Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako naj se discipliniram


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
31 komentarjev na to temo

#1 zzz_333i

zzz_333i
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 11. november 2003, 10:05

Pozdravljeni!

Imam veliko težavo in sicer to,da sem izredno nedisciplinirana oseba. Zdi se mi, da taka nisem od vedno, recimo, da se je vse začelo v srednji šoli. Najprej se je pokazalo na uspehu, ki je iz odličnega padel na dobrega, potem pa v vseh vidikih mojega življenja.
Vsak dan si poizkušam zastaviti nekakšen načrt oz. seznam opravil, katera bi morala biti že zdavnaj opravljena, potem pa, ko bi stvari v bistvu morala izpeljati... popustim in ves dan gre v nič.
Zdaj sem študentka in po pravici povedano me skrbi, da ne bom doštudirala...
Zdi se mi, da je toliko lažje popustiti, kot pa se potruditi da bi nekaj dosegla - očitno nisem samo nedisciplinirana ampak tudi lena :V: . Rada bi se spremenila, ker tako enostavno ne gre naprej.

Kako se torej naj discipliniram?

Lp

#2 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 11. november 2003, 10:41

Huh, tale je pa dobra. Neke podone težave imam zadnje čase tudi sam. :o|o:

Bo treba razmislit. :inocent:

#3 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 11. november 2003, 10:46

:vragec:


shibo v roke...
pa samga sebe chez svoja kolena...
pa 25 po nagi ritki....



666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#4 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 11. november 2003, 10:49

Dobro vprasanje.. tudi jaz sem nediscipliniran.. samo mogoce je ena razlika med nama.. Meni je to vsec.. x:px x:px
Drugace sem pa vcasih izredno nediscipliniran.. tako "sovrazim" disciplino, da verjeti ne mores... Ko se pojavi glagol.. morati... se vse konca.. Svoje svobode, da sem kar sem.. ne glede na druzbo in zazeljene discipline.. ne dam.. Lahko me zaprejo.. pa bom pac tam nediscipliniran.. Lahko umrem.. in mislim ,da bom se vedno nediscipliniran..

To kar je zate problem.. je zame vrednota x:)x

Sicer... ze si ze zacela studirat.. to koncaj.. Ampak ne delati nacrta iz dneva.. To ne bo delovalo.. Lahko zamudis marsikaj, kar pride spontano. Spontanost.. gres pac kamor te potegne.. brez posebnega cilja in namena.. Nisi ti tukaj, da bos postavljala cilje. Ti zivis.. nimas casa postavljati cilje.
Ce si discipliniran.. potem je potrebno se naucit neke manire.. ne mores se gol plesati po travniku.. ali po cesti.. ker te lahko kdo vidi.. in te imenuje nedisciplinirana.. Kaksen policaj te bo opazil in te vprasal.. "Kaj je s teboj clovek? Zakaj pleses in pojes po cesti? A si morda bolan? Zakaj ustvarjas prometno zmedo.. Nehaj.. drugace te bo potrebno zapreti. Ne spostujes druzbe.. mascevati se ti bomo morali.. bla bla.. "

Kako se torej naj discipliniras? Aha.. zdej se mi je posvetilo... Sej disciplina je lahko tudi dobra.. recimo, ce se nekdo base s hrano.. se je res treba malo disciplinirat.. samo to je drugacna disciplina.. hee.. Samo to ni mozno, da se zgodi, kadar delujes spontano in s tokom zivljenja.. ker enostavno nimas teh potreb po basanju..
Ves kako se lahko discipliniras? ZALJUBI SE!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#5 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 11. november 2003, 10:56

Huh Tjazy :palec: , zdajle si mi pa dal za mislit. Morda pa je to to - osvobajanje starih vzorcev, omejitev ... karme ? :inocent:

Hmm, morda pa bi res moral početi kaj drugega v svojem življenju. xscratchx x:Ix

#6 jess

jess
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 11. november 2003, 11:17

Lenoba je strah pred neuspehom.
Se ti je mogoče začelo to pojavljat,ko si hotela nekaj doseči,pa tega nisi dosegla,npr,si na faksu na katerem si že od nekdaj hotela biti?
Mogoče se imaš predobr v življenju.Če so te do zdaj doma vseskozi financirali,nudili topel dom,obleko,hrano,..in ti za to ni bilo treba nikoli nič postoriti oz nikoli služiti?
Mogoče preveč težiš k popolnosti in zato raje prej odnehaš?
Mogoče se nimaš dovolj rada,nimaš dovolj samozavesti,neveš kakšne so vrednote v življenju?
Najprej najdi vzrok.

