Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

ja sam ovdje, a gdje si ti?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
345 komentarjev na to temo

#251 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 2. julij 2010, 07:17

GOSPODARSKA KRIZA JE NATEG TISOČLETJA


Čudovit intervjuji - Anton Komat

Gospodarska kriza je nateg tisočletja”
Včeraj se je v Københavnu končal vrh o podnebnih spremembah. V preteklih mesecih in tednih smo se naposlušali teorij o segrevanju ozračja, česar naj bi bil kriv človek, ki onesnažuje okolje in v zrak spusti preveč ogljikovega dioksida. So pa tudi taki, ki tega ne verjamejo. Med njimi je raziskovalec in publicist Anton Komat, ki trdi, da se naše ozračje ne segreva, pač pa da smo, nasprotno, na pragu novega ohlajanja planeta. “Leta 2012 bo že vsem jasno, da se ozračje ohlaja in ne segreva,” je prepričan Komat, ki je izpostavil še nekaj primerov, ko danes malemu človeku mogočneži malajo oči in iz žepa kradejo denar. Zato je tudi napisal knjigo Umetnost preživetja, ki jo je pred kratkim izdal v samozaložbi.
Včasih ste tudi vi verjeli hipotezi, da je za segrevanje ozračja odgovoren človek. Zdaj o njej dvomite. Zakaj?

“Hipoteza o antropogenem izvoru pregrevanja planeta ali po domače Al Gorova hipoteza je zelo enostavna in na prvi pogled zelo verjetna. Dvomiti sem začel, ko sem na spletu naletel na oregonsko peticijo, v kateri je več kot 30.000 raziskovalcev protestiralo proti enoumju v znanosti, proti favoriziranju samo ene hipoteze in onemogočanju drugače mislečih.”

Hipoteze torej, da je na potezi človeštvo, ki mora zmanjšati izpuste ogljikovega dioksida in s tem rešiti planet?

“Tako je. Vprašal sem se, zakaj v sodobnem svetu zatirajo drugače misleče znanstvenike, jim odtegujejo financiranje in jih premeščajo na druga delovna mesta. Očitno gre za velike pritiske. Potem pa sem podrobno preučil Al Gorovo teorijo in ugotovil, da sploh ne upošteva podatka, da milijarda in 300.000 krav na našem planetu izloči ogromne količine metana, ki ima na segrevanje ozračja večji vpliv kot vsa naša vozila skupaj. Niti besede ni v tej teoriji o globalni goveji čredi, kar je bil drugi vzrok za moj dvom.”
Očitno obstaja tudi tretji?

“Res je. Med znanstveniki, ki zagovarjajo Al Gorovo hipotezo, ni geologov in astronomov. Prav ti pa imajo kronske dokaze, na katere se opirajo skeptiki. Meritve temperature izvajamo zadnjih 100 let, astronomi pa pojavnost sončnih peg opazujejo že, odkar je Galileo izumil teleskop. Geologi lahko s preučevanjem sedimentov in ledene skorje za milijone let nazaj dokaj natanko ocenijo temperature in prisotnost ogljikovega dioksida v atmosferi našega planeta. Začel sem tudi preučevati sistemsko teorijo, teorijo kaosa, fraktalno analizo, kar mi je klimatske spremembe razkrilo v novi luči. Poglavitni vzrok zanje je periodično utripanje aktivnosti sonca. Zadnja dva milijona in pol let smo imeli 34 ledenih dob. Zdaj smo na koncu zadnjega interglaciala, začasne otoplitve, torej nas čaka nov ledenodobni sunek. Kdaj se bo začel, ne more nihče napovedati, verjetno pa prej kot v tisoč letih.”
Kakšno povezavo ima torej ogljikov dioksid s segrevanjem?

“Količina ogljikovega dioksida v atmosferi je posledica in ne vzrok segrevanja.”
Ampak vi pravite, da se naše ozračje od leta 2005 ohlaja?

“Leta 2005 se je končalo obdobje suš. Pričenja se obdobje neurij, torej ohlajanja. Lani smo padli v povprečju za stopinjo.”
Zakaj pa potem vsak dan poslušamo, da se ozračje segreva?

“Zato, ker ponarejajo podatke. Climategate je izbruhnil ravno zaradi tega. Nekateri znanstveniki so iskali navodila, kaj narediti s podatki, da temperatura pada. Navodilo je bilo, naj izberejo samo tiste podatke, ki potrjujejo segrevanje ozračja. Rusi so včeraj objavili podatek, da so na njihovem ozemlju uporabili le tiste meritve, ki podpirajo tezo o pregrevanju, torej le četrtino vseh meritev.”
Verjamete v teorijo zarote?

“Poglejte, od starega Rima naprej poznamo centre moči, ki odločajo. To ni nobena zarota, tako deluje naš svet. Vsi predsedniki so samo lutke, za njimi so vedno centri moči, ki odločajo.”
Je cilj domnevnega prirejanja podatkov ustaviti gospodarski razvoj Kitajske?

“Nafte imamo še za 40 do 50 let. Zato je vse dražja, glavna nahajališča pa so pod vojaškim nadzorom. Zahod za tranzicijo na novo energetsko osnovo potrebuje 20 do 30 let. To je bistvo Kjota in Københavna. Zaradi pritiska na energente je treba zaustaviti rast novih velikanov: Kitajske, Indije, Brazilije, Južne Afrike … Če bi njihovo gospodarstvo raslo od 8 do 10 odstotkov na leto, bi čez 25 let potrebovali nov planet. Tega pa nimamo. Zato je vojaški konflikt za vire neizbežen. V tem pogledu je københavnski vrh čisto v redu. Tudi pozivi, da moramo varčevati energijo, paziti pri izpustih, zmanjšati onesnaževanje, nehati uničevati gozdove. To je vse prav. Vzroka globalnih problemov pa ne rešuje. Največji problem postaja znanost, ki pridobiva značaj ideologije. Če dejstva ne gredo v koncept zamisli, jih ponaredijo. Grozljivo je, kako znanost uporablja metode inkvizicije, le da danes ne gorijo grmade, ker so metode bolj sofisticirane.”
Kaj je torej vzrok težav?

“Filozofija ekonomije neomejene rasti bruto domačega proizvoda. Edini primer, ki je v naravi primerljiv s to noro ekonomijo, je rak. Zanj pa vemo, kako se konča. Ubije gostitelja in sebe. Svet bo rešila samo nična rast, stacionarna ekonomija. Porabiti bomo morali samo toliko, kolikor narava lahko obnovi in mi recikliramo. Ne pa, da proizvajamo neskončne gore odpadkov in žremo nepovratne vire. Bolje bi bilo proizvajati kvalitetno blago, ki ga lahko vzdržujemo in servisiramo. Koliko stvari, ki jih kupimo, zavržemo prej kot v enem letu!”
Pa se naši voditelji tega zavedajo?

“Seveda ne. Poglejte samo, kako rešujejo finančno krizo. Na način, kot je nastala: s povečevanjem potrošnje. Na ljudi v času gospodarske krize in brezposelnosti vendar ne gre pritiskati, naj več trošijo! Gospodarsko krizo in človeštvo lahko reši le stacionarna ekonomija. Model zanjo obstaja, naredili so ga nemški ekonomisti v času naftne krize v 70. letih prejšnjega stoletja.”

Mislite na skupino okrog Willyja Brandta?

“Da. Brandtova skupina je obudila zamisel Johna Stuarta Milla iz leta 1848, ki je napovedal, da bo ekonomija prešla v stacionarno rast, ko bo zahod dosegel visoko stopnjo znanj in gospodarskega razvoja. To pa se ni zgodilo.”
Zakaj ne?

“Ko so odkrili severnomorsko nafto in tehnologijo ploščadi, so na to rešitev za človeštvo pozabili. Obenem pa je Henry Kissinger postavil novo doktrino sveta, ki pravi takole: Kdor ima nafto, ima nadzor nad državami. Kdor ima nadzor nad hrano, ima nadzor nad ljudmi. Kdor ima nadzor nad financami, ima nadzor nad svetom. Ta nadzor je danes z globalizacijo dosežen. Kissinger je kapital sedmih največjih naftnih korporacij usmeril v industrializacijo kmetijstva, naftno in prehransko industrijo pa povezal še s farmacijo. Ključna v tej zgodbi so tudi semena. Danes imamo pet korporacij, ki združujejo proizvodnjo hrane, semen, farmacijo in gensko tehnologijo: Monsanto, Novartis, Aventis, DuPont in AstaZeneca. To je konglomerat, ki vodi svet.”
Je sploh še mogoče obuditi Brandtov model?

“Če bomo svet reševali na način zločina, kot to počnemo danes, bomo doživeli katastrofo. Svet potrebuje tragedijo v smislu antične tragedije, da se oba pola združita in v sintezi nastane nekaj novega. Tragično bo to soočenje za tiste, ki imajo danes moč in meč. Če pa ne bomo prišli do spoznanja, da smo vsi na isti Noetovi barki, bomo namesto tragedije za nekatere doživeli katastrofo vsi ljudje.”
Kaj lahko v tej situaciji stori posameznik?

“Vse. Zdaj imamo vsi bolj tanke denarnice in smo pozorni, kaj kupujemo. Tisto, kar bomo kupovali, bodo trgovci dajali na police, pa naj si bo to krama ali kvalitetno blago, ki ga lahko servisiramo in vzdržujemo. Nihče na tem svetu ne bo ničesar storil namesto nas. Oblast sodi na intenzivno psihoterapijo, popolnoma je zgubila stik z ljudmi z realnostjo. A samozadostna oblast je kot milni mehurček. Ko bodo ljudje prevzeli stvari v svoje roke in začeli ozaveščeno krmariti svoja življenja, bo vse drugače. Vsak dan smo na volitvah. Kar smo zavozili globalno, bomo morali reševati lokalno. V ZDA trenutno 50 milijonov ljudi hrano dobiva na državne karte. Nikoli v zgodovini se kaj takega še ni zgodilo. Zato zdaj Američani okopavajo vrtičke in sejejo solato.”
Se nam tudi v Sloveniji lahko zgodi kaj takega?

“Glede hrane prav mogoče. Dve tretjini je uvažamo, v 70. letih prejšnjega stoletja pa smo jo tri četrtine pridelali sami. Energija ne bo tak problem, saj imamo še popolnoma neizkoriščeno geotermalno energijo. Podobno je tudi s solarno. Pa veliko gozdov imamo. Obdelovalno zemljo, ki jo imamo skoraj najmanj v Evropi, pa namenjamo pridelavi hrane za živali. To je absurd slovenskega kmetijskega kaosa. Dokaz, da živimo v nori državi, je tudi to, da politika favorizira potrošnjo energentov, ker od tega pobira davek. Tudi pritisk kapitala na naravne vire je strahoten. Vojna za vodo v Sloveniji že poteka.”

Res? Kje?

“Vsakič, ko kupimo vodo v plastenki, smo kupili privatno vodo in se odrekli vodi iz pipe, ki je javna dobrina in zastonj. Plačujemo samo njeno distribucijo in vzdrževanje javnih vodovodov. Če zanemarimo dejstvo, da hormonski motilci v plastiki ubijajo spolnost in povzročajo raka, bi se morali zavedati, da je voda v plastenkah vsaj 2000-krat dražja od tiste iz vodovoda. Bolj ko bomo kupovali to vodo, večji bo pritisk kapitala na črpališča. In nekega lepega dne se bomo zbudili in ugotovili, da polovico vodnih virov zasedajo privatne polnilnice.”
Kdaj pa nam bodo začeli zaračunavati zrak?

“Saj davek na izpuste ogljikovega dioksida ni nič drugega kot obdavčitev zraka! Zaradi te fame okrog ogljikovega dioksida bo energija zdaj dražja za okrog 30 odstotkov. Princip kjotskega protokola, ki se nadaljuje s Københavnom, je prav obdavčitev tistih, ki izpuščajo ogljikov dioksid. Termoelektrarna Šoštanj plačuje milijardne kazni za izpuste. Mar mislite, da tega ne bo vštela v ceno električne energije?”
Kaj bi morali še vedeti o današnjem svetu, pa si morda ne upamo vprašati?

“Da je gospodarska kriza nateg tisočletja. Poncijeva piramida se je zrušila in treba jo je postaviti nazaj. To pa ni mogoče ob gospodarski rasti, ki je nižja kot 3 do 4 odstotke. Zakaj politike in ekonomiste zadene kap, ko začnem govoriti o stacionarni ekonomiji? Ker ekonomija kraje pade! Če bi jaz šel v kazino in zaigral milijon evrov, potem pa bi se oglasil pri predsedniku vlade in ga prosil, naj mi nakaže milijon, ker ne morem živeti, bi me verjetno poslal v norišnico.”
Hočete reči, da bi komu drugemu ta denar dal?

“Seveda, bankam! Ampak ne milijona, pač pa več trilijonov. 50 trilijonov dolarjev, to je 50.000 milijard dolarjev našega denarja je izginilo. To je nateg, ki ga bodo plačevale še generacije za nami. Da bo gospodarska rast zagotovila delovna mesta, je čista laž. Samo denar se bo še naprej pretakal od ljudi navzgor. Mehanizem pobiranja denarja pa je jasen: davki, inflacija … V ZDA že tiskajo denar. Kitajska noče kupiti njihovih državnih obveznic, in so nasedli.”
Je bil zato Barack Obama pred kratkim na Kitajskem?

“Seveda, vbogajme jih je šel prosit!”
Kam je torej treba vreči bombo?

“Nobenih bomb ni potrebno metati. To lahko naredimo drugače. Ves ta sistem lahko uničimo v trenutku, če se nehamo zadolževati in vsi naenkrat dvignemo svoj denar z bančnih računov. Vsa voda bo stekla iz bazena in pošast, ki plava v njej, bo nasedla. Mar ni to dober recept? Ali veste, da je v vsakem predmetu, ki ga kupimo, vsaj 50-odstotni delež obresti?”
Ste optimist ali pesimist?

“Težko bi se opredelil. Rešitev vidim v konceptu svobodne družbe, ki ga je utemeljil filozof Karl Popper. Nihče ga ni maral, ne kapitalisti ne komunisti, ker je njegov koncept smrtno nevaren za današnji neoliberalen svet. Pravi, da je vsak človek toliko pameten, da lahko prebere katerikoli znanstveni vir in ima o tem svoje mnenje. Ne potrebuje ekspertov in komisij, ki odločajo o njegovem življenju. O stvareh lahko odločajo samo tisti, ki so neposredno prizadeti, torej ljudje.”
Videti je, da ljudje vse bolj prevzemajo stvari v svoje roke …

“Ljudje so si začeli sami urejati življenje, kar je sijajno. Dokaz za to je tudi odklonilen odnos do cepljenja proti novi gripi, kljub vsem pritiskom in medijski kampanji. Internet, t. i. blogosfera, je danes bolj kredibilen vir informacij kot svetovne agencije. Erazem Rotterdamski je napisal Hvalnico norosti, ki je v srednjem veku postavila temelje za renesanso duha. To potrebujemo tudi danes. Postali smo brezbrižni, otopeli, obenem pa histerični in malce shizofreni. V našem globalnem eksperimentu smo dosegli dno. Potrebujemo novo upanje, nov vzgon za novo civilizacijo, novo renesanso duha. Če pa je edina vrednota denar, potem adijo kultura. Človek danes beži pred soočenjem z družino, partnerjem, prijatelji, s samim seboj. Gre v supermarket, dela kariero in vozi avto. Prižge televizijo in se odklopi. Moramo se soočiti sami s sabo, predvsem pa se moramo ustaviti. Stara modrost pravi, ustavi se in prišel boš.”

Bi nam priporočili še kakšno knjigo?

“Propad civilizacij Jareda Diamonda je sijajno branje. Nekatere močne in cvetoče kulture so v zgodovini propadle zaradi povsem banalnih vzrokov. Vsak nerešen problem predstavlja domino, in ko je domin preveč, zadostuje že majhen sunek, da vse podre. Primerjava z današnjim časom je zato več kot koristna.”
Vir: Alja Tasi
Debata na EKO forumu tukaj





http://www.alesbabic...itesi&Itemid=20


-------------------

lijepi pozdrav antonu komatu, boro

http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#252 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 5. julij 2010, 16:53

Psihokineza

ovo se i vama vjerojatno desilo...




PSIHOKINEZA






Desilo se to 1979. godine u V / VI mjesecu, pakleno je tada bilo vruće, a otac Marko spremao se na jedan pogreb rođaku u Zagreb skupa s majkom Zoricom. Otac Marko tog dana na Gradskoj Tržnici u Karlovcu kupovao je vijenac i u jednom od restorana zadesio ga je infarkt, umro je u svojoj 60-toj godini života. Nenadana smrt sve je nas potresla i bilo je jako bolno, jer nitko se tome nije nadao. Oca više nema, sve njegove obaveze oko stana i ostalog preuzeo sam ja, dok je mati patila i bila odsutna... Majku Zoricu trebalo je izvući iz te nerazumne tuge i patnje, organizirao sam se više oko vikendice i radova na njoj, tako majku povukao za sobom, davajući njoj podršku u onome što je ona radila, i kako bi je što bolje i neprimjetno bodrio da prebrodi tu krizu...

