Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Fizioloska raztopina


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
20 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2004, 11:02

Kaksen procent soli naj ima fizioloska raztopina?
Recimo ce zelis uporabiti za kapljice za nos?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 6. junij 2004, 11:06

Kaksen procent soli naj ima fizioloska raztopina?
Recimo ce zelis uporabiti za kapljice za nos?

Marsa

Tako "iz glave"

Fiziološka razstopina naj bi bila 0,9 % rastopina soli v vodi.

Kako se pa to pripravi pa ne vem. V glavnem za nos ni težav, pripravi pol manj slano kot juho, pa bo ok.

lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2004, 11:08

Thanx, Vojko! x:Xx :palec:
Saj vcasih sem to ze delala, pa sem pozabila, koliko sem dala oz. kaksno razmerje je bilo in po cem sem se sploh ravnala...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. junij 2004, 11:12

Kaksen procent soli naj ima fizioloska raztopina?
Recimo ce zelis uporabiti za kapljice za nos?

Za nosne kapljice si pripravi raztopino zdrave soli tako, kot piše v knjigi.
Če je rabiš cel liter, je to ena polna epruveta na liter vode x:Dx

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2004, 11:14

Oj, Stane - recimo da si bom nafilala eno tako dozico kot so kapljice Visine (ker imam ravno prazno flashko)...
Aha - pa se nekaj? Koliko casa lahko uporabljam isto?
Moram vsakic znova si pripraviti? - no, v tem primeru bom se manj je delala liter. xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. junij 2004, 11:56

Oj, Stane - recimo da si bom nafilala eno tako dozico kot so kapljice Visine (ker imam ravno prazno flashko)...
Aha - pa se nekaj? Koliko casa lahko uporabljam isto?
Moram vsakic znova si pripraviti? - no, v tem primeru bom se manj je delala liter.  xDDx

V tako flaškico vode, recimo 10ml (10g) daš 0,1g (100mg) zdrave soli, to pa je nekaj kristalčkov. Nič hudega pa ne bo, če bo malo bolj koncentrirana, saj ima Jadransko morje 37gr/l zdrave soli, torej štirikrat več, kot je koncentracija fiziološke raztopine. Fiziološka raztopina je pa v resnici raztopina 0,9% čistega NaCl, to je tudi koncentracija NaCl v krvi.
Proti nahodu pa sploh ne pomaga, ker je dekodirana, čeravno se prodaja s tem namenom.
Tako, da za tako uporabo ti ni potrebno ravno vagati zdrave soli, najbolje je, če daš eno epruvetko na izpraznjeno mesečno dozo (2,5dcl) in imaš morsko raztopino.
Napolni si flaškico, ostanek pa uporabi namesto mila in šampona, pa je x;)x

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2004, 16:58

Stane - navadne kuh. soli sploh nimam vec - zdaj imam smao se tvojo in himalajsko (ki je pa se nisem 'namocila') - saj ne porabim tolk soli. xDDx
Tako da nic bat, da bom dala obicni NaCl.

Saj potem bom itak po filingu - sam slednjega mopram se dobit malo... Pa hocem vedeti, kako je tocno s tem (sicer pa itak bom dala pac scep ali dva) - a res, a samo Jadransko ima tako koncentracijo?

Potemtakem je tvoja sol glih dbest?
Ker najbrz ni bolje, da je samo natrijev klorid?
ker ima se Cvitamin in svega boga zdravilnega notri...
Saj sicer nimam tezav (zdaj), tudi zaradi ionizatorja (tako sodim)... x^x
Sem se pa ravno spomnila... in danes sprasujem...
Da vem, ker pozimi, ko se kuri, pa je suh zrak in vcasih tezko diham...
Pa sem pomislila na to, pa vedno pozabila vprasat.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. marec 2005, 09:33

Stane, pol mi nisi vec odgovoril, vidim zdajle... mroda nisi videl.
No, tole osvezujem, si dons pripravim.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. marec 2005, 10:01

Ne razumem najbolje, kaj me sprašuješ, raztopino zdrave soli si pa pripraviš tako, da cca 1 gram raztopiš v 1 dcl vode.

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. marec 2005, 10:02

a samo tvoja sol, zdrava sol je dbest?
a res ima jadransko morje glih tako super zdravo razmerje?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. marec 2005, 10:25

<{POST_SNAPBACK}>a samo tvoja sol, zdrava sol je dbest?
a res ima jadransko morje glih tako super zdravo razmerje?

Za uravnotežen organizem je marsikatera naravna sol dobra, koncentracija soli v Jadranskem morju je pač večja od Baltiškega in manjša od Mrtvega morja, kar pa v principu nič ne pomeni.
Problem pa nastane, če nekdo kar tako preide iz petkrat prejodirane soli na naravno, ne da bi si pred tem nastavil svoje senzorje okusa in se mu lahko zgodi, da mu pa začne primanjkovati joda.
Takih primerov že kar nekaj poznam, ko so kar tako zamenjali sol zaradi mode in jim je pričela ščitnica premalo delovati, po navadi so se pa tudi zredili.
Torej, ponavljam, z biodieto z zdravo soljo se moraš uravnotežiti in nastaviti senzorje na pravilne količine, potem pa lahko preideš tudi na kakšno drugo dobro naravno sol, dobro pa je, če veš, koliko joda vsebuje.
Na trgu je že kar nekaj naravnih soli in marsikomu se bo sedaj pripetilo to, kar pravim, ne le vseh mineralov, začelo jim bo primanjkovati tudi joda.

