Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

V začetku je bila beseda


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
31 komentarjev na to temo

#1 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. avgust 2004, 16:41

Že dolgo je znano - pa tudi relativno enostavno razložljivo - da ljudje pogosto prevzamemo vlogo, na osnovi karakternih označb, ki jih dobijo od posameznikov ali družbe nasploh. Npr. če starši v fazi tvojega odraščanja vsako tvojo napako pospremijo s komentarjem, da si neumen, se začneš res tako počutiti. A to ni stvar, o kateri želim tule govoriti. Je kdo opazil, da se kmalu, ko nekaj naglas izrečeš ali izreče nekdo drug, to tudi zares zgodi? Za izredno veliko takšnih primerov vem in poznam nekaj ljudi, ki se povezav izrečeno - dejansko še kako zavedajo. Najbolj svež primer: Preteklo nedeljo sva z vodovodarjem sedela na mojem ranču. Gledal je vinsko trto in sadno drevje in dejal: "Saj tule bi se pa dalo stalno živeti. Še kakšno srno občasno podreš, pa se preživiš."
Ko sem se v petek popoldne peljal na ranč, sem kilometer od cilja z avtom zbil srnjaka.


:wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#2 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 22. avgust 2004, 16:51

:wOOt: :OO!:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#3 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 22. avgust 2004, 18:09

Preselil si se že tudi x?x x;)x xDDx


Sem pa res zadnje čase nekaj podobnega razmišljala... namreč, da drži, da ko nekaj vstopi v moje polje zavedanja, začne delovati ... se pravi, sem jaz in moja misel 'sprožilec' xrolleyesx x?x

#4 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. avgust 2004, 19:02

Preselil si se že tudi  x?x  x;)x  xDDx

Ne še. Bi blo nepraktično, dokler sem z delom vezan na Lj. Ampak razmišljam o tozadevnih spremembah, ker sem totalka asocialen in ne maram žvet v mestu..

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#5 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 22. avgust 2004, 19:04

Ko sem se v petek popoldne peljal na ranč, sem kilometer od cilja z avtom zbil srnjaka.


:wOOt:  :wOOt:  :wOOt:


heh....in pol si vodovodarja povabil na golaž, ne?? x;)x x:Xx

#6 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. avgust 2004, 19:25

heh....in pol si vodovodarja povabil na golaž, ne?? x;)x  x:Xx

Ni blo golaža. Zadeva je bila totalka nenavadna. Nad Radečami je vzpetina, imenovana Dobrava. Na desni strani so travniki in hiše in iz te strani(!!!) sta šibala proti meni srnjak in verjetno srna. Peljal sem navzgor, nisem imel posebne brzine in videl sem ju. Če bi nadaljevala špuro, ki sta jo vlekla preko travnika, bi prečkala cesto ene 10 m pred mano. Vendar pa sta malo pred cesto spremenila smer in šibala direkt proti meni. Zabremzal sem, srna je šla mimo, srnjaka sem pa nasadil. Odneslo ga je več kot 10 m navzgor po cesti, vendar je preživel. Stopil sem iz avta in šel počasi proti njemu. Pa se je počasi dvignil in se odmajal v koruzo. Upam da se je/bo izlizal. Avto se bo tud. Mal bomo zravnali havbo, kupili nov žmigovc in "potegnili ven" luč.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#7 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. avgust 2004, 19:26

modro ni kaj,,,, sam zaradi tega, ti pa res ni treba bit asocialen... pa neprilagojen.....

lalali x:Dx

Nisem asocialen zato, ker nočem živeti v mestu, ampak nočem živeti v mestu zato, ker sem asocialen.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#8 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. avgust 2004, 19:41

tud prav...

lalali

Tole sicer ni za v to temo, sam - nekaj si mi dolžna. Te čakam na O.S.

