Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Begunci

kaj z njimi

  • Prijavi se, če želiš komentirati
2784 komentarjev na to temo

#76 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. september 2015, 20:57

Aja? Tako si razlagaš?
No prav.
Jaz ti pa povem, da sem želela včeraj zvečer še kaj pripisat, pa sem si s tvojimi slikami premislila. In to točnobiz razloga o katerem je danes v drugi temi Ceres pisala. Nabijanje občutka krivde.
Danes me je zbodlo tvoje prepričanje, da tisti, ki so tiho, nimajo mnenja. In če ti lahko tako prepričano izraziš mnenje kaj smo drugi, potem lahko jaz izrazim svoje videnje, torej čustven izpad in podaljšek nabijanja krivde.

Tako je to. Moj post nima nič s tem, da se kdo pred njim ni strinjal s tabo in niti slučajno se ne grupiram v "oné, ki proti tebi". Tvoj umotvor. Bilo je (proti)mnenje in ne napad. Grupiranje je očitno tvoj izum, ko nimaš kaj tehtnega reči.

 

Nisi v tachu...In pozabila si očitno kaj je bilo napisanega preden sem objavila slike...

Brezo, Shamannn in Gold so trdili, da padam na neke medijske fore.

 

In slike so resnične.

Odgovor Brezu je bil, ki je rekel, da čustveno padam na zrežirane slike glumaže z otroci...

 

In jaz sem pokazala kako izgleda ta manipulacija...

Za vsakega normalno čutečega in empatičnega človeka....to ni vzbujanje krivde...

Bi moralo zdaj mene biti sram...ker sem jih zato objavila ?

 

 Soočanje z resnico vsem tistim, ki bi meni radi nabili krivdo, da preveč čutim....in narobe vidim

Kapiš?

kokoš ali jajce ?


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#77 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 8. september 2015, 21:09

... jah no....temperamentna bojda, da sem...ne gre lih za moj prav...

Pač zelo glasbeni tip... in ritem zelo hitro zaznam....pa udarim sinkopo...tongue.png

saj je prav, da si ti wink.png 

in prav je, da smo mi, kar smo yes.gif

 

upam, da se razumemo!



#78 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. september 2015, 21:16

Ja, ok. Kaj pa je resnica?
Vidiš resnico, čutiš resnico?

Pač, nekdo reče, da preveč čutiš. Registraš, reagirat ne rabiš, če to ni tvoja resnica. Tista edina Resnica (z velikim R) se ne pregovarja wink.png
Ima pa Shaman prav, ko je napisal, da moramo vedet, da so vse skupaj informacije in dezinformacije. Tale pregovarjanje, občutki nelagodja, občutki strahu, nastrojenost, sovraštvo, vaše-naše, so čas pred drugo vojno. Gorečnost, napačno usmerjena je rušilna. Si lahko do sedaj uvidla in se vprašala koliko je podobnosti?
Kam gremo??

 

 

...Draga moja...ne me to vprašat...

Sirijsko vojno sem sanjala že eno leto prej, preden se je začela...

o tem imam zapisano in nekateri osebki to vedo..

O tem sem imela svoje jasnovidne sanje....celo tako močno, da sem videla slike točno tistih razsipanih stavb kasneje čez leto dni na Tv-ju ...

Identično iz kraja v katerem sem v teh sanjah lebdela kot duh in dobivala sporočilo...

 

Če pa se ustaviš na strani nad slikami, ko sem jih objavila, sem Brezu sama zapisala isti predlog...kot ti sedaj meni ...

Povabila sem ga naj brez medijev ob tem kar vidi, začuti....kaj pomenijo te slike...

 

Zase vem..še kako vem..kaj men dogaja...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#79 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. september 2015, 21:36

...V svetu laži ...mora resnica svetiti kot sonce in ne kot sveča, ki jo vsaka laž, s sapico upihne ....

Ne pomaga spoznanje, da jo povijaš samo zase...medtem, ko je svet v ranah- zaradi neresnic....


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#80 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. september 2015, 00:09

...Draga moja...ne me to vprašat...

Sirijsko vojno sem sanjala že eno leto prej, preden se je začela...

o tem imam zapisano in nekateri osebki to vedo..

O tem sem imela svoje jasnovidne sanje....celo tako močno, da sem videla slike točno tistih razsipanih stavb kasneje čez leto dni na Tv-ju ...

Identično iz kraja v katerem sem v teh sanjah lebdela kot duh in dobivala sporočilo...

 

Če pa se ustaviš na strani nad slikami, ko sem jih objavila, sem Brezu sama zapisala isti predlog...kot ti sedaj meni ...

Povabila sem ga naj brez medijev ob tem kar vidi, začuti....kaj pomenijo te slike...

 

Zase vem..še kako vem..kaj men dogaja...

