Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prisotnost očetov pri porodu


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
29 komentarjev na to temo

#1 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 20. september 2004, 21:59

Bom kar pod "Zdravje, alternativna medicina", ker imamo tukaj že "Temo za mame" in se tole malo nanaša na tisto.

Kaj menite, kako vpliva prisotnost očeta pri porodu na njega - očeta?
Najbolj vesela bom iskrenih komentarjev moških, ki so ali niso prisostvovali temu dogodku.


Zadnja leta je to zelo "v modi" iz različnih razlogov: ker dobro vpliva na porodnico, pa ker je osebje bolj prijazno, če je očka zraven... itd.
Imam pa eno prijateljico (starejši letnik), ki trdi, da to slabo vpliva na moškega - kao, da se jim potem "upre" njihova partnerka, jo drugače gledajo, sprejemajo...

Ne vem, kaj naj si mislim. xrolleyesx Moja dva sta bila oba prisotna (pa ne oba hkrati, da ne bo pomote! x:Dx ampak vsak pri svojem otroku x:Ix ), in noben se ni pritožil, da je bilo grozno ali kaj takega. Zdaj pa ne vem, ali nista hotela priznati, da je bilo grozno to gledati, ali res ni bilo.

#2 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 20. september 2004, 22:40

Moj ni bil zraven.Prvič je bilo pred skoraj 16.leti in se to v tistih jeklenih časih itak ni dalo.
V drugo - pa je bil rahlo močno alkoholiziran in opet nobene koristi itak.

Sicer pa sem tu rahlo sebičnega mnenja. Moški, ki vidi, kako luknjica postane velikost desertnega krožnika...šment.. x:Dx

V bistvu sem mu omenila - pa ni bil najbolj prepričan. Zato je itak boljše, da ga ni bilo zraven. Samo zgago bi še z njim tam imela.

Je pa bil moj oče zraven. V Nemčiji se je to že pred leti dalo...in je rekel mami, da ji ne bo treba več roditi. Tako je tudi bilo.

Sem se zadnjič z eno sestro, ki vodi materinsko šolo pogovarjala. Pravi, da so očetje že tako osveščeni in ful pomagajo mamicam. Z dihanjem in umirjajo zadeve..
V glavnem - jaz ga tam nisem prav nič pogrešala x8Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#3 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 20. september 2004, 23:38

Jaz sem bil 2X zraven carskega reza. Prvič sem dobil celo odobrilo da lahko slikam. Ampak potem nisem, ker mi je neka sestra tam težila, tako da sem aparat zunaj pustil.

Bil šel še na porod. Dobra stvar in predvsem čudovita, ko dojenček pride na svet.
Za sina sem do sekunde točno napisal kdaj se je rodil. Zaradi astrologije seveda.
Ena od sester je potem vprašala, če je kdo na uro pogledal. Napisali so kajpak napačno nakar sem jih popravil, ampak me niso upoštevali.

Zatorej dekleta. Če želite imeti do sekunde točno uro rojstva vašega bodočega novorojenčka se Andres priporoča biti navzoč ob rojstvu.


Andres

#4 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 20. september 2004, 23:46

Andres s štoparico x:Dx
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#5 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 21. september 2004, 06:13

Bil zraven do tik pred zdajci, ko jo bilo treba kljub vsemu iti v operacijsko sobo, da bi reševali situacijo.

Kljub vsemu?

Astrološko sem predvidel težaven porod in skoraj gotovo carski rez (ki je med drugim tudi tradicija v družini in je bilo malo verjetno, da prav tokrat ne bo tako; zdravnico smo nekaj mesecev prosili, naj ga odobri vnaprej; plus je na to kazal horoskop), a je po nekaj dolgih urah izpadlo, da kao ne bo carski rez. Ko sem si nekako rekel, da sem ravno tokrat (pri lastnem otroku) zgrešil, se je v nekaj minutah vse obrnilo.