Radio sam u to vrijeme u RO. Komunalnih djelatnosti na Gazi, obavljao dužnost Šefa automehaničarske radione i bio zamjenik direktora OOUR. Čistoća u Karlovcu. Putovao sam s Rakovca do Gaze uglavnom pješice, neki put i fićom koji me je dobro služio.

Nije bilo lako raditi u OOUR-u Čistoća i držati sve pod kontrolom. Radnici na odvozu smeća, uglavnom veći dio njih bili su sa raznim psihofizičkim predispozicijama i na kraju radnog vremena uglavnom bili pijani... Posao radnika na odvozu smeća je izuzetno težak, gdje se nalazi svašta po kontejnerima, naročito smrad ljeti, što je nepodnošljivo trpjeti otud i piju... Šoferi su specifični, posebni i na svoju ruku, u to vrijeme dosta sabotirali na vozilima, a nije bilo moguće dokazati... Problem je nastao onog trena kad sam ja sačinio normativ prijevoza vozilima po gradu Karlovcu do smetlišta na Ilovcu. U mehaničarskoj radioni s automehaničarima, tokarom, limarom, s lakirerom i dr., vladao je jedan kompromis, da se mogu maknuti iz radione i obaviti koji svoj privatan posao na terenu kad ih netko pozove, ali se mora za slučaj hitnosti vratiti u radionu na poziv. Kad kamion pun asfalta zađe na grabu i posao se treba hitno obaviti a automehaničara nema, tad nastaju problemi. Automehaničara dobrog, naročito lakirera nije bilo za dobiti uz tu malu plaću, i tu je nastao taj kompromis... Zbor radnih ljudi, Radnički savjet, Sindikat, svi ti sastanci održavali su se rano izjutra dok su bili dijelom trijezni. Nadmudriti je trebalo tako da ih se šokoira, biti luđim od njih i neshvatljivijim, tako da se pritom zapitaju: Odakle mu to, odakle je to izvukao?... Dok oni sve to shvate, odluka je donešena, a morala se donijeti, za sve to trebalo se biti meštrom u ophođenju prema radnicima...Svi Oni željeli su veće plaće i bolje uvjete rada, prečesto se među sobom svađali oko dohodka...

I onda dva dana ranije jedan automehaničar, a zvao se je K...., razljuti se na mene radi posla, opsova mi mater i odbrusi mi:" - Da bogda ti otac umro! " Bio sam šokiran njegovom izjavom, a on još više dva dana kasnije kad je doznao za smrt moga oca. Izvinjavao se, međutim lijeka tome nije bilo. To jutro oko 8,00 sati zazvoni telefon sa Karlovačke Tržnice iz restorana i javi mi konobar: Vaš otac je umro, stigla su kola hitne pomoći, ali prekasno! Majka vaša je dala vaš broj telefona. Bilo je to prestrašno za čut!

Pokojni otac je bio mistik, to sam kasnije shvatio. Mnogo toga bilo mu je poznato a predamnom nije se puno ispoljavao... Sijećam se da je tih dana meni sa stolića nestao jedan Tibetanski tekst o smrti i kamo se u prvom trenu treba zaputiti duša, vjerojatno je to držao kod sebe i čitao. Intuitivno sam primjetio da nešto nije u redu sa njim i njegovim zdravljem. Više puta bi ga nazvao telefonom doma i pitao: Što se radi, što ima novoga? Nakon njegove smrti provjerio sam i njegov bioritam i konstatirao da je za taj dan fizički i emotivan ciklus, bili su u kritičnoj točki.

Ustajao sam se nešto prije 5,00 sati. Svako jutro skuhao bih kavu, popio i popušio do tri cigarete, lagano ne žureći se. Pogledao bih u šolju, učio se tada i gatanju, a pračenje poruka bilo je obavezno, one značajnije su bile evidentirane i vodio sam pribelješke. Tako jedno jutro desetak dana nakon smrti oca Marka, prigodom kuhanja kave, zagledam se u praznu šolju koja se pred mojim očima na kuhinjskom elementu zarotira jedno 180 stupnjeva. Bio sam iznenađen viđenim i podignem tu šolju, da nije slučajno voda ispod nje, ne, prazna šolja za kavu bila je potpuno suha a tako i dno ispod nje... Utočio sam si kavu u tu šolju, sijeo za stol, zapalio si cigaretu i tako razmišljao neko vrijeme o viđenom... Prestrašio se nisam proživljenim, konstatirao sam samo to da mi se dogodila psihokineza...

Dvadesetak dana nakon očeve smrti, s majkom sam otišao preko vikenda na Kordun pod Loskunjom, kamo je moja djedovina i sagrađena do ploče s lastavicama tada za krov vikendica. Te subote pristigla mi je građa za krov, sve je bilo pripremljeno za podizanje krova, trebalo još pričekati dolazak majstora iz Slovenije, koji su bili stručnjaci za rogove dužine 7. metara i alpski stil gradnje krova... Subotu pred veće majka Zorica krenula je autobusom za Karlovac a ja sam ostao nočivati u vikendici. Za spavanje smo imali uređenu samo tu malu sobicu, sve okrećeno, luster u njoj, krevet, natkasna i stolić, prozori i vrata, pod je bio beton premazan bojom, vanjskih vrata nije bilo niti se zaključavalo... U ruke sam primio časopis i prelistavao ga, bilo je oko 22,00 sata. Struja za vikendicu bila je priključena, tako je normalno i rasvjeta funkcionirala u prizemlju... Odjednom desi strava, užas, osjećao sam se ustrašeno... Primim se za krevet, nije li potres? Što se to zbiva u mojoj sobi?... Luster iznad moje glave mahnito se počeo vrtiti, i to tako da se vrtnja pojačavala a okvir lustera gotovo dodirivao strop... Tako uplašen ja sam stao na noge, uhvatio luster i zaustavio njegovu vrtnju... Luster se primirio, kasnije je bilo sve u redu... Strah te večeri ja sam osjećao cijelu noć... Pratio svaki zvuk i budio se cijele noći... Narednih dana, majci, bratu, supruzi o tome nisam pričao. Kasnije nakon par mjeseci kad se bol za izgubljenim ocem doneke, i kod majke dijelom stišala, ispričao sam im moja dva susreta s psihokinezom...

Netko bi zasigurno pomislio da je posredi "duh" umrlog oca Marka koji remeti ustaljen mir i još nije napustio ovozemaljske regione... Međutim, znao sam da sam svemu tome uzrok bio ja i nakupine energija od boli za umrlim ocem... A to se trebalo nekamo ispoljiti, bez moje kontrole i namjere, na vidjelo dana izbilo je u praznoj šolji kave i lusteru koji su se zarotirali...

Prisustvo psihokineze u još kojem slučaju ja nisam uspio registrirati, međutim postoji mogučnost da mi se to dešavalo ranije a tako i sad...
Potrebvno je dalje prelistavati ispis iz mog spiritualnog dnevnika i pronaći što bi to moglo biti i ticati se psihokineze... Kako kod mene tako i kod Vas, to je prisutno u većoj ili manjoj mjeri... Kod nekih osoba psihokineza je sastavni dio tih osoba i pričinjava im velike neugodnosti, dok kod drugih pojavi se nenadano a tako i nestane, do neke druge prilike...






U Rijeci, 05.03.2010. godine Borivoj Bukva

http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#253 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 13. julij 2010, 16:36

Crna rupa i moja prisutnost u budućnosti

tako vam se to zbilo...

CRNA RUPA I MOJA PRISUTNOST U BUDUČNOSTI

Sada davne 1991. godine u prigodi jednog Faustovskog stvaralačkog raspoloženja i ozračja, ja sam radio i stvarao noću za svojim radnim stolom u bivšem stanu u Adamićevoj 13. u Rijeci.

Ka jutru narednog dana uz napetost i tenzije, bilo je tu i alkohola u granicama ja moram priznati... Cijelu noć vodio sam borbu i u sukobu bio s vremenom, do kad raditi, kad krenuti do kreveta i ići spavati? Uobičajeno moje ustajanje bilo je u 5,00 jutro a radilo se tada od 6,00 jutro. Još samo ovo ispisati, nadopuniti, skicu sačiniti, ovo razmotriti, rastezao sam tako u nedogled s vremenom... Prošlo je 12,00 sati, u tili čas eto, sad je 1,00 sat noću, ići spavati ili produžiti s radom još neko vrijeme... Natočim si još jednu čašu rakije, ispijem koju kap i nastavim tako dalje za stolom... Pogledam na sat, sad je 2,00 sata noću a ja se ne odvajam od radnog stola... još samo malo, i tako napeto može se reć u transu stvarao, slijedi ekstaza koja raste iz trena u tren, uzbuđen sam dovršenom skicom, sve je dobro, i to nenadano dobro, sad još ovaj završni crtež s napomenom... i to je dobro ispalo jer tako to treba biti, još malo, još samo malo izdrži, još i ovo načini... pogledam na sat, sad je 2,30 noću...

Raspoloženje i ekstaza raste iz trena u tren i dalje u ekstatičkom raspoloženju, sad više ne postoji ni osjećaj mjere i dovoljnosti... napetost i tenzije u porastu su, granice se gube... izdrži još malo, privedi taj posao kraju... Grnice nestaju, one se gube, prostor, vrijeme, raspoloženje raste i dalje... osjećam opijenost ili nirvanu, ideje i dalje iskre, ruši se sve ono do tada učinjeno, nova ideja... treba se krenuti sa svim iz početka, ovo novo registrirano potrebno je pribelježiti da se ne zaboravi, stvoriti to treba ovog trena, sada i ovdje, ja i dalje raadim...

Potom oko 3,00 sata izjutra desi mi se da slučajno otarem laktom po stolu i padnu mi škare sa stola... Kud baš sad, zapitam se i idem ih pronaći... Okrećem glavom lijevo desno, tražim ih po svud, saginjem se, potom i klečim po tepihu, odgurnuo sam stolicu, privirujem pod radni stol, nigdje škara nać... Kamo su nestale škare, i to one velike krojače škare? Čisti je prostor oko mene, pod drveni a nad njim tepih nad čijom površinom stoje nogari radnog stola i škrinje, s druge strane kauča. Sve sam pretražio oko sebe i škara ne mogu naći?...

Prekidam s radom oko 3,15 sati i otišao sam spavati... Malo mamuran probudio sam se iz jutra i krenuo na posao, izdržao taj dan na poslu... Bio sam cijelo vrijeme raspoložen spoznajom te noći i učinjenim poslom. Narednih dana i to u više navrata sve bih pretražio i prerovao tražeći škare, njih nigdje nije bilo, kao da su u zemlju propale...

Potom jedno šest mjeseci kasnije, nagazim na neki predmet pod nogama ispod tepiha, kud stalno prolazim, i to metar od stola, a na škare i zaboravio i odpisao ih... Napipam predmet pod prstima, podignem tepih i ugledam škare... Tuda sam hodao mjesecima, ničeg nije bilo, a sad su tu i ukazale se... Škare, prave pravcate škare, te malo samo pohrđale... a ja ih pod tepih te noći nisam gurnuo...

Te stare škare prenijele su mi poruku da sam tog jutra u ekstatičnom raspoloženju stvarao i šest mjeseci bio prisutan u budućnosti, potom se vratio natrag u stvarnost Da sam bio u budućnosti i vratio se iz nje, kojeg li predivnog otkrića!?

-------------------

Taj ispis o "Crnoj rupi" predao sam u Novu Akropolu kao moj doprinos i uradak, kojeg je svaki član N.A.bio dužan sačiniti za jedan vremenski period, na slobodno odabranu temu. Predao sam tajnici N.A. na što mi je Ona odgovorila, da taj ispis ne odgovara kriterijima i da pripada u područje fantastike, znači jedan futuristički rad, znanstveno-fantastična priča.

-------------------



CRNA RUPA - Borivoj Bukva




U nedavno izdanoj knjizi ing. Dragutina Crnica u
izdanju Andromede " PLANET ZEMLJA - nepoznate istine "
knjiga prva, na stranici 83. " Crne rupe u svemiru "
izmedju ostalog ing. Crnic navodi : "...Nedavno sam
doznao za interesantnu teoriju o crnoj rupi ing.
Borivoja Bukve iz Rijeke. On naime tvrdi da se crna
rupa nalazi u nekoj galaksiji u obliku dvostrukog
lijevka. Na jednoj strani dogadja se usis materije,
tzv. crna rupa, a na drugoj dvostrukog lijevka je
neutronska zvijezda, koja intenzivno zraci u prostor.

O mojoj teoriji o crnim rupama izvjestio sam Akademsko
Astronomsko Drustvo u Rijeci 1994. g., takodjer u vise
navrata i Hrvatske Astronomske casopise, da povratnih
odgovora nije bilo. Od Zlatka Majlingera, prof.
matematike i fizike i aktivnog clana AAD-a Rijeka,
dobiven je odgovor 2000. g. da se u potpunosti slaze
sa mojom teorijom, za razliku od Korada Korlevica iz
Zvjezdarnice Visnjan, koji u svom odgovoru na moju
teoriju iznosi : "..Tek sam sada stigao procitati Vasu
nadasve originalnu antropocentricnu skriptu "
Razmisljanja o Kosmosu ". Tema, kojom se Vi bavite
samo je marginalno vezana uz moj rad i interese, jer
se ja uglavnom bavim problematikom vezanomuz Suncev
sustav..."

Nadalje, Korado Korlevic upucuje me na nova
razmisljanja o " Kanibalizmu galaktika ", sa kojim se
ja nisam slozio u mom odgovoru na njegovo pismo, jer
su to sporadicni slucajevi, a uslijed ekspanzije
kosmosa njih bi trebalo biti sve manje i manje. Pismo
Koradu Korlevicu bilo je upuceno i dobiven odgovor
1994. godine.

***

Naime, misterij svemira oduvjek je zaokupljao ljudsku
mastu, a onog trenutka kada su prvi put otkrivene crne
rupe, spoznalo se da mnoge tajne nece biti jednostavno
otkriti. Crne rupe se prvi put spominju u teorijskim
fizikalnim istrazivanjima Alberta Einsteina, no
zapravo su otkrivene mnogo godina kasnije. Doznalo se
da one kruze oko vlastite osi, te da nastaju
eksplozijom, odnosno gravitacijskim gubitkom ili
kolabiranjem neke velike zvijezde ili drugog golemog
svemirskog tijela. Kolicina energije pohranjena u
crnim rupama vrlo je velika, a stvara je stalni dotok
oblaka plinova i zvijezda usisanih velikom
gravitacijom.

Tu viziju jasno sam sebi predocio danas davne 1990. i
kasnije pretocio u skriptu " Razmisljanja o Kozmosu ",
izdanu 1992. uz velika odobravanja teozofa Ninoslava
Volaja i pokojnog Zvonimira Frlana. Kasnije
prezentirao i Ivanu Staglicicu i Astroantropoloskom
drustvu iz Zadra uz razumijevanje i odobravanje sa
iznijetom vizijom / teorijom.

Poznato je da se naucenjaci vec duze vremena pitaju :
Sto je to sto drzi jednu galaktiku na okupu ? Sto je
to, sto stvara gravitaciono polje, dovoljno snazno da
poveze sve zvijezde, da ih gravitacija stvarno i drzi
? Taj problem nase galaksije 90 % " mase koja
nedostaje ", a cini duboko uznemirujucu misao, ne
predstavlja nista drugo no do : LIJEVAK ( CRNA RUPA )
/ KVAZAR ILI NEUTRONSKA ZVIJEZDA u sredistu nase
galaktike.

Potvrdu ove moje vizije ( teorije ) mogu potkrijepiti
slijedecim primjerima :

1. CRNA RUPA / KVAZAR djeluje kao jedna nerazdvojiva
cjelina ( sistem ), pripada sistemu, koji posjeduje
ulaz, sam sistem i izlaz iz sistema

2. Crnu rupu mozemo si predociti kao lijevak ili
trubu. Na izlazu iz lijevka sa svom nakupinom bio bi
kvazar ili neutronska zvijezda.

Nasa galaktika spada u red mladih, tek oformljenih
galaktika, lijevak ( crna rupa / kvazar) u fazi je
formiranja, dostatan galaktiki, kojoj pripada. Za
pretpostaviti je da onog momenta, kada je nakupina
dostigla razinu podesnu za oplodnju, dolazi do
eksplozije i nastupa momenat nastanka novih galaktika.

3. Nastajanje novih galaktika.

A.) Galaktika

B.) Pocetak eksplozije

C.) Eksplozija iz sredista galaktike odbacila je prema
vani prsten zamracujuce prasine, koje u elipticnim
/A,B / galaktikama nema. Veliki oblaci zrace radio -
valove, a nalaze se sa obje strane galaktike. Za
njihovu aktivnost energija dolazi iz sredista jezgre
galaktike.

