Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Naše korenine


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
146 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. marec 2003, 01:00

Ali se kdaj ukvarjate z razmisljanjem o tem, odkod izvirate?
Dvomim namrec, da so vsi sodelujoci "cistokrvni" Slovenci....
Ne bi rada na tem mestu razplamtela kaksne verske ali nestrpne debate...
Preprosto me zanima to in mislim, da smo parkrat -takole vmes- ze nekateri malo omenili te zadeve.
A meni je npr. to zelo zanimivo...
Dam kar precej na to.
Imam pa prijateljico, ki se npr. ne strinja, da je npr. ravno moja "crnogorskost" (1/2) kriva za moje katerekoli stose...

Ali je nas "temperament" (ali karkoli pac obravnavamo) res pogojen samo z okoljem... geni... astroloskimi polozaji, ce zelimo...

Kaj pa ta aspekt?
Ali kdaj opazujete to?
Ali celo sploh ne morete prek tega - nekdo je Srb in ciao!
Kaj je v tem - ko recemo - ima taksno in taksno kri?
Kaj si mislite o tem?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 10. marec 2003, 01:00

Kolikor jaz vem, so moje korenine slovenske - sicer ne vem prav veliko o mojih zelo daljnih prednikih. Moj oče, ki zelo rad proučuje zgodovino, razvoj družbe, izvor besed in podobno, ni nikoli omenil, da je izvor naše družine kje izven Slovenije...

Se pa velikokrat počutim, kot da "ne pašem" povsem med Slovence. Ful me privlači jug, Španija, Grčija... Pojma nimam, zakaj. Mislim, da sem bolj vročekrvne narave, kar pa ni podobno Slovencem.

Nimam pa nobenih predsodkov do drugih narodnosti. Običajno se dobro razumem s Srbi, Črnogorci, Makedonci,... Hrvati se mi zdijo že malo bolj zaprti in nekako "fini ljudi"... Spominjam se, da mi je enkrat en Srb (sorodnik od bivšega tipa) rekel, da ne more verjeti, da sem Slovenka! x:Dx Menda zaradi imena: Tamara je rusko ime, Rusi pa so pravoslavci.
Tudi moj sin ima srbsko ime, pa ko sem mu dajala ime, sploh nisem gledala na to, od kod izvira to ime. Bilo mi je pač všeč, ker je pri nas zelo redko in ker mi lepo zveni. Enkrat pa me je ena prijateljica malo pičila, češ kako da sem dala sinu srbsko ime. Največji hec pa je, ker ima tudi ona in njen brat srbsko ime, pa se tega sploh ne zaveda, ker sta njuni imeni pri nas malo bolj pogosti. x:o)x

Ajoj, sem prešaltala s korenin na imena! To pa je že druga tema! Sorry! :8):

#3 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 10. marec 2003, 01:00

x^x No, jaz lahko dokažem po enem delu vsaj od 1625 po drugem pa "vsaj 500 let nazaj" slovensko kri. Sicer je po mamini strani par nemških priimkov, vendar mi je teta pravila, da so bili vedno Slovenci in da tisto niso nemški, so jih pisarji ponemčili. Bo pač treba malo raziskati.

Smo pa bolj mahnjeni na blond. Do nekje 5,6 leta pravi
primer "arijske rase" in simetrije, kasneje se pa začne temneti v temno blond do kostanjevo. Zanimivo tudi oči. Vsaj pri meni iz modre v lešnikovo.

x:)x :vragec: mi gre malo na smeh, ko se spomnim, kako se je Himmlerju trgalo, kako mora biti med Poljaki toliko "arijske rase" med Nemci pa je toliko črnih in "nepravilnih". x:Dx

Ko me je neki veliki znanstvenik našega rodu vprašal, če bomo našli slovenski genom, sem mu odgovoril, da ne vem. In glej ni bilo še pol leta, ko sem ga odkril. Prvotno so bili naši predniki Kelti! Vmes je šlo skozi naše ozemlje veliko vojska in vsaka je pustila kakega pankrta (večinoma posilstva). Ali priseljenca, ki je tukaj tudi ostal.

Najlažje je videti poreklo po značaju in obnašanju v kritičnih trenutkih. Kot so vojne, naravne in druge nesreče, predvsem pa duševne stiske in "razmnoževalna dejavnost".

Kot zanimivost naj povem, da je bila pred leti oddaja, ki sem jo na srečo skoraj celo posnel. V kateri raziskovalec govori o genih. Največjo bazo podatkov imajo Mormoni v Utahu.