Je bila pa fora v neodpiranju in nato v čakanju 45 minut na tretji podpis odobritve carskega reza (!). Pod najhujšimi popadki, ki ji tudi mašinca ne registrira več (samo še ravna črta je bila na zgornjem robu!!). Iskanje tretje zdravnice po bolnišnici. Ki ima baje nujnejše posle (?). :vragec:

Ludo. In nepozabno.

Izkušnja? Dobra, če mene vprašate. Stvari začneš gledati drugače - po mojem bolje. Vsaj zase lahko trdim.

Naše malo klepetalo je pa danes itak takšno, kot da se to sploh ni dogajalo - po nekaj letih je to samo še kao nekaj zanimivega. Čeprav je bilo takrat vse prej kot to!

Pozdrav!

In :palec: vsem porodnicam. (Kapo dol, bi rekel Katanec.)

#6 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 21. september 2004, 06:13

prijatečj je bil ob rojstvi vseh treh otrok s svojo dragi in pravi, da je to nekaj tako lepega, da ne bi hotel tega nikdar zamudit...da je navezal bolj pristen stik s svojo ženo in otroci...jah, če je moški tak, da na rojevanje gleda na tak način, potem mislim, da je ženi v pomoč in podporo...sicer je pa od njega več škode kot koristi x^x x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#7 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 21. september 2004, 06:15

Tudi moj je bil pri porodu,mi bil ful v pomoč, vzljubil malo v momentu, ko jo je dobil v naročje, noro se zaljubil vanjo, vame pa malo odljubil... tko pač je, sej se je ful trudil, pa bil potem pozoren,srečen, mislil je, da glede na to, da je pri nekem tečaju opazoval porod čez šipo, da je isto, pa očitno ni bilo, samo pri spolnosti pa so, ko je bil spet čas zanjo nastale težave. Ok, itak, težave so nastale z dnem ko sva se preselila, v 5.mesecu nosečnosti, ampak to je druga tema.Ne vem, občutek sem imela da mu ni ravno kul, ali pa sem imela probleme sama s seboj. Okritosrčna pa sem a x;)x

#8 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 21. september 2004, 08:11

selene :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#9 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 21. september 2004, 08:34

Moj mož je tudi bil prisoten pri porodu. V nasprotju z mojimi predvidevanji (prepričana sem bila, da bo ob pogledu na kri dol zletu) je gledal direkt tja, kjer jaz nisem videla. Videl je vse! In preživel. x;)x
Moje izkušnje so nekoliko drugačne kot tvoje Selene. Že v času nosečnosti je bil strašno obziren do mene, ob porodu čudovit, po porodu pa lahko rečem samo to, da je povezanost še izrazitejša.
Če bi lahko svetovala samo na osnovi svojih izkušenj, potem bi lahko rekla: ja! očetje naj bojo prisotni, vse je cool. Sex - resnično še boljši. xsrcx
Vendar vem, da ni vedno tako. Včasih je bolje, da se partnerja držita tradicionalnega. Sicer pa tudi s tem ni nič narobe. :palec:

#10 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 21. september 2004, 08:41

Ideal se mi zdi, ko je vez med partnerjema tako pristna in ljubeča, ko oba sprejemata porod kot del naravnega procesa in ju to še bolj poveže.
Vendar menim, da je to redkost.

Sicer sem brez tovrstnih izkušenj še zaenkrat in če bo hotel, bo zraven, če ne, pa tudi dobro. Upam le, da v teh trenutkih ne bom sama, da bo kdo v bližini, ki bo razumevajoč, strokoven, da bo vse potekalo gladko in čimboljše za novorojenčka...

