Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Slovenski komentatorji športnih prenosov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
50 komentarjev na to temo

#26 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 26. avgust 2004, 19:19

No..malo sem se menda zmotila - da ni bil Franci Pavšar??? (zdaj pa se njegov sin trudi?))))

Meni je tudi duo Bergant, Cerkovnik bil mega :C:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. avgust 2004, 20:56

Dobra tema.
Ja, sportni prenosi (*sorodna tema) - tam smo rekli to in ono ze, vidim da ste nasli ze x;)x - in tudi postnili povezavo, thanx, ker skrbite. x:Xx

Vidite, kako imamo razlicne okuse - meni sta bila tandem bergant/Cerkovnik (... :C: :V: ...) mega!! :palec:
Sploh mi je vsec ta moderen nacin - po dva, en komentator in en strucko. Kul.
Prav tako sem rada poslusala Vilfana, sportni komentator pac mora bit dinamicen.
seveda pa ni potrebe, da bi bil cisto histericen - kot nekateri... x:px x:Dx x;)x

Je pa res, da sem tudi sama berganta malo sita, se mi zdi, kot da bi mu vsec postal njegov lastni glas, da duhovici radi duhovitosti in ne da bi bilo res duhovito - vcasih pa mi je bil dbest, me ni presenetilo, da je sco (sem videla, da je Bern ze povedal to, nisem pa vsega, vseh odgovorov, prebrala, samo malo sem jih preletela).

Tele Jolande in to so mi v bistvu hecne, ne vem ali je drsanje, da se mi zdi da kar obvlada...
Drugace pa je res bolj bogo, vecinoma... zal...

Nika mihelica sem rada poslusala, je pa res, kot je npaisala Coccinelle, da ima monoton glas...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 27. avgust 2004, 08:32

...
Sploh mi je vsec ta moderen nacin - po dva, en komentator in en strucko. Kul.
...


... samo sta Ališić in Jerančič krasen primer, da se da tudi iz tega napraviti nekaj slabega.

Sicer pa so s tem pričali Američani (kdo bi drugi), Eurosport je poln tega. In čisto v redu je. Konec koncev tudi velja slovenski pregovor "Več oči več vidi.".

x:)x

#29 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 27. november 2005, 19:00

Včeraj sem naletel na prenos skokov iz Kuusama in ga je komentiral nek novi glas, ki ga ne poznam, nisem pa tudi zasledil, kdo to je.

Bi človek pričakoval umotvore á la Luka Šefic (komentator z najlepšo kravato in najbolj opranimi lasmi), pa je mladenič presenetil s precej smiselnimi izpeljavami. :eek: :palec:

Denimo Jureta Tepino, ki ima kar nekaj več izkušenj, in Urbana Laurenčiča, ki ga med smučarijo prepogosto izdajo čustva in začne iznenada kar rohneti, spravlja novinec v koš že kar pri debiju ...

Da se le ne pokvari ...

Mu morjo dat sobo čim dle od Alija ...

(drugač bo kmal začel ALI bo ta skok daljši od prejšnjega - DA, pravilno smo predvideli - - - jebo te, že dve sekundi po odskoku je jasno, ali bo dolg ali ne, ampak tako bi pač komentiral Milovanović ...)

xDDx

#30 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 14. december 2005, 18:49

Glede kiksov dr. Andreja Stareta ne bi komentiral, ker jih ima na pretek. Najbolj znana je tista, ko je v živo pri rtv dnevniku prbil svetovno prvenstvo v hitrostnem drkanju. Izgovarjal se je kokr češ da je to star slov. izraz za drsanje, ampak če on ve da je ta beseda sinonim za nekaj drugega pol je nima kej uporabljat. Vem pa da so na RTV-ju znali povedat da je bil dostikrat prbit kot kanta, ko je govoril pred kamerami, zato ga tudi ne vidimo več toliko, kar se tiče kamere.

Igor Bergant me je razočaral, ko je komentiral tekmo SLO-ZRJ, na evropskem prvenstvu. Pokazu je svojo primitvnost?

