Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čiščenje kristalov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
407 komentarjev na to temo

#351 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 13. maj 2008, 03:36

Imam 3 nove kristali pa bi jih rad očistil. Dam lahko elbait,tyrkenit in apatit v vodo s soljo in potem na sonce?


Malce popraskaj z nožičkom po tem tirkenitu ....da vidiš kaj sploh je ...

lepo bodi

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#352 majat

majat
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 11. junij 2008, 06:48

Dobila sem kamen hovlit, modre barve, z malo umazano rumeno-sive barve. Zanima me, kakšne barve je ta kamen v resnici. Na rastavi mineralov sem videla holvit bele barve. Ali je moj moder obarvan? ali je ponaredek? Kakšne lastnosti holvit sploh ima?

Pa še eno vprašanje: kako najbolje očistim mesečev kamen? Pod tekočo vodo, kot večina drugih kamnov?
Sem kar sem. In nihče ne more me spremeniti.
Grem in vem, da bom hodila vedno naprej,
obložena z prtljago poguma in težav, ki mi stojijo na poti.
In se ne ustavljam, kajti moj kočijaž je pogum
in vodnica priložnost!

EDINA ZANESLJIVA NAPOVED ZA PRIHODNOST JE TA, DA NAS BO PRESENETILA!

#353 majat

majat
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 11. junij 2008, 10:28

Ja, jaz imam takega plavega holwita??, samo ne z tako črnimi črtami. Tudi sama mislim, da je ponaredek ali pa le obarvan. Kupila sem ga, ker je bil tako lepe modre barve.
Na rastavi pa sem videla belega, vendar kot kamen nepravilnih oblik, ne oblikovan v jajček.

Moj mesečev kamen pa bom polnila na luni, samo čakam, da bo polna x;)x .
A na soncu se tudi lahko polni mesečev kamen?
Sem kar sem. In nihče ne more me spremeniti.
Grem in vem, da bom hodila vedno naprej,
obložena z prtljago poguma in težav, ki mi stojijo na poti.
In se ne ustavljam, kajti moj kočijaž je pogum
in vodnica priložnost!

EDINA ZANESLJIVA NAPOVED ZA PRIHODNOST JE TA, DA NAS BO PRESENETILA!

#354 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 11. julij 2008, 07:31

Kako pa potem tigrovo oko spucam?
Predvidevam da ravno tako s soljo in vodo.
Če je to zemljski kamen, potem dosti ne morem falit. Al kako?

Kaj pa tista zadeva, a je samo za razelektritev? Ko ga "vržeš" v leseno podlago? Nežno seveda.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#355 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 12. julij 2008, 09:10

Zanimivo.

Če se upam približat tigru?
Se grem raje igrat z muciko. Je božica ostala brez mladičkov.

In ne bodi ga len, moj kamen je zropotal na ploščice in je okrušen.
Zlomk. Če drugega ne, sem mu vsaj negativno energijo spravila ven.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#356 aniron

aniron
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 26. avgust 2008, 08:57

Ni nikoli prepozno da jih spucaš? Mislim, sama že enih 5 let nosim kameno strelo na obesku pa sm šele to leto zvedla da bi jo mogla pucat vsak dan. Zdaj sem pa pridna, in jo kar pucam. Saj ni bilo že prepozno?

#357 Prvi

Prvi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 27. avgust 2008, 07:11

Ni nikoli prepozno da jih spucaš? Mislim, sama že enih 5 let nosim kameno strelo na obesku pa sm šele to leto zvedla da bi jo mogla pucat vsak dan. Zdaj sem pa pridna, in jo kar pucam. Saj ni bilo že prepozno?

Nikoli ni prepozno. Pa tudi vsak dan je ni treba pucat, jaz ko jo dosti uporabljam(kameno strelo), jo dam približno enkrat na teden v slano vodo ali pa kar v sol.
Če jo dosti uporabljaš tudi začutiš kdaj se zapaca (se ti zdi, da se slabše počutiš ko jo nosiš...).

