Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sejem


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
250 komentarjev na to temo

#26 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 21. september 2004, 15:14

Sem malce brskal po netu in ugotovil, da bo Mineralientage Muenchen (Munich Mineral Show) letos od 29. - 31. oktobra. Sam v vednost, če bo šel kdo tja.
Ko pa izveste, kdaj bo tisti konec leta na Vegovi, pa tudi sporočite (Munchen je daleč). Lahko pa organiziramo eno bus shopping ekskurzijo v Munchen. Ima kdo doma bus? x:px

#27 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. september 2004, 19:22

Je že organizirana. Prijave sprejema Damijan Kozjek 040 349 474
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#28 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 22. september 2004, 09:13

Je že organizirana. Prijave sprejema Damijan Kozjek 040 349 474

Na, pa sm zamudu z novico :o|o: Šment x:px x:px
Sm pa zato pršu do cifre za prijavo. x:Dx Tut u redu. x:)x
A kdo od tuki že ve, da bo šel tja? Bo kakšno strokovno vodenje v smislu tale kamen je good, tega ne kupt, je fake, s temle boš zadel na lotu... x:o)x

#29 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 22. september 2004, 11:30

Bo kakšno strokovno vodenje v smislu tale kamen je good, tega ne kupt, je fake, s temle boš zadel na lotu...

lahko ti povem, da tale g.Nosorog res zna povedat marsikakšn radovedni in poučni detajl :8): x:o)x x^x x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#30 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. september 2004, 17:22

Je že organizirana. Prijave sprejema Damijan Kozjek 040 349 474

Na, pa sm zamudu z novico :o|o: Šment x:px x:px
Sm pa zato pršu do cifre za prijavo. x:Dx Tut u redu. x:)x
A kdo od tuki že ve, da bo šel tja? Bo kakšno strokovno vodenje v smislu tale kamen je good, tega ne kupt, je fake, s temle boš zadel na lotu... x:o)x

Če boš šel na sejem in videl njegovo obsežnost in maso ljudi, ki tja pride, ti bo jasno, da je strokovno vodstvo komaj mogoče (nekatere šole ali krožki ga ipak izpeljejo).
Sejmišče je namreč ogromno (ponavadi štirje avionski hangarji), folk, ki gre tja pa pretežno obseden od kristalov. Ko uletijo, se hitro razpršijo, mrzlično iščejo kristale po ugodni ceni in ne prepoznavajo nobenih ljudi okoli sebe (lalala - enkrat sem na en drug sejem kristalov povabil eno bejbo, ko pa sva prišla tja, me je tako zagrabila nakupovalna mrzlica, da sem popolnoma pozabil nanjo in je šla iz protesta dam).
Enkrat sem že pisal o tem, da so trgovci v Munchenskem sejmu razporejeni v zakonitosti koordinatnega sistena (abscisa - črke, ordinata - številke). Vsako leto so na istem mestu in če komu dokažejo, da je prodal ponaredek, se sejma več kot trgovec ne sme udeležiti. Pa tudi tebi bodo te koordinate pomagale, da boš še kdaj našel štant, na katerem si videl kaj zanimivega, a si si mislil - kurc, bom najprej še pogledal okol, če je kje ceneje ...


lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#31 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 23. september 2004, 18:30

x:Dx x:Dx x:Dx

tako kot v vsak shopping je torej najboljse iti sam, vedet kaj hoces in se ne pustit zmesti prodajalkam.
takrat sicer ponavadi ne kupim nic...ampak me vsaj ne zmedejo.
ce ne vem, kaj hocem, zagotovo najdem same zelo uporabne zadeve... sploh, ce grem kao s kom drugim
in grem samo zraven gledat... to se je izkazalo pri knjigah, oblekah, cevljih, telefonih, dveh avtomobilih, avionskih kartah in eni hisi
x:Dx x;)x :palec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#32 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 23. september 2004, 18:48

