Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Druga plat tm (transcendentalne meditacije)


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
60 komentarjev na to temo

#26 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 13. september 2004, 06:18

nosko, nekaj me pa vendarle zanima pri tem opisu dihanje: zakaj samo do popka? spomnila sem se namreč na to, da imamo sedem energetskih vrtincev, od katerih jih dihanje preide pet oz. šest v najboljšem primeru...ali se popek navezuje na to, čemur vzhodnjaki pravijo hara, center chi-ja? in kaj bi se zgodilo, če vključiš vse centre...hm...

:vio:  x:)x  :vio:

Morda si opazila, da je kroženje energije pri tehniki, ki sem jo opisal, ravno obratno, kot npr. pri tehniki Mantak Chie, imenovani mikrokozmična orbita. Pri njegovi tehniki je namen vzpostavitev naravnega kroženja energije oziroma na nek način aktivacija telesa, pri tehniki, ki sem jo opisal, pa želimo življenjske funkcije bistveno upočasniti. Ker je prva čakra vpliva na fizično energijo, se je pokazalo, da je bolje, da se jo s koncentracijo sploh ne dotaknemo, zato energijski krog zaključimo prej.

lalala

Na vprašanje na OS ti bom odgovoril v naslednjih dneh - za te stvari moram biti spočit in zbran.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#27 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 13. september 2004, 17:07

Zato je bolje najti tehniko, ki kanalizira močno energijo in v nas kopiči sporočila za energijske akcije.  Problem meditacije je, da moramo vendarle iti ven iz svojega ega- prečiščevati se je lažje preko aktivnega kanala.
- eden od takih kanalov je vzpostavljen na Phenomena Academy, kjer deluje mojstrica Aiping Wang. Številne podružnice pa so tudi v Sloveniji (Shen qi centri in Spirala- www.spirala.org). Pri mojstrici prakticirajo mnogi bivši praktikanti Maradžija, TM, hatha yoge in Reikija, in po njihovem pričevanju je metoda Wangove sicer zahtevnejša, vendar tudi uspešnejša.

Omenil sem, da TM v glavnem predstavljajo kot enostavno tehniko, s katero odpraviš npr. stres. Če imaš drugačne želje in potrebe, izbereš kaj drugega.
Tako je tudi pri drugih stvareh. Če se hočeš naučiti nogometa, greš trenirat nogomet in tam se ga boš naučil - ne bodo pa te tam učili npr rugbyja. Za rugby se pač včlaniš drugam...
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#28 predrzen

predrzen
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 25. februar 2005, 20:39

Zanima me če se kdo ukvarja s transcendentalno meditacijo?
Sam sem se ukvarjal dobra 3 leta in imam zelo slabe izkušnje.
Pripadniki te tehnike jo naveliko hvalijo; ti počasi perejo možgane. Ko pa ugotoviš da je en kup motečih stranskih učinkov in mal po internetu strani izbrskaš pa vidiš da zadeva ni tako rožnata kot je predstavljena in da so posledice za nekater lahko precej hude.

Ministrstvo za zdravje v Nemčiji je naredilo obširno raziskavo
glavni povzetki:
76% of long-term meditators experience psychological disorders -- including 26% nervous breakdowns
63% experience serious physical complaints (sproščanje mišic itd)
70% recorded a worsening ability to concentrate
Researchers found a startling drop in honesty among long-term meditators
Plus a detailed examination of the history, culture, and secret teachings of the TM movement.

V glavnem posledice pr men:
-disociacija (kot bi bila zavest v oblakih, čudn občutek)
-depersalizacija (spremeni se mišljenje totalno; operejo ti možgane in čist drugač začneš razmišlat)
-anksioznost (sm biu tok sramežljiv da se še po cest nism upau hodt)
-trzanje mišic (mišice so kar same od sebe trzale, roka predvsem)
-napetost v trebuhu (zelo moteča zadeva)
-koncentracija zelo poslabšana
-dobiu sm skoraj živčni zlom dvakrat vmes (prej s tem nism imeu probleme)

Vsa raziskave ki jih TM prikazuje so subjektivne in podprte s strani Maharišija (duhovnega vodje), ki ima miljardno imetje.
By the way:
tečaj stane nekje 100 tisoč sit
Bilo je tudi že nekaj samomorov in tudi umorov. Pa sojenj
Nato je že precej let nazaj Nemško ministrstvo za zdravje naredilo precej obširno raziskavo in je prišla zadevi do dna. Ugotovila je da nekje 70% ljudi ni opazlo nobenga izboljšanja oz. poslabšanje ter pri nekaterih hude duševne probleme in posledice.


na kratko: So ljudje ki dejansko občutijo pozitivne učinke; je pa veliko ljudi ki ima negativne moteče in celo zelo nevarne posledice!
Strani z opozorilno vsebino je veliko. Sam jih na začetku nisem jemau resno saj sem biu preveč pod vplivom TM-ovcev. Ko pa je dejansko praksa kazala drugače, sem pa začeu verjet tem stranem ki so neprofitne in se mi ne zdi logično da bi ljudje brezpotrebe čas zapravljal z urejanjem teh strani če res ne bi blo nč na temu.

