Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Polemika o ascedentu in sončnem znamenju


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
14 komentarjev na to temo

#1 libraleo

libraleo
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 30. september 2003, 11:09

čao.prvič, hvala za odgovor!prebral sem kar nekaj literature o pomenu ascedenta in sončnega znamenja ampak :O: nekateri avtorji zatrjujejo da je sončno znamenje(pr men tehtnica!)naša prava narava ascedent pa naša maska al pa prvi vtis o nas(pr men lev) spet drugi pa ravno nasprotno da je ascedent naš pravi karakter sončno znamenje p a maska(!!) :inocent: mnenje??kaj pa če je ascedent naš pravi značaj skozi katerega razvijamo vrline al pa lastnosti(pozitivne)lastnega sončnega znamenja.ravnovesje volje in čustev...kaj to pomeni 5% odmika pri ascedentu(lev)?kaj to govori o mojih potezah značaja??drugo mnenje??

#2 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 30. september 2003, 15:56

Pozdravljen,

ascendentno znamenje naj bi predstavljalo način, kako se kažemo drugim, naš prvi stik, načiun kako vstopamo v nove zadeve, naloge, ...pa deloma tudi naž izgled, videz.
Zato v nas drugi največkrat vvidijo asc znamenje kot sončno...le-to se opazi šele po daljšem času poznavanja človeka.
Sončevo znamenje predstavlja jaz in notranjo integriteto človeka samgega.Ni pa nujno, da v življenju stopimo na sončevo pot...

#3 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 20. oktober 2003, 19:25

Hehe ja jaz sem mel ful, to zadevo, z asc, hehe, ga mam sicer f Scorpionu, sonce pa v ovnu, pa tisto kaj sem bolj oven al bolj škorpijon, pač, tisti ki me poznajo bolj slabo (al pa preprosto nimajo sreče) sem za njih bolj škorpijonski, slej ko prej pa vsakemu kapne da sem oven, nekatre značilnosti so preprosto tam, in ne gredo nikamor drugam...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#4 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 22. oktober 2003, 09:03

Ascendent je, kot je rekla že Rakica tvoj izgled in pa tudi prvi vtis, ki ga narediš na ljudi ob prvem srečanju.
Sonce (med drugim), kaže kako te vidijo ljudje, ki te gledajo bolj od daleč. Kaže pa vsekakor tudi vse možnosti, kaj iz sebe lahko narediš.
Tebe tvojo naravo, takšnega kot si sam po sebi, tisti pravi značaj, najbolj kaže vladar ascendenta. Čeprav se je treba zavedati, da je človek v različnih odnosih drugačen. Naprimer pri Le Ninu on je, kot je povedal po Ascendentu Škorpijon, Sonce ima v Ovnu. Mogoče ob prvem stiku deluje skrivnosten in temačen. Toda glede na to, kje je Mars, ki je vladar tako Sončevega kot ascendentnega znamenja lahko sklepamo kakšen on v resnici je. Slika je popolnoma drugačna, če ima Marsa v Tehtnici v 12.hiši, kot naprimer, če ga ima v Škorpijonu v 1.hiši.

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#5 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 22. oktober 2003, 13:46

V nekaterih rečeh se škorpijon ne razlikuje bistveno od ovna, Mars igra vlogo pri obeh...


Seveda, sam igra pa to vlogo velikega problema ko poskušam ugotovit keri je keri... hehe, sam po sledeh če so iste .... ma kdo kako idejo....

Slika je popolnoma drugačna, če ima Marsa v Tehtnici v 12.hiši, kot naprimer, če ga ima v Škorpijonu v 1.hiši.


Jasno ga mam v škorpijonu pa v prvi hiši... hehe, da je stvar bolj zabeljena... MIHELA, dobra intuicija... mam pa pluton skor v tehtnici v 12.hiši, (že v sco) ....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#6 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 22. oktober 2003, 14:12

Vsekakor si El Nino močna kombinacija x:Dx

Pri meni je stvar nekoliko drugačna. Strelec je vseeno nekoliko blažji - v primerjavi z ovnom in moj mars je resnično v tehtnici-11 hiša. Malo lenobna včasih x;)x
Vsekakor pa delujem - na prvi progled mirno in spokojno , celo skrivnostno. x:)x Pol pa vidi vraga :vragec: x;)x
Zadnje čase ugotavljam, da spet pravladuje strelec. Ta zagnanost, ta volja, optimizem..in nenazadnje - to pešanje - tik pred ciljem. Kakor, da bom izgorela vsak čas.