#358 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 6. junij 2009, 14:02

Jaz sem včeraj dobila obesek Turkiz in ogrlico iz Akvamarina in iz Sodalita.
Zdaj bi pa jaz rabila malo pomoči prosim.Kako se jih aktivira in čisti?
Moram povedat,da okoli obeska Turkiz je železo in je problem,da ne bo to zarjevelo ob samem čiščenju.
Sicer sem prebrala kar veliko glede tega samo je vsega preveč in ne morem sledit. :o|o:
Je zaželjena pomoč!

Hvala

#359 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 10. junij 2009, 05:01

Jaz sem včeraj dobila obesek Turkiz in ogrlico iz Akvamarina in iz Sodalita.
Zdaj bi pa jaz rabila malo pomoči prosim.Kako se jih aktivira in čisti?
Moram povedat,da okoli obeska Turkiz je železo in je problem,da ne bo to zarjevelo ob samem čiščenju.
Sicer sem prebrala kar veliko glede tega samo je vsega preveč in ne morem sledit. :o|o:
Je zaželjena pomoč!

Hvala


Lepo pozdravljena čebelica

Lahko jih čistiš in aktiviraš z mentalnimi transformacijskimi procesi, z reikijem ali na kak drug mentalni način.../ tudi s pomočjo nihala/...

Za samo aktiviranje bi pa glede ogrlice dejal, da jo izpostavi polni luni / oba minerala sta negativno polarizirana/...-enako velja za turkiz. Če jih boš dajala na sonce, bodo spremenili svojo osnovno energijo...in ta je v vseh tvojih primerih pomirjujoča....

O samih procesih čiščenja ti tukaj malce težko razlagam, ker ne vem, koliko si seznanjena z njimi.
Svoj nakit bi lahko čistila recimo tudi / čez noč/ na bakreni plošči ali pa če je prisoten kakšen večji kos hematita...Svoj nakit postaviš neposredno poleg tega minerala - kristala.... Upam, da sem vsaj malo pomagal, če pa te še kaj zanima glede raznih procesov, mi raje napiši na OS, ker tukaj ravno ne bi popal prevelike količine pismenega materiala.

lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#360 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 12. junij 2009, 09:32

kako je pa s čiščenjem luninega kamna? imam ga v kombinaciji s srebrom, lep prstan. kako ga v bistvu sploh programiram?

pa polariziranje? če ga dam ta mesec na lunco, ko bo mlaj v Raku, bo to kar fajn? je bolje ga dati na polno luno ven?

#361 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 14. junij 2009, 04:48

Lepo pozdravljena Vila

Mesečev kamen- ortoklaz /albit, sanidin, adular/ je negativno polariziran, torej bi pasal na polno luno...O programiranju -ali si mislila programiranje ali aktiviranje?

Tukaj pa je precej več -od Tadeja..

http://www.lunin.net...S...f=27&t=4056

lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#362 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 15. junij 2009, 08:07

hvala, Matjaž.

kamna oz. nakita nisem še niti očistila niti programirala. vem, da se čistijo v slani vodi čez noč, saj to sem že prakticirala z drugimi kamni. a zanima me še, če lunin kamen prenaša to mešanico, ga sol ne poškoduje? ali je kak ustreznejši način čiščenja zanj? programiranje je pa skozi neke vrste afirmacije? x:)x
čeprav, zdaj ko praviš aktiviranje IN programiranje, jaz ne vem, zakaj bi ga programirala, ker niti nočem vnašati nekih misli preveč oz. zaenkrat niti nimam še neke ideje, kaj pa bi sploh, saj vem, na kaj vpliva in ne bi ekstra poudarjala z nekimi mislimi, ker se mi zdi, da mi to ne gre ... me bolj zanima, kako bi deloval name s čistega, skoz filing ... x:)x

no, si bom prebrala še od Noskota.

#363 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 17. junij 2009, 19:15

sem ga dala čez noč v raztopino soli kr s kameno strelo skupaj, ker to dvoje pač konstantno nosim na sebi. zjutraj sta bila čista, ko sem zlila vodo stran. čutila sem. bom dala pa res na Mlaj v Raku, zkj ne. drugič pa pač na polno Luno.

