Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Poskusi na živalih


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
256 komentarjev na to temo

#176 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. november 2004, 19:30

Oj.
Lucifer, izogni se opredelitvam 'neumen' in podobnim...

Pac pa - ostalim - - avtomaticno to, kar pove Lucifer, je mimo al kaj...?

... veckrat sem razmisljala...
Recimo ze pri zeliscih, pa se sploh se nismo pri zivalih, testih... laboratorijih...

Glejte - da mi vemo, da je ucinek nekega zelisca recimo SMRTEN - odkod to vemo?
Ker so delali poskuse v modernih laboratorijih ali ker so to izsledki rekle/kazale - izrocila torej...

Hocem pa reci - jaz sem test za nekaj, da lahko potem o tem pisem - in tu se popolnoma strinjam z Luciferjem in vidim zdajle, da tudi Duh v osnovi nekaj podobnega meni. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#177 Duh

Duh
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 240

Objavljeno: 4. november 2004, 19:32

Tako je, Marsa! :palec:

#178 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 4. november 2004, 19:40

Žal je tako, da je v nekaterih primerih testiranje na živalih nujno! Je pa sigurno razlika med krutimi testi, ki mejijo na nečloveško mučenje in znanstvenim testiranjem za določene bolezni.....
Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#179 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 4. november 2004, 20:30

<{POST_SNAPBACK}>Oj.
Pac pa - ostalim - - avtomaticno to, kar pove Lucifer, je mimo al kaj...?


Zalostno, vendar resnicno. Dejstvo pa obstaja, da je mimo. :C:

#180 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 4. november 2004, 20:35

<{POST_SNAPBACK}>ALTERNATIVNE METODE

Za vsa ta mučenja nebogljenih živali pa seveda obstajajo alternativne metode. Te metode so zelo učinkovite in zanesljive tako za testiranje kozmetičnih proizvodov, kot tudi gospodinjskih, pa tudi za ostala testiranja in poizkuse. Poleg tega pa so ponavadi tudi kratkotrajnejše in bistveno cenejše in tudi niso motene zaradi različnih rezultatov med različnimi vrstami živali in ostalih motečih dejavnikov. Če damo za primer poskuse v zvezi z rakom: testiranje na živali traja lahko tudi do 8 let, rezultati so zelo nezanesljivi in stane 400.000 ameriških dolarjev. Enak test z alternativnimi metodami pa se konča v nekaj dneh, rezultati, ki jih dobimo so natančni in stane le od 200 do 4.000 ameriških dolarjev! Te metode so in-vitro testi, računalniške simulacije, podatki iz že opravljenih testov (da se ne podvaja opravljanje testov), in s pomočjo prostovoljcev.

Tako je za testiranje oko dražečih snovi sprejeta metoda Eytex, pri kateri namesto nanosa škodljivih snovi živalim v prisilno odprte oči, vzgojijo potrebno tkivo na membrani in nanj nanesejo dražečo snov ter opazujejo spremembe. Poleg te so na voljo še nekatere druge, in vitro metode.

Za testiranje fotosenzibilnosti, stopnje absorbcije snovi v kožo in ostale teste na koži se uporabljajo metode Skintex, Corrositex, Testskin… uporaba kože z mrtvih ljudi in živali, vzgojena ali klonirana koža in ostala tkiva iz celičnih in drugih kultur, s pomočjo prostovoljcev…
Corrositex je in vitro metoda, pri kateri se uporabi beljakovinsko membrano, ki je narejena tako, da reagira kot človeýýka koža. Ta metoda da rezultate v samo nekaj urah in en test stane le 100 dolarjev.
Metodi Eytex in Skintex (skupaj imenovani tudi Irritation Assay System) se lahko uporabita za testiranje kar 5000 različnih snovi.
Potem pa imamo še računalniške in matematične simulacije, ki temeljijo na fizikalnih in kemičnih strukturah in lastnostih snovi. Te so zelo nazorne in natančne. Pa razne metode s področja molekularne biologije, biokemije… Skratka, možnosti ne zmanjka.


