Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Usoda


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
278 komentarjev na to temo

#126 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 29. december 2003, 21:20

sej pol se pa itaq vsi razumemo med sabo x;)x :vragec:
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#127 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 29. december 2003, 21:20

Stori vse, kar moreš,
za drugo se zanašaj na usodo.



Japonski

#128 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 29. december 2003, 21:24

torej, japonci nam sporočajo, naj prav vse v življenju postorimo sami

BorisM, a prav razmišljam x?x
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#129 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 29. december 2003, 21:28

Bo kar držal....."Kdor uboga usodo, umre kot suženj" :sori:

#130 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 29. december 2003, 21:31

torej, sužnji pa že nismo,
poslušamo svojo pamet x:Dx
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#131 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 29. december 2003, 21:32

in se prepustimo...
le kako bo tole sedaj izvenelo, če me je kdo prehitel x:Dx

#132 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 29. december 2003, 21:34

otožna, lepo se je izšlo xDDx
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#133 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. december 2003, 21:34

:vragec:


prepushcheno raznim interpretacijam.... x:Dx


666 zlobijeu.....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#134 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 29. december 2003, 21:35

več je interpretacij, bolj je zanimivo x:Dx
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#135 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. december 2003, 21:36

:vragec:


vech se prepushchash,
bolj je zanimivo... x:Dx x:Dx x:Dx x;)x


666 zlobijeu.....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#136 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 29. december 2003, 21:38

bolj se prepuščaš, bolj je zanimivo, x:Dx
več različnih interpretacij prepuščanja, pa je še bolj zanimivo xDDx
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#137 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 30. december 2003, 01:01

x:Dx x:Dx x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#138 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 30. december 2003, 12:58

Ja.. recimo jst mislm na dva načina kaj usoda je.. recimo lahko mislm da je usoda neki kar je že zapisano.. (samo ubistvu nimam dokaza) da je res.. :inocent: al pa da si usodo sami krojino :palec: ..pomoje si jo krojimo sami takrat, kadar ubistvu sploh ne poslušamo drugih in sami stojimo za svojimi spoznanji..pa dejanji..


A naključja obstajajo al Ne? :inocent: ...ja.. možno da ja možno da ne..sam pomoje bolj use temelji na moč misli..kukr pa da je že nekje neki zapisan.. :inocent:

LEPO PRAZNUJTE, PA SREČNO 2004 :palec: x:Dx

#139 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 30. december 2003, 18:27

Morda je naša usoda nekje zapisana. Prepričan pa sem, da je od nas odvisno, kako jo preberemo. x^x

#140 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 30. december 2003, 18:29

kot sem rekla prepustim se trenutku in v tem trenutku mi boža dušo xvokx xsrcbumx hmmm

#141 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 30. december 2003, 18:29

zelo pomembno se mi zdi pa to, da smo sposobni prevzeti odgovornost za svoje misli, besede in dejanja x:)x
in da se ob tem ne izgovarjamo na to, da je takšna pač naša usoda :sori:
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#142 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 30. december 2003, 18:55

Kdor sam preklinja svojo usodo, jo hrani z najboljšo hrano. x^x

#143 mitos

mitos
  • D član
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 94

Objavljeno: 11. januar 2004, 17:57

Preblisk prihodnosti

Ko sem šel ob ograji navzdol, se mi je za ovinkom prikazala slika, preblisk prihodnosti,
kako kanja na tleh drži v krempljih belo golobico. Pogleda je stran od goloba proti meni…

Tista slika je bila kristalna čista, okoli nje je bila meglica. Na srečo sem si to zapisal. Ko sem skoraj pozabil na tisti dogodek, potem sem videl, na istem mestu, kjer sem videl sliko, kanjo z belo golobico v krempljih in preplašila se je mene. Zato si nisem tiste slike videl do konca, kanja je vzletala, golobico pa je pustila, takrat je bilo slika izpopolnjena.

Imel sem še veliko videnj, dokler se nisem ponesrečil.

Orhideja usoda torej obstaja.

