Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Vaginalna kandidiaza


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
263 komentarjev na to temo

#176 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 2. februar 2008, 20:26

pogosto je, da ženske, ko imajo novega spolnega partnerja dobijo glivice.
kot pravi tantra: pogovorita se...morda je on to nate prenesel nevede, nehote, ali pa sama tako reagiraš, tvoje telo...
včasih se je treba tudi navadit na telo drugega.

po opisu sodeč so zagotovo glivice.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#177 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 2. februar 2008, 20:35

Moja prehrana je čist okej..pravzaprav se že od malega prehranjujem zelo zdravo, moja mama da namreč dost na to.. tud moji krvni izvidi, ki sem jih dobila pred kratkim nazaj, kažejo da je moja kri super..isto mi je rekel zdravnik...je pa res da rada jem kruh, čeprav ga ne jem dost (jem ga vsak dan ampak ne dosti) in spijem dost kave..z dost mleka..2x na dan. Sej, glede ginekologov mi pa nekak ni jasno, zakaj mi vsaj ne reče, naj pridem s partnerjem; reče samo, naj si nabavi kremico...pa ga vprašam, ja kaj pa če ne pomaga? in mi odgovori, jah, to bomo pa še vidli..upa pač da bo pomagalo..slišala sem, da nekaterim tud ginekolog predpiše zdravila kar za oba..nevem zakaj meni ne, najbrž šparajo s temi zdravili al kaj... ker smo v primerjavi z preostalo Evropo država s skor najdražjimi farmacevtskimi izdelki (če smo zavarovani se tega seveda ne zavedamo tok, saj dobimo vse na recept).

Tasma, krvni izvidi so zelo skopa stvar, ker pokazejo samo kaksno splosno vnetje , pa zmanjsan hemoglobin , pa skoraj nic drugega... sploh, ce ti zdravnik ne odredi Diferencialne krvne slike....to, da se prehranjujes zdravo, je relativen pojem... kruh vsak dan, sedem dni na teden, trideset dni na mesec je dosti, saj vsebuje moko, ki se v telesu presnavlja v sladkor , ki dodatno hrani glivice.Isto je z mlekom, mleko vsebuje laktozo, mlecni sladkor, ki hrani gljivice... ce pojes se kaksen koscek sladkega, pa je krog zakljucen...tudi sok vsebuje sadni sladkor, ki je isto...

saj ne, da se vsega tega ne bi smela jesti, vendar je to lahko pika na i, da se porusi crevesna flora...

sicer ti je Tantra podal precej stvari, ki ti dajo smernice, kako in kaj...

bi pa ginekolog vsekakor moral vzeti bris in narediti specificne teste , tocno za to in to... pol se komaj vidi... ce nekaj dolocenega isces, ne pa krvni izvidi :inocent: ...
tudi psiha je lahko pomemben dejavnik... moja kolegica je imela po vsakem spolnem odnosu srbenje in ni ginekolog odkril nic... pa sva se dosti pogovarjali o tem in na koncu z veliko muko ugotovili, da je bila psiha tista, ki je "delala" vnetje...


Mojca

#178 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 2. februar 2008, 21:12

Tipka,
enako pri meni.
psiha.
se nisem ujela s kom in sem imela takrat vedno glivice pri fantu na začetku.
telo mi je zavračalo človeka, ki ga nisem sprejela prej na drug način (čustveno in psihično).
poleg tega sem se čistila preko glivic, ker sem opazila, da imam določene vzorce obnašanja v odnosih.
ko sem te razčistila, so šle tudi glivice. seveda je pomagala dieta in pozornost na floro, s canestenom pa sem opravila,
čim sem po drugi uporabi ugotovila, da se ponavlja stvar. sem se lotila svojih problemov in razmišljanj.
je za razmislit o svoji ženskosti in dojemanju moških.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#179 Audente

Audente
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 575

Objavljeno: 2. februar 2008, 21:14

je za razmislit o svoji ženskosti in dojemanju moških.



Misliš, da je to lahko vzrok?