A tega pa nismo prebrali, al kaj? :O:
Al pa tko hitr pozablamo, ko se tko nezdravo prehranjujemo? :O: xcivx :O:

#181 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. november 2004, 20:36

OK, Muri, zdaj si vzela osebno, stekam, mal moras pichit..
Morda mas prav...
Ampak - a je to kaksen point?
kaj Lucifer?
Kaj pa, ce te samo drazi?
In kaj pa, ce te ne?
Mislis, da lahko kaj spremenis, spremenimo?
In ce - na kaksen nacin?
Tak, da se pizdimo drug na drugega?
Menim, da ne.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#182 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 4. november 2004, 20:40

<{POST_SNAPBACK}>.....Naj rečem samo to, da bi brez testnih živali moj obraz danes izgledal precej podobno, kot luciferjeva ikona! In ob tem me zmrazi.

Mislim pa, da si nihče od vas nebi želel tako izgledati?!


To si mislis ti, ker ne poznas Luciferja.... :xx!: :xx!: :xx!:

#183 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 4. november 2004, 20:53

<{POST_SNAPBACK}>OK, Muri, zdaj si vzela osebno, stekam, mal moras pichit..
Morda mas prav...
Ampak - a je to kaksen point?
kaj Lucifer?
Kaj pa, ce te samo drazi?
In kaj pa, ce te ne?
Mislis, da lahko kaj spremenis, spremenimo?
In ce - na kaksen nacin?
Tak, da se pizdimo drug na drugega?
Menim, da ne.


Hej Marsa,
Ne mislim, da je najboljsi dialog "pizdenje drug na drugega".
Point je v tem, da se nas lepi Luci NIKOLI z nikomur ne strinja.
Verjetno zares samo provocira ... ampak, kaksen je pa smisel v tem?
Da se norcujes in norcujes in norcujes, provociras in se posmehujes, tudi ko bi ostali sogovirniki zeleli bit resni?
Ko v bistvu nimas niti mnenja, niti te tema ne zanima. Pa se vseeno oglasis, samo da komentiras - "vse kar ste rekli je neumnost in ni res."
"Zdaj mi pa dokazite!" Pol mu pa dokazes, pa pravi, da mu dokazi niso vsec, da so viri pristranski in, da je vse skupaj laz....

No, a je smisel v tem ?
A se se sploh kdo zabava?

Nimam cisto nic proti Trudiju in ostalim, ki izrazijo svoje mnenje .....
Ampak, tu ne gre vec za mnenje ...

#184 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. november 2004, 20:56

<{POST_SNAPBACK}>

P.s. ja pizdim in ja, vem, da tako ne bom nič spremenila.


:o|o: :palec:

Tudi jaz ne bom....
morda s pisanjem, branjem... spremenimo v SEBI.

kajti to je najpomembneje.
kaj me briga, kaj nekdo naklada... ce tega ne zivi...
Ce pa kogarkoli nakladanje kogarkoli drugega, petega, desetega, ... - sam za mm spremeni kaj v +, pa dbest! :palec:

Menim tudi, da povsod... pri poslih, ce hocete (to vsakdo bolje razume) preprosto MORA obstajati - skupni imenovalec.

najti nacin, da bodo vsi zadovoljni:
vesoljni test, caka?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#185 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 4. november 2004, 23:01

:inocent: OK. Zanimivo se mi potem takem zdi, kako to,da se proizvajalci ne odločajo za alternativne načine. Zakaj torej še vedno vztrajajo pri živalih, če je alternativa cenejša?

Sicer pa še nekaj - vsega pač ne morejo preizkušati na alternativne načine.
Ne samo zdravila - tu bi imela še kaj za pripomnit..pa boste s karmo okrog skakali. x;)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#186 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 4. november 2004, 23:51

<{POST_SNAPBACK}>:inocent: OK. Zanimivo se mi potem takem zdi, kako to,da se proizvajalci ne odločajo za alternativne načine. Zakaj torej še vedno vztrajajo pri živalih, če je alternativa cenejša?

