Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Urinoterapija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
151 komentarjev na to temo

#101 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 21. februar 2005, 08:20

Se opravičujem, ker se tolko časa nisem javila, a sem imela gripo.
Moram povedat, da sem nad terapijo res malo razočarana. Koža se mi je že skoraj popolnoma sčistila, a sedaj pred dvema dnevoma mi je spet nametalo nekaj malih novih. Saj ni hudo, a bila sem tako razočarana, ker sem upala, da imam zdaj mozoljčke pa res pod kontrolo! Najraje bi kar prekinila, samo to ni nobena ustrajnost, ker je vseeno boljše kot pred terapijo.
Dajte mi kakšen nasvet, prosim.

#102 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 21. februar 2005, 09:05

Oj Stane!
Sem ti skoraj pozabila odgovoriti. Pijem le jutrajnji urin cca 2 dcl, na dveh kozarcih sem bila le par dni, dokler nisem zbolela. Obraz pa si umivam 2xdnevno.

#103 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 23. februar 2005, 21:14

sej :D js mal sem bral tole :P men je čist sumljivo :) (prosto po stanetu) da ej vsa skrivnost v soli... :D evo te mamo premal :P tud opis zdravilnosti ssoli pa urina je zelo podoben, tud večinoma je urin če odštejemo tiste ljubke bakterijce (o teh mal naprej) slana voda... tko da dael resnice je tukaj... potem so pa še bakterije teh je ziher kar nekaj.... no men se zdi da z moderno obdelavo hrane uničimo vse take blage bakterijce, med katerimi jih je veliko ki mrbit tud kaj koristijo seveda mamo pomanjkanje tega z mal urina bi se hitr dalo to dodat :D kar se tiče zunanje uporabe, sem skor ziher da razen soli ki je v urinu ni nobene pametne učinkovine :) no tko se men zdi... :D xnckrivx mrbit je čist kaj tretjega...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#104 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. februar 2005, 21:23

<{POST_SNAPBACK}>Oj Stane!
Sem ti skoraj pozabila odgovoriti. Pijem le jutrajnji urin cca 2 dcl, na dveh kozarcih sem bila le par dni, dokler nisem zbolela. Obraz pa si umivam 2xdnevno.

Urin ima zaradi dialize krvi v ledvicah, kakšen odstotek nižjo koncentracijo soli kot je v krvi, torej recikliraš kakšen gram in pol soli iz 200 gr urina. Lahko, da je to ravno tista mera, ki ti dnevno primanjkuje v hrani, če so učinki vidni.
Poskusi več in boš videla.
Če bo preveč, se ti bo tako ali tako uprlo, tako, kot se ti upre presoljena jed.

#105 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. februar 2005, 21:44

<{POST_SNAPBACK}>sej :D js mal sem bral tole :P men je čist sumljivo :) (prosto po stanetu) da ej vsa skrivnost v soli... :D evo te mamo premal :P tud opis zdravilnosti ssoli pa urina je zelo podoben, tud večinoma je urin če odštejemo tiste ljubke bakterijce (o teh mal naprej) slana voda... tko da dael resnice je tukaj... potem so pa še bakterije teh je ziher kar nekaj.... no men se zdi da z moderno obdelavo hrane uničimo vse take blage bakterijce, med katerimi jih je veliko ki mrbit tud kaj koristijo seveda mamo pomanjkanje tega z mal urina bi se hitr dalo to dodat :D kar se tiče zunanje uporabe, sem skor ziher da razen soli ki je v urinu ni nobene pametne učinkovine :) no tko se men zdi... :D xnckrivx mrbit je čist kaj tretjega...

Napreduješ po malem x:Dx

#106 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 24. februar 2005, 11:47

Hvala Stane za nasvet, podporo.
Sem ugotovila (in tudi nekaj ljudi mi je že reklo) da imam najbrž alergijo na kakšno hrano. Namreč koža se mi je po tej terapiji kar očistila in potem čez noč (dobesedno) mi je spet nametalo mozoljčke-a vedno in samo po bradi. Sedaj ugotavljam in iščem krivca...Sumim na mleko oz.živalske beljakovine....mogoče sem na napačni poti, a urinoterapijo še vedno izvajam.