če bi jaz bila moški-bi vsekakor hotela obvezno biti zraven in bi si to gotovo štela med svoje največje dogodke v življenju

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. september 2004, 10:29

dobra tema! :palec: :palec: x8Dx
Strinjam se, da lahko pac naredijo v dolocenih okoliscinah doloceni ocetje zgago, vendar vseeno menim, da je jasno to zelo gud.
Menim da tiste, ki niso uspele 'spravit' tipa k porodu, v bistvu zdaj najveckrat govorijo, ja, saj se boljs, ker itak bi zgago delal pa tko... mogoce imajo redke tudi prav, a vseeno....
Tipi, ki imate tolk jajc, da ste zraven, ste carji!
Tisti, ki ste v paru in do tega se ni prislo, pa to berete - BODITE ZRAVEN!!
Ful sede.

Mitja je bil zraven, jaz sem se sicer pritozevala skoz nad njim, vse mi je slo na zivce, v bistvu skoraj kot da ga ne bi bilo, saj itak nic ne mroes, vse tiste dolge ure, pogovarjat se itak ne mroes in tko...
Je pa TAM. Zraven. Usta ti vlazi, imas dober obcutek.
Potem prime otroka in mislim, da je ta prvi stik zelo pomemben - morda sta tudi zato tako povezana.
Torej, tipi, ne zamudit tega! :palec: :palec:
Kao - kdo bo pa gledal kaj, luknje, glave, velikosti, saj se vse tako dogaja, njemu ni nic jasno v bistvu.
Se tudi kdaj vas bo videl, zenske, v podobno nezavidljivem polozaju, stanju.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 21. september 2004, 11:34

Bom kar pod "Zdravje, alternativna medicina", ker imamo tukaj že "Temo za mame" in se tole malo nanaša na tisto.

Kaj menite, kako vpliva prisotnost očeta pri porodu na njega - očeta?
Najbolj vesela bom iskrenih komentarjev moških, ki so ali niso prisostvovali temu dogodku.


Zadnja leta je to zelo "v modi" iz različnih razlogov: ker dobro vpliva na porodnico, pa ker je osebje bolj prijazno, če je očka zraven... itd.
Imam pa eno prijateljico (starejši letnik), ki trdi, da to slabo vpliva na moškega - kao, da se jim potem "upre" njihova partnerka, jo drugače gledajo, sprejemajo...

Ne vem, kaj naj si mislim.  xrolleyesx Moja dva sta bila oba prisotna (pa ne oba hkrati, da ne bo pomote!  x:Dx ampak vsak pri svojem otroku  x:Ix ), in noben se ni pritožil, da je bilo grozno ali kaj takega. Zdaj pa ne vem, ali nista hotela priznati, da je bilo grozno to gledati, ali res ni bilo.

Jaz sem bil zraven. In če bi imel še enega otroka bi šel še enkrat zraven. Če seveda mamica ne bi imela nič proti. Tokrat je rekla, da sploh ne bo rodila, če me ne bo tam.
Z ženo sva že od vsega začetka načrtovala, da bom tam (in ona tudi ;) ). Skupaj sva šla tudi na tisti predporodni tečaj.
Vse skupaj je bilo še kar hitro, vsaj če upoštevam zgodbice drugih. Žena je prišla v sobo okoli 15:30 in to še brez popadkov, ker ji je voda odtekla. Ob 19:41 je bila hči že zunaj. Takoj za tem so me poslali ven, ker je ženi med porodom očitno počila ena večja žila in je začelo iz tamale kar špricati ven. Pa ni bilo hudega.
V glavnem zadeva ni bila prav nič grozna. Seveda pogled na eno češpljico med porodom ni enak običajnemu, to pa še ne pomeni, da te potem vse mine. Celo nasprotno. Začneš bolj ceniti ženino telo.
Se pridružujem drugim, ki so rekli, da mora biti oče zraven (ali pa mož, če prisotnost očeta ni zaželena x;)x )

#13 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 21. september 2004, 21:05

Ce kdo misli v tem casu na fotoaparat, kamero ali pa na stoperico, potem bo zmoten v morju custev.
(palec navzdol!!!!) :palec:
LP
Vrba