Kako zanimivo kako se lepo vidi, da so imeli vladarji veliko otrok in s tem razširjenih genov, ki gredo v tisoče in tisoče. Ob tem je rekel, da če bi naprej raziskoval (in menda je že), da bi odkril abrahamov gen v vsakemu izmed nas.

Ob tem se spomnim na:"... ker si me poslušal, bom tvoj rod razmnožil kakor zvezde na nebu in pesek ob morju!"

Za kavkaško in semitsko raso sem prepričan, da je tako. Za ostale bo pa treba še počakati rezultate. :8):

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. marec 2003, 01:00

Fino - hvala za vajina odgovora.
Tamara - nic hudega - mene zelo zanimajo imena in pravzaprav cisto lepo sodijo tudi sem - v tole temo.

No, sama sem ze parkrat povedala, da sem po ocetu Crnogorka. Moj oce je bil zelo ponosen Crnogorec.
Hecno je, da si vecina crnogorce predstavlja temne - malo zaradi samega imena (Crna gora), malo pa zaradi "juznjastva"... No, sama poznam precej Crnogorcev in prav vsi so svetli - no, vsaj polt imajo svetlo, tudi ce imajo (nekateri med njimi) temne lase.
Crno goro sem dozivela 2X v zivljenju - ko sem bila stara 5 in 6 let. A je naredila name blazen vtis, ta divja in neukrotljiva narava.... Zdela se mi je cisto posebna atmosfera.... Malo pa sem jo tudi zato dozivela tako, ker je tako daljni in tako poseben spomin.
Mama je Slovenka - Dolenjka. Vendar so njeni kar bliznji predniki (mislim, da prapraded) bili Italijani in imeli plemiski naziv in je priimek vseboval "di" ..., pa so ga kasneje poslovenili, "di" umaknili, "u", ki je nastopil v priimku, pa zamenjali z "v" in en "l" umaknili, da je zdaj samo eden..
Tako sem en tak mix.
Mitja pa je cistokrven Slovenec - Dolenjec, vendar so tudi njegovi daljni predniki izvirali iz Italije.

In, aja! Celo moj oce je nekaj pravil, da so tudi njegovi daljni predniki bili Italijani...

Druzim se z vsemi - moja frendica, ki smo skupaj imeli celo bend, ima nemski priimek... Njeni predniki so t.im. "kocevski Nemci"....
Imam znance, ki so videti povsem "slovenski", pa niti mama niti oce nista Slovenca - slucajno so se znasli tu in zdaj tu zivijo.
Zelo dobro se razumem s Srbi, vsec mi je njihov obesenjaski humor... Dobro, malo pretiravajo s tem ponosom in vsem... a kolikor sem jih dozivela, so OK folk.
Tudi Crnogorce kar hvalijo in tudi sama imam kar dobro mnenje, razen nekdo me je prav nemarno na...... . No, morda pa je to izjema, ki potrjuje pravilo.

Moja mama ima modre oci, moj oce pa je imel crnorjave. Mama je bila zelo mocno blond.
Ko sem se rodila, sem imela modre oci in sem bila blond...
In bila sem - puncka. TO je bilo kar razocaranje za mojega oceta - ki je bil kar obseden s tem, da bi imel SINA.
To se mu ni uresnicilo - imel je 4 otroke - vse zenskega spola.
Mojega SINA pa ni nikoli utegnil spoznati. Prej je umrl.
A ko sem sama rodila, ko so mi prinesli telefon, da lahko klicem koga, in sem klicala mamo, nisem rekla: fantka imam, ampak sem rekla: Sina imam... Morda se mi je kaj vcepilo od oceta...
Ceprav je res, da sem si tudi zelela sina. Se mi je zdelo, da bolj pase k mojemu znacaju in da mi ga bo lazje hendlat.
No, in tako moj oce, Crnogorec, ima vnuka, moskega spola, pa ga ni nikdar videl. Moj sin pa nikdar dedka.
Ima pa zato dve babici in enega dedka.

