljene v neko
spojino, ki jo orgonski android nevtralizira, razpadejo na sestavne
dele in niso več tako nevarne kot spojina. Toda posamezne sestavine ne
izgubijo povsem svoje strupenosti, denimo aluminij, barij … Aluminij
vselej ostane, vdihavamo ga, povzroča razne bolezni, vpliva na spomin …«
našteva.
»Ko nevtraliziramo stvaritve geoinženiringa, jim
onemogočimo početje, saj oblaki, ki jih umetno ustvarijo, niso več
električno prevodni in izgubijo tudi druge lastnosti. Ne morejo se več
igrati s frekvencami in početi, kar jih je volja. To nato seveda
poskušajo „popraviti« z letali, ki območja, ki smo jih uspešno
nevtralizirali z orgonskimi androidi, spet napršijo na novo, da bi znova
vzpostavili električno prevodnost. Zato predvsem potrebujejo barij, ki
je hiter, reaktiven prenašalec informacij in električnih impulzov v
atmosferi in ki je zato obvezna sestavina kemično-kovinskih repov,
hkrati pa tudi hud strup, ki blokira psiho-vegetativni živčni sistem.
Nanodelci barijevega diklorida so reaktivni del, ki omogoča električno
prevodnost naravno električno neprevodne atmosfere,« pravi sogovornik.
Orgonski androidi brez škode tudi energijsko očistijo vso zračno vlago,
ki je vezana na prah, dim, smog in ostale negativne civilizacijske
produkte.
VIBRACIJA NIMA OMEJITVE IN MEJA
Sogovornik s Štajerske
pa je pojasnil, zakaj ime android: »Androidi so živa bitja, ki imajo
svojo zavest. Odzivajo se tudi na operaterjeve misli in čustva ter jih
ojačane pošiljajo skozi čas in prostor. Pogoj je, da človek zavestno ali
pa nezavedno na nobeni ravni svojega energijsko-informacijskega polja
ni destruktiven. To pomeni, da je z orgonskim androidom nemogoče storiti
kakršno koli škodo, razen sebi samemu: enostavno ne bo deloval.
Tudi
ljudje smo po svoji telesni sestavi iz organske in anorganske materije
in imamo zavest, zato bi lahko že s svojimi dobronamernimi mislimi in
čustvi nevtralizirali kemično kovinsko svinjarijo na nebu. Tudi nevihtne
oblake bi lahko zaustavili, da ne bi prišlo do škode, a na žalost
nimamo dovolj notranje moči in v zgodovini je bilo izgubljeno znanje, da
bi lahko naredili kaj takega.
Zato pa uporabljamo orgonske androide:
projiciramo jim našo namero, ki jo le-ti ojačajo in pošljejo, kamor je
potrebno. Če bi hoteli nevtralizirati nevihto in bi v želeno smer
usmerili cev orgonskega androida, učinka ne bi bilo. Ko pa operiramo z
mislimi in čustvi, z dobrimi željami, učinek ne izostane. Vibracija nima
omejitve in meja, zato je tudi misel, podprta s pozitivnim čustvom, ki
je energijska vibracija, brezmejna,« razlaga.
M. V. pojasnjuje, da je
orgonska energija temelj življenja. Je last življenja, ne pa
posameznikov ali skupin. »Uradno je nepriznana in znanstveno nesprejeta,
čeprav je vseprisotna sila vesolja, brez katere nikjer ne bi bilo
življenja. Orgon je že v začetku 20. stoletja znanstveno dokazal dr.
Wilhelm Reich. Sodili so mu, ker je trdil, da lahko s svojimi orgonskimi
akumulatorji pozdravi raka. Sojenje je bilo precedens v sodni praksi,
saj nobeno sodišče ne more soditi znanstveni temi; to lahko samo
znanost. Ali dokaže ali ovrže. Kljub temu so ga zaprli in je umrl v
zaporu, tik preden je odslužil svojo „kazen«. Njegove knjige so sežgali,
njegove laboratorije in orgonske stvaritve pa uničili.«
MUTACIJA V POLROBOTE
»Orgonski
androidi so generatorji-transformatorji življenjske, orgonske energije
(ki, či, prane, etra), ki mrtvi orgon ali DOR pretvarjajo v pozitivni
orgon ali POR. Naravna smola, ki je del androida, privlači orgon, ta pa
se odbija od kovinskih ostružkov, ki tvorijo veliko majhnih ogledalc, in
pri tem ustvarja kaotično stanje, ki ga programirani in aktivirani-živi
kristali spremenijo v nov red.
Da kristali to lahko storijo, mora
izdelovalec orgonskega androida obvladati tehnike programiranja in
komunikacije s kristali, znanje brisanja starih in ustvarjanja novih
programov in še kup drugih, „skritih« znanj: potrebno je poznati jezik
sveta mineralov in drugih življenjskih oblik ter stopnje zavesti. Zato
ne more vsak narediti aktivnega orgonita, orgonskega topa ali česa
podobnega. Kozmični um je poskrbel tudi za to. Ne moreš narediti topa,
ki bi škodoval ljudem, ker boš na določeni stopnji pri izdelavi
zaustavljen. Prav tako boš zaustavljen, če hočeš z orgonsko stvaritvijo
komurkoli ali čemurkoli narediti škodo,« pravi M. V.
M. V. je povedal
še nekaj, kar priča o tem, kako malo navadni Zemljani vemo o
