Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Predzakonska spolnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
309 komentarjev na to temo

#101 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 30. junij 2015, 07:28

Kaj pravzaprav je nečistovanje?

Nečisto delovanje? Delat/počet nečisto.
Nečisto=umazano.
Kaj pomeni umazano?

smile.png mal filozofije pred spanjem.
Ne, ne bom sanjala mila in krtače wink.png

icon_smile_tongue.gif icon_smile_tongue.gif icon1_onfire.gif


prenos.jpg


#102 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 30. junij 2015, 07:43

Omar, gre za filozofsko debato in potem tehnično izvedbo, kako prenehati nečistovati. Torej kako nečistovati tako, da bo pravbiggrin.png

Anne. ylflower.gif

 

Bejba k to izjavi je pa direkt za poročt. flirt.gif

 

To mi deli. icon_smile_tongue.gif



#103 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 30. junij 2015, 08:22

RKC ni bla omenjena ali mišljena. Zakaj si jo omenjal ti je lahko lih zarad tega, da se lahko "protiviš" proti temu iz tvoje strani namišljenemu sistemskemu izključevanju.

RKC je bila omenjena, ker je večinska skupnost in pogojuje čistost zveze s članstvom, torej vpisom v njihov register. Primer pogojevanja in omejevanja iz resničnega življenja. 

Itak. Niti ni avtentična poroka pred Bogom dana le iz strani tistih, ki se nanašajo/sklicujejo na Sveto pismo. In tema ima naslov predzakonska spolnost, v kar ne spada samo Svetopisemska, kot sem tud že prej omenil, recimo jogija, ki je uporabil izraz "it pollutes body, mind and consciousness".

Samo svetopisemsko priznana zakonska zveze je po Svetem pismu avtentična poroka/zveza in okrog tega se debata vrti, kako to in druge stvari tolmači Sveto pismo. Hočeš nočeš si tudi sam v tem oziru diskriminiran. 

Obojno in razložil na kaj se nanaša enakost, na isto skupino, tj. resnih grehov.

 
Tako je: predzakonska spolnost  (tista, ki se dogaja pred svetopisemsko priznano zakonsko zvezo) je v isti skupini kot npr. umor

 

 


Brez podpisa

#104 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 30. junij 2015, 08:27

Ne morta stopit z vso dušo in ljubeznijo. Sebičen interes je še uzadi in zarad tega se bosta eventuelno skregala in ločila, onesrečila. Ne da jima preostane, ampak namen človeškega rojstva je da spoznamo Boga.

 

 

Sam s tem še ne boš prebudila vse duše in ljubezni, vse sreče, ker to ni večna resnica o nas in o Bogu.

Mgd, zapletaš se. Najprej praviš, da je nečistovanje mogoče odpraviti s cerkveno poroko, ker civilna ne zadostuje. Nato rečeš, da je cerkveno mogoče skleniti tudi izven institucionalizirane cerkve oziroma religije. Zdaj pa praviš, da nič od tega ne velja... Ker samo tvoj Bog je pravi, ne pa bog (you name it), ki ga ta konkreten posameznik nosi v srcu in duši. 

 

 

O tem, da je pred poroko pomembno vse kaj drugega kot civilna vs cerkvena, na tem mestu ne bom. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#105 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. junij 2015, 09:11

RKC je bila omenjena, ker je večinska skupnost in pogojuje čistost zveze s članstvom, torej vpisom v njihov register. Primer pogojevanja in omejevanja iz resničnega življenja. 

 

V začetnem postu Ande, RKC ni bla omenjena niti mišljena. V mojih komentarjih tud ne, v katerih sem samo potrdil, da je predzakonska spolnost nečistovanje. Ne vem zakaj si kontriru mene z RKC. 

 

Samo svetopisemsko priznana zakonska zveze je po Svetem pismu avtentična poroka/zveza in okrog tega se debata vrti, kako to in druge stvari tolmači Sveto pismo.

 

Ne vrti se debata le o tolmačenju Svetega pisma, ampak o "predzakonski spolnosti", kar je naslov teme. V svojem prvem komentarju sem dal jasno vedt, da govorim o predzakonski spolnosti in to ne nujno vezani na tolmačenje Svetega pisma. 

 

Hočeš nočeš si tudi sam v tem oziru diskriminiran. 

 

Nisem tko čutu.