Sicer pa še nekaj - vsega pač ne morejo preizkušati na alternativne načine.
Ne samo zdravila - tu bi imela še kaj za pripomnit..pa boste s karmo okrog skakali. x;)x


OK, se enkrat - zato, ker pac lahko.
Samo zato. Ker jim to pase in ga ni zakona, ki bi jim to veselje prepreceval.

Clanek, ki ga je poslala Michelle pove vse ...

"Prišel bo čas, ko bo zločin nad živalmi prav tako kaznovan kot zločin na človekom" - je že pred stoletji dejal univerzalni genij Leonardo da Vinci.

Njegova misel še danes prehiteva njegov in naš čas. Poskusi na živalih se izvajajo dan za dnem. Dan za dnem se izvajajo številna grozodejstva na živih bitjih. Vsak dan grozovito zlorabljajo in pohabljajo na stotisoče živali - v kozmetični in v oboroževalni industriji, v biologiji, v farmacevtski industriji in v medicini. Mnoge tihe prošnje brez usmiljenja mučenih in pobitih živali vpijejo do neba; odgovorni v cerkvi, državi, industriji in znanosti jih ne slišijo. Ne sliši jih tudi večina drugi ljudi. Na žalost.

Kruta blaznost vivisekcije proizvaja nepredstavljive strahote. Živali znanstveno zastrupijo, zmečkajo, poparijo, strokovno v njih izzovejo bolezni, okužijo jih s tumorji, jih obsevajo. Živalim odstranijo možgane, mesece dolgo so vpete v aparaturah, obdelujejo jih z elektrošoki. V oči jim kapljajo kemične substance, prerežejo jim hrbtenjačo, operirajo jih pri polni zavesti, povezujejo jim gobčke, da ne morejo več kričati. Živim živalim odpirajo trebuhe, še in še.
Mnoge civilizacijske bolezni so posledica uživanja mesa. Ko redijo oz. koljejo živali, te grozljivo trpijo, ko se na živalih preizkušajo nova zdravila za te bolezni, živali zopet mučijo. Pa bi se lahko tem boleznim v glavnem izognili, če bi opustili uživanje mesa. In ne bi bilo trpljenja živali niti ljudi. "Zelo verjetno je, da bodo poskuse na živalih uvrstili v najbolj črno poglavje v zgodovini medicine," meni profesor Gessell iz Univerze v Michigenu.

Komu služijo poskusi na živalih?  x?x "Radovednost, komercialni dobiček in častilakomnost so za večino edini razlog za poskuse na živalih" x!x , je izjavil profesor Reyder iz Oxforda. Mnogi deli industrije so zgrajeni na osnovi okrutnega mučenja in ubijanja živali. Njihov edini motiv obstoja je dobiček, temu podredijo vse. Še življenje, ne samo živali, tudi ljudi. Govorijo o dobrobiti človeštva, vendar pa se do dobrobiti ne more priti z zločini, kajti mučenje živali je zlo. Živali niso stvar za poskuse, temveč so živa bitja, ki imajo pravico do življenja primerno njihovi vrsti. Številna napredovanja v znanosti so kupljena s krvjo živali, kar velja tudi za mnoge doktorate. Smrt je doma tudi na univerzah. Pri pouku na mnogih šolah je običajno, da študentje opravljajo žalostne in mučne eksperimente. Profesor Laurent iz Pariza je vivisekcijo označil kot "šolo sadizma".

x!x Poskuse na živalih je mogoče nadomestiti z alternativni metodami. Po drugi strani pa je mučenje živali v poskusih že v osnovi nesmiselno, kajti rezultati dobljeni na živalih, niso prenosljivi na človeka. O tem je veliko dokazov. Glede na poskuse na podganah, bi moral biti contergan za človeka neškodljiv, vendar pa je kriv za 10.000 pohabljenih otrok. Po drugi strani bi moral biti aspirin prepovedan, če bi ga preizkusili na živalih, kar velja tudi za peniclin, saj ta deluje smrtno na zajce in morske prašičke. "Resnično ni nobene logične osnove za prenašanje rezultatov z živali na človeka", pravi dr. Goldberg iz Karolinskega inštituta v Stockholmu. Zanimiva je tudi naslednja izjava nekega nemškega profesorja: "Vsak resen znanstvenik bo oporekal temu, da se lahko podatki, pridobljeni s poskusi na živalih, z gotovostjo prenesejo na človeka".Prišel je čas, da lahko vsakdo razmisli o tem, ali še bo, posredno ali neposredno, podpiral vivisekcijo in s tem zločine nad živimi bitji. Tudi državniki in cerkveni poglavarji.