Pred očmi imej kasnejše zadovoljitve,npr ko opraviš faks bo zih sledila dobra služba,udobje,finance.Kar pomeni,da moraš že zdaj šudirati in hoditi na vaje,predavanja.
Napredek se bo pokazal le v primeru,če le ne nehaš poskušati in da pri vsakem spodrsljaju,popraviš tisto,kar si se naučila pri prejšnjem poskušanju.
Imej vsaj en hobi,ki te zanima in vztrajaj pri njem vsak dan.
Pomagaj si z anfirmacijami,meditacijo. x;)x

#7 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 11. november 2003, 11:21

Imej vsaj en hobi,ki te zanima in vztrajaj pri njem vsak dan.


Nediscipliniranost na primer... x;)x
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#8 zzz_333i

zzz_333i
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 11. november 2003, 11:43

moj partner pravi, da sem prevec zahtevna do sebe. Kar je res, vedno bi rada, da je vse popolno...
Glede studija, ni ravno kar sem si vedno želela (v bistvu si nisem kakšnega študija preveč želela...) ampak to mi je pač najbolj blizu.
Bom poizkusila s kakšnim hobijem...

#9 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 11. november 2003, 11:59

Kaj pa to pomeni, da je nekaj popolno? Vecina isce in hoce neko popolnost.. jaz pa sloh ne vem kaj to je... Kako bi bil srecen, ko bi to vedel.. potem bi tudi jaz mogoce lahko strmel v isto smer.. x:)x
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#10 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 11. november 2003, 11:59

zzz333i! Za takšno boleznijo, kot jo imaš ti, boluje kar veliko ljudi. Lahko bi rekli, da gre kar za pandemijo.

Kar zadeva tvoj študij, je pa takole:

Če misliš, da boš študij uspešno dokončala, imaš prav.

Če misliš, da študija ne boš uspešno zaključila, imaš tudi prav.

Vse je namreč odvisno od tega, kaj verjameš. Če verjameš, da si sposobna diplomirati, boš zbrala dovolj samozavesti in volje, da boš tudi res diplomirala. Če pa verjameš, da študija ne boš zmogla, potem boš tudi v resnici omagala še pred koncem. Vse v našem življenju, uspehi in neuspehi, se spočne med obema uhljema.

Le verjemi v uspeh in zgodilo se bo!
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#11 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 11. november 2003, 12:03

A je to uspeh, ce koncas studij? A je neuspeh, ce ga ne koncas?

Ce verjames, da studija ne bos koncal.. potem pa ga koncas.. je to v bistvu neuspeh.. Ne mores si vec zaupati.. prevaral si se.. nekaj kar si najolj verjel, te je pustilo na cedilu..

Uspeh - neuspeh.. ta relacija mi nekak ni prevec pri srcu.. Me prevec spominja na dobro in slabo..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#12 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 11. november 2003, 12:51

Tjazy, ti si strokovnjak za zapletanje enostavnih stvari. Če bi bilo tekmovanje med komplikatorji in bi ti zmagal? Bi bil to uspeh ali neuspeh?
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. november 2003, 12:53

x:Dx x:o)x x:Dx
x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 11. november 2003, 13:54

Ja, zdi se mi da Tjažy tukaj v zadnjem odgovoru bolj zagovarja ne-disciplino kot pa jo razlaga, oz. kaj narediti, da bi jo človek odpravil.
Se potem čudim kako so ljudje takšni, da obljubijo, pa ne stojijo za svojimi besedami, govorijo pa ne izvedejo tistega izrečenega....
Velikokrat sem se vprašala, ker imam opravka z veliko ljudmi, kako enostavno kar pozabijo nekaj kar so sveto obljubili, da naredijo? Se sploh ne sekirajo! Jim ne moreš verjet na besedo, da bo tisto res, kar izustijo! Vsa sreča ker se ne prištevam med vse te ki sem jih zgoraj naštela.

Svojo disciplino treniram tako, da , ko se zavem, da me vleče (nedisciplina) stran se enostavno odločim, da to storim tudi, če nimam najmanjše volje za to, ko je gotovo sem vesela, da sem se poslušala, ker je to moj uspeh nad dnevom in nad življenjem na sploh. Zdi se mi, da ima potem življenje nek smisel, kam bi pa prišli, če se nebenemu ne bi nič dalo. (če bo, bo, če pa ne bo, pa tudi dobro) :xx!:

"Ni umetnost narediti tisto kar imaš rad, ampak narediti tisto kar nimaš rad" (to sem nekje prebrala in mi je všeč)


LP!

#15 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 11. november 2003, 14:17

Tjazy, ti si strokovnjak za zapletanje enostavnih stvari. Če bi bilo tekmovanje med komplikatorji in bi ti zmagal? Bi bil to uspeh ali neuspeh?


