Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Forum za tezave s scitnico


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
12 komentarjev na to temo

#1 penelopa

penelopa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 24. februar 2004, 14:14

Na na http://www.med.over.net nas je nekaj pacientov predlagalo odprtje posebnega foruma za medsebojno pomoc in izmenjavo informacij k cemur bi poskusili pritegniti tudi kaksnega strokovnjaka.
Zal se je doslej oglasilo le kaksnih 6 ljudi s tezavami in moderator je nekako izrazil zeljo, da jih je vsaj 10, da se odpre nov forum. Ce ste za to, se prosim cimprej vpisite na forumu med.over.net (pod splosne pripombe, ali pa pisite moderatorju Primozu).
lp Penelopa

#2 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 24. februar 2004, 15:07

Zakaj pa vas bi moralo biti najmanj deset.
Jaz bom forum odprl kar tako, saj nič ne stane.

#3 penelopa

penelopa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 25. februar 2004, 11:24

ja, ker se je moderator na med.over.net tako odlocil...
te tezave namrec ne sodijo samo v alternativo, ampak so morda bolj splosne,
saj marsikdo ima tezave, pa bi se raje drzal uradne medicine...
lp P

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. februar 2004, 12:05

Ja, tole... stekam Penelopo in se strinjam z njo.
Namrec vceraj tole zagledam in potem ugotovim, da se pravzaprav "vabi na" medover.net...
In prav tako pomislim - pa saj odprite pac tu...
In takoj nato postekam, da ne, da je ze OK, treba strokovno se lotit.
Podpiram.
Kar se malo pustimo, zdajle ni nikogar, ko pa bo, bo pa ful interesentov. Boste videli. Upam, da vam bo ratalo fajn forumcek in koristen spedenat! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. februar 2004, 14:40

ja, ker se je moderator na med.over.net tako odlocil...
te tezave namrec ne sodijo samo v alternativo, ampak so morda bolj splosne,
saj marsikdo ima tezave, pa bi se raje drzal uradne medicine...
lp P

Tisti, ki se želijo držati uradne medicine, je imajo za vsakim vogalom kolikor hočejo, gre za to, da vsak bolnik z zdravim razumom išče zase najboljšo rešitev.
Jaz bom forum odprl, pravzaprav je pa že odprt, ker se je že kar nekaj ljudi s temi težavami oglasilo, predvsem pa to vem iz telefonskih razgovorov.
Obolevnost ščitnice pa je posebej v zadnjem obdobju v velikem porastu, kar se pa spričo petkrat prejodirane jedilne soli ni čuditi.
Ščitnica je pač vedno prva na udaru, bodisi z jodom ali pa zaradi poskusa odpravljanja drugih težav, ki jih kontrolira.
To, Penelopa, pa najlažje ugotoviš s pritiskom na akupresurne točke ščitnice.
Na osnovi mojih ad hoc tovrstnih raziskav, lahko z veliko statistično natančnostjo trdim, da večjo ali manjšo bolečino na teh točkah čuti že vsak drugi Slovenec.
Naredi naključni test na desetih osebah, pa boš videla.
Zato pa je najboljše zdravilo za vse, tudi tiste, ki več nimajo ščitnice, zamenjava nezdrave z zdravo soljo v svoji prehrani.
Kaj pa bo tistim brez ščitnice sploh petkrat prejodirana sol?

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. februar 2004, 16:41

Po eni strani imas prav, kao... ampaak bolj gre najbrz za to, da je na vsakem vogalu za pricakovat to - ne pa, da tudi dobis (spomnimo se 'diabetesa').
Oni, ki bo -recimo poleg uradne medicine- zelel se alternativno varianto, bo tudi to sam poiskal in nasel morebiti celo vec o tem.
Vec pa bo zraven tudi 'balasta'.
In ce je edini odgovor in vedno le zdrava sol morda kdo podvomi v objektivnost ali pac se mu ta misel preprosto upre. HOCE si ustvariti sliko in mnenje na podlagi tega IN onega - kot ne zeli morda samo uradne medicine, morda prav tako ne zeli samo iz slanega aspekta.
Morda tako prihiti kdo, ki bo vse odgovore nasel v FHES-u ali bo uletela Marsa in bo povsod ponudila glino, povrh pa se navrgla, kaj ima oni v 6. hisi v oppoziciji s tem...
Ce bom tako postopala cisto vsakic, bo za onega morda pomenilo, da dejansko ne vidim njega in njegovega problema oz. vprasanja, pac pa samo sebe in svojo zadevo, ki jo pac v tem primeru 'prodajam' (*tako dobesedno kot metaforicno).
A stekas?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 25. februar 2004, 17:45

