Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Dializa


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
42 komentarjev na to temo

#1 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. januar 2004, 20:41

Kdo kaj ve o tem?

#2 ariel

ariel
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 30. januar 2004, 21:46

Živijo. kolikor jaz vem, je potrebno na dializo, ker odpovejo ledvice, torej je potrebno (oz. dobro) zdravit ledvice-odpravit vzrok okvare. če ima kdo tvojih ta problem svetujem da pokliče mojga sodelavca lukta, (031-628-525) kateri bi mogoče znal pomagat-sam imam namreč prenatrpan urnik z terapijami in izpiti, če pa te zanima kaj delamo napiši mail pa ti pošljem predstavitev. lep pozdrav pa oprosti če je bolj po domače napisan vse skupaj!

lep pozdrav, jernej

#3 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. januar 2004, 22:37

Jernej, to vprašanje mi je postavil anonimni obiskovalec mojega foruma, kjer jaz razlagam svojo metodo odpravljanja težav z biodieto z zdravo soljo.
Ker pa vem, da se večina odloča na osnovi svoje presoje zbranih informacij, jim pač skušam na enem mestu zbrati čimveč pogledov in metod.
Tudi vse, kar se bo tukaj nabralo, bom v obliki povezave pripel k svojemu mnenju.
Zato, če želiš predstaviti svojo metodo, jo kar tu predstavi vsem, saj nikoli ne veš, kdo kje in kaj prebira.
Naslova obiskovalca pa ti ne morem posredovati, ker ga preprosto nimam.
Bo pa tvoja razlaga gotovo zanimiva tudi za lunatke.

#4 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 31. januar 2004, 10:53

Z Nordico in ostalimi krožkarji RK smo si šli na Ptuj pogledat kako poteka dializa.........zanimivo..........ampak ziher ni fajn! xrolleyesx

#5 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 31. januar 2004, 11:04

Ali lahko malo opišeš, kako poteka, aparature, kemikalije, pripomočki, čas in to.
Sam še nisem nikoli videl v živo, kako to gre.

#6 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 31. januar 2004, 11:56

Ja, ja! Ni blema!

Bolniki pridejo tja in jih priklopijo na poseben aparate (na Ptuju imajo zelene in bele, švedske in nemške...) . Mislim, da je nekaj takega: V glavno žilo jim priklopijo, zapičijo dve cevki.....po eni dre kri skozi aparat, po drugi se vrne v žilo!

Tak, to je na kratko!

Lp, če pa še kaj pa kr vprašaj.........to je vse kar se trenutno spomnim!


xDDx

#7 apuslj

apuslj
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 16. februar 2004, 05:08

Zasledil sem vaša razmišljanja kaj je dializa in če koga karkoli zanima naj me vpraša. Sam namreč hodim na dializo deset let in ni je stvari, da je ne bi vedel... xDDx xDDx

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. februar 2004, 11:16

Apsulj, mene zanima vse. Cel potek bolezni, od začetne diagnoze do začetne in sedanje terapije. Če lahko na kratko opišeš, potem bi ti pa postavil še nekaj vprašanj.
Hvala, da si se oglasil.

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. februar 2004, 18:27

Zasledil sem vaša razmišljanja kaj je dializa in če koga karkoli zanima naj me vpraša. Sam namreč hodim na dializo deset let in ni je stvari, da je ne bi vedel... xDDx  xDDx

Zelo dobro, dobrodosel in zivjo, Apuslj! x:)x :palec:

Ja, povej, kar zacni:

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 yamaha

yamaha
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 2. april 2004, 18:23

Nimam osebnih izkušenj glede dialize, vendar se na delovnem mestu srečujem z dializanti in nekaj znanja sem pridobila. Tako kar vem vam povem. In prosim vas vse forumce, da me popravite, če kaj ne bo prav.
Dializa je življenskega pomena kadar ledvice (čistilni aparat človeškega telesa) ne morejo same splavljat strupnine, s pomočjo, urina iz telesa. Ne poznam nikogar, ki bi se rešil dializnega aparata drugače kot s transplantacijo ledvice.
Dializni aparat prevzame delovanje ledvice. Se pravi, da napeljejo (plastično rečeno) iz človeka kri v aparat, ki to kri zdializira (prečisti) in jo potem zopet (ta isti aparat) napumpa nazaj v telo. Daliza lahko traja tudi več kot 4 ure. Bolnik mora priti v dializni center od 2 do 3 krat na teden. Včasih tudi večkrat, kar je odvisno od krvne slike. Obstaja tudi dializa, ki si jo bolniki naredijo doma. Poteka pa ne preko žile, temveč preko trebušne predpone.
To je vse o dializi, kar se ta trenutek spomnem. Upam, da je kaj pomagalo.