Ivo Milovanovič, bi pa moral iti takoj v pokoj, ker uporablja stalno ene in iste fraze, npr.: ... da da trener se bo moral zamisliti nad igro svojih varovancev ..., ... še xx minut do sodnikovih podaljškov... , ... dobra intervencija golmana xxxxx ..., ...ali bo ekipa xxx povišala prednost..., ... ali bodo igralci ekipe xxxx dosegli izenačenje..., ...v igro je stopil igralec xxxx ali bo on tisti ki bo odločal o usodi XXXX ekipe..., ... kaj lahko sedaj naredi selektor xxxx... , ... igralec xxxx očitno ni zadovoljen nad sodnikovo odličitvijo.... Potem pa še naredi kiks v finalih Evropskega prvenstva, kjer Zidane v podaljških zadene zlati gol, Ivo pa komentira da bo morala reprezentacija Italije v petih minutah izenačiti, a medtem pa kamera pokaže kako francozi slavijo ker so prvaki. Zatem minuta tišine, potem se je začel opravičevati kokr češ da ni vedu za pravila itd... Naj že odstranjo tega dinozuavra, ker ga res ne morm več slišat.

O Ališiču res ne bi trošil besed, sta z Ivom Milovanovičem skupaj začela kariero.

Klemenčič, ki je komentiral par tekem na svetovnem prvenstvu Japonska/Koreja, mi je dal vtis da ne more nadzirat svojih živcev.

Miha Žibrat, pa je prav tako dober prjatu z Milovanovičem in Ališičem in seveda tudi on je uporabljal vedno ene in iste fraze v alpskem smučanju za ženske. Fraza ki mi nikakor ne gre iz glave, jo je vedno ponavljal iz tekme v tekmo ... je dobro podkovana smučkarka ... To je zvenelo kot da so smučarke ene tafejst kobile.

Dober komentator je bil Marko Rožman za alpsko smučanje. Bil s srcem v smučanju, še posebej ko se je šlo za naše fante. Njega pa res ne bom nikoli pozabil, ko je komentiral moški slalom, kjer sta se udarjala Križaj in Stenmark.

Prav tako moram pohvalit HRT, ki ima obilico dobrih komentatorjev za nogomet , košarko in plavanje. Še posebej izstopa Božo Sušec. Kako fenomenalno komentira potek igre, prov z užitkom gledam vse tekme, ki jih on komentira. Zato sem na zadnjem svetovnem in evropskem prvenstvu, gledal tekme na HRT, ker so komentatorji dosti bolj jezikovno sproščeni, se spoznajo na šport in se čuti da so srcem v tem fohu. Kle na RTV Slo ali pa na POPu lahko komentiram samo z eno besedo, katastrofa.

Komentatorji, ne da morajo biti samo dobri retoriki, morajo biti tudi dobri poznavalci športa, sploh pa biti s srcem v tem fohu. Nije to za svakoga.
Ja sam ka mali pao s lipe

#31 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 4. februar 2006, 14:48

Men je U. Lavrenčič full simpatičen, res je da ga poznam, pa mi je bil vedno cool, lahko da mi manjka objektivnosti kle, pa še moško smučanje obožujem, tako da o njem vse naj naj! :palec:
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#32 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 5. februar 2006, 10:44

Men ja najboljši tist, ki komentira dirke formule 1 na Pop tv. xDDx x:Dx xDDx

Fora, ko se nekdo zaleti ne. Potem počakaš dve sekunde. In reče komentator uuuuu uuuuuu velika nesreča ..... xDDx
Potem ma pa še zraven sovoditelja Francija. IN potem vsakič, ko nekaj razloži še Francija vpraša za strokovno mnenje (pa naj je to vreme ali gume ...).

x;)x

#33 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 5. februar 2006, 12:56

Ko smo glih pri Bergantu mi ni jasno kako to, da tako perfektno izgovarja norveška imena Ole gunnar runnar Skardahl italijanska pa so njemu in ne samo njemu španska vas.

