Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

sLOVEnija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
47 komentarjev na to temo

#1 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. december 2003, 22:13

Zanima me, če ste ponosni, da živite v Sloveniji..upaš napisat zakaj....

#2 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 9. december 2003, 22:33

:vragec:


zato, ker je slovenija ena redkih drzhau, kjer si predstavnik stranke upa na javni televiziji recht, da je slovenceu v sloveniji 94%, in da le ti lahko odlochajo o drzhavljanskih pravicah drugih (beri 6-ih%)...in prav je tako!


zato...


666 domoljubnih :vragec: -ou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#3 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 10. december 2003, 02:38

xrolleyesx zato ker je slovenija resnično OAZA v mnogočem,glede katastrof, vojne in ker je tu na malem prostoru že toliko ozaveščenih ljudi in ljudi ki so na tej poti .to so opazili že tujci in zato je to ne majhna ampak velika država...in še večja bo .ko .... :2src: x:o)x

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. december 2003, 10:32

Nekje sem ze napisala nekaksen slavospev Sloveniji... x:)x Mislim, da je bilo v Cebelarskem forumu nekje.

Ja, oaza, vse na broju na majhnih razdaljah, morje, gore, vse.
Nekaj posebnega. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. december 2003, 14:16

:vragec:


SLOOOOOOVVEEEENIIIJAAAAAAAA zemlja mog snaaaa....
kdo zhe to poje??? x:Dx x:Dx x:Dx x:o)x x;)x



666 zlobcijeu....tralaala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. december 2003, 14:18

x:Dx x8Dx :palec:
Pa se dbest komad je! x^x :palec: x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. december 2003, 14:34

:vragec:


shtos je glih v tem,
da so d'best stvari najbolj ironicne.... x:Dx x;)x



666 pesimistkou...
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#8 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 10. december 2003, 22:29

Čeprav je vse svinjsko drago, glede na naše plače, sem zadovoljen da živim v deželi gora, prelepih jezer, gozdovi in livade, prelepa reka Soča, hmmm ja sodelavci iz zahoda pravjo da nimamo kaj nergat nad svojo državo, ker je na zahodu še hujše. Še posebej Angleži izstopajo, pljuvajo po svoji kraljevini in komaj čakajo da si kupijo nepremičnine tukaj v Sloveniji. Nočejo nazaj v Anglijo. S sabo so pripeljali tudi družine.
Ja sam ka mali pao s lipe

#9 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 14. september 2004, 21:06

Slovenija je dezela gozdov, saj vec kot polovico (54%) ozemlja pokriva gozd. Najnovejsi satelitski posnetki kazejo, da gozdovi pokrivajo že skoraj 60% nase drzave. Gozdnatost Slovenije je tako med najvisjimi v Evropi. Najvecje gozdnato obmocje sega od Trnovskega gozda blizu meje z Italijo do reke Kolpe na juzni meji s Hrvasko. Slovenija ima zelo razgiban relief, je tudi raznolika in pestra, vendar je zaradi obcutljivega kraskega sveta in hribovitih podrocij zelo ranljiva in potrebuje veliko ohranjenih gozdov, ki varujejo tla pred erozijo, cistijo zrak, so zivljenski prostor za mnoge rastline in zivali... Slovenija ima malo naravnih virov, zato je les med drugim zelo pomemben tudi za gospodarski razvoj. Lesna zaloga v slovenskih gozdovih narasca. In nenazadnje ne gre samo za veliko lesno bogastvo, ampak predvsem za izredno bogastvo zivljenja, ki je osnova ekoloskega ravnotezja v naravi.