D.) Vece koncentracije plina idu prema sredistu
novonastale galaktike sa jedne i druge strane.

E.) Uslijed vrtnje maticne galaktike, vrtit ce se
plinovi u istom smjeru i dati pocetni impuls vrtnje
masi plina sa obe strane galaktike.

F.) Momenat kada ce neka superdivovska zvijezda u
sredistu plinovite mase potpuno nestati, tako da
ostane samo u jednoj tocki, mrlja beskrajne gustoce,
pojavit ce se crna rupa. Tako nastaje lijevak / kvazar
i time zapocinje nastanak nove galaktike.

G.) Lagano sazimanje i izduzenje galaktike uslijed
povecanja vrtnje i udaljavanja od maticne galaktike,
takodjer uslijed gravitacionih sila lokalne grupe,
super lokalne grupe itd. Novoformirane galaktike
osamostaljuju se i dalje djeluju kao jedinke. Otkrica
tih aktivnih galaktika uce nas da ostala vasiona uopce
nije slicna nasem posebnom dijelu Mlijecnog puta, u
kojem zvijezde klize kroz svemir, dostojanstveno
izvodeci svoj velicanstveni ples.

4. Ruski astrofizicar Ambaracumian takodjer smatra da
objekti ovog tipa eksplodiraju i da se iz tih
eksplozija radjaju galaktike. Nacin na koji on to
tumaci meni nije poznat.

5. Eksplozija galaktike Kentaur A snimljena u Anglo
Australskoj zvjezdarnici

6. Tekstovi KABALE navode jedinstvenost u osnovnim
principima, da je uobicajen pristup prirodi u gotovo
svim podrucjima ljudskog istrazivanja u starim
kulturama. Sve se temelji na dvojnosti. Citav svemir
se objasnjava sjedinjavanjem dviju suprotnosti, muske
i zenske sfere, sto se uskladjuje u necem trecem, a to
je rezultat njihova sjedinjavanja. Kabala istice da je
svemir rezultat nakupine materije i energije, sto se
kondenzirala u golemu zgusnutu masu, " kozmicko jaje
". U momentu oplodnje dolazi do naglog sirenja (
prasak ) i gigantskom eksplozijom rasprsi cestice na
sve strane...

7. Diferencirana i dobro poznata kozmicka i energetska
razina, u mnogim starim spisima prisutna : " I Bog
stvori covjeka na svoju sliku i priliku ! "

8. Celije ljudskog organizma u funkciji prerade iz
hrane, sintetizacija obicnih molekula u vece,
pakiranje ili preoblikovanje otpadaka i njihovo
izlucivanje.

9. Pokraj svake cakre smjestena je zlijezda sa
unutarnjim izlucivanjem.

01. muladhara - sjemena zlijezda
02. svadhistana - nadbubrezna zlijezda
03. manipura - pankreas
04. anahata - thimus
05. visudha - stitna zlijezda
06. ajna - hipofiza
07. sahasrara - epifiza

10. Diferenciranost polova, s obzirom na kozmicku i
zemljanu energiju. Kod muskarca gdje je prisutna jaca
Kozmicke sila ( energija iz kozmosa ) spolni organ je
potisnut prema dolje. Kod zene gdje prevladava Sila
zemlje ( energija iz zemlje ), genitalni organ je
potisnut prema gore.

11. Okultna kemija teozofa C. Jinarajadase navodi da :
Atomska tezina elemenata pocinju sa vodikom, cija je
atomska tezina 1, a zavrsava sa uranom... Poznato je
da vecina elemenata u nasem suncevom sistemu razvija
se putem Logosa, koji produzava svoju spiralu mnogo
dalje od urana, pod nesagledivim uvjetima tlaka i
temperature. Postepeno prateci stvaranje Logosa, novi
kemijski elementi polako krecu prema povrsini zemlje.
Tako za jednog kemicara ili fizicara bitno je da se
zatekne za istrazivackim stolom onog momenta, kada ce
odredjen elemenat izbiti na povrsinu i obznaniti se s
obzirom na zemljani razvoj, a doticni registrirati i
biti prvi. To nije nista drugo, no do lutrije ili
srece.

12. Princip trostrukog Logosa.

A. Logos / volja - zakon, predstavljen u jajascu.
B. Logos / inteligencija - forma, predstavljena u
embriju.
C. Logos / ljubav - mudrost / energija - zivot,
predstavljen u galaktiki.

13. Simbolizam vrtnje prikazan u mandali - talismanu
YIN - YANG ili u Svastici, kroz vrtnju i raspored
polariteta u prostorno - vremenskom kvantumu, uslijed
narastajuce energije moze se desiti " propadanje u
prostor ", sto je u uskoj vezi sa nastankom crne rupe.

14. Slican je primjer posude sa vodenom parom, nagla
koncentracija tekucine, umjesto do tada prisutne
vodene pare. Trenutak kada se kap formirala.

15. Najnovija znanstvena istrazivanja govore da sto je
veca masa cijele galaktike, tim je masivnija i veca
crna rupa, iz pisma Zlatka Majlingera.

16. S. Hawking u svojim radovima predvidja mogucnost
da crne rupe jednom eksplodiraju, iz pisma Zlatka M.

17. " Kozmicka doktrina " Dion Fortune; smatram da
onaj tko shvati tekst i dinamiku napisanog, biti ce
novi Albert Einstein.

I da privedem kraju ovu moju viziju / teoriju
konstatacijom, da ono sto izgleda zagonetno i nejasno
u jednoj dimenziji, moze postati kristalno jasno u
drugoj. Da bi se galaktika sagledala u cjelini,
potreban je trodimenzionalan promatrac. Da se uzme
neki fizicki problem i pronadje rjesenje, potrebna su
poneki put i bizarna rjesenja, a za to je potrebna i
intuicija. Tako izmedju ostalog navodi i Edward Witten
: " Lekcija, koju mozete nauciti " jeste da ne
grijesite. Medjutim to nije narocito korisno. Druga
lekcija je da ne dizete ruke od dobrih ideja.
Medjutim, kako cete znati da su one dobre ?

Jos jednom smatram, da je gore navedeno dovoljno
razumljivo i prihvatljivo za razmatranje. Ostaje samo
pitanje vremena kada ce se i znanstvenim metodama
potvrditi i argumentirati pokazateljima i cinjenicama.
Mislim da sam na najboljem putu da se to i obistini.

Borivoj Bukva.



Post je objavljen 10.03.2005. u 20:43 sati.

----------------------

U Rijeci, 02.03.2010. godine Borivoj Bukva

http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#254 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 2. oktober 2010, 09:32

Sajam alternative „Istra Altera Magica“ u Puli

(2) Nakon sajma "Istra Altera Magica" u Puli...



From: Ivana Govorko <ivana.govorko@gmail.com>
Subject: Nakon sajma "Istra Altera Magica" u Puli...
To: borivojbukva@yahoo.com
Date: Monday, September 27, 2010, 2:02 PM

Poštovanje i lijepi pozdravi!


Evo samo kratko da se javim, da Vam kažem kako mi je bilo zadovoljstvo organizirati sajam protekli vikend u Puli, bilo je sve puno pozitivne energije i dobrih poslovnih vibri! Posjetitelji su se još naknadno javljali na službeni e-mail, sa puno pohvala i organizaciji i izložbenom prostoru, izboru izlagača i predavanja.

Evo, šaljem Vam i par osobnih fotografija za uspomenu, Vaše su, ne bi htjela preskočiti proslijediti Vam ih. Ostale možete vidjeti na ovom linku:
fotogalerija IAM - Pula







Još jedno pitanje za kraj, odgovor na njega mi je bitan:

Biste li bili zaiteresirani prisustovati sajmu i u studenom, ako bismo ga ponovno radili?
Ideja bi bila sajam "Istra Altera Magica" ponoviti u Poreču. Isti koncept, mnoštvo predavanja, gosti sajma, izlagačka dvorana.


Eto, molim Vas da mi javite svoja razmišljanja,


želim Vam ugodan dan, i još jednom hvala što ste s nama bili u Puli!

Ivana Kosanović, organizatorica sajma

-----------------------------------

zahvaljujem se poštovanoj ivani na pismu i lijepim
fotografijama. svakako da se vidimo u studenom u
poreču sa istim konceptom predavanja. još se čujemo.

lijepi pozdrav tebi draga ivana i tvojoj ekipi, boro


------------------------------------------------------

Pronađi na linkovima:


sajam "istra altera magica"
http://www.magicus.i...st.php?id=50710

metamorfoze - skice, crteži...
http://www.magicus.i...st.php?id=50743

na tragu osjećaja uz budnost
http://www.magicus.i...st.php?id=50861

sajam istra altera magica treba se održati u novembru mjesecu u poreču, svi zainteresirani neka se jave na meil adresu: ivana.govorko@yahoo.com
pogledaj link: http://www.istraalteramagica.com/

----------------

lp, boro

http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#255 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 13. oktober 2010, 15:14

ISTRA ALTERA MAGICA

(2) ISTRIA ALTERA MAGICA (3) ISTRIA ALTERA MAGICA (4) ISTRA ALTERA MAGICA

Najtajanstveniji kraj, vilinska zemlja, pupak Europe – Istra je terra magica otkada znaju za nju, škrinja u kojoj se čuvaju tajne, čarobnica dobrote i mističnosti. Tko ju dokuči, zauvijek joj ostaje vjeran. Jedan djelić njene misterije odlučili smo donijeti i Vama – na, drugom po redu, velikom sajmu alternative i zdravog življenja „Istra Altera Magica“, koji će se održati 20. i 21. studenoga 2010. godine u Domu obrtnika, Partizanska 5a, u Poreču.



„ISTRA ALTERA MAGICA“

2. sajam alternative i zdravog življenja

Poreč, 20.-21. 11. 2010., Dom obrtnika



Najtajanstveniji kraj, vilinska zemlja, pupak Europe – Istra je terra magica otkada znaju za nju, škrinja u kojoj se čuvaju tajne, čarobnica dobrote i mističnosti. Tko ju dokuči, zauvijek joj ostaje vjeran. Jedan djelić njene misterije odlučili smo donijeti i Vama – na, drugom po redu, velikom sajmu alternative i zdravog življenja „Istra Altera Magica“, koji će se održati 20. i 21. studenoga 2010. godine u Domu obrtnika, Partizanska 5a, u Poreču.

Pripremili smo za Vas zanimljiv dvodnevni program predavanja, radionica, izložbi, te raznoliku ponudu proizvoda i usluga na izlagačkim mjestima, sve s ciljem promoviranja zdravog života, duha i tijela. Maštovita ponuda obuhvaća predstavljanje raznih alternativnih učenja s područja rubnih znanosti, savjetovališta, alternativnih knjiga, zdrave prehrane, ljekovitih čajeva, feng shui-ja, gongova, prirodnih ekoloških proizvoda, kompjutorske dijagnostike, ayurvede, meditacije, yoge, astrologije, nakita, kristala, tarota, indijskih i kineskih ukrasa, fotografiranja aure, te još mnoštvo toga unutar moderne dvorane, predavaonice i svjetlog atrija Doma obrtnika u Poreču.

Putem predavanja i radionica približit ćemo Vam razne tehnike i pomagala za bolji život, znanje podijeliti s Vama, te Vas odvesti na putovanje mističnom Istrom, kroz predavanja Davora Šišovića, Igora Drandića i Borivoja Bukve. Sam sajam promovira regionalnu raznolikost alternativnih učenja, te smo sigurni da ćete se pronaći među izlagačima Istre i Kvarnera, te se oduševiti skrivenim zakutcima magične Istre.



Obogatite svojim posjetom ovaj događaj i budite dijelom istarske čarolije!

www.istraalteramagica.com




-----------------------


Objavljeno na Magicusu:


http://www.magicus.i...st.php?id=51598


lp, boro


http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#256 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 26. oktober 2010, 08:54

SUSRET KOSOR – PAHOR

HRVATSKA PREMIJERKA I NJEN SLOVENSKI KOLEGA RAZGOVARALI U LOVRANSKOJ DRAGI

Ni riječi o štedišama Ljubljanske banke

Nakon jučerašnjeg sastanka javnost nije doznala nijednu novu pojedinost o problemu Ljubljanske banke, a kamoli kada bi 130 tisuća hrvatskih štediša moglo dobiti svoj novac

Denis ROMAC

S mjesta s kojeg puca pogled na Kvarner svi problemi čine se puno lakšiRIJEKA/LOVRANSKA DRAGA U trenutku kada se i hrvatska premijerka i slovenski premijer nalaze u teškoj unutarnjopolitičkoj situaciji, nakon što prošlotjedni »uspjeh« u rješavanju problema Ljubljanske banke nije izazvao osobitu pozornost ni u Hrvatskoj ni u Sloveniji, Jadranka Kosor i Borut Pahor sastali su se jučer u Lovranskoj Dragi, u hotelu »Draga di Lovrana«, hvaleći svoju dosadašnju politiku kojom su relaksirali odnose između dviju zemalja.
Javnost nakon jučerašnjeg sastanka, međutim, nije doznala nijednu novu pojedinost o rješavanju problema neisplaćenih štediša Ljubljanske banke, a kamoli kada bi 130 tisuća oštećenih hrvatskih štediša moglo dobiti svoj novac, osim što je premijer Pahor napadno izbjegavao govoriti o problemu Ljubljanske banke, koristeći se terminom »sukcesijsko pitanje«. Naravno, kada upravo ta formulacija u potpunosti zadovoljava slovenski zahtjev da se stara devizna štednja tretira kao sukcesijski, a ne problem privatno-pravnog odnosa banke i klijenta, kako je godinama tvrdila Hrvatska, da bi prije nekoliko dana neočekivano napravila zaokret, ne ponudivši hrvatskoj javnosti ni štedišama nikakvo objašnjenje.

Pogled s terase

Sada će taj »sukcesijski problem« biti rješavan u sklopu pregovora pod okriljem Banke za međunarodna poravnanja u Baselu. U pregovorima moraju sudjelovati sve zemlje nasljednice bivše države, što praktično znači da je obeštećenje hrvatskih štediša opet odgođeno za neizvjesnu budućnost, budući da je na jučerašnjem sastank
ČETIRI TOČKE DOGOVORA

1. Zajednički nastup na Svjetskoj izložbi Expo 2012. u Koreji
2. Priprema zajedničkih projekata za nastup na trećim tržištima
3. Zajednička kontrola zračnog prostora
4. Zajednički nadzor granice

I Pahor pogođen aferama

Dok premijerku Kosor brinu brojni unutrašnji problemi – od korupcijskih afera, gospodarskog sloma i povratka Ive Sanadera – i Pahora je koncem tjedna pogodila velika afera zbog koje je tajnica njegova kabineta i osoba od najvećeg povjerenja Simona Dimic iznenada napustila i Pahora i državu, nakon otkrića o nezakonitom financiranju i gradnji njezine kuće u Ljubljani te sumnje u osobno bogaćenje uz korištenje političkihi veza i utjecaja.
u razgovarano i o »rješavanju svih sukcesijskih pitanja u paketu«.
Nakon neznatnog kašnjenja slovenske delegacije, što ne čudi s obzirom na to da je na Kvarner stigla uskom i krajnje neprikladnom prometnicom preko Ilirske Bistrice, Kosor i Pahor – opet modno usklađeni, ona u elegantnom tamnom odijelu, kao i on, ali bez kravate – srdačno su se pozdravili. »Dođi, nešto ću ti pokazati«, pozvala je Kosor Pahora, odvodeći ga na terasu s koje puca prekrasan pogled na Kvarner. U razgovoru su se potom zadržali punih sat vremena, umjesto prvotno predviđenih 20 minuta. Nakon sastanka, Kosor se pohvalila da Hrvatska ima potporu Slovenije za brz završetak pregovora. »Nakon odvajanja pregovora od graničnog spora, pregovori su u uzletu«, podsjetila je, najavljujući za početak sljedećeg mjeseca zatvaranje još tri poglavlja.

Proces Brdo ide dalje

Kosor i Pahor dogovorili su i zajednički nastup Hrvatske i Slovenije na svjetskoj izložbi Expo 2012. u Koreji, kao i formiranje komisije koja bi trebala pripremiti zajedničke gospodarske projekte za nastup na trećim tržištima. Zagreb i Ljubljana razmišljaju i o uspostavi zajedničke kontrole zračnog prostora, što bi za obje države bilo jeftinije, kao i o zajedničkom nadzoru granice, budući da su obje države u NATO-u. Kosor i Pahor najavljuju nastavak tzv. procesa Brdo, regionalne inicijative, u kojoj uskoro očekuju i Srbiju, što je Beograd dosad odbijao, zbog sudjelovanja Kosova.
»Prošloga ljeta nismo zaboravili vaše lijepo more, nadam se da ni vi sada nećete zaboraviti slovenska skijališta«, kazao je Pahor, koji se, za razliku od Kosor, mogao pohvaliti gospodarskim rastom i početkom izlaska Slovenije iz krize. »Živimo u najtežim vremenima od Drugoga svjetskog rata i dok se cijela Europa radikalizira, Slovenija i Hrvatska napravile su puno za stabilnost i sigurnost cijele regije«, neskroman je Pahor.

