Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Primer horoskopa


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
19 komentarjev na to temo

#1 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 2. oktober 2003, 12:47

Primer horoskopa:

http://puck.dhs.org/nu/horoscope.jpg

________

Books (work in progress):http://puck.dhs.org/nu/articles/1BOOKS.TXT
© 2003 Klaudio Zic, All Rights Reserved. http://puck.dhs.org
To mail me click on: http://www.puck.dhs.org/mail.me.html
Our newsgroup:news://aurora.lightlink.com/alt.clearing.O5
http://puck.dhs.org/nu/Authorship.jpg Ciesa dea Madalena

#2 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 2. oktober 2003, 13:44

Primer horoskopa:

http://puck.dhs.org/nu/horoscope.jpg

________

Books (work in progress):http://puck.dhs.org/nu/articles/1BOOKS.TXT
© 2003 Klaudio Zic, All Rights Reserved.  http://puck.dhs.org
To mail me click on: http://www.puck.dhs.org/mail.me.html
Our newsgroup:news://aurora.lightlink.com/alt.clearing.O5
http://puck.dhs.org/nu/Authorship.jpg Ciesa dea Madalena

Intruder

Si mi pripravljen to tudi razložiti?
Jaz sem pa mislil, da je to samo karta.
Očitno nečesa ne razumem!
Kaj pa je potem tisto, kar je napisano v revijah pod naslovom Horoskop?
lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. oktober 2003, 13:47

Vojko - to je graficni izris osebnega (natalnega) horoskopa.

Tisti 'horoskop' v cajtengih pa itak pusti... Konstantno se dnevno (poleg nekaterih tock, ki pa niso tako vplivne) menjava predvsem Luna - tako bi naj vsak tak horoskop itak baziral na luninem koledarju - sonce se menja mesecno, prav tako merkur... Najpomembnejsi aspekti z njima (konj., opp.) se aktivirajo povprecno po enkrat mesecno z vsakim od planetov, tako je dnevni vodic (vodilo 'horoskopa') pac ta Luna.

Za vsak dogodek, stvar, pojav lahko izrisemo 'rojstno' karto, kot je v tem primeru tale natalni chart...
Potem pa -na podlagi tega- interpretiramo: osebnost oz. znacaj osebe, usodo projekta itd..., prihodnost, dogodke etc...
Tako kot najbrz gledas tudi ti: hise etc.

Tu vidimo, katere hise so aktivirane, kako so postavljeni planeti in tocke drug glede na drugega (aspekti, ki so koti, ki jih tvorita dva ali vec planetov) itd...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Sasha3

Sasha3
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 392

Objavljeno: 2. oktober 2003, 13:49

Aha, Intruder... takala karta pa zgleda much drugačna od teh, ki sem jih vajena videti... Pa večina astrologov sploh gleda vse to? xnckrivx

#5 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 2. oktober 2003, 14:02

Vojko - to je graficni izris osebnega (natalnega) horoskopa.

Tisti 'horoskop' v cajtengih pa itak pusti... Konstantno se dnevno (poleg nekaterih tock, ki pa niso tako vplivne) menjava predvsem Luna - tako bi naj vsak tak horoskop itak baziral na luninem koledarju - sonce se menja mesecno, prav tako merkur... Najpomembnejsi aspekti z njima (konj., opp.) se aktivirajo povprecno po enkrat mesecno z vsakim od planetov, tako je dnevni vodic (vodilo 'horoskopa') pac ta Luna.

Za vsak dogodek, stvar, pojav lahko izrisemo 'rojstno' karto, kot je v tem primeru tale natalni chart...
Potem pa -na podlagi tega- interpretiramo: osebnost oz. znacaj osebe, usodo projekta itd..., prihodnost, dogodke etc...
Tako kot najbrz gledas tudi ti: hise etc.

Tu vidimo, katere hise so aktivirane, kako so postavljeni planeti in tocke drug glede na drugega (aspekti, ki so koti, ki jih tvorita dva ali vec planetov) itd...

:palec:

Hvala Marsa.

Veš, leta nazaj sem delal v eni od slovenskih tiskarn, kjer izdajajo tudi nekaj popularnih slovenskih revij in takrat, so "horoskope" iz prejšnjih objav le nekako premešali, včasih celo popravili kakšen stavek in zadeva je bila pripravljena za novo objavo...