#364 Agape

Agape
  • Zlati član
  • Št. objav: 506

Objavljeno: 20. junij 2009, 19:32

x:)x najbolj temeljito kristal očistiš tako, da ga odneseš v globoko reko, zakoplješ v zemljo in ga pustiš tam za vedno, da ne kasiraš doma slabih vibracij, ki se naberejo, ko se kristal razbije in izkoplje v njegovih najboljših letih...lahko bi rastel in živel še milijone let, če ga ne bi srečal pohlepni človek... :palec: xrolleyesx

Lažje je verjeti laži, ki si jo stokrat slišal, kot resnici, ki jo še nisi nikoli...
sedaj jo imaš možnost...

agape

Da druge premagaš, moraš biti krepak; da sebe premagaš, moraš biti srčen.



Tisti, ki gre svojo pot, naj se ne ozira na tiste, ki govorijo, da ni poti....

r


Z BOG om in V Bog u

je pot do 9 in zmaga je v 6, ker 6 je 9 in 9 je 6


#365 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 21. junij 2009, 05:28

x:)x najbolj temeljito kristal očistiš tako, da ga odneseš v globoko reko, zakoplješ v zemljo in ga pustiš tam za vedno, da ne kasiraš doma slabih vibracij, ki se naberejo, ko se kristal razbije in izkoplje v njegovih najboljših letih...lahko bi rastel in živel še milijone let, če ga ne bi srečal pohlepni človek... :palec: xrolleyesx


x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx živiš v prostoru agape? In ta prostor je verjetno sezidan, a ne ? In iz česa je sezidan -mojster agape? ali ješ agape...kumarice v njenih najboljših letih... jaz kristalov ne razbijam, niti jih jem... jih pa uporabljam, njihovo lepo vibracijo, tako kot oni mojo....posrkajo vase...

lepo bodi
Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#366 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 21. junij 2009, 07:03

x:)x najbolj temeljito kristal očistiš tako, da ga odneseš v globoko reko, zakoplješ v zemljo in ga pustiš tam za vedno, da ne kasiraš doma slabih vibracij, ki se naberejo, ko se kristal razbije in izkoplje v njegovih najboljših letih...lahko bi rastel in živel še milijone let, če ga ne bi srečal pohlepni človek... :palec: xrolleyesx


in ta forum je za koristne napotke in ne neumnosti in bluze osebkov, ki nimajo pojma in si samo futrajo svoj ego :vragec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#367 Agape

Agape
  • Zlati član
  • Št. objav: 506

Objavljeno: 21. junij 2009, 16:56

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx živiš v prostoru agape? In ta prostor je verjetno sezidan, a ne ? In iz česa je sezidan -mojster agape? ali ješ agape...kumarice v njenih najboljših letih... jaz kristalov ne razbijam, niti jih jem... jih pa uporabljam, njihovo lepo vibracijo, tako kot oni mojo....posrkajo vase...

lepo bodi
Matjaž


kristali so otroci zemlje in jo podpirajo pri stvarjenju, podpirajo vse, ker je temeljna energija...temelj-fonda, tudi nas...vseh 5 kraljestev, ko rase in rase, se širi in oddaja impulz zemlje in svojo vibracijo, ko ga izkopljemo, impulza ni več v njemu-zamre...vidim, da sploh živega kristala niste srečali....samo v njegovem rodnem mestu se to začuti, pa še en kratek čas, ko se iztrga...živi in raste na milijone let, do žalostnega konca, ko sreča zapeljane ljudi...

mi smo močnejši in lepši kristal in imamo to vibracijo in ostale v sebi in s sabo, kaj ti bo ubogi kamenček, da ga malikuješ in pestuješ, pa sončaš in na lunco daješ...Bog ti daje vse brezplačno...iz slike mesta rasti, dobiš bolj čisto vibracijo, na samem mestu, kjer to raste, pa je božansko...