Malo vskoči še asc. - kljubovalnost x;)x in tako..mi včeraj pravi frendica - ne bo vam uspelo...jaz pa: kdo to pravi??? in že milijon načrtov brž v glavi x;)x Bo. Tako. Za inat :vragec:

Če torej gremo - po tistem pravem značaju, naravi...hmmm. Naj pol pač te že bo. Pluton vlada.JUpiter tudi :palec:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#7 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 23. oktober 2003, 09:06

In še nekej, če ima kak natus, res močen planet (to pomeni, da je v domu, al na višini ali v konjunkciji kako močno zvezdo...) na kotu (torej v bližini ascendenta, IC, descendenta, MC), tudi do neke mere lahko kaže značaj natusa.
Nataly, če Pluton ni koten, ali v aspektu s Soncem in Luno ali vladarjem ascendenta, potem je bolje, da za vladarja ascendenta (če sem te prav razumela, da imaš ascendent v Škorpijonu) vzameš Marsa. Ali pa ga vsaj čekiraj kot nekakšno rezervo. Kajti Pluton je zelo redko oseben. Res je, da se Mars v tehtnici ne počuti najbolje, toda če je mogoče v sekstilu s Soncem, ali je splošno lepše aspektiran, je to lahko prijeten položaj saj si lahko glavni aktivist neke skupine, ali pa si samo taglavna znotraj svoje družbe. Vsekakor te ta pozicija nakazuje kot družabno bitje. Kljub temu, da Mars v Tehtnici znižuje raven fizične energije, pa dviguje sposobnost inteletualnega dela, saj je tehtnica zračno znamenje.
El Ninu, če je Mars poleg vsega v prvi hiši te nedvomno najbolje opisuje. Pluton se v Škorpijonu dobro počuti, v dvanajsti malo manj, toda če ni aspektiran potem nima velikega pomena, če pa je v bližini ascendenta, naprimer, da je od njega oddaljen manj kot 10°, potem je cela slika še bolj pestra. Plutona v dvanajsti lahko pozitivno izrabiš za hipnozo, za psihoterapijo, in v današnjem času najbolj aktualno avtosugestijo.

Vse dobro,
Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#8 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 23. oktober 2003, 21:39

Hvala Mihaela za odgovor! Ampak - nič ne bo.

Bo kar Pluton tisti - je v konjunkciji z luno in še v 10.hiši. Pravzaprav imam cel stelij tam - še lilit se je prilepla gor. x:Ix
Glede marsa imaš popolnoma prav - res sem ful družabna, pravi komedijant včasih x:Dx . Tudi možganska telovadba mi ni ravno tuja, čeprav se mogoče kdo ne bo strinjal zdajle x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#9 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 24. oktober 2003, 07:14

lahko pozitivno izrabiš za hipnozo, za psihoterapijo, in v današnjem času najbolj aktualno avtosugestijo.


Ja programi mi pravijo da je v konjukciji z asc pluton, k mam blizu asc, ampak najbližje asc je pa saturn, pluton se mi zdi da 7° saturn pa 5° od asc... s tem da saturn v prvi hiši... mars je pol velik bolj daleč, tam 15° ... me pa že zanima kaj si ti.. ti tok intuicija fura.... (sicer je tu tudi common sense... ampak pustmo to)

Nataly, zdaj vem zakwa (primejdunej sem že žaba) sva se tok udarla, asc mava podoben, še dobr da si strelka... hehe, pa mars maš najbrž na mojmu soncu če ga maš v ovnu, če sem razumel, hm ja jaz mam tud pluton v konjukciji z luno (sam spet ne nevem kako močna 7°).... Brain work, hehe, ja to je hudič s takimi, ma m tud jaz blazno inteligentno mamo, ki pa ji nebi moglo bolj dol viset za duhovnost meditacijo in take zadeve.... (jaz krivim asc devica, tako da prvi del sicer pade nate drugi del pa ne...., je pa hudič s takimi, intelektualci, navajeni smo met prav, in vem k jih mam cel kup na faksu, ne boš jih prepričal, tolk so trdna prepričanja, na gimnaziji sem jih lahko so mi zaupali in je blo kul..... pr takih pa ne morem nič...)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#10 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 24. oktober 2003, 08:48

:palec: Ne, marsa pa nimava skupaj.
MOj je v tehtnici in v konjunkciji z uranom - 11.hiša- tako, da je uran v domicilu.

