Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ocala ali kontaktne lece


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
161 komentarjev na to temo

#126 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 26. junij 2008, 18:26

Jaz imam mesečne leče, samo so take, da jih moraš vsak dan na novo tlačit v oko. Če zaspiš z njimi se ti lahko prilepijo na oko, ker se ponoči oko ne solzi.
Tele ''vlažilne'' so verjetno bolj praktične, pa tudi dražje so verjetno...

#127 taeči

taeči
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 12. julij 2008, 11:33

Čao!

Mene pa zanima kako je s tem, ko lečke kupujete preko spleta? Jaz bi jih rada, pa ne vem po čem veš za bazno ukrivljenost in polmer? Kako to vi, ki naročate preko spleta? Greste prej na pregled?

Ker jaz sem do sedaj kupovala pri optiku. Sedaj imam pa dosti. Nekaj časa je bilo čisto v redu, potem pa težave z lečkami. Pa sem šla na pregled pa je reku da je vse v redu. Samo fora je, da le na desnem očesu. Leča se mi je včasih kar prilepila na oko (redno sem vlažila oči s kaplicami). Po mojem, da je bilo kaj z ukrivljenostjo narobe. Včeraj pa sem, ko sem imela lečo v očesu samo pomencala oko (ne grobo, res narahlo, ker sem še pazila zaradi lečk) in se mi je leča na robu kar odtrgala. Res sem pazila in se mi zdi za malo, ker je bila leča za 6 mesecev, imela pa sem jo komaj 2 meseca.
Hvala!

#128 taeči

taeči
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 12. julij 2008, 11:40

Aja, še to - če veste. Kakšna je razlika med + in - dioptrijo?
Ker jaz sem kratkovidna in imam dioptrijo 2. 25 in 1.75. In ne vem, a je + a -. Je to kaj odvisno od tega če si kratko ali daljnoviden?

#129 zali_

zali_
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 247

Objavljeno: 12. julij 2008, 11:53

Oj!

Na škatlici od lečk, ki si jih kupovala prej (pri optiku) piše BC (krivina) in dioptrija, drugega ne rabiš vedet, če kupuješ preko spleta leče.

Uf jaz nimam nikol nobenih problemov z lečami, kupujem pa mesečne in jih nosim že nekih 6 let sigurno. Moraš pa pazit na higieno pa da jih z nohti ne raniš in slučajno pretrgaš, tko kot se je tebi zgodilo, ker potem je za stran...Če imaš težave z njimi moraš valda na pregled...

Če si kratkovidna, to pomen, da ne vidiš na daleč (vidiš sam kratke razdalje) in imaš -, če si daljnoviden pomen, da ne vidiš na blizu (vidiš pa normalno stvari na daleč) in imaš +. Jasno je pomembno al maš plus al minus.

Lp, Z

#130 stellasaraya

stellasaraya
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 20. julij 2008, 19:37

Jaz nosim vedno nosim lečke, na začetku sem nosila očala in sem se komaj privadila leč. Sedaj ne morem več brez njih in zelo jih imam rada, saj sem si brez očal lepša in bolj samozavestna. Leč se moraš le navaditi in jih pravilno in redno negovati. x:)x

#131 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 10. januar 2009, 16:58

Aja, še to - če veste. Kakšna je razlika med + in - dioptrijo?
Ker jaz sem kratkovidna in imam dioptrijo 2. 25 in 1.75. In ne vem, a je + a -. Je to kaj odvisno od tega če si kratko ali daljnoviden?

- kratkoviden
+ daljnoviden

Meni se je pa vid izboljšal :eek: :wOOt: :wOOt: :wOOt:
Sem imela že -2 na obeh, imam pa zdaj -1.25 in -1.75
Sem pa dioptriji dodala še astigmatizem xrolleyesx
Kako bo to zdaj vplivalo na leče? Sem pozabila vprašat...
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#132 matej12

matej12
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 15. januar 2009, 09:35

Sam sem odkril majhno optiko na robu Ljubljane (Optika Babnik J).

Priporočam vsem, ki prisegate na oseben odnos s stranko.

#133 jestinuc

jestinuc
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 24. januar 2009, 22:10

Jst moram rečt, da 3 leta nosim mehke kontaktne leče in sem zelo zadovoljen. Do sedaj nisem imel še nobenih težav!