Preuzeto iz Novog Lista -> http://www.novilist.hr/


---------------


PREDSJEDNICI DVIJU VLADA ZA SVOJ NOVI SUSRET ODABRALI SU MISTIČNO MJESTO OKO KOJEG SE PLETU RAZNE PRIČE

Draga di Lovrana ili legenda o ukletoj kući


Hotel Draga di LovranaHrvatska premijerka ugostila je svog slovenskog kolegu u »ukletoj kući« na Križevici, nadomak Lovranske Drage, u kojoj, uvjereni su stariji mještani, obitavaju duhovi. Zbog svog jedinstvenog položaja – smještena na kamenom platou, 400 metara iznad mora, s golemom kamenom hridi što se uzdiže iznad usamljenog zdanja – kuća se doima poput svjetionika. Prema svjedočenjima starijih, kuća na Križevici oduvijek je izazivala pozornost i ulijevala strah, a njezini su vlasnici često stradavali pod sumnjivim okolnostima. Legende kazuju kako su s litice na kojoj je kuća na Križevici izgrađena, u pradavna vremena, u provaliju bacane ljudske žrtve bogovima. Odonda, mjesto je na zlu glasu.
Kasnije, za vrijeme Austrije, dolaskom turizma u naše krajeve, ondje je početkom prošloga stoljeća izgrađen atraktivan hotel »Draga di Lovrana«, koji je u svoje vrijeme bio vrlo popularan. Gostio je bogate Austrijance, Talijane i Mađare, koje su do Križevice vozili kočijama, a među njima čak i austrougarskog cara Franju Josipa. No lijepo zdanje već je 1923. nestalo u plamenu. I oko tog požara pletu se misteriji, jer je hotel planuo, kako kažu, iz neobjašnjivih razloga.
U vrijeme velikoga rata, u kući su bili smješteni talijanski carinici. Stariji spominju mučenje i silovanje djevojaka koje su u »kuću na osami« na Križevici dovodili talijanski vojnici. Lista tajanstvenih događaja i zločina koji su uslijedili je podugačka: neobjašnjiva smrt jedne žene, pijavica s mora koja je od svih kuća u selu uništila samo kuću na Križevici, zatim smrt četvero čeških turista koje je u kući u kojoj su se sklonili od kiše pogodio grom, a negdje ispod kuće razasute su kosti jedne talijanske obitelji iz Rijeke koje je vodič trebao prebaciti u Italiju, no on ih je opljačkao, ubio i bacio u provaliju.
Nakon požara, lijepi hotel »Draga di Lovrana« godinama je stajao zapušten, sve do potpune obnove 2005. godine. Rekonstrukcijom hotela sačuvana je izvorna konstrukcija građevine. Od ponovnog otvaranja, hotel »Draga di Lovrana« živi posve novi život, nudeći svojim gostima uživanje u jedinstvenim prirodnim i gastronomskim užicima. Prošlost »uklete kuće« tako je, srećom, ostala samo prošlost.

Preuzeto iz Novog Lista -> http://www.novilist.hr/


----------------

BURNA PROŠLOST "DRAGA DI LOVRANA" JOŠ U PROŠLOM STOLJEĆU, OBJAVLJENO NA MAGICUSU




- DUHOVI NAD LITICOM - KUĆA DUHOVA
http://www.magicus.info/hr/magicus/
tekst.php?id=42248

- KUĆA DUHOVA U LOVRANSKOJ DRAGI
http://www.magicus.info/hr/magicus/
tekst.php?id=41739

- KUĆA DUHOVA - RAZVALINA IZNAD LOVRANA
http://www.magicus.info/hr/magicus/
tekst.php?id=42018

- KAMEN, LAVANDA, KAKTUS, - KUĆA DUHOVA
http://www.magicus.info/hr/magicus/
tekst.php?id=42108

- FESTIVAL RADIO DRAME - PRIX MARULIĆ
http://www.magicus.info/hr/magicus/
tekst.php?id=42080

- FESTIVAL DRAME /eng/
http://www.magicus.info/hr/magicus/
tekst.php?id=42312


------------------

lp, boro


http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#257 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 2. november 2010, 17:31

Dr.sc. MARIJAN VEJVODA - predavanje

METAMORFOZA - SLIKA U DUH / tematsko predavanje iz područja Novog Svjetskog Poretka, moj je odabir naslova.../



Predavanje u Knjižnici Domžale, Slovenija

Subota, 20. novembar, 2010., u 10, 00 sati.


--------------


Predavanja:

Sažetak



Zašto nevjerojatno postaje vjerojatno? Zato jer je svijet mnogo kompleksniji, i time drugačiji, nego što nam se predstavlja kroz znanost, tehnologiju i religioznu manipulaciju. Dolazi vrijeme kada ćemo morati znati što želimo, a ne samo da činimo ono što nam se nameče kao programirana volja tehnološke magije sistema. Kozmička inteligencja zahtijeva da surađujemo u kreaciji Kreatora, a ne samo da reagiramo na umjetne poticaje kroz "orijentacijske rekcije". To znači da imamo veliku odgovornost u onome što mislimo i što namjeravamo. Mi svojim odlukama stvaramo realnost i time smo odgovorni za sebe i svoju okolinu. U tzv. 12. Svemiru imamo Dar Slobodne Volje umjesto samo čistu slobodnu volju koju smo imali u tzv. 11. Svemiru. Svatko tko je gledao filmove "Ratovi zvijezda" to bi trebao znati. Kako bi znali što možemo željeti a što ne, a time, i vrijednost i značenje "poratka u svemiru koji je Bitno moralne prirode", trebamo znati što je imaginacija? Prema onome što nam pokazuju istraživanja Elemira Zole, imaginacija je poveznica između fizičkog i metafiičkog svijeta: "Metafizika se skriva u riječima kao srž u kostima. Pažljivo preispitivanje riječi "IMAGINACIJA" ili riječi "FANTAZIJA" trebalo bi nas naučiti nečemu o metafizičkom i kozmičkom statusu onoga što bi se moglo definirati kao sposobnost predstavljanja SLIKA U DUH". "Slika" (image) i "imaginacija" imaju isti korijen kao i "imitacija". Dakle, objašnjenje i razumijevanje ovih pojmova u procesu donošenja odluka, koje stvaraju našu realnost, vode nas prema prepoznavanju faze u kojoj se nalazi naša civilizacija i smjer u kojem se kreče.

Marijan Vejvoda





Kratka biografija:



Rođen 1939. Diplomirao na Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu (1964). Istraživao primjene kablovske televizije u urbanizmu na magistarskom studiju na Johns Hopkins University, Baltimore, SAD (1978-1979). Doktorat tehničkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu (1993). Radio u Rimu u studiju prof. arh. Luigi Piccinato (uglavnom urbanizam -1965.-66.), Edinburgh-u kod Robert Matthew, Johnson Marshall and Partners (arhitektura poliklinike i univerziteta – 1967. – 68.), redovni predavač na Manchester College of Art nad Design (1968-70). Planer na Projektu Gornji Jadran (UNDP – 1970.-72.), Riječkom Urbanističkom birou (Generalni plan Rijeke (1973.-80.), (..), u SIZ-u u oblasti kulture općine Brač na revitalizacija samostanskog kompleksa Pustinja Blaca (1980.– 84.), u SIZ-u kulture općine Cres-Lošinj na Projektu revitalizacije kulturnih dobara i prostora otoka Cres – Lošinj (1984.- 86.), profesor na Fakultetu za turizam i hotelski menadžment, Opatija – Ika i Filozofsom fakultetu Rijeka, sada na Akademiji primjenjene umjetnosti, Rjeka (kolegiji u području arhitekture, urbanizma, ekologije i vizualnih medija). Radio na dokumentarnom i igranom filmu i autor i koautor mnogih tematskih izložbi i dječjim likovnim radionicama.





Konktakt:



Marijan Vejvoda

Kružni put 8

51211 Matulji

tel: 051- 276541

e-mail: marijanv@hika.hr






----------






--- On Mon, 11/1/10, mojca vilar <mojca.vilar@gmail.com> wrote:

From: mojca vilar <mojca.vilar@gmail.com>
Subject: Predavanje
To: borivojbukva@yahoo.com
Date: Monday, November 1, 2010, 9:59 AM

-----------

Trebalo bi da napišeš, da če biti predavanje v soboto 20. novembra ob 10. uri dop.
v predavalnici Knjižnjice Domžale !

Pozdrav Mojca

----------

hvala ti draga mojca!

postavim ga na blog i magicus.





lp, mojci i marijanu od bore

http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#258 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 9. november 2010, 16:39

--- On Tue, 11/9/10, vesna vilar <vesna.vilar@gmail.com> wrote:


From: vesna vilar <vesna.vilar@gmail.com>
Subject: predavanje - Marijan Vejvoda
To: "Borivoj Bukva" <borivojbukva@yahoo.com>
Date: Tuesday, November 9, 2010, 11:52 AM

----------------------

Dragi Boro,
Sigurna sam, da več znaš za predavanje Marijana u Domžalama. Ali ipak ti prilagam vabilo...možeš obavijestiti sve, koje poznaš iz Slovenije, da dodjeju...

Obveščam vas, da bo v soboto, 20. novembra, ob 10. uri dopoldne imel v Domžalski knjižnici predavanje dr. Marijan Vejvoda iz Reke:
V tem času je odločilnega pomena zavedanje vseh potencialov, ki nam jih prinaša izkušnja "biti človek", da soustvarjamo bivanje na našem ogroženem planetu z odgovornostjo do lastnih misli in namer. Smo v času, kjer se nam znanost, tehnologija in religije razkrivajo tudi v popolnoma drugačni luči. Soočiti se moramo z namernimi manipulacijami omenjenih področij, da se človek ne bi resnično zavedel vseh svojih potencialov in s tem postal "neubogljiv", božansko kreativen in svoboden. Suženjstvo, ki temelji na naši nevednosti, bi potemtakem padlo. Kapital ne bi bil več gonilo naših življenj. Začeli bi resnično odgovorno sobivati in delovati v skladu z univerzalnim redom, ki je po svojem bistvu moralen. Marijan Vejvoda nam bo s pomočjo razumevanja pojmov "imagnacija" in "imitacija" pomagal pri prepoznavanju točke razvoja, na kateri se je znašla sodobna civilizacija, kot tudi možne smeri naše skupne prihodnosti. Sporočilo, ki ga podaja, je jasno: PREBUDITE SE!

Prisrčno vabljeni!

Zagrljajjjjj,
Vesna

---------------------------

već objavljeno čini mi se 2.11.2010. nakon odaslanog pisma mojce vilar i maš na:

http://www.magicus.i...st.php?id=52759

ista stvar ponovljena na: "bborivoj.tuditi.delo.si" i na "luninom netu" a i na mom blogu.

tebi zagrljaj i puse.

p.s. mene neće biti u domžalama, toga dana imam ezoteriku u opatiji i držim radionicu "radiestezija za početnike", dan kasnije sam u poreču i držim predavanje: "zmajeve linije kroz istru".

boro
budi to sto jesi

#259 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 19. november 2010, 08:41

Predavanje Marijana Vejvode u Domžalama
November 19th, 2010



Predavanje 20.11.: Imagijacija

Naslov predavanja je : NEVERJETNO - TODA RESNIČNO Imaginacija je pomembnejša od znanja ( A. Einstein)

Prof. MARJAN VEJVODA

Naslov predavanja je :

NEVERJETNO - TODA RESNIČNO
Imaginacija je pomembnejša od znanja

( A. Einstein)

Predavanje bo v hrvaškem jeziku, vsebino in predstavitev avtorja sem vam poslala,
prosila bi vas, da mogoče vendarle nekaj od tega ( po vaši presoji), uporabite na
plakatu oz. zloženki, da bo ljudem malo bolj jasno za kaj gre.
Sama se bom potrudila, da povabim čim več ljudi, vas pa prosim. da mi čim preje
Vabilo pošljete po elektr. pošti, ker bom na tak način lahko vabila največ ljudi.
Hvala, če bo še kaj nujnega, se še slišiva,
Mojca Vilar
Aja, ne pozabite prosim napisati na Vabilo, da predavanje organizira ( tako kot vsako
leto), Društvo ljubiteljev narave in starodavnih modrosti GOZD

——————-


ranije objavljeno: Dr.sc.Marijan Vejvoda


http://www.magicus.info/hr/magicus/
tekst.php?id=52759

http://www.magicus.i...st.php?id=53613

—————

lp, boro

http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#260 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 12. januar 2011, 09:40

Slovenačka sapunica

ovo mi je dobro poznato...


Slovenačka sapunica: Brisanje izbrisanih
Happy end na nacionalistički način
Piše: Dimitar Anakiev
Photo: stockDakle Slovenija nije uspela da de facto postane država pravnog reda. Ona je, nalik na današnju Bosnu, država u kojoj pravo ne ispravlja nasilje već je njegova produžena ruka i garant. Sloveniji novi pravni red služi isključivo zato da zaštiti ratni plen i da ga ozvaniči te opere od krvi i suza. Poslanici slovenačkog parlamenta su glasajući za zakon o Izbrisanima glasali za amnestiju i ustoličenje politike brisanja. Ako je tačna stara komunistička tvrdnja da bez nasilja država nije moguća, onda su upravo Izbrisani taj kriminalni temelj slovenačke države. Drugim rečima: bez Izbrisanih Slovenija nije moguća kao takva kakva jeste - država po meri svoje sadašnje elite, a ne država po meri prava i demokratičnih standarda za kakvu se izdaje

Nakon skoro dvadeset godina borbe za prava Izbrisanih Jugoslovena u Sloveniji žrtve su navodno postale pobednici. Tako bar svi tvrde. Država Slovenija se kao konačno predala, prestala da se pravi nevešta i pristala je da ono malo ljudi što je preživelo posledice njenog administrativnog etničkog čišćenja, praćeno deportacijama, upiše nazad u knjige stalnog boravka. Pobedilo je dobro i zavladalo je svetom. Javio se i rimski Papa Benedikt XVI sa pohvalama slovenačkoj državi, iako se tokom dvadesetak godina grčevite borbe za život 25.761 izbrisanih ljudi, žena i dece, i borbe za njihova ljudska prava, crkva (ne samo katolička, već i sve druge) nije uopšte nikad javila, kao da je se ljudska patnja uopšte ne tiče. Slično crkvama ponašale su se i vlasti bratskih republika: Miloševićev režim nije dozvoljavao da se u Srbiji piše o Izbrisanima, a u to vreme su Bošnjaci i Albanci na Kosovu doživljavali pitanje Izbrisanih kao napad na svoje saveznike Slovence, dok su vlasti Hrvatske bile uglavnom više zainteresovane za štediše Ljubljanske banke nego tamo za neke Izbrisane, za koje se zaista moglo ispostaviti da rade za srpsku stranu iako je među njima bilo i puno Hrvata, Bošnjaka, Roma i svih drugih nacija uključujući i Slovence. Sada se, međutim, svi javljaju i čestitaju Sloveniji kao stari poznavaoci prilika, kao da je u pitanju još jedan od velikih uspeha njene drvne industrije, još jedna balkonska vrata Jelovice „podvučena žutim“.

Treba međutim jasno reći da Slovenija nije rešila pitanje izbrisanih i verovatno ga niti ne želi rešiti.

A treba reći i to da međunarodna zajednica ne očekuje od Slovenije rešenje pitanja Izbrisanih, niti ga je ikad očekivala. Štaviše, Slovenija je ušla u Evropsku uniju sa temom izbrisanih prisutnom u javnosti. Slovenačka vlast je u periodu 1992-2009. organizovano i sistematično, uz potpuni i na referendumu potvrđeni konsenzus građana i političkih stranaka, zlostavljala približno 100.000 ljudi (ako zvanično priznatom broju Izbrisanih pridružimo članove porodica) tj. maltretirala i ponižavala više od 5% svojeg stanovništva. Drugačije rečeno: Slovenija je tačno sedamnaest godina i jedan mesec vodila rat niskog intenziteta protiv dela svoje populacija. Izbrisani su bili jedina grupa ljudi sa prostora bivše SFRJ protiv koje se neprijateljski delovalo, a da pritom nisu imali ni jednu državu da se za njih zauzme i sigurno je i zato taj rat tako dugo trajao. Uključivao je pljačku imovine najširih razmera, uništavanje dokumenata, deportacije, razdvajanje porodica, masovnu produkciju apadrida, uskraćivanje deci prava na školovanje, zdravstvenu i socijalnu zaštitu (među izbrisanima je po zvaničnim podacima Vlade Slovenije skoro 6. 000 dece), ponižavanja, suđenja i „kažnjavanja“ koja su dokazno uključivala najteže posledice, uključno sa smrtnim ishodom. Štaviše, jedino Izbrisani, među žrtvama podivljalih balkanskih nacionalista, i danas nemaju status žrtve.