#144 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 11. januar 2004, 19:27

Kako je okrutna usoda kraljev; resnico jim govore samo takrat, ko si jih ne boje več.


J. G. Herder

#145 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 12. januar 2004, 00:39

xrolleyesx usoda smo mi sami in vse nitke so v naših rokah ,vse ostalo so le izgovori da nič ne naredimo,za vse izkušnje smo se sami odločili čeprav se tega ne spominjamo ,niso le lepe izkušnje tiste ki učijo največ nas naučijo manj lepe in le na ta način lahko napredujemo resnica je taka kot je in včasih nam to ni všeč posebno ker moramo sprejeti odgovornost za vse kar se nam dogaja,hrepenimo po svobodi in vendar se je prav zaradi tega bojimo.tudi to drži da imamo vedno moč in oporo če zanjo zaprosimo in vedno smo sposobni predelati situacijo ki se nam javlja če le prepoznamo kaj moramo iz nje potegniti pozitivnega.svoboda in resnica je res absolutna odgovornost za vse kar se nam dogaja ..ko se zaveš samega sebe se zaveš tudi tega ..tu ni vipov.tako je...

#146 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 12. januar 2004, 06:35

Usodi se niti na konju ne ogneš.


Ruski

#147 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 14. februar 2006, 21:32

Še ena iz knjige "Vrata brez vrat":

Veliki japonski vojskovodja Nobunaga je nameraval napasti 10x močnejšo vojsko. Vedel je, da bo zmagal, a njegovih vojakov se je vseeno lotevalo malodušje.
Ustavil je čete pred šintoističnim templjem in rekel možem: "Po molitvi bom vrgel kovanec. Če pade grb, bomo v boju zmagali. Naša življenja so v rokah usode."
Nobunaga je vstopil v svetišče in se zatopil v tiho molitev. Nato je stopil na prag in vrgel kovanec. Pokazal je grb in vojaki so se navdušeno odpravili v zmagoviti boj.
"Moč usode je vsemogočna," je po bitki rekel pribočnik.
"Vsekakor," se je strinjal Nobunaga in mu pokazal kovanec, zlepljen iz dveh polovic tako, da je bil grb na obeh straneh.


x;)x

#148 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 14. februar 2006, 21:46

:palec: :2src:


sreči je treba pomagat x;)x če ne drugače pa z zvijačo....heh ...že skoz pravim da so te pravljice črno bele s princi in pošastmi neuporabne....

bolje je basni čitat x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#149 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 14. februar 2006, 21:54

definitivno verjamem v usodo. verjamem pa tudi v moč volje in posledično delovanja. česar si ne znamo razložiti in če na nekatere stvari nimamo vpliva, lahko pripišemo krivdo usodi.

#150 *Ana*

*Ana*
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 31

Objavljeno: 28. marec 2006, 21:58

No, no, spet ni tako hudo in se ne smilim sama sebi. Pred leti sem imela taka obdobja, sedaj mi ni mar za določene stvari, očitno sem se slabo izrazila. Verjamem v usodo in to je to. Več kot 5 tipov sem imela, ki sem jih spoznala preko interneta in vse so bile bolj neljubezni kot ljubezni, ampak ne da se mi blodit o tem. Izkušnje pač naredijo svoje.

Prav imaš, verjetno je šlo za ljubezni v predstave, ki si jih imela o teh tipih in ko si videla resnične slike, se je tvoja ljubezen prebudila iz sanj.
Drugače pa, če bi usoda obstajala, bi bilo naše življenje nesmiselno. Namesto, da bi ga živeli sami, bi ga živela naša usoda. Vendar navsezadnje naše življenje le je naše življenje! A nimamo nekaj besede o tem, kako ga bomo živeli? Res bi bila zoprna misel na to, da ne glede na to koliko in kakšne ovinke bi naredili, vedno bi pristali na poti, ki nam jo je zarisala usoda! A ima potem sploh kakšen smisel delati uvinke?
Na nekaj lahko vedno računamo... da bo šel čas naprej ne glede na vse...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0