Če je kdo ki se s tem ukvarja naj se oglasi!

#29 predrzen

predrzen
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 25. februar 2005, 23:16

Lepo da si se oglasila!

Zanima me kje si slišala oz. prebrala da naj se TM ne bi prepogosto izvajala, pa še zanima me če koga poznaš ki se s tem ukvarja ali se je?


pravtako me zanima ali je kdo že debatiral o tej temi kje drugje; na kakšnem drugem forumu?


hvala

To temo je popravil/a predrzen: 25. februar 2005, 23:17


#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. februar 2005, 09:19

Pozdravljen, Predrzen in dobrodosel! :palec: x:)x
Super, da si prisel in da se tole plat malo pomagas odstret.
Ziher ima se kdo izkusnje, naj te ne odvrne, ce ni prec komentarjev.

Hmm, grozno v bistvu, da se ti to dogaja, ampak v bistvu verjamem, da lahko prihaja do tega oz. me pravzaprav nic ne cudi.

Pa ti? Si se ti sam kje kaj vec odkril - recimo tale sajt, odkoder ti tile infoti pa taksno?
Pa lohk kar sem se dodas, pa se kdo, ce kaj najde.

Ljudje, ki jih jaz poznam, ki so furali TM, so v glavnem kar pri sebi se vedno (xDDx), sam je pa res, da enim frendom parim se je pa malo odbilo, pa so to furali, sam ne vem, ce od tega.

Skratka, upam, da se se kdo oglasi, zate pa upam, da bos uspel tole uravnovesiti.
ne vem, kaj bi lahko to 'odtehtalo', ko imas 1x tole mocno izkusnjo za sabo...
Ti tezko svetujem sam ene jogijske asane...

Morda bi sfural meditacijo po cakrah ali bi ubodel radikalnejso metodo, da *razbijes* kompletno to v sebi, kot je npr. rebirthing, samo spet vprasanje, morda te to se bolj iz centra pol vrze....

kaj pa ti menis, osebno, kaj ti rece tvoj notranji glas - kako bi to cajtal, zdravil, kako bi dosegel svojo trdnost?

kaj pa 'navaden' preprost sport?
Kaksna borilna vescina?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 26. februar 2005, 09:47

TM frajer je napisal odlično Bhagavat Gita-o, drugač se gre za korumpirano zadevo prodajanja bija mantri brez veze in horoskopa. Namreč danes več niti ne pogledajo uro za bija mantro, kar vsem prodajajo YAM. Lep bizniss.

Moči so kot žablji skok, problemi lahko nastajajo prav zaradi moči.

Drugač se ne gre za veliko goljufanje, čist povprečno.

Mantra se daja tudi s ozirom na uro rojstva. Sam sem bil avtzoriziran in sem to delal občasi ko sem iniciral v O5 instant magijo.

Zelo so teški cajti za guruje in vsepovsoda padajo in bojo.

#32 predrzen

predrzen
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 26. februar 2005, 10:39

Moram reč da sm temo odpru še na dveh forumih. Sm mislu linke dat zravn da se ni bi tok ponavlou, sam glede na to da sm počaščen da se mi je kar uredništvo oglaslo (k baje se mu ni dobr zamert) bom pa mogoče mal več razkriu. Odvisno seveda od interesa forumcev.
Dejstvo je da vseh potankosti zaenkrat ne morem razkrit, ker veljajo določena pravila v TM (en kodeks) kaj se lahko pa kaj se ne sme razkrivat. Ne bi rad pokvaru apetita komu k se s tem trenutno ukvarja pa ma dobre izkušnje še manj bi se pa rad bodu z gorečimi pripadniki te meditacije.

