Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kristali in nečista koža


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
25 komentarjev na to temo

#1 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 3. oktober 2003, 05:59

LP!

Zanima me ali kdo ve ali kakšen kristal pomaga uravnovesiti hormone? Imam namreč zelo nečisto kožo, sicer nekaj jemljem po nasvetu dermatologinje vendar bi bila zelo vesela, če si bi lahko pomagala tudi na bolj naraven način. Torej ali ima kakšen kristal vpliv na hormonsko neravnovesje ali ne oz. ali lahko pomaga izboljšati kožo?

#2 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 3. oktober 2003, 07:47

LP!

Zanima me ali kdo ve ali kakšen kristal pomaga uravnovesiti hormone? Imam namreč zelo nečisto kožo, sicer nekaj jemljem po nasvetu dermatologinje vendar bi bila zelo vesela, če si bi lahko pomagala tudi na bolj naraven način. Torej ali ima kakšen kristal vpliv na hormonsko neravnovesje ali ne oz. ali lahko pomaga izboljšati kožo?

Pozdravljena Sara

Sicer imam knjigo o kristalih - vendar ne pri roki, menim pa, da je za čisto kožo veliko pomembnejših stvari, ki jih lahko narediš prej ali pa sproti, ko bi imela terapijo tudi s kristali.

Za čisto kožo je en od predpogojev - čista kri.
To lahko dosežeš z zdravo prehrano -

redna prehrana
uravnotežena prehrana
veliko ustreznih balastnih snovi
pravilno dihanje
nekajenje

Če se boš poleg redne, zdrave prehrane tudi dovolj gibala - menim, da vsaj 5 ur na teden - po možnosti v miru v naravi - brez evforije in naglice, da se ti bo koža že v nekaj mesecih ne samo normalizirala ampak očistila, saj zdrav način življenja tako ali tako usklajuje tudi hormonsko sliko.

Če mi sporočiš tvoj rojstni datum, - v forumu Devetzvezdni KI, pa ti lahko glede hitrejšega okrevanja napišem tudi osebno.

Če imaš težave s kožo celo letošnje leto (od februarja dalje) potem pomeni, da si najbrž rojena v enemu od let 1956,1965,1974,1983 in da si hkrati zelo zanemarila svoj način življenja.

Pozdrav, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#3 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 3. oktober 2003, 08:47

Lep pozdrav Vojko!

Resno mislim, da vzrok za moje kožne probleme tiči v hormonih. Gibljem se dosti in to v naravi-gozd, sprehodi in tek s psom, prehrano imam redno in mislim, da kar precej zdravo. Dovolj sadja, razne solate itd. Kadim ne.
Torej zdi se mi, da so hrana, stres in podobne stvari pri meni le postranske stvari. Nekaj je sicer vpliv dednosti vendar kaj pa ostalo? Verjetno hormoni.

Torej kristali kaj pomagajo ali ne?

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. oktober 2003, 08:58

Hoj, Sara...
Na splosno se pridruzujem Vojku, od kristalov pa si za nosenje (in masazo, v tem primeru masiras predel med ocmi in tilnik) izberi kameno strelo, ki vpliva na harmoniziranje vseh caker, lahko pa si izberes turmalin, granat ali jaspis.
Lahko si ga das (enega od nastetih) ponoci pod blazino, lahko ga nosis na obesku okoli vratu.

Sicer pa je prav za probleme s kozo najbolj ucinkovit Aventurin (in se na Forumu, kjer sem -mensezdi- podala tudi navodilo za pripravo tonika - Aventurin)..
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 3. oktober 2003, 09:15

Hvala Marsa...in oprosti Sara da sem se "pripopala" do tistega...kar je bilo namenjeno tebi... (pripopala=ukradla).

Šla po aventurin (da tudi meni pomaga...da iz pubertetnice - skočim v lepo kožo) ...piše...

Rak-voda 22.6.-22.7.

Rak je kot izvir potočka. Kot vsi vodni znaki je tudi on zelo čustven. In občutljiv. Še najraje se skriva v svojem domu. Boji se pokazati svoja nežna, komaj rojena čustva. Njegov vladar in učitelj je MESEC,KI GA UČI UMTNOSTI MATERINSTVA IN INTUICIJE.