 

 
Tako je: predzakonska spolnost  (tista, ki se dogaja pred svetopisemsko priznano zakonsko zvezo) je v isti skupini kot npr. umor

 

Ja, v skladu s Svetim pismom, spada v isto skupino, tj. skupino resnih grehov, ne pa da se energijsko kvalitativno in kvantitativno enači z umorom kot si ti hotu nalimat. In zgori limat RKC...



#106 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 30. junij 2015, 09:14

Ko je že tolko govora o porokah....

 

Kako so včasih sklepali poroke?      

 

Približno takole.... Starša,  botri so  Izbrali primernega kandidata/ko, primernega po premoženju, stanu, doti.... 

 

S primernim darilom so šli na oglede, po dobri malici in nekaj kozarcih so se s starši ogledovanke/ca pogodili, dogovorili o doti, določili datum poroke, udarili v dlan in obvestili podmladek. Le redko je imel ta podmladek besedo pri tem.... In potem sta nosila križ kakor sta vedela in znala. Nekateri so bili zadovoljni in srečni, drugi so nekako vozili, tretji so potili pravi, s trnjem posut križev pot.... Seveda je bil zakon požegnan po vseh reglcih... 

 

Bi mi znal kdo razložit kaj je v tako sklenjeni zakonski zvezi kaj svetega?

 

Približno podobno je danes.... Zveze se sklepajo iz različnih vzgibov, sicer brez staršev, botrov, bolj na podlagi čustev, privlačnosti takšne in drugačne, nuje, bega in še marsičesa....  Lahko so na vrat na nos, lahko so skrbno pretehtane, požegnane po vseh pravilih ali "le" skupno gospodinjstvo....  Skuno vsem tem razmerjem je, da se obnesejo približno tako, kot so se včasih. Ena so srečna, druga so znosna, tretja vodijo v pekel... 

 

Nekaj besed o tej tretji skupini. Dokaz za trditev, da vodijo v pekel je kar nekaj umorov partnerjev, o katerih se je zadnje čase bralo, pa nasilje, pijančevanje, pretepanje.... Tudi včasih je bilo tako. Edina prednost današnjega časa je, da lahko precej enostavneje izstopiš iz takega partnerstva, če imaš le voljo in pogum za to. 

 

Sama sem bila poročena po vseh reglcih in žegnih, kot so narekovali običaji. Zakon je bil katasrofa.... tlakovana pot direkt v pekel enega malo prej in drgega sčasoma.... vmes pa rest in otroka - siroti po rejniških družinah.... Zmogla sem najti tisto zadnjo trohico pameti in poguma, da sem dobesedno s culo na rami in dvema otrokoma pobegnila.  In hvala Vesolju za tisto pešičko ljudi, ki so mi pomagali....

 

Sedaj živim 23 let v izvenzakonski skupnosti, bolj ali manj zadovoljna. Seveda ima razmerje vzpone in padce, vendar, ko potegnem črto me izpolnjuje in mi daje tisto varnost, izpolnjenost, tisto sidro, ki ga rabim. Znava se pogovarjati, spoštovati, upoštevati drug drugega in dava si dihati. v glavnem zmoreva hoditi skupaj v isto smer...

 

A ni paradoks... tista zveza - požegnana je bila pekel, tale sklenjena med nama je pa doooooooooosti boljša, oziroma ni primerjave med njima. 

 

 

In katero šteje pred bogom - tisto prvo ali to drugo.

 

Jaz sem prepričana v to drugo in preptičana sem, da ga tudi Bog odobrava in ga blagoslavlja, pa naj reče kdo kar če, pa naj piše karkoli že pač piše v katerikoli knjigi. AMEN!

 

 

Tole bi še dodala.... Če mi je zaradi vsega tega namenjen pekel, poteg grem raje tja zaradi "koruzništva" kot zaradi umora....


... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#107 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. junij 2015, 09:31

Mgd, zapletaš se. Najprej praviš, da je nečistovanje mogoče odpraviti s cerkveno poroko, ker civilna ne zadostuje. Nato rečeš, da je cerkveno mogoče skleniti tudi izven institucionalizirane cerkve oziroma religije. Zdaj pa praviš, da nič od tega ne velja... Ker samo tvoj Bog je pravi, ne pa bog (you name it), ki ga ta konkreten posameznik nosi v srcu in duši. 

 

Nč se ne zapletam, ampak ti natančno ne bereš kaj ti "jaz" pišem in na to limaš neki iz tvoje strani.