Sejmišče je namreč ogromno (ponavadi štirje avionski hangarji), folk, ki gre tja pa pretežno obseden od kristalov. Ko uletijo, se hitro razpršijo, mrzlično iščejo kristale po ugodni ceni in ne prepoznavajo nobenih ljudi okoli sebe (lalala - enkrat sem na en drug sejem kristalov povabil eno bejbo, ko pa sva prišla tja, me je tako zagrabila nakupovalna mrzlica, da sem popolnoma pozabil nanjo in je šla iz protesta dam).
Enkrat sem že pisal o tem, da so trgovci v Munchenskem sejmu razporejeni v zakonitosti koordinatnega sistena (abscisa - črke, ordinata - številke). Vsako leto so na istem mestu in če komu dokažejo, da je prodal ponaredek, se sejma več kot trgovec ne sme udeležiti. Pa tudi tebi bodo te koordinate pomagale, da boš še kdaj našel štant, na katerem si videl kaj zanimivega, a si si mislil - kurc, bom najprej še pogledal okol, če je kje ceneje ...


lalala

x:)x x:)x x:)x Pa je tista bejba vsaj spoznala, kaj je zagon :)

Se pravi, da rabim s sabo keš, plan sejma, kakšno beležnico in dobre čevlje. Pa utrjene komolce, da se bom laže prebijal skozi maso.
In na poti nazaj avtobus verjetno seva kot v kakšnem reaktorju od vseh tistih kristalov in mineralov.
xegox xhypnox xegox

#33 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 28. september 2004, 09:54

Še eno vprašanje za tiste, ki ste že bili na sejmu v Muenchnu.
Imena kristalov in mineralov; so samo v nemščini ali tudi v angleščini?
Če so samo v nemščini, ma mogoče kdo preveden spisek imen?

THX

#34 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 28. september 2004, 19:06

Še eno vprašanje za tiste, ki ste že bili na sejmu v Muenchnu.
Imena kristalov in  mineralov; so samo v nemščini ali tudi v angleščini?
Če so samo v nemščini, ma mogoče kdo preveden spisek imen?

THX

Imena so v glavnem v angleščini. Sploh ni blema. So si pa tud med seboj konec koncev podobna.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#35 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 29. september 2004, 11:20

Imena so v glavnem v angleščini. Sploh ni blema. So si pa tud med seboj konec koncev podobna.

QL :palec:

Zdej moram pa sam še plac na busu rezervirat

#36 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 30. september 2004, 11:34

Nosorog,

Obstajajo kakšni kamni, ki jih je priporočljivo imeti doma, nekakšna mineralna prva pomoč. x:)x
Vsak verjetno že ima kameno strelo, potem pa...
Mogoče po en kamen za vsako kombinacijo elementov (ogenj, zrak, zemlja/voda...)?

Rad bi si naredil spisek za na sejem, da ne bi česa pomembnega pozabil.

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. september 2004, 11:37

aventurin na prvem mestu (vsaj zame, za prvo pomoc absolutno)....
mlecni kremen, hematit... ... ... (odvisno k cemu si nagnjen, kaj najveckrat rabis)...
... sicer so na LN pri prvi pomoci vkljuceni tudi nekateri kristali.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 30. september 2004, 13:11

aventurin na prvem mestu (vsaj zame, za prvo pomoc absolutno)....
mlecni kremen, hematit...  ... ... (odvisno k cemu si nagnjen, kaj najveckrat rabis)...
... sicer so na LN pri prvi pomoci vkljuceni tudi nekateri kristali.

Hvala Marsa :palec:

#39 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 30. september 2004, 13:28

drugace je pa se v knjiznici na voljo par knjig, kjer so zvrsceni osnovni kristali, v mnogih pa tudi se kaksen vec,
pa si lahko glede na potrebe sam dolocis svoj spisek...
ce poznas svoje potrebe, je pa drugo vprasanje... x;)x

jaz jih se ne....
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#40 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 30. september 2004, 15:10

drugace je pa se v knjiznici na voljo par knjig, kjer so zvrsceni osnovni kristali, v mnogih pa tudi se kaksen vec,
pa si lahko glede na potrebe sam dolocis svoj spisek...
ce poznas svoje potrebe, je pa drugo vprasanje... x;)x

jaz jih se ne....