Rad bi še neki poudaru: mene zanimajo dejstva; kaj se komu dogaja; zanima me resnica; zanimajo me izkušnje; kakšne analize itd.
Žau me ne zanimajo filozofiranja o pretakanju energij pa te stvari ker nism tok filozof in vam ne bom znau odgovarjat na ta vprašanja. Zdi se mi tut pametno da tlele pišejo bolj tisti ki se res mal bolj spoznajo da ne bomo naredil 'skropucala iz te teme'.

hvala za razumevanje

#33 predrzen

predrzen
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 26. februar 2005, 10:59

še komentar na povedano:

No jest sm zadevo že prebolel tko da nimam več kakšnih hudih problemov. Včasih še mal probam kakšno kratko meditacijo, ker ko si enkrat zunaj lahko opaziš razliko na slabše po eni, dveh meditacijah. Ker ko meditiraš vsak dan se ti občutje tako počasi slabša da nisi več sposoben naredit razlike med prej in med zdej.

še enkrat: Veliko ljudi se dobro počuti po TM, še več je pa tistih ki imajo probleme oz. so opazl precej škodljive stranske učinke (po lastni presoji in po študiju ostalih sitov)

Na forumih sodelujem šele dva dni tako da so že nekateri odzivi, ampak vsi dejansko samo nekoga poznajo in mu posredujejo informacije.

Moj namen je predvsem opozorit ljudi naj bodo pazljivi da ne bodo naivni tako kakor jaz ko sm zadevo zaslediu po TV in 100% verjeu v zadevo.

Moj notranji glas mi pravi: končaj s to zadevo popolnoma; ne spuščaj se več v nobeno vrsto duhovnosti; ukvarjaj se s športom, delaj stvari v katerih uživaš in predvsem ne se preveč sam s sabo ukvarjat!

pa še kolegu glede raziskanosti: res je da je blo veliko raziskav; res je pa tudi da so te raziskave subjektivnega značaja. Mahariši (duhovni vodja) ima miljardno imetje) tako da so neželene učinke kar brisal.
Nato je pa Ministrstvo za zdravje v nemčiji nardilo kar obširno raziskavo v tej smeri in prišlo zadevi do dna.
Jest sm meu ful probleme komu verjet; najprej sem verjeu TMovcem ki sm jim zaupal in plačau za to zaupanje. Nato sm pa izhajau iz prakse in začeu verjet nekomu ki se zastonj matra pa internet strani ustvarja in celo govori o stvareh katere so se mi dejansko dogajale.

linke vam pa v naslednjem prispevku predstavim!



bom nadaljevau

#34 predrzen

predrzen
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 26. februar 2005, 13:14

Tisti ki razmišljate o vstopu in tiste ki vas zadeva samo zanima:

promocija TM v sloveniji:
http://www.tm-drustvo.si/


Kako te lahko potegne not, če si preveč dovzeten:
http://www.suggestibility.org/
res luštna stran za brat


zelo obširna raziskava Nemškega ministrstva za zdravje:
http://www.trancenet.org/research/
to je pa za une k mate velik cajta

Teh strani je res velik, da ti kar volo mal pobere ko je tok za brat. Če bo koga še posebej zanimal mu jih pa lohk dam še enih par mal bolj obširnih. Tam so vključene življenjske zgodbe ljudi s posledicami; pa nekdanji TM učitelji ki govorijo zdaj drugo resnico pa sojenja ker se je zgodl tut neki umorov pa samomorov zarad tega.........

TM ovci kje ste????

To temo je popravil/a predrzen: 26. februar 2005, 13:17


#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. februar 2005, 13:35

<{POST_SNAPBACK}>... glede na to da sm počaščen da se mi je kar uredništvo oglaslo ...

Thanx, ampak ni sile. Naj te ne zmede moj tajtl zraven, nekaj pac mora pisat.
kot *urednistvo* se redko javljam, navadno se oglasam kot oseba. :vio: :palec:
Sicer pa kot vidis po mojem stevilu postov, ni tako nenavadno, da se oglasim.

(k baje se mu ni dobr zamert)

Tud tu ni sile, me pa veseli, da si konstruktivno obvescen. x;)x xDDx
Ampak naj ti zaupam - nisem zamerljive sorte, tako ne skrbi. ;) :D

ne bit prevec nestrpen - 'kje ste, tm-ovci'?
kaj pa ves, nekje pac so - saj si vlozil vec zelez v ogenj, kaksen odziv bo pa ze. :palec:

Ja, ja, jasno da das lohk linke.

Fajn.