 

Nikjer nisem napisal, da je nečistovanje mogoče odpraviti s "cerkveno" poroko. Vsi moji posti so še gor, nibenga nisem brisal ali komentiral, lahko pogledaš še enkrat. Napisal sem, da se za poroko šteje tisto, ki je pred Bogom, tj. v skladu z njegovimi navodili in jasno napisal, da to ni nujno le taka kot je opisana v Svetem pismu (in nikjer omenjal "cerkveno").

 

Nikjer nisem napisal, da nič od tega ne velja, napisal sem, da ne velja ta, ki si jo omenjala ti, "da se v mislih pred bogom, univerzumom, višjo silo dva združita z vso dušo in ljubeznijo" in razložil zakaj.

 

Nikjer nisem napisal, da samo "moj Bog je pravi" in glede poroke sem napisal, da je lahko v skladu z navodili Boga, ki je v srcu vsakega. Ampak njega, ne umskih predstav o njemu. Ni dost sam rečt... ne, sej jz sm se poročil pred "bogom", "višjo silo"...

 

O tem, da je pred poroko pomembno vse kaj drugega kot civilna vs cerkvena, na tem mestu ne bom. 

 

Kakor želiš. Niti ne vem kaj se to tiče tega kar sem ti jaz pisal. Ko sem Fixminzu omenju poroko pred Bogom, si me vprašala... a pol civilna ni dost in sem ti reku ne in razložil zakaj in tudi razložil zakaj tudi ta "namišljena pred Bogom" ne.



#108 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. junij 2015, 09:38

Ko je že tolko govora o porokah....

 

Kako so včasih sklepali poroke?      

 

Približno takole.... Starša,  botri so  Izbrali primernega kandidata/ko, primernega po premoženju, stanu, doti....

 

S primernim darilom so šli na oglede, po dobri malici in nekaj kozarcih so se s starši ogledovanke/ca pogodili, dogovorili o doti, določili datum poroke, udarili v dlan in obvestili podmladek. Le redko je imel ta podmladek besedo pri tem.... In potem sta nosila križ kakor sta vedela in znala. Nekateri so bili zadovoljni in srečni, drugi so nekako vozili, tretji so potili pravi, s trnjem posut križev pot.... Seveda je bil zakon požegnan po vseh reglcih... 

 

Bi mi znal kdo razložit kaj je v tako sklenjeni zakonski zvezi kaj svetega?

 

Nič svetega, zaradi tistega boldanega.

 

Približno podobno je danes.... Zveze se sklepajo iz različnih vzgibov, sicer brez staršev, botrov, bolj na podlagi čustev, privlačnosti takšne in drugačne, nuje, bega in še marsičesa....  Lahko so na vrat na nos, lahko so skrbno pretehtane, požegnane po vseh pravilih ali "le" skupno gospodinjstvo....  Skuno vsem tem razmerjem je, da se obnesejo približno tako, kot so se včasih. Ena so srečna, druga so znosna, tretja vodijo v pekel... 

 

Nekaj besed o tej tretji skupini. Dokaz za trditev, da vodijo v pekel je kar nekaj umorov partnerjev, o katerih se je zadnje čase bralo, pa nasilje, pijančevanje, pretepanje.... Tudi včasih je bilo tako. Edina prednost današnjega časa je, da lahko precej enostavneje izstopiš iz takega partnerstva, če imaš le voljo in pogum za to. 

 

Sama sem bila poročena po vseh reglcih in žegnih, kot so narekovali običaji. Zakon je bil katasrofa.... tlakovana pot direkt v pekel enega malo prej in drgega sčasoma.... vmes pa rest in otroka - siroti po rejniških družinah.... Zmogla sem najti tisto zadnjo trohico pameti in poguma, da sem dobesedno s culo na rami in dvema otrokoma pobegnila.  In hvala Vesolju za tisto pešičko ljudi, ki so mi pomagali....

 

Sedaj živim 23 let v izvenzakonski skupnosti, bolj ali manj zadovoljna. Seveda ima razmerje vzpone in padce, vendar, ko potegnem črto me izpolnjuje in mi daje tisto varnost, izpolnjenost, tisto sidro, ki ga rabim. Znava se pogovarjati, spoštovati, upoštevati drug drugega in dava si dihati. v glavnem zmoreva hoditi skupaj v isto smer...

