Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duša...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
66 komentarjev na to temo

#26 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 18. april 2003, 12:31

vsak posameznik se v svojem prostem času ukvarja z drugačnimi stvarmi in jaz se ukvarjam z duhovnostjo. to me zanima. zato nisem nič drugačna od VAS. in to temo sem odprla zato, ker iščem ljudi s podobnimi interesi.

lp, gioia sw :vio:


V prostem casu, pravis. A takrat, ko nimas prosti cas, pa se ne ukvarjas z duhovnostjo? S cim pa se potem ukvarjas?

A sploh obstaja cas, ki ne bi bil "prost"? x!x Noo.. sej vem kaj si mislila.. x:px x:px

Po mojem se ni mozno ukvarjati s cemer koli drugem... kot z duhovnostjo. Duhovnost je Zivljenje.

Videti duso.. ja to je preprosto.. pogledas cloveka v oci ali nanj pomislis in kar obcutis takrat, in ce nimas zatrte intuicije je to hitri prelet duse. Ko pogledas nekoga mu zaupas lai pa ne zaupas.. in to se zgodi zato, ker "vidis" duso. Ker pa biva v drugi dimenziji, jo moras gledati z ocmi, ki so v drugi dimenziji.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#27 gioia Sw

gioia Sw
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 19. april 2003, 11:17

V prostem casu, pravis. A takrat, ko nimas prosti cas, pa se ne ukvarjas z duhovnostjo? S cim pa se potem ukvarjas?

A sploh obstaja cas, ki ne bi bil "prost"?  x!x   Noo.. sej vem kaj si mislila..  x:px  x:px

Po mojem se ni mozno ukvarjati s cemer koli drugem... kot z duhovnostjo. Duhovnost je Zivljenje.

hmm...
svet in ljudje na tem svetu so premalo duhovni. preveč jim pomenijo materialne dobrine. ljudje prevečkrat iščejo vzroke za svoje težave drugje, v drugih ljudeh in ne v sebi. in nekateri sploh ne pomislijo da bi svet lahko bil lepši in srečnejši če bi vsak v sebi iskal srečo. premalo je poduhovljenih ljudi, ker nimajo časa, nimajo časa za sebe, da bi poiskali to svojo duhovnost. v svetu veljajo čisto drugačne vrednote. mogoče se res malo smešno sliši, da se v prostem času ukvarjam z duhovnostjo. ampak kdaj pa se naj? v šoli sigurno nimam časa razmišljat in se s kom pogovarjat o takih stvareh, šola je obveznost in ne moj prosti čas. pa sej mislim, da veš kaj hočem povedat... x:)x


in... duša ne biva v drugi dimenziji..samo del duše...


lp, gioia sw :vio:

#28 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 19. april 2003, 18:32

Gioia, v šoli imaš idealno možnost se ukvarjati z duhovnostjo - s samo seboj! Saj duhovnost ni le razmišljanje o sebi in pogovarjanje z drugimi.
Ne vem no...
Povsod se lahko ukvarjamo sami s seboj - in če bi se res, bi bilo lepše na svetu.
Za koga :vragec: pa se učiš? A se ne zase?
Za koga :vragec: pa delamo, ustvarjamo...? A ne zase?

In ko že omenjaš materialne dobrine kot nekaj nasprotnega duhovnosti... Ma jaz ne bi rekla, da je to dvoje na različnih bregovih. Za svoj obstoj v materialnem svetu potrebujemo tudi materialne dobrine. Brez hrane, vode, obleke... bi se z duhovnostjo lahko ukvarjali le še na onem svetu. Je pa res, da človek ne potrebuje toliko materije, kolikor jo ima ali si želi imeti...
Ste gledali tisti članek v EKSTRA MAGAZINU (A kanal), ko so predstavili Acota in njegovo družino iz Kopra, ki živijo brez elektrike, brez ogrevanja...?

#29 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 20. april 2003, 12:45

Ah, kako lep sončen dan je!
No, gioia sw, kako se počuti tvoja duša? ali se počuti tvoje telo? Ali tvoj um, ego ali alterego?
Kdo ali kaj se počuti tako ali drugače? Kje si ti? Kdo si ti?

Pa pozabi malo na tisto napihnjeno teorijo...pa na predpostavke o nevem kakšni superiornosti človeka...
kaj potem ostane? NIČ!

tukaj smo. učimo se.


