Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Poskusi na živalih


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
256 komentarjev na to temo

#101 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 1. november 2004, 12:24

Če greš pogledat sestavine nekaterih kozmetičnih izdelkov, vidiš, da se skoraj vsepovsod pojavljajo in da se lahko uporabljajo je bilo verjetno kje testirano, ampak kje in kako se noben več ne sprašuje, ker se že tako dolgo ta sestavina uporablja, znano je samo, da "ne škoduje".

Pri testiranju ne gre za testiranje končnega produkta ( po moje ) ampak posameznih sestavin in ko nekdo stestira, da ne škoduje, začne to uporabljat več podjetij... :inocent:

Michelle, nisem prepričana in res upam, da se motim... Te svoje teze sem razvila bolj po zdravi logiki in ne zato, ker bi se ful spoznala na farmacijo... Sm pa dost sumničava do podjetij, ki se tolk razglašajo kk ne testirajo na živalih...

No, lahk pa da je vse kul, pa se sam men zdi, da pr tem neki smrdi... :inocent:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#102 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. november 2004, 12:31

Hm, kaj sem npr. ugotovila... nekako, da je, hm... mehcalec.... nekak organski, tak sluzast in vsemogoce asociacije dobim.... se mi zdi, da bi kaj tacga cudnega lohk bilo notri...
To pa mdr zato, skratka, ker je tak 'mulj', ki se naredi oz. je treba tolk pogosto tisto cistit.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#103 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 1. november 2004, 12:37

Ja, mehčalc je taka zadeva, ful čudna, vsebuje dost fosfatov na katerih se hranjo alge. Zato je pr kakih izplakah v jezero celo jezero pokrito za algami, ki pa lahk zarad svoje množičnosti pomorijo kr neki živali in rastlin... :inocent:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#104 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 1. november 2004, 12:40

Devica, ja, sej tvoje razmisljanje je cisto smiselno, itak. Bi bilo fajn kdaj kakega iz teh podjetij malo bolj konkretno izprasat :vragec:
Meni je farmacija neznanka, tako, da hvala, ker si po domac povedala x:o)x :palec: :vio:
Kot je nekdo ze omenil...res mora bit clovek, ki cele dneve testira na zivalih...mal..."poseben" :o|o:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#105 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 1. november 2004, 12:54

:palec:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#106 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 1. november 2004, 12:59

Nasla sem se en clanek. Ne bom zaenkrat nic komentirala, ampak je pa zanimiv.

Torej:


"Prišel bo čas, ko bo zločin nad živalmi prav tako kaznovan kot zločin na človekom" - je že pred stoletji dejal univerzalni genij Leonardo da Vinci.

Njegova misel še danes prehiteva njegov in naš čas. Poskusi na živalih se izvajajo dan za dnem. Dan za dnem se izvajajo številna grozodejstva na živih bitjih. Vsak dan grozovito zlorabljajo in pohabljajo na stotisoče živali - v kozmetični in v oboroževalni industriji, v biologiji, v farmacevtski industriji in v medicini. Mnoge tihe prošnje brez usmiljenja mučenih in pobitih živali vpijejo do neba; odgovorni v cerkvi, državi, industriji in znanosti jih ne slišijo. Ne sliši jih tudi večina drugi ljudi. Na žalost.

Kruta blaznost vivisekcije proizvaja nepredstavljive strahote. Živali znanstveno zastrupijo, zmečkajo, poparijo, strokovno v njih izzovejo bolezni, okužijo jih s tumorji, jih obsevajo. Živalim odstranijo možgane, mesece dolgo so vpete v aparaturah, obdelujejo jih z elektrošoki. V oči jim kapljajo kemične substance, prerežejo jim hrbtenjačo, operirajo jih pri polni zavesti, povezujejo jim gobčke, da ne morejo več kričati. Živim živalim odpirajo trebuhe, še in še.
Mnoge civilizacijske bolezni so posledica uživanja mesa. Ko redijo oz. koljejo živali, te grozljivo trpijo, ko se na živalih preizkušajo nova zdravila za te bolezni, živali zopet mučijo. Pa bi se lahko tem boleznim v glavnem izognili, če bi opustili uživanje mesa. In ne bi bilo trpljenja živali niti ljudi. "Zelo verjetno je, da bodo poskuse na živalih uvrstili v najbolj črno poglavje v zgodovini medicine," meni profesor Gessell iz Univerze v Michigenu.