resničnosti okoli nas: »Globalni, ekološki genocid se neusmiljeno
približuje svoji zadnji fazi, ljudje pa še živijo v iluzijah in na
stopnji razvoja šestnajstega stoletja. Doba informacij je mimo in mi smo
že kar nekaj časa globoko v dobi nanotehnologije. Vsak vdih in izdih
pomenita kopičenje nevidnih nanosnovi v našem organizmu, vključno z
nanoroboti, ki so namenjeni transhumanizmu – naši mutaciji v polrobote.
Tudi Slovenija ne premore nanotehnološkega laboratorija, saj tega, kar
pravim, ne bi bilo dobro dokazati.«
In nadaljuje: »Zemlja je zadnji
planet v Osončju, ki je tik pred uničenjem bioloških vrst življenja na
površju. Na vseh planetih je bilo življenje, a so jih tisti, ki svetu
vladajo izza kulis, že osvojili in uničili. Nekateri planeti so bili
tudi ob atmosfero. Atmosfera na Jupitru je na primer umetno ustvarjena.
Tam so v pradavnini načrtno ustvarjali oklep iz raznih snovi, ki danes
tvorijo za svetlobo neprediren plašč, temelječ na amonijevem sulfidu.«
Dodaja,
da so brez prastvarnikovega posredovanja vse biološke oblike življenja
na planetu zapisane izumrtju in da je rešitev planeta v povezovanju in
komunikaciji s stvarnikom vesolja. »Biološke oblike življenja na tem
planetu lahko reši samo poseg stvarnika vesolja … in orgonski androidi
so samo pripomoček.«
SVETOVNA ZAROTA Z VESOLJCI?
Dejstvo, da je
projekt geoinženiringa, pršenja strupov v atmosfero in podobno tako
tajen in da nekdo vlade držav članic NATO pakta in podpisnic sporazuma o
Partnerstvu za mir drži v strahu, da si nihče v javnosti tega projekta
ne upa priznati svojim državljanom, pomeni samo eno: da je v ozadju
globalna naddržavna združba, ki glede na način njenega delovanja
zagotovo nima dobrih, poštenih in vestnih namenov. Očitno se držijo
zaobljube, da o tem molčijo, kajti v psihologiji množice velja, da tega,
o čemer ne pišejo mediji … in o čemer ne govorijo politiki, preprosto
ni.
In kakšna je sedaj glavna vloga izpuščanja kemičnih sledi po nebu
po opustitvi HAARP-a, s katerim naj bi do nedavnega manipulirali z
vremenom? Odgovor M. V. je več kot šokanten: »Chemtraili so le en
kamenček. Da bi človek dobil celotno sliko, mora raziskovati in zlagati
kamenčke v velik mozaik. S chemtraili na kopnem dopolnjujejo, krpajo
luknje zapora – izolacije planeta in preprečujejo stik z vesoljem. Vse
na nebu, kar oblikujejo že skoraj osemdeset let, deluje kot velikanska
dioda, na višini nad deset tisoč metrov pa kot ogledalo, ki odbija
skalarne valove ter svetlobo sonca in zvezd nazaj v vesolje.
Poleg
tega mešanica raznih komponent na nebu služi kot materialno telo
negativno polariziranih entitet, ki bivajo v vzporednem vesolju. S
kemijo gradijo fizično telo velikanskega parazita na nebu: bistvo je
očem prikrito in to, kar izpuščajo, je umetna inteligenca, upravljana iz
vesolja: http://climate.cod.e...index.php?type= polar-wv-24. To, kar boste videli na posnetku, je inteligentno bitje!«
Po
besedah M. V. pri projektu ekocida sodelujejo negativno polarizirane
inteligence iz vesolja z vesoljskimi ladjami. Na Zemlji naj bi tudi
kradle kisik in vodo in ju skladiščile na določenih mestih v vesolju.
Zato je v zadnjih petnajstih letih drastično padla količina kisika v
atmosferi planeta. Raziskovalec, ki je to ugotovil in dokumentiral, je
moral zaradi groženj te informacije umakniti s spleta. Ugotovil je, da
je baza kradljivcev kisika v Jupitrovi luni Calisto.
Nekatere
vesoljske ladje in večina breztelesnih, negativno polariziranih bitij iz
vesolja kemijo iz kemičnih sledi uporablja kot svoje fizično telo.
Bivajo v polju nevidnega, našim čutom nezaznavnega in lahko počnejo
nečednosti šele, ko jim to omogočijo prodane duše na Zemlji. Ena nevidna
vesoljska ladja je stalno prisotna nad Trdinovim vrhom: včasih povzroča
dež na Dolenjskem, včasih vpliva na razpoloženje ljudi,« trdi M. V., ki
te vesoljske ladje in bitja lahko zazna.
»Inteligence v vesoljskih
ladjah ta material uporabljajo za uresničevanje in materializacijo
svojih idej. Niso kar tako voditelji in predstavniki osvajalskih držav,
ki služijo vzporednemu vesolju, omenjali okupacije Zemlje in se
pripravljali na vojno z vesoljem. Zase in za izbrance pa so s
tehnologijo negativno polariziranih inteligenc zgradili podzemne baze,
podzemna mesta … in vse povezali s predori, po katerih drvijo vlaki z
nesluteno hitrostjo. Pod Slovenijo je glavni tunel na relaciji
Švica–Brnik.«