Jaz sem mislil na aparat. Slika je zgodovinska vrednost in to je v meni. Vedno si rečem, da če imam jaz sliko ko sem bil star leto dni, bi imel moj sin lahko zgodovinsko sliko ko je bil star še ne sekundo.
Imam v eni mapi vse ultra zvoke, časopisne izrezke kar se je zgodilo na njegov rojstni dan in celo pašček, ki ga dojenčku pripnejo. Nimam pa slike. Tiste sveže. Je pa potem slika ko je bila hčerka stara 20 minut se mi zdi.

Andres


Objavljena slika

#14 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 21. september 2004, 21:38

Andres, iiiiiiiii, kako ti je podobna! (Se hecam! x;)x x:o)x Saj mogoče ti je, ampak na tej sliki se še ne vidi. :8): )

Jaz imam tudi slike od obeh (od hčerke in sina) kmalu po porodu - ampak tiste navadne; nimam pa skenerja, da bi jih lahko dala sem gor. :sori: Pa pašček, pa prve laske, pa mlečne zobke od tamale (od tamalga samo enega, ker ostale ima še v ustih x:Dx )...

Zanimivo pa, da do sedaj še noben tip ni komentiral, da je prisotnost pri porodu slabo vplivala nanj. :palec: Super, če res ni!

No, jaz nisem nobenega silila, da gre zraven.
* Prvemu sem rekla, da lahko gre, če želi, in je šel. Sicer je bil z mano v porodni sobi samo v času popadkov, da mi je masiral križ in vlažil ustnice, potem (ko je šlo zares) pa se je umaknil ven na hodnik in od tam zaslišal prvi glasek hčerke, ko je pokukala na svet. x:)x Kasneje, ko je bilo že vse porihtano, so ga pa sestre šle iskat, da se je vrnil k nama. Je bil pa videti čist iz sebe. :2src:
* Ta drugi pa je kar sam rekel, da gre zraven. Sploh me ni vprašal, če lahko gre. :vragec: In vem, da tudi če bi mu rekla, naj ne gre, bi šel, ker je tak tip. xrolleyesx Mi je bil pa tam samo za zgago. :V: Ves čas je osebju tam govoril vice in se režal - najbrž je mislil, da mi bo lažje, če se bom še jaz režala zraven. :o|o: Ma poln kufer smo ga imeli vsi, jaz in osebje!

#15 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 21. september 2004, 21:48

Joj Tamara, kateri tip bo pa to na glas povedal! Sej ga bojo kuj linčal!

Rajš grejo tja, pa okol padejo.... al pa vice trajbajo....al se pa frajerje delajo....dej ga no , ne postavljaj takih neumnih vprašanj....

To je isto k bi enga vprašu ali rajš z babico al z najstnico? x:o)x x:Dx x;)x x^x :vragec:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#16 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 21. september 2004, 21:50

Andres, iiiiiiiii, kako ti je podobna! (Se hecam!  x;)x  x:o)x  Saj mogoče ti je, ampak na tej sliki se še ne vidi.  :8): )

Jaz imam tudi slike od obeh (od hčerke in sina) kmalu po porodu - ampak tiste navadne; nimam pa skenerja, da bi jih lahko dala sem gor.  :sori: Pa pašček, pa prve laske, pa mlečne zobke od tamale (od tamalga samo enega, ker ostale ima še v ustih  x:Dx )...

Zanimivo pa, da do sedaj še noben tip ni komentiral, da je prisotnost pri porodu slabo vplivala nanj.  :palec: Super!