Komu služijo poskusi na živalih? "Radovednost, komercialni dobiček in častilakomnost so za večino edini razlog za poskuse na živalih", je izjavil profesor Reyder iz Oxforda. Mnogi deli industrije so zgrajeni na osnovi okrutnega mučenja in ubijanja živali. Njihov edini motiv obstoja je dobiček, temu podredijo vse. Še življenje, ne samo živali, tudi ljudi. Govorijo o dobrobiti človeštva, vendar pa se do dobrobiti ne more priti z zločini, kajti mučenje živali je zlo. Živali niso stvar za poskuse, temveč so živa bitja, ki imajo pravico do življenja primerno njihovi vrsti. Številna napredovanja v znanosti so kupljena s krvjo živali, kar velja tudi za mnoge doktorate. Smrt je doma tudi na univerzah. Pri pouku na mnogih šolah je običajno, da študentje opravljajo žalostne in mučne eksperimente. Profesor Laurent iz Pariza je vivisekcijo označil kot "šolo sadizma".

:palec: x!x Poskuse na živalih je mogoče nadomestiti z alternativni metodami. Po drugi strani pa je mučenje živali v poskusih že v osnovi nesmiselno, kajti rezultati dobljeni na živalih, niso prenosljivi na človeka. O tem je veliko dokazov. Glede na poskuse na podganah, bi moral biti contergan za človeka neškodljiv, vendar pa je kriv za 10.000 pohabljenih otrok. Po drugi strani bi moral biti aspirin prepovedan, če bi ga preizkusili na živalih, kar velja tudi za peniclin, saj ta deluje smrtno na zajce in morske prašičke. "Resnično ni nobene logične osnove za prenašanje rezultatov z živali na človeka", pravi dr. Goldberg iz Karolinskega inštituta v Stockholmu. Zanimiva je tudi naslednja izjava nekega nemškega profesorja: "Vsak resen znanstvenik bo oporekal temu, da se lahko podatki, pridobljeni s poskusi na živalih, z gotovostjo prenesejo na človeka".Prišel je čas, da lahko vsakdo razmisli o tem, ali še bo, posredno ali neposredno, podpiral vivisekcijo in s tem zločine nad živimi bitji. Tudi državniki in cerkveni poglavarji.

In za konec še izjava profesorja Reicha: "Vivisekcija ni le najokrutnejše, temveč tudi najslabše sredstvo raziskav, vžgano znamenje znanosti, ter najbolj zanesljiva pot do brutalizacije zdravnikov in družbe, velik posmeh civilizaciji, humanosti in religiji."
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#107 venus

venus
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 1. november 2004, 13:51