AVENTURIN
je zelen kamen, posut z zlatimi pikicami. Zelena barva deluje na srčni center in odpira vrata do čustev. Zlato svetleče se pikice, ki vsebujejo pirit, prinesejo jasnost in pogum. RAK zelo rad uporablja AVENTURIN, saj mu pomaga prebiti trden oklep, za katerim se skriva nedolžnost. Prinese mu veselje in radost. AVENTIRUN umirja živčno napetost, harmonizira pretok energije, z njegovo pomočjo se zdravijo bolezni srca, pa tudi astma.

No...sedaj pa naj verjamem...ko so informacije tako različne...

Pa bodo spet rekli; verjemi in uspeh bo tvoj.

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. oktober 2003, 09:25

Sanjalica - ko pa prodajajo obeske s simboli astroloskih znamenj, pa gor pise: Rak, Voda, Mesec, Kardinalni, kar so 'dejstva', kateri kamen jim pripises etc. pa stvar osebnega filinga avtorja zapisa, torej: ne jemlji notice na pildku pri kristalu, ki ga kupis, kot zdravo za gotovo oz. kot nekaksen recept.
Kot bos videla, bodo Raku pripisovali tudi Lunin kamen itd...
Aventurin od nekdaj velja za cistilca in kulerja koze.
Jaz ga uporabljam kakih 10 let, izkusnje sem opisala, odlocitev, katero razlago bos 'kupila', pa je tvoja. x:)x :palec:
In seveda Sarina in vsakogar.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 3. oktober 2003, 09:37

Eh, šefinja Marsa - toliko bi lahko vedela...Sanjalica nič ne vzame zdravo za gotovo...

Vedno dopuščam še možnost..., nikoli ne zaprem vrat popolnoma za sabo...in

NIKOLI ne rečem NIKOLI x^x (paradox).

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. oktober 2003, 09:50

Sanjalica, sploh ni niti najmanjsega problema... Jaz verjamem v svoje zadeve, sicer pa sem jaz tudi nekoliko skeptika, ves, ne bos verjela... Samo ce me preprica, me preprica - tega mi nihce ne more vzeti in zato nisem niti najmanj zakompleksana, kar se tice tegale; skepticizma, tako do astrologije kot tudi do drugih zadev, ki jih furam...
Hocem reci, dosti vseeno mi je, ce kdo ne verjame, whatever...
Jaz dam vse od sebe, sem prepricljiva, ker stojim za tem vedno, ostalo pa prepuscam posamezniku...
Meni je vsec tvoja skepsa in vse... kot Uma, ki mi je duhovito brati njene poste, ko si kar predstavljam, kot pri tebi, kako kdaj kaj skepticno gleda... xDDx

Hotela pa sem samo pripomniti; ja, verjamem, da ga pripisujejo tudi za srce, ker je pac zelene barve (*zato bi se mi morda zdelo se bolj logicno, ko bi ga priporocali Levom, npr.). :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. oktober 2003, 10:06

Sanjalica, posebej zate (zdajle sla fotkat, 'svez', svezcat, ceprav z nekoliko manj svetlobe, ker ni sonca oz. je oblacno in temacno zunaj)...

Tale aventurincek je velik cca 2.5x2 cm
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. oktober 2003, 16:08

ka je lep....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. oktober 2003, 16:10

x^x x:)x :palec:

Ti ga prinesem pokazat jutri.. :)
Saj bi ti ga podarila, a ga imamo pri hisi za na posege nosit s sabo (zobar itd.)

x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 3. oktober 2003, 19:28

Marsa...kupila sem si ga :-), še preden si prilepila sliko...že takrat, ko sem izrazila dvom.

Vedno, ko izrazim dvom, je to boj mojih dveh hudičkov; tistega, ki sedi na levi rami in tistega, ki sedi na desni...

Hvala Marsa....imam ga tukaj, pred PC...ko pa grem kam "ven"...pa bo romal v žep... (verjetno bi se moral dotikati kože...)