KAKOR ZGORAJ, TAKO SPODAJ …
Ker je M. V. omenil, da ni možno narediti orgonskega androida, s katerim bi lahko škodovali
drugim, se poraja vprašanje, zakaj potem negativne sile niso
zaustavljene pri svojem početju? »Zato, ker jih večina človeštva
nezavedno ali pa zavestno podpira s tem, ko jih hrani s svojimi
negativnimi čustvi, kot so jeza, strah, sovraštvo, maščevalnost, pohlep,
zavist …«
Ali ima torej posameznik vpliv na to, kar se dogaja
globalno? »Zunaj tebe je tvoj odsev – ogledalo, v katerega se še nisi
niti prav pogledal. S čiščenjem „sebe« čistiš tudi tisto, kar ti
ogledalo odseva. Če te v ogledalu-zunanjem svetu kar koli moti in ti
ustvarja nelagodje, nosi svoj pravi vzrok v tebi samem. Odkrij ga,
prepoznaj in odpravi. Z odpravo pravih vzrokov lahko mine tudi
posledica, ki te moti v zunanjem svetu.«
Pristavlja, da so med
imetniki orgonskih stvaritev tudi taki, ki se še naprej borijo proti
posledici, lastni podobi na nebu. »Vsi drugi pa že vedo za učinek
ogledala: da je na nebu bitje – parazitska umetna inteligenca, vodena iz
vzporednega vesolja, kot posledica „grehov“ pripadnikov naše
samomorilske civilizacije. Zato orgonskega androida ne more imeti vsak.«
Opozarja,
da vsi, ki se na to umetno inteligenco na nebu odzovejo s strahom, jezo
…, tej samo dajejo svojo moč. Kako se torej pravilno odzvati na vse te
informacije?
»Nesmiselno je, da se bojujemo proti posledicam kršitve
kozmičnih zakonov s strani te samomorilske civilizacije. Vse negativno
na nebu, cepiva, atomsko orožje, gensko spremenjeni organizmi, vojne …
vse je ustvarjano z energijo tistih ljudi, ki niso zmožni prevzeti
lastne odgovornosti za samomorilnost. Vsi in vse, kar ne biva na tem
planetu v harmoniji z življenjskim okoljem, mora prepoznati lastno
karmično odgovornost za to, da je svet takšen, kakršen je. Preprosto se
mora vsak posameznik vprašati: Kaj sem sam storil narobe ali pa opustil,
da mi zunanji svet odseva stanje moje notranjosti? Kaj so storili ali
opustili moji predniki? Karma velja za vse in za vsakega; nihče se ji ne
more izogniti. Človek se lahko le še pokesa in moli, saj človeštvo nima
in ne more imeti rešitve. Rešitev ima stvarnik vesolja. Večinska
populacija niti ne sluti, da ta obstaja. Ljudje se ne zavedajo, da je
vse nekdo inteligentno ustvaril – tudi nas.«
M. V. sklene: »Odgovor
in učinkovita obramba proti energijskim napadom je nesebična ljubezen,
čista duša in povezanost s stvarnikom. Ljubezen v smislu najmočnejše
sile stvarstva – energije življenja. Življenje je eno in nedeljivo.
Spozna jo lahko le tisti, ki je leta in leta trdo delal na sebi. In
takih, za čuda, ni tako malo. Ljudje bodo tako dolgo trpeli, dokler ne
bodo spoznali, da je najdragocenejše: neminljivo bistvo.«
 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#45 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 14. oktober 2014, 19:04