Stane, ker uporabljam tvojo sol, bodo moje težave, ki so se pojavile v tem zadnjem mesecu izginile in bodo izvidi povsem normalni. Sori, v tole nisem zagrizla. Sej sol bom še naprej uporabljala, brez skrbi, samo čudeža pa res ne pričakujem, s tvojo al pa brez tvoje soli...
Pa brez zamere x:Xx

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. februar 2004, 18:06

Štekam.
Ampak štekaj tudi ti, da če bi šlo meni za prodajo soli, bi ubral popolnoma drugo marketinško taktiko.
Tudi KNOW HOW bi že zdavnaj lahko odstopil.
Ampak in ti, pa nosorog, pa še mnogi se tako radi sklicujete na dušo, srce in ne vem česa vam ni še polnih ust, tega, da pa imam tudi jaz dušo, ki mi ne dovoljuje zamolčati vseh mojih odkritij, tega pa ne morete razumeti.
Ta se pa kljub temu, da ti, ki misliš trgovsko, misliš drugače, kar lepo širijo, kajti ljudje z resničnimi zdravstvenimi problemi si vzamejo tudi čas in premislijo.
Poznaš akupresurne točke ščitnice :8):

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. februar 2004, 18:10

Stane, ker uporabljam tvojo sol, bodo moje težave, ki so se pojavile v tem zadnjem mesecu izginile in bodo izvidi povsem normalni. Sori, v tole nisem zagrizla. Sej sol bom še naprej uporabljala, brez skrbi, samo čudeža pa res ne pričakujem, s tvojo al pa brez tvoje soli...
Pa brez zamere x:Xx




Selene, ali sem ti jaz kdaj obljubil kak čudež?
Če mi pa zaupaš, kaj se ti je v zadnjem mesecu pojavilo, ti pa lahko dam prognozo morda.

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. februar 2004, 18:12

Saj vem, Stane. Samo hocem biti karseda objektivna in torej upostevati tako vse mozne vidike kot tudi zelje.
Vem pa, da folk ne mara posiljevanja, ker ga tudi sama ne maram.
Res pa je, da ce se odlocimo, da bomo pac sirili nekaj, pac to pocnemo predano.
Ne da se mi postavljati na 'stran' in ne morem zavzeti res objektivnega stalisca in mnenja, ker sem premalo poucena, lahko pa si ustvarim nekaksno osebno mnenje, kaj me v lajfu preprica in se mi zdi smiselno in kaj ne.
Nekatere zadeve se mi zdijo dosti smiselne, ker imam recimo pac najraje preproste stvari.
Vedno pa je koristno slisati se drugo mnenje ali tudi kaksno kontra - to je priloznost, da se bolj poglobis v to.
Toliko pa sem tudi realna, da stekam, da ne bo vsakdo iskal resitve v astrologiji ali pac cemerkoli.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. februar 2004, 18:21

Marsa, razumi tudi ti, da jaz nimam nič proti astrologiji, ki je ne poznam dobro, proti akupresuri, ki jo kar dobro poznam, niti proti uradni medicini, ki sem jo kar dodobra naštudiral v zadnjih treh letih.
Toda nihče me ne bo prepričal, da je lahko protistrup za jod karkoli drugega prej, kot pa odstranitev le tega.

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. september 2005, 15:10

kaj je zdaj s tem forumom? :8): :irs:
obstaja, deluje? x?x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. september 2005, 20:17

Seveda, deluje in odpravlja problem sto na uro x;)x

http://www.salesalut...eg=0&GroupId=20




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0