Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Domace zivali


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
121 komentarjev na to temo

#76 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 14. april 2004, 15:12

Nevaren zna biti tudi petelin, ki cuva svoje kure. Sem izkusila na lastni kozi. Ko sem bila majhna sem pri babicini sosedi velikokrat gledala domace zivali, ker so mi bile zanimive. Potem pa sem se enkrat priblizala kuram in me je petelin napadel in zacel kljuvat v noge.. Se kak mesec so se mi poznale luknje. haha x:)x

#77 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 15. april 2004, 00:13

K smo že pr čuvajih!
najboljši čuvaj je KRT
k te enkrat zagleda je že....

ja.
ko pa se krtu strop podere x:Dx .....

#78 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 18. april 2004, 16:00

si zlomš nogo x^x
Vsaka ovira je priložnost.

#79 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 6. april 2005, 09:17

Jaz mam ful ful ful živali rada...vse kar leze in gre....me zanima kira je pa vam najbol pr srcu pa če mate kej doma.....pa kira vm je zopra, mogoč celo ogabna...
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#80 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. maj 2005, 07:41

Objavljena slika

#81 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 21. maj 2005, 10:15

<{POST_SNAPBACK}>Objavljena slika

x:Xx x:Xx x:Xx x:Xx x:Xx :inlove:

#82 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 21. maj 2005, 11:33

Ojoj, kaksna tema x:o)x x:o)x x:o)x
Nisem brala odgovorov, ampak ocitno gre za provociranje x;)x

Jaz lahko samo recem; ce je reinkarnacija, bi bila cisto vesela, da bi bila v naslednjem lajfu tak pes s takimi lastniki, kot je moj. Mirno gre na vrt, ko hoce, potem nazaj v dnevno, ima nesteto igrac, spi kjer hoce...ce gremo pa kdaj kam skupaj ( pa zadnja leta ne hodim na morje s tastarimi) je pa pr babici x;)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#83 NikaNika

NikaNika
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 108

Objavljeno: 21. maj 2005, 13:05

jaz in moja cimra pa imava tukaj v Ljubljani takega mucija, ki samo spančka x:)x nevem kaj mu je, ampak od 24 ur sigurno prespi 20 ur xDDx verjetno ga preveč crkljava x:Ix ko pa je buden, pa gleda skozi okno ptičke xDDx
party girl :)

#84 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 21. maj 2005, 13:22

<{POST_SNAPBACK}>Ojoj, kaksna tema  x:o)x  x:o)x  x:o)x
Nisem brala odgovorov, ampak ocitno gre za provociranje  x;)x

Jaz lahko samo recem; ce je reinkarnacija, bi bila cisto vesela, da bi bila v naslednjem lajfu tak pes s takimi lastniki, kot je moj. Mirno gre na vrt, ko hoce, potem nazaj v dnevno, ima nesteto igrac, spi kjer hoce...ce gremo pa kdaj kam skupaj ( pa zadnja leta ne hodim na morje s tastarimi) je pa pr babici  x;)x



Tud jaz bi bila moja psica xrolleyesx v naslednjem lajfu, če bi lahko izbirala. Isto spi, kjer hoče, 10 km na dan sprehoda, igrače po celem stanovanju, zadnji sedež v avtu samo zanjo, povsod gre z mano, tudi na morje (sploh ne vem, kaj bi na morju počela brez psa, ki me tako že ob petih zjutraj pelje na sprehod in tako ne zamudim najlepšega: sončnega vzhoda in nikjer nikogar). x:px :palec: :palec:

#85 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 26. maj 2005, 14:09

Men se je pa pes zeloo zameru.

Mamo mešančka. IN je kr podoben nemškemu ovčarju. Imamo tud že en mesec starega jagenčka. In sm zadnjič naredil test. Ko sm spustil jagnje, sm sputil psa. Seveda je bil na verigi.

Ampak psu se je tako utrgalo, da nisem mogu verjet. Komaj sm ga na verigi držal. Kmalu bi še jagne za vrat ugriznil. In potem sm ga takoj nazaj privezal. Sploh mu ne paše, če ima kakšna druga žival kaj pozornosti. Kaj naj naredim ?

#86 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 26. maj 2005, 14:15

<{POST_SNAPBACK}>Men se je pa pes zeloo zameru.

Mamo mešančka. IN je kr podoben nemškemu ovčarju. Imamo tud že en mesec starega jagenčka. In sm zadnjič naredil test. Ko sm spustil jagnje, sm sputil psa. Seveda je bil na verigi.

