Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mikrovalovna pečica


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
32 komentarjev na to temo

#1 Emilija

Emilija
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 27. marec 2003, 21:48

:angry: Že od nekdaj me je mikala mikrovalovna pečica. Že zdavnaj bi jo imela, če ne bi že večkrat slišala, kako nevarna da je za zdravje. S sevanjem naj bi povzročala raka. Ali imate kaj izkušenj s kuhanjem v taki pečici?

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. marec 2003, 21:57

Tole je moje nestrokovno mnenje - sem 'proti' - niti si je ne zelim, niti to rabim...
Sem za NE - mikro pecici.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 28. marec 2003, 00:30

mi je niti nimamo :unsure:
ne pogrešam jo; morda te razvadi :lol:


#4 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 28. marec 2003, 00:48

(hudichek)

hihi emilija... :P

a nebi blo boljsh na drva? :rolleyes:

hudichek(matr ga pogresham) ma vas rad
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#5 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 28. marec 2003, 01:07

:rolleyes: No, kar uporabna stvarca.

:huh: Pa pazi , da slucajno, ne boš sušila kužka ali muco v njej. :o
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#6 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 28. marec 2003, 09:29

Prvo sva kupila že pred kakšnimi desetimi leti. Ko sva se z možem odločala za otroka, sem jo zaradi vseh pomislekov dala bratu, pred kakšnimi dvemi leti pa sva jo zopet kupila. Zakaj? Ker nama pride prav. Uporabljava jo samo za pogrevanje ali odtaljevanje (samo enkrat sem v njej pekla pizzo), sprogramirano pa imava, da se hrana v njej energetsko vitalizira. To je povsem lasten - miselni program in vanj sva prepričana.
Mislim, da je z vso stvarjo takole - z mikrovalovi obdelana hrana je najbrž le še en dodaten impulz (in ne edini) v seriji tistih, s katerimi lahko aktiviramo rakave celice v našem telesu. Če smo prepričani, da nam bo nekaj škodilo, bo negativno delovanje le-tega (po mojem skromnem mnenju) večje, kot če bi bili prepričani, da se zaradi uporabe tega ne bo nič zgodilo.
Seveda ne želim delati reklame zanjo, vendar mi pride na misel, da sem že nekaj let nazaj prebrala, da tudi paradižnik vsebuje kancerogene snovi. Pa kaj, mi ga vseeno veselo papcamo. In še vse kaj drugega, za kar točno vem, da ni v redu.

LP,
Milena

#7 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 28. marec 2003, 14:54

Seveda tudi z motorno žago si ne boš odžagal noge, če boš mislil pozitivno in verjel, da ti je ne bo odžagala :D :D :D
mau heca,....

Hja, mikrovalovi so pač mikrovalovi,nekaj negativnega kljub vsemu je v njih.Trenutno je nimam, vendar pa sem jo uporabljal predvsem za brzinsko pogrevanje,za kuhanje pa mislim, da ta zadeva ni.
Je pa res, da takorekoč je ni stvari, ki bi jo dali v usta in bi bila povsem nedolžna;če že niso to mikrovalovčki, so pač kakšni drugi aditivi(od konzervansov dalje).
Glej naprej, če se le da,...

#8 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 28. marec 2003, 16:48

:lol:
ja pa še res je, konzervans, pa prepovedan E :huh:

#9 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 29. marec 2003, 17:53

Zelo rada kupim kakšne kuhinjske pripomočke, ampak mikrovalovne si pa res nisem nikoli želela.
Enkrat mi je znanka, biologinja rekla, da je tako pripravljena hrana, biološko mrtva hrana. Sicer ne vem kaj bi naj to pomenilo, ker je "hrana" že itak mrtva, ampak so mi vseeno ostali dvomi.
Je pa tako, da je vsaka stvar dobra, dokler z njo ne pretiravamo.
Pozdrav!

#10 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 29. marec 2003, 21:19

Nedolgo nazaj sem si jo privoščila.
Vstavila žemljico...prvo :-) mhmm kot da bi bila iz peči. Dišeča, mehka... Ker pa ima mikrovalovka veeeelikooo tipk, sem se malo poigrala... Vstavila drugo žemljico in dobila ven - kamen! Izsušila sem jo. No, saj niso vsi antitalenti, pa vendar...
Naslednji dan sem pripravila za sina in sebe topli sendvič...Oba naenkrat. Mojega sem takoj pohrustala (bil je mnjami) sin pa se je predolgo obiral v kopalnici in prišel, ko se je le-ta že razhladil. Ne boste verjeli. Sicer svež kruh (vendar še dodatno pogret v mikrovalovki) je postal gumiran...brez okusen.
Za moj okus drži kot pribito; dokler je toplo iz mikrovalovke, je užitno, ko se ohladi - ni vredno imena HRANA.
In verjamem, da je škodljivo.
Mimogrede, po enem tednu sem mikrovalovko prodala.
Se vidjamo...