Gozdarstvo v Sloveniji pokriva najvecji del nacionalnega prostora. Zaradi tako velikega prostora so vplivi na ekolosko in socialno stabilnost zelo veliki, zato gospodarjenje z gozdovi zahtevo posebno pozornost, nacrtnost in strokovnost. Gozdna posest je v Sloveniji dokaj razdrobljena, zato se moramo zavedati, da zdravo prihodnost lahko zagotovimo samo z ohranitvijo okolja, katerega del so tako gozdovi, kot tudi clovek. Z ohranjanjem stabilnih, zdravih gozdov bo zagotovljen tudi kakovosten les. Zato gopodarjenje z gozdovi zahteva aktivno sodelovanje gozdarske stroke, lastnikov gozdov, pa tudi sirse druzbene skupnosti.
http://users.kiss.si...letna_stran.htm
Objavljena slika
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. september 2004, 21:31

Zanima me, če ste ponosni, da živite v Sloveniji..upaš napisat zakaj....

O daj nehaj, cisto pozabila, da imamo tole temo! :eek: :2src: :palec:
nekje sem pela hvalnico Sloveniji. :8): xcivx x:)x
V cebelarskem forumu se mi zdi nekje. :)
kot da je taka kot kivi* pa to, mensezdi vsaj, no... xDDx :8): xcivx

(*zelena in multivitaminska bomba xDDx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 14. september 2004, 22:36

I LOVE S xsrcbumx NIJA!

Ja, tudi meni je zelo lepa zaradi svoje raznolikosti, kot ste že drugi napisali.
Pa kljub raznim onesnaženim mestom (tovarne ipd.) se mi zdi tudi dokaj čista - vsaj v primerjavi z nekaterimi drugimi državami. Že če primerjam s Trstom, ki je :xx!: ... xrolleyesx
Najlepša pa se mi zdi Dolenjska. Kadarkoli se vozim kaj tam okrog, občudujem tisto naravo, urejene hiške... :2src:

Rada imam malo, a dobro - in taki smo tudi Slovenci. x^x Malo nas je, vendar smo prav fejst ljudje. Razgledani, veseli, inteligentni... :vio:

#12 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 14. september 2004, 22:43

xsrcbumx
spet se mi je na bolš poslabšal

#13 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 15. september 2004, 10:45

Zanima me, če ste ponosni, da živite v Sloveniji..upaš napisat zakaj....

Sem.
Meni je njena majhnost vsec. Navdusena sem nad tem, da imamo pravo poletje in prave zime. Da imamo smucisca, da Krvavec dela do maja, da poleti potrebujem eno uro in ze sem na morju. Vsec mi je, da imamo tistih dobrih 40km obale...Vsec mi je Ljubljana...sem bila ze v veliko evropskih mestih in se vedno mislim, da je Lj ( se posebaj center ) eden izmed najlepsimi...Vsec mi je prekmurje, gorenjska, stajerska, primorska...skratka skoraj vse...
Imamo prakticno vse...in ce pogledam kaksno pribaltsko drzavo, sem se bolj zadovoljna, da sem, kjer sem x:Dx
Kar se tice ljudi...mislim, da je prisotna razgledanost in inteligenca...samo nasplosno...zavistni, opravljivi in nevoscljivi...starejsa sem, bolj to opazim.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#14 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 15. september 2004, 10:53

:palec:
spet se mi je na bolš poslabšal

#15 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 15. september 2004, 17:54

Gozdarstvo v Sloveniji pokriva najvecji del nacionalnega prostora. Zaradi tako velikega prostora so vplivi na ekolosko in socialno stabilnost zelo veliki, zato gospodarjenje z gozdovi zahtevo posebno pozornost, nacrtnost in strokovnost. Gozdna posest je v Sloveniji dokaj razdrobljena, zato se moramo

KDOR NE SKAČE IN NI GOZDAR NI SLOVENC....:)
Vsaka ovira je priložnost.