#11 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. april 2004, 18:29

Yamaha, prosim, poizkusi se še spomniti, s katero kemikalijo se kri čisti v dializnem aparatu :8):

#12 nord

nord
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 334

Objavljeno: 2. april 2004, 18:49

jezus je to kruto! vsak dan po 4 (ali več) ur tam ležat... ful se mi smilijo, ti bolniki, ker jih ima večina še kakšno drubo bolezen (npr. sladkorno, posledica tega je lahko tud, da so brez nog) . saj osebje lepo ravna z njimi in so vsi prijazni, ampak vseeno ni ok. zato nosit spodnje majice!!! ker ene pridejo k nam v šolo z pol hrbta ven (pol pa ti še kera po možnosti reče, da ne more nosit spodnjih majic /in že tak ma težave z ledvicami/) no starost bolnikov je različna. najmlajši so 25... mi smo bli na ptujski dializi, ogledat smo si jo pa šli zato, ker je letos leto nefropatije (okvare ledvic) . men je blo ful hudo gledat tam kak so eni bogi... pa nesrečneže s hepatitisom majo tut tam... grozno je to, če si tak bolan. na srečo so odkrili umetno ledvičko, tak da jo lahko vstavijo v telo, da ni treba vsak dan hodit v bolnico. je pa spet vprašanje, če jo telo sprejme. pa ti bolniki ne hodijo lulat (prišparajo približno 5 min časa na dan). no, če se še bom kaj spomnila bom še napisala. sstane! če rabiš bol točne podatke se bom pozanimala!
mejte se radi....

#13 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. april 2004, 18:54

No, jaz jih ravno ne rabim, ker sem zadeve preštudiral, bo pa bolj verodostojno, če boš ti ali ostali kaj povedali, kot jaz.

#14 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 2. april 2004, 20:00

ker ene pridejo k nam v šolo z pol hrbta ven (pol pa ti še kera po možnosti reče, da ne more nosit spodnjih majic /in že tak ma težave z ledvicami/)

:xx!: :xx!: :xx!:


Kr nekaj takih mamo :xx!: , pol se pa čudi, zakaj je vsako leto en teden zaradi ledvic v bolnici.... xrolleyesx

#15 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. april 2004, 22:56

men se zdi da defacto, je treba it na dializo za tem ko odpovejo ledvice, ni druge, nobena sol (čeprav btw je tvoja dobra in okusna, se bom kmalu zredil ;) ) ne pomagajo proti dejstvu da se kri paca, in jo je treba čistit, mrbit bi šlo, ne da bi se stvari proizvajale v telesu in ne da bi stvari vnašal v telo, ampak, ponavadi ljudjem ki to sploh zmorejo, ledvice ne odpovejo...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#16 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 4. april 2004, 08:57

Ja, shit s to dializo. Ne more bit fajn, če ti ledvide odpovejo. :xx!: :sori:

Kot zanimivost pa sem se spomnila, da ima ena moja prijateljica 3 ledvice (1 normalno veliko in 2 manjši)! So ji čisto slučajno enktar odkrili pri nekem slikanju. Ni pa to zanjo nič nevarno, dokler ji vse 3 delajo.
Kaj vse naredi narava, a! x;)x

#17 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. april 2004, 13:08

Kot zanimivost pa sem se spomnila, da ima ena moja prijateljica 3 ledvice (1 normalno veliko in 2 manjši)! So ji čisto slučajno enktar odkrili pri nekem slikanju. Ni pa to zanjo nič nevarno, dokler ji vse 3 delajo. Kaj vse naredi narava, a!

aja, le kam se je pa spravla, zarasla, kr med njima, hah..zlo rad bi vidu tole sliko, fijuuu :eek: :palec:

#18 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. april 2004, 13:29

men se zdi da defacto, je treba it na dializo za tem ko odpovejo ledvice, ni druge, nobena sol (čeprav btw je tvoja dobra in okusna, se bom kmalu zredil ;) ) ne pomagajo proti dejstvu da se kri paca, in jo je treba čistit, mrbit bi šlo, ne da bi se stvari proizvajale v telesu in ne da bi stvari vnašal v telo, ampak, ponavadi ljudjem ki to sploh zmorejo, ledvice ne odpovejo...

