Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Spolne zlorabe


  • Prijavi se, če želiš komentirati
1232 komentarjev na to temo

#1 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 8. januar 2004, 07:00

zanima me ,če ima kdo izkušnjo s preživelo spolno zlorabo.Če ta tema ni za ta forum,vas lepo prosim ,da mi oprostite,da vas morim s tem.Bi vas paprosila ,če kdo ve ,kje bi bil forum na to temo,seveda ,če kdo ve.Lepo vas pozdravljam in hvala :palec: :sori:

#2 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 8. januar 2004, 07:03

Pozdrav x!x x;)x

Glede "teme", pa ima daleč najboljši pregled naša Tinca
x:)x

#3 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 8. januar 2004, 07:11

Ena od oblik je prav gotovo Pedofilija

:sori:
Objavljena slika

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2004, 08:28

Pozdrav x!x  x;)x

Glede "teme", pa ima daleč najboljši pregled naša Tinca
x:)x

Dalec najboljsi pregled imam seveda jaz. ;)

Dobrodosla, Skwo :) - dobro, da si odprla...
Imamo res temo Pedofilija, kot pa stekam, si nameravala debatirati o tem z ljudmi iz prve roke - tam pa govorimo, kaj si o tem mislimo (in dvomim, da ima kdo dobro mnenje).
Tako da je tema -ceprav zalostna in grozna- nadvse primerna in sodi sem. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 8. januar 2004, 08:41

xrolleyesx Hvala obema.Ampak jaz iščem nekaj drugega.Sicer je že nekaj časa nazaj ,ko sem zasledila en forum,kjer so pogovori potekali o občutkih,sprejemanjih samega sebe,pomoči....ampak to so bile osebne izkušnje prav žrtev preživelih spolnih zlorab.zdaj pa ,dolgo po tistem nisem imela možnosti računalniških uslug,naslova tistega foruma pa se ne morem spomniti, za 100 peklenščkov :vragec: .... ne.
Še enkrat hvala obema.LP

#6 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 8. januar 2004, 08:46

:8): Ahoj Marsa!Malo sem počasna in boječa pa sem te zasledila šele potem ,ko sem že odpisala.Tudi tebi iskrena hvala ,tudi zato ker si prav razumela. :palec: x:)x

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2004, 08:59

Oj ponovno... Hm, potem pa gre najverjetneje res za temo Pedofilija...
Dozdeva se mi, da smo se tudi tu dotaknili nekje tega in da jih je nekaj spregovorilo... In to bi pac pricakoval v temi Pedofilija... Lahko pa bi bilo v katerem od dnevnikov, v kaki temi o podrejenosti.... Kdo bi natanko vedel zdaj tole... Morda pa se kdo spomni ali celo po nakljucju odkrije - ali ti sama...
Morda pa se je o tem govorilo v temi splav, ki pa sem jo zaradi nivoja, kamor je zasla, umaknila...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2004, 09:07

O. :) Sva bili obe vmes skoz... :)

Saj je kul. TOCNO take teme se nimamo. Morda pa ce se tale razvije, se bomo spomnili, kje je to bilo, ali se bo kdo celo (ponovno) sam oglasil....
Treba je vedeti, da to ni nic grdega s strani zrtve... Marsikdaj ne spregovorijo ravno zaradi obcutka slabe vesti, nekako se jim zdi, da so slabi... Ne upajo si povedati, pa tudi - otroci so navadno zelo modri in znajo biti neverjetno 'zascitniski' - slisi se hecno, a je pa res... joj... ubogi otroci. :sori:
Ma, res smo o tem ze govorili, saj sem po mojem tudi jaz komentirala in tocno tole...

In ne - ravno zato je treba - o tem govort, razkrinkat, ozavescat, vse...
Otrok cuti in ve, kdaj in kaj ni kul, ampak si misli... odrasli imajo prav....
...v trenutku so taki otroci v primerjavi s svojimi sosolci odrasli... nikoli vec sveta ne bodo videli kot le-ti...
Groza... kar mravljinci mi grejo in na jok mi gre, ko se vzivim... totalno in najiskreneje socustvujem.

