Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Avtogeni trening


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
5 komentarjev na to temo

#1 Tan

Tan
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 37

Objavljeno: 11. november 2004, 21:23

Pred 7 leti sem hodila na tečaj avtogenega treninga. Pozabila sem vse točke "sproščanja" kot npr. roke so težke... Mi lahko kdo pomaga?

To temo je popravil/a Tan: 11. november 2004, 21:23


#2 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 11. november 2004, 21:27

<{POST_SNAPBACK}>Pred 7 leti sem hodila na tečaj avtogenega treninga. Pozabila sem vse točke "sproščanja" kot npr. roke so težke... Mi lahko kdo pomaga?


mir
teza
toplota
dihanje
srce
trebuh
celo

7.vaj, na kratko, iz knjige Vladimir Gruden-a, Avtogeni trening (jo imam ravno na mizi)
Kot sem ze omenil, to je na kratko...knjiga ima 215 strani, tezko naredis povzetek v nekaj stavkih x;)x

#3 Tan

Tan
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 37

Objavljeno: 11. november 2004, 21:46

Ja, ravno to me zanima...
- mirna sem
- roke so težke, noge so težke
- toplota...kaj?
- dihanje...?
- srce...?
- trebuh je mehek (mislim, da pride tako)
- celo telo...?

Hvala...

#4 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 11. november 2004, 21:50

-toplota me obliva (si predstavljas , da si npr.spuzva, pa vpijas toplo vodo)
-diham
-bijem
-v tebusni votlini cutim toploto
-celo imam prijetno sveze (osvezilen vetrc)

#5 Boris 2

Boris 2
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 11. november 2004, 22:04

<{POST_SNAPBACK}>Pred 7 leti sem hodila na tečaj avtogenega treninga. Pozabila sem vse točke "sproščanja" kot npr. roke so težke... Mi lahko kdo pomaga?



Najprej se udobno namesti, najbolje da se uležeš in se ob poslušanju klasične glasbe poskušaš čim bolj sprostiti.

Ves čas dihaš enakomirno in umurjeno in si zamišljaš, da se počutiš lepo in umirjeno. Nato pomisliš na noge, kako ti postajajo vse težje in težje, čez nekaj trenutkov prav tako na roke in nazadnje na celo telo, kako ga obdaja nek prijeten občutek teže in umirjenja.

Sčasoma začutiš, da se nahajaš nekje globoko v sebi in si venomer v mislih ponavljaš, kako se lepo počutiš, kako tvoje srce bije mirno in enakomirno in kako je tvoj krvni pritisk stabilen.

To je pravzaprav že neke vrste avtohipnoza, kadar človek z pomočjo misli upliva na svoje telo.
Toliko za enkrat.

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. november 2004, 22:07

Ja, tole imas sicer tudi tule mensezdi, no nekaj podobnega, kako sploh zaceti...
http://www.moje-zdra...rostitveneVaje/

Pozdravljena, Tan! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0