Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mandale


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
59 komentarjev na to temo

#1 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 1. julij 2004, 20:45

Pregledal sem in nisem zasledil podobne teme, ki me zelo zanima, kot tudi vaše izkušnje in uporaba "MANDAL".....tega sem se spomnil, ko je Sončna podala tale dober link, kjer res lahko najdeš veliko vzorcev.... x:)x

http://www.free-mandala.com/


Tale opis sem zasledil na naših spletnih straneh, rad bi še vaš pogled, mnenja, izkušnje, vse kar vam pride na misel, hVALA....

Mandala je staroindijska beseda, ki pomeni krog. Krog nas spremlja vsepovsod v naravi, tako v mikro in makro kozmosu. Že od pravekov je služila kot osnovni simbol pri koncentraciji, meditaciji, osebnostno zrelostnem procesu, zaščiti in zdravljenju.

Že od nekdaj so ljudstva krogu pripisovala izjemno močno simboliko in so tako mandalo uporabljale številne religije. Z njo se je ukvarjal celo C. G. Jung in njegovi učenci - v glavnem so jo uporabljali kot pomoč oz. vodilo k poglobljeni meditaciji in za osrediščenje in samoutrjevanje.

Uporabljajo jo v vseh religijah in kulturah po svetu, s čimer poudarjajo sredino, ki predstavlja božansko zavest ali ljubezen.

Mandale kot vir duhovne pomoči so sestavljene iz različnih znakov, likov, simbolov in figur, ki pomagajo, da se razvijamo in oblikujemo v harmonične osebe, polne ljubezni, sočutja, razumevanja in miru.

Mandale vam odpirajo lepo in ustvarjalno pot do notranje harmonije. Povezani ritmi, barve, geometrične oblike in simboli vas povezujejo s svetom in vam odkrivajo pot do sebe. Zaradi izredne moči so mandale večne. Elektronska Mandala, pobarvanka ter knjiga Mandala so trije izredno dobrodošli pomočniki pri dvigu zavesti in osebnostno zrelostnem procesu.

Namen vsake mandale je, da z njeno pomočjo iščemo in tudi najdemo svoj pravir ter tako uresničimo samega sebe.


Lep večer, Borism x:)x :palec:

#2 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 1. julij 2004, 21:19

iz izkušenj lahko povem, da so mandale najljubše 'delo' mojih učencev in to 'tavelkih' in 'tamalih'... res! to pa blazno radi počnejo vsi! S tamalimi smo jih večinoma barvali. Izdelali smo tudi en prav lep plakat na temo prijateljstvo (nek državni 'projekt' kao)... vsak je pobarval svojo mandalo (Od M. Jeršek), potem pa smo jih vse nalepili na rdečo podlago, vmes pa tisto verigo človečkov, ki se držijo za roke... ful lepo je izpadlo.... lani pa smo s petarčki pri tehniki izdelovali take mobile z malimi mandalcami, nalepljenimi na barvaste kartone (obrnila sem jih tako, da so bile v 'karo'), ob mandalci pa je učenec napisal svojo misel, npr. 'ko se v mojo madalo zazreš, se veselju odpreš' ... to smo razobesili po šolskih oknih in je prav luštno izpadlo.... pri tehniki smo velikokrat v računalnici in tudi ta način barvanja mandal jim je ful všeč... tudi pri matematiki najdem kakšno povezavo s snovjo, da kakšno narišejo... pri tem jim dam kakšno luštno glasbo za 'ozadje' in jih je veselje gledat, ko tako uživajo x8Dx :palec:

#3 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 1. julij 2004, 21:20

Jaz sem neke slike ustvarjala ampak se nisem držala ravno vseh tipičnih vzorcev. Men najbolj barve pomagajo.