http://www.theeventc...hots-red-cross/



#46 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 21. oktober 2014, 21:21

o takih mamah jaz govorim,da bi jih morali zapreti.........

http://www.slovenske...-osem-deset-let



#47 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 2. december 2014, 02:22

"Why in the World are They Spraying?"  Documentary HD (multiple language subtitles)

 

https://www.youtube....d&v=mEfJO0-cTis


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#48 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 2. december 2014, 03:02

GEOINŽENIRING - raziskava za medije

 

CIVILNA INICIATIVA MODRO NEBO
Ogledov: 8426
Predlog poslan 28.10.2014
Odziv pristojnega organa objavljen najkasneje: 27.12.2014

 

http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/view/6227/3/comments


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#49 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 2. december 2014, 08:23

Ja, seveda, sprenevadajo se zato, ker so zelo verjetno realno brez moči odločanja o tem, kdo in kaj izpušča po našem nebu. Meteorologi so javni uslužbenci, ki določenih podatkov "ne smejo poznat" ali pa jih javno objavit. Trontelj, ki se ga omenja v zgornjem linku in je v tistem članku pisal o geoinženiringu, je bil mogoče izjema zato, ker je bil izredno in pošteno zavezan svoji stroki in naravi, pa še zadosti star zraven, tik pred penzijo oz. že v penziji, da ga niso več mogli pritiskat. Je bil pa v zadnjih letih zelo prizadet in razočaran nad dogajanjem v ARSU, predvsem zaradi političnih pritiskov na stroko, vem, ker sem ga osebno poznala. Kljub temu mislim, da je pomembno raziskovat in govorit o tem (ne pa paničarit in iz vsega delat drame). In kaj ti predlagaš?

#50 KoryuBudo

KoryuBudo
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 277

Objavljeno: 2. december 2014, 13:14

Pozdravljeni,

 

 

Na drugi strani trenutne teme ste se na kratko dotaknili nadvse zanimive teme, ki se zadeva enega izmed najpomembnejših eksistencialnih vprašanj. Vprašanje v odnosu do človekove narave ali je dobra, slaba ali nevtralna je dandanes ravno toliko aktualno kot je to bilo kadar koli v preteklosti. Sleherna človeška civilizacija, družba ter prav tako tudi sleherna posameznica in posameznik se vedno znova sooča z omenjenim vprašanjem ter poizkuša najti takšen ali drugačen odgovor nanj. Kot pri vseh oblikah eksistencialnih vprašanj se tudi v odgovoru na izpostavljeno vprašanje zrcali globlja podoba posameznika, ki poizkuša odkriti bolj ali manj zadovoljiv odgovor nanj. Prav tako pa se v njem zrcalijo osebna prepričanja in verovanja, pogledi, nazori, način razmišljanja, najrazličnejši civilizacijsko-družbeno-kulturno pogojeni opredeljujoči dejavniki ... kakor tudi najrazličnejše izkušnje in izkustva izprašujoče se osebe. V kolikor upoštevamo izpostavljena dejstva lahko hitro ugotovimo, da moramo pri odgovorih na tovrstna vprašanja nameniti ogromno pozornosti našemu sočutju za sočloveka, saj nam sogovornik v njih razkriva najintimnejše dele njega samega. Ali kot je zapisal W. B. Yeats:

 

 

"I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams."
 