Nino, ko praviš, da se kri paca, s čim pa jo čistijo v dializnem aparatu :8):
Ali pa ti, Pokowc, imaš o tem kaj pojma x^x

#19 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 4. april 2004, 14:27

aja, le kam se je pa spravla, zarasla, kr med njima, hah..zlo rad bi vidu tole sliko, fijuuu :eek:  :palec:

Poko, na mestu, kjer bi morala biti ena normalno velika ledvica, ima dve manjši, ki ne zavzemajo nič več prostora, kot ena normalno velika.
Po mojem je to zanjo kvečjemu dobro, ker če ji slučajno kdaj odpove ena manjša, ima še vedno drugo manjšo + tisto drugo normalno veliko. x;)x x:)x

#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. april 2004, 15:03

Pokowc, podaj nam en raport za hec x^x :inocent:
http://www2.arnes.si...za/dializa2.htm

#21 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. april 2004, 19:02

pravi kwalitetni filter

Filtri, diafragme se menjujejo, ionski izmenjevalec pa ne.
Če veš, o čem govorim :8): :sori: x^x

#22 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 4. april 2004, 20:34

Ti ej stane, ioni niso edina stvar v telesu veš, sam se vprašam, recimo jaz k sem ful naelektren a to pomeni da mam dost ionov, (atomi ki so pač izgubili elektrone zaradi katerih sem naelektren...) ? ....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#23 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. april 2004, 21:08

Nino, daj preberi, kaj piše pod spodnjim linkom o dializi, pa boš videl, da je ta elektrolit sol, da dializni aparat čisti kri s soljo, enako kot ledvice.
Ne vem zakaj, ampak izgleda, da vsi lunatki mislite, da jaz čvekam o soli kar tako v tri dni, brez znanja in poznavanja kemijskih procesov v telesu.
Tega, kar jaz govorim, ne moreš primerjati z raznimi duhovnimi, šlogarskimi ali kakimi drugimi ezoteričnimi metodami, za katere sem prepričan, da so na osnovi psihe in duhovnosti, torej miselnih procesov tudi učinkoviti, pod pogojem, da je fizika porihtana.
Nikoli pa ne boš z gledanjem v Luno odpravil pomanjkanja elektrolitov v svojem organizmu, kar ti povzroča nizko prevodnost kože in negativen statičen naboj, zato te trese, ampak le s fizičnim vnosom elektrolitov v telo.
In ker so ledvice najbolj karakterističen organ, pralni stroj, ki ima za pralni prašek zdravo sol, torej sol in vitamin C, sem vas hotel napeljati na to, da sami, v literaturi odkrijete sol.
Na osnovi prepričanja, ki vam ga je vcepila medicina o škodljivosti soli, katero je z jodiranjem sama naredila za strupeno, namreč brez potrebe riskirate svoje zdravje, tudi svojo lepoto uravoteženega telesa.

In ne dam vam prej miru, dokler vam to ne sede v glavo, če že zaradi druga ne, pa zaradi lepote, ki je osnovno gibalo življenja.

http://www2.arnes.si...za/dializa2.htm

#24 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 4. april 2004, 21:26

Ok Nino je prebral kar piše pod tistim linkom spremenil mnenje (hvala bogu za luno v tehtnici)... Ne jaz ne mislim da čvekaš nekaj kar v tri dni, No in sedaj jem zdravo sol brez joga, in čakam na efekte, res, avto me še ni stresel ;) hehe, kar je dovolj nenavadno, torej fizični vnos, elektrolitov praviš, hm hm hm, Sicer se mam za fizika, ampak mislim da pride duša pred telesom, nisem pa strokovnjak, za to in te vprašam a je kaka možnost da bi pod kakimi čudnimi pogoji na kak čuden način telo samo tvorilo elektrolite?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. april 2004, 22:22

Ok Nino je prebral kar piše pod tistim linkom spremenil mnenje (hvala bogu za luno v tehtnici)... Ne jaz ne mislim da čvekaš nekaj kar v tri dni, No in sedaj jem zdravo sol brez joga, in čakam na efekte, res, avto me še ni stresel ;) hehe, kar je dovolj nenavadno, torej fizični vnos, elektrolitov praviš, hm hm hm, Sicer se mam za fizika, ampak mislim da pride duša pred telesom, nisem pa strokovnjak, za to in te vprašam a je kaka možnost da bi pod kakimi čudnimi pogoji na kak čuden način telo samo tvorilo elektrolite?

Da, verjetno bi, če bi to bilo nujno za obstoj življenja v najširšem smislu, kajti kar se je imelo zgoditi, se je tudi vedno zgodilo, nas uči zgodovina znanja o življenju.
Toda, da je jedilna sol škodljiva, ni objektivno nujen pogoj za evolutivne ali namerne prilagoditve, zato bo problem rešen na enostavnejši način.
Ti ga že izvajaš in predpostavljam, da ti bodo pametni sledili x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0