Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Lepe hiše, domovi II.del

ambient interier eksterier obnova in prenova doma

  • Prijavi se, če želiš komentirati
496 komentarjev na to temo

#451 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 6. junij 2017, 10:50

oh, oh in oh, tole pa ne bo šlo tako shitra, kot sem domnevala; link od Čebelicine hude bajturine bom prešnofala po dolgem in počez (tok je hud icon1_onfire.gificon1_onfire.gificon1_inlove.gif)


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#452 Liriel

Liriel
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 303

Objavljeno: 6. junij 2017, 10:57

Ampak če imaš glavobol pa najbrž ni za zdržati v tej belini in modrini.  :D :D



#453 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 6. junij 2017, 11:30

To so pa bajturine v mojem dosegu, vendar prvo iščem kmečka zemlja laugh.png  : 

 

https://www.google.s...mOaGcFHkeFU2JM:

 

https://www.google.s...Ze7s82enZwiIsM:



#454 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 6. junij 2017, 11:34

Kenede. En tak mini mini kotiček...pa malo vrteka zravn... 



#455 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 6. junij 2017, 11:47

Stoli in tepih .. ta prva slika, wub.png pa št 2, 6, 7, 9 in 10.

http://www.dsigners....-rugs-for-home/

 



#456 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 6. junij 2017, 12:11

Ampak če imaš glavobol pa najbrž ni za zdržati v tej belini in modrini.  biggrin.pngbiggrin.png

Glavobol v taki bajturini? Kaj je to? icon27.gif

Razen, če je predmet delitve z bivšo/im laugh.pngicon28.gifvitez.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#457 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 6. junij 2017, 12:17

Hihi. Jz bi kr delila z bivšim tole...mislim...da on meni mora dat tongue.png laugh.png



#458 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 6. junij 2017, 13:52

Iz vesolja razpoznaven švedski stilsko in funkcionalno dovršen dizajn, tokrat v obliki obešalnika za plašče, jakne, bunde: http://designhousest...re/wave-hanger/

love3.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#459 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 9. junij 2017, 18:32

Joj, joj jaz pri večini dobim malo da ne epileptični napad, ok vrtoglavico od tako močnih barv, kovinskega, belega ali črnega šajnanja in pa ostrih kotov  hypnodisk.gif

Šele pri Silviji ali pa Ceres na vrtu si oddahnem :)

 

Še dobro, da smo si različni! flirt.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#460 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 12. junij 2017, 18:25

ena taka lesena uta 4krat5 ... z wc-jem in prho ... nekje blizu tekoče vode, v hladu dreves ... ok ... blizu zd in trgovine icon1_wink.gif  ... več kot dovolj icon_smile_approve.gif



#461 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 13. junij 2017, 11:25

šit no, ne spomnim se slo.proizvajalca res lepih, dizajnerskih "lesenih ut" (ki to seveda niso, ker so namenjena 365/24 bivanju), je pa iz štajerskega konca (tam pri Kidričevem greš še malo naprej po levi do enga hribčka)

Matr sem jezna nase, kako se to lah pozabila?!?? Pa še pred par mesci sem jih šla gledat, ojojoooj

 

V glavnem, cene takih hišic se začnejo od 10kE do 38kE (odvisno od m2, ogrevanja), so pa VSE za dol past in OMMMMM.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#462 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 13. junij 2017, 17:10

saj je ne bom nikoli imela ... so mi pa všeč ... tudi ponudba domačih mizarjev za tovrstne hiške je že pestra wink.png



#463 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 19. junij 2017, 13:50

Kdor ima za toplotno zaščito stiropor pod fasado, ta bo imel mravelj za popiz in se jih zlepa, ne zgrda, ne bo rešil. No, edino če hišo zakuri sleepy.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#464 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 4. julij 2017, 08:24

Kakšne talne obloge izbrati za vsak prostor

manjka pa razlaga za ploščice, kamen (granit, marmor), teraca...tega v Kemoplasti pač nimajo.

Osebno mi je asortiman EkoStil-a lepši.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#465 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 4. julij 2017, 09:36

Kakšne talne obloge izbrati za vsak prostor

manjka pa razlaga za ploščice, kamen (granit, marmor), teraca...tega v Kemoplasti pač nimajo.