Torej:
"Prišel bo čas, ko bo zločin nad živalmi prav tako kaznovan kot zločin na človekom" - je že pred stoletji dejal univerzalni genij Leonardo da Vinci.
*
Kruta blaznost vivisekcije proizvaja nepredstavljive strahote.
*
"Zelo verjetno je, da bodo poskuse na živalih uvrstili v najbolj črno poglavje v zgodovini medicine," meni profesor Gessell iz Univerze v Michigenu.
*
Komu služijo poskusi na živalih? "Radovednost, komercialni dobiček in častilakomnost so za večino edini razlog za poskuse na živalih", je izjavil profesor Reyder iz Oxforda.
*
Živali niso stvar za poskuse, temveč so živa bitja, ki imajo pravico do življenja primerno njihovi vrsti.
*
Profesor Laurent iz Pariza je vivisekcijo označil kot "šolo sadizma".
*
:palec:  x!x Poskuse na živalih je mogoče nadomestiti z alternativni metodami. Po drugi strani pa je mučenje živali v poskusih že v osnovi nesmiselno, kajti rezultati dobljeni na živalih, niso prenosljivi na človeka.[color=red] [b]O tem je veliko dokazov.
*
In za konec še izjava profesorja Reicha: "Vivisekcija ni le najokrutnejše, temveč tudi najslabše sredstvo raziskav, vžgano znamenje znanosti, ter najbolj zanesljiva pot do brutalizacije zdravnikov in družbe, velik posmeh civilizaciji, humanosti in religiji."


Michelle in Marsa xsrcx hvala :palec:
Michelle, tvoj članek je izjemen! V stavku *Živali niso stvar za poskuse, temveč so živa bitja, ki imajo pravico do življenja primerno njihovi vrsti * je lepo napisano, da živali niso objekt za eksperimente. Prav noben razlog ne more opravičiti grozljivega trpljenja, kateremu so ta uboga bitjeca izpostavljena. Tudi živali imajo pravico in si zaslužijo ŽIVETI.

Človek ima vse možnosti, da skrbi za svoje telo in svoje zdravje z izbrano prehrano, zdravim načinom življenja in da ima nadzor nad svojimi mislimi, ki so pomemben dejavnik pri materializaciji bolezni. Pogosto pa človek celo zavestno odklanja zdrav način življenja in se nato, ko telo reagira z boleznijo - fila z zdravili, lepotili pa še kakšno plastično operacijo za povrh. In :sori: zato vsa ta morija in neizmerno trpljenje? Zdravila in lepotila, ki nosijo s seboj zapis o strahotnem trpljenju, ki so ga prestale živali, niso nobeno olajšanje za človeka, ki jih uporabi. So karmična obremenitev.
Objavljena slika

#108 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 1. november 2004, 15:08

Hmm, moji konstruktivni posti so skrivnostno izginili ... :O:

To Michelle. :palec: Danes sem ravno razmišljal o tem. In verjamem, da bo dan, ko se bodo sanje dveh velikih mož (da Vinci in Jezus), ki so sedaj tudi moje sanje, tudi uresničile. Samo ena taprava "bolezen" mora priti. Od norih krav do ptičje gripe in sarsa je minilo razmeroma malo časa .... :o|o: Razmere, ki jih bolna znanost tega bolnega človeštva ne bo mogla več obvladovati, so že tukaj. Kljub vsem strahotam, ki so jih naredili živalim.

In potem bom lahko šel z 13 letnim otrokom v gozd ne, da bi se bal, da ga bo v zeleno našemljeni alkoholik, ki mu ta bolana družba dovoli orožje nosit, zamenjal za lisico in ustrelil. Svet, v katerem bo človeška žival enakovredna vsem drugim živim bitjem in ko se bo to neizmerno, strahotno nasilje nad živim in neživim naposled končalo.

#109 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. november 2004, 16:52

Rachek, konstruktivni so ostali.
Nobeni pa niso skrivnostno izginili, ker zgoraj vpijem z zvocnikom.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#110 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 1. november 2004, 17:58

Saj veš, katere sem mislil. x;)x x:Dx x:Dx

Ah, nisem videl, sorry. x:px

#111 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 1. november 2004, 17:58

<{POST_SNAPBACK}>Spisek podjetij, ki naj bi ali naj ne bi testirale na živalih, je zavajujoč.


Lej ga bizoncka, se kle bos zdraho delu ! Ccccccccccc
:vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec:

#112 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 1. november 2004, 18:09

<{POST_SNAPBACK}>Hmm, moji konstruktivni posti so skrivnostno izginili ... :O:

:C: :O: :inocent: :C: :O: xcivx :sori: ... bi jih prov rada vidla ..