 

Vau Domy, če si tako jasnovidna potem pa sigurno vidiš, da so v ozadju "materialne sile".  Iste sile kot so se v drugi svetovni vojni izražale skozi Hitlerja in Stalina. Po koncu vojne pa skozi globalizacijo, skozi katero se izražajo še danes...Prav tako je pri nas v igri karma cele evrope kot celote, ki je svoj vrhunec izražanja dobila skozi recesijo in tisto kar je sledilo...na polno se je aktivirala karma različnih narodov- posamično kot ena nacija, ena rasa kot skupinsko kateremu kontinentu ali religiji pripadajo...dobesedno je karma človeštva na vrhuncu dogajanja, kar pomeni tudi boj med temnimi in svetlimi silami, ki so vezane na to...

 

Vse to se pač vidi iz slik...če pa se malo spustim...manipulacije na veliko, žalost, bolečine, strahovi, zamere ljudi in določenih "pobunjenikov" do zahoda in določenih držav da so jih pustili na cedilu...obljubljali so jim svašta, od demokracije do boljšega življenja, na koncu so jih pa izkoristili za svoje interese (finančne, globalni vpliv, itd.)...in še marsikaj več...

 

In kaj bo dogajalo v prihodnosti...šokovi za sve...nekaj v tem stilu...

Q. Is a general economic collapse likely to become more evident in September 2015?
A.Yes
Čeprav mislim, da bo to bolj šele začetek...še ena recesija na obzorju...tokrat tista prava, ki bo res zamajala temelje cele borze...in sledilo bo tisto kar pravijo naša bela brača...biggrin.png 
 
Domy...raje se vprašaj zakaj si imela take vizije...kateri vzorci so se pri tebi ob tem aktiviral, kaj imaš pri sebi še za razpucat in se nanaša na Sirijo oz. tisti del zemeljske kugle in ljudi...ni nujno da je vse iz tega planetka...icon_smesko.gif  

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#81 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 9. september 2015, 06:38

Heh, Alef kaj bi rad slišal ?

Pa ti kaj povej-  o ukrepih po katerih si spraševal...Želiš kaj povedat ?

Pa povej no...zato ne rabiš drugih...eksplodiraj ...cool.png

 

Objave so odgovor na to...kar je povedala do sedaj vlada- kakšni so posamečni ukrepi določenih strokovnih institucij sedaj, kako se razvijajo vprašanja in odgovori pristojnih...ker najboljše je direktna objava od le teh...vse ostalo bi bilo samo rekla- kazala, po našem všečnem dojemanju napisanega...

Brez tega se naša mnenja itak ne morejo razvijat in udejanjat, a ne ?

Oz...se lahko dopolnjujejo k temu...brez tega pa se težko začnejo ...

 

Svoje mnenje pa tudi razlagamo sproti, tisti, ki ga imamo...

In če je tu kdo kaj osebnega povedal - sem poleg objav menda še največ jaz ..icon1_blush.gif  ...

 

Je pa dejstvo, da se o tem pričkamo, ker drugo tu itak ne znamo -

v temi Politika....pa se nam najbržda ne da na dveh koncih ponavljat....

 

Sicer pa ljudje bi pomagali človeku v krizi ne glede na vse....no, nekateri pa tudi ne, ker se bojijo posledic ....

In le- teh je tu na forumu v večini...zato ne bo konstruktivnih, kultiviziranih  predlogov ter osebnih mnenj....

Razen, če te zanimajo ravno tista, ki nisowink.png

Tole okrog obzidja, bodeče žice, gumijevk in pendrekov....pa tud ne moreš v nedogled razširjat na ideje....tongue.png

Kaj je povedala vlada - tisto kar hoče Evropa slišati, kot vedno.

Kaj bodo pa dejansko storili, kako bodo ukrepali, razen mlatenja prazne slame kot običajno, je pa povsem druga stvar.

 

Bodeča žica na madžarski meji - ni treba razširjati na kakršnekoli ideje, je pač tu, postavili so jo in stoji.

Lahko jo obsojamo, lahko obsojamo tiste ki so jo ukazali postavit kolikor hočemo, ostala bo.

Ampak bodeča žica ni nujno samo fizična.

Lahko je in tudi bo v glavah, v mislih ljudi.

In pojavila se bo tudi v mislih tistih ki se udeležujejo raznih shodov proti rasizmu.

Ne v vseh, niti pri večini, ampak se bo,

In takrat bo bodeča žica le ideja, ampak kot taka mnogo bolj nevarna kot tista prava, fizična.

In kot taka tudi zelo nalezljiva.

Koliko vas(nas) je imunih na to?

 

Ni me strah beguncev, ni me strah tistega kar prihaja z njimi, med njimi(ISIS?)

Strah me je bodeče žice v glavah.

Tudi v moji lastni.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#82 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 9. september 2015, 11:06

Ne mislim razlagat nikomur kaj sem mislil s kakšno izjavo.

Razmišljajte in si mislite kar hočete.

Naša država naj bi blia samo prehodna, le postaja na poti proti severu(Nemčija, Skandinavske države)

Po izjavah beguncev(poročanje z žel. postaje v Budimpešti) Slovenije niti ne poznajo dobro.