 
Kadar razpravljamo o posameznih eksistencialnih vprašanjih se moramo oddaljiti od slehernih naših najrazličnejših nezavedno-zavednih notranjih vzgibov, da bi poizkušali prepričati svojega sogovornika bodisi v naš prav bodisi v določeno naše prepričanje ali verovanje. Kakor se tudi moramo na drugi strani oddaljiti od tega, da je določeno naše prepričanje, verovanje, nazor, pogled ... ali način razmišljanja edini pravilni. V kolikor smo pripravljeni in sposobni sprejeti, da so naša prepričanja in verovanja, nazori, pogledi, stališča ... in načini razmišljanja zgolj nam lastni, ki so lahko bolj ali manj podobni/skupni s slednjimi našega sogovornika, lahko sprejmemo, da le ti odsevajo zgolj en (naš) parcialni pogled in razumevanje objektivne realnosti, katero preučujejo sleherna eksistencialna vprašanja. Na osnovi česar lahko sprejmemo, da se objektivna realnost razkriva človeku skozi mnogovrstnost, mnogoterost, raznovrstnost in raznolikost posameznih subjektivnih realnosti. Kar nam omogoča, da lahko odprto in neobremenjeno vstopimo v sleherno razpravo, ki se zadeva najrazličnejših eksistencialnih vprašanj, ter nam omogoča, da to vodimo na načelih: konstruktivnosti, odprtosti in sprejemanja.
 
 
Ali je človek po svoji naravi slab, dober ali nevtralen?
 
Od prvih civilizacij dalje si ljudje vedno znova zastavljamo omenjeno vprašanje ter poizkušamo odkriti dokončen odgovor nanj. Skozi celotno človeško zgodovino lahko zasledimo, da v odnosu do izpostavljenega vprašanja prevladujejo zgolj naslednje tri tako imenovane: arhetipske ideje:
  1. Človek je po svoji naravi slab in potrebuje odrešitev;
  2. Človek je po svoji naravi dober in potrebuje spoznanje;
  3. Človek je po svoji naravi nevtralen in potrebuje razsvetljenje.

V kolikor se malo bolj poglobimo v zgodovino razvoja religijske in filozofske miselnosti ter na drugi strani v zgodovino razvoja človekove psihe, ki se primarno odraža prav v njegovih religijskih in filozofskih miselnostih, lahko opazimo, da vse tri zgoraj izpostavljene arhetipske ideje predstavljajo zgolj tri različne aspekte enovite arhetipske ideje. Enovita arhetipska ideja se na primarni ravni manifestira v obliki ideje, da je človek po svoji naravi slab, katera se z njegovim nadaljnjim iskanjem odgovora na vprašanje o njegovi naravi postopoma razvije v dualni par arhetipskih idej, katerega tvorita nasprotujoči se ideji, da je človek po svoji naravi slab, in da je človek po svoji naravi dober. Iz česar se postopoma izoblikujejo najrazličnejše religijske in filozofske šole, ki zagovarjajo enega izmed polov omenjenega dualnega para arhetipskih idej. Tekom človekovega nadaljnjega iskanja odgovora na vprašanje v odnosu do njegove narave, pa obe omenjeni arhetipski ideji doživita svojo kulminacijo v arhetipski ideji, da je človek po svoji naravi nevtralen, katera istočasno tako združuje kot tudi presega obe predhodni.

 

Na prvi pogled bi lahko dejali, da imamo opraviti s tremi povsem različnimi arhetipskimi idejami, a v kolikor se vsaj malo bolj poglobimo v njih, lahko hitro ugotovimo, da imamo opraviti zgolj s tremi različnimi aspekti ene in iste arhetipske ideje. A tovrstno spoznanje hodi z roko v roki, da smo se predhodno imeli priložnost soočiti tako z najtemnejšimi, najplemenitejšimi kot tudi nevtralnimi aspekti naše lastne psihe, načina razmišljanja, samopodobe (kot četrte in najvišje funkcije zavednega dela jaza - ega) in subjektivne realnosti, katero ustvarja naša samopodoba.