#107 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. februar 2005, 11:53

joj Bomboncek, nisem videla nic vec pol... pa se mal si... zaklicala na pomoc... :|
Ne vem kaj naj recem..... ali je to od gripe, pa se pac se dodatno kaj cisti, ko se je not prej nabiralo ali kaj takega, cisto mozno pa je seveda, da je alergijsko (sploh pa zdaj, v tem obdobju, je moznost tega se vecja).
Moras skenslati cokolado in kavo, po mojem, ni druge.
Pa mleko skenslaj oz. nadomesti z jogurti ali se bolje, pij kefir in podobno.

jasno je, da MORAS pazit na prehrano, pa ne glede na to, kaj kje napisejo - saj ti sama logika pove.

ja, mal se vztrajaj. :palec: xcrossfingx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#108 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 24. februar 2005, 12:43

Oh Marsa tako nesrečna sem. Ravno sedaj sem gledala mojo kožo na bradi, ker je problem samo tam. :sad:
Nevem, res nevem....mislim, da bi se moralo po enem mesecu od terapije kaj poznat, čeprav je bilo že dobro (in to zelo).....potem pa kar čez noč tisoč novih....
Sigurno pa bom pazila na hrano kar se da...Marsa rekla si da moram tudi kavo izločit, to mi je nekoč rekla že ena prijateljica(medicinka), da mi mogoče kava dela to...Ampak jaz jo pijem samo enkrat dnevno, kar pa je lahko tudi dovolj, a ne? Sem pa "mlekarca", kar je mogoče drugi razlog. Kar nekaj ljudi mi je namreč reklo, da so mozolji na bradi posledica alergije na hrano...če je temu tako je potem logično, da mi urinoterapija ne more pomagat, dokler ne dobim povzročitelja....Joj kolko nakladam..

#109 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. februar 2005, 12:52

ne tolk prezhat na tiste mozoljcke... :|| Poznam tole, sem imela alergije, in se je ena pikca pojavila, sem letela gledat, povecevalni shpegli in taksno, so rekli, kaj se ufuravas, saj ni nic, jaz pa sem VEDELA, da se je zacelo in se razvija.. in, ohh, grozno... grozno no, pa se na obrazu pa vse... pa puder gor, snemanja, vse... tumach!
Ampak ipak je tud psiholosko, ko tam brskas in chekiras skoz, ali so rezultati, ali je mozoljev 13 ali 15... in taksno... :\

Saj ne sam zarad alergij, Bomboncek - mleko tudi zasluzuje, sploh ni dobro pretiravati...
Kava... hm, ok, kao, ena dnevno, vseeno pri taki terapiji nisem za.. ce se le da bi tud to skenslala, vsaj da vidis, ce ne probas, ne mroes vedeti.
Prav tako z mlekom.
Ja, vem, jaz sem tud se kar 'mlecna'...
Idealno bi bilo, ce bi bila skoraj izkljucno na sadju/zelenjavi.

Drzi se! xcrossfingx

Ne bit nesrecna, saj je samo eno obdobje krajse, ves kolk si jih ze skoz dala. xyesx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#110 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 24. februar 2005, 13:08

Hvala, res hvala ti Marsika.

Sedaj bom res pazila na hrano, kot mi ti svetuješ: sadje, zelenjavo, dodala bom malo žit, pa nič mleka in kave, sladkorja....in bom vztrajala pri urinoterapiji, kožo pa bom čim bolj pri miru pustila in misli nekam drugam preselila....

Tokrat bom zagotovo uspela.

Potem se javim in povem.

P.S. Še nekaj. Mogoče pa terapija deluje, ker se mi sicer koža vmes ne bi popravila tako zelo...mogoče je bila res gripca kriva....??Bomo videli.