Ves, forum je nekaksen 'ziv organizem', zadnje cajte je tako tu nekaksen *trend*, da je vec mladih, malo pecanja skoraj raznega, o sexu se zgovarjajo pa taksno... tako da, tudi ce so bile horde tm-ovcev, morda niso videli tu pravega okolja za kaj taksnega... ali kaj tacga...
Hocem reci, ni vedno ista stimunga tu, poleg tega pa tudi ce so, morda pa se jim ne da o tem zgovarjat, kot se meni ne da vec uletet v stopetdeseti na novo odprti ascendent.
pac, tudi ce imas (kakrsnekoli, dobre ali slabe) izkusnje s tem, ni nujno, da se ti vedno da govoriti o njih oz. da imas sploh voljo, zeljo ubesedit to.

Sory, ker 'urednistvo' nima kaj pametnejsega povedat na tole. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 Bostja

Bostja
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 27. februar 2005, 23:56

Glede na to, da je to moj prvi post na forumu, najprej en lep pozdrav vsem damam in gospodom. x:Ix

Jaz sem se spoznal s TM leta 1989 in še vedno mislim, da je bilo to najbolje zapravljenih $20 doslej.
Ne morem pa se šteti ravno med "prave" TM-ovce, saj tehniko prakticiram zgolj občasno (v povprečju 1x na mesec) in jo imam nekako za "čiščenje podstrešja", kadar opazim, da sem res že preveč tečen ali zoprn in kadar mislim, da sem "bogi bogi" in da se je cel svet postavil zoper mene...
Sem pa v teh letih malo "modificiral" tehniko in mantro jemljem zgolj kot orodje za utišanje misli v prvih minutah, ali pa če misli in občutki postanejo premočni. Ko sem zadosti miren, je dovolj, da se samo spomnim na mantro (je v duhu ne izgovorim) in se misli spet utišajo. Pri tem moram poudariti, da moj cilj ni doživeti "razsvetljenja", "enosti z vsem", "harmonizacije energij" itd. ampak je precej bolj skromen - razčistiti z dnevnimi občutki in morda doživeti vpogled v kakšen aspekt mojega bitja. Zato se tudi ne borim proti vsem mislim, ampak kakšnim pustim, da se lepo razvijejo.

Povsem pa verjamem, da se lahko komu od TM-ja tudi poslabša, sploh če si iz vseh petnih žil trudi doseči nirvano ali whatever.

Mislim, da je ključen faktor glede katerikoli "duhovne" tehnike v tem, s kakšnim namenom se je človek loti. Imam namreč občutek, da si mnogi "iskalci" v bistvu želijo moči in modrosti, ki bi jim omogočila nadvlado ali pa vsaj občutek superiornosti nad ostalimi osebki H. sapiensa. Mnogi Guruji so namreč natanko to - vampirji, ki (bogato) živijo na račun ljudi, ki jim slepo sledijo. Pa saj to valjda že veste..


uganka:
"Who is more trustworthy than all of the Buddhas and sages?" :inocent:

citat:
Malaclypse the Younger: "Even false things are true." :vragec:

To temo je popravil/a Bostja: 27. februar 2005, 23:58


#37 predrzen

predrzen
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 28. februar 2005, 13:44

Moram priznat da je tale mail eden bolj konstruktivnih. Želel bi si da še kdo opiše zadevo na tele način kot gospod.

Vsekakor super da vam zadeva godi. Vsak si stvar modificira na svoj način. Zanima me kako to da 'ne upoštevate pravil' in to ne počnete dvakrat na dan kot je priporočeno. Če bi si vzeli ta čas bi se morali počutiti fantastično, bili bi spočiti, izgledali bi mlajši...

Samo očitno vam tako najbolj paše. In rešitev vseh težav je po moje ravno v tem da vsak pri sebi ugotovi kaj mu najbolj paše.

Samo problem je ker smo ljudje različni. Taki kot vi hitro ugotovijo kaj jim paše in niso tako dovzetni na sugestijo; jaz sem pa zelo dovzeten za sugestijo in sem imel vsa navodila za sveta. To je pač posledica tega da predhodno nisem imel z nobeno rečjo slabih izkušenj.

In jest nočem bit zlonameren tlele; samo rad bi opozoril podobne primerke kot sem jaz, naj 'delajo kar jim paše' in ne to kar jim drugi govorijo da jim bi moral pasat.