In za konec še izjava profesorja Reicha: "Vivisekcija ni le najokrutnejše, temveč tudi najslabše sredstvo raziskav, vžgano znamenje znanosti, ter najbolj zanesljiva pot do brutalizacije zdravnikov in družbe, velik posmeh civilizaciji, humanosti in religiji."



#187 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 4. november 2004, 23:53

<{POST_SNAPBACK}>Maš net, pejd pogledat, če te zanima (če te res res zanima, tud jst brez problema povem), če te pa ne, je pa brezveze in sam cajt zapravljam.


:palec: :palec: :palec: :palec: :palec: x;)x

#188 venus

venus
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 5. november 2004, 06:46

Fajn rešitve pa tudi prave rešitve so največkrat zelo preproste. Sam je kar preveč simple a ne, jesti zdravo, uravnoteženo hrano. Pa pazit razmerja med eno in drugo vrsto hrane ( - mono hrana, kot se npr. zavzema Kolar). Pa pazit na svoje zdravje, na svoje telo, svež zrak, sonček, rekreacija - oh a sem fejst dolgočasna.
In kako lepo se telo odziva in vrača z vitalnim zdravjem, odlično kondicijo, fajn izgledom...

Dokazi? Ljubčki moji, se mi ne lup it vojno in dokazovat kar je kot pravi naša muca režalka na netu in povsod. Če le hočmo videt. In kot pravi Mali Princ: kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

Je pa priznam bolj super živeti hektično, se basati z nezdravo hrano, ždeti pred TV in se jeziti na cel svet. Pa zahtevati žrtve (nedolžne).

Eto, zamujam v službo. Šibam.

Ola, najlepši, men se ne da s tabo vojskovat, tuki maš x:Xx
Objavljena slika

#189 venus

venus
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 5. november 2004, 18:06

<{POST_SNAPBACK}>Zakaj je potrebno vse to trpljenje pri polni zavesti, da lahko merijo različne odzive za različne "potrebe" (prosim, poglejte linke)
http://www.bava.pwp....uk/photos1.html

http://www.novivisez...ra/index_en.htm
ko pa se človeški organizem RAZLIKUJE od živalskega

http://vivisection-a...uk/33facts.html

in obstajajo alternativne metode (prosim poglejte linke)
http://www.bava.pwp.....uk/page31.html
http://www.animal-li...s/viv/viv.shtml
http://www.simr.org....avmyths_14.html
http://altweb.jhsph....cation/FAQs.htm
http://www.neavs.org...corrosovity.htm
http://www.navs.org/...ctionID=Testing
http://www.bbc.co.uk...ernatives.shtml
http://www.buav.org/faqs.html
http://www.yptenc.or...ivisection.html
http://altweb.jhsph....ex06_suppl6.htm
http://members.iinet...bit/vivisec.htm
http://www.uncaged.c.../statistics.htm
http://www.vivisecti...fo.org/faq.html
http://www.prijatelj...hr/indexen.html

...
:inocent:  :V:  :C:


tule je zbranih veliko podatkov o nepotrebnosti vivisekcije, zato jih še enkrat ponavljam.
Objavljena slika

#190 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. november 2004, 18:36

x:o)x imas poseben smisel za humor, Lucifer.
Sploh se pa ne spravljam, pac pa prijazno opozarjam. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#191 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. november 2004, 18:44