In če sem malo zloben - če bi jo dobro poznali bi si verjetno še manj želeli ostati tukaj.

Mislim da pri nas ne bo kakšnega velikega navala beguncev, sprejeli naj bi jih okrog 2000.

 

Izjava je bila mišljena bolj na splošno.

Slovenceljni in ksenofobi niso samo pri nas.

 

Kaj bo ko bo Nemec(ali Šved, Finec, Francoz, Britanec) izgubil službo, dobil jo bo pa begunec?

Jim bodo še ploskali in jih pozdravljali z baloni?

 

Pa še to - gre tu res samo za humanitarnost ali te "bogate" države v beguncih vidijo le poceni delovno silo?


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#83 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 9. september 2015, 11:08

jaz sem vedno za sočutje in pomoč

toda tokrat se zavedam kaj to pomeni

predvsem pomeni, da bodo skupaj z nedolžnimi ljudmi prihajali trabelmakerji

ki bodo spodkopavali družbo v kateri prosijo za pomoč

da je bla vojna spodbujana z zahodom (USA)

in da se zavoljo teh selitev spreminja in destabilizira celotna Evropa

da bo to v Evropi zaradi dosedanje krize in vseh ostalih kriz (tudi etične krize naših mladih) prišlo do porasta sovraštva

in da bo Nostradamusova kamela zamaskirana skrita, med te nedolžne in trpeče ljudi

 

lahko da se motim

lahko, da so samo strahovi

sam mislim, da je tu tudi intuicija

bomo videli



#84 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 9. september 2015, 11:39

Zanimivo.......scratchchin.gif

 

https://www.youtube....h?v=-BDqzmG-rH8



#85 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. september 2015, 11:42

Za razmislek...tongue.png

 

http://klip.si/video...ikazovati-11883

 

https://www.facebook...346210/?fref=nf


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#86 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. september 2015, 11:59

Kaj je povedala vlada - tisto kar hoče Evropa slišati, kot vedno.

Kaj bodo pa dejansko storili, kako bodo ukrepali, razen mlatenja prazne slame kot običajno, je pa povsem druga stvar.

 

Bodeča žica na madžarski meji - ni treba razširjati na kakršnekoli ideje, je pač tu, postavili so jo in stoji.

Lahko jo obsojamo, lahko obsojamo tiste ki so jo ukazali postavit kolikor hočemo, ostala bo.

Ampak bodeča žica ni nujno samo fizična.

Lahko je in tudi bo v glavah, v mislih ljudi.

In pojavila se bo tudi v mislih tistih ki se udeležujejo raznih shodov proti rasizmu.

Ne v vseh, niti pri večini, ampak se bo,

In takrat bo bodeča žica le ideja, ampak kot taka mnogo bolj nevarna kot tista prava, fizična.

In kot taka tudi zelo nalezljiva.

Koliko vas(nas) je imunih na to?

 

Ni me strah beguncev, ni me strah tistega kar prihaja z njimi, med njimi(ISIS?)

Strah me je bodeče žice v glavah.

Tudi v moji lastni.

 

Evo sicer močno šibam,ker se mi mudi....ampak bi na hitrco dodala naslednje (pomembno bom obarvala...kot je to v moji navadi...  smesko.gif  )....

 

Ja, Alef postavili so to bodečo žico in zdaj je tu...

In ob vsej bojazni, ki se širi..mislim, da bo vse več bodečih žic in zidov...pa policije v pripravljenosti spravit se na te ljudi takoj, ko bodo od "tiste vlade zgoraj " dobili namig ...

 

Zato moramo spremljati kaj odločajo za vrati uradov...

To je naša dolžnost.

Nato moramo o tem imeti svoje mnenje....

Pisati predloge in se odzivati..

Pritisniti na pristojne organe, če bo potrebno...delovati tudi sami v okviru društev....ker vsa pravila, ki bomo postavljali jasno in z zahtevami bodo slišana ...

Če bodo uslišana....pa je spet odvisno od naše vztrajnosti .

...Tudi glede varnosti in meja tolerance - do kje nekaj gre, od kje pa ne več....

Tja moramo naslavljat pomisleke in ne samo razpredat o tem na neefektivnih omrežjih.

 

Fajn, da si povedal....da se lahko bodeče žice pojavijo tudi v naših glavah...

Oz. so se že....to beremo zdaj, a ne ?! ...

 

Veš kaj se mi zdi, da sedaj dela ljudem glavni problem ?

- Ta predstava gromozanske množice, ki naenkrat prihaja....

 

Zato je potrebno slišat vlado...kaj ima v mislih ..

Mede nas, ker ne slišimo dovolj.

Ne vemo, kaj je v bistvu v ozadju, ne poznamo komande višjih sil....in kaj to pomeni tudi za našo državo...

Nismo si razčistili s tem- kakšna oblika nastanitve, kam, koliko, za koliko časa .....kako jih vključiti v celovito življenje z nami in od kje sredstva, ter varnost, če bi prihajalo do napak do nejasnih, nezadovoljnih oblik sobivanja.

