Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Naša "lepa" kultura


  • Prijavi se, če želiš komentirati
29 komentarjev na to temo

#1 Alya

Alya
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 31. maj 2004, 15:31

Kultura :eek:
Beseda,ki za nas mlade ne pomeni veliko.
Kako se izraža naša kultura? :vio: :xx!:
Kako jo ohranjamo? :8):
Kako jo kršimo? :vragec:

Izrazite svoje mnenje!!!!!!!!!!! :palec:
Vsi smo angeli z eno samo perutjo,
zato lahko letimo samo objeti.

#2 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 31. maj 2004, 15:50

kultura za mizo...?
...na cesti...
...doma...
kultura bivanja...
kultura...umetnosti...
kultura narodnega izročila...
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#3 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 31. maj 2004, 16:11

Kulturbund x:Dx

#4 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 31. maj 2004, 16:16

Kulturac. x:Dx
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#5 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 31. maj 2004, 16:17

Premalo kulture na vseh področjih! :xx!:
Dovolj, da greš po cesti in opazuješ mladino kako se obnaša-poden! :o

Ni prave kulture za mizo,ljudje se ne znajo obnašati v določenih situacijah, še vedno ne vejo kaj je to protokol, kako se obleči za opero ali gledališče(eni še vedno v jeansu paradirajo)....in lahko bi naštevala v neskončnost!! :inocent: :o|o:
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#6 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 31. maj 2004, 16:19

Nekulturen je vsak, ki ni oblečen po modi! x:Dx
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#7 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 31. maj 2004, 16:20

E,Piko, to se pa ne strinjam! x:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 31. maj 2004, 16:34

Eni še spijo nekulturno, kar goli x:Dx xrolleyesx xcivx

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. maj 2004, 16:36

Premalo kulture na vseh področjih! :xx!:
Dovolj, da greš po cesti in opazuješ mladino kako se obnaša-poden! :o                   

Ni prave kulture za mizo,ljudje se ne znajo obnašati v določenih situacijah, še vedno ne vejo kaj je to protokol, kako se obleči za opero ali gledališče(eni še vedno v jeansu paradirajo)....in lahko bi naštevala v neskončnost!! :inocent:  :o|o:

Ah, Contesa - nehote pomislim na one (stare) vesche, ki paradirajo na nekih dunajskih plesih in mislijo, da so dbest ustimane, so pa dejansko strasila brez okusa in smisla za estetiko - in konec koncev, brez sramu.
Pa nimajo kavbojk, ampak nadvse primerno opravo... xrolleyesx xrolleyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 31. maj 2004, 16:50

Kulturo imamo pač zato, ker nimamo določenih živalskih atributov in zato nam kultura pomaga preživeti ( gradimo bivališča, si delamo "kožuhe")- tako, da če človek ni kulturen, sploh ne more preživet.

Če pa gledam na kulturo kot na bonton, pa lahk rečem, da srečujem ZELO nekultivirane ljudi: stare in mlade! Mladi nimajo spoštovanja do starihin tudi obratno, tudi stari nimajo spoštovanja do mladih, čeprav smo ( ne boste verjeli ) tudi ljudje! Zakaj si jaz kot 22- letnica od trafikarke ne zaslužim "hvala"? Zakaj me stara baka po tem, ko ji odstopim plac na troli oku*ca, da sem se pozno zrajtala in kako je mladina nevljudna? Mladi se pa itak na starih učimo...

Grem na pijačo s frendico, postreže ena namrgodena natakarca, ki ne pozna osnovnih vljudnostnih fraz in namesto "prosim" slišim "kaj boš", da me taksist sprašuje, ko naročim taksi, če se mi ne da peš in zakaj si pol sploh kupujem mesečno za trolo, če pol naročam taksi. Groza! Pa to srečujem in na štajerskem in na notranjskem koncu.
Če gledam že samo kulturo: zadnjič je blo na TV, kako razpada opera, pa take scene, na akademijah (likovni, glasbeni, igralski) imajo absolutno premalo prostora, da folk inštrumente vadi po cekretih, AGRFT je tud tak ko ena beznica. Tud FF ( faks sociologije, jezikov, kulturne antropologije...in še in še), fakulteta neke kulture je v totalnem razsulu. Poglejte pa FDV pa EF- ful neka futuristična faksa, jih totalno razvajajo, računalnikov tolk, da prideš skor vsakič na vrsto (na FF je 7000 folka pa okol 15 računalnikov)- za kulturo ni dnara, za politiko pa je...Na FDV-ju itak nafilajo glave z nekimi ideologijami, da jih pol naprej producirajo. Ne marajo pa folka, ki zna razmišljat in jim poskušajo onemogočit kakršen koli napredek. Pa naj mi noben ne reče, da je tolk kapitalistov, kolkr jih vsako leto diplomira na ekonomskem faxu, kjer imajo za to idealne pogoje, življensko pomembnih za nas.