#134 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 30. januar 2009, 20:45

Danes mi je znanka povedala, da je sel njen sin na lasersko operacijo oči. Prvi dva dni so ga tako bolele, da je zdravnica prišla na dom. Potem je dobil kar nekaj painkillerjev... Od tega je ze 4 dni in še vedno ne vidi dobro....
Jaz sicer nikoli nisem premišljevala o tem,... se bom pa še vedno držala leč in očal...
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#135 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 10. februar 2009, 16:16

Danes mi je znanka povedala, da je sel njen sin na lasersko operacijo oči. Prvi dva dni so ga tako bolele, da je zdravnica prišla na dom. Potem je dobil kar nekaj painkillerjev... Od tega je ze 4 dni in še vedno ne vidi dobro....
Jaz sicer nikoli nisem premišljevala o tem,... se bom pa še vedno držala leč in očal...

Kako je zdaj z njim?

Menda na začetku res boli nekaj časa, potem se pa umiri. Ne vem, nimam lastnih izkušenj s tem pa tudi nobeden od bližnjih ne.


Razmišljam pa že več let o tem da opravila ta poseg... trenutno je edina ovira... kot vedno... finance. Ker je kar cifra za operacijo. Ob prvi priliki pa nameravam opravit pregled in če bo operacija možna, tudi operacijo.
Objavljena slika

#136 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 10. februar 2009, 17:59

Imam znanca, ki je tudi šel na to operacijo.
No, on je zelo zadovoljen, le za eno oko še nosi lečko - ker mu je ostalo 0,25 dioptrije.
To je to, kar vem.
... Say what you mean
And mean what you say ...

#137 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 10. februar 2009, 18:09

Kako je zdaj z njim?

Menda na začetku res boli nekaj časa, potem se pa umiri. Ne vem, nimam lastnih izkušenj s tem pa tudi nobeden od bližnjih ne.


Razmišljam pa že več let o tem da opravila ta poseg... trenutno je edina ovira... kot vedno... finance. Ker je kar cifra za operacijo. Ob prvi priliki pa nameravam opravit pregled in če bo operacija možna, tudi operacijo.


Njemu je zdravnica rekla, da nekatere na zacetku boli, nekatere pa sploh ne (razen malo zoprnega občutka). On pa po dveh tednih še vedno ni čisto v redu. Bolelo ga je pa tako, da se mu je kar malce zmešalo (metal je okol stvari, brcal...). To naj bi se zgodilo v redkih primerih....ampak...

Dal je pa 2500 eurov.

Jaz ne bi šla no...
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#138 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 10. februar 2009, 19:28

Njemu je zdravnica rekla, da nekatere na zacetku boli, nekatere pa sploh ne (razen malo zoprnega občutka). On pa po dveh tednih še vedno ni čisto v redu. Bolelo ga je pa tako, da se mu je kar malce zmešalo (metal je okol stvari, brcal...). To naj bi se zgodilo v redkih primerih....ampak...

Dal je pa 2500 eurov.


Jaz ne bi šla no...


Se pravi da se je še bolj podražalo. xrolleyesx Sem mislila da bo sčasoma izgubilo na ceni, ker ponavadi so stvari ki so nove, dražje, potem pa cena pade. Se spomnim leta nazaj, ko so bile samo letne leče, kakšne cifre so bile. Potem mi pa še oko ni sprejemalo, je zaznavalo lečo kot tujek. In je bil proč vržen denar.

Pa že tako imam občutljive oči, in se mi v mrazu začnejo solzit, prav tako če grem bolj hitro s kolesom.
Tako da lahko samo očala nosim. In še to z rahlo zatemnjenimi stekelcami, ker me moti močna svetloba.


Menda so res redki primeri da pride do zapletov... očitno je on eden izmed njih. Verjamem da ga je bolelo.
Objavljena slika

#139 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 11. februar 2009, 08:06

Porkaflek pa tle smo sami občutljivci (in dvomljivci x:Dx )
evo, jst čist isto z očmi v mrazu, vetru, soncu...madona najrajši bi nosila kr una podvodna očala - z dioptrijo, jasno, al pa take, kt so jih mel prvi letalci pa avtomobilisti :vragec: x8Dx

pa tele leče...kaj pa vem, dnevih ne prenašam, letne nkol probala, mesečne so tut sam najdražje pogojno sprejemljive, nightandday so radirkaste...jst mam ful suhe oči, teh umetnih solz pa nočm (ker kaj pa, če se uč pol navadi na umetno dodajanje solz?)
sprobala sm že ful znamk, raznoraznih cen, no še najbolj mi odgovarjajo 14dnevne, pa še to jih težko nosim cel dan (optimum zame je nekak 5, 6 ur, pol me začne pečt v očeh, pa meglit se,..da ne omenjam, da jih zvečer komi iz uča odlepim-sploh dnevne!)
Večinoma nosim očala, poleti na morju (al pa na smučanju) pa pač leče :vio:

aja, s tole operacijo; ni glih za vsazga: kot prvo, dipotrija se ti mora vsaj malo ustalit (ne vem kako je s cilindri ipd, ker jst nimam nič od tega), boljše valda je, če prej rodiš (ker ti vsak porod poslabša mal dioptrijo), ja pa star tut ne morš bit preveč (nekak do 35leta, vsaj tko je men Morijeva rekla). Pa tut cena...je že od SIT dalje dost ista :sori:

poznam pa folk, k so brez problema dal to oepracijo skos in se majo prov fajn x^x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#140 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 11. februar 2009, 10:47

Danes mi je znanka povedala, da je sel njen sin na lasersko operacijo oči. Prvi dva dni so ga tako bolele, da je zdravnica prišla na dom. Potem je dobil kar nekaj painkillerjev... Od tega je ze 4 dni in še vedno ne vidi dobro....
Jaz sicer nikoli nisem premišljevala o tem,... se bom pa še vedno držala leč in očal...

Če ti mama reče kolk je bil sine bogi, lahk mogoče za ene 20% zmanjšaš bolečino x;)x
je pa res, da zdravniki rečejo, da ni tko grozn, ker se drugač pol ljudi ne bi odločilo za operacijo --- manj denarja.. Mene je tud dva dni svinjsko bolelo, jemala ketonal, tramal.. in preživela.. pa tud čez 14 dni še ni blo čist ok, tud čez dva mesca še ni blo čist ok.. ipak je to operacija, ne pa ne vem, depilacija al kaj.. še ko ti znamenje odstranijo, boli par dni, ne vem kako si folk zamišlja, da bodo šli oko rezat in da bo naslednji dan vse super..
jaz sem bratu, ki je šel eno leto za mano, direkt povedala, da bo zelo, zelo bogi dva dni.. in je jokal in tulil in dva dni skup ponavljal, da če bi vedel, da je tko, ne bi šel.. je mel pa pol naprej ful manj problemov kot jaz in že po 1 mesecu čist super videl, nič se mu niso sušili učki in nič ga ni rezalo (kot je mene občasno še pol leta po op.) in ko ga zdajle vprašaš, se mu sploh ne zdi več tko grozno :9

jaz sem si ful prebrala na netu in bila kar pripravljena, da ne bo tko nedolžno, kot je rekla zdravnica.. me je pa tolažilo to, da bolečina traja samo 2 dni. tista ta divja.. in je res. pol je šlo sam še na boljš..

hočem rečt, povej svoji znanki, da ni njen sine nič tko zlo posebnega, kar se bolečine tiče.. da zna bit, da bo imel še kar nekaj časa suhe oči (fajn kake dobre kapljice uporabljat tud potem, ko ti zmanjka tistih, ki ti jih pri zdravniku dajo) jaz sem imela ponoči dostkrat tako suhe, da me je kar zarezalo, če sem jih poskušala odpret.. čez dan je blo boljš.. tud kar eno leto je trajalo, da sem se navadla na sončno svetlobo, da mi ni treba skoz sončnih očal nosit, čim mal bolj sonce posije.. ampak mine, najpoznej v enem letu sploh ne opaziš več.. res.. jaz sem bla tud mal panična že po par mesecih, če bo zdaj skoz tko, da bom mela tok občutljive oči. zdaj jih pa sploh ne opazim.. pa tole, eno leto je res skrajno. saj pravim, tamal je imel po enem mesecu čist mir, nobenih posledic..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#141 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 11. februar 2009, 11:26

Aliana, thanks! :palec: Bom posredovala. Kakor jaz vem, je danes se zmeri zelo občutljiv na svetlobo...
Glede na povedano, jaz sploh nisem kandidat za to, ker se moja dioptrija niti malo ni ustalila... Prej -2 in nič cilindrov, zdaj -1.25 in mal astigmatizma... Raje ne...
Sej bi se bilo fino znebit očal in tudi spraskat denar... ampak ne še.

