Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Notranji mir


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
95 komentarjev na to temo

#1 soncica

soncica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 9. julij 2003, 22:33

Torej ima kdo nasvet, kako konkretno najti notranji mir?

Ves cas imam namrec obcutek, da se prevec ukvarjam z nepomembnimi stvarmi, zivciram, namesto da bi se u miru prepustila in razvijala samo sebe. :inocent:

Ma kdo kako fajn metodo, da se umirim, neham sekirat za stvari, ki jih ne morem spremenit, in pac prepustim zivljenju in ga zacnem uzivat? :vio:
To the living we owe respect.
But to the dead we owe only the truth.

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. julij 2003, 23:06

pejdi v naravo ,nekam kjer ne poznaš okolje.. najbolj zame test pa je, gledanje nepremično v plamen sveče x:Dx
sam to trajaaa, boš morala večkrat ponovit; uspela pa boš takrat, ko boš dosegla˝morda TAK ŽELJENI mir, ko si ga boš zaželela in naredila tudi, ko bo ropot okrog tebe x:Dx

#3 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 9. julij 2003, 23:08

Sprehodi v naravo, pa ne z zaprtimi očmi.... Branje kakšne duhovne knjige... Joga, meditacija, poslušanje dobre glasbe....

Vse je odvisno kakšen človek si, poglobi se vase in potegni na plano tisto, kar te je takrat, ko še nisi imela take "krize", veselilo. Mene je naprimer pred leti blazno pomirjalo risanje...

Sončica!
Prihajam iz takega obdobja, v katerem si sedaj ti.. Sama nisem vedela, kaj naj delam s sabo, sama sebi sem šla na živce... Fora je v tem, da MORAŠ čimprej začeti in biti vztrajna... POMAGA, ti povem iz prve roke!

POGUMNO IN SREČNO! :onfire: :flower: :flower: xmusicx xsuperx xokx x;)x
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#4 niky

niky
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 9. julij 2003, 23:08

tudi meni se zdi joga super.... sicer je PREPUSTITEV univerzumu, božji iskri v sebi in kakorkoli že rečemo za večino ljudi težaven in dolgotrajen proces v katerem se osvobajaš ....

mogoče ti bo koristen pripomoček knjiga Tečaj čudežev.... slišala sem, da je končno prevedena v slovenščino... vsebuje splošni del in drugi del, ki ima 365 lekcij, za vsak dan v letu eno... proces prepustitve

#5 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. julij 2003, 23:11

jaa risanje, kupi si risalni blok in čečkaj, marsikaj potem lahko izbereš, pa tut pozdravi te taka risalna osebna terapija. x:Dx

#6 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 10. julij 2003, 06:25

Mogoče najdeš tu kaj takega ...

Afirmacije, avtosugestija, vizualizacija,....

KNJIGE S PODROCJA DUHOVNOSTI

DELO NA SEBI

Uzivati?
Objavljena slika

#7 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 10. julij 2003, 06:35

x:px Ja, verjetno res vsakemu kaj drugega pomaga. meni oebno je pomagalo ponavljanje afirmacij.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2003, 10:13

Mogoče najdeš tu kaj takega ...

Afirmacije, avtosugestija, vizualizacija,....

KNJIGE S PODROCJA DUHOVNOSTI

DELO NA SEBI

Uzivati?  

Hvala, Tina. x:)x

Lepo pa bi bilo, ce bi kdo kdaj tudi vsaj pokukal kam, ko takole ustrezljivo nudimo linke...
Pa se komentatorjem morda ne zdi odgovarjati v 'staro' temo - kar pa smo ze stokrat povedali, da so vse teme, ki se zaradi taksnega stevila nanovo odprtih tem pomaknejo na zadnje strani posameznega foruma.

In ko tako potem nekaj isces, ne najdes ali pa te mine veselje, ko vidis ze 10 tem odprtih...
Pa ker je taka zmeda, odpres se sam pac spet novo temo...
In tako jih imamo 17, ki obravnavajo isti predmet, vsako s po 7 odgovori...
Pa je tako morda ze 119 odgovorov, vendar zainteresirani pa jih vidi samo 7 - ker je pac v eni temi - in hiti odpirat novo temo, ker v tej prejsnji ni toliko odziva.

V tele podane teme, ki jih semintja kdo poda poleg mene (ponavadi si to ti, Tina) pa praviloma nihce ne odgovarja, niti jih ne pogleda...
Kot iz nekaksnega inata oz. ne vem, v cem je finta....

Kar ni fair ne do nas, ki se potrudimo in damo link, niti do same organizacije foruma - saj je vsakomur lazje sodelovati na urejenem prostoru...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 10. julij 2003, 10:22

Ja to vas je pa čisto zares treba pohvaliti, kajti zelo se trudite sprejeti in usmerjati....

:inlove:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#10 soncica

soncica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 10. julij 2003, 10:23

No ja... jest sem si sla prebrat vse linke ki mi jih je dala Tina, full ji hvala... pa hvala tudi ostalim, ki ste mi odgovorili... :palec:

Niky sem slisala za to knjigo, si probala, mas izkusnje? :vio:
To the living we owe respect.
But to the dead we owe only the truth.

#11 niky

niky
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 10. julij 2003, 12:00

Seveda sem brala to kjigo... nekatere moti, da se tolikokrat uporablja beseda Bog. A Boga si je treba razlagati v najširšem smislu, ne strogo versko... Slovenske verzije še nisem videla (je še čisto sveža), a ne dvomim, da je dobra.... Lekcije v drugem delu knjige so pa sploh super... in počasi vodijo bralca k višjim oblikam zavedanja...vsebujejo tudi meditacije itd....vsak dan le ena lekcija za obdelavo...