Osebno mi je asortiman EkoStil-a lepši.

No draga moja "fohmanca", kaj meniš... Pri načrtovanju nove kuhne razmišljam, da bi vgradni hladilnik, zamrzovalnik prestavila na drugo stran, k oknu. Moj me dela za čisto noro, da hladilnik in zamrzovalnik ne sme bit pri oknu, da sonce nanj sije. Ok, stari moj, prvič je vzhod, sonce je poleti največ 2 uri, takrat itak rolete šibamo dol. Pozimi kakšno uro in pol, pa nima moči. In sploh in oh, nova izolacija in fasada, pa nova 3 slojna okna, kar vse sedaj ful fajn uravnava temperaturo in niti klime ne rabimo....lalalala.... Res pa je, da 5 cm gre čez steno in za ravno toliko prekrije okenske okvirje. In sem tudi našla, da obstajajo hladilniki z različno globino, torej tudi 55 cm, namesto 60. 

 

Skratka, nastavljam si novo kuhno najprej v glavi in šele, ko se končno odločim, da bo hladilnik na drugi strani, grem naprej v druge finese.

 

Za talno oblogo pa tudi še ni sprejeta končna odločitev...



#466 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 4. julij 2017, 14:35

Menim, da naredi tako, kot paše tebi tongue.png

Kdor je dalj časa v kuhinji, tisti odloča laugh.png

Po arh.ideji je pa tako, da hladilnik sledi koritu, ki sledi delovni površini, ki sledi šporhetu (če je v ravni liniji).

Ali vsaj trikotnik; na levi hladilnik, naravnost korito, del.površina in potem šporhet ali

U varianta; na L hladilnik, naravnost korito (in del.površina), na D šporhet.

 

Glej tako, da ti od mokrih prstov ne bo kapljala voda in da iz šporheta ne bo brizgalo vroče olje (na tla).

Pinterest ima čuda idej partyy.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#467 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 4. julij 2017, 15:13

To, da bo po moje, je itak jasno vitez.gif Sem kuharica št. 1 od 1, v tej mali 3 m ravnini itak ustvarjam čuda icon_smile_wink.gif . Pa ekola, ravno to je to. Če bo hladilnik na koncu, sledi koritu. Potem bo pred koritom delovna površina in še prej štedilnik. Ko sem v svoji kuhinji in si jo zamišljam, mi je glih naravni red, da je hladilnik na koncu na desni strani in s tem si odprem prostor. Tako pa, prvo ko vstopim v prostor, butnem v to glomaznost omare od hladilnika in zamrzovalnika w00t.gif Pinterest praviš... A ni tam samo prodaja? Grem zijalit in vohunit icon_smesko.gif

 

Trenutno v kuhinjici preizkušam nov sokovnik na paro. Soseda mi odstopila cel grm rdečega ribeza, sama pa sem imela še josto. Čakam, da začne curit. 



#468 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 5. julij 2017, 08:14

aja, ostala sem dolžna še za kuh.tla.

Absolutno NE položit parketa (kateregakoli).

Pri ploščicah ostaja nevarnost, da katera poči, če ti kaj težkega pade iz rok, ampak bo Ceres več vedela na to temo (če realno sploh obstaja taka nevarnost). Za fuge pa itak veš partyy.gif

če menjaš komplet kuh.opremo, potem še vedno navijam za stekleno kuh.oblogo (tj prostor na steni nad del.pultom, šporhetom in koritom. Spodaj kako nalepko (ni muss), krasno se čisti steklo, res!

So bile neke smernice za rostfrei pult, ki se nadaljuje v oblogo, ampak meni ni všeč. Poleg tega je za pucat občutljiv, se hitro poznajo rajse od čiščenja. Aja, pa še neke plošče (morda vinil, ne vem) so tudi bile/še vedno inn. Vzorcev kolikor hočeš sleepy.gif

Napo vzemi izvlečno (če imaš res malo kuhinjco), sicer bi navijala za poševno (stekleno, itak). Pa brez filc filtrov (a to sploh še delajo?), kovinski filter se fino spuca v pomivalcu.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#469 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 5. julij 2017, 09:29

