Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vreme in astrologija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1107 komentarjev na to temo

#1026 Ksantipa007

Ksantipa007
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 790

Objavljeno: 3. avgust 2005, 14:11

Halo, kakšno bo vreme? :inocent: :8):
Behind every bitch there is a guy that made her that way.

Sheakespeare

#1027 untitled

untitled
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 080

Objavljeno: 3. avgust 2005, 14:13

še po prijetno deževalo x;)x

#1028 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 3. avgust 2005, 14:14

<{POST_SNAPBACK}>Halo, kakšno bo vreme? :inocent:  :8):

Danes bo deževno oz. že dežuje. V glavnem vlažno...! x:Dx :vragec:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#1029 Ksantipa007

Ksantipa007
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 790

Objavljeno: 3. avgust 2005, 14:15

<{POST_SNAPBACK}>Danes  bo deževno oz. že dežuje. V glavnem vlažno...! x:Dx  :vragec:



Važn de je vlažn, pa da ne gre u prazn! x:px x:Dx :vragec:
Behind every bitch there is a guy that made her that way.

Sheakespeare

#1030 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 3. avgust 2005, 15:41

no kakšno bo vreme naslenji teden... razmišljam če imam tolk časa in energije da bi vsaj poizkušala razumeti vajine načine :sori: ... drugič, danes je voda v vodi (pere, pomiva)

#1031 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 3. avgust 2005, 15:48

<{POST_SNAPBACK}>no kakšno bo vreme naslenji teden... razmišljam če imam tolk časa in energije da bi vsaj poizkušala razumeti vajine načine :sori: ... drugič, danes je voda v vodi (pere, pomiva)


Tule, ali v Dalmaciji x?x , npr. danes je po Kornatih podiralo drevje, za drugi teden pa naj bi bilo mirneje x:)x :palec:

#1032 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 3. avgust 2005, 15:52

<{POST_SNAPBACK}>Tule, ali v Dalmaciji x?x , npr. danes je po Kornatih podiralo drevje, za drugi teden pa naj bi bilo mirneje x:)x  :palec: 

Dalmacija otoki, zame, mogoče pa koga tudi za tu zanima

#1033 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 3. avgust 2005, 15:58

Super bo, pa lepo se imejte, pa javi se kaj.... xsrcx x:)x

7 dni

#1034 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 3. avgust 2005, 18:14

ker veliko opazujem Naravo.. (saj spada med astrologijo x:o)x )

Kot so že stari ljudje rekli..

Ob ščipu in mlaju se vreme spremeni. (saj ponavadi je bilo tako...pa še drži)


Ponavadi je mlaj tisti..če je dež..bo kmalu sonce, če pa sonce pa bo sprememba ..dež.

pozdravček xsrcx

#1035 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 3. avgust 2005, 18:25

Pozdravljena Strelka02!

Kako tole s Soncem misliš?
Za mlaj seveda še kako drži, še posebej 100 ura ali četrti dan po mlaju bo pokazal vreme do polne lune.

Julija je bil mlaj v raku (Luna je še vedno tu!), pa ste lahko videli kakšen moker mesec smo imeli, Avgustovski mlaj bo pa v levu, je lahko drugačna slika, še vedno imamo tri pomebne planete v levu.

Lep pozdrav, B. x:)x


#1036 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 3. avgust 2005, 18:40

Hm...
takole mislim...nič v zvezi z astrologijo. :8):

samo da pač mal luno opazujem( pa mal vplive na ljudi pa rastline, živali, pa vreme tudi :8): ...pa ko je mlaj..je res ponavadi dež.

če pa je bilo pred obratom stabilno vreme je v mlaju sprememba. x:)x ..ščip ponavadi ni tko "kritičen" :inocent:

Pozdravček xsrcx

#1037 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 3. avgust 2005, 18:52

Saj imaš prav Strelka02, narava nam zna podati dobre signale, če jih le registriraš.

Je pa zelo star rek, da se ob mlaju vreme dela, pa še vedno drži.

Saj lahko vidimo, kakšno je bilo vreme ob zadnjih maljih:

- 6. julij mlaj v raku = deževno potem,
- 6. junij mlaj v dvojčkih = kar suho,
- 8. maja mlaj v biku = do polne lune je bilo kar nekaj neviht,
- 8. aprila mlaj v ovnu = en teden kar veliko dežja, pa cel mesec deževen,
- 10. marca mlaj v ribah = zadnji teden v mesecu deževno,
- 8. februarja mlaj v vodnarju = malo nestanovitih, ampak po mlaju samo oblačno vreme............