#180 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 2. februar 2008, 21:33

vse neprijetnosti na ženskih reproduktivnih organih so skoraj 'tradicionalno' povezane z vzorci čustvovanj in razmišljanj o seksualnosti in splošnem dojemanju odnosov: sebe in svoje ženskosti ali partnerja in njegove moškosti.
tipičen primer: moja prijateljica, ki si želi zanositi je vsakič, ko je začela konkretno 'delat na tem' dobila huda glivična vnetja.
ko je razčistila s tem, da jo je v bistvu zelo strah tega, so tudi glivice šle. zdravila se je sicer ves čas, ampak niso šle proč dokler ni prišla do vzroka problema pri sebi.
drugi primer: ko si je ženska dobila fanta, ljubimca, je vsakič, ko je spala z njim dobila glivice.
ko je razčistila, da ga v bistvu ne ljubi, ampak si je samo želela spolnosti, so glivice šle.
itd. pogosto so torej indikator čustvenih stanj. strahov. blokad.

področje je seveda lahko širše, lahko se gre za napačno usmerjeno ali nerealizirano kreativno energijo na drugih področjih v življenju, npr. če si umetnik in imaš problem z idejo ali izražanjem le-te...itd

to so moje osebne izkušnje, ki se pokrivajo s tradicionalnimi vzhodnjaškimi medicinami in z zahodno psihologijo.
tudi zdrav razum in opazovanje sebe privedeta do istega zaključka.

vse to seveda velja tudi za moške.
je pa čisto možno, da se fizično okužba prenaša gor in dol...
se je treba opazovat in razmislit, kaj bi bil razlog.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#181 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 2. februar 2008, 21:41

tudi zdrav razum in opazovanje sebe privedeta do istega zaključka.


oba

#182 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. februar 2008, 21:53

Baje imajo glivice raje cuker, kot sol :inocent:

#183 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 2. februar 2008, 22:09

zelo res :2src:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#184 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 2. februar 2008, 22:49

Kandida je spolno prenosljiva bolezen.
Možnih vzrokov, tudi nespolnih je lahko več...
Znankin fant je rad imel več razmerij.
Prej nikoli nič imela. Naenkrat pa dobila kandido.
Je postala pozorna na fantovo ravnanje, besedno - nebesedno izražanje, ...
Ugotovila, da jo vara... Se pogovorila z njim.
Ugotovila, da je sam imel neke temu podobne urološke probleme...
Ji je priznal, kje jih je dobil...
Pred tem pa tvezil, da naj bi jih dobil na nekem stranišču...
Kandida je spolno prenosljiva. Lahko pa je pogojena tudi z že navedenimi
nespolnimi vzroki.
Ugotavlja se z opazovanjem, pogovorom, ...
! NE GRE pa "štartat na prvo žogo" s kakimi obtožbami, sumničenji brez konkretnih indicev,
dokazov... Ko nekdo sumi o možni nezvestobi, spolni aktivnosti partnerja pred partnersko zvezo ...

#185 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. februar 2008, 23:25

Veš, kako je z vsemi temi prenosi iz enega okolja v drugega. Kot pri ribah, če slakovodno ribico vržeš v morje, jo bo obrnilo na hrbet in obratno :sori:
Če nima pogojev za življenje, se te še kuga ne bo prijela ;)

#186 tasma

tasma
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 3. februar 2008, 02:39

res čudno da pišem ob tej uri, sem namreč šele prišla domov..:). no med nama ni bilo nobenga varanja..le preden sva prišla skupaj, je resda on imel kar bogato ljubavno življenje.. in po tem seveda sklepam, da je to name prenesel od neke ženske.. bogve kaj še druzga.. sliši se butasto, ampak zarad tega ga preklinjam.,.,da se morm zdaj sploh ubadat s temi zadevami, preej sem pa bla čist okej..mah..moški so in vedno bodo gonitis..to mi je zmerom bolj jasno.

#187 tasma

tasma
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 3. februar 2008, 02:51

heh nenavadno da omenjate to psihično zavračanje človeka..že od začetka sem namreč zlo dobro čutila da med nama nekaj ne štima.. kot da nikakor ne paševa skupaj..je neka čudna močna privlanost neznanega izvora, a to ni to. zaljubljena sploh nisva, vse je bolj nekakšna čudna telesna privlačnost, strast... čeprav bi glede na najine lastnosti, interese bila popolna drug za drugega... očitno to nikakor ni dovolj. No pa kljub temu ni bilo varanja...o tem sva že dodobra premlela kr dost urc..on je pač pred mano imel kr pestro spolno življenje.. to je pomojem to..od nekod je to prenesel name...