kako, bi se počutil, če ti zvrtam luknjo v koleno in te začnem črpat in izkoriščat....Zemlja je živa in vsa preluknjana...
kako bi se počutil, da pridem in ti iztrgam tvoje otroke in jih začnem izsesavat in izkoriščat, pa čistit in pit energijo iz njih-pa včasih bi jih na luno postavil...
jim potrgam korenine, stik z mamo in jih ubijam počasi...

a ste še sigurni, da je to zdravilno za vas ? če ste je nekaj hudo narobe z vami.... xDDx :palec:

Bog je ustvaril Zemljo, dal nam jo je pa v upravljanje....ste zadovoljni s sabo in s stanjem v katerem ste...zemljo, naj bi pustili v boljšem stanju, kot smo jo dobili za zanamce in za vas, kateri se boste vrnili v ta Raj.... xrolleyesx

Lažje je verjeti laži, ki si jo stokrat slišal, kot resnici, ki jo še nisi nikoli...
sedaj jo imaš možnost...

agape

Da druge premagaš, moraš biti krepak; da sebe premagaš, moraš biti srčen.



Tisti, ki gre svojo pot, naj se ne ozira na tiste, ki govorijo, da ni poti....

r


Z BOG om in V Bog u

je pot do 9 in zmaga je v 6, ker 6 je 9 in 9 je 6


#368 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 22. junij 2009, 06:22

kristali so otroci zemlje in jo podpirajo pri stvarjenju, podpirajo vse, ker je temeljna energija...temelj-fonda, tudi nas...vseh 5 kraljestev, ko rase in rase, se širi in oddaja impulz zemlje in svojo vibracijo, ko ga izkopljemo, impulza ni več v njemu-zamre...

Vidim, da si energijsko malce omejen....

vidim, da sploh živega kristala niste srečali....samo v njegovem rodnem mestu se to začuti, pa še en kratek čas, ko se iztrga...živi in raste na milijone let, do žalostnega konca, ko sreča zapeljane ljudi...

Ne vem, po čem sklepaš to...sam sem prehodil Pohorje, karavanke, ..itd..pa še hodim...pa še kako videval "žive" kristale. In ko ga srečam, ne začutim njegove žalosti...



a ste še sigurni, da je to zdravilno za vas ? če ste je nekaj hudo narobe z vami.... xDDx :palec:

Ali se ne bi vprašal- kaj je prav in narobe- morda najprej sam v sebi - o sebi...

Bog je ustvaril Zemljo, dal nam jo je pa v upravljanje....ste zadovoljni s sabo in s stanjem v katerem ste...zemljo, naj bi pustili v boljšem stanju, kot smo jo dobili za zanamce in za vas, kateri se boste vrnili v ta Raj.... xrolleyesx


Vidim, da področje tvojega zaupanja vase sega na neomejena področja- morda tudi ta, ki jih ne poznaš dovolj...lepo pa je, da imaš svoje mnenje o tem- ne vem pa, čemu je potrebno soditi drugačnost??

Lepo bodi Agape xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#369 Agape

Agape
  • Zlati član
  • Št. objav: 506

Objavljeno: 23. junij 2009, 13:16

x:)x

ne agape ..vsi smo lepi ...kristali ...ni boljših in lepših ..vsi svojo nalogo x:)x
daj povej to me zanima ...5 kraljestev....kaj potem pet območij zavesti...
mineralno, rastlinsko, živalsko, človeško in takoimenovano angelsko -planetarno..



zavest je vest..v nas.



jp to zdaj lahko povežeš s plastmi avre al kako ...

samo zakaj pa nekateri kristali ..ne delujejo na nas kot gradniki ..npr ne vplivajo da smo z nogami na zemlji ..ampak odprejo tudi višje nivoje ...


da jih ne bi več malikovali...ker smo sami to in še več..



no tole je pa citirano iz knjigce Moč kristalov , moja prva knjigca ..pa mi je še sedaj všeč.poznaš?