Photo: stockŠta je onda Slovenija uopšte uspela u vezi Izbrisanih? Marta 2009. Slovenija je prekinula specijalni rat otpočet 26. februara 1992, protiv grupe ljudi nastanjenih u Sloveniji. „Operacija brisanja“ je bila prva akcija etničkog čišćenja u regionu a završila se najkasnije. Da je tvrdnja o ratu tačna svedoči i izjava iskusnog parlamentarca Mirana Potrča izrečena u Parlamentu nakon usvajanja zakona o Izbrisanima a koju su preneli mediji: „Tek danas se Slovenija osamostalila od Jugoslavije“. Svih sedamnaest godina se, dakle, ratovalo protiv Jugoslavije, a posebno i izričito protiv njenog multietničkog nasleđa, iako Jugoslavije već davno nije bilo. Slovenačka elita iskoristila je rat protiv Izbrisanih da izvrši nacionalnu homogenizaciju otprilike na isti način kao što tzv. „normalne zemlje“ koriste futbalske utakmice. Ajmo da navijamo za naše. Ko ne skače nije Slovenac itd. Ujedno su desne partije, inače istorijske gubitnice iz Drugog svetskog rata, uz blagoslov svoje reformisane i obogaćene levice, iskoristile napad na Izbrisane kao priliku za istorijski revanšizam, ali i za izgrađivanje državotvorne desne agende. Zanimljivost je da su zastavu fašizma, čija ideologija stoji u temelju zamisli o brisanju, iz blata podigli bivši Titovi brigadiri, bivši predstavnici, dakle, komunističkog pokreta, upravo onog pokreta koji je na ovim prostorima fašizam porazio.

Kada se gore pomenutim rezultatima izgradnje slovenačke nacije i njene elite, doda ratni plen čiji volumen samo naslućujemo (stotine ili hiljade stanova, građanske obveznice, plaćena socijalna, penziona i zdravstvena osiguranja), a pridodamo i delimično sprovedeno etničko čiščenje - uspeh „operacije brisanja“ je fascinantan. Ali vratimo se onom propagandnom, ideološkom-hrišćanskom i evropskom uspehu. Slovenačka vlast je uspela da svojim umišljenim neprijateljima, od onih koji su izdržali tu državotvornu igricu, odrekne status dušmana, „velikodušno“ i opet nasilno ih sad promovišući u „normalne“ stanovnike (iako oni više nisu i ne mogu biti „normalni“), priznala je navodnu gešku (takoreći nehat), a uspela je i da se izvini. Izbrisanima se zvanično izvinio predsednik parlamenta Pavle Gantar.



Photo: snopes.comSlovenačkoj eliti uspelo je isto što i srpskoj: a to je ostvarenje ratnih ciljeva uz nekakvo trivijalno izvininjenje za svoj mali prljavi rat. I vuk sit i koze (skoro) na broju - ne budimo sitničari.

Eto još jedna scena za loše filmove, tipa: „Sorry buddy, nothing personal, you know, it is only business“, tj. u prevodu na srpski: „ko nas brate zavadi“ i „šta nam je bre to trebalo““

Od onih malo prozaičnih uspeha Slovenije u vezi „operacije brisanja“ ljudi, treba pomenuti još neke rezultate koji se možda ne vide golim okom, a verovatno zaslužuju da uđu u korpus čestitki, poput brižljivog zametanja materijalnih tragova i rezultata brisanja. Procurela depaša tadašnjeg ministra unutrašnjih poslova, a kasnije tajkuna svih mogućih poslova, Igora Bavčara, kojom se naređuje brisanje bez osvrtanja na pridobijena prava, bila je proglašena od strane samozvanog branioca prava izbrisanih, Matevža Krivica, za državotvornu naivnost. Da li je g. Krivec, ljubitelj nepogrešivosti državnog autoriteta, „navijao za Muju ili za medveda“ dok je branio Izbrisane neće se pouzdano saznati, ali se može naslutiti. I po rezultatu zametanja šumskih tragova su slovenački nacionalisti uspešni i veoma nalik na braću sa Juga. Najbolji primer su deportacije, koje su bile osnovna poluga realizacije zamisli administrativnog etničkog čišćenja. Deportacije su inače oproban evropski policijski metod sa dubokim korenima u evropskoj istoriji. Verovatno je i izborom metoda Slovenija dokazivala da pripada evropskoj grupi naroda. Broj deportacija i broj deportovanih u novostvorenoj Sloveniji nemoguće je utvrditi. Ono što se sa sigurnošću može reči je sledeće:

DEPORTACIJE JUGOSLOVENA IZ SLOVENIJE 1992-1999. i dalje, tekle su na tri različita načina, u tri etape:

DEPORTACIJE počevši od dana brisanja 26.02.1992 do 1994: Masovne, neregistrovane, bez sudskog naloga: ne zna se koliko ljudi je slovenačka policija izbacila iz Slovenije po svom slobodnom nahođenju. Ovo je faza sprovođenja racija i potkazivanja veoma nalik na Hitlerovu „noć dugih noževa“, s tim što je slovenačka noć bila znatno duža. „Južnjake“ su lovili po ulicama kao šinteri pse lutalice. Autor ovih redova je bio svedok jednog takvog proterivanje, bez pismenog naloga: neki čovek je bio izvučen iz vlastite porodice koja prisustvuje poniženju, i sve je bilo urađeno, kada je priupitano za nalog, samo na osnovu "internih navodil" ("interna uputstva")... Svedoci govore o punim maricama ljudi koji su tih godina iz Slovenije izbacivani preko susednih granica kao smeće na komšijsku njivu.

DEPORTACIJE 1944-1999, nakon što se policija 1994. navodno pobunila protiv nacističkog stila rada i tražila "zakonitu poroceduru" za deportacije. Ljudi koji su bili prethodno nezakonito izbrisani i čija dokumenta su bila uništena (važeće lične karte, vozačke dozvole itd.) sada su prošli kroz kvazi legalan postupak hapšenja od strane pozornika na ulici posle rutinskih provera, i privedeni kod sudije za prekršaje zato što "nemaju dokumenta". Izbacivani su iz Slovenije, ovaj put sa sudskim nalogom, obično nakon noći ili dve provedene u sabirnom centru za strance - neke su protivno Ženevskoj konvenciji „upućivali“ na ratom zahvaćena područja: takav je primer ubijenog bosanskog Srbina Dragomira Petronjića iz Celja, koji je bio izvučen iz vlastite kuće i obmanut zajedno sa ukućanima, da ga odvode u stanicu radi neke izjave, a zatim proteran u Hrvatsku, tamo zarobljen i sproveden u ratom zahvaćenu Bosnu gde su kasnije iskopani njegovi izmučeni ostaci. Ove deportacije bile su sudski registrovane, ali je 2002. po tvrdnji policije došlo do navodno zakonitog brisanja evidencije o deportacijama, što je obznanjeno u medijima 2006.

DEPORTACIJE ljudi nakon 1999. tj. nakon odluke Ustavnog suda Slovenije o nezakonitosti brisanja su verovatno ređe i sporadične, ali i dalje se događaju za šta ima dokaza i svedoka, na primer u 2003. godini su deportovali osobu, ženu, poznatu autoru ovih redova.

Brojna svedočenja o deportacijama nalazimo i u tri knjige o Izbrisanima izdate u Mirovnom institutu u Sloveniji, a i u nekim filmovima kao što je Rubbed Out, 2004, autora ovih redova. Cela epopeja prisilnih deportacija je faktički kod vlasti danas nedokaziva, ali se može rekonstruisati na osnovu brojnih izjava svedoka i skladna je sa vladinim podatkom da je u Sloveniji opstalo manje od polovine ukupnog broja izbrisanih, ako je uopšte za verovati vladinim ciframa. Ne bih bio preterano iznenađen da u Sloveniji živi tek mali procenat Izbrisanih. U prošlosti su se pojavljivale i mnogo veće cifre ukupnog broja Izbrisanih, ali nisu bile zvanično potvrđene od strane slovenačke vlade. Mnogo veće brojeve u nekim vladinim dokumentima (dokument sekretara Debelaka iz MUP-a Slovenije pominje 60-70.000 nekih ljudi), a slične procene i čak značajno veće (300.000 ljudi) pominju se i u izjavama odgovornih osoba u organizacijama koje su u početnim fazama profesionalno pratile slučaj Izbrisanih (na primer Helsinški monitor Slovenije).



Photo: redbubble.netA pogledajmo sada i šta Slovenija nije uspela u vezi Izbrisanih. Slovenija u prvom redu nije uspela da izbrisanima prizna status žrtve i to je od ključnog značaja za ocenu čestitki koje dobija. Verovatno su u pitanju odštete koje Slovenija ne želi da plaća, a možda i krivični postupci prema još moćnim akterima brisanja u koje su upleteni praktično svi akteri slovenačke politike, od predsednika Kučana i Drnovšeka, predsednika vlada Peterleta, Drnovšeka, Ropa i Janše, pa dalje sve do izvršilaca po opštinama. Ali ni ovaj stav države Slovenije i njenih političara ne iznenađuje i uveliko podseća na stav balkanske nacionalističke braće, bez obzira što su neki slovenački političari usput predsedavali Evropskom unijom sa hipotekom Izbrisanih na vratu.

Dakle Slovenija nije uspela da de facto postane država pravnog reda. Ona je, nalik na današnju Bosnu, država u kojoj pravo ne ispravlja nasilje već je njegova produžena ruka i garant. Sloveniji novi pravni red služi isključivo zato da zaštiti ratni plen i da ga ozvaniči te opere od krvi i suza. Poslanici slovenačkog parlamenta su glasajući za zakon o Izbrisanima glasali za amnestiju i ustoličenje politike brisanja. Ako je tačna stara komunistička tvrdnja da bez nasilja država nije moguća, onda su upravo Izbrisani taj kriminalni temelj slovenačke države. Drugim rečima: bez Izbrisanih Slovenija nije moguća kao takva kakva jeste - država po meri svoje sadašnje elite, a ne država po meri prava i demokratičnih standarda za kakvu se izdaje.

Izbrisani su znači prinuđeni da odštetu traže u individualnim tužbama i u ponovnoj možda dvadesetogodišnjoj borbi sa sistemom, ovaj put sudskim. Ko bude preživeo i doživeo. Do sada se u nekoliko pokretanih postupka država prituživala na presude i još niko od izbrisanih nije dobio odštetu. Slovenija se pritužila i na odluku evropskog suda u vezi tužbe 11 izbrisanih, od kojih je jedan umro tokom postupka, a koji su angažovali poznatu rimsku advokatsku kancelariju Lana-Lagostena Bassi, specijalizovana za aktivističku pravnu zaštitu ljudskih prava, i dobili proces u Strasburu - jedan od sudija u tom procesu je proceduralno morao biti Slovenac. Međutim, država i dalje ne priznaje žrtve i ne želi da plati odštetu a pogotovo ne na način kako je ona brisala – bez dokazivanja. Sada bi dakle, po slovu zakona za koji se iznenadno i naprasno zainteresovala i slovenačka elita, ti ljudi čije su živote pojeli - da li lavovi ili skakavci - a deca ostala bez škola i perspektive i čija je imovina ako nije pokradena propala, oni bi morali, svaki od njih posebno, pred sudom pobediti dobro plaćeni aparat slovenačke države koji se protiv njih ponovo bori - samo za razliku od ranije dvadesetogodišnje borbe, ovaj put pravno.

Znači gospodina Potrča bismo ipak morali ispraviti: Slovenija se još nije osamostalila od Jugoslavije, borba još traje iako se iz prašuma bezakonja i kristalnih noći preselila u dobro osvetljene sudske i sportske arene u kojima bi kao veliki favorit, prednošću koju je stekla u okrilju noći i bezakonja, država morala pobediti glatko. Upravo za taj pravni preobrat njoj se čestita jer je, vrlo slično Dejtonu, prljav nacionalistički posao sada pravno verifikovan. A to je happy end za balkanski nacionalizam - zver nacizma dobija svoje dobro ukrojeno pravno odelo protiv kojeg borba nije laka. Zakon je zakon, pogotovo kad leži u topuzu. I taj zakon propisuje utakmicu u kojoj će maraton trčati obogaljeni protiv svojih obogaljitelja i pritom im dati još kakav kilometar fore. To se ovde, u našim krajevima, zove pravo i zato se je opravdano javio srećni Benedikt XVI. Važno je na post komunističkom Balkanu ponovo uzakoniti crkvi tako drag domaći i atavistični, predmoderni, šumsko-planinski nacionalizam. I sada je slovenačkoj eliti to naizgled uspelo, čestitajmo im iz srca, kanimo suze radosnice.




-----------------------------------




--- On Thu, 1/6/11, Dimitar Anakiev <dimitar.anakiev@gmail.com> wrote:

From: Dimitar Anakiev <dimitar.anakiev@gmail.com>
Subject: Happy end na nacionalistički način
To: dimitar.anakiev@guest.arnes.si
Date: Thursday, January 6, 2011, 11:18 AM

Happy end na nacionalistički način

Dakle Slovenija nije uspela da de facto postane država pravnog reda. Ona je,
nalik na današnju Bosnu, država u kojoj pravo ne ispravlja nasilje već je
njegova produžena ruka i ...

Following link http://www.e-novine....stiki-nain.html was sent to you by dimitar.anakiev@gmail.com


--
Dimitar Anakiev, filmmaker

FDA Production
Na Mlaki 1/B
4240 Radovljica
Slovenia, EU

Tel. + 386-599-47-629
Mob. + 386-70-740-677


Home page in English:
http://dimitar.anaki...epages.com/home

Homepage in Deutsch:
http://dimitar.anaki...itarfilmsgerman

Home page na srpskom:
http://dimitar.anaki...dimitraanakieva

DimitarFilmBlog:
http://dimitarfilmsblog.blogspot.com/

IZBRIS-BLOG:
http://izbris-blog.blogspot.com/

-----------------

lijepi pozdrav haiku prijatelju i pjesniku.
svako dobro tebi i tvojoj obitelji želim u 2011.

borivoj


http://budan.blog.hr/

Misel tedna

Kdor izda tujo skrivnost,
je izdajalec;
kdor izda svojo skrivnost,
je bedak.

Voltaire 1694-1778


Glasovanje za Sončno osebnost oz skupino leta 2010

Vabimo vas k glasovanju za Sončno osebnost oziroma skupino, ki je najbolj zaznamovala leto 2010 na področju dobrih dejan, širjenja pozitivnih vrednot, osebne rasti, zdravega načina življenja, sociale, trajnostnega razvoja, zavzemanja za boljši svet ter ekologije. Sončno osebnost leta skupaj izbirajo bralci revij Pozitivke.net, Svet-je-lep.com Karma Plus, Viva in Zazdravje.net

Potek glasovanja
Glasovanje bo potekalo od 10.1.2011 do 2.2.2011 na spletni strani www.soncnaosebnost.si. Izbor Sončne osebnosti leta pa poteka tako, da bralci s svojim glasom izberete najboljše dejanje, idejo, oziroma projekt leta 2010, k temu pa se prištejejo še glasovi strokovne komisije, ki jo sestavljajo člani uredništev.

Oseba oz skupina oz projekt, ki bo dobil največji seštevek glasov bralcev in strokovne komisije sestavljene iz uredništev revij Pozitivke.net, Svet-je-lep.com Karma Plus, Vive in Skupaj za zdravje pa bo na svečani razglasitvi prejel priznanje za Sončno osebnost oz. skupino leta. Po enakem kriteriju se glasuje tudi za Sončno knjigo leta 2010. Tradicionalno pa se po izboru strokovne komisije podeli tudi priznanje za življenjsko delo.

* Opomba: Sistem spletnega glasovanja je zaradi regularnosti oddanih glasov narejen tako, da se iz posameznega računalnika lahko glasuje največ enkrat v obdobju treh zaporednih dni.

Glasovanje za Sončno osebnost oz. skupino leta 2010

Uredništvo Pozitivk: Aleš, Igor, Tomaž, Nina, Gape

---------------------

http://www.pozitivke.net/

glasam
za osobu godine: DIMITRA ANAKIEVA

OSOBA GODINE 2010.


Misel tedna

Kdor izda tujo skrivnost,
je izdajalec;
kdor izda svojo skrivnost,
je bedak.

Voltaire 1694-1778


Glasovanje za Sončno osebnost oz skupino leta 2010

Vabimo vas k glasovanju za Sončno osebnost oziroma skupino, ki je najbolj zaznamovala leto 2010 na področju dobrih dejan, širjenja pozitivnih vrednot, osebne rasti, zdravega načina življenja, sociale, trajnostnega razvoja, zavzemanja za boljši svet ter ekologije. Sončno osebnost leta skupaj izbirajo bralci revij Pozitivke.net, Svet-je-lep.com Karma Plus, Viva in Zazdravje.net

Potek glasovanja
Glasovanje bo potekalo od 10.1.2011 do 2.2.2011 na spletni strani www.soncnaosebnost.si. Izbor Sončne osebnosti leta pa poteka tako, da bralci s svojim glasom izberete najboljše dejanje, idejo, oziroma projekt leta 2010, k temu pa se prištejejo še glasovi strokovne komisije, ki jo sestavljajo člani uredništev.