In zato je treba takole se lotevat zadev...
Zdaj so k sreci sredstva obvescanja, internet vse... Se ne more takole kar zakriti, pa tam nekje enega ubogega malega takole muciti... :C: :V:

:mad2:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 8. januar 2004, 09:17

http://med.over.net/...m/list.php?f=48

#10 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 8. januar 2004, 09:26

Pozdrav x!x  x;)x

Glede "teme", pa ima daleč najboljši pregled naša Tinca
x:)x

Dalec najboljsi pregled imam seveda jaz. ;)

Dobrodosla, Skwo :) - dobro, da si odprla...
Imamo res temo Pedofilija, kot pa stekam, si nameravala debatirati o tem z ljudmi iz prve roke - tam pa govorimo, kaj si o tem mislimo (in dvomim, da ima kdo dobro mnenje).
Tako da je tema -ceprav zalostna in grozna- nadvse primerna in sodi sem. :palec:

Haj Marsa!

Nisem pozabil nate, ampak bom takole napisal, da bo lažje razumljivo....

1. Marsa,
2. Tina,
3. Mi vsi...

Lep dan :palec:


#11 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 8. januar 2004, 10:06

O. :) Sva bili obe vmes skoz... :)

Saj je kul. TOCNO take teme se nimamo. Morda pa ce se tale razvije, se bomo spomnili, kje je to bilo, ali se bo kdo celo (ponovno) sam oglasil....
Treba je vedeti, da to ni nic grdega s strani zrtve... Marsikdaj ne spregovorijo ravno zaradi obcutka slabe vesti, nekako se jim zdi, da so slabi... Ne upajo si povedati, pa tudi - otroci so navadno zelo modri in znajo biti neverjetno 'zascitniski' - slisi se hecno, a je pa res... joj... ubogi otroci. :sori:
Ma, res smo o tem ze govorili, saj sem po mojem tudi jaz komentirala in tocno tole...

In ne - ravno zato je treba - o tem govort, razkrinkat, ozavescat, vse...
Otrok cuti in ve, kdaj in kaj ni kul, ampak si misli... odrasli imajo prav....
...v trenutku so taki otroci v primerjavi s svojimi sosolci odrasli... nikoli vec sveta ne bodo videli kot le-ti...
Groza... kar mravljinci mi grejo in na jok mi gre, ko se vzivim... totalno in najiskreneje socustvujem.

In zato je treba takole se lotevat zadev...
Zdaj so k sreci sredstva obvescanja, internet vse... Se ne more takole kar zakriti, pa tam nekje enega ubogega malega takole muciti... :C:  :V:

:mad2:

x;)x Hojla !Veš saj zdaj imam že tudi jaz otroke in kalvarijo ozaveščanja zlorabe,flešbeki pri določeni starosti svojih otrok,krivda,...imam že kar nekaj za sabo.Vendar ko mislim ,da je že mimo ,da sem "normalen"človek,da lahko mirno zadiham-evo ti :vragec: .no,pa saj pravijo ,da je to življenje ampak ne morem se kar sprijazniti s tem. :V: NOČEM!!!!!

#12 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 8. januar 2004, 10:11

http://med.over.net/...m/list.php?f=48

x:)x xDDx Hojla!!!Točno ta forum je . :palec: Če ti rečem samo hvala,se mi zdi tako malo,ampak resnično HVALA!! :palec: :8):

#13 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 8. januar 2004, 10:22

hvala z malimi je dovolj človeku, ki mu dosti pomeni že to, da je nekomu polepšal dan. x:Dx

#14 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 8. januar 2004, 10:23

hej skwo... x:)x lep pozdrav!

te popolnoma razumem...in je prav, da se noces sprijaznit, ker je to pac ena taka stvar, ki ni sprejemljiva. mislim: jo bos vedno nosila s sabo, ta svoj kovcek... je pa prav, da se mogoce poskusas 'pozdraviti' skozi svoja dejanja ob vzgoji tvojih otrok. meni se zdi to en najboljsih nacinov za samozdravljenje...
kaj dosti drugega ti ne preostane, ko se spopades z jezo, zalostjo, zamero, bolecino...po moje.
v koncni fazi je itak vse na tebi, in od tebe odvisno, kako se s tem sprijaznis/spopades...no, me veseli, da si nasla pravi forum. :palec:
jaz imam izkusnje samo s psihicno zlorabo, pa je trajalo leta, da sem se spravila k sebi...se vedno kdaj zelo spikne....sicer vem, da ni primerljivo, pa da se
o tej 'moji' zvrsti manj govori, ampak...vseeno socustvujem....drzi se!! :palec: x:)x x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#15 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 8. januar 2004, 10:33

x;)x veste saj je prav hecno,ko se zaveš ,da venomer samo daješ in da če že kaj dobiš,moraš 10krat več odplačati.sem vesela ,in presenečena ,da je nekomu dobro,tudi z malenkostjo oz. da je zadovoljen z malim hvala.(mam slabe izkušnje)zato sem vesela za ta žarek topline x:)x :8):