 

Če bi imeli do sedaj skupne jasne odgovore v zgornjih vprašanjih.....teh bodečih žic ne bi bilo....

In ker je strah prevelik...in ni odgovorov na vse....ni jasnega pogleda na problem....zato ta strah dela svoje....

Prve reakcije obrambe v strahu človeka so odpor.

Odpor se razraste v dojemanje stanja, če je vsesplošen preraste v agresivno izražanje, sovražni govor....ta pa se spet krepi v tokokrogu občutja in napaja agresivna ravnanja.... podpira agresivna dejanja.

 

Vsega tega ne bi bilo v veliki meri....če bi mi kot državljani že do sedaj živeli v civilni družbi , v kateri bi lahko soodločali v problemih in bi laahko bili aktivni v predlogih teh izražanju zahtev.

Naša nemoč se začne s tem....da sedaj ne vemo, kje je tista razprava na državni ravni za nas - ki bi bila lahko uslišana.

Ker se nimamo kje pogovarjat se nam to razrašča v prostorih, v katerih se brez celovitega odgovora nahaja samo podobna energija -panika.

 

Pogovori civilne družbe bi morali biti konstruktivni, podprti s stroko...

A ker nas vlada noče nič vprašat, ker itak dela po direktivah velikih rib....tega ne stori.

Nikjer ni še javnih debat, srečanj, povabila na predloge državljanov v zvezi s to problematiko.

Tako bi morala delovati demokratična civilna družba.

In pri nas so vsi parametri, da že zdavnaj ne vemo kaj to je...

 

Kaj naj najprej storimo, če imamo veliko tega negativnega mnenja in strahov glede prišlekov ?

Povežimo se v organizacije na lokalni ravni, ki imajo stik v pomoči beguncev, preberimo čim več tega kako razmišlja o tem stroka ....in preko njih oddajajmo pisne predloge glede pomoči in varnosti nas samih ....

 

Zaenkrat je to edina pot ...da se začnemo uradno izražati in razpravljeti o tem..

Če bomo zatajili, če ne bomo pogledali čez planke v obraz tistim, ki že zmorejo premagovati te ovire....se bo naša lastna panika in strah razrastel do te mere....da bomo postali skrajno nestrpni in sovražni do prišlekov...

 

Meje in toleranco bo potrebno kot razumem določit....ker to je tisto kar nam sedaj buri duhove....

 

Sama sem že pisala v temi politike- zakaj nimam velikega strahu pred drugačnostjo  .

Da ne bom ponavljala ...ti pripopam citat v katerem sem na kratko opisala moje sožitje bivanja v bloku z muslimani..

Takrat na začetku, ko so se selili v našo soseko je folk resda gledal z nejevero, nerglavostjo in odporom....ampak smo se že v pol leta nekako potipali in spoznali, da je bil vse skupaj navaden bav-bav...

Vem, da je ta situacija sedaj drugačna, da ljudje ki bodo prišli sem nimajo tako tesnega stika kot so ga imeli z nami ljudje iz bivše Juge ....ampak vem pa iz izkušenj, da se te ovire da premagovati....če družba že v štartu nima prevelikega odpora, strahu, sovraštva ...in če se seveda sproti da razpravljat o naših predlogih, ki jih moramo izražat aktivno...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#87 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. september 2015, 12:11

...Bodi ti resen Shanannn in ne širi nepotrebne panike.

Ti ves čas nekaj jamraš....istočasno pa razlagaš kako je fajn brez tv-ja, na ležalniku itd...

 

Sorry meni je to skrajno neodgovorno s tvoje strani.  Toliko sovraštva za nekaj kar niti s pol ku ne migneš !

Kaj si tako prestrašen za tist svoj jeb. ležalnik na hribčku, al kaj ?

 

Daj se umiri malo od tega bruhanja, zadihaj, pa normalno preberi kaj razlagam...pa razglej se mal tam po MB kakšne opcije in aktivnosti državljanov so ti na voljo v tej tvoji paniki ....ti bo bolj koristilo, kot to prčkanje z menoj...

 

PS

Nisem mislila državne meje...temveč meje kot pojem, ki zajema vse naše poglede, razglede in zahteve....


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#88 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. september 2015, 12:19

razlagaš neumnosti ... 95% slovencev je močno zaskrbljenih ... še posebej ob slovenskih opravilno nesposobnih politikih brez idej ...

 

..Sem ti razložila prej v zgornjem postu zakaj !

Kaj boš ti naredil za to, da boš ta odstotek zmanjšal.....jebela cesta nadeskana, no !!!!