No, jaz nisem nobenega silila, da gre zraven.
* Prvemu sem rekla, da lahko gre, če želi, in je šel. Sicer je bil z mano v porodni sobi samo v času popadkov, da mi je masiral križ in vlažil ustnice, potem (ko je šlo zares) pa se je umaknil ven na hodnik in od tam zaslišal prvi glasek hčerke, ko je pokukala na svet.  x:)x Kasneje, ko je bilo že vse porihtano, so ga pa sestre šle iskat, da se je vrnil k nama. Je bil pa videti čist iz sebe.  :2src:
* Ta drugi pa je kar sam rekel, da gre zraven. Sploh me ni vprašal, če lahko gre.  :vragec: In vem, da tudi če bi mu rekla, naj ne gre, bi šel, ker je tak tip.  xrolleyesx Mi je bil pa tam samo za zgago.  :V: Ves čas je osebju tam govoril vice in se režal - najbrž je mislil, da mi bo lažje, če se bom še jaz režala zraven.  :o|o: Ma poln kufer smo ga imeli vsi, jaz in osebje!

Tisti moški ki noče biti zraven ima verjetno kakšne pomisleke ali pa ga krvi strah. Meni je bilo lepo sina in hčerko v naročje vzeti takoj ko se je rodil. Še spomnim, se da sem šel za zdravnikom, ko mu je v nos in usta tiščal neke pupmice in mu vodo ven brizgal. Potem mu je sluh in vid pregledal, ter reflekse. Potem sem ga dobil v roke jaz in priznam. Če nimaš še otroka je to nekako čudno. Kot da tujega držiš, ali pa kaj vem. Neopisno čudno je to. No, čez deset minut mi je nekako v glavo stopila bolj močna zavest, da je to pravzaprav moj sin, nov član družine. Pri hčerki je bilo malo drugače. Bolj strogo je bilo tudi se mi zdi. Verjetno zato, ker je bila zdravnica zoprna.


Sedaj je moj sin star 8 let in 4 leta že fotografira. Močno upam, da bo imel on mlajše posnetke mojih vnukov, kot jih imam jaz.

Tamara. Oba sta mi podobna. Hčerka vedno bolj.



Andres

#17 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 21. september 2004, 22:22

Joj Tamara, kateri tip bo pa to na glas povedal! Sej ga bojo kuj linčal!

Rajš grejo tja, pa okol padejo.... al pa vice trajbajo....al se pa frajerje delajo....dej ga no , ne postavljaj takih neumnih vprašanj....

To je isto k bi enga vprašu ali rajš z babico al z najstnico? x:o)x  x:Dx  x;)x  x^x  :vragec:

Ja, najbrž imaš prav. :o|o:
Ma sem upala, da bo vsaj na forumu kak anonimnež malo bolj iskren. V živo itak vem, da je to brez veze spraševat.

#18 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 21. september 2004, 22:24

Joj Tamara, kateri tip bo pa to na glas povedal! Sej ga bojo kuj linčal!

Rajš grejo tja, pa okol padejo.... al pa vice trajbajo....al se pa frajerje delajo....dej ga no , ne postavljaj takih neumnih vprašanj....

To je isto k bi enga vprašu ali rajš z babico al z najstnico? x:o)x  x:Dx  x;)x  x^x  :vragec:

Enega poznam ki je na glas povedal. Celo če se ureže mu slabo rata. Ko mu je žena šibala v porodnišnico je bila dogovorjena s prijateljico, ker mene ni hotela poleg. :mellow:

#19 alex

alex
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 47

Objavljeno: 23. september 2004, 13:34

Jaz sem bil prisoten pri porodu.

Moram reč, da je bila zelo pozitivna izkušnja. Res je kar pravijo, da moški potem drugače gledajo na svoje žene. (vsaj v mojem primeru je tako). Ustvarila se je še močnejša veza med nama.


Dobil sem celo škarje v roko in prerezal popkovnico x;)x.

No .. ko so dal "tamalo" k mamici v naročje, me je babica vprašala, če nimam fotoaparata seboj.. :eek: nič jasno... seveda sem ga pustil v garderobi, ker nisem vedel, da ga lahko prinesem v porodno sobo. V parih minutah sem bil že nazaj v sobi in poslikal.