#16 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 8. januar 2004, 10:42

sicer vem, kaj mislis, ampak ti priporocam, a ostanes malo v tem forumu...je dosti finih ljudi, ki ti pomagajo, da se dobro pocutis, in ti olepsajo dan,
pa ne pricakujejo kaksnih velikih povratnih akcij :palec: xsrcx xsrcx xsrcx xsrcx

torej...kar pogumno...se moras seveda tudi naucit jemat brez obcutka krivde.... x:Ix x:)x x:)x x:)x x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#17 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 8. januar 2004, 10:45

hej skwo... x:)x  lep pozdrav!

te popolnoma razumem...in je prav, da se noces sprijaznit, ker je to pac ena taka stvar, ki ni sprejemljiva. mislim: jo bos vedno nosila s sabo, ta svoj kovcek... je pa prav, da se mogoce poskusas 'pozdraviti' skozi svoja dejanja ob vzgoji tvojih otrok. meni se zdi to en najboljsih nacinov za samozdravljenje...
kaj dosti drugega ti ne preostane, ko se spopades z jezo, zalostjo, zamero, bolecino...po moje.
v koncni fazi je itak vse na tebi, in od tebe odvisno, kako se s tem sprijaznis/spopades...no, me veseli, da si nasla pravi forum.  :palec:
jaz imam izkusnje samo s psihicno zlorabo, pa je trajalo leta, da sem se spravila k sebi...se vedno kdaj zelo spikne....sicer vem, da ni primerljivo, pa da se
o tej 'moji' zvrsti manj govori, ampak...vseeno socustvujem....drzi se!! :palec:  x:)x  x:)x

:8): Hojla tudi tebi!res je odvisno samo od nas.ampak veš,deležna sem bila spol.,fizič. in psihi, (slednje sem še zdaj)zlorabe in ti povem da ni merila kaj je bolj hudo.pri teh rečeh ni stopnjevanja.to pa kar drži :starci nam dajo dediščino,balo,kaj boš pa ti naredil z njo pa je tvoja stvar :o|o: velikokrat sem na tej kalvariji slišala"vse je v tvojih rokah".moj bog a smo to pričakovali ,ko smo prišli na svet!??

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2004, 10:46

http://med.over.net/...m/list.php?f=48

x:)x xDDx Hojla!!!Točno ta forum je . :palec: Če ti rečem samo hvala,se mi zdi tako malo,ampak resnično HVALA!! :palec: :8):

xokx
Super - se dobro, da si se oglasila. x:)x x;)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 8. januar 2004, 10:47

Draga skwo, lepo pozdravljena!

Razumem tvojo bolečino in stisko. Spolna zloraba je za žrtev, zlasti za mladoletno žrtev, ena najhujših traum, ki človeka lahko doleti. Z nekaj takimi žrtvami sem govoril in vse opisujejo približno enako. Občutki sovraštva, jeze, samoočitanja, občutki umazanosti in podobno. Vsak spomin na traumatski dogodek (ali dogodke) ponovno odpre komaj zaceljene rane. Neodpustljivo dejanje! In vendar je rešitev prav v odpustitvi. Ne zaradi njega, ki ti je to storil. Zaradi tebe. Veš, odpuščanje ne bo spremenilo preteklosti, olajšalo pa ti bo prihodnost. Ko boš odpustila, res s srcem odpustila, bodo spomini na dogodek čedlje manj boleči, dokler ne bodo res le še spomini, ki pa ne bodo več odpirali ran.