#13 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 3. oktober 2003, 19:35

Hoj

Sam imam s seboj vedno dve kameni streli - ah imata tudi posebno ime - ki sta iz Grčije, kakih 7 cm dolgi in pastelno temnozelene barve, na eni strani kot kamena strela, na drugi strani se to tanjša v šesterokotni repek - kot dve zeleni ribici.

Ko sem ju zagledal na sejmu v Tržiču, nisem mogel več od njiju.....

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#14 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. oktober 2003, 21:20

Ti ga prinesem pokazat jutri..
Saj bi ti ga podarila, a ga imamo pri hisi za na posege nosit s sabo (zobar itd.)


Besede besede besede, to je najboljše kar je kadarkoli napisal Shakespear, ali izrekel Hamlet....... hehe, to pove vse o ljudeh, preberem prvo vrstico uhuhu xDDx , preberem drugo olala x:Dx , po vejici pa sam še mmmm :sori: .... hehe kt bi mi kdo pokazal tortico mi jo dal za povohat rekel morda pa dam, pa vzame.... rabmo doma :) hee no ja nič ne očitam sam mal humorja probam dat čez človeške navade, bujno domišlijo otroško nepremišljenost.... life is good..... zarad nekaj neumnosti ki jih človek naredi :)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#15 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 3. oktober 2003, 21:41

Ti ga prinesem pokazat jutri..
Saj bi ti ga podarila, a ga imamo pri hisi za na posege nosit s sabo (zobar itd.)


Besede besede besede, to je najboljše kar je kadarkoli napisal Shakespear, ali izrekel Hamlet....... hehe, to pove vse o ljudeh, preberem prvo vrstico uhuhu xDDx , preberem drugo olala x:Dx , po vejici pa sam še mmmm :sori: .... hehe kt bi mi kdo pokazal tortico mi jo dal za povohat rekel morda pa dam, pa vzame.... rabmo doma :) hee no ja nič ne očitam sam mal humorja probam dat čez človeške navade, bujno domišlijo otroško nepremišljenost.... life is good..... zarad nekaj neumnosti ki jih človek naredi :)

:blink: :wOOt: :onfire: :frog: :switz: xbookx

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#16 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 3. oktober 2003, 21:55

x:Dx xegox x:Dx

#17 askrab

askrab
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 5. oktober 2003, 09:12

Pozdravljeni.
Kožne težave so ponavadi povezane z mentalno zasičenostjo naših misli.
Nemir in nepovezanost z naravnimi zakoni so prvi pokazatelji teh težav.
Lahko so tudi sevanja določenih planetov na vašem ležišču in nepravilna prehrana.....
Obstajajo kristali:Smaragd,Safir v kombinaciji z Turmalinom-ali Opalom.
Potrebno je najti vzrok in potem se bi zadeva morala umirit.
Mir in vse dobro!
_________________
Mislite in delajte za dobrobit ljudi!
Za več prašajte kristaloterepavta:
www.kristali.comtron.si
http://www.findial.si/kristali/forum/
Vsem želim lep pozdrav.

#18 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 5. oktober 2003, 14:58

Ti marša ampak nisi mi povedala da je tist kristalček tako svinjsko močen, mislim ene kristale čutim eni so premajhni ta pa prav bum, zjutraj ga mal pogladim pa začutim zelo ostro energijo ma....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2003, 15:02

Saj res... x:)x :palec:
Heh, besede, ha? :vragec: x:px :sniky:

Ni mocen, to sem ti ga jaz zanalasc tako naprogramirala in vse... x:Dx x;)x :palec:

Resno: ni mocen v tem smislu, tako da ce ga mocno cutis, je cisto OK, deluje pa tudi na srcno cakro (zaradi zelene barve, kot smo ugotovili), pa pravzaprav to ni nic cudnega.
Aja - pa se moj je (bil) - pa zato mocen. ... x;)x
Sicer je blag in ljubec, zdravilen in harmonizira.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 6. oktober 2003, 17:31

Ha saj to mislim, blazno sproščam ga mam v bundi v žepu, pa ko oblečem takoj tista mirnost me obide.... hehe, blazna zadeva, dobro res:) najlepša hvala....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. oktober 2003, 18:36

El Nino - prav vesela! x:)x :palec:

Sicer pa - lahko si naredis tudi eliksircek - das ga v vodo in zjutraj jo spijes (dbest za kozho in vse zivo, baje pa naj bi ugodno vplival tudi na oci... harmonizira custva, predvsem umirja razdrazljivost...).
Pozabila pa sem poudariti, da je izjemen proti bolecinam (to sem najbrz omenila v temi, kjer govorim o aventurinu - bom tudi tja slikico dala).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 9. oktober 2003, 20:46

Eliksircek a?, hm bom probal tole, kaj pa če bi dal not še oniks, kako se pa to meša, ta tud da je za oči... (jaz pa mal kratkoviden, premal za očala, dovolj da se da zmerit....) hehe, pa za kožo ja kul, kul, čeprav pravzaprav zadnje čase nimam tok problemov s tem, hm to dela vegeterjanstvo, al pa slučajno ne jem že nek časa čokolade, hm eliksircek, ok grem natočit, celo noč praviš..... to bo odlično zdej da mal harmonizira k mam tako težavno luno (heh, s o s l o l s k l l k s) (če kdo to razvozla je ali pozoren na to kaj pišem drugje ali car, v vsakem primeru nekaj posebnega)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#23 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 10. oktober 2003, 08:07

Bootoms up... hm zanimivo ja okus ma po vodi :)................................................................................
...........Hm Pocutim se odlicno, kot bi spil kozarec vode... naj razumem tole, koščki kristalcka se raztopijo v vodi in otem skupaj z vodo vstopijo v moj organizem, ampak resno razen placeba ne čutim dosti, najbrž nisem umirjen in ne vem kaj naj iščem..... hm bom jaz tole pil kak mesec vsak dan pol bom pa iskal spremembe, v vsakem primeru kozarec vode zjutraj je dober za telo.... tak da še mal rudninskih snovi in mineralov nikol ne škodi, če jih je preveč pa jih itak izloči telo...... grem jaz kaj pojest, bi pa ta čas mal poglejte forum, mejte se lepo in tako naprej, pol bom pa že nazaj....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#24 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. december 2003, 23:21

Mal bom pokomentiral tole stran, če dovolte:

Vojko: Tista dva kamna, ki ju nosiš s seboj, sta najverjetneje prasema - prasem je sicer drobnokristalni kremen, le na Serifosu v Grčiji pa so ga našli v obliki in barvi kristalov, kakršne si opisal.

Sanjalica: Tisti opis avanturina je verjetno iz kakšne trgovine. V avanturinu ni pirita. Gre za kremen, z vključki fushsita (sljuda), goethita in hematita.

Askrab:Da nečisto kožo povzroča mentalna zasičenost, ti dam precej prav. To je povezano s tretjo čakro in pri nečisti koži tretja čakra praviloma ne deluje pravilno. Poleg krepitve tretje čakre (lahko tudi s kamni - npr. citrinom), za uravnavo telesnih fluidov priporočam tudi eliksir iz granata (grosular).
Pri teh stvareh so eliksirji bolj učinkoviti, ker nastajajo problemi, ki se manifestirajo na koži, v notranjosti telesa. Precej ql eliksir za razstrupljanje pa je tudi hrizoprazov.

El Nino: Pri eliksirjih ne gre za to, da se v vodi raztaplja kamen, temveč za to, da se voda navzame vibracij kamna. Najbolj intenzivno se ga navzame zmerno topla voda, zato je taktika, ko ima kdo kozarec v hladilniku, notri pa kamen, brca v temo. V hladni vodi kristalne rešetke vibrirajo sila šibko in od sebe (v vodo) ne dajo kaj dosti.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. september 2005, 17:44

Kaj pravis o vplivu kalcita (predvsem zelenega, pa tudi rumenega) na kozho, Nosorog?

Sama imam dobre rezultate z masazho (z obema, vendar nekak... boljsi filing mi je z zelenim), nisem pa delala eliksirja oz. tonika.

Res je, da je tu postavljeno 'necista kozha' (kar pomeni najveckrat mastno in morda aknasto se malo), sama pa imam 'cisto' (xDDx) oz. prej suho kot mastno (morda je kak point, zato povem), vendar sem hotla poudarit pozitivne ucinke na kozho...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0