To omenjam zato, ker sem jaz pogresala stare starse, ki enih nisem nikoli videla, ker so prej umrli, druge pa sem videla dvakrat v zivljenju...
That's life...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 10. marec 2003, 01:00

Moj pradedek je bil Madžar:))) - po mamini strani. Po očetovi pa itak-slovenci kremeniti:))
Malo madžarske krvi mi dobro dene:)), dobro vpliva na moj temperament:))

Ampak se mi je na račun mojega videza dogajalo že marsikaj - črni lasje:))- me v free shopu prodajalka lepo vpraša:Želite još nešto?? (halo???), enkrat me sredi Ptuja zaustavi policaj in legitimira:))))-slučajno, da sem imela osebno zraven. Seveda sem takrat, kar popenila...
Imam rusko ime:)), hčerki pa slovenski - pa ne zato, ker bi tako zelo poudarjala to, ampak ker sta mi bili njuni imeni všeč:)). Partner je tudi Slovenec....štajerec - tako kot jaz:))



natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. marec 2003, 01:00

Nataly - a ves, da se ti vidi to - madzarski izvor!! Tja okoli oci! Ja - pa temni lasje...
A polt imas tudi ti svetlo.
(*z Nataly smo se tudi ze videli - enkrat smo skupaj obiskali Tunjice - tako se nekateri Forumovci med sabo ze poznamo...)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 10. marec 2003, 01:00

x:Ix x:)x Marsa!! Thanks:))
Ja svetlo polt:)))


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#8 numnum

numnum
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

No, imam slovenske korenine, pa tudi nemške in madžarske. x:)x. Sicer tega nimam dovolj raziskano, ampak baje imam tudi hrvaške in srbske prednike. Tako, da sem kar malo internacionalen. x:Dx. Sicer pa, če bi se dalo gledat za 2000 let nazaj, bi se verjetno vsi čudili, kaj "vse" pravzaprav smo (so) bili.

#9 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Jaz pa sem samo Zemljan.. ta trenutek.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Hoj, Numnum in Tjazy!

Numnum - saj, se mi je zdelo, da bom kaj podobnega tukajle brala.. xDDx
Meni je vsec ta 'internacionalnost'. x^x

Tjazy - ja, stekam... A mene vseeno zanima podrobneje. Pa tudi, koliko in ce sploh se folk s tem ukvarja. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Folk s tem se ukvarja.. Ze ce si blond ali pa crn.. se malo ukvarjajo.. kaj sele ce si American ali Iracan.
Zase nimam pojma.. Se mi pa neki zdi.. da imam en delcek korenin iz nemcije.. in en delcek iz prekmurja ali celo madzarske.. ne vem tocno.. To bi bilo po mamini strani.. Za oceta pa ne vem.. mislim, da je ena dva rodova nazaj kar na slovenskih tleh.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

O - :~))) - sem ti ravno hotela postniti komentar, da morda bi se pa spomnil celo tja do Atlantide, pa vidim, da si ze odgovoril, Tjazy..
Ja, saj vem, kaj mislis... in sem celo ze postavila, da ne bi hotela postaviti tele teme TAKO.
Preprosto me zanima... pa, morda pa je res kaj 'na tem'...
Evo - kar nekaj vas je ze (pa je samo par komentarjev), ki imate nemske in madzarske prednike.
No, saj po eni strani je logicno... saj, smo iz vseh vetrov takole..

Ampak sama pa sem cesto razmisljala, da bi sla v crno goro si vse skupaj malo ogledat, pa na Dolenjsko si ogledat v kaksne bukle stare zaprasene...
Saj pravim - morda to dozivljam tako snetimentalno, ker gre pri meni za tako poseben spomin, redek, celo ekskluziven dogodek, poleg tega pa sem (to sem nekje nalozila drugje) videla ta naravni pojav, ki ga nisem potem nikoli vec...
Pa odkar je oce umrl, me morda se bolj vlece tja. Ce gledam po TV kaj, mi je kar nekako znano.
Vendar pa mi je prav tako znano, tudi ce gledam kaj iz Aljaske ali Kitajske - pa nimam teh korenin. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Tjazy, najprej bi rad pozdravil tebe. Nekaj časa te ni bilo in sem kar pogrešal tvoje odrezave prispevke.

Tema pa je res zanimiva in poučna. Prepričan sem, da prav rasnega in čistokrvnega Slovenca ni. Že če pomislimo na to, koliko vojska se je podilo po naših krajih in vsaka vojska je pustila za seboj sled. Pa še malo bolj konkretno.