Sicer pa vem, Marsa, da je za dober horoskop potrebno kar dobro delati.
Tako kot študenje programerji jemljejo kruh profesionalcem -
tako revije in slohoroskop jemljejo kruh ta pravim astrologom.

lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. oktober 2003, 14:10

Vem Vojko!
Ravno danes sem spet ratala slabe volje, kot vedno, ko vzamem v roke doticno (in kar jih je se podobnih) znano slo revijo v roke... :xx!:
Poznamo! :xx!:
Dejansko najveckrat namecejo in obrnejo besede, vcasih pa celo brezsramno prepisujejo vse in dobesedno.
Sicer sem pa tudi ze dozivela, da so astrologi, sicer znani in kao profesionalni, napovedi preprosto prepisali iz tujih revij oz. strani, jih pac prevedli in jih prodajali oz. pac zgolj podajali kot svoje. :!!: xrolleyesgx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 11. oktober 2003, 16:54

Hem Intruder narediš še meni tak horoskop, kot ga maš tam zgori za Claudija,.... 15.4.1984, 20:55, Ljubljana, pa če lahk pošlješ na mail
jure.grbec@siol.net
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#8 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 15. oktober 2003, 14:01

Zhivujo!

Astrolog pravzaprav sam izbere primerne objekte. kar nekaj jih je na zalogi. Najvechji so (poleg Plutona) seveda Quaoar in ostali transneptunerji.

Nekaj kentavrjev je zanimivo. Pol pa 'mamo nashe mes'ce (Cruithne, ...), objekt kater nas je skoraj trkal 2003 SQ222.

Seveda ne rabimo vsega, pa je chlovek radoveden, a ne?
Ko odkrijesh nebo kakshno je resnichno, pozabish na saj vech
"navadne" shtose. Vseeno se z "normalno" astrologijo naredi tudi prevech. Che ti shlajfa desno kolo gwatebriga che se gre za
2003 SQ222 ali pa kar "navadno luno". Saj itak nimamo cajta za vse. Jaz sem pred letoma delal z 50 objektov (ni bilo veliko objektov) potem so kentavrje kar enkrat na ... mesec (skoraj) dobili, ... transneptunov je ? 700 ?

... enga po enga. Saj smo imeli Quaoar, a ne, pa vse te shtose.
nekaj pishem (book) I Ching in 360 stopinj, pa she I Ching Aspektarijan, pa Extrazodijakalno Astrologijo. Ne bo me nekaj cajta. Marso bom zhical (opa se ne upam) magar oktagonalno knjigo I Ching (ne vem, kaj vse pishe notr). I Ching seveda lazhje porabimo, pa nam astrologija da bolj natanchni tajming.

Kjer naj se zachne expanzija? Moral' bi direkcije delat pridno nekaj chasa, pa tranzitchke. Potem se vse rashirja. Primeroma Pallas je v Cetus in tamo so tranzitirali ogromen 2002 TX300,
2003 SQ222 in Luna. Vse je to zahtevno. Cheprav je Luna v Cetus, tudi NASA ima konvencionalne longitude. Astrolomski se ponavadi delča z RA/decl, ko delash na mayanski/egiptjanski nachin she meridian, azimut, pa to. Zdej delam novi sistem hish (kotangensi, fant, kotangensi) kater nima M.C., temvech Zenit in "due eastern ascendant", pravi ascendent (denimo Sextant je lahko ascendent). To sicer komplicira zadevo, pa je natanchno kakor gori takjle dolika. nekaj nisem vadil slovenhchino na ta zadnje :eek: Lep pozdrav vsem! claudio

#9 laja

laja
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 68

Objavljeno: 15. oktober 2003, 14:39

Neki nasploh o horoskopih in astrologiji ...
Kej ni zatekanje k tem recem znak neke nemoci.
Naj mi nekdo drug zracuna kaksen sem in kaj mi je storiti.
Kaj vec kot zelo grobih okvirnih okoliscin ti se tako dober astrolog ne more dati. Odstopanja gore dole vedno mogoca. Mogoče bi si blo bolje ozavestiti lastno SVOBODNO VOLJO in ODGOVORNOST.

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. oktober 2003, 14:52

Imas prav, v bistvu, smo pa o tem tolikokrat ze govorili, da sory, ker se ne bom pridruzila tejle debati.
Samo kratka pripombica:
Sploh ne rabis astrologa, da ti pove, da polna luna je ali da ima vpliv, kot tudi ne rabis se pretirano ukvarjati s tem, ali luna sploh je in ali je polna ali ne...
Vendar ce ti izbiras se tako svobodno, si ob oseki ne mores izbrati plime.
(in lahko je zelo svobodno, pa tudi neumno, ce ob pricakovanju plime puscas na obali nekaj dragocenega, kar ti bo plima tako odnesla)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 15. oktober 2003, 14:53

Seveda to velja za one bogove kateri imajo svobodno voljo in odgovornost.

