Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Celjenje ran


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
41 komentarjev na to temo

#1 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

Kaj pripomore k hitremu, uspešnemu celjenju ran? Ne glede na to kako nastanejo? Torej posledično z čim manjšo brazgotino - bolje bi itak bilo, da je ne bi bilo:))))
Hvala že vnaprej



natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

NAJBOLJSI "pripomocki" so:
Netresk (svez sok listov, dobimo pa nek pripravek zdaj baje celo v lekarnah), Aloja (gel), Sentjanzevkino olje, Arnikino olje, Propolis na oljni bazi, med, glina.
Nekateri uporabijo tudi trpotceve liste.

VSE od nastetega je zakon - karkoli imas od tega, lahko uporabis.

Vse tudi priporocam in vse -z izjemo trpotca- sem ze nestetokrat preizkusila (sem namrec nagnjena k urezom, drugim ranam in poskodbam).

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

Poleg tega pa je primerno in koristno uzivati tudi hrano (oz. celo dodatke), bogato z B vitamini, E vitaminom in Selenom.

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

He... Bobnar, jaz sem tudi najprej, ko sem videla temo Celjenje ran, pomislila, da bo govora o drugacnih... (no, potem pa sem videla, da je v Zdravju, pa sem prec uletela strest iz rokava bogat asortiman nasvetov zato Objavljena slikaObjavljena slika, ker -kot receno- sem fulkrat resevala te stvari tako).

Tako zelo uspesno sem celila rane, da ko sem si palcno blazinico prerezala s konzervo, pa ne sla takoj k zdravniku in mi niso mogli vec sivati, so bili cez nekaj dni, ko sem prisla na obvezo, totalno preseneceni, kako je mogoce, da se mi je tako dobro zacelilo... Ker res - moj palec je bil kot rdeca razpocena zrela cesnja. Objavljena slika

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

Malo sem brkljala še naokoli, pogledam nazaj in evo..že štirje odgovori:))) in to kakšni.
Ideja Bobnar!! Bom kar odprla temo v duhovnosti:))
Marsa tebi pa itak hvala.:))
Mi verjameš, da za nič od tega še nisem slišala???? Malo se bom zamislila nad svojim znanjem;))).
Pajkova mreža. Trpotec sem pa jaz preiskusila - že kot otrok. Deluje.

Moja mama prisega na ognjičevo mazilo. Nekako ga sama naredi..je nisem še nič vprašala kako(do zdaj ni bilo neke potrebe:)) zdaj pa je.
Menda mi bo ostala grda brazgotina...ko bodo odstranjeni šivi. Čeprav na hrbtu...pa ipak.
Oče, pa je tudi bil na operaciji in so se mu zdaj šivi vneli. In mamina domača lekarna je čisto odpovedala:))


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

Ehhhhh, na koncu jezika imela, VEDELA, da nekaj (zelo pomembnega, dobrega, koristnega) pozabila!!!!
Se sreca, da je tu tvoja mama Objavljena slikaObjavljena slika.
Ognjicevo mazilo - spada zgoraj v "zakone". ;)))

V redu, nataly - ognjic je zelo v redu - tudi jaz ga sama naredim..
A imam nekako raje netresk (*a je.. mislim, da Beli Mag opozoril v "Netresku", da je zasciten - ceprav ga je ful okoli - da bo vse lepo in prav, ti naj ga kdo odstopi, ki ga ima na balkonu ali vrtu), ce ga bos zelela uporabiti).
Nataly - glino imam vedno doma (preberi si, ko sem ze pisala na LN - sem kar precej tega nastela tam) - vendar - za rane mora biti najcistejsa, bela glina, ki jo lahko uporabljamo tudi za uzivanje.
Marsikdo pa sploh ne ve, da je med izvrsten za rane ipd. (tudi to sem nastela pri Zdravju na LN)
Aloja gel pa kupi v lekarni - je prima stvar in je koristno imeti na broju. Res dbest stvar, no. :)

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

ja, Aloja vera...sam me zanima rok trajanja tele tube´...

P°k0w<

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

Saj ti pise nekje na tubi (spodaj, ko je zgib) - mislim, da je kar dolgotrajen tale rok... po mojem vsaj dve leti...
Vidis pa, ko postane nekoliko... moten, celo mickeno rumenkast (sicer je povsem prozoren).

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

Aja, Nataly - prejle sem pozabila, ko sem nenadoma morala odpeketat v "Dusevne" ;) ...
"peketanje" je peketanje na racunalniku - tako recem temu... - in ne - odpeketati nekam.. kot npr. konjicek ali kozica.. ;))))) ...........