Kaj sem hoteu imet od meditacije?
Najprej samo to da bi šeu spočlit v delovni dan in da bi imeu orožje proti stresu da me že pri 30 ih ne bi kakšen infarkt pobrau. Ko pa poslušaš TM učitelje kaj vse se da doseč s tem ti pa apetiti zrastejo in dejansko se pojavi želja po superiornosti.
No žau so stvari krenile v obratno smer.

npr. včeraj sm spet poizkusiu z 10 min meditacijo in še vedno imam čuden občutek v glavi; mogoče bi morau pa samo pet minut meditirat

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. februar 2005, 13:58

<{POST_SNAPBACK}>Glede na to, da je to moj prvi post na forumu, najprej en lep pozdrav vsem damam in gospodom.  x:Ix

Jaz sem se spoznal s TM leta 1989 in še vedno mislim, da je bilo to najbolje zapravljenih $20 doslej.
Ne morem pa se šteti ravno med "prave" TM-ovce, saj tehniko prakticiram zgolj občasno (v povprečju 1x na mesec) in jo imam nekako za "čiščenje podstrešja", kadar opazim, da sem res že preveč tečen ali zoprn in kadar mislim, da sem "bogi bogi" in da se je cel svet postavil zoper mene...
Sem pa v teh letih malo "modificiral" tehniko in mantro jemljem zgolj kot orodje za utišanje misli v prvih minutah, ali pa če misli in občutki postanejo premočni. Ko sem zadosti miren, je dovolj, da se samo spomnim na mantro (je v duhu ne izgovorim) in se  misli spet utišajo. Pri tem moram poudariti, da moj cilj ni doživeti "razsvetljenja", "enosti z vsem", "harmonizacije energij"  itd.  ampak je precej bolj skromen - razčistiti z dnevnimi občutki in morda doživeti vpogled v kakšen aspekt mojega bitja. Zato se tudi ne borim proti vsem mislim, ampak kakšnim pustim, da se lepo razvijejo.

Povsem pa verjamem, da se lahko komu od TM-ja tudi poslabša, sploh če si iz vseh petnih žil trudi doseči nirvano ali whatever.

Mislim, da je ključen faktor glede katerikoli "duhovne" tehnike v tem, s kakšnim namenom se je človek loti. Imam namreč občutek, da si mnogi "iskalci" v bistvu želijo moči in modrosti, ki bi jim omogočila nadvlado ali pa vsaj občutek superiornosti nad ostalimi osebki H. sapiensa.  Mnogi Guruji so namreč natanko to - vampirji, ki (bogato) živijo na račun ljudi, ki jim slepo sledijo. Pa saj to valjda že veste..


uganka:
"Who is more trustworthy than all of the Buddhas and sages?"  :inocent:

citat:
Malaclypse the Younger: "Even false things are true."  :vragec:

Zivjo in dobrodosel, Bostja! :vio: :palec:
Pa ful dobro si napisal - vsec mi je tudi 'modificiranje' - da prilagajamo nacine SEBI in ne sebe nacinom. :palec:

<{POST_SNAPBACK}>...
Samo očitno vam tako najbolj paše. In rešitev vseh težav je po moje ravno v tem da vsak pri sebi ugotovi kaj mu najbolj paše.

Samo problem je ker smo ljudje različni. Taki kot vi hitro ugotovijo kaj jim paše in niso tako dovzetni na sugestijo; jaz sem pa zelo dovzeten za sugestijo in sem imel vsa navodila za sveta. To je pač posledica tega da predhodno nisem imel z nobeno rečjo slabih izkušenj.

In jest nočem bit zlonameren tlele; samo rad bi opozoril podobne primerke kot sem jaz, naj 'delajo kar jim paše' in ne to kar jim drugi govorijo da jim bi moral pasat.

...

:palec:, zelo zrelo razmisljas in si iskren, to mi je vsec.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 jivatma

jivatma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 15. marec 2005, 18:17

Elo.

En nasvet vsem skupaj. Prosim, vas za vaše dobro, da se preden se odločite za neko "duhovno" tehniko pozanimate oz. prepričate, da je zadeva 100% verodostojna, kar pomeni, da mora sestopati po parampara sistemu - neprekinjeni verigi nasledstva duhovnih učiteljev in učencev. Teh pa je danes še ZELO malo. Tudi sam imam veliko slabih izkušenj s tehnikami za katere sem bil prepričan da so duhovne in super, pa se je kasneje izkazalo za popolno mentalno špekulacijo. Še najbolje pa bo, če si kdo vzame čas in prebere kaj o tem piše v Bhagavad-giti, ki jo vsi tako radi citirajo in z njo potrjujejo svoje izmisleke. Mimogrede, svetujem prevod Bhaktivedanta Swamija (Bhagavad-gita kakršna je), ki resnično drži in je priznan iz strani strokovnjakov za sanskrit. Pri drugih prevodih sem zasledil ogromna odstopanja in napeljevanje vode na svoj mlin, kar mi ni bilo čisto nič všeč. Iskal sem namreč prevod brez sebičnih motivov.