#16 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 15. september 2004, 20:58

Sem ponosna oziroma bolje rečeno ni me sram in ne težim s samokritiko kot velika večina Slovencev, enostavno zato, ker so tako navajeni.
Težim vsem okoli sebe naj se že znebijo manjvrednostnega kompleksa in pridobijo na samozavesti. :vtz: In naj nehajo težiti kako zelo dobro je v tujini, ker to sploh ni res! Kakor da bi še zdaj verjeli staremu mitu, da se v tujini cedita samo med in mleko xrolleyesx

Imam sorodnike v ZDA, ki resno premišljujejo, da bi se vrnili nazaj xideax
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#17 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 15. september 2004, 21:04

Aja!!!! Sem se spomnila super oddaj na valu 202 Sredi srede, ki so predstavljale članice EU. O vsaki državi, ki so jo predstavljali so povprašali za mnenje državljane in tujce, ki tam živijo. Da bi slišali samopodobe državljanov!!!! Sama negativnost, sploh pri Slovanih x:Dx Predvsem pa smo izvedeli kdo je v resnici pri vrhu po statistiki izpitega alkohola, po samomorih....Slovenci zagotovo nismo tako visoko, kot hočejo mediji včasih prikazati!!!

Radi se imejmo x:Xx x:Xx x:Xx .....za pesimiste pa: še vedno kotiramo najvišje med državami bivše Jugoslavije x:Dx
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#18 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. september 2004, 21:21

še vedno kotiramo najvišje med državami bivše Jugoslavije

:vragec:

chesar pa ne moremo trditi za bivshe chlanice avstroogrske x:Dx x;)x

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#19 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 15. september 2004, 21:32

Kva da ne, če je kriterij kdo ima največ Janezov.... x:Dx
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#20 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 15. september 2004, 22:15

mačona.ampak jaz nisem ponosna na Slovenijo kot na državo, ponosna sem na Prlekijo in Prekmurje ter ljudi, ki živijo tam. Slovenija kot država mi v bistvu nič ne pove

sm se nauču,da je met rad čisto neki drugega ,kot pa bit na nekaj ponosen x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#21 stribog

stribog
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 75

Objavljeno: 14. december 2004, 12:32

Ja, mi je prav všeč tale Slovenija. Čeprav me neverjetno mikajo topli kraji (bliže ekvatorja, bolje je) mi prav vsak dan zastane korak ko opazujem kak spektakularen prizor naše narave. Največkrat se oziram proti gorenjskem koncu, je pa tudi barje zelo lepo ko je zavito v meglo.

Sem v precejšnjem kontaktu s tujci preko interneta (MMORPG igre), od katerih le malo število dejansko ve, da Slovenija sploh obstaja. Po mojem mnenju je to ena največjih sramot dosedanje oblasti.

Zamislite si primer, ko je nek američan tri mesece živel v Italiji ter se je večkrat v tem času peljal z avtomobilom na Madžarsko. Sploh ni vedel, da se pelje preko Slovenije! Pokrajina, kolikor se jo spominja mu je bila všeč, cesta pa večinoma obupna. To je vse kar je uspel izbrskati iz spomina. Ni nam ravno v ponos.

So pa vsi brez izjeme zelo presenečeni ko izvejo kako informacijo o nas, vsakemu pa seveda tudi posredujem tale link http://www.slovenia-tourism.si.

Sem ponosen? Ja sem, vendar včasih malo manj kot bi si želel.

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. april 2009, 15:23

Namen in razlog moje osvezitve te teme je ljubezen do domovine, apel k (resnicni, notranji...) spravi, obuditev in negovanje vrednot, ki jih imamo Slovenci.

DOVOLJ JE razdeljevanja, sovrastva, izlocevanja, prepiranja!
Je treba skupaj stopit, bit med seboj cimbolj homogeni, povezani, ljubeci. xupx
Saj gre za NAS VSE!

Ce se med sabo bodemo, nam ne koristi.
Ce se sporazumevamo dobr samo tedaj, ko najdemo (namisljenega oz. umetnega) sovraznika, nam prav tako ne koristi - tud s sosedi in ostalimi bivajocimi bivamo v sopovezavi in skupnosti.