Lahk zaključim, da je naša država zelo nekulturna, ni nobenga vlaganja v kulturo- zato folk ugotavlja, da se od kulture ne da živet, ne splača se bit kulturen, bolš je bit zadrt politik al pa grabežljiv kapitalist. Temu obdobju očitno vlada en tak brezobziren duh, ki se potem zrcali v vsakdanjem življenju.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#11 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 31. maj 2004, 16:55

Vsak kaže svojo lastno kulturo, saj so izjeme, na splošno se pa strinjam, da je izpod nivoja, pa če gledam "špukanje" in "odmetavanje raznih smeti po cesti, pločnikih, skratka izven košov, itd....zavesten planinec prinese smeti nazaj v dolino v smetnjak, saj s tem komentiranjem, ne bomo kaj dost zboljšali, ne bom nič kritiziral mladino, saj odrasli smo jim vzor....no fajn takšna tema, da se lahko izkašljamo x:Dx x;)x

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. maj 2004, 17:02

Aha, seveda, saj res, pozabila:
sorodna tema - Bonton
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 31. maj 2004, 17:38

Vlecejo zgledi , ne besede.

Otroku lahko miljonkrat (ampak moramo govoriti res hitro ;) ) nekaj povemo, ampak ce sami ravnamo nasprotno, bo otrok prav tako.

#14 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 1. junij 2004, 05:55

Zame pomeni kultura samo odnos do sočloveka...(tko da sem bl malkrat kulturna x:Dx :xx!: ) maš loh znanja na pretek, lepih oblek na tone, dnarja do stropa....če nimaš odnosa do bližnjega :xx!: to ni kutura.
Ma ja...tut odnos do jezika je kultura... x:Dx x:o)x
Včeraj mi je nek vagabund - potepuh sredi ulice rekel; dober tek, pupika....
Ta je mel tut srčno kulturo... x:)x :palec:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#15 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 1. junij 2004, 14:30

(stare) vesche, ki paradirajo na nekih dunajskih plesih in mislijo, da so dbest ustimane, so pa dejansko strasila brez okusa in smisla za estetiko - in konec koncev, brez sramu.
Pa nimajo kavbojk, ampak nadvse primerno opravo...  xrolleyesx  xrolleyesx

uf, kolk sem se zdele nasmejala! Sem nehote dobila sliko Miss Piggy v glavi! s kako roza obleko z volančki!!! x:Dx x:Dx x:Dx

#16 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 1. junij 2004, 14:40

:vragec:

ku...ku...ku...ku...kurc...ops...kultura

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#17 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 1. junij 2004, 14:48

mene pa dostikrat zmoti vikanje - tikanje: predvsem kakih prodajalk!
npr. v Lj Emporium :xx!: : če pridem tja oblečana v hlačnem kostimu me lepo vikajo, vprašajo kaj želim... če pa pridem v kavbojkah in maji, smo pa takoj na ti, če imam seveda srečo, da me sploh opazijo!!!!

nekako jim ni čisto jasno, da ima mogoče oseba v kavbojkah tudi dovolj sredstev da si pri "NJIH" lahko kaj kupi, ker se mi zdi da kavbojke takoj pogojujejo z: nima denarja, nič ne bo, pozabi!

#18 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 1. junij 2004, 18:53

kultura, to je igra in tekma x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#19 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 1. junij 2004, 20:07

Ah, Contesa - nehote pomislim na one (stare) vesche, ki paradirajo na nekih dunajskih plesih in mislijo, da so dbest ustimane, so pa dejansko strasila brez okusa in smisla za estetiko - in konec koncev, brez sramu.
Pa nimajo kavbojk, ampak nadvse primerno opravo...  

x:Dx :palec:

v teh 'lepih' gvantih je hudo veliko 'nekulturnih' ljudi... kaj vrabca imajo kavbojke (ali tista hoh oprava) s poslušanjem , ogledom... neke predstave x?x :o|o: ... če si grem nekaj takega ogledat (kar našteva Contesa), potem grem tja zaradi tega, ne zato, da bom 'ustrezala' nekim tipom, ki si domišljajo, da so 'kulturni', ker so se ogvantali v neke cunje, ki jih oni imenujejo 'kulturne' (in mislijo, da so zaradi tega zdaj pa 'kulturini', na nivoju, skratka - ONI lahko sodijo, kdo je kulturen in kdo ni in to presodijo glede na to, ali so oblačila 'primerna' ali ne) :xx!: .