Lucifer, jaz vidim nick Muri - in ne kura Muri, daj pliz ne provociraj, ker je brez veze, saj si lohk tud brez takih zleht pa gajsten pa vse, pa se nic ne spravljam, nekateri menijo, da velik premal.
Jaz sem vseskozi prijazna, ti pa namenoma pol provociras.
reces, Muri in to... in je cist dovolj, saj ze v besedah nisi najprijaznejsi in kazes, kako gledas koga, zakaj moras se en samostalnik nujno dat al pridevnik?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#192 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 5. november 2004, 19:03

Lucko, daj nas pouči.......kaj je to dokaz? :inocent: x:px
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#193 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. november 2004, 19:05

<{POST_SNAPBACK}>
"Saj ste vi začeli..."


:vragec:

x:Dx x:Dx :palec: xzobkox :palec:

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#194 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. november 2004, 19:29

Mogoce, da se ti zdi, da se z njo ne da pogovarjat, meni se pa npr. zdi cist OK (Muri), ampak a s tabo se pa da - normalno pogovarjat?
No, menim da se moras kar potrudit za pogovor s tabo, ker je tezko se pogovarjat z nekom, ki ne kaze custev, ce pa ze, pa samo nenaklonjena ali celo sovrazna...
Pa potem se kdo cuti ogrozen in zivcnega naredi cloveka stalno da mora bit na nekaksni prezi....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#195 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. november 2004, 19:51

<{POST_SNAPBACK}> tu pa tam


:vragec:

pishe se tu IN tam, ne pa tu PA tam

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#196 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. november 2004, 19:55

:vragec:

che me spomin ne vara, so PRVA CEPIVA vbrizgavali konjem
brez tega bi she danes crkavali za raznimi kugami, gripami, kozami....

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#197 venus

venus
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 5. november 2004, 20:08

zdej pa crkavajo da jih razmažejo v golažih in konjskih hotdogih
Objavljena slika

#198 venus

venus
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 5. november 2004, 20:12

Itaq narava vrača za nasilje nad njo in nad živalmi - ta proces je vedno bolj očiten. In človek vedno manj pripravljen razumeti.
Objavljena slika

#199 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 6. november 2004, 02:49

<{POST_SNAPBACK}>Kura Muri je spet dokazala, da ne zna razmišljati logično.

Ta citat je v protislovnju z njeno prejšnjo trditvijo, ko je trdila, da je testiranje na živalih cenejše.

Sem rekel, da ni cenejše. In iz tega lahko potegnemo zaključek. Bom napisal na daljši način, da bo tudi kura Muri razumela.

Podjetja se trudijo čim bolj zmanjšati stroške in zvišati kakovost. Torej je logično, da testirajo na živalih samo v primeru, ko alternativnih metod ni, ali pa še niso dovolj raziskane.


:sori: Luci - strah in trepet slovenske perjadi, :wOOt:

Ves kaj, sej ni tko tezko. Testiranje na zivalih je cenejse, kot testiranje na cloveskih prostovoljcih - ker jim je treba placat.
Alternativne metode so pa cenejse od obojega.

Se bo dal to razumet, a napisem z velikimi tiskanicami?

:eek: :eek: :wOOt: :zoro: :zoro:

#200 venus

venus
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 6. november 2004, 11:43

Muri :palec: MačkaRežalka :palec:

Objavljena slika

"What is man without the beasts? If all the beasts were gone, man would die from a great loneliness of spirit. For whatever happens to the beasts, soon happens to man. All things are connected.

You must teach your children that the ground beneath their feet is the ashes of your grandfathers. So that they will respect the land, tell your children that the earth is rich with the lives of our kin. Teach your children what we taught our children, that the earth is our mother. Whatever befalls the earth befalls the sons of the earth. If men spit upon the ground, they spit upon themselves!

This we know: the earth does not belong to man; man belongs to the earth. This we know. All things are connected like the blood which connects one family. All things are connected.

Whatever befalls the earth befalls the sons of the earth. Man does not weave the web of life, he is merely a strand in it. Whatever he does to the web, he does to himself."

(Indijanski poglavar Seattle)
Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0