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#89 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. september 2015, 12:29

jaz sem vedno za sočutje in pomoč

toda tokrat se zavedam kaj to pomeni

predvsem pomeni, da bodo skupaj z nedolžnimi ljudmi prihajali trabelmakerji

ki bodo spodkopavali družbo v kateri prosijo za pomoč

da je bla vojna spodbujana z zahodom (USA)

in da se zavoljo teh selitev spreminja in destabilizira celotna Evropa

da bo to v Evropi zaradi dosedanje krize in vseh ostalih kriz (tudi etične krize naših mladih) prišlo do porasta sovraštva

in da bo Nostradamusova kamela zamaskirana skrita, med te nedolžne in trpeče ljudi

 

lahko da se motim

lahko, da so samo strahovi

sam mislim, da je tu tudi intuicija

bomo videli

 

Zanija lajkala sem zato, ker se strinjm z navedbo vzrokov....

Tudi za to, ker ker je pomislek tako kot ga izražaš logičen ....

Tudi zato, ker sem poskušala razvozlat te svoje sms- sanj  z Nostradamusovimi zapisi...

In moja intuicija tud na polno dela...kukr ve in zna...

 

Se pa opiram na dejstvo....da smo ljudje zmožni v svojem programu nekaj drugega kot bi nam želeli začrtati reptili.

In to je ljubezen, razumevanje vzrokov, toleranca, sočutje, empatija....

In tu je lahko naš adut  v spreminjanju usode....

A sploh sedaj lahko kaj drugega kot to, ko v nekem trenutku  problem že pride do nas, se nastani ?

Ne pomaga - ne odzivati se.

Ne pomaga panika, niti sovraštvo z dporom.

To že vemo kam pelje ....bilo že doživeto...

 

Lahko edino odreagiramo kot človek z velikim Č....pa sproti aktivno spreminjamo kar se da.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#90 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. september 2015, 12:33

...Aja Očanec...ko ravno vidim, da si tu ....naj omenim, da mi je nekaj predlogov v včerajšnji temi politika kar sedlo....

Nimam časa zdaj o tem....ampak lahko jih prpopaš še sem....pa bo zihr še kakšno dopolnilo padlo ...wink.png

 

Grem.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#91 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. september 2015, 12:42

Vmes še brkljam, prpravljam , skakljam in škilim na zaslon ...Shamannček kaj ne veš....da ženske lahko več zadev hkrati opravljamo ? tongue.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#92 Očanec

Očanec
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 9. september 2015, 12:54

...Aja Očanec...ko ravno vidim, da si tu ....naj omenim, da mi je nekaj predlogov v včerajšnji temi politika kar sedlo....

Nimam časa zdaj o tem....ampak lahko jih prpopaš še sem....pa bo zihr še kakšno dopolnilo padlo ...wink.png

 

Grem.

 

No, me veseli, da se strinjaš in da so ti predlogi sedli.

 

Ti dajem kar link nanje: http://prva.sds.si/News/Details/2255

 

 

Pa lep pozdrav. smile.png



#93 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 9. september 2015, 12:59

http://www.gorenjski...gajmo-beguncem-

 

Pr nas mamo od pondelka odprt zbirni center za pomoč.

Če je kdo iz mojih koncev in tega ni bral in je prpravljen pomagat.

 

Dobrodošel

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#94 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 9. september 2015, 12:59

No, me veseli, da se strinjaš in da so ti predlogi sedli.

 

Ti dajem kar link nanje: http://prva.sds.si/News/Details/2255

 

 

Pa lep pozdrav. smile.png

laugh.png



#95 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 9. september 2015, 20:41

Ne vem, kaj si užaljen. Saj sem zgolj opisala svoje izkušnje in konkretno odgovorila na tvoje vprašanje, saj je bilo čisto resno. Je narobe, ker sem omenila južnjake - ker je to tabu tema? 

 

Se mi zdi, da ljudje ne vidijo nečesa - v Evropi je na milijone tujcev, veliko muslimanov med njimi. Če obstajajo razlogi za ksenofobijo, obstajajo že zelo dolgo. Vsi ti pomisleki tukaj so aktualni že desetletja. Zdaj je razlika zgolj v tem, da naenkrat prihaja veliko tujcev, in da so z vojnih območjih in so pač vidni. Ni razumevanja, da bi in problem potencialnega terorizma in nasprotja vrednot in dodatnega priseljevanja in vseh posledic zaradi tega obstajal tudi brez sirskih beguncev. Islamski terorizem je pa itak odgovor na terorizem zahoda. Z razlikami v vrednotah, tradiciji, kulturi se da delat - postopoma, kako se soočat s terorizmom zahoda - ne vem. 

Moja izkušnja v ČG. Sestri, nečakinji, nečaku sem navdušena razlagala o obisku v Počitelju, o zapuščini stare muslimanske vasice, obisku đamije. Oni me malo pisano gledajo, a so tiho. Pa rečem, a vam ni všeč, saj to je zame bolj kulturni, ne verski dogodek, spoštujem pa tudi izbiro druge vere. Nakar mi samo rečejo: veš zate je drugače, tebi je to bolj eksotika, mi pa dnevno živimo z njimi in jih ne obrajtamo preveč... Skratka, z razlikami v vrednotah, tradiciji, kulturi se že da delat postopoma, vendar sem zaznala pri sorodnikih in njihovih znancih v ČG, da zna trajat več generacij, a se zelo malo popusti. Tudi v moji okolici sem zaznala precej odpora do gradnje đamije...pač rečejo, da v naše okolje to ne paše in pika. 