Lep pozdrav, Boris x:)x :palec:

#1038 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 3. avgust 2005, 21:10

Boris

Sem našel eno spletno stran, kjer so mi satelitske slike bolj všeč kot na wunderground:

http://www.metoffice...lite/index.html

Lep pozdrav, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#1039 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. avgust 2005, 05:16

<{POST_SNAPBACK}>Boris

Sem našel eno spletno stran, kjer so mi satelitske slike bolj všeč kot na wunderground:

http://www.metoffice...lite/index.html

Lep pozdrav, Vojko


Hvala Vojko!

Je pa še ena domača, bližnja in kvalitetna tule x:)x

Pro-vreme.com

Lep pozdrav, Boris x:)x :palec:


#1040 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 5. avgust 2005, 05:33

Dobro jutro v hladno jutro!

Opažam že kar nekaj časa, da se v mesecu dni zvrstijo vsi štirje letni časi.
V nedeljo celo sneg nad 2100m, max. dnevna temperatura pa le 15 st. C, Veneri ne paše vremensko v devici, pa še neugodnem aspektu z Plutonom se približuje, bo še ekstremnosti, lep dan in vikend, kjerkoli ste ali že boste, Boris x;)x :palec:


#1041 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 5. avgust 2005, 05:37

Boris, tisti link zgoraj mi pa ne odpre

#1042 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 5. avgust 2005, 05:42

<{POST_SNAPBACK}>Boris, tisti link zgoraj mi pa ne odpre


Ojla, saj ga meni tudi ne trenutno(retro Merkur nagaja), bova pustila kot je, ker dela-bo kasneje, lep dan xsrcx x;)x

#1043 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 5. avgust 2005, 12:26

<{POST_SNAPBACK}>Boris, tisti link zgoraj mi pa ne odpre


Sedaj ga pa odpre x^x , pa snežna meja za nedeljo(7.8.) je tudi popravljena-znižana iz 2100m na 1800m, ampak tole bo pa enkraten razgled v hribih v ponedeljek oz. torek x;)x :palec:

#1044 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 6. avgust 2005, 10:57

Vreme v letošnjem letu je vsaj na področju katerega opazujem (v večini Evropa) precej drugačno od običajnih let.

Kot sem v svojih predvidih označil, je res, da je letošnje leto veliko bolj hladno kot smo vajeni. Seveda mediji poročajo le o trenutnih "občutjih" - enkrat je vroče in drugič "jih zebe", kar je čisto normalno, saj mediji skrbijo predvsem za to, da so naslovi takšni, da pritegnejo čimveč ljudi.

Sam sem na več mestih predvidel, da bo letos hladno, s krajšimi vročimi presledki. Ta predvid je bil "narejen" s pomočjo kozmologije Devetzvezdni KI. Kajti situacija v letošnjem letu je ekstremna, saj je energija devetletja enaka energiji leta. Poleg tega je situacija takšna, da se segreva severni pol, drugje pa je načelno hladneje (razen manjših območij).

Mesec julij je napovednik vremena za naslednje leto - le, da bo vreme v naslednjem letu še močneje pokazalo to, kar smo videli v juliju po celem svetu. Pričajujemo torej lahko ekstremno vreme z mnogimi nevihtami, močnimi nenadnimi vetrovi, kratkotrajno ekstremno vročino in nenadnimi ohladitvami ne glede na letni čas.

Dobro je, da se na takšno vreme pripravimo že letos in tudi sproti reagiramo tako, da nas takšno vreme čim manj prizadane.

Kar je morda malo zastrašljivo je to, da bo leto 2006 NAPOVEDNIK vremena za naslednje devetletje (od leta 2009 - 2018) s pomembno razliko - da v tistem času ne bo tako hladno kot letos - nasprotno - zelo vroče. V trenutku nas bodo zajeli vroči valovi, z nenadnimi tropskimi nevihtami in trenutnimi ohladitvami. V zimskem času pa nenadne otoplitve s skorajda poletnimi kazalci vremena.

Leto 2006 je lahko za nas vse čas priprave na naslednje devetletje. Na ta način se lahko naši pridelovalci poljščin pripravijo na bolj uspešno delovanje in pridelovanje hrane v prihodnosti.

Kako bo takšno dinamično vreme (skupaj z drugimi pogoji: ptičja gripa, terorizem,.... ) vplivalo na svetovni turizem si pač ne upam prevdideti javno. Načelno pa je obnašanje ljudi vedno manj načrtovano - torej vedno bolj podložno trenutku odločitve.

Veselo opazovanje vam želim.
Prosim vse, da tudi sami opišete vaša opažanja .