#11 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 29. marec 2003, 22:06

veš kej jest nardim z žemlo, ko je en dan stara...da bi obnovil njen okus´,videz jo kr mau popečem v loncu s pokrovko :palec: pol pa ŽEMLA dobi tist Naraven in Hrustljavi, Predusem pa Zavidajoč Okus; Mlajsskk x:px

#12 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 31. marec 2003, 11:57

veš kej jest nardim z žemlo, ko je en dan stara...da bi obnovil njen okus´,videz jo kr mau popečem v loncu s pokrovko :palec: pol pa ŽEMLA dobi tist Naraven in Hrustljavi, Predusem pa  Zavidajoč Okus; Mlajsskk x:px

:palec: Hvala za nasvet :palec:
Glej naprej, če se le da,...

#13 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 31. marec 2003, 14:45

jaa JA, in tk se pršpara pr žemli, če se ti ne da zjutri it po novo :palec:

#14 nord

nord
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 334

Objavljeno: 2. november 2003, 17:05

ej hvala bogu za mikrovalovko x:)x , le kaj bi jaz brez nje. doma nam ful pride prav, ker včasih nanese tako, da nimamo kosila skup. pa kruh lahko odtajaš, pico pečeš.
ko smo jo kupli, sem dala kavo not kuhat, pa se je tak začelo izkrit, kadit, pol pa je cela kuhna smrdela. :farb: :yumy: :switz: :hepko:
mejte se radi....

#15 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 6. november 2003, 19:21

No mikrovalovka je super stvar, jo imamo doma, fajn pogreje zadevco. Bi pa poudaril da mikrovalovka seva lahko tudi 900W na minuto, medtem ko se nekateri lastniki mikrovalovk razburjajo zaradi GSM oddajnikov, ki seva samo 30W. Kaj hudiča je bolj nezdravo x!x Stati zraven mikrovalovke ali GSM oddajnika x?x Ko stvar seva je seveda nezdravo in zdravju škodljivo.
Nekateri mešajo stvari ki sevajo in stvari ki ne sevajo. Hrana pogreta v mikrovalovki ne seva, je pa bila obsevana z mikrovalovi iz mikrovalovke. Mikrovalovi pa se ne zadržujejo v hrani x:Dx. To se ne more primerjati s 10000 milijard. močnejšim radioaktivnim sevanjem.
Ja sam ka mali pao s lipe

#16 nord

nord
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 334

Objavljeno: 6. november 2003, 21:57

weste kaj je osmojeno in trka po šipi ?


dojenček v mikrovalovki x:Dx

nam je danes učitl za angleščino povedal :palec:
mejte se radi....

#17 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 7. november 2003, 09:07

http://24ur.com/nasl...024_2031012.php
No en tak članek recimo.... da je ta hrana biološko mrtva ker se tolk dobrih snovi pri pripravi hrane v mikrovalovki unič.
Midva sva jo imela namen kupit, ker sem v službi dobila bon za Merkur pa v bistvu že čist vse kar rabiva imava... no pol pa se nama je zdelo, pa še en aparat ki ga moreš nekam postavit in kolk jo bova res uporabljala, ker ene so take samo za pogrevat, druge lahko tud pečeš, kuhaš not... in potem prva je full poceni, druga je draga, če želiš met eno tako uau... pa pol naju je že minilo... sploh pa se mi zdi full takih stvari, ki ti pol navlako delajo čeprav so uporabne... da imam... pol smo pa bon staršem poturili in denar dobili nazaj pa so si nov tv nabavili....
Mushi

#18 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 8. november 2003, 06:32

Mnenja so res deljena.....no jaz jo imam, uporabljam jo povprečno in sem zadovoljen.Res pa je odvisno kakšno imaš, kakšne so njene zmogljivosti......vsekakor pa, ko DELUJE ni priporočljivo gledati vanjo ali biti v njeni neposredni bližini x!x
Pe še nekaj, kdor jo ima ali pa če jo bo šele imel, mora pa resno paziti v kakšnih posodah stvari vstavlja...OBVEZNO BREZ ZLATIH ALI SREBRNIH VZORCEV(znajo biti na robovih krožnikov) in NIKOLI v njo KOVINSKIH PREDMETOV, ker to mikrovalovko uničuje in slabi!
Pa dober tek :palec:


#19 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 10. november 2003, 12:09

ne vem a nekje sem brala, da so opravili eno raziskakvo. Skupino muc, so hranili izključno z hrano pripravljeno v mikrovalovki. In muce so poginile zaradi podhranjenosti. Fizično so hrane imele dovolj, a energetsko nič, zato naj bi tudi poginile.