Ne spomnem se kako je naslov tisti knjigi, ki je o mandalah...
Naj me nekdo spomne... :sori:
sanci_cat

#4 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 1. julij 2004, 21:24

Zanimivo, Mateja saj je tudi tvoja ikonca verjetno mandala in kaj predstavlja, lp, B. x:)x

#5 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 1. julij 2004, 21:25

lepo BorisM ampak link ti ne dela- error 404: Datei nicht gefunden!

#6 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 1. julij 2004, 21:27

Hvala Aira, sem popravil in nastavil na osnovno stran, lp, B. x;)x :palec:

#7 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 1. julij 2004, 21:29

Boris, res je... ikonca je mandala, ki jo je ustvaril en Indigec... kaj pomeni? človeško bitje xyiyax

#8 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 1. julij 2004, 21:32

Saj jo občudujem, odkar si jo objavila, se pa spomnim tudi tvojih prejšnjih ikonc. x:)x

#9 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 1. julij 2004, 21:34

:2src: :2src: čudovite so!

#10 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 2. julij 2004, 07:30

iz izkušenj lahko povem, da so mandale najljubše 'delo' mojih učencev in to 'tavelkih' in 'tamalih'

Pismu Mateja, pa jaz nobenega tako predanega in zainteresiranega učitelja in profesorja nisem srečala v življenju. Kaj ti vse delaš, pismu kaj jim vse nudiš. Si res Učiteljica ali Profesorica (ne vem, pa niti ni tako bistveno) z veliko začetnico, kot vse kaže uživaš in gledaš kako motivirati in ne kako kaznovati x:)x :palec: . Res nisem niti enega takega srečala na celi izobraževalni poti, srečni tvoji učenci x:)x :palec: , Pujsa pa majčkeno zelena od zavisti x:Dx .

Jaz sem tudi šele z linkom Sončne prišla do mandal, zaenkrat po pravici povedano niti nimam pojma kaj ta zadeva konkretno je (kakšnih bolj poglobljenih razlag), so mi pa full všeč te, ki jih barvam, kajti nisem glih nek likovni tip človeka. Tule ja pa možnost, da malo še to komponento prebudim, vsaj nek minimum. Ta trenutek mi zadostuje, da jih barvam in ob tem uživam x:px .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#11 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 2. julij 2004, 07:55

Evo v klubu navdušencev tudi jaz... le po čigavi zaslugi x:Dx

#12 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 2. julij 2004, 08:02

:palec: Mene je tudi svinjica :palec: x:Dx x:Xx s tem seznanla in mojega lubija, super zadeva, eno malo bolj "zahtevno" sem že pobarvala...super izpade :palec: :palec: :palec: , sem jo pobarvala s takimi živimi barvami (rumena-oranžna,rdeča, modra, zelena)...noro, ko jo pogledam, se mi zdi da kar eno pozitivno energijo oddaja, bi se rada pa lotila kake zelo velke da bi jo dala na steno, kot veliko sliko, pa isto v zelo živih bavah, če bo možnost, bom kako slikala, pa jo nalepla, da vam pokažem... :palec:
aja pa ko to z lubijem skupaj barvava, se super počutiva, se ful pogovarjava zrave, super je :palec: :palec:
[

Borism, super si nam tole zrihtal x:Xx :palec: x:Dx x:Dx xsrcx
Če hočeš biti srečen....BODI!

#13 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 2. julij 2004, 08:10

Jaz sem za zdaj pobarvala tri, pa me ta moment najbolj sončne barve privlačijo - rumene vsi odtenki, oranžne in rdeče x;)x . Vsaka izžareva eno svojo energijo. Hm, sem jim kar dala imena po feelingu x:Ix .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#14 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 2. julij 2004, 08:15

žaža mene pa ni Svinjica x:Dx

#15 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 2. julij 2004, 08:18

...aha sej jaz sem tudi zedel zvedla, da je pa za to prva kriva SONČNA VILA... x:Dx x:Dx x:Dx :palec:
Če hočeš biti srečen....BODI!