 

V kolikor zgolj površinsko/parcialno razmišljamo o tem, kar sem v predhodnih odstavkih na kratko opisal, bi lahko zaključili, da vsi, ki zagovarjajo, da je človek po svoji naravi bodisi slab bodisi dober verjamejo v napačna prepričanja in gojijo napačne predstave, nazore in poglede v odnosu do človekove narave, saj je pravilno prepričanje edino, da je človek po svoji naravi nevtralen. V kolikor bi se ujeli v omenjeno past ne bi bili v ničemer boljši od tistih, ki zagovarjajo enega izmed prvih dveh aspektov enovite arhetipske ideje ter bi nadvse pomanjkljivo in izrazito parcialno razumeli tretji aspekt omenjene arhetipske ideje. Na osnovi česar bi prav tako kot tisti, ki zagovarjajo enega izmed prvih dveh aspektov omenjene arhetipske ideje, zagovarjali zgolj en sam parcialni aspekt le te ter se posledično ne bi mogli bolj odtujiti od stvarnega sporočila, ki ga v sebi nosi tretji aspekt izpostavljene arhetipske ideje.

 

Namreč ena izmed prvih zadev, ki jo nam sporoča tretji aspekt trenutno obravnave arhetipske ideje je, da je nesmiselna sleherna razprava o tem kateri izmed njenih posameznih aspektov je pravilen in kateri napačen. Kajti vsi so napačni in pravilni. Vsi so napačni vse dokler zagovarjamo zgolj enega ali dva izmed njih, medtem ko so vsi pravilni, v kolikor najdemo pot kako jih lahko združimo v enovito celoto.

 

Njen prvi aspekt, ki nas uči, da je človek po svoji naravi slab, nas usmerja k našemu aktivnemu spoznavanju pomanjkljivosti ter najtemnejših lastnosti naše narave. Drugi aspekt, ki nas uči, da je človek po svoji naravi dober, nas usmerja k našemu aktivnemu spoznavanju prednosti in najplemenitejših lastnosti naše narave. Medtem ko nas tretji aspekt, ki nas uči, da je človek po svoji naravi nevtralen, na eni strani usmerja k našemu aktivnemu preseganju pomanjkljivosti in najtemnejših lastnosti naše narave ter nas na drugi strani varuje pred tem, da bi naše prednosti in najplemenitejše lastnosti postale naše pomanjkljivosti in najtemnejše lastnosti naše narave. Kajti posameznikove pomanjkljivosti predstavljajo istočasno tudi njegove prednosti ter obratno. Ali bodo njegove pomanjkljivosti zgolj pomanjkljivosti ali pa jih bo preoblikoval v njegove prednosti, pa je odvisno izključno od njegove osebne vere, osebne volje in osebne izbire, ki tvorijo njegovo nadzavest. Povsem enako pa velja tudi za posameznikove najtemnejše in najplemenitejše lastnosti njegove narave.

 

Prvi aspekt obravnavane arhetipske ideje nam tako omogoča, da aktivno spoznavamo in preučujemo regresivne mentalne, psihološke in psihične aspekte človekove narave. Drugi aspekt nam omogoča, da aktivno spoznavamo in preučujemo progresivne mentalne, psihološke in psihične aspekte človekove narave. Medtem ko nam tretji aspekt omogoča, da aktivno spoznavamo in preučujemo nevtralne mentalne, psihološke in psihične aspekte človekove narave. Sleherni njen posamezni aspekt nam omogoča spoznavanje in preučevanje posameznih sklopov človekove narave; pri čemer pa ne smemo pozabiti, da človek ni ne le slab, ne le dober, ne le nevtralen, temveč je vse hkrati.

 

Na drugi strani pa nas prvi aspekt usmerja k iskanju naše odrešitve, katero nas vodi v drugi aspekt, ki nas usmerja k spoznanju, katero nas vodi v tretji aspekt, ki nas usmerja k razsvetljenju, katero s seboj prinese odrešitev, s čimer se večno vrteči se krog tudi sklene. Iz česar je razvidno, da človek pri iskanju svojega odgovora na vprašanje v odnosu do njegove narave potrebuje vse tri posamezne aspekte enovite arhetipske ideje.

 

 

 

Lep pozdrav,

KoryuBudo






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0