Ampak psu se je tako utrgalo, da nisem mogu verjet. Komaj sm ga na verigi držal. Kmalu bi še jagne za vrat ugriznil. In potem sm ga takoj nazaj privezal. Sploh mu ne paše, če ima kakšna druga žival kaj pozornosti. Kaj naj naredim ?


Logično ravnanje psa!! če ga nebi imel na verigi :vragec: :vragec: :vragec: :vragec: , in bi ga ustrezno socializiral, ter poskrbel, da bi bil vajen mačk, kokoši in ostalih živali, bi bil do jagjna zaščitniški in mu nebi nič naredil. Pri prijateljici imajo 150 ovc in 3 pse (boxerje), ki so vedno poleg (po dvorišču, v hlevu, ...) in ko se kako jagnje kje zatakne ali izgubi, takoj opozorijo z lajanjem-
Za pse je potrebno imet občutek in nekaj znanja, pa je vse o.k.

Kaj se ti pes na verigi nič ne smili? :vragec: :vragec:

#87 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 26. maj 2005, 14:24

Po zakonu, moreš met psa na verigi al neki tazga, recimo. Če naš pes ne bi bil na verigi, bi nas sosed prijavil. Ali pa bi ga drug sosed ustrelil z šibrovko tako kot je prejšnjega. Imamo zelo lepe medsoseske odnose kot vidiš.

#88 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 26. maj 2005, 14:28

Res imate kretenske sosede. Kaj pa ograjeno dvorišče ali vsaj pesjak malo večji? Saj to pa ni taka reč?

Take nore sosede samo prijaviš na policijo pa je.

#89 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 26. maj 2005, 14:37

Sej ne ta je bil že tolkrat pri policiji da se ne splača štet.

Dvorišče bi težko ogradil. Mamo kmetijo in kr nekaj kvadratov. Peljem ga na sprehod. Samo zdaj ima eno bolezen. Vleče se mu že kakšno leto. Izpadajo mu dlake in ima nekakšne garje. Tako da se samo preska. Mažemo ga z nekim mazilom in jaz ga tuširam ampak ne pomaga. Veterinar je samo predpoisal birgete. IN to je to.

Pa ko ga peljem na sprehod je travo in včasih tud gnoj (ne vem če je to zdravo za psa). Mogoče veš kateri vitamini mu manjkajo. Veterinari nimajo pojma.

#90 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 26. maj 2005, 14:46

<{POST_SNAPBACK}>Sej ne ta je bil že tolkrat pri policiji da se ne splača štet.

Dvorišče bi težko ogradil. Mamo kmetijo in kr nekaj kvadratov. Peljem ga na sprehod. Samo zdaj ima eno bolezen. Vleče se mu že kakšno leto. Izpadajo mu dlake in ima nekakšne garje. Tako da se samo preska. Mažemo ga z nekim mazilom in jaz ga tuširam ampak ne pomaga. Veterinar je samo predpoisal birgete. IN to je to.

Pa ko ga peljem na sprehod je travo in včasih tud gnoj (ne vem če je to zdravo za psa). Mogoče veš kateri vitamini mu manjkajo. Veterinari nimajo pojma.


Težko je na pamet ugotavljati, kaj je . Po moje ima bolhe in alergijo na bolhe (daš ampulo Frontline), če ima brezdlaka okrogla mesta, je demodikoza, to, da ga tuširaš, ne bo pomagalo.če je veterinar predpisal brikete :vragec: je naveden tepec. Briketi so navadna hrana, obogatena z vitamini , gre le za to, da je hitro pripravljeno. Morda ima tvoj pes alergijo, ali mikrosporijo... Potrebno ga je peljat k normalnemu veterinarju na kliniko. Tam bodo brez težav rešili problem. Po čem veš, da so garje? če kaj gomazi med dlako, so to bolhe. te pa moraš odpraviti, saj če pes med grickanjem požre blhko, kar se mimogrede zgodi, dobi pasjo trakuljo, ki se mu naseli v črevesju in ga izčrpava -postane bolj suh, ima drisko in je slabokrven... Iz katerega konca Slo si?

#91 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 26. maj 2005, 14:49

Sem iz Bele krajine.

Pes ima neko takšno boleze, da ima kraste. Zaradi tega ker se graspa. Aja pa ne more se zredit. Poje velik ampak ne dobi ni maščevja. Mogoče bo to pomagal.