Po mamini strani so imeli predniki zelo različne priimke, menjavala so se nemška in slovenska imena. Nič čudnega. Mama izvira iz Selške doline, tja pa so freizinški škofje pripeljali nemške naseljence. Po očetu pa imam priimek na "ič". Kolikor daleč seže ustno izročilo, so bili predniki Dolenci in Slovenci. Stric pa je raziskoval zadevo in ugotovil, da je rod prišel z one strani Kolpe in da so bili predniki po vsej verejetnosti Uskoki. Še za časa SFRJ sem preverjal v Senju in ugotovil, da je tam "moj" priimek kar pogost. Teorija o uskoških prednikih tako utegne kar držati. Počutim se Slovenca in sem ponosen na to, vendar pa ljudi ne ocenjujem po njihovi nacionalni pripadnosti, ampak po njihovih človeških vrlinah. Te pa zanesljivo niso odvisne od nacionalnosti.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#14 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

:vragec:

ok marsa nej ti bo k si glih ti:

fotrova linija:
dedek iz pustrtalla (juzhna tirolska)
babi iz furlanije

mamina linija:
dedek iz sanktpetersburga (zhid)
babi iz dunaja (zhidinja)

jst rojen na dunaju (wien)

ampak mam pa velik slovenske domovinske zavesti, al koko se temu zhe reche....skratka pochutim se slovenec (pa jasno zhid tut) hehe

:vragec: ma vas rad

ORA, LEGE, LEGE, RELEGE, LABORA ET INVENIES
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#15 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Bigm.. tudi tebi pozdrav...

A si pogresal moje odrezave prispevke.. Evo takoj enega dobis...

CE si pogresal, pootem imas problem.. pogresati je stvar EGOja lastninjenja.. posesivnosti... bla bla.. :-)))

Hec.. hec Bigm... Zdaj sem spet malo doma.. sem bil pa malo na potovanjih drugje.. Kar fajn je doma..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Hoj, Tjazy x:)x - ja, jaz sem te tudi pogresila... In ves kaj.. ravno vceraj sem pomislila nate.
Veseli me, ko si spet around.
Dom - saj. Saj smo v temi korenine..
Saj to pa tudi cisto pashe. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Aakhut in BigM - hvala za tele svoje podatke... x:)x

Aakhut - ves da so meni ze pripisovali zidovstvo (ne vem pa vec, po kaksxnem kljucu oz. zaradi katerega tocno faktorja).. pa nimam nic s tem (kolikor vem).
Ja - pa Kelte tudi - to mi nikoli ni bilo jasno, zdaj pa vidim, da klJuka pravi, da prvotno Kelti... Hmmm..
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

:vragec:

no kar se tiche tretjega rajha in njihovega rasnega programa, gre v bistvu za ARIJANSKO raso. pred kakimi dvajsetimi leti sem o tem programu pisal v takratnem tedniku TELEX, pa so me skenslal po dveh nadaljevanjih. shlo je namrech (v rajhu) za rasni preskok (arijanska rasa je sedma rasa in inkarnacijsko zadnja na tem planetu), sam program pa so sestavljali tibetanski menihi (ki v celi shtoriji niso tako nedolzhni), ki tudi sami pripadajo taisti arijanski rasi. v berlinu naj bi jih im,eli sedem teh menihov, in po padcu prestolnice so rusi zasegli skorajda vso dokumentacijo.
sem zhe razmishljal, da bi tule na forumu odprl temo s to tematiko, oziroma da bi tule objavil vsa nadaljevanja ki so mmi jih takrat ukinili (beri zaplenili).

:vragec: ma vas rad

ORA, LEGE, LEGE, RELEGE, LABORA ET INVENIES
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Zakaj so te skenslali?
Ja, seveda - to bi bilo kul - saj gre sploh, ce prav stekam, za nekaksne sorte ekskluzivo...
Objavi, absolutno...
Vseeno pa... - ali je kaj zaljivega? Ali je kaj 'laznivega'? Ali ni avtorsko?
Ker v tem primeru se zna zgodit, da pa tudi jaz skenslam...
Ker ne bi ravno po defaultu zdaj dajala zelene luci, ces, kako smo demokraticni in nic ne skenslamo. Ker - se je -vseeno- ze tudi to zgodilo... Kaj cmo.
Ampak seveda... saj je forum... debate tecejo, mnenja se kresejo.. normalno0.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

:vragec:

ah marsa cmok
nch tacga ni blo
cajti so bli neprimerni
pa tema je bla takrat mal shkatljiva, sej vesh, forsiranje velikega slovanstva pa tko

:vragec: ma vas rad

ORA, LEGE, LEGE, RELEGE, LABORA ET INVENIES
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#21 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

hja, naprej si bil, že takrat.....pa so se te ustrasl...... dej , prpopi gor, ker me ze srbi... x:Dx

#22 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

Treba popraskat poko?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#23 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

:vragec:

ja,
srbi..
nekam aktualni postajajo x;)x

:vragec: ma vas rad

ORA, LEGE, LEGE, RELEGE, LABORA ET INVENIES
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#24 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

Ce bi se pa pogovarjali o forumskih koreninah, potem pa jih imam jaz ziher tukile..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

x:Ix x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0