 

A ni paradoks... tista zveza - požegnana je bila pekel, tale sklenjena med nama je pa doooooooooosti boljša, oziroma ni primerjave med njima. 

 

 

In katero šteje pred bogom - tisto prvo ali to drugo.

 

Jaz sem prepričana v to drugo in preptičana sem, da ga tudi Bog odobrava in ga blagoslavlja, pa naj reče kdo kar če, pa naj piše karkoli že pač piše v katerikoli knjigi. AMEN!

 

Ne prvo, ne drugo. Sam zunanji običaji, žegni itd. ali upoštevanje, dajanje dihati in hoja skupaj v isto smer, brez dejanske povezave z Bogom, ni to kar Bog odobrava.



#109 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 30. junij 2015, 09:41

Kakor želiš. Niti ne vem kaj se to tiče tega kar sem ti jaz pisal. Ko sem Fixminzu omenju poroko pred Bogom, si me vprašala... a pol civilna ni dost in sem ti reku ne in razložil zakaj in tudi razložil zakaj tudi ta "namišljena pred Bogom" ne.

In kakšna je potem "prava" poroka pred bogom? Lahko prosim jasno napišeš, za telebane, da bom razumela? Tehnično izvedbo? 

 

Hvala. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#110 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 30. junij 2015, 09:43

Vidim, da vsi, ki ste okuženi z materialnim svetom naravnost ne zmorete razumet Mgd-jeve zelo preproste logike..

Tu ni neke filozofije..

nečistovanje je vse, kar nima opraviti z bogom, enim in edinim..

Zgolj zaobljuba bogu je tista prava vse ostalo so cenene kitajske imitacije..


prenos.jpg


#111 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. junij 2015, 09:58

In kakšna je potem "prava" poroka pred bogom? Lahko prosim jasno napišeš, za telebane, da bom razumela? Tehnično izvedbo? 

 

Hvala. 

 

Najprej morš dosežt zavedanje kdo večno si, kdo je Bog, kakšen je vajin večni odnos, kdo so drugi, kakšen je njihov odnos z Bogom, kakšen je moj večni odnos z drugimi v odnosu do Boga in pol temu primerno delovat v odnosu z drugimi v katerga za nekatere spada tudi poroka pred Bogom. Bog je en in vsa živa bitja izhajamo iz njega in smo medsebojno povezani v odnosu do njega, kot npr. bratje in sestre istega očeta. Če te večne resnice glede medsebojnih odnosov en ne vid, bo imel z drugimi sebičen odnos, ki ga bo v končni fazi onesrečil. 

 

Se prav, kaj je poroka pred Bogom ne morš vedt/razumet dokler se ne zaveš kdo si ti, kdo so drugi, kdo je Bog in kakšen je naš medsebojni odnos. Do tega spoznanja morš pridt s pomočjo Boga in tistega, ki ga pozna... šele pol bi ti lohk razlagal "tehnično izvedbo"... drgač ne morš dojet vsebine. 



#112 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 30. junij 2015, 10:00

Razumem tvoj point Pico...wink.png

 

Samo.... hmmmmm..... kako bi pa se človeška vrsta ohranjala...scratchchin.gif scratchchin.gif scratchchin.gif

 

Nekaj v tej mgd-jevi razlagi manjka.... en zelo pomemben faktor... ali menite, da bi svet res obstajal že na miljone let, če bi bila mgd-jeva trditev prava? 

 

Že miljone let civilizacije nastajajo, se razvijajo, cvetijo in propadajo. Naša civilizacija je na poti propadanja in veliko je umazanije, razvrata, pohlepa, požrešnosti, lakomnosti....  vendar to je naravni proces vesolja - univerzuma. Univerzum ni linearen kot trdijo in zahtevajo teoretiki, je cikličen - in vse se vrti v smeri rojstvo - življenje - smrt in ponovno rojstvo.  


... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#113 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 30. junij 2015, 10:04

zato se moraš poročiti. pa če cesar odobri poroko si zmagala. še boljše je, če papež. pol bo to pred bogom priznano. drugače kar na kolena in klečat


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#114 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 30. junij 2015, 10:11

biggrin.png icon1_thumbup.gif

 

 

Cesarja ne vem kje bi našla.... ( a imajo še kje na svetu vladarja - cesarja), no več možnosti bi imela pri papežu...