SEST OBMOČIJ zavesti
Mineralno območje je povezano z izražanjem in dejanji, rastlinsko območje z mislimi in občutki, živalsko območje pa vpliva na instinkt in intuicijo.


od tukaj naprej ne rabiš več kristalov... xDDx


Človeško'območje vpliva na našo sposobnost bivanja s soljudmi ter smisel za bratstvo in sestrstvo,

tudi kristali so v bratstvu in sestrstvu... :2src:


planetarno območje pa nam pomaga, da se zavemo majhne, toda vitalne vloge, ki jo imamo v veliki celoti. In končno, angelsko območje nam kaže velike duhovne razsežnosti našega bivanja.

xflowx x:)x


Bog Božanstvo v Meni pozdravlja Božanstvo v Tebi....

Vidim, da področje tvojega zaupanja vase sega na neomejena področja- morda tudi ta, ki jih ne poznaš dovolj...lepo pa je, da imaš svoje mnenje o tem- ne vem pa, čemu je potrebno soditi drugačnost??

Lepo bodi Agape xvrtcx

Matjaž



xDDx Spet prosiva za Božanski red v nas...bojo pravi odgovori, boš vidu..prjatu v Reikiju... :2src:

x:)x vidim, da sploh živega kristala niste srečali....samo v njegovem rodnem mestu se to začuti, pa še en kratek čas, ko se iztrga...živi in raste na milijone let, do žalostnega konca, ko sreča zapeljane ljudi...

xDDx Ne vem, po čem sklepaš to...sam sem prehodil Pohorje, karavanke, ..itd..pa še hodim...pa še kako videval "žive" kristale. In ko ga srečam, ne začutim njegove žalosti...

seveda, ker so še živi, če nisi s krampom tam hodil.... :2src:

ostani v cvetenju bogdan ček


Lažje je verjeti laži, ki si jo stokrat slišal, kot resnici, ki jo še nisi nikoli...
sedaj jo imaš možnost...

agape

Da druge premagaš, moraš biti krepak; da sebe premagaš, moraš biti srčen.



Tisti, ki gre svojo pot, naj se ne ozira na tiste, ki govorijo, da ni poti....

r


Z BOG om in V Bog u

je pot do 9 in zmaga je v 6, ker 6 je 9 in 9 je 6


#370 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 23. junij 2009, 13:42

in ti seveda živiš od prane, ker se ne dotakneš nobene žive stvari..še vode ne...
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#371 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 23. junij 2009, 14:11

Agape, you're insane. sj nisi za v lunatic house. na njivo pa krompir kopat in rožni venec za sabo vlečt!

#372 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 24. junij 2009, 04:40

Bog Božanstvo v Meni pozdravlja Božanstvo v Tebi....




seveda, ker so še živi, če nisi s krampom tam hodil.... :2src:

ostani v cvetenju bogdan ček


Dragi Agape-v imenu / verjetno si to lahko drznem, drugače naj me pa kdo po "prstih"/ ljudi, ki tukaj izmenjujemo mnenja o mineralih, bi te prosil, da ne packaš po teh temah, ker v bistvu si tako in tako povedal, kaj si misliš o kristalih in ljudeh...in nam je to povsem jasno...A bi šlo agape??

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#373 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 26. junij 2009, 04:51

x:px
Agape ..ti kar piši... xDDx

ker kristalček ti je najbolj všeč....npr ,praviš da si bil v Braziliji ...torej kaj si delal tam ..glede kristalov mislim xDDx


Aha- pa sem dobil po "prstih" x;)x

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#374 uriel

uriel
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 28. julij 2009, 09:38

očisti ga lahlo mentalno tako, da se z nim povežeš prek meditacije. Tako, da izgovarjaš njegovo ime.
z vodo, daš mu novo ime, ki ga veš le ti. kamen tako postane tvoja oseba last.
ali da daš na lunino svetlobo. najbolj od pomladansem ali jesenskem enakonočju.

#375 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 28. julij 2009, 09:56

kamne se daje na polno luno samo takrat, ko ga hočemo neg. polarizirat...to ga ne očisti..tudi izgovarjanje njegovega imena ne...
vsak kamen je nosilec določene energije..voda/ogenj/zrak/zemlja/akaša...lahko se ga še programira.....
čistit pa se more avrično sluz...druge nečiste energije...in se mu mora vspostaviti bazno energijo, ki ji nosi
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0