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. marec 2005, 10:32

Mozno ja, slisi se kar smiselno in logicno.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. marec 2005, 12:20

Umetne solze za izpiranje oči pri vnetjih so tudi slana voda x;)x

#14 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 23. marec 2005, 16:17

<{POST_SNAPBACK}>a samo tvoja sol, zdrava sol je dbest?
a res ima jadransko morje glih tako super zdravo razmerje?


Marsa,
moja hči ima povečano žrelnico in smo bili pri zdravnici. Preden bodo kakorkoli ukrepali, moramo nekaj časa spirati nos s fiziološko raztopino, da se zadeva prečisti. Dobil sem tudi navodila, kako se jo pripravi:
Eno ravno žličko soli raztopiš v pol litra prekuhane vode in to je to. Seveda si s tako fiziološko ne bi dajal infuzije x:)x , za nos je pa v redu. Svežo raztopino je treba pripraviti dvakrat na teden. Tako zdravniki.
Jaz uporabljam kar neprečiščeno morsko sol iz sečoveljskih solin, v vodo jo dam pa šele, ko se delno ohladi.

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. marec 2005, 16:21

Hvala, Akvamarin. x:)x

*Upam, da bo cimprej kul s hcerko. xcrossfingx

**jaz pa ocitno sam pomislim na zdralvjenje, pa se ze zdravi.
brez kakrsnekoli fizio raztopine sem si v dveh dneh spucala nos, kar nekak se mi je spucal samo. :)
Sam si vseen nastimam se tole, da mla pospesim oz. da bo bolj temeljito. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 24. marec 2005, 15:24

<{POST_SNAPBACK}>Hvala, Akvamarin. x:)x

*Upam, da bo cimprej kul s hcerko. xcrossfingx

**jaz pa ocitno sam pomislim na zdralvjenje, pa se ze zdravi.
brez kakrsnekoli fizio raztopine sem si v dveh dneh spucala nos, kar nekak se mi je spucal samo. :)
Sam si vseen nastimam se tole, da mla pospesim oz. da bo bolj temeljito. :)


* Hvala.

** :palec: :palec: :palec: QL. Poskušam tudi sam zdravljenje brez zdravil, in imam občutek, da mi je pri zadnjem rahlem vnetju grla uspelo. x:Dx

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. marec 2005, 15:25

ja no vidis, jasno zacnes pac z malim...
saj imas pripomocke, sam ni nujno, da so glih zdravila. pa kar za vsak drekec pekec. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Eli

Eli
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 13. oktober 2005, 18:16

Naj mi prosim en pove kako se sploh čisti nos s fiziološko raztopino (pa ne mislim kaplic), a to vdihavaš al kako?

#19 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 13. oktober 2005, 18:46

Marsa...lahko jo tudi kupiš k ni tolk draga...jo majo v vsaki lekarni...

jaz bi si tudi morala nos tako spirat pa si ne... xrolleyesx lenoba lena

za flaško je pa najboljše, da če je še nimaš kupš fiziološko v lekarni na metelkovi...k majo tam največje flaške

sončkeeeee

:vio: :vio: :vio:
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. oktober 2005, 21:32

<{POST_SNAPBACK}>Marsa...lahko jo tudi kupiš k ni tolk draga...jo majo v vsaki lekarni...

jaz bi si tudi morala nos tako spirat pa si ne... xrolleyesx lenoba lena

za flaško je pa najboljše, da če je še nimaš kupš fiziološko v lekarni na metelkovi...k majo tam največje flaške

sončkeeeee

:vio:  :vio:  :vio:

Koliko pa stane :8):

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. oktober 2005, 08:47

<{POST_SNAPBACK}>Marsa...lahko jo tudi kupiš k ni tolk draga...jo majo v vsaki lekarni...

ah kje, thanx, ne sam da mi je skoda casha, totalno bedast se mi zdi... lazit v lekarno zato, ze ta fact recimo....
ck, zavrem 2 centimetra vode... mal pocakam (je rpec shlajen, ker je tok mal vode), dam scepec soli. mal s prstom pomesam.
zlijem v flaskico (od 1x kupljene fizioloske v lekarni xDDx), ki sem jo predhodno pomila s prekuhano vodo. in to je to.
par dni, v vsak nos po par kapljic ene 2x dnevno al pa clo sam 1x.
in - DELA.
bolj cutim kot fiziolosko, kupljeno,.
sploh pa prvic, ko mi je skor nos razzrlo, ko sem dala prevec soli. x:Dx x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0