Jp jp...sem se poigravala z mislijo o parketu v kuhinji. Našla ene dva modela, ki sta jo s parketom v tem prostoru vredu odnesla. A vidim že zdaj, kako hitro kaj pade na tla....se res ni za špilat. Z našim "Lukanom" se rajš menima, da pa bo zato pod, čeprav iz umetne mase, toliko bolj domiseln, igriv in skombiniran v kakšni posebni kombinaciji oblike ali barve... iIdeja je v luftu. Steklo bi tudi imela za oblogo, moj zaenkrat jamra, da preveč košta. Meni pa všeč kaka nežna slika odzadaj, pa lučka v ozadju, kot da nekje v daljavi sije sonček... Tudi to je še ideja v luftu, ki se bo materializirala ali pač ne... A kovinski filtri za nape, da so tudi? Ja odlično, kaj se bom še naučila. Cookie, kar spomni me še o kuhinji, kar je možno naštudirat pred izvedbo. Thanks love3.gif



#470 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 5. julij 2017, 10:54

mah veš kako je s parketom v kuhinji; vsi pravijo (=zagotavljajo) da do izliva vode ne more prit (pomivalec, poči cev ipd.): V praksi sem doživela že 3x izliv vode; dvakrat pomivalec (enkrat pri naju, enkrat pri tašči) in enkrat je počila cev. Tako da,...naj se grejo slikat z vsemi varovali proti izlivom vode, jaz ne verjamem teh bajk. V kuhinjo ne dam parketa, pa če z bosimi stopalu po betonu hodim!

 

Meni je še važna višina delovnega pulta; da stojim vzravnano ob pultu, medtem ko pripravljam hrano, ne da sem sključena v dve gubi. Če se ne da regulirat višine pulta (ker sp npr. standardne vipine omarice), potem se to da zregulirat z višino cokla. Btw, cokel naj bo mat sive (če imaš recimo v beli barvi, tako kot imam jaz), ni fino, da je bele barve (tako kot sem izbrala jaz), ker se pozna vsak flekec pekec in pajčevinca. Al pa samo jaz to opazim (poleg fug) sleepy.gif

 

Pa zaprte stalaže (omare), da se nikjer ne nabira prah, brez okrasnih letvic (kamor se ogabno nabira maščoba od kuhanja).


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#471 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 5. julij 2017, 14:11

Š`ta Cookie. Komaj me zrajca s Pinterestom in majhnimi, cartnimi kuhinjami, kjer na poličkah in palčkah visijo ljubke skodelice, pripomočki, pa še napis Love, že napiše, da so to samo lovilci maščobe icon1_sneaky1.gif  No, ale, jz se ne dam. Če me dedc ne more prepričat, da bo hladilnikskrinja na levi, namesto na desni, me tudi Kukič ne bo icon_smile_wink.gif . S tem, da tudi sama vem, da pole se mi ne bo dalo pucnge delat v vse tiste fine, cartkane stvari. In anje, malo bo, pa malo ne bo, bo pa na takih mestih, da maščobe nej pride zraven. 

 

Višino delovnega pulta sem tudi sama izbrala malo višjo, zlasti, ker sem našla eno fajn idejico, da bo nad pomivalcem in pod pultom ena taka izvlečna deska, ki se bo postavila na noge. In kadar bo v moji majceni "kuhiji" dosti nagužvano, bom lahko na to desko dodatno kaj naložila, sicer pa bo pospravljena. 



#472 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 5. julij 2017, 14:18

Kak čejš biggrin.png

ene lekcije moramo osvojiti sami tongue.png

 

********

super za idejo z izvlečno desko yes.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#473 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 5. julij 2017, 14:43

icon_smile_big.gif

 

Drugače pa idejo o deski dobila tule: 

 

http://www.dominvrt....cija-triki.html



#474 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 28. julij 2017, 08:56

V kolikor se bo pri morebitni prenovi wc-ja Ceres kdaj popolnoma odpililo, ji predlagam take wc školjke in lavaboje biggrin.png


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#475 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 29. julij 2017, 19:36

V kolikor se bo pri morebitni prenovi wc-ja Ceres kdaj popolnoma odpililo, ji predlagam take wc školjke in lavaboje biggrin.png

laugh.pngicon1_thumbup.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0