#111 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. februar 2005, 13:11

<{POST_SNAPBACK}>.... sadje, zelenjavo, dodala bom malo žit, pa nič mleka in kave, sladkorja....in bom vztrajala pri urinoterapiji, kožo pa bom čim bolj pri miru pustila in misli nekam drugam preselila....

xokx xyesx

... deluje, ker se mi sicer....

to, positive attitude, ce se ze gres. xupx

xcrossfingx :detelca:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#112 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 24. februar 2005, 13:18

Bombonček, mogoče pa se pripravljaš na menstruacijo?
Držim pesti, da ti uspe :palec: xsrcx

#113 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 24. februar 2005, 13:30

Lepo Selene da si se tudi ti oglasila. Vsaka lepa beseda me dvigne...
Ne nič menstruacije, saj ravno to je hecno, ker mi je mozolje vrglo ven,ko je ta šla že mimo. Čudo sveta, kaj hočemo.

#114 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 24. februar 2005, 14:18

Mah Bombonček, itak da te podpiram tudi jaz... nekaj razmisli, a si v zadnjem času imela kakšno frko ko si se ful bed počutila, psihično... jaz imam s tem štalo, pa ne tolko s kožo kot z lasiščem, pa s svinjino, bog ne daj, da bi kakšno klobaso pojedla...

#115 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 24. februar 2005, 15:00

Če prav dobro premislim je po moje na koncu le malo kriva gripa, ki me je za en teden spravla v posteljo...in ker je moja šibka točka koža se vse gor na njej pozna...to me grozno jezi, ampak tako pač je....Če ne pa se psihično v tem času nisem počutila slabo.
Nekoč mi je ena bioenergetičarka rekla, da imam tako občutljivo kožo, da se mi vsaka sprememba v telesu, psihi itd. pozna na koži, to je dejstvo, samo sprejet tega nočem in krivim ves svet.

#116 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 24. februar 2005, 15:20

tole mozolji gor mozolji dol..
itak hm a je kdo brez njih? Moja puberteta že zdavnaj passe.. pa še kr.. ampak jem pa kar mi paše.. itak bi bli vseen, če pa bi se pr hrani pazla bi si še bolj po faci šarila, joj kak bi ena čokolada pasala :wOOt: , mislim ja, fajn se držat, pa določenih stvari manj uživat, sam če jih pa čist črtaš, jih itak za dolg ne moreš, pol se pa NAŽREŠ, pol pa butne ven vse ko marjetice pomladi.. :inocent:
Mushi

#117 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 24. februar 2005, 15:33

saj ne vem, mogoce je cisto mim, ampak a si poskusila s kaksno dobro kozmeticarko? jaz sem imela namrec podobno tezavo in grozno slabo prvo izkusnjo s kozmeticarko. pa sem si sama nekej pedenala, potem pa so me na sreco prepricali, da naj vseeno se enkrat po desetih letih poskusim in ti garantiram, da se je bistveno izboljsalo. skoraj na popolno. samo sem hodila res enkrat mesecno na ciscenje in zamenjala kozmetiko. pri meni so se pojavljali skoraj vedno na istem mestu in cim so mi malo hormoncki zanihali....sem bla ze kot *cvetoca roza* x:Dx . tako da, ce imas moznost in, seveda denar (ker koneckoncev je to 7 cukov na mesec) mogoce poskusis s tem. ce te zanima ti posljem na OS telefonsko svoje kozmeticarke.
sicer pa: a h ginekologu hodis redno?
in xcrossfingx zate
in :medal: za tvojo voljo in pogum.