#92 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 26. maj 2005, 14:55

Ja pa dobil je tud enkrat neke inekcije. A mu mogoče škodi, ker biva pod orehom - orehovo listje.

#93 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 26. maj 2005, 15:26

Kraste ima le zato, ker se praska. je pa na vašem koncu res kriza z veterinarji- nekajkrat so že zaj...skoraj do smrti par psov, ki so jih pol reševali na kliniki v Lj. Mi je rekla kolegica, ki je vaterinarka tam. Od injekcij dajo ponavadi kar vitamine ali pa antibiotik :O: Če ima normalno uto, ga oreh ne bi smel motiti. Gotovo ima zajedalce , pa se ne more zredit, saj mu oni odžirajo hrano, namesto, da bi jo njegovo telo porabilo. Pojdi v lekarno, kupi tablete Pratel (ena je za 10 kg)in mu daj ustrezno dozo, da jih bo zaužil. Ne sme izpljunit. Niso drage- ena škatla stane 1200 Sit, imaš jo za eno leto. na vsake 4 mesece ponovi postopek. tako boš zatrl vse zajedalce, kar je zelo pomembno, če imate majhne otroke, ki psa božajo.

Pri veterinarju lahko naročiš ampule Frontline (varujejo pred klopi in bolhami). Škatla stane 5300 in jo ima š za celo leto.

če hočeš psa zredit, mu daj več kakovostne hrane (kar pedigree pal briketi niso). Če imate kmetijo, imate kokoši. Vsak dan daj psu v hrano en jajčni rumenjak (ne beljaka!)-to ponavljaj kak mesec in bo kmalu dobil svetlečo dlako, pa kako žlico olja v hrano in nič svinjskega mesa- po svinjini se večini psov naredi alergija in kar norijo od praskanja. Mogoče je krivo to? Če ga dovolj hraniš, to ne pomeni, da pes dobi vedro makaronov- to bi pomenilo, da ga stradaš, količina ni pomembna- sestava pa . za 30 kg psa recimo 1,5 litra hrane dnevno (ena tretjina makaronov , riža, suhega kruha, druga tretjina meso in notri še kako naribano jabolko ali kuhana zelenjava iz juhe ali otrebki od solate. Čez eno žlico olja. Pa imaš idealen pasji obrok. Lahko mu daš tudi skuto in suh kruh.

#94 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 26. maj 2005, 15:32

Najlepša hvala za nasvete. Sem že skoraj obupal. Ti poročam, kakšno bo stanje čez en mesec. Ali pa navmes še kaj vprašam.

#95 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2005, 15:36

Morda ne bi bilo napak imeti posebne teme za taksnole - tezave zdravstvene?

ker imamo hisne ljubimce (pa bi nekak blo bolj tam za prcakvat, po drugi strani bi pa lahko imeli posebej, saj nas ima velik zivali, pa veckrat so kake frke.

Primavera, mi je svec, ko tolk ves pa ko si tako stvarne nasvete podala. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#96 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 26. maj 2005, 15:51

:2src: jaz imam psa maltežana ini me zanima, če ima kdo s psom takšne težave kot jaz, ker se mu vnetje ušesk stalno ponavlja xrolleyesx kaplice so samo zapacale sluhovode, sploh ni priporočljivo, antibiotik je pomagal, samo dokler jih je dobival :8): potem pa na vsak prepih dobi vnetje x?x se praska in maha z glavo in v ušesih mu spet "škljopota" in ne vem več, kako naj mu pomagam x?x :vio: veterinarske usluge so drage kot žefran :vio: :vio: :o|o: za vsak nasvet od pasjeljubčkov bom hvaležna.. xDDx :palec:

#97 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 26. maj 2005, 23:00

Predvsem pazi, da psa ne boš imela na prepihu, še sploh, če je moker. Verjetno je dobival antibiotične kapljice Otonazol, katerih se telo hitro navadi in po daljši uporabi ne pomagajo več. Mogoče ima kronično vnetja sluhovoda? To se reši z operacijo. Za tako lahkega psa kot je maltežan, ni tak strošek, saj se narkoza obračuna po kilogramih. Ker je maltežan dolgodlak kužek, ima v ušesih tudi veliko dlak, ki jih je treba redno odstranjevat , ušesa pa čistiti s posebno tekočino za to. tega ti zdaj ne priporočam, saj bo znorel, če mu boš šarila po bolečem ušesu. druge ni kot, da greš k vetrinarju. Predstavljaj si, da tebe konstantno boli uho pa te kar pustijo?! Vsekakor mora veterinar z lučko posvetit v uho , potem se lahko naprej rešuje problem.

