Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mesečev kamen


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
29 komentarjev na to temo

#1 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 2. julij 2004, 10:36

A mi lahko kdo kaj več pove o njem? Pa kje bi kaj našla?

Hvala
sanci_cat

#2 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 2. julij 2004, 11:40

o tem še največ ve nosko, sam nas je dal mal na ignor x:Dx x;)x

menda se dobro obnese pri veh zadevah povezanih z "ženskami" (če malo poenostavim)......uporablja se za pomoč pri porodu, dvig intuicije, problemih z vodo v telesu...zgleda da s stvarmi povezanimi z drugo čakro...pa nekje sem zasledila, da ga lahko polagaš tudi na tretje oko.........hm , cirka tako nekak.........je pa dosti opisano v knjigi tadeja pretnerja x:)x :palec:


dobiš ga v ahatu v lj, pa gotovo še v kakšni drugi trgovini v lj ali po sloveniji, kjer imajo kristalčke xsrcx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#3 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 2. julij 2004, 14:15

je pa dosti opisano v knjigi tadeja pretnerja x:)x  :palec:

hmmm... v kateri knjigi TADEJA PRETNERJA je pa to opisano?


me namreč zelo zanima kako je s tole vodo v telesu- glede na to da voda name zelo vpliva- saj sem vodni znak po asc in tudi luno precej čutim- luna pa seveda vpliva na vodo v telesu xrolleyesx x:Dx

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. julij 2004, 14:24

Mesecev kamen - nekaj malega o njem na LN. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. julij 2004, 17:38

A mi lahko kdo kaj več pove o njem? Pa kje bi kaj našla?

Hvala

»LUNIN KAMEN«
Triklinski (NaCa)AlSi3O8, monoklinski K[AlSi3O8]
Pogoste primesi: Na, Fe, Ba
Trdota: 6 – 6,5
Gostota: 2,56 – 2,62 g/cm3
Element: voda - zrak

Lunin oziroma mesečev kamen imenujemo albit (albus – lat. bel), ki je motno mlečne barve z modrikastim odtenkom. To ime mnogokrat uporabljamo tudi za mlečen in moten sanidin ter prozorni adular. Svilnat sijaj bele, modrikaste, rumenkaste ali mavričnih barv na površini luninega kamna, ki se pojavi zaradi specifičnega odboja svetlobe na površini minerala, imenujemo adularizacija.

Izvor imena:
Ime je dobil po vizualnem učinku kamna, ki asociira na sij polne Lune.

Nahajališča:
Burma, Sri Lanka, Indija, Madagaskar, Brazilija, ZDA, Mehika, Tanzanija in Evropske Alpe.

Možnosti zamenjave:
Včasih je lahko nekoliko podoben kalcedonu.

Ponaredki:
Imitacije luninega kamna izdelujejo iz sintetičnega spinela, žganega ametista ali modrikastega stekla. Včasih pod imenom lunin kamen prodajajo tudi labradorit.

Tradicionalna uporaba:
Že ime nam pove, da je vedno veljal za kamen Lune, zaradi česar so ga povezovali z intuicijo, čustvi, srcem in plodnostjo. Tako v Evropi, kot tudi na daljnem vzhodu in Orientu, je veljal za kamen sreče, uporabljali pa so ga zlasti v ljubezenski magiji. Za ta namen so ga programirali tako, da so v noči, ko je Luna polna, na odprtem prostoru prižgali vijolično svečo in vizualizirali sebe v ljubezenski zvezi z želeno osebo. Poleg tega naj bi vibracija tega kamna raztapljala kakršnekoli probleme med ljubimci. Nošenje luninega kamna priporočajo tudi tedaj, ko smo na potovanju, zlasti če gre za plovbo.

Uporaba danes:
Nakit iz luninega kamna pri ženskah uravnava hormonske cikluse z naravnimi ritmi, pomaga pri menstrualnih problemih, obdobju po rojstvu otroka in v fazi menopavze. Je eden tistih mineralov, ki močno spodbujajo rast rastlin. Dela nas odprte in življenje napolni z nizom »srečnih naključij«. Položen na tretje oko krepi jasnovidnost in povzroča, zlasti v obdobju polne Lune, lucidne sanje. Položen na srce čisti percepcijo in razvija intuicijo. Kombiniramo ga s srebrom.