Pa.... Niti ne. :C:
Zato pa iščem kakšen splošen spisek. Bom res vzel v roke knjigo in še enkrat podrobno pregledal opise kamnov. Potem bom mogoče tudi pogruntal, kaj bi bilo dobro zame.
Mogoče pa bom kupil kristalno kroglo in pogledal vanjo, kaj potrebujem x^x

#41 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 4. november 2004, 10:30

Je mogoče kdo bil na sejmu mineralov v Muenchnu?
Jaz sem šel in zadeva je zelo zanimiva. Sem pa naredil napako in sem letal naokoli z dolgim spiskom in knjigo v roki.
Drugič bom imel mogoče en kratek spisek, sicer pa si bom zadeve ogledal in kupil tisto, kar mi bo všeč.
En Indijec mi je čisto na koncu, ko je že pospravljal, ponujal en lep kos neznanega kristala za nizko ceno (vsaj zdelo se mi je tako), pa ga nisem kupil, ker pač ni bil na spisku. Tepec :o|o:
Sicer pa se nekatere zadeve dobi za zelo dober denar (npr. lepi ročni kamni za 0.5 EUR), kakšne pa so po občutku lahko celo dražje kot pri nas.

#42 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 4. november 2004, 10:50

o akvamarin, si bil!!!! :2src: :vio: xcivx

sem ravno razmisljala, ce je kdo sel...jaz nisem mogla.
ampak saj bo baje eden v ljubljani decembra, ce se prav spomnim...?

hej, kaj si si kupil? :irs:

ma ne se sekirat zaradi indijca in vsega tega...je fino, da si sploh sel! :palec:

drugic bo bolje, bos bolj izkusen x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#43 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 6. november 2004, 18:22

<{POST_SNAPBACK}>o akvamarin, si bil!!!!  :2src:  :vio:  xcivx

sem ravno razmisljala, ce je kdo sel...jaz nisem mogla.
ampak saj bo baje eden v ljubljani decembra, ce se prav spomnim...?

hej, kaj si si kupil?  :irs:

ma ne se sekirat zaradi indijca in vsega tega...je fino, da si sploh sel!  :palec:

drugic bo bolje, bos bolj izkusen  x;)x


x:)x x:)x x:)x
Indijca sem že prebolel. Verjetno me tisti kristal ni hotel posvojit in me je zato poslal naprej. xDDx
Sejem v Ljubljani na Vegovi bo 4. in 5. decembra. Zvedel na busu :)

Kupil sem pa sledeče zadeve. Poročilo... x:)x x:)x
howlit
epidot
tigrovo železo
hematit
fluorit
onix
rožnati kremen
dumortierit
hrizokola
obsidian
magnezit
rodonit
par moqui marbles cca 3 cm premera
en zelo grob granat, zgleda kot kos zarjevelega železa in smrdi :)
malahit
kunzit (7 manjših kosov)
rutilov kremen
kalcedon
10 zapestnic iz ametista in citrina - verjetno žarjenega (kupil sem, ker sem mislil, da je vse skupaj ena ogrlica)
1 kg hematitov

Nekaj je, a ne?
Večine jih sploh še nisem uspel očistiti, kaj šele, da bi se kaj več ukvarjal z njimi :)

Seveda grem na tisti sejem na Vegovi, enkrat marca pa je tudi sejem v Bologni in zelo možno, da bom šel tudi tja, če bo prevoz seveda.