#188 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 3. februar 2008, 08:31

no, zgleda, da je nekaj na tem x;)x

saj te ne rabi varat, lahko je od prej...in se pac prenasa iz njega nate in nazaj.
ce pa ga ti ne sprejemas, kot sama pravis, je pa najbrz oboje v kompletu- fizicna okuzenost
in psihicna zavora. karkoli je, bi bilo dobro da razcistis tole v zvezi z njim, ker ce ga preklinjas
in nisi zaljubljena vanj itd...kot pravis, je zelo verjetno, da ga ne sprejemas tudi fizicno, pa ceprav cutis
neko strast ali karkoli ze imata.... :inocent:

srecno :palec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#189 tasma

tasma
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 3. februar 2008, 11:54

ja..to nastane če fant že na začetku dela probleme in te prizadane.. če že takrat izgubiš zaupanje vanj, potem se iz tega ne rodi prav nič dobrega..pol mu je seveda žal, ampak kaj si punca lahk misli o tipu ki se nit v začetku ne potrudi..takrat bi moralo biti najlepše, ne pa kot da je veza že razpada..

#190 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 3. februar 2008, 12:55

Tipka,
enako pri meni.
psiha.
se nisem ujela s kom in sem imela takrat vedno glivice pri fantu na začetku.
telo mi je zavračalo človeka, ki ga nisem sprejela prej na drug način (čustveno in psihično).
poleg tega sem se čistila preko glivic, ker sem opazila, da imam določene vzorce obnašanja v odnosih.
ko sem te razčistila, so šle tudi glivice. seveda je pomagala dieta in pozornost na floro, s canestenom pa sem opravila,
čim sem po drugi uporabi ugotovila, da se ponavlja stvar. sem se lotila svojih problemov in razmišljanj.
je za razmislit o svoji ženskosti in dojemanju moških.

:palec:

Tudi meni se je podobno dogajalo v preteklosti. Pri sebi sem prisla do ugotovitve, da je bila zelo prisotna psiha, moje dojemanje zenskosti in odnos do moskih. Seveda pa ima tudi prehrana svoj delez pri tem. Priporocam, da se dobro poglobis vase in ozavestis kake vzorce tvojega delovanja, saj bi bilo skoda da bi se stvar tako razsirila, da bi potrebovala kak medicinski poseg. x:(x
Jaz sem ga namrec. Zdaj pa je v zvezi s tem vse v redu.

Lp, Zlata ribica

vse neprijetnosti na ženskih reproduktivnih organih so skoraj 'tradicionalno' povezane z vzorci čustvovanj in razmišljanj o seksualnosti in splošnem dojemanju odnosov: sebe in svoje ženskosti ali partnerja in njegove moškosti.
tipičen primer: moja prijateljica, ki si želi zanositi je vsakič, ko je začela konkretno 'delat na tem' dobila huda glivična vnetja.
ko je razčistila s tem, da jo je v bistvu zelo strah tega, so tudi glivice šle. zdravila se je sicer ves čas, ampak niso šle proč dokler ni prišla do vzroka problema pri sebi.
drugi primer: ko si je ženska dobila fanta, ljubimca, je vsakič, ko je spala z njim dobila glivice.
ko je razčistila, da ga v bistvu ne ljubi, ampak si je samo želela spolnosti, so glivice šle.
itd. pogosto so torej indikator čustvenih stanj. strahov. blokad.

področje je seveda lahko širše, lahko se gre za napačno usmerjeno ali nerealizirano kreativno energijo na drugih področjih v življenju, npr. če si umetnik in imaš problem z idejo ali izražanjem le-te...itd

to so moje osebne izkušnje, ki se pokrivajo s tradicionalnimi vzhodnjaškimi medicinami in z zahodno psihologijo.
tudi zdrav razum in opazovanje sebe privedeta do istega zaključka.

vse to seveda velja tudi za moške.
je pa čisto možno, da se fizično okužba prenaša gor in dol...
se je treba opazovat in razmislit, kaj bi bil razlog.