#20 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 1. junij 2004, 20:26

ONI lahko sodijo, kdo je kulturen in kdo ni in to presodijo glede na to, ali so oblačila 'primerna' ali ne)

:8): :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#21 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 1. junij 2004, 22:00

mari...brez veze se razburjat zarad tega... :xx!: men je pa sploh fino, če me tikajo... x:Dx ...he he he...zanč naju je kelner vprašu, če bova jedla na študetske bone x:Dx x:Dx ...sem rekla...hvala...ampak ne, hvala... x:Dx x:Dx je bil :eek: zakva hvala...ampak jez že vem... x:Dx x:o)x
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#22 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 1. junij 2004, 22:28

x:Dx  :palec:

v teh 'lepih' gvantih je hudo veliko 'nekulturnih' ljudi... kaj vrabca imajo kavbojke (ali tista hoh oprava) s poslušanjem , ogledom... neke predstave  x?x  :o|o: ...

ampak kljub temu je čisto nekaj drugega če se lepo oblečeš ko greš nekam, kot da si v kavbojkah in majčki... občutek je drugačen.
to vse da nek ton dogodku- pomen :inocent:
da ni vse enako.
sicer ne dajo oblačila sama po sebi priokus nečesa posebnega- ampak priprava.

sicer pa vsekakor nisem za golo podrejanje pričakovanjem katerih nisem sama postavila oz. jih ne smatram za svoje.

kultura pa je tudi, ko znamo združiti tisto kar nosimo v duši s tistim zunanjim.
potreba po odstopanju je včasih bolj znak strahu pred nesprejetostjo, kot nekaj pozitivnega. ta strah se seveda lahko odraža tudi tako, da se skušamo vedno prilagoditi in ob tem izgubljamo sebe.

najboljša pa je srednja pot.

x:Dx mislim da me kar privlačijo lepa oblačila, parfumčki, itd...
nikoli pa ne sodim človeka po tem kako se oblači. všeč pa mi je če ima človek "svoj stil" tako da je urejen in ob tem ne izgubi sebe.

jaz svojega stila še nimam. to mi je bilo vedno strelčevsko nepomembno. vedno bolj pa se nagibam v smeri izražanja sebe tudi na zunaj. :inocent: :inocent: :inocent:

#23 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 2. junij 2004, 02:24

Kultura :eek:
Beseda,ki za nas mlade ne pomeni veliko.
Kako se izraža naša kultura? :vio:  :xx!:
Kako jo ohranjamo? :8):
Kako jo kršimo? :vragec:

Izrazite svoje mnenje!!!!!!!!!!! :palec:

Pri nas v Sloveniji imamo dve vrsti ljudi. "Kulturni" in "nekulturni" ljudje. "Kulturni" ljudje so večinoma tisti, ki se imajo za nekaj posebnega (nadljudje), poleg tega je pri njih pohlep zelo velika "kulturna" vrlina. "Nekulturneži" smo mi ostali večinski narod, ki slepo ubogamo vsako zapoved t.i. "kulturnih" ljudi. Med te "kulturne" ljudi spadajo celo nekateri eminetni umetniki, ki bi morali biti po defaultu kulturni, pa so samo "kulturni" ljudje.

Kultura ljudi v neki določeni državi je zrcalna slika v kakšnem moralnem in duhovnem stanju je ta država. No in kako je pri nas potem x?x Ni težko uganiti .
Ja sam ka mali pao s lipe

#24 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. maj 2009, 00:44

»Kultura in umetnost, ali ju sploh potrebujemo?«

Pogovorni večer s Studiem 12: ''Kultura in umetnost, ali ju sploh potrebujemo?'' Čemu služi kultura? Je kultura za Slovence vrednota? Kako kulturo približati ljudem in hkrati zvišati njen umetniški nivo ter izboljšati pogoje za umetniško udejstvovanje?
Vabljeni v torek, 12. maja, 2009 ob 17h, v Bežigrajsko knjižnico, Einspielerjeva 1, Ljubljana.

Vstop je brezplacen.



#25 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. maj 2009, 19:39

Glede na tvoje izrazanje in groznje ki si mi jih posiljam na OS mislim, da si primeren za psihiatricno zdravljenje.

Jah eni morajo na predavanja da bi se spoznali s kulturo, nekaterim pa je v zibelko položena.
Le pojdi Free, če kdo, si ti potreben totalne prevetritve na tem področju.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0