Oseba oz skupina oz projekt, ki bo dobil največji seštevek glasov bralcev in strokovne komisije sestavljene iz uredništev revij Pozitivke.net, Svet-je-lep.com Karma Plus, Vive in Skupaj za zdravje pa bo na svečani razglasitvi prejel priznanje za Sončno osebnost oz. skupino leta. Po enakem kriteriju se glasuje tudi za Sončno knjigo leta 2010. Tradicionalno pa se po izboru strokovne komisije podeli tudi priznanje za življenjsko delo.

* Opomba: Sistem spletnega glasovanja je zaradi regularnosti oddanih glasov narejen tako, da se iz posameznega računalnika lahko glasuje največ enkrat v obdobju treh zaporednih dni.

Glasovanje za Sončno osebnost oz. skupino leta 2010

Uredništvo Pozitivk: Aleš, Igor, Tomaž, Nina, Gape

---------------------

http://www.pozitivke.net/

glasam
za osobu godine: DIMITRA ANAKIEVA
budi to sto jesi

#261 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 28. januar 2011, 10:35

MEDITACIJA

Zamisli da si na Jelačićevom trgu u Rijeci, odakle odašilješ pozitivnu energiju i ljubav, u koncentričnim krugovima šire i dalje u prostor... Energija se širi Rijekom, Primorjem, Kvarnerom i Hrvatskom, dalje po Europi... Oplahni Majčicu Zemlju i postani Jedno s njom... Ta energija će se vratiti natrag odakle je odaslana, osnažena i čista ljubav. Dok ju odašilješ iz srca po svuda u okolo i širi se Rijekom i dalje, posjeti poznanika u bolnici i iscijeli ga, pokloni ljubav sirotinji i onima koji prose, blagoslivljaj ih, popravi sve oštećeno, očisti sve i ukloni nepodopštine, unesi svjetlo u svaki kutak grada, razveseli prolaznika i zagrli ga, neka ti se pridruži i uputi ga u meditaciju... Meditiraj i u mislima to čini, a, ako si Ti močan meditant, teleportiraj se mislima na Jelačićev trg i budi prisutan, Ti širi svu svoju ljubav i pozitivnu energiju, uputi je svima i dalje u prostor...

Jelačić trg u Rijeci leži do Mrtvog kanala i mosta Hrvatskih branitelja, dalje je Delta. Tu na pješačkom otoku nalazi se "platana" mjesto i centar pozitivnog zračenja grada Rijeke. Lijevo je trg gdje su dvije prekrasne platane a između njih je i lijepa fontana, poklon zbratimljenog grada Kawasakija. Ako si iz Rijeke, navrati do fontane, oslušni žubor vode u njoj, pogledaj prema platanama, usaglasi se, i izvrši razmjenu energija, s topi se s platanama, postani Jedno s njima i prirodom... Kad osjetiš mirnoću i radost, Ti iz srca započni odašiljat ljubav i pozitivnu energiju...

Ako nisi iz Rijeke i ne možeš si predočiti Jelačićev trg, Ti odašilji energiju i ljubav iz mjesta gdje obitavaš, tebi drago mjesto u mislima, a to može biti: tvoja soba, stolica na kojoj sjediš u radnoj prostoriji, stan, kuća, dvorište, crkva u kojoj moliš, klupa u parku, ili bilo što drugo... Kako se energija dalje širi, a Ti si sad s mislima u Rijeci, oplahni grad Rijeku, i sjeti se nas...

Energiju i ljubav odašiljite u vremenu od 7,45 - 8,00 sati, vrijeme nije ograničeno. Čini koliko tebi odgovara, par minuta, 5, 10, dok ne dosegne zasićenje i tad prekini na vrhuncu tvoje meditacije. Možeš to činiti i tijekom dana u bilo kojoj satnici, prema tvom nahođenju i želji, kako tebi najbolje odgovara...

Ja ću tad biti na Jelačićevom trgu, i zadržati se neko vrijeme ili samo proć. U pravilu rukom dotaknem godove platane i zaželim joj ljubav, sreću i dug život...Prođem pokraj platane i produžim dalje poslom...

Ukoliko imaš zapažanja u vrijeme maditacije, ukoliko su tvoji osjećaji drugačiji, ukoliko si osjetio/osjetila bilo koje senzacije do tada tebi nepoznate, piši mi da podjelimo Tvoju radost i tako obznanimo nepoznato i nedokućivo... Objavit ću sve to na magicusu, tako i Tvoj doprinos bit će trajno zabilježen. Bez ustezanja mi piši, a otvorenost duše i iskrenost jest krajnji cilj svakog od nas,,,


U Rijeci, 27.01.2011. godine Borivoj Bukva

----------------------------------------------------


o rijeci i riječanima najnovije...
http://www.magicus.i...st.php?id=57136
budi to sto jesi

#262 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 14. februar 2011, 10:29

ISTRA ALTERA MAGICA

Go to fullsize image



Poštovani,

približava nam se rok prijave za sudjelovanje na velikom sajmu alternative i zdravog življenja "ISTRA ALTERA MAGICA", pa samo da se kratko javim i podsjetim sve one koji to još nisu učinili, da si odvoje malo vremena i pogledaju je li ovaj sajam nešto za njih, te imaju li vremena i želje biti dijelom jedne ovakve manifestacije.
Već imamo veliko zadovoljstvo i čast biti domaćinima jednima od najvećih imena i međunarodno priznatih stručnjaka, koji će se predstaviti na sajmu "ISTRA ALTERA MAGICA". S nama će, među mnogim predavačima i praktikantima, biti i dr. Semir Osmanagić (detalji u prilogu), Aba Aziz Makaja iz internacionalnog centra "Komaja" sa zanimljivim predavanjem i radionicom, Avigail Mor, E.M.T., iz Izraela sa svojom unikatnom metodom iscjeljivanja, te Ayurvedska akademija iz Zagreba sa predavačima i akademicima iz Londona i porijeklom iz Indije. Također smo pripremili i raznoliku ponudu u izlagačkoj prostoriji, sačinjavajući tako za posjetitelje jednu cjelodnevnu manifestaciju, gdje mogu opustiti tijelo, nahraniti um i učiniti nešto dobro za svoju dušu.

Iskreno se nadam da će Pula uživati u ovoj dvodnevnoj duhovnoj poslastici, i da ćete htjeti biti dio ovoga sajma!


Ugodan dan želim svima,

Ivana Kosanović, organizatorica sajma
web: www.istraalteramagica.com
kontakt: 098 510 240, 098 1911 760, 052 773 304

------------------------------------------





„AERSANUS“ – posrednički obrt, MB: 97122190

vl. Ivana Kosanović, OIB: 40550486460, Murinska 11b, 52470 Umag

tel.: +385 52 773 304, +385 95 904 7919 fax: +385 52 773 304

e-mail: info@istraalteramagica.com

www.istraalteramagica.com



PRIJAVNICA – Pula, Dom hrvatskih branitelja, Leharova 1, 52 100 Pula

19. ožujka 2011. od 10h-20h i

20. ožujka 2011. od 10h-20h



ime i prezime __________________________________________

naziv poduzeća / obrta __________________________________________

sjedište i adresa __________________________________________

oib __________________________________________

e-mail __________________________________________

telefon / mobitel __________________________________________

telefax __________________________________________



P O N U D A



 Naručujem površinu od:

(označi odgovarajuću površinu)

ð 2 m² za izložbeni prostor, za 2 dana, po cijeni od 730 kn

ð 4 m2 za izložbeni prostor, za 2 dana, po cijeni od 1400 kn

ð 6 m2 za izložbeni prostor, za 2 dana, po cijeni od 2000 kn

ð 8 m2 za izložbeni prostor, za 2 dana, po cijeni od 2600 kn



 Izlagati ću robu i/ili pružati uslugu: __________________________________________



 Prijavljujem se za besplatno držanje predavanja u trajanju od 1h

Tema predavanja: _______________________________________________________



Za odustanak od sudjelovanja na trećem sajmu Istra Altera Magica, Pula:

- do 01. 03. 2011., izvršava se povrat novca u potpunosti

- od 01. 03. pa do dana održavanja sajma, novac se ne vraća (molim dogovor s organizatorom)



Prijavnice moraju biti vraćene do 25. 02. 2011., a računi podmireni do 01. 03. 2011.

Broj izlagača je ograničen!



Prijave i rezervacije OBAVEZNO ispuniti, ovjeriti i poslati POŠTOM na adresu Murinska 11b, 52470 Umag/FAXOM/MAILOM. Uplate vršiti na žiro račun Erste banke 2402006-1140164605, u poziv na broj navesti svoj OIB, za obrt „AERSANUS“.



Datum Potpis i pečat



______________________



Poštovani,



nakon izvanrednog uspjeha prvog sajma alternative i zdravog življenja „Istra Altera Magica“ u Puli, te drugoga koji je bio održan jesenas u Poreču, utisci su pozitivni, izlagači brojni a posjetitelji zadovoljni. Stoga mi je veliko zadovoljstvo pozvati Vas na treći po redu sajam alternative i zdravog življenja „Istra Altera Magica“, koji će se ovoga proljeća održati ponovno u Domu hrvatskih branitelja u znamenitoj Puli, 19. i 20. ožujka 2011. godine.



Svaki sajam „Istre Altere Magiche“ jest za sebe dovršena cjelina, koja objedinjuje aspekte života, duha i tijela kroz brojna cjelodnevna predavanja, duhovne tehnike i radionice, te raznoliku ponudu preparata za zdravije i ekološki svjesnije tijelo. Cilj ovakve mind-body-spirit manifestacije jest približiti ljudima znanja, proizvode i tehnike izlagača iz pretežno Istre i Kvarnera, te ispričati priču alternativne Istre, svih njezinih tajni, mističnih puteva i čarobnih kutaka.



Pripremamo zanimljiv program predavanja te raznoliku ponudu proizvoda i usluga na izlagačkim mjestima, sve s ciljem promoviranja zdravog života, duha i tijela. Ponuda bi obuhvaćala predstavljanje raznih alternativnih učenja s područja rubnih znanosti, savjetovališta, alternativnih knjiga, zdrave prehrane, kompjutorske dijagnostike tijela, ljekovitih čajeva, prirodne preparativne kozmetike, feng shui-ja, prirodnih i ručno rađenih ekoloških proizvoda, meditacije, yoge, astrologije, nakita, kristala, fotografiranja aure, te još mnoštvo toga unutar kompleksa prostranih dvorana Doma hrvatskih branitelja u Puli.



Svi zajedno možemo učiniti razliku, stoga obogatite svojim sudjelovanjem ovaj događaj, potaknimo ljude da zdrav način života unesu i u svoju svakodnevnicu, te im se predstavimo osobno! Možete se odlučiti za sljedeće:



- Izložbeni prostor po povoljnim cijenama

Cijena dvodnevnog najma izložbenog prostora je 730 kuna, a u cijenu su uključeni i jedan stol, te dvije stolice. Za izlagače koji potrebuju veći prostor, navode ga u prijavnici.

- Termin za predavanje ili radionicu

Predavanja su besplatna za izlagače u trajanju od jednoga sata, dok bi svaki sljedeći sat predavanja bio 200 kuna. Sada je prilika da svoje znanje, tehnike i pomagala za bolji život podijelite s drugima, odnosno približite svoje usluge širem krugu slušatelja. Kod promocijskih predavanja imaju prednost izlagači!

Osigurajte svoj prostor za sebe što prije – prostor i vrijeme su ograničeni!



Na raspolaganju sam Vam za sve dodatne informacije,

Srdačan pozdrav,

_____________________

Ivana Kosanović, organizatorica
---------------------------------------------------------


Dr. Semir Osmanagić

„Piramide u svijetu i Bosanska dolina piramida”



- Istraživač koji je uzburkao svjetsku javnost -

Sam photo index

www.semirosmanagic.com www.piramidasunca.ba



Dr. Osmanagić je istraživao piramide u Kini, Mauricijusu, Hondurasu, Egiptu, Kanarskim otocima, Meksiku, Salvadoru, Boliviji, Guatemali, Peruu, Mauricijusu i drugim dijelovima svijeta. Otkrio je bosanske piramide u Visokom, zbog čega je primljen u Rusku akademiju prirodnih znanosti kao najmlađi član te ustanove u kojoj se nalaze i desetine nobelovaca. Nakon što su egipatski stručnjaci potvrdili postojanje piramida primili su ga u ugledno Aleksandrijsko društvo arheologa. Dr. Semir Osmanagić predaje po čitavom svijetu i promovira arheološki turizam i poziva turiste i stručnjake u posjet BiH mijenjajući imidž zemlje nabolje. Jedini je predavač s Balkana koji je održao predavanje u čuvenoj Aleksandrijskoj biblioteci.



Otkriće Bosanske doline piramida zauvijek mijenja shvatanje o evropskoj i svjetskoj povijesti. Tokom predavanja bit će predstavljeni novi detalji istraživanja betonskih blokova s Bosanske piramide Sunca, analiza popločanih terasa s Bosanske piramide Mjeseca, potvrde o vještačkom porijeklu tumulusa u Vratnici, starost podzemnih hodnika ispod piramida te pionirska ispitivanja energetskih isijavanja iz piramida i elektromagnetnih fenomena u podzemnom labirintu s beneficijama po ljudski organizam. Posjetioci će iz prve ruke dobiti informacije o Međunarodnoj radnoj akciji volontera koja je bila organizirana u ljeto 2010. pod nazivom „MRAV Bosanske piramide 2010” kao i najavu za akciju „MRAV 2011”, a bit će i promovirano drugo izdanje nove knjige dr. Osmanagića „Sve piramide svijeta”.



PULA

Subota, 19 ožujka 2011., s početkom u 16:00 sati

Sajam „Istra Altera Magica”

Dom hrvatskih branitelja


-------------------------------------

lp, boro

http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#263 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 21. april 2011, 08:51

Jako je dobro za znati...

više puta do sada objavljeno, ovako sređeno do jučer nisam pronašao za čitati...

Ovo vrijedi pročitati jer sam izvadio iz dijela teksta koji daje odgovore što se to nama događa upravo sada i da sami sebi možete objasniti i olakšati puno toga.


Dio tih stvari već se dogodio meni i događa se stalno nešto novo


Sumanova resonansa je veoma bitna. Kako sto svi znamo - stoljecima je bila 7.83 ciklusa po sekundi, i vojska ju je smetala kao kostantu i prema njoj je stimala svoje radio frekfencije. Danas je na nekim mestima skoro 13 ciklusa po sekundi.

Ova Sumanova resonansa deluje na cjeli planet. Rotacija naseg planeta usporava a postoje indikacija da ce oko 21 Dec 2012 ona potpono da se zaustavi....

Da nastavim s temom 2012. Ne samo da će se dogoditi velike promjene u našoj okolini kako će se bližiti ta godina, promjene će se odigravati i u nama samima. Neki kažu da smo već uvelike ušli u tzv. fotonski pojas, u čijem bi se središtu trebali naći krajem 2012. godine. Neke od simptoma koje bi trebali prolaziti pronašao sam na net-u, pa ih objavljujem ovdje (sa doduše malo lošijim prijevodom).

KRETANJE KA VISOJ VIBRACIJI

Sa ulaskom u 2000tu godinu mi se pokrecemo kroz vrijeme koje, kako smo ga ranije znali, se mijenja. Ovo ima mnogo uzroka. Jedan od njih je da nasa tijela pocinju da reaguju na visu vibraciju koja dolazi iz naseg energetsko polja ovdje na Zemlji. Ovo energetsko polje je zvano Fotonski Pojas, i ovdje je sa namjenom. Jos od 1982 ovaj krug energije se priblizavao sve blize i blize nasoj planeti i imao je nevjerovatan efekat na sve one koji su receptivni na njegovu energiju. Ono se ubrzava u vremenu, kao sto ga mi znamo i eventualno nas odaljava od linernog vremena. Ova energija je takodje bila uzrok zbog koga su stotine hiljada ljudi sirom Zemljanog nivoa trazili za duhovno unutar njih samih. Trazili su lijecenja na mnogim nivoima, fizickim, emocionalnim, mentalnim i duhovnim. Mnogi sluzbeni radnici, sekretarice, radnici u fabrikama itd., su transformisani u lijecnike ili na puno radno vrijeme ili povremeno.

Kako se krecemo prema 2000oj godini ovaj krug energije, jer to je ono sto je on, se priblizava sve blize i blize Zemljanom nivou. Ne samo da kreira problem sa vremenom onakvim kakvim ga mi znamo, vec na nas utice i fizicki. Samo par knjiga su napisane o ovome predmetu, a i te napisane, su tako tehnicke da bi vam trebao rijecnik samo da razumijete izraze koji su napisani. Razumjevsi ovo i ne nasavsi nista sto bi mi pomoglo ka onome sto se dogadjalo, odlucio sam da napisem ovu informaciju. Nadam se da ce pomoci mnogo ljudi koji su duhovno razvijeni, duhovnim tragacima, ili ce samo otvoriti vrata ka razumjevanju promjena koje se desavaju.