To Michelle. :palec: Danes sem ravno razmišljal o tem. In verjamem, da bo dan, ko se bodo sanje dveh velikih mož (da Vinci in Jezus), ki so sedaj tudi moje sanje, tudi uresničile. Samo ena taprava "bolezen" mora priti. Od norih krav do ptičje gripe in sarsa je minilo razmeroma malo časa .... :o|o: Razmere, ki jih bolna znanost tega bolnega človeštva ne bo mogla več obvladovati, so že tukaj. Kljub vsem strahotam, ki so jih naredili živalim.

:palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

In potem bom lahko šel z 13 letnim otrokom v gozd ne, da bi se bal, da ga bo v zeleno našemljeni alkoholik, ki mu ta bolana družba dovoli orožje nosit, zamenjal za lisico in ustrelil. Svet, v katerem bo človeška žival enakovredna vsem drugim živim bitjem in ko se bo to neizmerno, strahotno nasilje nad živim in neživim naposled končalo.

x^x Cool x!x :vio: :vio: :palec: :palec:

#113 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 1. november 2004, 18:18

<{POST_SNAPBACK}>:C:  :O:  :inocent:  :C:  :O:  xcivx  :sori:  ... bi jih prov rada vidla ..

Eh, samo Marso sem dražil. x:Dx x:px

#114 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 1. november 2004, 18:20

<{POST_SNAPBACK}>Jaz sem pa vceraj -mensezdi- zabo povozila.  :sori:


Aaauc ! :C: Oh ti bogi zabec ...

Ena stvar me zanima .... ce se vam kdaj zdi, da ste nekaj povozili, ali pa ce vidite zival, ki lezi ob/na cesti ... se kdaj ustavite in prepricate, kaj se je zgodilo?

Pred nedavnim sem brala, da je veliko zivali, ki so zrtve prometa, samo v soku ali nezavesti ... umrejo sele pozneje, ker se nikomur ne da pogledat, kako je z njimi in ljudje mirno peljejo dalje, oz. CEZ njih.
(Marsa, vem, da nisi ti taksna ... samo zanima me, kako ljudje reagirajo na to.)

Pa ne mi o tem, de se ne sme ustavit ... sej mamo vsi varnostne trikotnike, a ne?

To temo je popravil/a Muri: 1. november 2004, 18:25


#115 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 1. november 2004, 18:24

:vragec:

sej...prouzaprou je res grdo, da vse te stvari pocnjejo na ubogih zhivalcah
ko pa imamo na razpolago tooooliko lachnih zamorchkou pa kitajchkou

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#116 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 1. november 2004, 18:28

<{POST_SNAPBACK}>:vragec:

sej...prouzaprou je res grdo, da vse te stvari pocnjejo na ubogih zhivalcah
ko pa imamo na razpolago tooooliko lachnih zamorchkou pa kitajchkou

666 zlomkou...tralala


.. pa se kak primitiven slovencelj bi se nasu.... x;)x

#117 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 1. november 2004, 18:29

<{POST_SNAPBACK}>.. pa se kak primitiven slovencelj bi se nasu.... x;)x


:vragec:

nalashch nisem omenjal chefurjeu....no che pa zhe hochesh x:Dx

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#118 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 1. november 2004, 18:53

Čuj a si ti zadnič hodu po slovenski pa pobrit si pa sončne špegle pa gledu izložbe... :vragec:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#119 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 1. november 2004, 18:56

<{POST_SNAPBACK}>:C:
Čist  komot jasno in glasno poveš prodajalki, da iščeš take in take izdelke, ki NISO TESTIRANI NA ŽIVALIH - tako da slišijo še drugi kupci. To je potem kot verižna reakcija - prodajalka mora o izdelkih, ki jih ni v trgovini, obvestiti poslovodjo, obvesti se podjetja, da so TRENDI NA IZDELKIH, KI NISO TESTIRANI NA ŽIVALIH... Predvsem, da izražamo svojo voljo po živalim prijaznih izdelkih.