#98 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 26. maj 2005, 23:32

Vidim, da ste omenjali Frontline.
Jaz sem bila vedno zadovoljna z njim, ker moj kuza nikoli ni imel bolh in klopov. Letos je pa cisto druga zgodba. Proti klopom naj bi Frontline drzal en mesec, moj pes je pa dobil 14 dni po nanosu. Pa ne samo enega. 2 na glavi, enega na hrbtu, pod vratom. Frustujajoce. Potem sem sla k veterinarju po Advantix. Sicer zdaj odkar ga ima, ni nobenih klopov ( vsaj jaz nisem opazila, pregledujem ga pa itak dnevno veckrat), ampak vseeno sem zelo skepticna. Baje naj bi varoval pred njimi in unicil tiste, ki jih ima na sebi. Me prav zanima. Ful ful me je strah zaradi okuzenosti klopov. Baje je kriza prav na gorenjskem. :C:

Sej tam pri starih ful gledam za simptome pa tak, pa zgleda da ni nic. Ampak moj pes ima tako dolgo in gosto dlako, da se koze prakticno ne vidi...se posebaj pri nekaterih delih.

Na zivce mi gredo izgovori, zakaj je pes v malem pesjaku, oziroma privezan na striku vecino dneva. Me kar zmrazi :vragec: Ko se vozim in poslusam, kako imajo ljudje pse...da se z njimi ukvarjajo pol ure na dan, mi rata slabo. Kar velik procent ljudi je takih, ki jim jaz pod nobenim pogojem ne bi pustila imeti psa!!!!
Ko smo mi kupovali nasega, so prejsni "lastniki" prav preverili nase znanje o psih, pa tudi o tem kje zivimo, kako bo pes zivel, pa se zdaj smo v stikih. To se mi zdi prav.


Aja pa tudi kar se prehrane tice. Ko imas psa, se moras zavedati tudi tega, da te bo pes nekaj stal. Torej moras biti financno pripravljen, se posebaj ce mu hoces omogociti kvalitetno prehano. Od briketov moj pes je Eukanubo in Hill's. Priporocam, se dobro odnese :palec:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#99 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 27. maj 2005, 00:00

Ja, tudi jaz kupujem Hill's . ta nova verzija s polnozrnatimi žiti in brez konzervansov je prav kul.Drugače dajem brikete le zvečer, zjutraj pa suh kruh in banano ali jabolko, polento s skuto ali jogurtom, prepečenec in škatlo sardin v olju, kakšno jajce...je pa res vse,
Moji psici tudi jaz dajem Frontline, proti bolham je super, klopov je imela pa že nekaj (3 ali 4). ker je kratkodlaka jih zagledam še, ko se šetajo in jih le dol poberem.
Poskusi s Stronghold ampulami. To je zdaj na novo in kar pohvalijo, varuje še pred Dirofilarijo (srčne gliste- slovensko Primorje).

za psa je potrebno veliko časa, odpovedovanja in tudi denarja. če varčujemo pri hrani, damo toliko več za veterinarja...
Verjetno hodiš v Lesce, ali ne? In katero pasmo imaš, Michelle? Prideš v nedeljo na Hrušico?

#100 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 27. maj 2005, 00:18

Odvisno, tudi v Ljubljano. Samo zdaj s tem psom prakticno samo v Lesce, k Maliju, kjer smo zelo zadovoljni. Tudi on nam je priporocal ta Advantix ( nova zadeva). Je pa baje se bolj mocna stvar, kot Frontline, tako da ce bo zaleglo, bomo to prakticirali.

Hrusica? Kaj pa je tam? Morda kaksna razstava? Teh se ne udelezujemo, namrec.
Mogoce smo ga polomili, ker je res lepotec, ampak je itak nas mali ljubljencek, hiperaktiven in poskocen kot zogica x;)x Edino, kar mi je zal, da nisem poskusila z njim, je Aguility. Baje je primeren za to pasmo.

Hehe, zdaj lezi tu zraven mene na hrbtu :2src:


Na mojpes.net sem prebrala, da banane niso najboljse za psa. Pa grozdje.
Nekateri psi imajo zelo radi banane. Tudi tega sadja ne smemo dajati v neomejenih količinah, ampak le približno 10 gramov na kilogram telesne teže. Banane so namreč za psa težko prebavljive
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0