 

Sam najbolj ziher bo " na kolena in klečat" pa kak odpustek kupit... blush.png   icon_smile_clown.gif


... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#115 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. junij 2015, 10:15

Razumem tvoj point Pico...wink.png

 

Samo.... hmmmmm..... kako bi pa se človeška vrsta ohranjala...scratchchin.gif scratchchin.gif scratchchin.gif

 

Nekaj v tej mgd-jevi razlagi manjka.... en zelo pomemben faktor... ali menite, da bi svet res obstajal že na miljone let, če bi bila mgd-jeva trditev prava? 

 

Že miljone let civilizacije nastajajo, se razvijajo, cvetijo in propadajo. Naša civilizacija je na poti propadanja in veliko je umazanije, razvrata, pohlepa, požrešnosti, lakomnosti....  vendar to je naravni proces vesolja - univerzuma. Univerzum ni linearen kot trdijo in zahtevajo teoretiki, je cikličen - in vse se vrti v smeri rojstvo - življenje - smrt in ponovno rojstvo.  

 

A je za dobro neke države nujno, da morajo vedno biti v zaporu neki kriminalci al je lahko zapor tud prazen? Je kakšna škoda za državo, če je zapor prazen? Božje kraljestvo skos obstaja, onkraj tega materialnega sveta, ki se res ciklično vrti. Samo tiste duše, ki ne želijo svoje naravne ljubezni do Boga v Božjem kraljestvu, si želijo uživat ta materialni svet in ob tem dobijo vsa možna trpljenja, v zameno za par drobcev začasnega in površinskega telesno-umskega užitka. Iz tega se naučijo, da to ni boljša izbira in lahko zdej izberejo boljšo. V čemu je škoda za živa bitja, če ne trpijo rojstva, smrti, bolezni, ostarelosti, trojnih nadlog? Ni je. Ni potrebno sploh, da se človeška vrsta ohranja in ta svet vrti. Zapor je lahko tudi prazen, nobene škode za nobenga. Ampak dokler so kriminalci, se vrti tudi zapor, v dobro vseh, da spoznajo in se popravjo. 



#116 Tomas de Torquemada

Tomas de Torquemada
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 30. junij 2015, 10:16

zato se moraš poročiti. pa če cesar odobri poroko si zmagala. še boljše je, če papež. pol bo to pred bogom priznano. drugače kar na kolena in klečat

Svete besede sestra... zagotovo ste iz reda sester usmiljenk. Osebno vas bodem priporočil  opatinji Kunigundi milogledi, osebno se bom zavzel za vas, da vam ne bo treba klečati na turščici in da vam bodo ledja osvobojena 10 flagelacij ki so gospodu tako všečne..

 

 amen


Mens sana in Inquisitio hispana
Gloria in excelsis Deo

Glória in excélsis Deo
Et in terra pax homínibus bonæ voluntátis.
Laudámus te, benedícimus te, adorámus te, glorificámus te,
Grátias ágimus tibi propter magnam glóriam tuam,
Dómine Deus, Rex cœléstis, Deus Pater omnípotens.
Dómine Fili Unigénite, Iesu Christe,
Dómine Deus, Agnus Dei, Fílius Patris:
Qui tollis peccáta mundi, miserére nobis;
Qui tollis peccáta mundi, súscipe deprecatiónem nostram,
Qui sedes ad déxteram Patris, miserére nobis.
Quóniam tu solus Sanctus, tu solus Dóminus, tu solus Altíssimus, Iesu Christe,
Cum Sancto Spíritu in glória Dei Patris. Amen.

#117 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 30. junij 2015, 10:17

Nat.... rešena si.... tongue.png


... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#118 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. junij 2015, 10:37

Razen seveda, če me presenetiš in mi iskreno odgovoriš ....saj veš, na vprašanja  ....na tisto najino večno debato- "O Izvoru zla" in izboru človeka za padec...

 

Bog ni izbral človeka za padec.



#119 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 30. junij 2015, 10:42

Se prav, kaj je poroka pred Bogom ne morš vedt/razumet dokler se ne zaveš kdo si ti, kdo so drugi, kdo je Bog in kakšen je naš medsebojni odnos. Do tega spoznanja morš pridt s pomočjo Boga in tistega, ki ga pozna... šele pol bi ti lohk razlagal "tehnično izvedbo"... drgač ne morš dojet vsebine. 

Se prav, predpostavljanje, da moj bog ni pravi Bog, da moje razumevanje ni pravo razumevanje, da moji medsebojni odnosi niso pravi medsebojni odnosi.