 

Fajn bi bilo ja, da bi se medsebojno sprejemali in bili bolj odprtega duha...kako pa bo zares zalaufalo, pa bomo videli. Kar poglej, kako je, ko so še v lastni družini skregani, še slišat nočejo o spravi ali kdo bo prvi popustil...



#96 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 10. september 2015, 07:39

Ne vem, kaj si užaljen. Saj sem zgolj opisala svoje izkušnje in konkretno odgovorila na tvoje vprašanje, saj je bilo čisto resno. Je narobe, ker sem omenila južnjake - ker je to tabu tema? 

Nisem užaljen.

Res pa se mi ne da razlagat vsake izjave, ne tebi ne komu drugemu.

 

Nisem ksenofob, niti "južnjaki" zame niso tabu tema.

Sem imel v svojih preteklih službah kar nekaj sodelavcev neslovencev - Hrvatov, Srbov. Romov... 

Pa niso bili nič drugačni od Slovencev - nekateri zajebani, drugi povsem OK.

tudi mi ni bila nikoli pomembna veroizpoved - tu moram pripomniti da sem največ nestrpnosti do drugače verujočih in nasploh drugačnih doživel od katolikov.

Žal.

Kot da so povsem pozabili na nauk ki ga uči njihova vera, tako "verniki" kot duhovniki.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#97 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 10. september 2015, 10:05

Ker ste taki poznavalci...a mi lahko poveste kaj je razlika med šiiti in suniti in zakaj se med sabo tolčejo odkar je njihov prerok umrl...a niso vsi muslimani...Aja saj res, mi evropejci smo se tudi tolkli med sabo kakšnih 17. stoletij po smrti Jezusa- protestanti proti katolikom, kščani proti poganom, ipd...vse z blagoslovom cerkve kakršnekoli že...tongue.png

 

Me pa res zanima a ste vi kdaj srečali kakšnega "tipičnega" muslimana, ki je po miselnosti še v srednjem veku...V bosni se takoj prepozna razlika...Taki ponavadi govorijo tako piše u Kuranu, tako je rekao hodža, tako je rekao ovaj i ovaj...in niti ne razmišljajo s svojo glavo...Med bosanskimi muslimani in kakšnimi afganistanci, vahabijami in ninđami je pa kar velika razlika...in tudi med njimi samimi je potrebno kar nekaj časa, da se navadijo eden na drugega in asimilira...mogoče par let ali cela generacija ali celo več...ninđe in vahabije tudi med bošnjaki niso glih priljubljeni...kot da bi primerjali življenje in navade indijcev s slovenci al pa življenje američanov z afričani...Muslimani imajo skupno samo vero, arabščino in določene navade, ki se tiče pozdravljanja in verskih obredov. Vse ostalo se že razlikuje od naroda, države, itd...

 

V drugem zgornjem posnetku, ki sem ga ubacio zgoraj (Grčija) se prav opazi določena trenja med njimi samimi pa ne zaradi pomanjkanja vode ali hrane...ampak zaradi vere, miselnosti, ipd...Na posnetku človeček reče, da afganistanci vsak dan tepejo sirce in iračane...kot da imajo eni več pravic kot drugi al pa da so večvredni...Podobno kot slovenčki včasih ozmerjamo "južnake" s "čefurji", tako lahko tudi nemec nas ozmerja z istim izrazom, kajti v njegovih očeh smo kao "manjvredna rasa"- tako po kulturi, gospodarstvu, razvitosti, ipd...ali po domače balkanski divjaki...In če pogledamo z druge plati divjak lažje razume divjaka. Mogoče se bomo pa s kakšnimi talibani bolj ujeli kot s civiliziranimi nemci. A ne bi bilo zanimivo, če bi imeli šeriatsko pravo, koliko ljudi, ki so kradli ali goljufali, bi do zdaj že obglavili...In potem bi veselo zapeli "samo milijon nas še žiivi"...biggrin.png  


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#98 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 10. september 2015, 11:20

Ker ste taki poznavalci...a mi lahko poveste kaj je razlika med šiiti in suniti in zakaj se med sabo tolčejo odkar je njihov prerok umrl...a niso vsi muslimani...Aja saj res, mi evropejci smo se tudi tolkli med sabo kakšnih 17. stoletij po smrti Jezusa- protestanti proti katolikom, kščani proti poganom, ipd...vse z blagoslovom cerkve kakršnekoli že...tongue.png

 

Me pa res zanima a ste vi kdaj srečali kakšnega "tipičnega" muslimana, ki je po miselnosti še v srednjem veku...V bosni se takoj prepozna razlika...Taki ponavadi govorijo tako piše u Kuranu, tako je rekao hodža, tako je rekao ovaj i ovaj...in niti ne razmišljajo s svojo glavo...Med bosanskimi muslimani in kakšnimi afganistanci, vahabijami in ninđami je pa kar velika razlika...in tudi med njimi samimi je potrebno kar nekaj časa, da se navadijo eden na drugega in asimilira...mogoče par let ali cela generacija ali celo več...ninđe in vahabije tudi med bošnjaki niso glih priljubljeni...kot da bi primerjali življenje in navade indijcev s slovenci al pa življenje američanov z afričani...Muslimani imajo skupno samo vero, arabščino in določene navade, ki se tiče pozdravljanja in verskih obredov. Vse ostalo se že razlikuje od naroda, države, itd...