Če pa komu mikrovalovka ugaja, naj jo ima, jaz jo nikomur ne branim, le zase nisem prepričana, da jo bom kdaj kupila-
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#20 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 10. november 2003, 21:53

. kaj pa ,ce dobis za v dar jo?

#21 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 10. november 2003, 21:58

Darila pa ne smeš zavrniti ali pa naprej podariti.......tolk se debatira o teh mikrovalovkah in največ sevanju.......a se sploh zavedate, kakšnemu sevanju ste v veliko večji meri vsakodnevno izpostavljeni;
-televizorji,
-računalniki,
-mobiteli.....


Vse okoli nas seva, včasih toliko, da imajo nekateri že lase pokonci x!x

#22 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 10. november 2003, 22:03

Nobeno sevanje se pa ne more primerjati s tistim...kar meni dvigne pritisk...
Vse mikrovalovke, mobiteli, TV, takšni in drugačni sprejemniki so nepomembni...ko se mi naježi koža in dvigne pritisk :OO!:

Anaconda če tisto o energijsko mrtvi hrani in mucah drži...potem bi (po kmečki logiki) bil to najustreznejši način za hujašanje x?x x!x


#23 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 11. november 2003, 08:18

Darila pa ne smeš zavrniti ali pa naprej podariti.......tolk se debatira o teh mikrovalovkah in največ sevanju.......a se sploh zavedate, kakšnemu sevanju ste v veliko večji meri vsakodnevno izpostavljeni;
-televizorji,
-računalniki,
-mobiteli.....


Vse okoli nas seva, včasih toliko, da imajo nekateri že lase pokonci x!x

vse kakor vse okrog nas seva in sevanja so škodljiva zdravju. Vendar je po mojem mnenju razlika med sevanjem tv in mikorvalovko, ker tv zenkrat še nisem zaužila.

V končni fazi pa tud gre tule prav za specifično temo, škodljivost mikrovalovke.
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#24 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 11. november 2003, 08:19

Nobeno sevanje se pa ne more primerjati s tistim...kar meni dvigne pritisk...
Vse mikrovalovke, mobiteli, TV, takšni in drugačni sprejemniki so nepomembni...ko se mi naježi koža in  dvigne pritisk :OO!:

Anaconda če tisto o energijsko mrtvi hrani in mucah drži...potem bi (po kmečki logiki) bil to najustreznejši način za hujašanje  x?x  x!x

x:Dx

da bi hujšala z mikrovalovko x:Dx

no, gre za pomanjkanje energetske vrednosti, ne pa kalorijske x;)x
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#25 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. marec 2008, 13:00

Tiha ubijalka

Vrhunec neumnosti sodobnega človeka je izum mikrovalovnih pečic. Švicarski znanstvenik dr. Hans U. Hertel je na nevarnost mikrovalovne tehnologije opozarjal že pred desetletji. Njegove študije iz leta 1989 so pokazale, da hrana, ki je bila segreta ali skuhana v mikrovalovni pečici, v krvi povzroča bolezenske spremembe, podobne tistim, ki jih povzroča začetna stopnja raka. Njegovim raziskavam se je pridružil prof. Bernard Blanc iz švicarske tehniške šole v Laussani. Poskusnim osebam so dajali različno pripravljeno hrano. Pred hranjenjem in po njem so jim odvzeli kri za laboratorijsko preiskavo. Pokazalo se je, da je hrana, pogreta ali pripravljena v mikrovalovni pečici, povzročila, da so se krvne celice začele oblikovati v strdke. Zato je krvna slika pokazala resen padec števila rdečih krvničk in silovit skok levkocitov, ki so morali "reševati" to "izredno stanje". Poleg tega mikrovalovi uničujejo hranilno vrednost živil. Biouporabnost (sposobnost hranilnih snovi, da jih telo tudi uporabi) se zmanjša za 60 do 90 odstotkov!
Zato uživanje hrane iz mikrovalovne pečice resno slabi naš imunski sistem, ki vse svoje moči porabi na urejanje kaosa, ki ga v telesu sproži tako pripravljena hrana.
Verjetno se sprašujete, kako je možno, da so mikrovalovne pečice še v prodaji, čeprav ruske, švicarske in druge neodvisne študije kažejo enake rezultate o njihovi škodljivosti. Rusi so leta 1976 celo prepovedali uporabo mikrovalovnih pečic in na nevarnost opozorili tudi druge po svetu. V obdobju perestrojke so prepoved odpravili, vendar so dovolili odmerke, ki so več tisočkrat manjši kot v ZDA!
Razlika je nastala zato, ker so Rusi odmerek predpisali na temelju poskusov, opravljenih na ljudeh, Američani pa brez posebnih raziskav.
Če vemo, da je mikrovalovna tehnologija tudi osnova sodobnih komunikacij, ki spadajo med najbolj dobičkonosne panoge in so odličen vir davkov za državne blagajne, vam bo marsikaj postalo jasno. Zato ne pričakujte, da jih bo država prepovedala.
Za prepoved v lastni hiši pa ste odgovorni sami!