Ove promjene se desavaju jer nam duhovni svijet pomaze, i pomaze nam u povecavanju vibracije nase energije kako bi se mogli kopirati sa visom vibracijom kroz koju nas Zemljani nivo prolazi. Mozda ste primjetili (ko nije) da vrijeme onakvo kako ga mi znamo se ubrzava. Jednom ste imali svo vrijeme na svijetu, ustanete se ujutru i vrijeme je stojalo mirno citav dan, vi ste jedrili kroz dan i uspjevali da zavrsite sve svoje poslove i onda na kraju dana, spavanje. Ti dani nisu vise. Vi ste iz kreveta i vec je podne! Pitate sebe, gdje je dan otisao? Uskoro je vecer i vi niste uradili nista sto ste planirali da uradite, vrijeme je prozujalo. Uzrok ovome je Fotonski Pojas.

Ako ste vec otvorili vrata duhovno, na putu ste, ili ste sta je kazano Svjetla-radnik (neko ko vec radi za duhovne relmove) onda cete vi garantovano imati jedan ili vise od sledecih simptoma. Kako se energija na Zemlji mijenja tako se mijenjaju i nasa tijela. Mnogi ljudi nece biti sposobni da podnesu energiju i odlucice na nesvjesnom nivou da napuste planetu ili od svoje ruke, ili nesrecom, ali to ce biti njihov izbor onda kada se desi. Za one koji ostaju i krecu se sa energijom Fotonskog Pojasa, ne samo da vrijeme vise nece biti kao ranije, vec ce sledeci simptomi mozda biti iskusavani. Ako ste vi jedni od onih koji iskusavate ove simptome, ne bojte se, niste sami. Stotine i hiljade drugih ljudi sirom svijeta ih takodje iskusavaju.

Vec dugo godina su nam govorili da se Zemlja pomjera na svojoj osi. Glavne promjene nam dolaze na kraju ovog vijeka, pa, ovdje su, i niko nije spreman za njih. U efektu, Kristova Energija. Ona priprema one koji su duhom cekali na svitanje novih godina i dosla je bas kao lopov u noci, bas kao sto je Krist rekao o svom povratku. Fotonski Pojas je kao virus, tih, lagano se kretajuci kroz tijelo, cekajuci da dodje do povrsine, i niko nije pripremljen za njega. I vecina ljudi u medijima se smiju kada im je receno o tome.

Ova energija ce uticati sve nase komunikacione sisteme, elektricne mreze, kompjutere, u stvari, sve oblasti gdje je ova snaga koriscena. U Sjedinjenim Drzavama, u dvije prilike, veliki elektricni izbacaji su iskuseni bez ikakvog datog uzroka, i vidite, niko nije vidio nista slicno ranije i sigurno je da ce ovo da promjeni nacin na koji cemo gledati na moc elektricne vrste u buducnosti. Tokom sledece tri godine sve vise i vise oblasti svijeta ce iskusiti ove izbacaje i niko nece moci da objasni zasto.

Za one koji su u harmoniji sa energijom Fotonskog Pojasa oni nemaju cega da se plase. Oni su radili na sebi samima da se oslobode od njihovih blokada, i bice vec na visoj duhovnoj dimenziji ili vibraciji. Oni su takodje prosli kroz dosta promjena i bice u harmoniji sa visom energijom. Energija Fotonskog Pojasa nece imati efekta na njih jer oni su radili na sebi samima, radili na njihovoj karmi, suocili sa njihovim Sebe, i radili na svim stvarima koje su ih blokirale u ovoj i u drugim inkarnacijama. Naucite da zivite u SADA! Ne brinite o proslosti i buducnosti. Vidjecete da ce vam biti lakse da se kopirate sa energijom.

Pa koje su promjene koje ce se desiti i kako ce one uticati na vas? Ispod je nabrojano vecina simptoma, i ako je moguce kako i sta da radite u vezi njih. Kroz neke cete jednostavno morati samo da prodjete. Sa drugima mozete naci rijesenja koja ce vam pomoci da se kopirate sa njima. Kroz sve ovo, znajte da vi povecavate vas stepen vibracije kako bi se kopirali sa onim od planete. Kao neko ko je licno prosao kroz ovo, recu cu da, nije bas prijatno iskustvo. Ja sam prezivio i ovo je vjezbanik za opstanak koji ce vam pomoci da se kopirate takodje. Ja sam prosao kroz ove promjene tokom dvanaest godina, od 1984 te sve do 1996e. Bio je to tezak period. Drago mi je da sam prosao kroz to jer ja sam radio kroz sve moje blokade. Moje cakre su ciste i aktivne. Svjetlo prolazi kroz moje tijelo cisto i brzo. Postao sam mocan kao lijecnik, vise sam klarivojant i cist kanal za Kristovu energiju. Ova energija ceka da tece i kroz druge takodje. Ja sam ucitelj, lijecnik i duhovni savjetnik, i ne bih mogao ovo biti da nisam prosao kroz ove promjene, i vi takodje necete biti sposobni. Samo zapamtite da ako idete kroz ove promjene, znajte da niste sami. To samo po sebi bi trebalo da vam pomogne.

GLAVOBOLJE

Mogu biti od migrena do mnostva glavobolja. Zene iz nekog razloga izgleda da ih dobijaju vise nego muskarci. One su uzrokovane zbog previse energije koja tece kroz Cakru krune, i zbog hormonalnih promjena koje se desavaju zbog stimulisanja cakri. Ovo moze da bude olaksano ako pitate Visi Izvor da vam pomogne u otklanjanju. Ako vam treba pomoc sa otvorima vase pinealne i pitualne zlijezde, primjeticete da kada pitate da ovo bude otkonjeno, da nije, ali da je manje bola nego sto je bilo ranije. Kako vibrirate vise, pinealne i pitualne zlijezde se mijenjaju kako bi akomodirali visu energiju. Druge se zlijezde takodje mijenjaju, ali ove dvije su one glavne. Ovo moze trajati nekoliko mjeseci, ili nekoliko godina zavisi na kojem ste nivou duhovnog razvoja trenutno. Nosenje amethist kristala moze takodje pomoci, isto kao i uzimanje prirodnih ili vjestackih lijekova.

SIMPTOMI ZUJANJA

Ovo je vrlo cest simptom i igleda da ga ne mozete promjeniti. Ovo je uzrokovano sa svim smecem koje ste nagomilali u vasim cakrama, koje dolazi na povrsinu. Vi jednostavno trebate da izdrzite ovu voznju. Vruca pica sa limunom ce vam pomoci sa ciscenjem ovih simptoma. Nemojte raditi puno tokom ovog perioda, vi prolazite kroz glavne promjene u vibraciji. Samo se opustite, proci ce.

MUCNINA, POKRETI U UTROBI, CAK I DIAREA

Ovdje, Cakra solarnog pleksusa se otvara i isciscava. Ljudi koji su nagomilali strah, ljutnju i prezir osjecaju ove promjene. Zuti kristal kao citrin vam moze pomoci. Vi takodje mozete piti vodu koja sadrzi kristal, ili nositi kristal blizu Cakre. Cvijet Bach lijek Spasioc lijek je takodje odlican za olaksavanje u podnosenju simptoma. Ne plasite se da ga uzmete i svakih 30 minuta ako zatreba.

IZUZETAN UMOR

Ovo moze biti posle budjenja, kada ste prospavali kroz noc, ali se ne mozete ustati iz kreveta ujutru. Tokom sredine dana morate da legnete i spavate. Ovo je uzrokovano zbog pomjeranja energija kroz vase cijelo duhovno tijelo. Ovo ce vremenom proci, svaka osoba ima razlicit vremenski period, kod nekih mogu biti sedmice, kod nekih mjeseci, kod nekih godine. Ja sam samo isao sa tokom, kad sam se osjecao umornim odmarao bih ali se ujutru nisam okrenuo nazad i pao u san. Obicni Quartz kristali vam mogu pomoci ovdje noseni oko vrata za energiju, ili stavljeni u vodu koju onda pijete. Ako kreirate piramidoidnu strukturu ispod koje sjednete dobicete predivni dobitak energije kad je trebate.

VISAK ENERGIJE

Otisli ste u krevet, umorni, u 10 sati uvece. Probudili ste se i tek je jedan ujutru, ali se osjecate vrlo budni kao da je osam ujutru. Uzrok ovome je energija Fotonskog Pojasa koja se nalazi oko vas, i nesposobnost vaseg tijela da je smjesti zbog blokada. Nemojte ici da cistite kuhinju! Energija je tu iz razloga, da vam pomogne u lijecenju na svim istancanim nivoima tijela, duhovnim, mentalnim, emocionalnim i fizickim, zato sjednite i citajte u tisini, gledajte televiziju (to obicno pali kod mene praveci me umornim) ili slusajte meditacione kasete. Ovo moze trajati prilicno dugo vremena.

PLAKANJE BEZ RAZLOGA, OSJECANJE EMOCIONALNE RANJIVOSTI

Ako vidite da ste vrlo emocionalni, ili placete bez ikakvog razloga to je zato sto otpustate blokade koje su bile tu ne samo iz ovoga zivotnog vijeka, vec i iz drugih takodje. Sada treba da izadju, i energija Fotonskog Pojasa joj pomaze da uradi bas to. Postoji malo sto mozete da uradite jer ovo bi trebalo da bude slobodan tok i njegovo zaustavljanje ce napraviti stvari jos gorim. Samo je otpustite, placite ako trebate i trazite Bach cvijet smirenje da vam pomogne na emocionalnom nivou. Spasilac smirenje je takodje odlicna pomoc. Sto vise otklanjate blokade one ce sve brze prestati da budu tu.

VRUCI OBLIVI I NOCNA I DNEVNA ZNOJENJA

Ova su vrlo cesta i kod muskaraca i kod zena. Razlog je prebrzo kretanje energije kroz tijelo, hormonalne promjene, koje i muskarci takodje imaju, i podesavanje tijela ka visem stepenu vibracije. Nekim muskarcima cak rastu grudi, ili imaju povecani grudni pojas za izvjesno vrijeme. Ako ste muskarac i zabrinuti ste u vezi ovoga, molim vas nemojte biti, vi necete morati da nosite grudnjak! Bilo kako, imacete malo izbocenosti u predjelu grudi za krace vrijeme.

SVRAB MISICA I BOL ZGLOBOVA

Kako visi stepen vibracije ulazi u vase tijelo, njena sila ce biti toliko jaka da ce mnogi ljudi osjetiti njen efekat u fizickom tijelu u vidu svraba i bolova u misicima i zglobovima. Upitivanje Viseg Izvora za pomoc u otklanjanju ovog bola puno pomaze. Kada se jednom tijelo privikne na visu vibraciju ovo ce se smiriti i energija koja dolazi vise nece biti problem.

PROBADANJE U PREDJELU SRCA, I BOL, DISAJNI PROBLEMI

Ova senzacija moze biti zastrasujuca jer mozete misliti da imate srcani napad. Ako cete da radite za duhovne relmove na bilo koji nacin, onda cete vjerovatno imati ovu senzaciju nekada. Cesto se mozete osjecati kao da ne mozete uzeti dah. Kako se srcana Cakra otvori da bi primila visu energiju, za kratko vrijeme se ne moze podnijeti ovo i tako treba da prilagodi. Spomenuti simptomi i osjecanje kao da energija tece kroz vas solarni pleksus i srcanu Cakru(predio srca i stomaka) je prilicno uobicajen. Ovo moze trajati poprilicno vremena. Ne postoji rijesenje osim totalne relaksacije koja ce vam pomoci da se prilagodite kada se ovo desi. Nemajte nikakvog straha, to je normalan dio povecavanja energije vibracije tijela.

DOBIJANJE GOMILANJE TJELESNE TEZINE

Mnogi ljudi sa simptomima spomenutim gore cesto govore o dobijanju tezine. Ja takodje jesam i to je forma zastite jer se tijelo osjeca kao da je napadnuto i Sebe dolazi da zastiti samo sebe, i vi takodje koristite vise vode u tijelu. Osam casa vode na dan ce biti velika pomoc u drzanju tezine na stranu. Ako cete da radite za duhovne relmove kao radnik Svjetla, vama ce trebati tecnost u tijelu koja vam pomaze da radite sa njima. Oni koriste vodu u tijelu da kreiraju energiju, bas kao sto mi koristimo vodu za elektricitet. Tijelo ce smjestiti vodi ako ne dobije dovoljno. Ako ne zelite probleme sa tezinom onda ce konzumiranje dosta vode pomoci.

GUBLJENJE MEMORIJE ILI OSJECANJE IZGUBLJENOSTI

Ovo moze biti zastrasujuce iskustvo jer ne mozete zapamtiti sta ste imali za veceru, a vecera je bila prije sat vremena. VI NE GUBITE VASU MEMORIJU. Vi se mijenjate i iz lijevog dijela mozga vi sve vise pocinjete da koristite i dijeli dio mozga. Regioni mozga su aktivirani kako bi se kopirali sa visokom energijom koja ulazi. Ja sam se osjecao kako da imam mozdani napad, i osjecao sam se kao da ne mogu vise da govorim. Cesto su rijeci izlazile izmjesane i izoblicene, ova situacija ce proci, ne postoji vremenski period za ovo.

BOLOVI U USIMA I PROBLEMI SLUHA

Otkrivanje da je zvuk previse glasan odjednom je jos jedan problem povezan sa vibracijom vise energije. Odjednom zvuk je previse glasan, cak i pas koji laje tri ulice dalje zvuci kao da se nalazi do susjednih vrata. Neki ljudi osjecaju (Ja jesam) kao da je neko u njihovim usima i osjecaju potrebu da ih cesu stalno. Bol moze biti dozivljen takodje. Ovo je uzrokovano visom energijom koja ulazi.

EKSTRAMNA OSJETLJIVOST

Kako se otvorite ka visoj vibraciji, vi cete naci sami sebe ekstramno osjetljivi ka ljudima, zvukovima, i svakakvim stvarima. Ovo moze da utice na centralni nervni sistem i moze biti vrlo tesko za podnosenje. Vi trebate da uzmete vitamine B grupe i multi vitamine ako se ovo desi vama. Ako ste alergicni na ove vitamine ona pogledajte vjestacke ljekove ili Bach cvijet lijek za izuzetnu osjetljivost.

DEPRESIJA

Iskusavanje depresije je vrlo cest simptom povecavanja frekvencije vibracije. Visa energija koja ulazi prisiljava bilo kavu bolest, virus, bilo sto se krilo u tijelu da izadje na povrsinu. Ovi ce cesto da izadju u formi depresije. Posjetite duhovnog savjetnika i probajte da dodjete do korjena problema, moze biti povezano sa proslim zivotom tako provjerite i ovo. nemojte da se plasite, to ce proci i vi cete se osjecati tako leprsavo kada je sve izaslo iz vas. Biljka Sv. Johns Wart moze biti velika pomoc tokom depresije.

PUCANJE SVJETALA I BLJESTANJE ELEKTRONIKE

Ja sam jednom usao u NZ radio stanicu u Aucklandu i sve kontrole su poludjele. Takodje sam posjetio TV stanicu u Los Andjelesu da uradim TV show i sva svijetla su pocela da bljeste. Imam pravi problem u studijima za snimanje, snimajuci moje kasete takodje. Ako se ovo desava vama, onda vi imate veliku vibracionu frekvenciju i vjerovatno cete biti znacajan lijecnik ili midijum za duhovne relmove. Ovo je zbog izuzetno visoke energije koja dolazi u fizicku formu. Moze biti opisana kao 50,000 volti elektriciteta koje dolaze odjednom, i tijelo se tesko moze kopirati sa ovim, jer ulazi u tijelo i izlazi ponovo napolje bas kao sto radi i sa svom elektronskom opremom.

Fotonski pojas ce uraditi ovo sam, kako se priblizava ka zemljanom nivou. Jedna dobra stvar je da cete vi biti sposobni da radite sa energijom Fotonskog Pojasa mnogo bolje nego normalna osoba na ulici.


REAKCIJE ZIVOTINJA

Vi cete postati svjesni da psi i macke i druge zivotinje ce postati svjesni vase energije i bice uplaseni ili ce zeljeti da budu oko vas citavo vrijeme. Mnoge zivotinje ne mogu dobiti dovoljno energije. Druge su uplasene jer je ne razumiju. Kako se vase tijelo navikne sve vise i vis ena ovu visu energiju ovo ce proci.


PROMJENE U ISHRANI

Kako vibrirate sve vise, vi cete otkriti da vi vise ne zelite stvari koje ste ranije zeljeli. Kafa, caj, meso su samo tri od promjena u ishrani koje ljudi prave kao vibriraju sve vise. Meso je posebno gusto i moze stvarno da utice na energiju tijela, posebno ako ima hormona u njemu.