Glavna poanta pa je, da tehnike meditacije, ki jih lahko uvrstimo v Dhyana-yogo v današnji dobi povsem neuspešne. Meditacija je bila proces samospoznavanja v Satya-yugi (zlati dobi), ko so ljudje živeli do 100.000 let in tako meditirali tudi do 60.000 (nekateri tudi 20.000 let pod vodo). Pravi yogi je izgledal takole: sama kost in koža, brada in lasje so padali že na tla, po telesu so mu rastle rastline in okrog telesa so se mu ovijale rastline ovijalke, nohti so bili tako dolgi, da so se od krivljenja zapičili nazaj v dlani in celo predrli kožo in mišice in na drugi strani pogledali ven,....skratka....danes takšnih yogijev ni, ker življenska doba tega ne omogoča + eter je preveč onesnažen + inteligenca nam je opešala + spomin imamo kot človeške ribice + nismo se zmožni koncentrirati na daljši rok + imamo preveč materialnih želja (lahko so tudi zelo zelo subtilne).

Vsaka od štirih dob (satya, treta, dvapara in kali - današnja) ima drugačen proces samospoznavanja oz. doseganja popolnosti.
satya yuga - meditacija / astanga yoga
treta yuga - zelo komplicirana ognjena žrtvovanja
dvapara yuga - oboževanje arca-vigrahe (božanstev v templjih)
kali yuga - sankirtana (petje svetih imen)

vso srečo
Jivatma

#40 tiger

tiger
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 25. marec 2005, 11:53

Fantje, ko berem takele stvari na forumih, kjer pišejo svoja mnenja ljudje, ki se kao ukvarjajo z duhovnostjo, mi grejo kr lasje pokonc. Pluvanje po drugih v smislu "moja metoda je najboljša in edina prava" je verski fanatizem najnižje sorte. Da je njihova religija edina prava in zveličavna je stališče vseh fundamentalistov, pa ni važno ali so muslimanski, krščanski ali pa ne vem kakšni "new ageovski". Resnica je, obstaja nešteto poti do cilja, vsak pa si izbere tisto, ki mu ustreza. Vsi ki se delajo pametne v smislu "moja zu-vum metoda je najboljša na svetu, ostalo je ceneno sranje", pa me spominjajo nezrele mulce v vrtcih, saj veste, "moj ati ima pa boljši avto kot tvoj", ali "moj oči je pa močnejši od tvojga".
Torej tisti, ki pljuvajo po drugih niso nič boljši od ostalih verskih fanatikov, pa če se delajo še tako pametne, duhovne, samo da so namesto krščanski…muslimanski…ali kakšnikoli že fanatiki, zdaj pač ujetniki in fanatiki svoje nove "kao duhovnosti". Isto sranje, drugo pakovanje. Kje je tukaj duhovni napredek, če padajo na najbolj osnovnem testu širine, razumevanja in strpnosti? Lahko je biti "duhoven" v besedah. Kvakat, filozofirat in se delat pametnega zna vsak, ko pa pride do prakse, se pokaže kje je kdo.
Torej, do cilja lahko pridemo po različnih poteh. Le fanatiki trdijo, da je njihova pot najboljša, edina prava in zveličavna. Zato naj vsak počne tisto kar mu paše, pa ni važno ali vadi TM, meditira po Watterjevi wu-zum-bum metodi, vadi jogo, igra fuzbal ali pa kaj drugega, za kar čuti, da mu prinaša koristi.

#41 tiger

tiger
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 25. marec 2005, 11:55

Jivatma, tebi bi pa napisal samo nekaj: tvoje trditve o jugah in življenskih dobah ljudi, meditacijah primernih za juge itd. so popolnoma religiozne. Si pač za avtoriteto, ki ji verjameš vzel Bhaktivedantove prevode vedskih spisov in si kupil njegove trditve, zdaj pa jih prodajaš naprej, kot da so absolutna in edina resnica. V resnici pa niso čisto nič bolj dokazljive kot trditve Biblije, da je svet nastal pred 6000 leti ali pa trditve kakšnega afriškega ljudstva, da se je Bog v obliki ptiča usral in je iz tega kakca potem nastal svet. Vsak vernik pač sprejme svojo mitologijo in potem verjame vanjo in tako si storil tudi ti, nato pa si postal misijonar, ki nas ostale poskuša spreobrnit k EDINI RESNICI. In kaj pa ti veš ali njegov prevod Gite res drži? A si ti avtor originala, da zdaj lahko tko samozavestno daješ sodbe o tem, da jo je BV res prav razumel? Garantiram ti, da na vsakega od vas pri HK, ki misli, da jo je BV zadel v nulo pride vsaj 1000 ljudi, ki meni, da je tip s svojim prevodom sfalil v nulo. Pa se zdaj lahko nategujemo naprej in nazaj še sto let kdo ima prav.
Tvoja argumentacija je torej čist religiozna. Tud jaz lahko rečem: po božji milosti mi je dano razumevanje, da je Jezus Kristus božji sin, ki je trpel za nas, papež je njegov nezmotljiv naslednik na Zemlji, Biblija pa edino in dobesedno božje delo. To je religija in nič ni narobe vse dokler ostane definirana kot religija (se pravi vera v fundamentalno nedokazljive stvari), problem pa nastane, ko se religija začne razglašati za absolutno resnico.