(Šifra: Obečanje, ludom radovanje)

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#9 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 22. avgust 2004, 21:14

Je kdo opazil, da se kmalu, ko nekaj naglas izrečeš ali izreče nekdo drug, to tudi zares zgodi?

ja, samo ne vem, če ni bila pred besedo najprej misel ... xrolleyesx :inocent: ... je pa zelo verjetno, da izgovorjena beseda doda več energije tej misli...



x;)x

#10 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. avgust 2004, 21:39

Je kdo opazil, da se kmalu, ko nekaj naglas izrečeš ali izreče nekdo drug, to tudi zares zgodi?

ja, samo ne vem, če ni bila pred besedo najprej misel ... xrolleyesx :inocent: ... je pa zelo verjetno, da izgovorjena beseda doda več energije tej misli...



x;)x

Mateja, to, da se zgodi nekaj, v kar vložiš miselno in čustveno energijo, povsem razumem. No ja - razumem predvsem, da se zgodi tisto, v kar vložiš čustvenio energijo. Sama miselna energija je zame že štala za razumet. Mam izkušnje z biorgonomijo, ki deluje v bistvu na mentalni ravni. Zlasti cv začetku so stvari neverjetno delovale, slabše pa potem, ko sem iskal razlage zakaj deluje (obseden sem od tega). Ampak pogosto se zgodi kaj, kar kdo preprosto "nabaci". Ne vem, ali se s tem ukvarja podzavest, ki da potem tej zadevi energijo al kwa.

LALALA
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#11 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. avgust 2004, 22:03

že, že, sam podzavest mora biti za to nekak zainteresirana. Če pogledamo sam primer s srnjakom - potem, ko je tipček rekel, da se preživiš, če kak srnjak "pade", se s tem v mislih sploh nisem ukvarjal, saj imam problem ubiti katerokoli žival od zavestne stopnje ribe naprej.
Geomanti bi gotovo iskali v tem sporočilo narave. Sem razmišljal tudi o tem, pa se mi zdi hudo mimo, da se mora srnjak nasaditi na moj avto zato, da mi nekaj pove. Prav tako nisem znal izluščiti sporočila še iz enega sila nenavadnega dogodka, ki se mi je zgodil pred meseci (ali letos v začetku, ali pa lani proti koncu leta). Ta zadeva je tud zažagana. Peljal sem se iz Mb v Lj in na odseku 15 km mi je trikrat v šipo priletel ptič. Niti prej, niti kasneje se mi kaj takšnega nikoli ni primerilo. Takrat pa trikrat v dobrih petih minutah. Pa bod pametn...
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#12 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 22. avgust 2004, 22:31

Resno to? Bemu. Hm. Mogoče imata zraven tud kaj šesti čut, intuicija in pa naš nerazumljen prijatelj................slučaj? x;)x x:)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#13 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 22. avgust 2004, 22:38

Hoooj, šesti čut, intuicija, slučaj........ne le slučaj. Nekaj je znalo biti slučaj, nekaj si začutila še preden se je zgodilo............tko nekak sm mislu.......mogoče si pa kaj tud res priklicala. Kdo bi vedu? x;)x Sam razmišljam na glas x;)x x^x x:Dx .
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#14 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 22. avgust 2004, 22:49

Kmet točno ve, da kar posadi, bo zraslo in bo žel. TO VELJA ZA VSE STVARI, tudi misli, besede in dejanja.
Vse se nam vrne, vse si sami prikličemo.
Ja, vse je preprosto, pa sploh ne enostavno tako živet.
peace and love
clean
peace and love
Klinar

#15 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. avgust 2004, 22:54

Kmet točno ve, da kar posadi, bo zraslo in bo žel. TO VELJA ZA VSE STVARI, tudi misli, besede in dejanja.
Vse se nam vrne, vse si sami prikličemo.
Ja, vse je preprosto, pa sploh ne enostavno tako živet.
peace and love
clean

ZGODBA O KMETU x:Dx x;)x

Kmet poseje krompir.
Pridelek poje do zadnjega krompirja.
Za novo setev si sposodi seme od soseda.
Pridelek poje do zadnjega krompirja.
Novo setev seje hlapec pri sosedu.

#16 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 22. avgust 2004, 23:00

x:Dx :palec:

Clean v to verjamem kar se tiče odnosov z ljudmi in s samim seboj, sicer pa ne. x^x

Npr. ne verjamem, da si je lia totalko na avtu priklicala, bolj verjamem, da pa jo je začutila. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#17 jurdos

jurdos
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 57

Objavljeno: 23. avgust 2004, 02:28

v zacetku je bila beseda je v svetemu pismu zapisano kot ces na zacetku pred vsem je bila misel...beseda je misljeno kot misel.

btw...kako si lahko podru srno????? kam gleedas ko vozis????
ko si jo podru je umrla takoj? al je se pol ure trpela na pol ziva na asfaltu?

#18 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. avgust 2004, 05:56

btw...kako si lahko podru srno????? kam gleedas ko vozis????

