Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zlati prah


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
18 komentarjev na to temo

#1 magda

magda
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 5. oktober 2004, 08:26

Lepo pozdravljeni vsi.
Naj vam opišem za kaj gre. Že dalj časa se mi pred očmi pojavlja "zlat prah" oz. kot zlate iskrice. Povem naj, da to nima nič z nizkim ali previsokim pritiskom, kot bi kdo pomislil. Lepo pa bi prosila za komentar, oz. ali je kdo med vami, ki se mu to dogaja, pa ne ve, kaj je to.

Zlate skrice kot prah se pojavijo kadarkoli in ni nujno, da to vsak dan.

Če kdorkoli ve, kaj je to, naj prosim napiše oz. pojasni. Hvala.

#2 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 5. oktober 2004, 08:46

Hitro pojdi k zlatarju, preden izgine x:Dx x:o)x

Hecam se...daj malo bolj opisi tezavo, nisem cisto preprican, ce sem razumel.

#3 magda

magda
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 5. oktober 2004, 08:52

Hvala za odgovor, kakorkoli to ni težava. Saj ni tako moteče, kot se mogoče zdi. Na trenutke je verjetno lepše videti "zlat prah" kot pa realno sliko življenja.

To se mi pojavlja še nekaj let in sicer od kar sem se bolj poglobila v duhovnost - "zavestno" dojemanje vsega. Odkar vem, da vse kar se zgodi ni naključje; da ima vsaka stvar vedno pozitivno in negativno plat; da je življenje predvsem vredno živeti....

Predstavljaj si tako. Gledaš karkoli in pred očmi vidiš drobcene zlate iskrice. Vse to traja mogoče sekundo, dve. Skratka, pride in gre. Mogoče je vse skupaj ena velika iluzija, kaj vem.

#4 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 5. oktober 2004, 08:53

Pojdi k okulistu.
Resno mislim.

A vidis pajcevino, ce dolgo gledas v bel strop ali nebo ?

#5 magda

magda
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 5. oktober 2004, 08:56

Z mojim vidom je vse OK., ti garantima, da je to strokovno preverjeno. Vseeno hvala za odgovor in lep dan.

#6 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 5. oktober 2004, 09:00

Nisem rekel, da ne vidis dobro.
Samo, ce vidis dobro (nimas dioptrije...) se ne pomeni, da je z ocmi vse ok.
Ampak, ce pravis, da je, potem je vzrok drugje (in jaz ga ocitno ne poznam x;)x ).

#7 Prvi

Prvi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 5. oktober 2004, 13:35

Zanimivo. x:)x
Sva že dva. x:Dx Tudi meni se občasno to pojavlja. Samo meni se to zgodi le ko kihnem, takoj za tem(za kake 2-3 sekunde). Pa ne vedno.
Zadnje čase bolj poredko, sem mislil da je že konec, pa se mi je poleti to spet zgodilo. Tokrat sem poizkusil zamežati, pa je izginilo. Ko sem nazaj odprl oči pa sem to spet videl. Izgleda da na to vpljiva svetloba, ki jo dobivamo skozi oči.

S sestro sva iskala razlago, pa sva študirala, da ko močno kihnem se v možganih generira pritisk, ki vpljiva na vid... to sva le domnevala, ne vem, ali pozna kdo kako boljšo razlago ?

Te zlate zvezdice pa so dokaj podobne(tudi gibljejo se podobno) tistim srebrnim, ki jih vidiš lahko, ko se zagledaš v nebo (oblačno nebo). Nekje sem prebral da naj bi bila to(te pikice-na nebu) prana življenska energija.

#8 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 5. oktober 2004, 13:37

ja tele migatajoče zvezdice, tole se pa meni zelo pogosto dogaja, recimo če se v eno točko zagledam...

#9 magda

magda
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 7. oktober 2004, 13:01

Sem si mislila, da se to dogaja dost bolj pogosto. Ali noče nihče drug o tem pisat, ali pa smo res izjeme.