Z zgoraj napisanim se strinjam tudi jaz. :palec:

#191 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 3. februar 2008, 13:03

ja..to nastane če fant že na začetku dela probleme in te prizadane.. če že takrat izgubiš zaupanje vanj, potem se iz tega ne rodi prav nič dobrega..pol mu je seveda žal, ampak kaj si punca lahk misli o tipu ki se nit v začetku ne potrudi..takrat bi moralo biti najlepše, ne pa kot da je veza že razpada..



Tasma, sej si ze prisla do nekaterih ugotovitev, zdaj pa je na tebi, da se sama odlocis kaj bos ukrenila glede sebe oz. vaju. Pa kot so ze zgoraj nekateri napisali, si dobila tako se globji vpogled v situacijo in njene vzroke.
Samo s kremicami stvari ne bos resila.

Srecno!

#192 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. februar 2008, 13:15

Glivic ima prav vsak organizem v sebi toliko, kolikor si lahko nabirajo hrane za življenje in razmnoževanje.
Kandida je pač hišna mucka človekovega telesa.
Tudi v deviškem telesu domuje, zato se nikar ne izgovarjajte na moške prasce, ampak naredite raje red v svojem piskru x;)x

#193 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 3. februar 2008, 13:34

naredite raje red v svojem piskru x;)x



xsmx

imas kar prav

#194 tasma

tasma
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 3. februar 2008, 13:57

Seveda domuje, kar pa ne pomeni da se razmnoži! Kot devica nisem imela sploh nobenih problemov..brezskrbna povsem.

#195 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. februar 2008, 14:48

Seveda domuje, kar pa ne pomeni da se razmnoži! Kot devica nisem imela sploh nobenih problemov..brezskrbna povsem.

Seveda, pri devici sluznica ni obremenjena, potem pa začne izločati razne sokove in če je v njih cuker namesto soli, ga glivice, na tvojo srečo, začnejo pospešeno pospravljati. No, seveda, če je tudi sperma sladka, namesto slana, imajo hrane še več.
Izmeri mu pH sperme in če ta ni alkalen, okoli 8,5, je lahko že križ, pa še zanosila s kislo spermo ne boš nikoli, ker semenčice v takem okolju ne živijo.

#196 tasma

tasma
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 7. februar 2008, 17:01

Spet jaz! Danes sem dala urin in je vse okej... razen kandide seveda..moj ph je pokazal 6. To je malce visoko kajne? Menda je normalno 4,5... Je ta razpon kok tok normalen za ljudi ki imajo razmnoženo kandido al je previsok?

#197 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. februar 2008, 23:03

Spet jaz! Danes sem dala urin in je vse okej... razen kandide seveda..moj ph je pokazal 6. To je malce visoko kajne? Menda je normalno 4,5... Je ta razpon kok tok normalen za ljudi ki imajo razmnoženo kandido al je previsok?

Enkratna meritev pH urina ni nikakršen pameten podatek, saj se spreminja. Ni pa to tudi nikakršna diagnoza, pokaže ti le, da si v neravnotežju, diagnozo pa tako že imaš. Brez spremembe načina prehrane, si samo z zdravili kandide ne boš nikoli pregnala.

#198 tasma

tasma
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 7. februar 2008, 23:11

Sstane..kandido sem že premagala pa se mi sama od sebe ni nikdar ponovila... sam preko spolnih odnosov s partnerjem, ki je nažalost imel to zadevo.. on je bil vir mojih problemov, ne jaz. Sej pa poznam svoje telo, madonca.. cel lajf zdrava ko riba, nit angine še nisem mela in nobene otroške bolezni, tudi drugače bolna že nisem bila 3 leta.. Pol pa gremo sexat in evo, dobim to=) Pa šok. Men je recimo canesten takoj pomagal.. sam pač njemu ni.. in pol se nama je ponavljalo zarad tega..aja pa še to: itak gre sam za ph urina, ne pa nožnice... to pa ne sovpada, ph med tema dvema je kar različen. Tako da je že v osnovi moje vprašanje bilo nesmiselno w:Iw

#199 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. februar 2008, 23:43

Uporabljaš kontracepcijske tablete?

#200 tasma

tasma
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 8. februar 2008, 10:32

Nesmem jih več jemat..nit tistih z najmanjšo koncentracijo hormonov... sem postala depresivna..lasje so mi začeli izpadat v šopih...jemala sem jih ene 3 mesce, potem pa konc in nikdar več... Čudno ampak v naši družini nobena ženska ne sme jemat k.t..




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0