Ves kaj naredi: nastrgaj korencek v majhno skodelico (ne kovinsko) in nalij cezenj sladko smetano (OK bo tudi kisla), ce nimas nic od tega, pa mleko.
Pusti odstati vsaj uro (lahko nekaj ur).
Precedi skozi gazo (ali gosto mrezasto cedilo, ki pa ne sme biti kovinsko).
In polagaj na brazgotine.
To je ful dobro za takole.

AJA!! Pa cisto vedno kaj pozabim... ko tako raztreseno in na vec koncev odgovarjam...
Ves kaj je tudi mega! Olje cajevca!! To je tudi nad in tudi slednje zelo priporocam (sama ga dajem tudi v kreme za obraz).

No, seveda lahko v tole korenckovo tekocino dodas dve kapljici (ne vec) cajevcevega olja, lahko pa ga dodas k vsemu od nastetega (razen netresku, ce iztiskas sok direkt).



Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

..kje dobiš Belo glino?

Ja je treba pazit, da ne postane Aloja Vera izven rokaObjavljena slika
Kaj se še uporablja tale Aloja(čist na hitr)?
Sem jo imel takrat,ko je prišla koj na Slo trg,ima svojo velko´ceno´.-
P°k0w<


#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

Saj ni sile, Poki - cena Aloje.. Modra manjsa tuba je okoli 400 sit (vsaj nazadnje je bila), potem se znajdes tudi drugace - v eni trgovini z naravnimi izdelki sem je nekoc kupila kake 2 dcl v taki vecji steklenicki... pa se ne spomnim, koliko je bila, a morda okoli jurja in pol, pa sem jo imela kake tri leta...

Za vse - zunanje - fina je tudi zato, ker je v obliki gela, pa jo lahko uporabis kot nekaksno vezivo, ko dodajas npr. olje cajevca ipd... (samo tega se nisem naredila, ker je sama aloja zelo kul).
Za opekline (tudi soncne - samo bi je prevec porabil, ker koza takoj vpije gel, sploh v takem primeru), vnetja, tudi tista od pikov zuzelk, ureznine (tudi od britja), druge poskodbe in udarce (pa ne samo zato, ker hladi, pac pa naredi tako plast, ki potem deluje tudi nekoliko bolj v notranjost)..
Nagibam pa se tudi malo k mnenju, da uspesno pomaga tudi proti gubam (*vendar tega se nisem uspela stestirati na sebi).

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

Aja - nisem bila pozorna, da si vprasal za glino...
Sama kupim oz. uporabljam navadno kar Asicevo - so pa baje tudi druge dobre...
V zeliscnih lekarnah (Maxi, Kalcek, Biota ipd..)..
Asiceva glina je v paketu z osnovnimi navodili in stane nekaj cez jurja.
(*glina je v prahu in jo moras redciti z vodo oz. z vodo in jabolcnim kisom/cajem/itd.).
Vec o vsem skupaj pa si lahko preberes v poglavju o GLINI na LN pri Nasvetih za zdravo zivljenje.


Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

si bom prebral... zdele mam še navadno temno˝glino iz Tunjic(2paketa)
..zihr pa so navodila za Belo glino notri,ane.......tut to bom probal~

P°k0w<


#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

Ko smo ze pri glini, Pokowc - glina iz Tunjic je izvrstna! Objavljena slika
Sem jo ze sprobala - nekaj tednov nazaj sem imela "obdobje" in sem se NAENKRAT kar na dveh mestih strahotno udarila.. da mi je bilo kar slabo... te moje kosti brez.. "podpore"... no, skratka - takoj sem si to dala, kaksne 3X, ful pomagalo..
Pa je taka fino mazljiva, zelo kvalitetna. Tudi je malo porabis, ni grudasta ali kaj... Zelo cista glina.
Samo vseeno si je jaz na obraz ne bi dajala (razen v primeru zelo neciste, mozoljaste kozhe) in tudi bi jo uporabljala samo zunanje.
Je pa fina glina, ce se se kdaj znajdem v blizini, si je gotovo nabavim se malo.

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

hjo,ja jest pa si jo kr na obraz prpopam, mam jo na seb tolko časa, dokler ne postane seveda suha, potem je šelem hudoObjavljena slikatisto dol zmetat,hehObjavljena slika
P°k0w<


#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

Saj je kul - samo ne pretiravaj, ne pocni prepogosto - tolikokrat kot bi si clovek delal na primer peeling...
Malo sokove (hkrati z mascobo) tudi izsrka in to ni kul..