 

Ampak OK, torej lahko še naprej brezskrbno nečistujem, ker sem predaleč od edine prave poti... flirt.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#120 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 30. junij 2015, 10:46

V začetnem postu Ande, RKC ni bla omenjena niti mišljena. V mojih komentarjih tud ne, v katerih sem samo potrdil, da je predzakonska spolnost nečistovanje. Ne vem zakaj si kontriru mene z RKC.

Glede nato, da je tema zastavljena v svetopisemskem okviru in si pisal, da nikjer ne piše, da moraš bit kristjan ....

Odgovoril sem, da moraš biti in za primer dal RKC. Najverjetneje podobno velja za ostale krščanske skupnosti.

 
 

Ne vrti se debata le o tolmačenju Svetega pisma, ampak o "predzakonski spolnosti", kar je naslov teme. V svojem prvem komentarju sem dal jasno vedt, da govorim o predzakonski spolnosti in to ne nujno vezani na tolmačenje Svetega pisma.

Debata ni na splošno o predzakonski spolnosti, ampak je v testni povezavi s svetopisemskim tolmačenjem, kar je razvidno iz prvega posta v temi. Debata je odprta za svetopisemska tolmačenja in kritike kot tudi zgolj za individualna mnenja o predzakonski skupnosti ter spolnosti.

npr. Če bi sam odpru temo o predzakonski spolnosti bi imela čisto drugačen zven, pomen, namen kot trenutna tema.
 
 
 

Nisem tko čutu.

 
A zej pa čutiš tko?

Jaz se ne čutim diskriminiranega, kar pa ne pomeni, da takšen cerkveni zakon ni diskriminatoren. Kot takšnega se ga javno ne obravnava le zato, ker sta država in cerkev zakonsko ločeni. Ta ločenost v praksi zagotavlja enakopravnost in na družbeno-socialnem nivoju razbremenjuje sodbe in predsodkov.

 

Ja, v skladu s Svetim pismom, spada v isto skupino, tj. skupino resnih grehov, ne pa da se energijsko kvalitativno in kvantitativno enači z umorom kot si ti hotu nalimat. In zgori limat RKC...

Kaj te ta RKC tolk boli?

Kako pa ti razumeš besedo skupina? Kdaj nekaj daš v skupino, kakšnim pogojem mora odgovarjat?

Kakšnemu pogoju odgovarja predzakonska spolnost, da je v isti skupini resnih grehov kot umor?


Brez podpisa

#121 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. junij 2015, 10:48

Se prav, predpostavljanje, da moj bog ni pravi Bog, da moje razumevanje ni pravo razumevanje, da moji medsebojni odnosi niso pravi medsebojni odnosi.

 

Ampak OK, torej lahko še naprej brezskrbno nečistujem, ker sem predaleč od edine prave poti... flirt.gif

 

lahko če hočeš, sam rezultat bo neprijeten in jaz ti tega ne predlagam, boljš je da sprejmeš edino pravo pot in se odrešiš neprijetnosti in dosežeš absolutno zadovoljstvo


padci so del evolucije človeka in njegovega duha, zavesti ...

za napredek so nujni tudi padci

 

niso nujni, lahko že takoj poslušaš Boga



#122 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 30. junij 2015, 10:53

Sama sem bila poročena po vseh reglcih in žegnih, kot so narekovali običaji. Zakon je bil katasrofa.... tlakovana pot direkt v pekel enega malo prej in drgega sčasoma.... vmes pa rest in otroka - siroti po rejniških družinah.... Zmogla sem najti tisto zadnjo trohico pameti in poguma, da sem dobesedno s culo na rami in dvema otrokoma pobegnila.  In hvala Vesolju za tisto pešičko ljudi, ki so mi pomagali....
 
Sedaj živim 23 let v izvenzakonski skupnosti, bolj ali manj zadovoljna. Seveda ima razmerje vzpone in padce, vendar, ko potegnem črto me izpolnjuje in mi daje tisto varnost, izpolnjenost, tisto sidro, ki ga rabim. Znava se pogovarjati, spoštovati, upoštevati drug drugega in dava si dihati. v glavnem zmoreva hoditi skupaj v isto smer...

Mam slabe novice zate.

Nečistuješ, kar je resen greh prav tako kot umor.