Pa saj ne mejimo na Norveško x8Dx

Pač ne veš, da Igor tekoče govori norveško (nekateri se spomnimo njegovih reportaž s tedanjih olimpisjkih iger).

Tako kot nekateri govorijo tekoče angleško in celo rusko, pa tudi ne mejimo na ti dve državi :eek: :eek: ...

O Mirsadu Ališiću in njegovih UuuuuuLaLaLa smo pa itak že vse rekli, samo malo nazaj prelistaj.

Pa o Aliju tut ...

Danes bo rokometa konec in njegovih duhamornih prebliskov tudi, a kaj, ko bo naslednjo (večjo) nalogo dobil komentiranje s SP v nogometu - nadrsali smo! Nekatere tekme bo tako treba gledati na kaki drugi TV...

Smo že vajeni. Ker poslušati Alija uro in pol je pe le prehud preizkus sposobnosti in vzdržljivosti.

:xx!:

#34 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 6. februar 2006, 07:08

Pa si se res razpalu. Zelo dobro.

Pravila so pravila, kajne? Lambordžini je napak, Wien je pa Dunaj.

Daj no, daj!

x:Dx

#35 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 7. februar 2006, 06:47

Dobri komentarji ameriškega nogometa na PrviTV. Škoda, da je konec sezone.

:palec:

#36 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 13. februar 2006, 10:45

En majhen utrinek v skladu s temo.

Pred več kot dvema desetletjema, ko je bila olimpijada v Sarajevu, je iz Slovenije tjakaj odpotovala kompletna garnitura športnih novinarjev/komentatorjev in znalcev iz tega področja.

Posledično je zmanjkalo ekspertov za komentiranje tekočih domačih športnih prireditev.

Tako je neko rokometno tekmo komentiral sam Tomaž Terček :wOOt: (v nadaljevanju TT x:Dx ) z isto občuteno prizadetostjo, dostojanstvenim tonom in hkrati umirjenostjo -kot Titov pogreb

:fiju:

x:Dx

#37 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 13. februar 2006, 10:51

O Petru Kavčiču še nisem rekel nobene, zdaj pa bom. Včerajšnji komentar skakalne tekme na OI je bil namreč pa že tako pretenciozen, da se bog usmili. Še najbolje je bilo videti pri Kranjcu - dokler ni bil tik pred pristankom, je bil kovan v zvezde in v upanje, kaj vse visi na njem in kako bi bilo, če bi bilo, nato pa je človek v trenutku obrnil ploščo in pošteno sekal po njem. Škoda. Precej neprijetno.

Pri Benkoviču smo izvedeli, kaj se zdaj dogaja v slovenskih dnevnih sobah in podobno. Da ne omenjam, da je Jelka Grosa dvakrat povozil čisto podobno kot Mirsad Ališić Francija Jerančiča pri prenosih formule 1.

Upam, da mu bo kak urednik kdaj predvajal njegovo "izvajanje". Takole ene pet naj jih bo prisotnih zraven, pa čisto tiho naj bodo, tudi po poslušanju. Bo pomagalo ...

:xx!:

Škoda.

#38 ashanti

ashanti
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 195

Objavljeno: 16. marec 2006, 13:30

miran alešič res dobr napoveduje k se dere pa to k povzdigne glas . uživi se v celotn sistem
pa tud peter vilfan ni napak

nabl na živce mi pa greta unadva k (sta) smučane napovedvala res sta glupa en govori full na glas drug pa kr neki drujga začne govort poj se pa opravičuje pa kr neki res sta BEDNA

pa un k (je) rokomet komentiru jaoooooo no coment
Nasmej se... Nekdo te ima rad...
*aSh*

#39 Mihaelos

Mihaelos
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 572

Objavljeno: 16. marec 2006, 15:52

Bergant je zakon. Všeč so mi njegovi dodatki k komentarjem, ni dolgočasen ...
Nekoga moraš imeti rad,
pa čeprav trave, reko, drevo ali kamen,...
Ivan Minatti (1924)

#40 angeo

angeo
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 16. marec 2006, 18:23

Meni osebno je všeč Urban Laurenčič,ker pozna veliko zanimivih zgodbic in jih tudi pove!
Rtv Slo bi pa lahko začela iskati nove komentatorje nogometnih tekem,kajti to je že katastrofa!!
Pač prenose lige prvakov gledam na Htv,kjer komentatorji res obvladajo svoje delo.