Ma saj se nisva udarila tako zelo x:Dx Ampak se težko pustim prepričat - se pa. In če vidim, da sem v zmoti sicer stežka, priznam pa :palec: . Tu mi pomaga strelec x:)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#11 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 24. oktober 2003, 09:05

Mihela...zanimivo...tut jaz sem kot vladarja asc v sco...jemala Mars...ker pa je v trigonu S Plutonom...še toliko bolj izrazito...
In zato mi redko pripišejo...Luno in Sonce v raku...ker seka ven...ta Mars...v ovnu..

Sicer pa...pozdravljena tukaj...na LNF... x^x

Astra
Per aspera ad astra

#12 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 25. oktober 2003, 22:16

Mars v ovnu a, to sem si jaz vedno želel met, ta v škorpijonu dela moje zadeve preveč nejasne, premal idealistično....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#13 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 25. oktober 2003, 22:52

čao.prvič, hvala za odgovor!prebral sem kar nekaj literature o pomenu ascedenta in sončnega znamenja ampak  :O: nekateri avtorji zatrjujejo da je sončno znamenje(pr men tehtnica!)naša prava narava ascedent pa naša maska al pa prvi vtis o nas(pr men lev) spet drugi pa ravno nasprotno da je ascedent naš pravi karakter sončno znamenje p a maska(!!) :inocent: mnenje??kaj pa če je ascedent naš pravi značaj skozi katerega razvijamo vrline al pa lastnosti(pozitivne)lastnega sončnega znamenja.ravnovesje volje in čustev...kaj to pomeni 5% odmika pri ascedentu(lev)?kaj to govori o mojih potezah značaja??drugo mnenje??

Hoj LibraLeo

Moj občutek glede "prave narave" je, da je naša prava narava zlitje vseh lastnosti, katere imamo poudajene. Naša prava narava se izrazi s sozvočnostjo in nasprotovanji našega zavestnega in podzavestnega. Tisti pa, ki ozavesti vse, kar je v podzavesti lahko uravnoteži vse svoje lastnosti.

Trenutni pogled, ki ga imam na sončevo znamenje in ascendent najlaže izrazim s stavkom, ki ga je povedl moj prijatelj Mitja: "Naš zunanji jaz je ladja na kateri peljemo svoje srce k svojim življenjskim ciljem. Menim, da je "zunanji jaz" sončno znamenje in srce - ascendent.

Seveda pa se - posebej v sodobnem svetu - zdi, da mnogi ne poslušajo svojega srca in ga nikoli niti ne peljejo k svojim ciljem, zato so vse življenje nesrečni (čeravno so mnogokrat veseli). Kajti menim, da smo veseli, ko uresničimo želje sončevega znamenja in srečni, ko ureseničimo cilje srca, razsvetljeni pa, ko realiziramo cilje obeh.

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#14 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 25. oktober 2003, 23:19

veš Elnin ,bolj v Škorpijonu kt pa v 0vnu, ki je slednji bolj posesiven in pravi; če ne daš, pa hrabro˝ vzamem x8Dx
A si predstavljaš, če štiričlanska družina ima doma 4 različne Marse, npr.eden, v Vodnarju, drugi v Levu, tretji v Škorpijonu in četrti v Biku x8Dx

#15 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 26. oktober 2003, 07:56

A si predstavljaš da ima 5.članska družina 5 različnih marsov? hehe, ja tko je to, pr nas smo vsi različni in se ful dobr dopolnjujemo.... rak riba sco kozu dvojček....... hehe (po starosti to prvi ata... druga mama, pol jst pol luka pol tine...)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0