Astrološke povezave:
Njegova mehka energija je značilna za rake z ascendentom v tehtnici.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#6 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 2. julij 2004, 17:52

Astrološke povezave:
Njegova mehka energija je značilna za rake z ascendentom v tehtnici.

ali pa za tiste z asc v raku in venero in luno v tehtnici xflirtx xzobkox ... sem si kupila lep prstan, ki ga nosim na kazalcu (ker je precej velik kamen)... in sem čisto očarana, kako se lepo modrikasto zasveti :2src:

#7 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 3. julij 2004, 18:50

No, pol mi pa paše, ker je moj ASC v raku
sanci_cat

#8 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 22. oktober 2004, 11:30

Sliiiiiiiiiiiika:

#9 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 22. oktober 2004, 19:01

Sliiiiiiiiiiiika:

Ti si se pa zalozila s slikami. A si prisla mal Noskota razbremenit? x:)x Lepo od tebe xDDx

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. oktober 2004, 19:21

-... Astrološke povezave:
Njegova mehka energija je značilna za rake z ascendentom v tehtnici.

xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx x:Dx x:o)x x:px x;)x

*
a cmo probat mal drgac? :sori:
Njegova uravnavajoca energija dobro kulira lunine vplive, kot je pretirano dozivljanje, histerija, nihanje razpolozenja...
Kar je res priporocljivo za rake - pac pa - kje za bozjo voljo pa si nasel tehtnico v asc tukaj? x:px x:o)x x:Dx x:Dx x?x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 22. oktober 2004, 19:25

:vragec:

tehtnica je lahko, ne samo v ascendentu, tudi v omari al pa v kuhni.... x:Dx
da o oni v kopalnici sploh ne izgubljamo besedi

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. oktober 2004, 19:27

ja, glede na to, da se oslanjamo na astro povezave, me slednje pac zanimajo (odkod jih je avtor potegnil, sploh ce se mi zdijo cisto mimo). :D :P
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 22. oktober 2004, 19:29

ja, glede na to, da se oslanjamo na astro povezave, me slednje pac zanimajo (odkod jih je avtor potegnil, sploh ce se mi zdijo cisto mimo). :D :P

:vragec:

glede na astro povezave....pa vaga chist druge cifre kazhe :vio: :vio: :vio: :inocent:

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#14 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. oktober 2004, 21:23

-... Astrološke povezave:
Njegova mehka energija je značilna za rake z ascendentom v tehtnici.

xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx x:Dx x:o)x x:px x;)x

*
a cmo probat mal drgac? :sori:
Njegova uravnavajoca energija dobro kulira lunine vplive, kot je pretirano dozivljanje, histerija, nihanje razpolozenja...
Kar je res priporocljivo za rake - pac pa - kje za bozjo voljo pa si nasel tehtnico v asc tukaj? x:px x:o)x x:Dx x:Dx x?x

Energija luninega kamna je podvržena luninim vplivom, ne pa da jih kulira. Po Juliji in Dereku Parkerju je problem kombinacije rak - tehtnica ravno notranja stabilnost - enaka energijska značilnost (nestabilnost), kot jo torej najdemo v luninem kamnu.

Pri astroloških vplivih v tem gradivu namreč navajam kamne, ki so adekvatni energijski značilnosti, ne pa tiste, ki takšne vplive kulirajo.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#15 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. oktober 2004, 22:00

ja, glede na to, da se oslanjamo na astro povezave, me slednje pac zanimajo (odkod jih je avtor potegnil, sploh ce se mi zdijo cisto mimo). :D :P

Od kod jih je avtor potegnil?
Skušal je analizirati energije mineralov tako, da je upošteval njihovo kemijsko sestavo, vrsto kristalizacije, barvo, gostoto in še kaj. Tako je dobil elemente ali kombinacijo elementov, ki mineralu vladajo in njihove določene specifične. Iz knjige Dereka in Julije Parker "pogled v prihodnost" je nato izluščil glavne osebnostne karakteristike rojenih v posameznih astroloških kombinacijah (sončno znamenje - ascendent) in iskal njihove energijske preslikave v energijah mineralov.