Lep pozdrav in lep dan še naprej, g. Dr. Mag. Inkvizitor
Brez podpisa

#123 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. junij 2015, 10:58

Glede nato, da je tema zastavljena v svetopisemskem okviru in si pisal, da nikjer ne piše, da moraš bit kristjan ....

Odgovoril sem, da moraš biti in za primer dal RKC. Najverjetneje podobno velja za ostale krščanske skupnosti.

 
 

Debata ni na splošno o predzakonski spolnosti, ampak je v testni povezavi s svetopisemskim tolmačenjem, kar je razvidno iz prvega posta v temi. Debata je odprta za svetopisemska tolmačenja in kritike kot tudi zgolj za individualna mnenja o predzakonski skupnosti ter spolnosti.

 

Očitno ti tko vidiš, ampak jaz ne in to sem dal vedt v svojem prvem komentarju. 

 


npr. Če bi sam odpru temo o predzakonski spolnosti bi imela čisto drugačen zven, pomen, namen kot trenutna tema.

 

Nima veze kdo odpre, ampak da se bere kaj kdo piše, ne da se nanj lima svoje okvirje :)

 

 
 
 

 
A zej pa čutiš tko?

 

Ne.

 


Jaz se ne čutim diskriminiranega, kar pa ne pomeni, da takšen cerkveni zakon ni diskriminatoren. Kot takšnega se ga javno ne obravnava le zato, ker sta država in cerkev zakonsko ločeni. Ta ločenost v praksi zagotavlja enakopravnost in na družbeno-socialnem nivoju razbremenjuje sodbe in predsodkov.

 

Jz nisem pisal o cerkvenih zakonih in ne vem zakaj men to pišeš v kontriranju nečesa kar sploh nisem napisal?

 


 

Kaj te ta RKC tolk boli?

 

Me ne boli, ampak sem ti sam hotu pokazat, da z njim meni kontriraš nekaj kar jaz sploh nisem pisal ali se pogovarjal in te vprašal zakaj. Zdej si že razložil svoje okvirje v katere vlačiš tud mene, jaz pa te sprašujem zakaj.

 


Kako pa ti razumeš besedo skupina? Kdaj nekaj daš v skupino, kakšnim pogojem mora odgovarjat?

Kakšnemu pogoju odgovarja predzakonska spolnost, da je v isti skupini resnih grehov kot umor?

 

Da je rezultat neprijeten.



#124 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. junij 2015, 11:21

podobn k domoljubka... sprašuje me kdaj je Bog ustvaru živo bitje in jaz ji odgovorim da ga ni ustvaru v tem smislu da ga nekoč ni bilo in pol bil, ampak je večen in da je Bog njegov stvarnik pomen to, da obstaja po Božji volji le. in ker je domoljubka v skladu s svojimi umskimi okvirji pričakvala odgovor npr. ustvaril ga je 7. marca - 8914 mi reče... ne odgovarjaš mi na moja vprašanja, kar pomen da ne veš smile.png

 

in pol me vpraša kako je Bog vsedober če pa mora človk zarad njega trpet. jaz ji odgovorim, da človk ne trpi zaradi Boga in ji razložim kako to ... in ker odgovor spet ni v njenih umskih okvirjih (označevanja krivca za svoje tegobe, seveda neupravičeno) mi pravi da ji ne odgovarjam na njeno vprašanje, torej ne vem odgovora smile.png

 

z domoljubko sva žejna in pred nama stoji kozarec vode in kozarec vode narisan na papirju. že pred tem sem jaz poskusil s pitjem papirja in tudi prave vode in povem domoljubki da se s papirnatim ne da odžejat s pravo pa... in ona mi reče... kako za zihr veš? odgovorim ji ker sem že probu.. in ko/če boš ti tud, boš ti tud za zihr vedla smile.png in pol mi reče... zakaj daš zmeri isti odgovor na to kako se lahko odžeja... ja zato ker se tako lahko odžeja smile.png kaj če bi rajš poskusla in sama vidla smile.png

 

ja, vzrok vsega trpljenja je ko ne sledimo Boga in vzrok vse sreče je ko ga sledimo, simple... in ker se to ne spreminja... zakaj bi jaz spreminjal odgovore smile.png (da ne bojo skos isti smile.png )

 

s spoznanjem so ti dvomi odstranjeni



#125 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 30. junij 2015, 11:26

biggrin.png biggrin.png biggrin.png


prc Milojka

 

 

 bi rekli naši bratje


prenos.jpg





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0