#30 gioia Sw

gioia Sw
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 20. april 2003, 12:56

In ko že omenjaš materialne dobrine kot nekaj nasprotnega duhovnosti... Ma jaz ne bi rekla, da je to dvoje na različnih bregovih. Za svoj obstoj v materialnem svetu potrebujemo tudi materialne dobrine. Brez hrane, vode, obleke... bi se z duhovnostjo lahko ukvarjali le še na onem svetu. Je pa res, da človek ne potrebuje toliko materije, kolikor jo ima ali si želi imeti...

normalno da za svoj obstoj v materialnem svetu potrebujemo materialne dobrine. nisem rekla da jih ne potrebujemo. ampak pripisujemo jim preveliko vrednost. otipljive in splošno znane stvari nam preveč pomenijo zato ker se ljudje bojimo biti nekaj posebnega. praktično se ljudje naslanjajo na materije ker jih je strah da bodo izločeni. tisti, ki na svet gleda drugače kot ostali bo izločen iz družbe.


lp, gioia sw :vio:

#31 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 22. april 2003, 14:45

materjalne stvari nam ne dajo duhovnost,
www.rael.org

#32 Rudi

Rudi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 26. april 2003, 00:05

gioia Sw
poglej moje strani pa se oglasi, če te te stvari zanimajo.

http://www.rudimark.info/index.htm

#33 astya

astya
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 37

Objavljeno: 26. april 2003, 01:38

moj prvotni namen ni bil razglabljat o obstoju duše ampak o videnju duše pa če verjameš v njo ali ne!

KDO JO JE ŽE VIDEL??


lp, gioia sw :vio:

Ti pa nujno potrebuješ pomoč !!!!!

#34 Rudi

Rudi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 26. april 2003, 22:42

Ker za dušo ni prostora in časa je hkrati v nas in v duhovnem svetu. Tisti v duhovnem svetu pravimo tudi višji jaz, v regresijah oziroma astralnih potovanjih jo je mogoče videti in z njo komunicirati. Največkrat se z njo pogovarjamo o svojem življenjskem načrtu.

#35 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 27. april 2003, 07:13

A ni duša preprosto rečeno moj notranji jaz...tisti hudiček :vragec: ki sedi na desni rami in me napeljuje v "nečednosti" in tisti na levi, angelski, ki mi prišepetuje dobre strani...
Jaz, Človek, pa naj se odločim! (včasih je on :vragec: tako glasen, da preglasi mojega (znak za angela? kje je???) angela...
Se vidjamo...

#36 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. april 2003, 10:49

A ni duša preprosto rečeno moj notranji jaz...tisti hudiček :vragec:  ki sedi na desni rami in me napeljuje v "nečednosti" in tisti na levi, angelski, ki mi prišepetuje dobre strani...
.....

kako veš, da je :vragec: na desni rami?

#37 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 27. april 2003, 18:40

Gioia,
al mislis visji jaz oz. svetlobno telo. O tem govorijo vse svetovne religije. Tisti, ki mu uspe videti svoje svetlobno telo je dozivel eno od začetnih razsvetljenj in je ze >kao< na visji stopnji zavedanja.

Ce necesa ne vidimo,ali ne verjamemo, ni receno, da to ne obstaja.

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#38 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 27. april 2003, 20:30

:palec: Ker večkrat pogledam v desno...ker me večkrat vleče v :vragec: -kasta dejanja...
:P :P :P

#39 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. april 2003, 20:44

:palec:

#40 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 11. maj 2004, 19:20

duša - naš notranji glas, ki je neodvisen od našega Ega? Na več načinov lahko poimenujemo to, kajne... ne nisem je videla, še slišim jo redko... prej dvom, ampak se učim. Mogoče je blizu nje naš notranji otrok?
Zanimive teme se skrivajo v preteklosti :palec:

#41 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 6. avgust 2004, 17:44

Čeprav smo daleč na kopnem, naše duše vidijo to nesmrtno morje, ki nas je naplavilo semkaj.

#42 beba

beba
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 173

Objavljeno: 7. avgust 2004, 17:31

Gioia se nič več ne javi... Mogoče je šla študirat, kaj je bilo prej - človek ali duša? :eek:

Lep pozdrav vsem , ki verjamete, da je človek zaradi duše in ne duša zaradi človeka. x;)x No pa še vsem drugim - da ne bo razlik. x:Dx

Beba.

#43 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 8. avgust 2004, 13:48

Ne bodite ravnodušni, kajti ravnodušnost
je pogubna za človekovo dušo.
:8):

#44 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 9. avgust 2004, 12:59

:palec:

kadar me napade ravnodušnost, mi začnejo zvoniti vsi alarmi...takrat je gotovo nekaj narobe x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#45 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 9. avgust 2004, 18:57

Če si zlomiš roko ali nogo, lahko živiš, če si zlomiš dušo, ne preživiš.

#46 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 9. avgust 2004, 19:08

materina dušica xnckrivx xokkx

#47 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 9. avgust 2004, 19:13

Poznaš, jo piješ... :eek: xDDx x;)x

#48 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 9. avgust 2004, 19:14

poznam jo, pijem pa ne

Alkohola ne absorbiram in se moja duša počuti zelo uredu :palec:


#49 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 9. avgust 2004, 19:15

x:)x :palec:

#50 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 11. avgust 2004, 21:39

poznam jo, pijem pa ne

Alkohola ne absorbiram in se moja duša počuti zelo uredu :palec:

saj je materina dušica čist navaden čaj in ne alkohol, hm :o|o:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0