Drugač pa večino prenosov gledam na Eurosportu x;)x
A guardian Angel
Who will guide what you do,
Her pure essence is love,
Sent to watch over you

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2006, 19:15

pr nas bajt tud dost prenosov na htv gledamo... xDDx

sam men so pa hecni, komentatorji..

recimo Alisic... me zivcno dela, sam me tud zabava. xDDx
pol pa mal njega se poslusa, pol se pa mal na htv preshalta. ;) :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 16. marec 2006, 19:43

pr nas bajt tud dost prenosov na htv gledamo... xDDx

sam men so pa hecni, komentatorji..

recimo Alisic... me zivcno dela, sam me tud zabava. xDDx
pol pa mal njega se poslusa, pol se pa mal na htv preshalta. ;) :)

Alisic je ful d best komentator. Ki ima pa 2 zlo velki napaki:

1. Če je sam, je vredi. Ko ma pa koga zdravn, pa un neki govori, in potli ga Alisic zarad nekega prehitevanja PREKINE!!
2. Njegove informacije so na trenutek netočne, oziroma napačne. Lansko leto, recmo tisto dirko ko jih je sam 6 pelal, je čist zabluzil. 50% kar je povedu ni držal. Večina amaterskih strokovnjakov gleda na rtl2. In potli, ko kdo pove kar je Alisic reku, se sam zgražajo x:Dx
"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2006, 20:04

ja, tehnicne plati ne mroem komentirat, skratka, verjamem, ja, model xDDx

sam ono pa - ja, prekinja, pa itak je cist prevec histericen... x:px sam, me pac zabava, glih zato....
drugac me pa se zivcno dela. x:o)x x:px x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 16. marec 2006, 20:36

ja, tehnicne plati ne mroem komentirat, skratka, verjamem, ja, model xDDx

sam ono pa - ja, prekinja, pa itak je cist prevec histericen... x:px sam, me pac zabava, glih zato....
drugac me pa se zivcno dela. x:o)x x:px x;)x

Kaj bi brez dvojnosti, a? :vragec: x:Dx
x;)x
"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#45 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 24. avgust 2006, 20:57

Tema se sicer nanaša na slovenske komentatorje, a bom notri urinil enega hrvaškega (zadnje čase pač gledam v glavnem HTV).
Včeraj gledam nogometno tekmo Arsenal : Dinamo. Ne vem sicer, kdo je komentirel, a zadeva je bila v prvi polovici prvega polčasa videti takšnale - Dinamo ni začel slabo in hrvaški navijači (Bad blue boys) so bili, čeprav v manjšini, precej glasnejši od angleških. Tedaj pa so angleži zadeli štango in seveda so padli v delirij njihovi navijači. Vrli komentator pa je izvalil:"Publika je odjednom živnula. Ko zna zašto. Verovatno neki transparent. Nadam se, da če nam režiser pokazati."

Pr mej duš, da nisem vedel, a se zajebava, al je prfuknjen.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#46 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 24. avgust 2006, 21:16

x:Dx
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#47 zavrl11

zavrl11
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 28. junij 2008, 18:03

http://vinovo.magnif...GLXJD8CLBJCTRP0
Nore izjave ex-YU športnih komentatorjev
:palec: x:Dx


#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. junij 2008, 18:34

O hej, haj!!! :palec:
in prec se najde tema prava! xokx
fajn da si zbrskal! :palec:

x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 ABCfree

ABCfree
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 765

Objavljeno: 3. julij 2008, 20:11

Su-per!!
Darling,stand by me

#50 ABCfree

ABCfree
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 765

Objavljeno: 15. november 2008, 00:44

Samo čez Doktorja Andreja Stareta ga pa ni ane x:Dx

Darling,stand by me




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0