Svoje mnenje, da želiš izdelke, ki NISO TESTIRANI NA ŽIVALIH, lahko napišeš pisno in ga pošlješ po pošti podjetjem, ki izdelujejo živalim prijazne izdelke in tudi tistim, ki testirajo na živalih. Hitreje gre preko spletnih strani in e-maila.

Vsako dejanje prispeva  x!x Z vsakim nedejanjem smo soodgovorni

Več predlogov na:  http://www.navs.org/ido/ Akcija  :palec:


:palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

Res je Venus ! Veliko lahko pripomoremo z odlocitvijo kaj bomo kupovali ! :palec: x:)x
Super podatki ! Hvala ! :vio:

#120 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 1. november 2004, 19:19

<{POST_SNAPBACK}>:vragec:

nalashch nisem omenjal chefurjeu....no che pa zhe hochesh x:Dx

666 zlomkou...tralala


Ne da hocem ... samo razmisljam ... ni potrbno, da se kogarkoli omenjas, tako ocitno stejes med Slovenceljne, de je kr hudo. :xx!:

#121 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 1. november 2004, 19:25

<{POST_SNAPBACK}>A ni to logično? A misliš, da ta podjetja iz užitka in sadizma testirajo na živalih?

Testirajo pri tistih izdelkih, kjer drugih možnosti (ki so tudi cenejše) ni.


Kaj je logicno?
Testirajo iz ignorance, sebicnosti, hudobije in, ker je tako CENEJE ! :xx!:

A je res nujno, da zagovarjas vsako slabo stvar ?

#122 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 1. november 2004, 19:29

<{POST_SNAPBACK}>Če ti kura tukaj delaš zdraho, jo lahko tudi jaz.


Hmm, buffalo, od kdaj sem pa jest pipika ? :eek: :eek:

Niti ne delam zdrahe, sem zelo miroljubna in pozitivna oseba ! x;)x

#123 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 1. november 2004, 19:33

<{POST_SNAPBACK}>Lej, pa res imamo za vse to testiranje na živalih alternativo. Testiranje na črncih in kitajcih. Še arabce dajmo zraven, pa bo...


A to ti mal fantaziras ... nekako prosto po Hitlerju ? :xx!: :xx!: :xx!:
Nc novga, so nacisti ze vse to naredili.... :xx!: :xx!: :xx!:

#124 venus

venus
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 1. november 2004, 19:36

<{POST_SNAPBACK}>Eno je morda kozmetika, čeprav je v današnjem času to dvorezen meč. V današnjem času brez parfumov žal ne gre.

Kaj pa zdravila?
Če bi vsi tako razmišljali kot jaz, bi bil svet idealen.


Parfum gor ali dol, zato ni treba brutalno trpinčiti živali. Saj se da izdelat čist fajn kozmetiko in parfumčke brez maltretiranja.

Za zdravila pa obstajajo alternativne metode. Pa skrb za svoje zdravje. Pa preventiva.

Če po tvojem nicku sodim, pa je tvoj telešček :2src: rahlo oddaljen od nekega ideala x:Dx a so na teb tut poskuse delali x;)x
Objavljena slika

#125 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 1. november 2004, 19:43

<{POST_SNAPBACK}>Eno je morda kozmetika, čeprav je v današnjem času to dvorezen meč. V današnjem času brez parfumov žal ne gre.


Ves kaj, daj se raje kdaj umij ... pa bo slo tudi berz umetnih disav. x:Ix

Kaj pa zdravila?
Če bi vsi tako razmišljali kot jaz, bi bil svet idealen.

:O: :O: :O: :O: :C:
Oooo, to pa ! Sploh za Arabce, Kitajce ..... oziroma vse, ki ti nismo podobni... :xx!:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0