Pozdrav

#10 gregor777

gregor777
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 9. oktober 2004, 18:02

Lepo pozdravljeni vsi.
Naj vam opišem za kaj gre. Že dalj časa se mi pred očmi pojavlja "zlat prah" oz. kot zlate iskrice. Povem naj, da to nima nič z nizkim ali previsokim pritiskom, kot bi kdo pomislil. Lepo pa bi prosila za komentar, oz. ali je kdo med vami, ki se mu to dogaja, pa ne ve, kaj je to.

Zlate skrice kot prah se pojavijo kadarkoli in ni nujno, da to vsak dan.

Če kdorkoli ve, kaj je to, naj prosim napiše oz. pojasni. Hvala.

Zdravo Magda!
To se tudi meni ze dalj casa dogaja, v bistvu gre kot da bi se neke majhne lucke prizigale in nato, ko se zaves kaj vidis izginejo,....tudi jaz bi potreboval nek odgovor, sam si to razlagam po svoje, imam vec razlag.
lp
gregor

#11 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 9. oktober 2004, 18:34

meni se pa dogaja da se mi pojavi meglica v očeh ko gledam nekam kamor raje nebi. čisto psihičnega izvora. zelo poredko. x8Dx

#12 Beli Mag

Beli Mag
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 10. oktober 2004, 17:37

Meni se to dogaja kadar sem v malo višjem stanju zavesti ampak ne zadet! Preprosto kadar dvignem svojo vibracijo. Te zlate iskrice so se mi včasih pojavljale sponatano, zdaj se moram pa potruditi. Osebno dopuščam možnost, da so to energetska bitja oz. njihova središča. Po domače povedano Deve...
Sem pa enkrat v kapeli videl kot tenis žoga veliko srebrno bleščečo se kuglo, ki je sijala nekaj trenutkov, nato pa izginila. Ostal je le čudovit občutek Miru in Ljubezni.

#13 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 10. oktober 2004, 18:59

Meni se sicer ne pojavlja zlati prah pred očmi, se mi pa dogajajo zadnje čase (recimo zadnjega pol meseca) dokaj čudni vizualni efekti, ki pa niso pogojeni z utrujenostjo ali kakšnimi substancami.
Nekakšno migotanje, trepetanje, kot da bi kar naekrat zagledala vibriranje energije. Mogoče mi je to bilo nekoliko lažje sprejet sama pri sebi, ker se mi je leto nazaj zgodila ena zanimiva izkušnja, ko sem približno pol ure imela nekakšen "enhanced vision", videla vibriranje energije povsod, kamor sem pogledala. Tako sem si tudi to migotanje predstavljala kot nekaj podobnega, in tako to tudi jemljem.

Ne vem, če ste prebrali, ampak v kanaliziranih sporočilih Geoffa Hoppeja (angel Tobi) grupa že dlje časa napoveduje na nek način tako dogajanje. Al sem spet zamešala in se o tem govori pri LightWorkerjih (Rotherjeva), no, v glavnem, obe strani sta vredne ogleda in predvsem branja oziroma poslušanja sporočil, ki jih imajo tam. Sama sem si na ta način lahko razložila veliko dogajanj pri meni, ki so takšna bolj nenavadna.

Channels from Tobias @ Crimson Circle (Geoff and Linda Hoppe)
Beacons of Light @ The LightWorkers (Steve and Barbara Rother)


Lep pozdravček in uživajte v branju! xsrcx


Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#14 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 11. oktober 2004, 07:56

Zlati prah, raznobarvne pikice, migetanje, vonjave..... vseeeno kako.... nekaj nam ti občutki sporočajo.

Meni so se pred časom pojavljale barve, zdaj se nekaj podobnega dogaja mojemu možu....pa ni nič narobe z najinim vidom ali s čim drugim...

Sva pa oba ugotovila, da se je to vedno dogajalo v povezavi s trenutnim stanjem. Včasih je to prišlo kot odgovor na neko razmišljanje, včasih na nek dogodek, včasih samo kot odgovor na bežno misel, ki sva se je komaj zavedala...