 

V drugem zgornjem posnetku, ki sem ga ubacio zgoraj (Grčija) se prav opazi določena trenja med njimi samimi pa ne zaradi pomanjkanja vode ali hrane...ampak zaradi vere, miselnosti, ipd...Na posnetku človeček reče, da afganistanci vsak dan tepejo sirce in iračane...kot da imajo eni več pravic kot drugi al pa da so večvredni...Podobno kot slovenčki včasih ozmerjamo "južnake" s "čefurji", tako lahko tudi nemec nas ozmerja z istim izrazom, kajti v njegovih očeh smo kao "manjvredna rasa"- tako po kulturi, gospodarstvu, razvitosti, ipd...ali po domače balkanski divjaki...In če pogledamo z druge plati divjak lažje razume divjaka. Mogoče se bomo pa s kakšnimi talibani bolj ujeli kot s civiliziranimi nemci. A ne bi bilo zanimivo, če bi imeli šeriatsko pravo, koliko ljudi, ki so kradli ali goljufali, bi do zdaj že obglavili...In potem bi veselo zapeli "samo milijon nas še žiivi"...biggrin.png  

 

 

biggrin.png ...Brezo z zgornjim zapisom pa se v marsičem strinjam....

Ja, je verjetna razlika med muslimani....sam težko rečemo kakšna, ker ti tudi najbržda ne poznaš osebno nobenega kultiviranega Sirijca ali pa Afganistanca...

Niso pa niti približno vsi divjaki, vahebiti, telebani...in mislim, da tile ki so prišli do tu sploh ne ...saj so sami pribežali pred njimi ?wink.png

Nek odstotek morada ja....Koliko točno se pa še ne ve.

 

To je zdaj preveč v ugibanju vse skupaj....zato, ker nas je treščila in streznila ta velika, prihajajoča množica mešanih ljudi z drugačnimi molitvami kot smo jih vajeni sami ...

Tisti zgornji primer v vlaku petja Illah illa Alah...glede na to, da poslušam tudi Sufi glasbo....naj omenim, da je običajen pri muslimanih.

Morda tisto kar je za njih radost....nam izgleda bojni krik ....Si že pomislil na to ? hypnodisk.gif

 

V Grčiji in na Madžarskem pa je tako.

Velikokrat te posnetke širijo radikalne stranke....in tudi one se poslužujejo manipulacije.

Zmeraj nekaj zmanjka na teh posnetkih.

Največkrat zvoka in pa končnega oz. začetnega razpleta...

Po tem pa se da marsikaj v sovražnem govoru in tonu zraven pripisat....ter obarvat tone, tako kot si nekdo želi....

S tem je zdaj preplavljen splet...

In najlažje nam je gledati nekaj kratkega....pa površnega...

 

A smo pogledali za protiutež kakšno izjavo begunca, slišali njegovo zgodbo....se poglobili v to kako zares razmišljajo ?

Ponavadi te zgodbe podajajo strokovne službe, ki delujejo v akciji neposredno .

Sam to pa se nam že ne da poslušat, brat....ker zahteva malo večji vložek angažiranosti....

 

Zato ni ravnovesja v uvidu in razmišljanju.

Pazimo na to !

 

Ves problem pa je v bistvu v  tem, da nimamo strategije vstopa beguncev in so vsi pač pomešani med seboj.

Lahko je zdaj nam pametnjevat, kako bi se naj morali obnašati, da bi bili pravi begunci...

 

Ampak nekdo, ki ni bil v nekih zelo kritičnih situacijah ne razume, da psihoza in travma vojne, izčrpanost, skrajna obupanost deluje drugače, kot pa trenutek, ki nima v sebi nervoze in vseh teh posledic krize...

Spomnimo se na sebi...kako samo delujemo drugače, če smo spočiti, naspani, če lahko sledimo redu in zahtevam dneva....kot pa napr., če zbolimo, če smo izčrpani, nenaspani ?! A nismo takrat tudi mi bolj agresivni ?

Kaj šele, če bi izgubili streho nad glavo, če ne bi imeli doma, domovine, financ za življenje, varnosti za družino, če bi na vlaku hoteli del družine razdeliti in ne bi bili sigurni kam sploh gremo  ipd...