#12 laja

laja
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 68

Objavljeno: 15. oktober 2003, 15:06

Človekova življenska drža in usmeritev nista odvisni od oseke in plime. Če hočeš delati dobro boš tako delal tudi k bod planeti v zate neugodnih konstelacijah. Vse ostalo so pa samo posamezne okoliščine.

In duša brez svobodne volje še ni hodla po tem planetu.

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. oktober 2003, 15:16

Res je - in kmetje in ribici... niso ziveli od drze in naravnanosti, pac pa so bili povezani z naravo in recimo prav dobesedno in dejansko bili odvisni od plime in oseke.
Lahko v zivljenju v situacijah pac zivis, lahko pa v zivljenju do situacij pac zavzemas dolocene drze in naravnanosti.
Lahko pac samo delas dobro. Torej - delaj pac dobro in srecno!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 16. oktober 2003, 17:38

Jaz sem zdaj na Fiziki(fax, na katerem trenutno študiram za nove člane foruma), padel v zono skeptikov, mislim takih, ne ki ne verjamejo, take ki verjamejo da nič ni res,.... taki mi gredo na živce in jih ne spoštujem, pravzaprav sovražim tako kot oni tiste ki verjamejo v astrologijo,,, zategadelj, se že lepo sovražimo, ampak je pa scena, ko namignem na eno dejstvo ki je vsakmu jasno, pa se v njem povsem najde pol pa je tiho, al pa ko mu v karte pogledam kakšen bo teden in na koncu tedna skesan pride in reče res je blo, mislim ej, Marsa, recimo saj bi lohk še koga druzga ogovoril, na to temo, ampak res how do you do it?, kak lohk preneseš vse te skeptike, mislim ej folk je dobesedno programiran da ko sliši astrologija zaviha nos, to je kt bi te že od rojstva učil da je kapitalizem kul, komunizem pa zanič, ali obratno, al pa od rojstva filali da je eidini bog jezus kristus, oče in sin, in seveti duh.... jahve, pa buda pa taki pa sploh ne obstajajo, in tako naprej, verske razsežnosti ima ta skepticizem in verske komponente, nemogoče je prepričat človeka ki verjame v to da ne sme verjeti, v bistvu pa je vera najbolj funadamentalna zadeva, jaz morem zjutraj verjeti da bom prišel do ljubljane na faks, ker sicer se sploh nebi odpravil, tako vsako verjame marsikaj kar ni nujno res, in tako naprej, pol pa k je kaj res pa verjamejo da tega ne smejo verjet, no ja moral sem mal izlit moja čustva ker res mam konflikte s tem, "Aja kaj pa ti delaš, ma ja tko igram kitaro (sogovornik :O: ), šlatam računalnike :O: , pol pa ko povem da se zadnje par let tud za astrologijo ubadam pa :xx!:, je pa res da ene par bejb takoj :2src:, ampak to mi trenutno nič ne koristi......
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#15 laja

laja
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 68

Objavljeno: 17. oktober 2003, 11:24

he he El Ninjo
a to je pa zdaj kar osebnostna struktura če ti astrologija ne potegne
hudo posplošuješ - po nepotrebnem
meni en k... briga ali je nekdo npr. oven in si potem misli da je povsem upravičeno nekolko fanatično zaslepljen ...

zakaj dvom v astrologijo?
ker upošteva samo del dejavnikov, ki v večini primerov niti niso odločilni - ne rečem da nimajo določenega vpliva - le ponavadi niso tisti, ki bi odločili v katero smer se bo nekaj prevesilo
za primer si samo oglejte vašo debato pred vzponom Tomaža Humarja

#16 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 17. oktober 2003, 13:32

Konchno predidem na total "novi" sistem, torej iztok, zapad, sever, jug in zenit. Kdo se hoche z tem maltrat ima na newsgroup: http://puck.dhs.org/ng.html

#17 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 18. oktober 2003, 09:03

Nekak maš prav, vedno sem preveč posploševal, ampak tu mi ni treba.... spet so svetle izjeme (1 oseba med 70..., no pa še jaz, torej 2 osebi... ) tak to je.
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. oktober 2003, 09:27

... padel v zono skeptikov, mislim takih, ne ki ne verjamejo, take ki verjamejo da nič ni res,.... taki mi gredo na živce in jih ne spoštujem, ...