Skratka.. priporočam vsakemu očetu, da se nariše v porodni sobi ob svoji ženi pri porodu, ker je FENOMENALNA izkušnja.
LP, Alex

"Bolezen je nekaj naravnega, kar pripada življenju, tako v fizični, kot tudi duhovni obliki. Ampak na samo, da je bolezen naravna, temveč je človeku tudi potrebna, ker ga kot ogenj očisti od usedlin fizične in duhovne umazanije." Paracelzus (1493 - 1541)
www.jugov.net

#20 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 23. september 2004, 14:45

Tudi bil zraven - 2x.
Pri ta prvem porodu sem pomagal tudi potiskati po trebuhu, da je potem zletu ven k metek,uf,uf in ga je babica ujela v stilu Panteliča.
Skratka izkušnja fantastična, še posebej, ko ti ga potem, ko je spedenan(stehtan,zmerjen in obrisan),dajo v roke(takoj frišnega iz pečice x:o)x ).
Glej naprej, če se le da,...

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. september 2004, 15:50

x^x :palec: :palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 24. september 2004, 11:57

[quote name='Akvamarin' date='21. Sep 2004 ob 11:35'] [/QUOTE]je rekla, da sploh ne bo rodila, če me ne bo tam....Seveda pogled na eno češpljico med porodom ni enak običajnemu, to pa še ne pomeni, da te potem vse mine. Celo nasprotno. Začneš bolj ceniti ženino telo.
[/quote]
Zelo lepo je bilo prebrati tvoje mnenje, a vsak moški ne razmišlja tako, ko se z mojim o tem pogovarjam, se kar zgrozi in ne mislim rinit vanj, da naj bo obvezno zraven, ker zna bit potem največ dela z njim...
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#23 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 24. september 2004, 12:01

...je povezanost še izrazitejša.
Sex - resnično še boljši.

O Dolores, tudi ti si povedala nekaj idealnega, kar si lahko vsaka želi...
x^x x:)x
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#24 Margherita

Margherita
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 27. september 2004, 08:14

Jaz pa enostavno pričakujem, da bo zraven, ko bo čas za to. Ne morem si zamišljati, da bi se odločila za materinstvo, če oče otroka ne misli sodelovati v polni meri pri temu x^x . Zato se tudi popravljam:NE materinstvo, marveč starševstvo.
Ker menim, da je starševstvo največja odgovornost, ki se ti lahko zgodi v življenju. In ker sta za to potrebna dva. V vseh fazah, ne pa 'fifti-fifti' zgolj pri 'naročanju'.

Razne primitivne finte iz polpreteklosti, ko so moški doma čakali, da bodo javili novico iz porodnišnice, s polnim hladilnikom pijače in potem blazno pijančevanje, ki je temu kot obred sledilo.... :V: :V: :xx!: :xx!: :V:

Upajmo, da so ti časi mimo :palec: x:)x

Mati in oče skupaj kot eno telo, od samega začetka! x^x

#25 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 27. september 2004, 20:59

Margherita :sori: , ti mešaš sam porod s starševstvom. Če že zdaj misliš, da bojo drugi sorojevali s tabo, imaš veliko možnosti, da boš rodila s carskim rezom. :o|o:

Se strinjam, da pri starševstvu morata sodelovati oba, oče in mama, ampak to še ne pomeni, da morata oba roditi, oba dojiti... Lahko oba previjata, oblačita, pojeta pesmice..., ampak določene stvari pa ne moreta početi oba. Vsak od staršev ima v otrokovem življenju svojo vlogo, in obe vlogi skupaj predstavljata starševstvo.

Sicer, če si želiš, da bi bil tvoj partner pri porodu, ti želim, da bi si tudi on to želel in da ne bo negativnih posledic.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0