Veliko boš morala delati na sebi, da boš sposobna res iskreno odpustiti, ampak splača se potruditi. To je edini način, da bo preteklost res ostala preteklost in da ne bo vedno znova vdirala v tvoj sedanji trenutek. Živeti pa vendar moraš tukaj in zdaj.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#20 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 8. januar 2004, 10:55

ja... :sori:
ne vem, kaksna logika se skriva za tem...tudi glede ene teorije, da si sami izbiramo starse....hm! ne vem, kaj sem jaz mislila, ko sem zbirala svoje....!!!??
da o tebi ne govorim....ti sigurno ne verjames v to :C:
ampak kako, se zdaj...? te stvari lovijo iz preteklosti, ali imas se stike, tesne stike z ljudmi, ki te se vedno psihicno zlorabljajo...?! :unsure:
a sem to prav razumela?! mislim, ne vem, po neki cudni psiholoski neznanki, se ljudje, ki so bili zlorabljeni skoraj po pravilu vracajo k tistim, ki jih zlorabljajo, ali pa se najdejo z drugimi, ki to pocnejo...prav grozno...zalostno...je ze tako, da pac ne ves drugace in se vracas k tistemu, kar poznas... :C:

ampak: ni vse zgubljeno...je dosti ljudi, ki lahko pomagajo in ki to tudi pocnejo...poznam ljudi, ki so bili zlorabljeni, pa so se zvlekli ven :palec: :palec: :palec: xsrcx xsrcx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#21 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 8. januar 2004, 11:00

:palec: saj mislim ,da sem že odpustila,ker se z vsemi (pa saj je to že ves čas)storilci lepo pogovarjam,sem v kontaktih :sori: AMPAK ,ne moreš verjeti-kot ,da si navajen,da ti mora biti hudo-me žre to ,da oni lepo živijo brez slabe vesti(včasih se mi zdi,da še tega ne vejo ,da so mi vzeli življenje,me duševno pohabili :V: :sori: )jaz pa imam še takrat prebliske slabe vesti,če jim to v mislih očitam.to tako težko sprejmem :sori:

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2004, 11:04

Najgloblje socustvujem s tabo in s tvojim notranjim otrokom.
Res, bogve zakaj in cemu rabimo taksne izkusnje.
Strinjam se z BigM-om, ni druge, itak, in tega ne naredis zaradi onih, pac pa zaradi sebe, odpnes pac to od sebe, pa vendar...
Res moras biti Car, da zmores to, ko ti morda vsak stik, pogled nanje vsakic znova to prebudi, oni pa, kot da ni nic...
Seveda zato potrebujes ogromno razumevanja... Svaka ti cast, da uspes tako gledat! :palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 8. januar 2004, 11:08

Skwo, preden lahko odpustiš drugim, moraš najprej sebi odpustiti. Objektivno vzeto ti res nisi nič kriva, vendar vem, da te neutemeljeno obhajajo občutki krivde. Odpusti si. Vredna si vsega najboljšega v življenju in boš to tudi dosegla. Samo pogumni ljudje pa so sposobni odpuščati tudi drugim. Privošči si to zmago nad samo seboj in naj sije sonce v tvojem srcu. Zaslužiš si to!
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#24 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 8. januar 2004, 11:30

Skwo, preden lahko odpustiš drugim, moraš najprej sebi odpustiti. Objektivno vzeto ti res nisi nič kriva, vendar vem, da te neutemeljeno obhajajo občutki krivde. Odpusti si. Vredna si vsega najboljšega v življenju in boš to tudi dosegla. Samo pogumni ljudje pa so sposobni odpuščati tudi drugim. Privošči si to zmago nad samo seboj in naj sije sonce v tvojem srcu. Zaslužiš si to!

resnično je lažje odpustiti drugim,saj poznate tisto-odpustite jim ,saj ne vedo kaj delajo-.ne vem,če je to prav in ravno to me bega te dni.Zakaj resnično čutim obžalovanje teh ljudi,resnično se mi smilijo in večinoma ne čutim jeze ravno zaradi tega ,ker mi dajejo občutek,da ne vedo kaj delajo,da so še večji kriplji kot sem jaz.Tu pa se je zdaj začel ta žgoči dvom,beganje ali se lahko jezim na njih,ali so vredni psovanja ali pomilovanja.300 :vragec: ...

#25 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 8. januar 2004, 11:49

to sem še mislila napisati,za danes.Tudi njihovo kesanje mi ne bi vzelo bolečine.tako se mi zdi,da ostanem večno v tem breznu zlorab.saj mi že na čelu piše:kot otroka so me;žrtev sem,dajte me še vi,kar v vrsto se postavite pa se bo vsak lahko znesel nad menoj na kakršenkoli način,saj sem že otopela,ne čutim nič tako ,da ne bo škode,kar izvolite,saj sem že navajena pa tudi ne zamerim ne




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0