:wOOt: :wOOt: :wOOt:
Takole približno me je obravnavala mama, ko mi je bilo 8 ali 9 let. Manjka sam še: "Glej da boš drugič bolj pazil." :vragec: :vragec: :vragec:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#19 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 23. avgust 2004, 07:20

že, že, sam podzavest mora biti za to nekak zainteresirana. Če pogledamo sam primer s srnjakom - potem, ko je tipček rekel, da se preživiš, če kak srnjak "pade", se s tem v mislih sploh nisem ukvarjal

morda je prej zaznal sceno... ne mislim, da je vedel, kaj se bo zgodilo... včasih se mi zgodi, da je nekdo 'uporabljen'za to, da reče natanko tisto, kar sem zelo prisotno razmišljala prejšnji dan, si postavila neko vprašanje... potem pa en BTW butne ven tak stavek, ki sploh ni v njegovem stilu in najprej ne vem, kam bi s tistim, nakar poštekam, da je to odgovor na moje vprašanje.... in tistemu se seveda niti sanja ne, zakaj je tisto 'tako' povedal....

mene bi tudi pretreslo in bi podobno rekla 'a uboga srnica je morala tole doživet, jaz pa še vedno ne štekam sporočila?'...

tisto s ptičem se je tudi meni zgodilo... z Dašo sva se vračali z notranjske in na avtocesti mi prileti v stransko ogledalo (!!??!!) golob! Sva bili do doma čisto v šoku in vedela sem, da me je prišel 'strest', zasukat mojo pozornost.


***

Pa glej, da boš drugič bolj pazil! :P x:Dx

#20 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. avgust 2004, 10:10


btw...kako si lahko podru srno????? kam gleedas ko vozis????

:wOOt: :wOOt: :wOOt:
Takole približno me je obravnavala mama, ko mi je bilo 8 ali 9 let. Manjka sam še: "Glej da boš drugič bolj pazil." :vragec: :vragec: :vragec:

:eek: :eek: :eek:

Jurdos, hm, hecna vprašanja postavljaš, upam, da razlage ne boš doživel x!x Meni je jasno, da če si v avtu, se vsakomur lahko zgodi trenutek nepazljivosti, naredi totalko, zgazi žival, povozi količek.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#21 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 23. avgust 2004, 10:42

[ Takole približno me je obravnavala mama, ko mi je bilo 8 ali 9 let. Manjka sam še: "Glej da boš drugič bolj pazil." :vragec:  :vragec:  :vragec:

Moja mama to še vedno počne w:Iw ...pa naj, meni je to zdaj smešno x;)x ... x:Xx za mojo mamo.


Euhm....in beseda je meso postala....veliko besed, veliko mesa :wOOt:
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#22 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. avgust 2004, 16:04

včasih se mi zgodi, da je nekdo 'uporabljen'za to, da reče natanko tisto, kar sem zelo prisotno razmišljala prejšnji dan, si postavila neko vprašanje... potem pa en BTW butne ven tak stavek, ki sploh ni v njegovem stilu in najprej ne vem, kam bi s tistim, nakar poštekam, da je to odgovor na moje vprašanje.... in tistemu se seveda niti sanja ne, zakaj je tisto 'tako' povedal....

Ej, Mateja, tale misel mi je ful všeč. :palec: :palec: :palec:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#23 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. avgust 2004, 16:06

Euhm....in beseda je meso postala....veliko besed, veliko mesa :wOOt:

Ti morš bit po mojem ful zažagana. Odlično. Navdušen nad tabo - zlasti zato, ker se "znaš igrat". :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#24 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. avgust 2004, 16:08

Jurdos, hm, hecna vprašanja postavljaš, upam, da razlage ne boš doživel  x!x Meni je jasno, da če si v avtu, se vsakomur lahko zgodi trenutek nepazljivosti, naredi totalko, zgazi žival, povozi količek.

Janja, če me bo še kdo skušal kaj v glavo jebat, ga bom kr teb zašpecu. x:o)x x:o)x x:o)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#25 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 23. avgust 2004, 20:07


Euhm....in beseda je meso postala....veliko besed, veliko mesa :wOOt:

Ti morš bit po mojem ful zažagana. Odlično. Navdušen nad tabo - zlasti zato, ker se "znaš igrat". :wOOt: :wOOt: :wOOt:

Euhm, zažagana blaga oznaka x:Dx

Igrala je igrala z xy devojka....

Se rada igram, z takimi, ki se **znamo** igrat x:Dx
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0