Popolnoma te stekam, El Nino... Tudi sama sem podobno 'nestrpna' do 'skeptikov'...
Nekako jih preziram..
No, ne ravno preziram, a nekako... 'pomilovalen' odnos dobim... se mi zdijo nekako 'ubogi omejenezi' in predvsem se mi zdi precej neumno NE verjeti v nekaj, kar lahko vidis in spremljas.
Obremenjujem se pa nic s tem...
Se posebej hecni pa se mi zdijo skeptiki, ki se pridejo v to se vtaknit nekam.
Kajti mene, ce me nekaj ne zanima in v to ne verjamem, tudi tam videl ne bos.
Tako se morda jaz njim zdim sfantazirana, oni pa meni dolgocasni in omejeni (ceprav me pa sicer zabavajo).
Pa smo vse zmenjeni. :palec:

Eni se pa res zelo razjezijo. :eek: x:o)x x:Dx x:px x;)x :palec:

(mogoce zato, ker so Device po hor., pa jim gre na zivce, ker se jih je skuzilo, ker je napisano nekje - Vi ste pa picajzlasti in jih nekje v notranjosti, ne da bi si to recimo tudi priznali, bockne - potem pa je lazje imeti tako stalisce kot pa sprejeti svoje pomanjkljivosti. In s takim nimas kaj potem - ker je tudi sicer v lajfu navadno tako nedojemljiv in tako kaze ta njegova skepsa tudi na njegov znacaj - pa sploh se nismo pri astrologiji - aja, saj res, morda pa tudi v psihologijo 'ne verjamejo'... x:o)x
On ima samo napade besa, on je samo nenehno v podnu, seveda pa ne verjame v oznake 'kolerik' in seveda se manj v oznake 'Rak' in ce mu bos omenil povezavo, se bo ali skregal ali pa 'v to pac ne bo verjel'.
Morda tudi zato, ker ima nekaksen vecvrednostni kompleks in se mu zdi, da je morda ravno on tako edinstven...

Zanimivost je to (malo chekiraj), da med Astroskeptiki ni veliko Ovnov in Levov (zanalasc ta dva primera, ker ni 'po defoltu' zanimanje) - zato ker so vsi zadovoljni z razlago: plemenit, velikodusen, srcen, kul clovek.
In je seveda logicno, da se jih manj strinja z 'picajzlast', zavisten, hipohondricen..... Neverjetno veliko je namrec astroskeptikov med Devicami in Kozorogi.
Tudi med Raki je veliko astroskeptikopv - presenetljivo - po elementu in vladarju in torej samemu filingu znaka, ne pa tako presenetljivo po tejle moji teoriji, kajti ne sodijo ravno v najbolj energicna znamenja in ker take iscejo in se hocejo tudi kot taki sami predstavljat, jih moti, da je nekje nekdo postekal njihovo skrivnost (kako ranljivi so in kako mehki pravzaprav) in jo zdaj obesa na veliki zvon.

Ma, saj ti pravim, mene pa prav zabava astroskepticizem... Zdajle se smejckam zraven, ko si kakega predstavljam...
To je prav tip ljudi - ki pa je seveda proti temu, da bi se ga vkljucilo v kakrsnekoli tipe... x;)x x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 nada

nada
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 18. oktober 2003, 10:59

Marsa :palec:

Si predstavljaš družino v kateri so ovnica, devičnik, rak, dvojček, kozorog in lev? x:Dx x;)x

Kakšna pa je potem, ko izločiš devičnika.... x:Dx


nada
BODI SVOBODEN, TO JE TVOJE POSLANSTVO!

#20 laja

laja
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 68

Objavljeno: 20. oktober 2003, 12:07

'ubogi omejenezi'

ah Marsa
nekdo ki zna vse svesti na položaje planetov bi pa že lahko našel kakšen boljši razlog za obstoj ubogih omejenežev ....

al misli isto kot jaz al pa zgini s tega foruma - a gre to tko?

sem upala, da se bo mogoče našel kdo, ki bi znal opredeliti kaj astrologiji manjka - kateri so tisti dejavniki, ki bi jih morala dodatno upoštevati, da bi njene ugotovitje bolj zanesljivo odgovarjale realnosti

mimogrede - po horoskopu sem lev




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0