#16 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 2. julij 2004, 08:23

Sicer sem jaz lani že eno narisal, čeprav sploh nisem vedel pravega namena, kje je tista od lani pa žal ne vem, bom še moral katero narisati, ampak kaj pa določene barve pomenijo, pa zakaj toliko različnih vzorcev....lp, B. x:)x :palec:

#17 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 2. julij 2004, 09:12

Malčki znajo mandale hitro poiskat v naravi... cvet, prerezano sadje (limona, pomaranča, kivi, ananas...), kapljica dežja, ki pade na morsko gladino, morska zvezda... 'in moje oko' je rekel Taran (8 let) :palec:

#18 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 2. julij 2004, 13:23

je to podobno šoli MERKABA ?

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#19 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 2. julij 2004, 16:02

Boris, res je... ikonca je mandala, ki jo je ustvaril en Indigec... kaj pomeni?  človeško bitje xyiyax

Mateja živjo,


zanima me koliko let je imel Indigec?
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#20 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 2. julij 2004, 16:39

zanima me koliko let je imel Indigec?

to pa ne bi vedla z glave Čveka x;)x x:Dx ... te mandale ni naredil kakšen moj učenec... sicer pa so prvi Indigci že kar 'v letih' x:o)x xDDx (okoli dvajset) ...

#21 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 2. julij 2004, 18:02

Krog je v bistvu deformirana elipsa.

Bog te požegnaj,Lucifer.
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#22 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 2. julij 2004, 18:16

zanima me koliko let je imel Indigec?

to pa ne bi vedla z glave Čveka x;)x x:Dx ... te mandale ni naredil kakšen moj učenec... sicer pa so prvi Indigci že kar 'v letih' x:o)x xDDx (okoli dvajset) ...


Se mi je zdelo,da so tvoji Indigci vseeno malo premajhni x:Dx :palec:

Prvi Indigci so,po mojem prepričanju, že dosegli stopnjo kjer lahko narišejo oz.skonstruirajo tudi kaj podobnega kot je tvoja ikonica,katera mi je zelo dopadna ...predvsem barvna kompozicija oz.usklajenost nasploh.

Lep pozdrav in lep vikend želim
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#23 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 2. julij 2004, 20:06

enako, Čvekica - tudi jaz ti želim lep vikend x8Dx :palec:

#24 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 14. julij 2004, 22:46

Ena zelo kvalitetna stran, ki opisuje mandale, sicer v angleščini;
Mandala Project Org - Opis mandal ;)


Ste me prav razveselili s tole temo, sploh nekak do nedavna nisem vedela, da je odprta :palec: Me veseli, da sem vas uspela okužit s temi luštkanimi zadevcami, še en razlog več za ukvarjanje s samim seboj x;)x x:Xx

No, jutri pa mogoče kaj napišem še o ustvarjanju lastnih mandal... bom prevedla iz ene knjigice, ki jo imam doma :palec:


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#25 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 15. julij 2004, 04:12

Evo, ravnokar ustvarila eno mandalo, s katero sem po dolgem času ful fuuuul zadovoljna :2src: prav žari :wub:

Najbolj smešno mi je to, da sem se zadnje čase pri risanju mandal omejevala samo še na svetle, žareče barve, temnih brav in takšnih, ki se krčijo, sploh nisem nekako hotela uporabljat... seveda so bile rezultat nedokončane mandale ali pa nekako zelo medle mandale, kljub temu, da so imele v sebi le oranžne, rumene, zelene in roza tone... x:Ix

No, danes mi je steklo... Uporabljala sem kar vse barve po vrsti, ki so mi padle v oko, nisem se omejevala glede na težino barv... tako je v tej mandali kar lepa lestvica barv; svetlo in temno rjava, trije tipi zelene (živozelena, olivno temna zelena in gozdnato zelena), živordeča (prej je nisem kaj preveč marala, tule pa izgleda fenomenalno :palec: ), dve rumeni, svetlomodra - skoraj prosojna, in roza.

mandala se imenuje "Sončno jedro"... dopis; "Žarim... x:)x "

Kjut.


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0