#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. marec 2005, 12:01

<{POST_SNAPBACK}>...igra fuzbal ...

xokx x8Dx :palec:

Ahoj, Tiger, dobrodosel! :vio: :palec:

<{POST_SNAPBACK}>...
Tvoja argumentacija je torej čist religiozna. Tud jaz lahko rečem: po božji milosti mi je dano razumevanje, da je Jezus Kristus božji sin, ki je trpel za nas, papež je njegov nezmotljiv naslednik na Zemlji, Biblija pa edino in dobesedno božje delo. To je religija in nič ni narobe vse dokler ostane definirana kot religija (se pravi vera v fundamentalno nedokazljive stvari), problem pa nastane, ko se religija začne razglašati za absolutno resnico.

Strinjam se, mi je blizu taksno razmisljanje. :palec: xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. marec 2005, 17:44

<{POST_SNAPBACK}>Pravi yogi je izgledal takole: sama kost in koža, brada in lasje so padali že na tla, po telesu so mu rastle rastline in okrog telesa so se mu ovijale rastline ovijalke


Temu se reče povezanost z naravo.

x:Dx x;)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#44 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. marec 2005, 17:55

<{POST_SNAPBACK}>. V resnici pa niso čisto nič bolj dokazljive kot trditve Biblije, da je svet nastal pred 6000 leti

Tvoja argumentacija je torej čist religiozna. Tud jaz lahko rečem: po božji milosti mi je dano razumevanje, da je Jezus Kristus božji sin, ki je trpel za nas, papež je njegov nezmotljiv naslednik na Zemlji, Biblija pa edino in dobesedno božje delo. To je religija in nič ni narobe vse dokler ostane definirana kot religija (se pravi vera v fundamentalno nedokazljive stvari), problem pa nastane, ko se religija začne razglašati za absolutno resnico.


Ali Biblija trdi, da je svet nastal pred 6000 leti? Ali samo eni tako razumejo? Je problem v Bibliji, ali v razumevanju le te?

Kaj sploh pomeni, da je Jezus Kristus božji sin? Pa je treba krščanstvo nujno povezovati s papežem? Saj je velik krščanskih skupnosti, ki dvomi, da je papež nezmotljiv naslednik. Pravzaprav je jivatma napisu, da tudi koran in Biblija odražata božje razodetje, zato mu očitati o "edinem in dobesednem bozjem delu" ni korektno. No ja, če pa gledam zlo površno, pol je pa tvoje razmišlanje kar v redu.
.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#45 jivatma

jivatma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 29. marec 2005, 15:16

<{POST_SNAPBACK}>Jivatma, tebi bi pa napisal samo nekaj: tvoje trditve o jugah in življenskih dobah ljudi, meditacijah primernih za juge itd. so popolnoma religiozne. Si pač za avtoriteto, ki ji verjameš vzel Bhaktivedantove prevode vedskih spisov in si kupil njegove trditve, zdaj pa jih prodajaš naprej, kot da so absolutna in edina resnica. V resnici pa niso čisto nič bolj dokazljive kot trditve Biblije, da je svet nastal pred 6000 leti ali pa trditve kakšnega afriškega ljudstva, da se je Bog v obliki ptiča usral in je iz tega kakca potem nastal svet. Vsak vernik pač sprejme svojo mitologijo in potem verjame vanjo in tako si storil tudi ti, nato pa si postal misijonar, ki nas ostale poskuša spreobrnit k EDINI RESNICI.  In kaj pa ti veš ali njegov prevod Gite res drži? A si ti avtor originala, da zdaj lahko tko samozavestno daješ sodbe o tem, da jo je BV res prav razumel? Garantiram ti, da na vsakega od vas pri HK, ki misli, da jo je BV zadel v nulo pride vsaj 1000 ljudi, ki meni, da je tip s svojim prevodom sfalil v nulo. Pa se zdaj lahko nategujemo naprej in nazaj še sto let kdo ima prav.
Tvoja argumentacija je torej čist religiozna. Tud jaz lahko rečem: po božji milosti mi je dano razumevanje, da je Jezus Kristus božji sin, ki je trpel za nas, papež je njegov nezmotljiv naslednik na Zemlji, Biblija pa edino in dobesedno božje delo. To je religija in nič ni narobe vse dokler ostane definirana kot religija (se pravi vera v fundamentalno nedokazljive stvari), problem pa nastane, ko se religija začne razglašati za absolutno resnico.