Povsem sprejemam, da se ti zdi moj pristop mimo. Čakamo na tvojega, boljšega ...
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2004, 16:31

Ti pa zelo osebno jemljes, Nosorog, ce se 'spotaknem' ob eno primerjavo ali dve, se ti zdi, da se spotikam ob tvoj pristop?
preprosto me je zanimalo, kje si dobil tisto. :)

Ja, pac, eni avtorji pripisujejo ene vplive in ekvivalence s temi in drugi z drugimi kristali.
Cakas na mojega?
Moj (pristop) je pac predvsem intuitiven, ob tem, da izhajam iz ravno nasprotnega kot ti - jaz se poglobim v osebnost in potem iscem energetske povezave s kristali, ki so lahko vezane na element lahko pa tudi na barvno asociacijo, strukturo ipd.

V parih temah smo ze govorili, ze zdavnaj, dve leti nazaj, da je pravzaprav mimo se oslanjati na astro povezave, da pa seveda lahko najdemo tako ekvivalente kot tudi kulerje, spodbujevalce itd. ... - tako ni odvec vedeti, kdaj je kaksno energijo potrebno kulirati in kdaj pospesevati.

Boljsi, slabsi... ne samo da tu ne morem tekmovati s tabo, ker imas ti neprimerno vec znanja, mi je tudi mimo... nekdo pac ima raje pristop, da ima terapevt vec pojma o tem, in drugi, da ga ima vec o onem - vsekakor pa je zazeljeno in dobrodoslo, ce ve nekaj o tem IN onem. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 21. december 2004, 21:06

mene pa zanima kako ga je najboljš uporabljat... na kakšen način? hvala
spet se mi je na bolš poslabšal

#18 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. december 2004, 10:52

Vsebuje precej vode in je zato zelo dovzeten za okoliške vibracije. Dobro ga očisti, kadar ga imaš s seboj v situacijah, ko se ti zgodi kaj neprijetnega, oz. kadar na karkoli negativno odreagiraš.

Če imaš kakšno bolj konkretno vprašanje (ne vem, kakšen kamen si kupila - ali gre za nakit , ali za ...) pa kar pogumno ...
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#19 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 23. december 2004, 11:01

ugotavljam, da moj mavrični meseček ful reagira na moje lastno počutje. temu ustrezno ima močnejši ali šibkejši mavrični sijaj. hvala za podatek, da reagira tudi na okoliške vibracije. saj bi si lahko mislila, sam res nisem povezala tega v ustrezno celoto...zmetalo fit stikalo ven.................ga bom bolj pogosto čistila. thx nosorog :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#20 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 23. december 2004, 11:23

mene pa zanima kdo je te kamne "testiru" za kaj je kter zdravilen in za kaj oz. katere ljudi pa ni? :inocent: x:Dx
Mushi

#21 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 23. december 2004, 11:38

domišljam si, da je približno tako: za nekatere kristale je veliko podatkov iz zgodovine, tradicije, mistike ali ezoterike take in drugačne sorte. verjetno so šamani, vrači in kar je še takega bolj odprto odbitega folka, dobivali uvide, intuitivne prebliske v zvezi s kristali in njihovim delovanjem. nekaj znanja ali vedenja se je nabralo čisto empirično, s poskušanjem ali s tem, da so pač nek kamen uporabili in nato ugotovili kako je pomagal s svojimi vibracijami oz. resonančnim vzorcem. danes se marsikaj raziskuje tudi s slikanjem avre, s pomočjo nihala, meditacije in še vsega mogočega. moja frendica se je glih par dni nazaj pogovarjala z mano o olivinu in mi opisala kako čuti in na kakšen način doživlja njegovo delovanje. pol sem šla pa iz same čiste radovednosti gledat v pretnerjevo knjigo....in glej ga zlomka....skoraj identičen opis...

