Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Za starše


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
13 komentarjev na to temo

#1 Apolonija

Apolonija
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 106

Objavljeno: 19. avgust 2004, 10:42

To je "pismo" otroka staršem....vredno branja in premisleka.

DRAGI STARŠI!
NE razvajajte me. Dobro vem, da ne morem imeti vsega, kar si želim. Samo preizkušam vas.
NE bojte se biti strogi. To mi je všeč. Tako vem, kaj smem in česar ne smem.
NE bodite grobi z menoj, sicer si bom mislil, da se samo z silo kaj doseže. Rad bom upošteval nasvet.
NE nasedajte mojim provokacijam kadar govorim in delam vse – samo zato, da vas razžalostim. Na ta način bi lahko dosegel kakšno zmago.
NE bodite preveč žalostni, kadar vam rečem, da vas sovražim. Ne mislim resno, samo želim si, da bi vam bilo žal zaradi tistega, kar ste naredili.
NE podcenjujte me. Zaradi tega bom igral »velikega brata«.
NE delajte stvari, ki jih lahko opravim sam. Če to počnete, se počutim kot dojenček. Utegnil pa bi vas imeti za svoje služabnike.
NAJ moje razvade ne pritegnejo vaše pozornosti. To me samo spodbuja, da nadaljujem z njimi.
NE opozarjajte me z drugimi. Bolj pazljiv bom, če se boste z menoj pogovorili na štiri oči.
NE razpravljajte o mojem vedenju med prepirom.
NE pridigajte mi! Bili bi presenečeni, ko bi vedeli kako dobro vem, kaj je dobro in kaj ni.
NE dajajte mi občutka, da so moje napake grehi. Moram se naučiti delati napake, ne da bi pri tem občutil krivdo.
NE pridigajte mi v naprej, sicer se bom moral narediti gluhega.
NE zahtevajte pojasnil za moje obnašanje. Včasih RES ne vem, zakaj sem to naredil.
Ne precenjujte me. Če me je strah posledic, se utegnem tudi zlagati.
NE pozabite, da tudi rad ekspirimentiram. Tako se učim. Zato vas prosim, da ste potrpežljivi.
NE varujete me pred posledicami. Tako se učim.
NE posvečajte mi preveč pozornosti, kadar sem lažje bolan. Lahko bi začel uživati v bolezni, če bi začutil, da mi takrat posvečate več pozornosti.
NE zavračajte me, ko želim odgovore na vprašanja, sicer bom moral spraševati in poiskati informacije drugje.
NE govorite mi, da ste idealni in nezmotljivi. S takimi je tako težko živet.
NE skrbite, če preživimo malo časa skupaj. Važno je, KAKO ga preživimo.
NIKAR naj moje bojazni ne postanejo vaša tesnoba. Še bolj bom prestrašen. Pokažite mi, da ste hrabri.
NE pozabite, da ne morem odrasti brez veliko razumevanja in podpore. Graja mi NIKOLI ne uide. Zaslužena pohvala pa!!
BODITE moji prijatelji, pa bom tudi jaz vaš prijatelj. Učite me z zgedom in kritiko.


Poleg vsega: IMAM VAS ZELO RAD, IMEJTE TUDI VI MENE!
Mogoče je ljubezen tudi to, da se naučimo spustiti,da spoznamo, kdaj se je treba posloviti. Da s svojimi občutki ne oviramo nečesa, kar bo nemara boljše za tiste, ki jih imamo radi.

#2 Sonce33

Sonce33
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 19. avgust 2004, 11:14

Apolonija :palec: :palec: :palec: , tole je pa resnično vredno razmileka.

Že printam ..... prilepila si bom na vidno mesto...

#3 Apolonija

Apolonija
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 106

Objavljeno: 19. avgust 2004, 11:20

Me veseli, jaz mam 8 letnico pa mi to že kar nekaj časa pomaga, da najdem smer ko se izgubim...med pomankanjem časa, popuščanjem in zavijanjem v vato....tole preberem in furam naprej :-) xegox
Mogoče je ljubezen tudi to, da se naučimo spustiti,da spoznamo, kdaj se je treba posloviti. Da s svojimi občutki ne oviramo nečesa, kar bo nemara boljše za tiste, ki jih imamo radi.

#4 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 19. avgust 2004, 11:24

Jaz "imam" tudi 8 letnico.. Dobra izkusnja..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#5 Apolonija

Apolonija
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 106

Objavljeno: 19. avgust 2004, 11:28

Uh ja...bogata...in a veste da sem se sam dvakrat obrnila pa je osem, nazadnje se spomnim, je bla še v planicah...kam gre čas....ampak z osemletnicami je najboljši žur :vragec:
Mogoče je ljubezen tudi to, da se naučimo spustiti,da spoznamo, kdaj se je treba posloviti. Da s svojimi občutki ne oviramo nečesa, kar bo nemara boljše za tiste, ki jih imamo radi.

#6 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 19. avgust 2004, 11:54

a to smo že pisal?
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#7 Apolonija

Apolonija
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 106

Objavljeno: 19. avgust 2004, 12:26

Nebi vedla....
Mogoče je ljubezen tudi to, da se naučimo spustiti,da spoznamo, kdaj se je treba posloviti. Da s svojimi občutki ne oviramo nečesa, kar bo nemara boljše za tiste, ki jih imamo radi.

#8 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 19. avgust 2004, 14:41

In moja enajstletnica sedajle pomerja nedrčke, pa ni to modna muha, ampak kaj čem, razvita za svoja leta - 70 št. , pa komaj na hrbtu zapnemo... se vidijo rezultati treningov. Aja tudi jaz že shranjeno tole zgoraj xsrcx

#9 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 19. avgust 2004, 14:42

Hm, 1. točka, mam nekoga v mislih x:Ix x:Ix x:Ix .

#10 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 19. avgust 2004, 14:47

Janjak, a mene x:Dx
sej nima veš... sem tule jaz mal analizo naredila, ima tolk kolkor lahko dam in tisto kar dam dam iz srca ne zato, da bi imela kost za glodat... modrček je dobila hehe x:Dx če pa nisi mislila mene, sem pa sama tule malce postala, pa kje drugje tudi x;)x

#11 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 19. avgust 2004, 14:49

Jp, da si ne smeš nič očitat, bemu, a teb res nič ne ostane skrito x:Dx

#12 beba

beba
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 173

Objavljeno: 19. avgust 2004, 20:31

Apolonija, :palec: . Ni lahko pravo mero držat. Sama se rada nagibam k preveliki strogosti. Se učimo celo življenje, pa bomo še neuki umrli...


Beba.

#13 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 19. avgust 2004, 21:23

a to smo že pisal?

Otrokov nasvet

x:)x

#14 Apolonija

Apolonija
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 106

Objavljeno: 20. avgust 2004, 07:35

Hvala Mateja,
žal za 2 leti nazaj pa res nisem gledala. No, pa saj škode ni velike, bolje 2x kot nikoli kako tako zadevo prebrat, a ne x?x x!x x:)x
Mogoče je ljubezen tudi to, da se naučimo spustiti,da spoznamo, kdaj se je treba posloviti. Da s svojimi občutki ne oviramo nečesa, kar bo nemara boljše za tiste, ki jih imamo radi.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0