To bi bil uspeh.. zaradi neuspeha.. x:px x:px
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#16 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 11. november 2003, 14:35

Mah ne zagovarjam nedisciplino.. ne zagovarjam pa niti disciplino.. odvisno kaj je s tem misljeno..
Zagovarjam disciplino v smislu.. biti zvest sebi.. poslusati sebe.. ne padati na finte drugih.. in na finte UMA.. kamor vsekakor spada tudi lenoba, cilji, obljube.. in podobno.
Ne zagovarjam pa druzbene discipline.. ravnati se po vzorcih druzbe.. in bla bla...
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#17 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 11. november 2003, 16:20

..VZAM SI LETO DNI FREJ, PA SE SEŠTEJ

#18 laja

laja
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 68

Objavljeno: 11. november 2003, 16:32

tud mene zadnje čase lenoba daje
sam spala bi
kvečjemu še kaj brala al gledla TV

kaj pa vem
dejanja pokažejo kaj si nekdo resnično želi - ne besede al želje

ne čas si len pol pa naenkrat več nisi

jaz nameravam tokratni napad premagat s kakim šprtom
vsak večer mal neki potrenirat pa tud zjutraj ko se vstanem

Tjazy ti si me pa Witgensteina spomnu
meje mojega jezika so meje mojega sveta

#19 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 12. november 2003, 07:44

Ce koga daje lenoba.. si naj nabavi psa.. Pol pa ni vec izgovorov.. Vsak dan vsaj 2x na sprehod.. pa igrat se z njim dokler je mlad.. pa za hrano skrbet.. In se brez-pogojne ljubezni te lahko nauci. To vsak pes obvlada. Kadar-koli prides domov.. te je vesel. Tudi ce ga kdaj naderes.. te ima se vedno rad.. Tudi ce pocrkljas kaksnega drugega psa.. kuza ostane enak.. se vedno te ma rad..
Definitivno te nauci discipline.. Kdo je to Witgenstein?? x:)x
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#20 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 12. november 2003, 07:45

Meni tudi ni všeč, če imam obdobje lenobe. Zdi se mi neumno metati stran čas, pa se prekladati iz enega kota v drugega, pa nič pametnega početi. Pa še bedasto se počutim v taki situaciji. Resda se mi to redko zgodi, ampak vseeno.

Glede na to, da ne študiram več, včasih pospravljam, berem, grem na sprehod, kaj drugega počnem, saj ni važno, samo, da se brezvezno ne dolgočasim in počnem nekaj, kar me izpolnjuje.

:hepko:

#21 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 12. november 2003, 15:12

Ni problem lenoba, niti nediscipliniranost,...problem je nezainteresiranost.
Glej naprej, če se le da,...

#22 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. november 2003, 20:22

..RES je ,ja

#23 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 12. november 2003, 22:27

Jaz sem tud nekje tam....
Poleti sem se odločila, da bom tekla vsak dan.... pa sem 14 dni potem pa..... BUF ne ljubi se mi več. Kljub temu, da se zavedam, kako čudovit občutek je ko veš, da si nekaj dobrega storil zase, kljub čudovitemu počutju po teku.... NE se je treba prištimat!
Odločila sem se tudi, da ne bom več kadila.... zdržim 20 dni, pol pa..... kaj pa mi bo en škodil.... evo pa spet kadim.... BLJEK
Dela nikoli ne opravim povsem do konca...... Ko likam, pustim vsaj eno cunjo za naslednjič.... ko pomivam, pustim vsaj en kozarec za naslednjič...ko jem, pustim vsaj en grižljaj na krožniku itd.
Vse to me blazn mot, nardim pa bore malo za to, da se poboljšam!
Pa še na otroke sem prenesla to! :xx!: :xx!:
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#24 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 13. november 2003, 10:14

Joj, Naky, moj je tudi puščal en sam grižljaj na krožniku, pa sem penila, naučila sem se, da ga enostavno vržem v posodo za kokoške od stare mame-grižljaji so se nehali puščati sami od sebe.
Moj dogovor z menoj, da grem tudi pozimi enkrat na teden v hrib za dve uri pa še kar drži, vprašanje je kaj bo ko bo zjutraj - 15. No v mislih se veselim tega, ker bom šla tudi po mrazu, samo nobenega takega bučmana ni več v naši družini, da bi šel z menoj-mogoče brata nahecam!

LP! x;)x x^x

#25 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 13. november 2003, 10:26

Bučmani so v Afriki, zato takšneha sigurno ne boš prepričala, je preveč mraz za njih, boljše išči Skandinavce x!x xDDx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0