Sanja Lončar



Hrana v službi zdravja


Sodobne kuhinje – proti našemu zdravju
V tekmi s časom, ki nam ga kronično primanjkuje, se obdajamo z vse več pripomočki, ki naj bi nam prihranili čas. Ali nam ga v resnici prihranijo? Ali ne bomo vse prihranke nekega dne "pokurili" v čakalnicah zdravnikov – zaradi težav, ki so jih povzročili prav ti pripomočki?
Sodobne kuhinje, ki jih je po salonih in revijah vse polno, dejansko niso zasnovane za kuhanje. Že pogled na gladke površine, steklo in nerjavno jeklo me vsakič odvrne od misli, da bi v takšni kuhinji tudi kaj skuhala. Pospravljanje bi zagotovo zahtevalo več časa kot priprava.
V Sloveniji imamo zelo malo "poklicnih" gospodinj. Kuhinje so ponavadi v domeni zaposlenih žensk, ki v svojem urniku težko najdejo že pol ure za pripravo kosila. Zato je razumljivo naraščanje prodaje jedi, ki jih preprosto vržemo v krop ali fritezo oziroma pogrejemo v vodi ali mikrovalovni pečici. Niti pomislimo ne, da ti strojčki, naši veliki prijatelji, utegnejo zahrbtno delati proti našemu zdravju.

Pa pojdimo po vrsti
Ali se še spomnite kmečkih štedilnikov? Pred dvajsetimi leti smo jih še lahko videli v večini hiš s starejšim datumom gradnje. Nato so vsi vpeljali "centralno"; ta je zavzela dimnik, ki ga je prej uporabljal kmečki štedilnik. V kuhinje so se najprej vselili plinski, nato električni in kombinirani štedilniki, v zadnjih letih pa so najbolj priljubljene steklokeramične plošče.
Če se pogovarjamo o razlogih za zamenjavo, je na prvem mestu vzdrževanje. Okrog kmečkega štedilnika je vedno vse polno pepela in prahu. Plinski štedilnik je zapleten za čiščenje. Steklokeramika pa je tako enostavna za vzdrževanje &
Kakšna je razlika v hrani, ki jo pripravljamo na enem, drugem ali tretjem štedilniku, je že druga zgodba.
Dr. Hauschka, ki ga poznate po biodinamični kozmetiki, se je precej ukvarjal z razlikami med posameznimi viri toplote. Vodo je segreval na ognju in na električnem štedilniku. Potem je s to vodo (seveda ohlajeno) zalival pšenico. Rastline so se razvijale različno. Rastlinice, ki jih je zalival z vodo, segreto na ognju, so se razvijale enakomerno, tako korenine kot listi. Rastline, zalivane z vodo, segreto z elektriko, so naredile veliko korenin in zelo malo listov. Če to prenesemo na človeka, ugotovimo, da je električna energija hladnejša in da deluje na sistem živčevja in čutil. Hrana, ogrevana na ognju, pa enakomerno prehranjuje človeka in veliko bolje vpliva na presnovo.
Sodobne raziskave so to dodatno potrdile. Električno polje, ki nastaja na električnih ploščah, grelnikih za vodo, konvektomatih in podobno, se prenaša na hrano. Zato je hrana pozitivno ionizirana, kar je zdravju neprijazno. Električna toplota življenju godi najmanj.

Posoda kot rešitev ali problem?
Tudi pri posodi iz nerjavnega jekla, ki jo zadnjih deset let na veliko kupujemo, nam kot pomembne prednosti navajajo prihranek časa in električne energije. Te posode so zelo dobri prevodniki elektrike (zato imajo nekatere v dvojnem dnu še dodatne bakrene ojačevalnike). Hrana je resda pripravljena hitreje in z manjšo porabo elektrike, vendar je električno nabita, kar je v nasprotju z življenjskimi energijami, ki so za nas koristne.
Tudi iz drugih razlogov za nekatera živila ni dobro, da so v stiku s kovinami. To zlasti velja za čaje, špinačo, zelenjavo ...
Če nimate možnosti, da bi zamenjali električni štedilnik, uporabljajte vsaj posodo, ki je izolacijska: stekleno, porcelansko, keramično ali emajlirano. Emajl je zapečena mineralna obloga, ki se do hrane obnaša podobno kot steklo.