#118 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 24. februar 2005, 15:40

Oj LEA!
Kaki lepi smeškoti!Thanks!
Sem hodila k kozmetičarki, eni kar dobri, pa sem celo kolekcijo od Dermatologice uporabljala-rezultat KATASTROFA. To sem počela celih 8 mesecev in na koncu jih je postajalo vedno več. Potem sem pristala na kontracepcijskih Diane 35, ki so mi kožo sicer pozdravile, razen kože na bradi, potem sems tabletami prenehala in koža je še vedno čista, razen brade-kot da ne spada zraven. Res je hudo, ni da se delam samo boga tukaj na forumu.
Lahko pa mi sporočiš tvojo kozmetičarko, samo jaz sem iz goriškega konca.

#119 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 25. februar 2005, 08:36

<{POST_SNAPBACK}>
Lahko pa mi sporo?i? tvojo kozmeti?arko, samo jaz sem iz gori?kega konca.

ja, potem pa je najbrz brezveze, ker ni iz tvojega konca.

sicer pa: drzim pesti zate!

#120 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. februar 2005, 09:44

<{POST_SNAPBACK}>Hvala Stane za nasvet, podporo.
Sem ugotovila (in tudi nekaj ljudi mi je že reklo) da imam najbrž alergijo na kakšno hrano. Namreč koža se mi je po tej terapiji kar očistila in potem čez noč (dobesedno) mi je spet nametalo mozoljčke-a vedno in samo po bradi. Sedaj ugotavljam in iščem krivca...Sumim na mleko oz.živalske beljakovine....mogoče sem na napačni poti, a urinoterapijo še vedno izvajam.

Tebi se je verjetno zgodilo le to, da tvoj urin vsebuje vedno manj soli in zaradi tega se tudi učinek zmanjšuje.
Uživaš v tem času, ko delaš urinoterapijo kaj manj soli?

#121 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 25. februar 2005, 14:39

Stane

V bistvu nikoli ne uživam veliko soli, razen eno obdobje sem prakticirala s himlajsko soljo.
Ampak v teh dveh knjigah o Urinoterapiji pa piše da moraš odstranit sol. Vem, da je med soljo in zdravo soljo velika razlika, to piše tudi v knjigi Himalajska sol.

#122 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. februar 2005, 15:48

<{POST_SNAPBACK}>Stane

V bistvu nikoli ne uživam veliko soli

Se ne spomnim, verjetno sem ti pa tako diagnozo na začetku tudi sam postavil. Večina tvojih problemov izhaja iz pomanjkanja elektrolitov, nisi pa nobena izjema in ti tudi urinoterapija ne more dosti pomagati, ker tudi v tvojem urinu ni soli.
In, če imaš resnično tak odpor da kakršnekoli soli, tudi do himalajske, ki je naravna kamena sol, potem ti ne preostane drugega, kot da preideš na presnojedstvo, da se izogneš bolezenskim tveganjem.

#123 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 4. marec 2005, 17:02

bomboncek,
dobro kozmeticarko v gorici poznam jaz.
ce zelis, dobis stevilko.

sploh ti pa hvala za vsa javljanja in odgovore, sem bila tui jaz bolana vmes malo, zdaj pa
imam ogromno dela, ne utegnem brat tu veliko.

dekle, drzi se in mislim, da ti je pomagalo, ti pomaga, ce je bilo tako zelo bolje.
najbrz je res se kak drug faktor za ponovni pojav slabe koze.
ne pozabi na letni cas, vreme...itd. zna biti tudi stres itd.
mozolji grejo proc, ce jih ignoriras x;)x
ne se toliko poglabljat vsak dan v vsako spremembo - to je tako, kot ce zelis shujsat in se
vsek dan tehtas....nepotrebno in ne deluje dobro v nobenem smislu. to je vsaj moj nasvet,
sicer ga nisi prosila, ampak... x:Ix
pa brez zamere.
ce ti ne pase vec, pa ne delaj vec.



:palec: :palec: :palec:


xsrcx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#124 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 11. oktober 2005, 08:49

Valkira, super da si tole spravla v ospredje! Si bom prebrala! :palec:
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#125 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. oktober 2005, 08:54

<{POST_SNAPBACK}>Valkira, super da si tole spravla v ospredje!

xyesx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0