To so težke travme....še zlasti, ko se boriš z obstankom za življenje na razrušenih ulicah....ko vsako minuto eksplodira in ne veš ne kdo, ne od kod ne kam...

Tu gre še za nepripravljenost naših vlad, strokovnih služb ....

Vse je še bolj kaosno....in najlažje je pač za to obkrivit te begunce....

 

Pred dnevom sem si ogledala posnetek Sirijke, ki v Beogradu na govorniškem odru razlaga ljudem, kdo so pravi Sirijci, ki vstopajo kot begunci .

Poziva Evropo, naj ne naseda tem namišljenim žrtvam, ker je med njimi veliko teroristov in češ, da naj raje pomagamo Siriji v boju, ker pravi borci in Sirijci so ostali tam...

Se skoraj zmedeš ob poslušanju.

No in kasneje se je izvedelo, ko so ljudje raziskovali, da je to plačanka Baširjevega režima in jo lahko najdeš na mnogih bojnih posnetkih Sirije in da deluje v propagandi njegovega režima...

 

Pomisleki o katerih govoriš so loigični....po drugi strani pa niso potrjeni... So samo pomisleki glede na pomanjkljivo znanje, ki ga še imamo...

Očitno bomo morali malo v raziskovanje z veliko previdnosti pri izjavah  ...se ti ne zdi ?


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#99 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 10. september 2015, 11:33

BEGUNCI IZ SIRIJE ...

zelo poučna ddaja tudi naših poročevalcev neposredno,

rtvslo4...9.9.2015 54 minut

 

http://4d.rtvslo.si/...b-17h/174359090

 

..na 11:00 dalje tega prispevka, lahko slišimo, da so prišleki sedaj po večini srednji in višje izobraženi sloj ljudi, ki so imeli svoje zaloge družinskega denarja, ali pa so bili npr. tam v Turčiji, kot  sirijski pribežniki, izkoriščevalno zaposleni na priložnostnih delih... a so si le nekako zaslužili denar za pot.

Tam so pred režimom in vojno pribežali sedaj kot tudi nekateri pred npr. 2-3 leti v upanju, da bi se v Sirijo lahko vrnili. Vojne v Siriji pa ni konec  in jasno je, da je ob vmešavanju podpore Z. sil še ne bo. Zato so se pač od tam, kjer nimajo možnosti za normalno preživetje namenili v druge kraje po svetu.

Množica je pa ravno sedaj takšna zato, ker je pot postala manj tvegana....kot je bila prej preko Lib.

(Pot preko Turčije za katero Sirijci ne rabijo vize- če seveda uspejo mimo zone, ki jo ndzira Isis, kjer obglavja ulovljene na poti. Na grške otoke nato nadalje stane pot sedaj kakih 1300 €-  s tihotapci...Prej so morali za pot odšteti 6000€ in sama pot  je bila veliko bolj nevarna. )

 

V Evropo v zadnjem obdobju prihajajo množice beguncev, predvsem iz Sirije. Zakaj prav zdaj? Se razmere v tej državi in nasploh drugje na Bližnjem vzhodu še poslabšujejo? Evropski voditelji pozivajo članicen Evropske unije k solidarnosti in razdelitvi beguncev. Kje pa je arabska solidarnost? Zakaj sirskih beguncev skorajda ni v bogatih državah arabskega zaliva? Več o teh temah v današnjem Studiu ob 17-ih. Voditelj:
Blaž Ermenc....


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#100 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 10. september 2015, 12:11

Alef ne jezi se ...če bom sem in tja še objavljala pomembne novice z begunci....saj lahko samo v ravnovesju podatkov izostrimo svoje mnenje, ki ga imamo do sedaj.

Izražat se s osvraženim govorm ni težko...

Tudi ni utemeljeno dokler ne slišemo vseh strani in ne razmislimo ponovno.

 

Zato se mi ne zdi prav, da bi razplamtevali svoja mišljenja-  le na podlagi lastnih strahov in populstičnih izjav.

Prav je, da ujamemo ravnovesje in vidimo še drugo plat zgodbe... če želimo pravično soditi in razumevati...

Mi sami ne bomo izumili tu neko toplo vodo, ker nismo prisotni na mestu dogajanja...

Zato potrebujemo mnenja ljudi, ki to počnejo, a ne ?

 

..In ko ravno urejam poročanja s tega področja, naj za protiutež podam zgodbe poročevalcev o ;  Zgodbah pribežnikov danes do nedelje 6.9.2015

Tu najdemo zgodbe beguncev in pa podatke poročevalcev napr. glede razmer v zbirnih centrih na madžarskem, o neljubih dogodkih s strani novinarjev,  ipd...

 

Zgodbe pribežnikov in poročevalcev,

http://www.siol.net/novice/svet/2015/09/zbirna_begunci.aspx

 

 

 

Nasilno novinarko odpustili, Brcnila otroka in spotaknila moškega

http://www.zurnal24.si/brcnila-otroka-in-spotaknila-moskega-clanek-256287


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0