Kdo bo hitrejši
Če ste dojeli načelo, zdaj veste, da vsi grelniki za vodo, ki delujejo po načelu električnega upora in se hvalijo, da lahko v 10 sekundah zavrejo liter vode, niso nič drugega kot nasilje nad molekulami vode. Tako segreta voda ima drugačen okus, tudi čaj in kava, pripravljena v takšni vodi, se ne moreta primerjati s čajem in kavo, pripravljenima na štedilniku na drva ali plin. Michael Kassner je na svojih predavanjih v Sloveniji povedal, da imamo pri kavi, zavreti v električnem grelcu, vedno občutek, da je od znotraj nekako hladna, kovinska. Voda, segreta na drva, se segreva počasi, vendar se nam zdi, da se tudi počasi hladi. Podobno je z občutkom toplote v prostorih, ki jih ogrevajo peči na drva ali centralna kurjava, električni grelniki in podobno. Čeprav termometer kaže, da je toplo, nas od znotraj vedno rahlo zebe. Ko pridemo v prostor s kaminom ali pečjo na drva, rečemo, da nam je toplo tudi v "duši".

Mali gospodinjski aparati.
Koliko jih imate? Sekalnik, palični mešalnik, sokovnik, ožemalnik za citruse, opekač, fritezo, električni žar, pekač za kruh ...
Nekatere resnično potrebujemo. Denimo sokovnik, brez katerega bi le stežka izcedili sok iz korenčka ali rdeče pese. Pri citrusih pa je zadeva že vprašljiva. Šele ko se mi je strojček pokvaril, sem ugotovila, da ožemanje dveh limon in ene grenivke na dan res ne zahteva "tehnične podpore". Na ročnem ožemalniku gre hitreje, poleg tega ga je lažje oprati.
V zadnjem času so vse bolj priljubljeni tako imenovani multipraktiki ali naprave za vse mogoče namene. Za večino ljudi, ki jih poznam, je zgolj "lovilnik prahu" v kuhinji, vse pripomočke, shranjene nekje v predalih, pa uporabijo le nekajkrat na leto. Raje premislite, kaj pripravljate in kaj v resnici potrebujete. Ne nasedajte promocijam, ugodnim cenam, obročnemu odplačevanju in dejstvu, da so napravo kupile že vse vaše prijateljice. Ko izračunate, koliko prostora potrebujete za vse naprave in koliko stane meter kuhinje, ugotovite, da je res vprašanje, ali se jih izplača imeti.
Ko sem v trgovinah vprašala, kaj najbolje prodajajo, so zelo visoko mesto zavzeli pekači za kruh. Tu smo lahko pragmatični. Seveda se nič ne more primerjati s hrano, ki smo ji vdihnili svojo energijo, kar je značilno zlasti za kruh, ki ga gnetemo, obračamo in oblikujemo. Vendar je kruh postal tako problematično živilo, da je priprava kruha iz sveže ekološke moke brez pekovskih dodatkov precejšen korak naprej, četudi z rokami ne delamo prav veliko. Ko vidim, kako moji domači uživajo v nadziranju dogajanja v naši »Micki« (tako smo poimenovali pekač), vem, da ima ta kruh, čeprav ga je pripravil stroj, v sebi nekaj duše.

Za sveže
Če ste pazljivo prebrali, sem napisala "SVEŽE moke". To zahtevo dandanes ni lahko izpolniti. Skoraj vse, kar lahko kupite na policah trgovin, je "mrtva" moka, ki je bila zmleta pred več kot mesecem dni, zato v njej ni več vitaminov in mineralov, ki jih najdemo v sveži moki. Zato za res zdravo prehrano velja nabaviti mlinček na kamne, ki vam omogoča, da sproti meljete piro, kamut, proso, oves, riž, amarant in druga semena. Strojčki resda niso poceni, vendar če izračunate, koliko plačate za moko, od katere vaše telo nima koristi in je le polnilo, se vam račun kmalu izide, zlasti če se povežete s še nekaj družinami in skupno uporabljate mlinčke.
Če koristi marsikaterega strojčka odtehtajo tisto, kar hrani odvzamejo, to ne moremo reči za mikrovalovne pečice.

več: http://zazdravje.net





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0