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

Praske je potrebno očistiti in razkužiti (alko)
lahko jih zaližeš
propolis, trpotec in arnika (alko baza)

polivanje in mazanje z oljnatimi zadevami nima haska! (olje preprečuje dostop zraka,)


Pri gladkih rezih (ureznine manjših razsežnostih) je rano najbolje trdno poviti (ali pa nanjo dati obliž), nato pa čez nekaj časa zdravljenje prepustiti zraku - rana naj se ne okuži.

Pri večjih in globjih ranah je najbolje zadevo zašiti (stvar prepustite strokovnjaku) - časa imate cca 6 ur.

Vsem ljubiteljem mazil priporočam Kamagel (velika rešitev drobnih težav) za gnojne zadeve pa propolis in ognjičevo mazilo.



Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

Seveda, Zirosi!
Jasna stvar! Objavljena slika

Sem sklepala nekako, da se ze razume, da se je poskodba ze takoj oskrbela cimbolj njej sami (in poskodovanemu) primerno...
Nekateri s(m)o npr. alergicni na alkohol..
Saj res - tisti, ki so alergicni na cvetni prah, tudi ne bodo posegali po propolisu (*tudi to se mi je zdelo samoumevno, a vseeno ni odvec tole).

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

Joj, toliko odgovorov, pa še nihče ni omenil zelja!

Tudi zelje ful dobro celi rane. List svežega zelja opereš in ga malo potolčeš s kakim čistim predmetom, da pocuri sok, nato pa ga položiš na rano ali brazgotino in z nečim poviješ.

Zelje je dobro za veliko stvari. Menda tudi vleče vodo, ki se nabira v gležnjih pri starejših ljudeh. Moja mama pa si ga da tudi na zob, ki jo boli...

Tamara

*******************

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

Objavljena slika Zakon! Itak!

... pozabila..., tudi zelje pozabila omenit... :|
Res, sramota, Tamara... ;)


Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2003, 01:00

Aja ves zakaj pozabila?
Ker najprej v glavi pomislim na tisto, kar imam kar doma. Vedno.
Zelje, trpotec, tudi netresk, ce svez.. to pa je omejeno na letni cas itd...
Zato mi ocitno sploh ni padlo v glavo...
Zeljno glavo imam redko doma - ker ga imam najraje v solati, pa se mi navadno ne da pretirano seckat tistega, pa jem kar kislega, pa drugo -najraje surovo- zelenjavo...

A ves - pri nekaterih pa je nepojmljivo in vse, ces - aloja! Kako eksoticno! Objavljena slikaObjavljena slika
Oni pa imajo vrt in vse...


Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 zmilena

zmilena
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 9. marec 2003, 01:00

Jaz imam v kuhinji vedno malo stekleničko šentjanževih rož, namočenih v olivno olje, za slučaj opekline. Če opeklino namažeš s tem oljem in to takoj, ko se opečeš, ne dobiš mehurja in hitro se zaceli. Šentjanževe rože , ko jih naberem, dam v steklen kozarec, nanj nalijem olivnega olja, pokrijem in postavim na sonce. Ko je rdeče barve, precedim in je nared za uporabo. Tudi na morje ga vzamem s seboj, če dobi kdo opekline. Za zanohtnico, nakapljam na gazo malo tega olja, drugi dan je ni več.LP

#23 any**

any**
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 6. februar 2010, 00:35

kaj pa glede meda a si to sam namažeš pa to.. kdaj si morš sprat pa kolk krat na dan to??

prosim.. nujno

pa al se lahko da na obraz? :xx!:

sem si kožo potegnila in mam FULL rdečoo..

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. februar 2010, 00:42

lahko das med, ja, je tud za ureznine, pa ne bi bil za odrgnine.
morda malo zmesaj z mlekom, da te ne bo zategovalo (sicer das lahko tudi samo med, ja).
Potem pa speres, pa kot se bos pocutila, pa si spet namazi.
veckrat to naredi.
xcrossfingx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 6. februar 2010, 00:51

"... Medov obkladek je zelo koristen tudi pri opeklinah, oparinah in sončnih opeklinah; tovrstne poškodbe, ki jih takoj namažemo z medom (lahko ga razredčimo z vodo ali mlekom), se celijo brez brazgotin in ne delajo mehurjev.

Medov obkladek lahko uporabimo celo na ranah, kot je, npr., ureznina; kolikor se da, speremo pod tekočo vodo, potem pa namažemo z medom in povijemo. Med bo poskrbel za čimhitrejše celjenje rane.

Prav tako si mozolj, ki je začel cveteti, namažemo z medom in to ponovimo parkrat. Med bo izvlekel gnoj oz. maščobo in mozolj se bo posušil.

Včasih so grgrali toplo vodo ali čaj z medom za lepši glas. ..."

Source
http://www.moje-zdra...jeIzNarave/Med/




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0