Vse dobro, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#1045 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 6. avgust 2005, 14:10

<{POST_SNAPBACK}>...zadnje čase je popularno se selit v Avstralijo/Novo Zelandijo... bomo pač spakirali x:o)x


Živijo Bobnar

A, da je popularno? Očitno sem ven iz trenda..

Kje je popularno? Koliko ljudi se je tja že odselilo? Me pa res zanima.

Sicer pa je po moje zelo pomembno, kdo, kdaj in kam se seli!

Lep pozdrav, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#1046 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 6. avgust 2005, 23:29

<{POST_SNAPBACK}>Zadnjič sem bral, cele strani napisane o tem...
Mislim da v Večeru, pa v Jani pri frizeru x:Dx
Zanimivo, vsem je uspelo, čeprav so že tu imeli ali svoje firme, dobre službe, družine itd,...


Bobnar

Piše o uspešnih.
Neuspešne se pozabi....

Ne verjameš! Poglej zgodovinske knjige!

lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#1047 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 7. avgust 2005, 10:54

<{POST_SNAPBACK}>To je treba povedat  tistim ki to pišejo, jaz sem samo podal to kar sem prebral xnckrivx

Imam enega znanca, ki je šel poskusit srečo za dva meseca, pa se je vrnil, prehudo domotožje, ne zaradi slabih razmer oz. ne zmožnosti preživetja. Tako pač je.


Bobnar

Ali ti meniš, da je prehudo domotožje nekaj drugega kot nezmožnost preživeti v novih krajih?

lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#1048 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 7. avgust 2005, 17:29

<{POST_SNAPBACK}>Seveda.
Kaj ti koristi, če nimaš kruha in vode, želiš si pa ostat (torej nimaš domotožja)...
In obratno.


Lepo si to povedal, Bobnar

lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#1049 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 15. avgust 2005, 07:22

<{POST_SNAPBACK}>Veselo opazovanje vam želim.
Prosim vse, da tudi sami opišete vaša opažanja .

Vse dobro, Vojko

Vojko, hvala za ta prispevek xsrcx
zanimivo se mi zdi, ko sem govorila z domačini na Pagu, da so šokirani nad letošnjim poletjem. Običajno je bil mesec julij nestanovit, letos je bil lep, avgust pa je bil skoraj vedno lep in recimo v vseh teh letih so mi znali povedati kakšno bo vreme naslednji dan, sedaj le skomignejo z rameni... jasna noč, polna zvezd naslednje jutro pa grmenje nevihte... aja pa morje se je letos dvignilo, kar precej (moje prilobljeno mesto za jutranje opazovanje morja je pod vodo - cel dan), pravijo da po cunamiju opažajo to, že celo leto...

#1050 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 15. avgust 2005, 20:14

<{POST_SNAPBACK}>Vojko, hvala za ta prispevek xsrcx
zanimivo se mi zdi, ko sem govorila z domačini na Pagu, da so šokirani nad letošnjim poletjem. Običajno je bil mesec julij nestanovit, letos je bil lep, avgust pa je bil skoraj vedno lep in recimo v vseh teh letih so mi znali povedati kakšno bo vreme naslednji dan, sedaj le skomignejo z rameni... jasna noč, polna zvezd naslednje jutro pa grmenje nevihte... aja pa morje se je letos dvignilo, kar precej (moje prilobljeno mesto za jutranje opazovanje morja je pod vodo - cel dan), pravijo da po cunamiju opažajo to, že celo leto...



Selene

Hvala ti za tale prispevek.
Ali uspeš oceniti kolikšna je razlika v višini morja, kajti podobno oceno o višini morja sem dobil od znanca iz Izole!?
Seveda v javnih medijih ni nič o tem. Vremenarji pravijo, da je vreme v stoletnem povprečju. :eek: Ma, seveda je v povprečju, le čemu se potem kdorkoli trudi napovedovati vreme pol leta naprej.

Moja ocena je še vedno - kot je bila že lansko leto (v reviji Karmaplus), da bo leto hladno, s kratkimi vročimi obdobji.

In leto 2006 bodo zaznamovala huda in (več ali manj) neprestana neurja - nenadne, hude nevihte, orkanski vetrovi s hudim dežjem in vmes bodo huda vročinska - kratka - obdobja. Neurja bodo načelno hujša kot so bila letos v juliju - ali vsaj takšna.


Lep pozdrav, Vojko

P.S.

In vabim vremenarje, da si ogledajo tole temo - nazaj - tja v pomladne mesece, kjer sem zapisal predvid vremena za letos.
Če se ne motim, pa nekateri predvidi za 2005 segajo celo v lansko leto!

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0