Cookie, jaz imam občutljive oči na vse...sneg, sonce, veter, klor, dim.. Vedno se mi začnejo solziti.
Mehke 14 dnevne so zame kraljice leč x:o)x Pa mislim, da imam še ekstra navlažene...
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#142 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 11. februar 2009, 11:31

če dioptrija ni ustaljena, res ni fajn.. čist zarad tega, ker ti popravijo na nulo in se ti potem poslabša, kot bi se ti poslabšala kakorkoli in si spet na očalih..
frendica delala pravniški izpit, visela pol leta cele noči v knjigah in se ji je poslabšala dioptrija na eno oko.. je šla ponovit operacijo.. zdaj je ok, sam je imela srečo, da ima dost debelo roženico (al kaj je ta del očesa), da so lahko še enkrat rezali...
jaz tud leč nisem prenašala.. suhe oči, čisto mučenje bilo, če sem jih morala met zvečer not, itak nisem najbolj ostro vidla, ker imela še cilinder... :o|o:
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#143 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 11. februar 2009, 11:36

Ja sej to ja! :palec:
Meni se je tudi dioptrija najbolj poslabšala v času najbolj ekstremnega faks učenja...
V zadnjem letu je šla 0,75 dol na enem očesu.... :eek: :eek:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#144 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 11. februar 2009, 13:04

aha, pol nism sam jst fina gospa x:o)x

x;)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#145 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 13. februar 2009, 12:45

aja, s tole operacijo; ni glih za vsazga: kot prvo, dipotrija se ti mora vsaj malo ustalit (ne vem kako je s cilindri ipd, ker jst nimam nič od tega), boljše valda je, če prej rodiš (ker ti vsak porod poslabša mal dioptrijo), ja pa star tut ne morš bit preveč (nekak do 35leta, vsaj tko je men Morijeva rekla). Pa tut cena...je že od SIT dalje dost ista :sori:

Cookie... tole do 35 ne bo držalo... je šel znanec na operacijo ko je bil star čez 50, pa je prav super uspelo. :)

Jst mam isto dioptrijo že več let, tko da mislim da se mi ne bo več spreminjala. Cilindrov nimam.

Ko so še bili sit je bila cena cc. 500.000 sit za obe očesi, cc. 2.086 €. Se pravi da se je podražalo.


Johnsonove Oasys Hydraclear

Bom poskusla. Thanks. :palec:
Objavljena slika

#146 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 13. februar 2009, 13:22

Ale, narobe sva se zastople x:o)x
idealno naj bi po besedah Morijeve (k izvaja lasreske operacije) bilo do 35 leta zato, ker je kvaliteta lečke še dovolj dobra. Kar seveda ne pomeni, da operacije po tej meji ne bi bile več mogoče ali uspešne. Je nekak tko, kt s starostjo ob prvi nosečnosti. Mediji trajbajo v 20-30 letnem razponu, da po 35-ih se zmožnost uspešne oploditve in normalnega poroda zmanjša (vsekakor pa ne prekine).
Seveda so operacije po 35.letu izvedljive, vendar je možnost komplikacij (ali kasnejše ponovitve dipotrije) večja.

sicer pa, k zdele berem mojo trditev (do35), opažam, da sm se res nerodno izrazila
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#147 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 13. februar 2009, 13:41

Aja Cookie, tko bo pa bolj razumljivo ja... :)
Objavljena slika

#148 Lečkarca

Lečkarca
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 18. februar 2009, 09:46

Jaz uporabljam mehke kontaktne leče Acuvue. Pogledate si jih lahko na www.agencijalece.si So super in ne bi več mogla brez njih xDDx .

lp

#149 -yre-

-yre-
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 20. maj 2009, 14:17

Bi se še sam kar tej temi pridružil.
Zanima pa me, če mi lahko kdo pove, kakšna je najmanjša diptrija kontaktnih leč?
Torej pri kateri najmanjši dioptriji take leče sploh obstajajo

Hvala že vnaprej!
lep dan

#150 gdgd

gdgd
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 29. junij 2010, 21:02

Nova spletna trgovina kontaktnih leč! Velika izbira, ugodne cene in brezplačna dostava kontaktnih leč v spletni trgovini Moje-lece.si V naši ponudbi imamo: Dnevne kontaktne leče, 14-dnevne kontaktne leče, Mesečne kontaktne leče, Barvne kontaktne leče, Torične kontaktne leče, Progresivne kontaktne leče, Letne kontaktne leče, Poltrde kontaktne leče. link: http://moje-lece.si

To temo je popravil/a gdgd: 29. junij 2010, 21:05





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0