#12 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 10. julij 2003, 12:55

(ne) naredi to!

truemind is not falsemind

be true to yourSelf

naredi to kar ti daja mir!

http://puck.dhs.org/venexia

Ne zhivcirash se _ti_. Ta um je napachni um in ni tvoj. Sploh ni tvoj, a me slishish!?!

Tvoj pravi um se ne nervira, pa je zaradi ... okolishchina ...
nekakor pozabljen. Naredi vse kar te veselilo ko si imela 2 let! Naredi to! x:Ix

To temo je popravil/a intruder: 10. julij 2003, 13:04


#13 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 10. julij 2003, 13:18

Ne zhivcirash se _ti_. Ta um je napachni um in ni tvoj. Sploh ni tvoj, a me slishish!?!

in ta um ti pomagha odraščač, se razvijat preko njega, v bistvu ti naghaja :xx!:


JAAA x^x

#14 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 1. julij 2004, 11:55

Notranji mir najdeš, ko si zadovoljen s seboj, ko zaupaš Življenju in ko znaš živeti Življenje v sedanjosti. Takrat ne najdeš notranjega miru samo v tistih trenutkih, ko delaš na sebi kakorkoli - joga, meditacija, .... ampak ga poseduješ praktično v vsakem trenutku x;)x , redkokdaj izgubiš ravnotežje.

Poti do takega stanja so pa zelo zelo različne, vsaka je malo drugačna, najboljši recept je pa PO OBČUTKU x:px .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#15 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 1. julij 2004, 12:22

JanjaK :palec: :palec: :palec:
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#16 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 23. avgust 2005, 14:59

:wOOt: :ermm: Kako doseči notranji mir...
>
>
>
> Tole vam pošiljam, ker je pri meni zadeva definitivno delovala...
>
>
> Ker sem upoštevala naslednji preprosti nasvet, ki sem ga našla v časopisnem
> članku,sem končno našla notranji mir. Nasvet pravi takole:
> x^x
> Pot kako doseči notranji mir je takšna - končati moraš vse stvari, ki si
> jih začel.
> x:o)x
> Zato sem pogledala okoli po hiši, da bi videla vse stvari, ki sem jih
> začela in pustila nedokončane...
> x:o)x
> in preden sem danes zjutraj zapustila hišo sem do konca spraznila odprto
> buteljko rdečega vina, spila še nekaj belega vina, prav tako tudi viskije
> Bailey's, Kahlua in Wild Turkey, pojedla Prozac, nekaj valiuma in
> preostanek sirove torte ter škatlo čokoladic.
> x:o)x
> Pojma nimaš kako odštekano se počutim... xsrcx
>
> To pošlji vsem za katere čutiš, da potrebujejo notranji mir. x;)x x:Dx :vragec:
>
>
>
> Amen

#17 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 23. avgust 2005, 15:50

x:Dx :palec:

#18 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 24. avgust 2005, 08:01

<{POST_SNAPBACK}>Torej ima kdo nasvet, kako konkretno najti notranji mir?


Simple ko oblavuješ zavest, da te ne bombadira z nepomebnimi informacijami.

Lahk se sedeš ali uležeš , lahk v sobi ali v naravi. In potem zapreš oči ali pa gledaš v nebo. Samo ne gledat tv-ja ker ne bo nč pomagal. Ampak šalo na stran.

In po nekaj minutah se človeku začne nekaj podit po glavi. Al je to služba al kakšna znana pesem. Cilj je, da imaš čist ispraznjeno glavo. Ker potem šele v sebi občutiš notranji mir. Človekov ego pa skuša preprečit, da bi oseba dosegla to stanje.

Lahko se boriš z njim z tem, da ga ignoriraš al kaj podobnega. V glavnem najbolj pomaga če mu ukažeš:" Utihni, jaz imam popoln ndazor nad seboj ! "In to ne v obliki a bi me lahko prosim pustil pri miru. NE. Treba je ukazat. In takrat se umakne.

Vsak dan po 10 ali 15 minut pa bodo rezultati takoj vidni. Četudi ni časa se vedno najde čas.

Tko

#19 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 24. avgust 2005, 09:39

Glavo clovek ze sprazne... samo to ni to... pravi mir pride kadar clovek "spuca" podrocje vratu, prsi in trebuha vseh potlacenih emocij... moras se navadit dihat skozi custvene blokade.
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#20 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 24. avgust 2005, 09:42

Ja mind and body must been realxed.

Potem si pa res popolnoma umirjen. Samo ni dobro bit preveč umrjen. Je treba razlikovat med umirjenostjo in notranjim mirom.

Tko

#21 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 24. avgust 2005, 09:51

:fool: xppx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#22 dejan

dejan
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 24. avgust 2005, 10:15

<{POST_SNAPBACK}>Ja mind and body must been realxed.

...Samo ni dobro bit preveč umrjen. ...
...Je treba razlikovat med umirjenostjo in notranjim mirom...

Tko


?
AOV

#23 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 24. avgust 2005, 10:20

Če je nekdo preveč umirjen, da je v tej fazi tam okol 30 minut postane telo nedejavno. S tem je dosegel utrujenost.

Moreš bit dejaven in hkrati miren v umu.

#24 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 24. avgust 2005, 10:26

Če je nekdo preveč umirjen, da je v tej fazi tam okol 30 minut postane telo nedejavno. S tem je dosegel utrujenost.


To ni utrujenost..to je pravi mir... ko ma clovek ogromno energije, a z njo ne razmetava, marvec energija v miru pociva za obdobja, ko jo bo potreboval...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#25 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 24. avgust 2005, 10:28

Samo če imaš ogromno energije in si utrujen ti to preveč ne pomaga. In potem toisto energijo nazaj porabiš, spraviš telo v normalno delovanje.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0