kar pa se tiče tega, komu kaj paše, je pa spet bolj stvar intuicije, preverjanja z nihalom ali preko mišičnega testa....največ pa nardimo sami s tem, ko poskusimo in smo pozorni na delovanje....itak je spet sam ena stvar za spoznavanje samih sebe...in itak je potreben pristen odnos... x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#22 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. december 2004, 11:40

<{POST_SNAPBACK}>mene pa zanima kdo je te kamne "testiru" za kaj je kter zdravilen in za kaj oz. katere ljudi pa ni?  :inocent:  x:Dx


Ko sem pripravljal gradivo za svoje knjige, sem v prvi fazi o delovanju kamnov zbiral ljudsko izročilo (v Rusiji) in prebiral o tem tradicionalne zapiske (Plinij, Sveta. Hildegarda). Potem sem jih preverjal na tele načine:

1. Ogledal sem si, kako na človeka vplivajo nekatere kovine in nekovine, ki jih v mineralih najdemo (gradivo - dr. Pokorn). Ker na vibracijski ravni zadeve delujejo na podoben način, kot pri oralnem zaužitju, je bil to dober orientir.

2. Glede na sestavo, vrsto kristalizacije, barvo itd. kamna, sem mineralom določil energijske elemente, ki jim vladajo. Nato sem po drugi strani ugotavljal, kateri elementi so v telesu v neravnotežju, ko pride do eke bolezni. Po metodi nevtralizacije sem nato določal kamne za posamezno bolezen.

Preprost primer:
- Vzemiva, da si je nekdo opekel kožo. Prišlo je torej do "viška" elementa ognja. Tega nevtraliziramo z elementom vodo. Ke pa ima koža tudi funkcijo dihanja, ki jo je na opečenem delu treba obnoviti, je za zdravljenje opeklin torej primeren kamen, ki mu vladaa elementa voda in zrak (npr. mesečev kamen,lepidolit itd.)

3. Na višjih energijskih ravneh je delovanje kamnov odvisno od načina njihovega nastanka.
- magmatski kamni delujejo v smislu azvoja naših bazičnih sposobnosti
- sedimentni nam pomagajo odkriti vzroke stvari, ki nas omejujejo (npr. vpogled v obemenjujoče vedenjske vzorce)
- metamorfni minerali so transformacijski

Obstaja še nelaj "podnačinov" prepoznave delovanja, ki tudi izhajajo iz elementov, ki kamnu vldajo. Zrak - intuicija, voda - čustva itd.

Kako učinke določajo drugi avtorji ne vem in me ne zanima. Imam občutek, da večino stvari od kje prepišejo. V ezoterični literaturi namreč opažam sila veliko balasta, ki smrdi po pristopu: vzemi pet knjig, jih preberi in "naredi" šesto, "svojo".


lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#23 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. december 2004, 11:45

<{POST_SNAPBACK}>ugotavljam, da moj mavrični meseček ful reagira na moje lastno počutje. temu ustrezno ima močnejši ali šibkejši mavrični sijaj. hvala za podatek, da reagira tudi na okoliške vibracije. saj bi si lahko mislila, sam res nisem povezala tega v ustrezno celoto...zmetalo fit stikalo ven.................ga bom bolj pogosto čistila. thx nosorog  :palec:



Pri teh reakcijah ne gre le za vibracijski, ampak tudi na kemijski odziv. Če nosiš kamen, ki vsebuje veliko vode na goli koži, odreagira tudi s tvojimi izločki (znoj ...). Znano npr. je, da so že v srednjem veku opazili, da je opal spremenil barvo, če ga je nosil oboleli od kuge. To je bil npr. eden od razlogov, da so bili takrat prepričani, da opali prinašajo nesrečo. Zelo podobno je z mesečevim kamnom.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#24 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 23. december 2004, 11:46

imam ga kot kamenček. ni v nakitu. sem mislila da če ga morm tud u levi roki držat al kej tazga (kot za tigrovo oko). x:Ix
spet se mi je na bolš poslabšal

#25 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 23. december 2004, 13:43

lahko ga imaš kjerkoli. tud v žepu. čeprav sem ziher, da bolje deluje, če je v stiku s kožo.

hm....mogoče mam pa "kugo"... x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0