#44 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 6. november 2004, 19:38

To pa so bili nakupi :eek: x:px :palec:


Jaz bom prišla pogledat v Lj na sejem, da najdem kakšen larimar xsrcx


Večkrat pa grem tudi v Bologno, tako da si bom poskušala organizirati na način, da bom videla ta čuveni sejem :palec:

Akvamarin, če se v Ts vsedeš na Eurostar, si v treh urah res udobne vožnje v Bologni. :palec:

#45 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 8. november 2004, 00:35

<{POST_SNAPBACK}>

Kupil sem pa sledecˇe zadeve. Porocˇilo...  x:)x  x:)x
howlit
epidot
tigrovo zˇelezo
hematit
fluorit
onix
rozˇnati kremen
dumortierit
hrizokola
obsidian
magnezit
rodonit
par moqui marbles cca 3 cm premera
en zelo grob granat, zgleda kot kos zarjevelega zˇeleza in smrdi :)
malahit
kunzit (7 manjsˇih kosov)
rutilov kremen
kalcedon
10 zapestnic iz ametista in citrina - verjetno zˇarjenega (kupil sem, ker sem mislil, da je vse skupaj ena ogrlica)
1 kg hematitov

Nekaj je, a ne?


:wOOt: :2src: xg:Dx xinnox

akvamarin, a ti novo trgovinico odpiras? kamen je ze, ahat tudi..skalca, mogoce? x;)x x:)x

ja super...sploh teh 10 zapestnic in 1 kg hematitov mi je vsec... x:Dx x:Dx x:Dx

pa tele smrdeci granat x:Dx x:Dx x:Dx

:palec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#46 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 8. november 2004, 12:52

<{POST_SNAPBACK}>To pa so bili nakupi :eek:  x:px  :palec:
Jaz bom prišla pogledat v Lj na sejem, da najdem kakšen larimar xsrcx
Večkrat pa grem tudi v Bologno, tako da si bom poskušala organizirati na način, da bom videla ta čuveni sejem  :palec:

Akvamarin, če se v Ts vsedeš na Eurostar, si v treh urah res udobne vožnje v Bologni. :palec:


Ja, če ne bo organiziranega prevoza iz LJ v Bologno, bo res treba naredi nekaj takega.
Ampak je treba do Trsta prit, najti železniško postajo... :o|o:

#47 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 8. november 2004, 13:03

<{POST_SNAPBACK}>:wOOt:  :2src:  xg:Dx  xinnox

akvamarin, a ti novo trgovinico odpiras? kamen je ze, ahat tudi..skalca, mogoce?  x;)x  x:)x

ja super...sploh teh 10 zapestnic in 1 kg hematitov mi je vsec... x:Dx  x:Dx  x:Dx

pa tele smrdeci granat  x:Dx  x:Dx  x:Dx

:palec:


Za trgovinico je še premalo x:)x
Ime zanjo pa bi lahko bil kar Smrdljivi granat. Ki mi je sumljiv, da ni res kakšen kos rjastega železa x:px
Se pa splača na takem sejmu kupovati konec zadnjega dne. Takrat so take kilske zadeve precej cenejše. Bolje, da trgovci dobijo vsaj nekaj €, kot pa da jih vračajo domov z letalom.
Hematite veselo delim naokoli in me vsi čudno gledajo, kaj naj zdaj delajo s temi kamni.

#48 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. november 2004, 15:18

Verjetno so ti prodali rdeči almandin - to je v bistvu železov granat in če ni vnajboljšem stanju (proces preperevanja), se res dogaja, da smrdi po - hm - železu.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#49 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 8. november 2004, 21:06

<{POST_SNAPBACK}>Verjetno so ti prodali rdeči almandin - to je v bistvu železov granat in če ni vnajboljšem stanju (proces preperevanja), se res dogaja, da smrdi po - hm - železu.

lalala


Buhuhu :cry:
Pa so me na suho..... :O:
A je razen imena sploh kaj granata v tej zadevi?
Pa tudi če je, če je v procesu preperevanja verjetno ni prav sila učinkovit.
Kolikor se spomnim, takim umirajočim kamnom že izginja aura.
Nič ne de, kolikor denarja, toliko muzike w:Iw
Imam pa zato doma en velik kos rje
Hvala za info, Nosorog.


Še vedno si nisem izmislil nobenega pametnega pozdrava za na konec

#50 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. november 2004, 22:03

Itak bo kmalu sejem na Vegovi. Prinesi ga s seboj, ga bova pogledala.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0