Moramo spet obudit obce vrednote kot so
LJUBEZEN
PRIJATELJSTVO
SPOSTOVANJE (do vseh in vsega, tudi *drugacnih*)
NACELNOST
SRCNOST
SOCUTJE
RAZUMEVANJE
UCENJE
NAPREDEK
.....

DOST mam govedarskih nivojev!
Da me hocjo skregat z vsemi, ko smo pa mi vsi *tamali* ('raja') v istem zosu.
Hocem rect: Slovenija, moja Dezela! x^x xokx
(in ne: slovenija, 'moja' dezela x:((x :sori: :V: xredx)

sLOVEnija x^x xsrcx

~~~

pa se Seznam tem, ki govorijo o Sloveniji ali slovenskem
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 21. april 2009, 15:55

Ravno prejle sem bral ustavo,... classy stuff. Nekako pa pogrešam več ljubezni, mislim da ni niti na enem mestu omenjena. Osebno se trudim vsepovsod širit to vezivo ki druži vse ljudi, in morem rečt da mi kr uspeva, vsaj z vsemi sosedi sem v zelo prijaznih odnosih.

Naš župan je nekoč rekel, ljubite se, plodite se, množite se... In nekako tega manjka dandanes v Sloveniji, a je ljubezen res tako stara obrt, da smo jo že vsi pozabili?
A je prijateljstvo minljivo ker ima 13 črk?
A res spoštujemo vse ljudi, z začetkom pri sebi?
Kakšna so naša načela, koliko ljudi jih sploh še ima?
Srčnost, strast, perdanost, zakaj zvenijo te besede tako pravljično?
Zakaj se učimo samo na lastnih napakah, in napredujemo le ko trpimo?
In navsezadnje, kje je zdaj tole razumevanje, naše socialne države.

Zakaj tega ni jasno v ustavi? Zakaj tako veliko pravic in tako malo dolžnosti? Zakaj govorimo o svobodi, preživimo pa vsakdan ujeti, zakaj ljudje ob revoluciji pomislijo na orožje?

Saj vem da niste navajeni, da bi Ol' Nino spraševal, se zgodi ;)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#24 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 21. april 2009, 16:06

Sem.
Meni je njena majhnost vsec. Navdusena sem nad tem, da imamo pravo poletje in prave zime. Da imamo smucisca, da Krvavec dela do maja, da poleti potrebujem eno uro in ze sem na morju. Vsec mi je, da imamo tistih dobrih 40km obale...Vsec mi je Ljubljana...sem bila ze v veliko evropskih mestih in se vedno mislim, da je Lj ( se posebaj center ) eden izmed najlepsimi...Vsec mi je prekmurje, gorenjska, stajerska, primorska...skratka skoraj vse...
Imamo prakticno vse...in ce pogledam kaksno pribaltsko drzavo, sem se bolj zadovoljna, da sem, kjer sem x:Dx
Kar se tice ljudi...mislim, da je prisotna razgledanost in inteligenca...samo nasplosno...zavistni, opravljivi in nevoscljivi...starejsa sem, bolj to opazim.


jup. čista voda in zrak nam je samoumevno. energetskih točk kolkor češ...
pa štekamo humor in kulturo vzhoda, pa znajdemo se tut na zahodu. po swetu smo znani kot pridni, pošteni in zanesljiwi. mamo tut posameznike... ponos čloweštwa (k se lih duwam), x^x . tut nepismeni so bolj pismeni kot kjerkoli na swetu. generalno gledano smo strpni, sočutni, složni in solidarni... ma ni da ni... med sabo in globalno.
pa mamo najlepše ženske, najboljši forum, najboljšo musko, malarje...
pa nit slučajno se ne zajebawam :vragec: sm pa weseu da je tko... x:)x in ker to resno mislm, se ne maram resno udeležewat u debatah, kjer kdo to hoče zanikat.
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. april 2009, 16:14

xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0