Preden vzameš nekaj za avtoriteto je potrebno to avtoriteto preveriti z inteligenco.
Mojo argumetacijo lahko vzameš za religiozno, vendar pa nikogar ne poskušam spreobrniti k EDINI RESNICI (če se lahko tako sploh izrazimo, ker je resnica tako ali tako samo ena). Zaradi mene, če je kdo Kristjan, Musliman, Budist, ali pa impersonalist iz Šankarove linije....nimam nobenega problema s tem. Vse naštete poti so verodostojne in pripeljejo do cilja, ki ga zagotavljajo. O tem nimam dvoma. Moji mami velikokrat rečem, da zaradi mene naj se loti Jezusovih naukov in jih sledi 100%, ker ji je pač to zelo blizu. No problem. Jezusovi nauki so čisto super. Sem pa zelo tečen okrog špekulativnih izmislekov ala TM in podobno.
OK, če misliš da je BV falil v nulo, mi pa prosim povej za en boljši prevod in komentar in ga bom z veseljem prebral. Prav res.

Pa prosim te da nastopiš v malce bolj nevtralnem tonu. Vsaj jaz poskušam pisati čimbolj informativno in ne v misijonarskem smislu, kot si me obsodil.

hvala.

#46 jivatma

jivatma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 29. marec 2005, 15:20

OK, še malce o tem, a je BV res pravilno razumel Gito. Razumel jo je tako, kot mu jo je razložil njegov učitelj. Njegov učitelj jo je razumel, kot mu jo je razložil njegov učitelj. Njegov učitelj jo je razumel, kot mu jo je razložil njegov učitelj....................in tako vse do samega avtorja. Verjeti to ali ne pa je vprašanje. Ti ne, jaz pa. Pa sva. xsrcx no problem.

#47 jivatma

jivatma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 29. marec 2005, 15:21

Ampak o igranju fuzbala pa res ne bi.

#48 jivatma

jivatma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 29. marec 2005, 15:47

Aha, še tole o jugah in življenskih dobah ljudi. Znanstveni poskusi so pokazali, da to drži. V laboratoriju so ustvarili umetno atmosfero, kakršna je bila pred koncem ledene dobe, se pravi okrog leta 10.000 pr.n.št.. V tem okolju so vgojili piranhe, ki so zrasle dvakrat večje. Povod za ta poskus so bile zgodbe o velikanih, ki jih najdemo povsod in pa nenavadno dolge življenske dobe, ki so opisane tudi v Bibliji. Noe naj bi živel okrog 900 let.
Pred kratkim so v Indiji našli 5m veliko človeško okostje, ki pa so ga seveda hitro skrili. Ampak na njihovo nesrečo jih je nekdo prehitel s fotoaparatom in pred nekaj časa je ta fotografija krožila po internetu. Jo bom poskušal najti, pa če jo najdem postam link. Poleg tega so v Nemčiji našli kipec Nrisimhe, ki je Božanstvo, ki ga častijo v Indiji. Našli so še Ganeše po vsem svetu, pa v Palenqueju je na majevskem templju vklesana zgodba o pinjenju oceana, ki jo najdemo v vedskih spisih....v glavnem ogromno arheoloških dokazov, da je bila včasih vse ena kultura in da to o jugah zelo drži. Lahko si prebereš knjigo Prekrita zgodovina človeške rase. Ali pa še boljše Forbidden Archeology ali pa Human Devolution od M. Crema. Potem pa lahko debatirava, prej pa ne, ker se mi ne da toliko stvari pojasnjevati tule.

#49 predrzen

predrzen
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 1. april 2005, 10:17

Lepa razprava!

jest samo upam da si je kdo prebral naslov teme o kateri naj bi se debatiral.

Lahko bi pa odprli temo z naslovom npr. KDO IMA PRAV? al pa KAJ JE RES?


hvala

#50 jivatma

jivatma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 1. april 2005, 14:30

Hja, tole se rado zgodi. Debata se vžge, potem pa zaide....pa pride nekdo in spet postavi na pravi tir x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0