#15 magda

magda
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 13. oktober 2004, 12:12

Zelo vesela sem, da se to dogaja tudi drugim. Priznati moram, da ob tem čutim neko toplino. Kot pravi Beli Mag, kot da takrat nisem sama oz. da malo zakompliciram, nekdo mi na nek "čudaški" način razlaga: "kar imaš v mislih je prav, si na pravi poti, le tako naprej...., smo s teboj, pa čeprav nevidni... "

Zanimivo je, da o tem težko spregovoriš s komerkoli. Lahko te razume samo tisti, ki taiste stvari občuti oz. doživi.

Pozdrav vsem, Magda

#16 LeilaniA

LeilaniA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 13. oktober 2004, 13:11

Tudi meni se prikazujejo te pikice, pa še nisem pogruntala v kakšnih situacijah.
So se mi pa pojavljali tudi drugi "čudni vizualni efekti". Po tistem, ko sem prvič rodila, sem pogosto, če sem pogledala steno ali kakšno drugo površino videla, kot da valovi. Kot da bi gledala zadevo skozi tanko plast vode ali nekaj takega. Je trajalo nekaj mesecev, potem pa je minilo in se ni več pojavilo. Sem pa imela takrat tudi hude probleme z vidom, kar je baje pogosto po porodu.
Kar se tiče pikic, pa se mi zdijo nemoteče in včasih prav paše. x;)x
Love Doesn't Have To Hurt To Feel Good

#17 sysyphe

sysyphe
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 257

Objavljeno: 22. oktober 2004, 13:32

O prahu se malce pod preprogo ukvarja znanost že en lep čas.
V bistvu obstajajo neki nameni, kako se bi ga dalo meriti.

Ta prah je iracionalno vedenje svetlečih elemetnov, ki jih vidimo, bom rekel takole, ko se zazremo.
Zadeva ni fizično pogojena, je pa tisto čemur rečejo "videti zvezde". Podobno, kot nam na primer zveni v glavi, ko pijani ležemo v posteljo.

Junija je v Sloveniji izšel zadnji del trilogije Njegova temna tvar, Philipa Pullmana, Jantarni daljogled.
Tip je dobitnik Whitbreadove nagrade za leto 2003, in zdi se mi da je knjiga za tiste, ki jih to zanima vredna branja.
Let the sunshine in

#18 magda

magda
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 25. oktober 2004, 07:27

O prahu se malce pod preprogo ukvarja znanost že en lep čas.
V bistvu obstajajo neki nameni, kako se bi ga dalo meriti.

Ta prah je iracionalno vedenje svetlečih elemetnov, ki jih vidimo, bom rekel takole, ko se zazremo.
Zadeva ni fizično pogojena, je pa tisto čemur rečejo "videti zvezde". Podobno, kot nam na primer zveni v glavi, ko pijani ležemo v posteljo.

Junija je v Sloveniji izšel zadnji del trilogije Njegova temna tvar, Philipa Pullmana, Jantarni daljogled.
Tip je dobitnik Whitbreadove nagrade za leto 2003, in zdi se mi da je knjiga za tiste, ki jih to zanima vredna branja.

Ali lahko napišeš še kaj več o tem.

Pozdrav, Magda x:)x

#19 sysyphe

sysyphe
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 257

Objavljeno: 25. oktober 2004, 17:20

Oprosti, zaekrat še ful nimam nekih izdelanih misli.
Sem pa dobil to knjigo za v recenzijo.
Ko bom imel stvari pripravljene, pa ti bom poskusil povedat malo več.

Včeraj sem poslušal žuborenje potoka, in zdelo se mi je, da imajo tisti delci tako dinamiko, kot bi plesali no to glasbo.
Energija počela, pač. Ni lahko biti pameten glede tega, dovolj je že opazovati in se čuditi.
Let the sunshine in




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0