Vi mozete razviti zelju za odredjenom hranom, ili prestati sa vasom omiljenom hranom. Ovo je normalno i dio je promjene ka visoj vibraciji. Ako nadjete da se ovo desava, onda neka se desi i istrazujete nove mogucnosti.

Kako podignete vasu vibraciju vi cete prolaziti kroz razlicite stepene svjesnosti. Kada pocnete da se mijenjate vi cete uci u Lunar svjesnost, ovo je gdje pocinjete da razvijate vase vidovnjacke i lijecnicke sposobnosti i postajete vrlo osjetljivi. Ovaj stepen svjesnosti traje oko pet godina.

Solar Svjesnost je sledeci stepen i tokom ovog perioda vi pocinjete da budete sve vise ukljuceni i pocinjete da cistite probleme iz svih djelova tijela. Za one koji nisu svjesni toga , mi ne samo da imamo fizicko tijelo, vec takodje i emocionalno(ili astralno), mentalno, i duhovna takodje. U Solarnoj Svjesnosti, mi ocistimo sve probleme iz ovoh regiona. Vremenski period za ovo da se desi je izmedju tri do pet godina. Mnogo ljudi nikada ne ide vise, jer ovo je vrlo visoki nivo.

Stelarna Svjesnost je sledeci stepen ali je samo za osobu koja ce da radi na vrlo visokom nivou sa duhovnim realmovima. Da stignete u Stelarnu znaci da ste ocistili vase cakre, vi ste se razrijesili vase karme, i vi ste cisti kanal za duhovne realmove. Izlazenje sa Bozanskim Bicem, Bogom, Krajnjim Bicem ili kako god vi zelite da zovete svemocnu silu, je sledeci korak, i to je zaista samo omocuceno velikim duhovnim uciteljima.

Namjena Fotonskog Pojasa je da promjeni energiju na Zemljanom nivou ka visoj vibraciji. Da ocisti sve staro i negativno sa zemljanog nivoa, tako da novo ucenje moze uzeti mjesto, i pomogne ljudskoj vrsti da se krece ka visim dimenzijama.

Ovo ce izazvati mnogo uznemirenosti u svijetu. Postojace prirodne nepogode, one se desavaju i sada , jos njih ce doci. Ipak kada je sve gotovo, mi cemo biti drugacija rasa ljudi, ne vise puna ega ili Sebe, ne zeleci vise rat. Onda ce biti 1,000 godina mira ili kako se to još zove od davnina ZLATNO DOBA.

Docekajte sirokih ruku Energiju Fotonskog pojasa u vasem zivotu, dozvolite promjenama da se dese, nemojte da se borite protiv njih (Vi ne mozetej jer cete izgubiti). Pokusajte da se smijete kako krenete, zivot nije smisljen da bi se uzeo tako ozbiljno. Kada vas stvari ipak spuste, samo pogledajte sta se desava u svijetu, budite zahvalni za ono sto imate. Mnogi od nas ce u buducnosti raditi sa duhovnim realmovima praveci svijet U bolje mjesto. Da bi to uradili, mi moramo da dodjemo do njihovih nivoa, njihovih dimenzija i to je ono u cemu nam Fotonski Pojas pomaze. Imajte zabave na vasem putovanju!


Evo toliko za sada i nemojte zaboraviti da se to ne događa nekome drugome i da ste vi sa strane, VI STE DIO SVEGA I SVE JE DIO VAS a od vas sve ovisi. Nadam se da Vas sa svime što Vam šaljem ne pravim glavobolje i da Vam ne dosađujem. Iako ste dio svega što jest i što je, zapamtite da niste sami.


Svakodnevno uzmite vrijeme za sebe i meditirajte, ako je Vaš način tada se molite, tada se molite svojim anđelima, svojim zaštitnicama, svojim čuvarima, Vašem Isusu i Mariji, vašem Budi, Krišni, Muhamedu ili u ono što vjerujete, svom Univerzumu i svom Svestvoritelju i našem svestvoritelju. za sebe i za sav svijet, za mir, ljubav, sreću, blagoslov svjetla, ljubavi i mira.

Tražite mir u sebi i dajte ga drugima. Ako Vam to paše onda to činite u dogovoru sa drugima u nekoj grupi koja vam paše jer ne vrijeđa vaše duhovne doživljaje i uvjerenja, jer su tada energije jače, grupna namjera je jača, močnija i djelotvornija. Ne odupirite se, vjerujte u to što vjerujete, budite dosljedni jer ma što vam netko rekao Vi ste toga dostojni, Vi to možete, Vi to morate, ako za ništa tada radi sebe samih.

Učinite jedan korak prema Bogu a on če učiniti puno više njih za Vas.


Evo po netu se širi pokretanje molitve za ozdravljenje vode oko nuklearke u Japanu koja če ako ostanemo indolentni doći jednog dana prije ili kasnije i do vas htjeli to ili ne, doći će i na vaš stol. Mislite o tome i izdvojite vrijeme za blagoslov i zaštiti, za čišćenje, za mir.




Ne tražite Boga u kućama, zgradama, predmetima. Tražite Svevišnjeg tamo gdje je on oduvijek bio i gdje je - U VAMA

Došlo je vrijeme za praštanje, praštanje sebi i drugima za sve što jeste ili niste nekome napravili, ali praštajte i oslobađajte se tereta koji nosite

Budite svi pozdravljeni i Blagoslovljeni svom puninom Stvoriteljeve ljubavi, mira, zdravlja, sreće i svega što trebate. Svjetlost njegova svijetlila u Vama kao što je i uvijek svijetlila.

MIr sa Vama i u Vama i još jednom - Blagoslovio Vas Svevišnji svom puninom svog Božjeg blagoslova.

Kruno

-----------

lp, boro

http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#264 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 3. junij 2011, 07:27

Od svačeg po malo

dragi prijatelji!

mjesec jun i sunce, meni je jedan od najdražih perioda u godini, more i kupanje, odlazak u planine i tai chi... punite baterije energijom i šećite se, krećite u prirodi, uživajte i radujte se životu... Martin Luther King je kazao: "Ako ne možeš letjeti, trči, ako ne možeš trčati, hodaj, ako ne možeš hodati, puži. Čini što hoćeš, samo se kreći napijed."... Tako i mi teozofi kažemo: "Cilj je put sam!"

"Znam koja je prava cijena uspjeha: odlučnost, naporan rad i predanost stvarima koje želite da se dogode." - /Frank Lloyd Wright/

"Ne sumnjajte u to da grupica promišljenih, predanih građana može promjeniti svijet. Jedino tako se svijet mijenja." - /Margaret Mead/

"Kad povjeriš nevolju susjedu, daruješ mu dio srca. Ako ima veliku dušu, zahvaljuje ti, a ako je malena, omalovažava te." - /Kahlil Gibran/

"Sudbina je poput čudnog, nepopularnog restorana u kojem ti konobari donose jela koje nisi tražio, a i ne voliš." - /Lemony Snicket/

"Svi smo mi samo listovi istoga starog stabla života. Nema prave razlike između trave i čovjeka koji je kosi." - /Albert Szent Gidrgyl/


"NASA UZVISENOST NIJE U TOME DA NIKAD NE POSRNEMO, VEC U TOME DA NAKON SVAKOG PADA USTANEMO”. -/Konfucije (551.-479.)/


"KAO STO SVJETLO RASVIJETLI TAMNU SOBU, TAKO ISTINA POBJEDJUJE LJUDSKO SRCE”. - /Kineska poslovica/



"ZAKON LJUBAVI: VOLITE SVE, VOLITE SVE STO POSTOJI, VOLITE SEBE ONAKVI KAKVI JESTE I VOLITE MENE KAKAV SE IZRAZAVAM KROZ VAS. VOLITE JEDINSTVO ZIVOTA. ZAKON LJUBAVI VISE JE OD SAMOG ZAKONA, TO JE NACIN ZIVOTA“. - /Ken Keri/


“MIR POSTIZEMO KAD NISTA NE OCEKUJEMO OD SVIJETA, VEC SAMO DAJEMO, DAJEMO I DAJEMO BEZUVJETNO ONO STO IMAMO I STO JESMO”. -/Sri Chinmoy/


---------------




svemirci su s nama
http://www.magicus.i...st.php?id=63415
žalosno ali i istinito
http://www.magicus.i...st.php?id=63244
potpišite peticiju
http://www.magicus.i...st.php?id=63449



haiku susret riječkih haiku pjesnika
http://www.magicus.i...st.php?id=63262
priča
http://www.magicus.i...st.php?id=63225
dar sreće-stihovi koji oplemenjuju dušu
http://www.magicus.i...kst.php?id=3189
http://www.magicus.i...kst.php?id=3190

moj senry
http://www.magicus.i...st.php?id=63417
zadnja moja haiga
http://www.magicus.i...st.php?id=63419
ljetni seminar tai chi, cres-2011
http://www.magicus.i...st.php?id=63312

----------------------

prošlotjedno pismo upučeno vama
http://www.magicus.i...st.php?id=63217

-------------------------------------



lp, boro



http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#265 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 8. junij 2011, 09:07

snaga uma + kamp gozd + zanimljivosti...

"SAMO LJUBAV RAZUMIJE TAJNU PO KOJOJ DARUJEMO DRUGE, I PRITOM SE SAMI OBOGACUJEMO". -/C.Brentano/

dragi prijatelji!



bliže se godišnji odmori i da ne zakasnimo planirajmo već sad kako ih rasporediti. moj prijedlog vama da prvi dio iskoristite za odmaranje i opuštanje, izležavanje u debeloj hladovini i kupanje... drugi dio odmora neka je aktivan uz kretnju, planinaranje, učenje, i punjenje baterija tako da se vratite odmorni i raspoloženi za posao... drugi dio odmora ja vam

predlažem da ga provedete u kampu gozd, u gozd martuljku, sloveniji...





"Tko je ono rekao da je čovjek razumna životinja? To je najnesmotrenija definicija. Čovjek je sve - samo ne razuman." - /Oskar Wilde/



"Knjige su najtiši i najpouzdaniji prijatelji, najpristupačniji i najmudriji

savjetnici te najstrpljiviji učitelji." - /Charles W.Eliot/


" Prava je ljubav kao pojava duhova: svatko o njima govori, ali ih je malo ljudi vidjelo." - /književnik F.de la Rochefoucauld)



"SAMO LJUBAV RAZUMIJE TAJNU PO KOJOJ DARUJEMO DRUGE, I PRITOM SE SAMI OBOGACUJEMO". -/C.Brentano/


“BOG JE POZELIO VIDJETI BOGA I POZELIO JE BITI SAZNAN, STOGA JE PRIZVAO OGLEDALO POSTOJANJA. U NJEMU JE ODRAZ BOZANSTVA COVJEK, KAKO BI BOG MOGAO GLEDATI BOGA”. - /S. Halevi, Kabala/




-------------------




kamp GOZD-2011.

http://www.magicus.i...st.php?id=63592

kamp GOZD iz mojeg arhiva, ranije godine

http://www.magicus.i...st.php?id=63592




proroci i proročanstva

http://www.magicus.i...st.php?id=63602

proroštvo vange

http://www.magicus.i...st.php?id=63603

treća fatimska tajna

http://www.magicus.i...st.php?id=63537

umjetnost je moj način borbe protiv laži - dimitar anakiev

http://www.magicus.i...st.php?id=63709




slovenske sladkarije

http://www.magicus.i...st.php?id=61956

opijen uvijek treba biti

http://www.magicus.i...st.php?id=63501

humor

http://www.magicus.i...st.php?id=63493


-------------------


prošlotjedno pismo odaslano vama
http://www.magicus.i...st.php?id=63491

_____________

lp, boro

http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#266 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 30. junij 2011, 09:26

Zanimljivosti s magicusa



Dragi prijatelji!



Lijepo je da je lijepo i kad vidimo da se stvar odvija, bilo to u dobru ili zlu... u svakom zlu potraži poruku i dobru stranu zla, jer nas to uči da se u nekom pogledu izmjenimo ili korigiramo, ako je to ikako moguće... tako i Paulo Coelho ističe: "Sve što se dogodi jedanput može se nikad više ne ponoviti. No sve što se dogodi dvaput, zacijelo će se dogoditi i treći put." Don Huan uči Kastanedu, ako si pao na

koljena, podigni se i kreni dalje, ne posustaj već kreni dalje... Nije bitno dali si dobitnik ili gubitnik u životu, bitno je da taj svoj život pošteno odradiš, a dali si bio u pravu ili ne, to češ doznati na kraju svog životno pređenog puta... Tako nas uči i Tomislav Ivić - pobjednik!



Do kraja tjedna želim Vam svako dobro, a tako i ugodan lijep vikend!



"Najtužnije kod suvremenog života jest to da znanost prikuplja znanje brže nego što društvo prikuplja mudrost." - /Isaac Asimov/

"Za prijatelje biram lijepe ljude, za znance dobronamjerne, a za neprijatelje mudre jer čovjek mora biti prepoznan kad ih bira." - /Oskar Wilde/



"Svrha života je samorazvoj. Izraziti savršeno svoju osobnost - to je životni zadatak svakog od nas." - /Oskar Wilde/



"Naši strahovi uvijek su brojniji nego opasnosti kojima smo izloženi. Patimo samo u glavama." -/Seneka, rimski filozof/



"Sve bitke koje vodimo u životu, uključujući i one koje gubimo, služe da nas nečemu nauče." - /Paulo Coelho, brazilski romanopisac/



"Ljudi život kvare ne toliko time što ne čine ono što trebaju činiti koliko time što čine ono što ne trebaju činiti." - pisac L.N.Tolstoj/

"STRPLJIVOST JE NAZALOST JEDINA ODJECA, KOJU JE OTAC ADAM OSTAVIO SVOJIM GOLIM SINOVIMA". -/Bini/

"KAKO SE MEDITACIJA PRODUBLJUJE I VANJSKI SVIJET ISCEZAVA, TI SHVACAS DA NEMAS STO CINITI, DA NEMAS STO POSTICI, VEC PRIJE DOPUSTITI STANOVITIM STVARIMA DA SE U TEBI POSTIGNU". -/Vesna Krmpotic/

"ONOGA DANA KADA ZNANOST POCNE PROUCAVATI NETVARNE POJAVE, ONA CE TIJEKOM JEDNOG DESETLJECA NAPREDOVATI VISE NEGOLI ZA SVIH PRIJASNJIH STOLJECA SVOGA POSTOJANJA". -/Nikola Tesla/




"IZVOR SVAKE LJUDSKE PATNJE JE U OVOME:

VIDJETI KAO STALNNO ONO STO JE U BITI PROLAZNO".

- /Anthony de Mello/

"BOG JE LJUBAV. I ONAJ TKO BORAVI U LJUBAVI BORAVI U BOGU, I BOG U NJEMU”. - /1 Ivan 4:16 BIBLIJA/



“MI NE MOZEMO DOSECI BOGA PREKO IZMASAKRIRANIH TIJELA, PROGANJANIH UMOVA, ILI SLOMLJENIH SRCA NASIH BLIZNJIH BICA. TEZNJA KA PROSVJETLJENJU ILI BOZJOJ REALIZACIJI NE SMIJE BITI EKSKLUZIVAN, SEBICAN POTHVAT. PRAKTICIRANJE LJUBAVI MORA BITI UNIVERZALNO. NA NAMA JE DA VOLIMO – NE SLIJEPO, VEC ISKRENO”. - / Georg Feuerstein /


----------------------------





liječenje pčeljinim proizvodima

http://www.magicus.i...st.php?id=64664

spojiti ugodno s korisnim

http://www.magicus.i...st.php?id=64317

dharamavahini

http://www.magicus.i...st.php?id=64431

najezda leptira

http://www.magicus.i...st.php?id=64723

poruka

http://www.magicus.i...st.php?id=64702

tomislav ivić - pobjednik

http://www.magicus.i...st.php?id=64678

dodirom do zdravlja

http://www.magicus.i...st.php?id=64705







izložba slika

http://www.magicus.i...st.php?id=64716

moja zadnja haiga

http://www.magicus.i...st.php?id=64726









humor

http://www.magicus.i...st.php?id=64662

slatkiši i torte za kraj

http://www.magicus.i...st.php?id=61956








-----------------------------



prošlotjedno pismo upućeno vama

http://www.magicus.i...st.php?id=64440


--------------------------



lp, boro



http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#267 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 30. junij 2011, 10:17

borivoj čaw.
malo sem pokukal v tvojo temo...
zanimive stvari so notri. fajn pišeš in urejaš temo x:)x (žal pa je nimam časa bolj natančno brati :sori: )
lepo bodi x:)x x;)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#268 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 6. julij 2011, 08:38

janko, tebi veliko hvala! :-))))))))))

Znas li zasto se vjencani prsten nosi na cetvrtom prstu + ostalo

"Budite ono što jeste, a ne ono što mislite da bi drugi željeli da budete." - /Matt Damon, američki glumac/

dragi prijatelji!

dok kišica laganica paducka i jebucka... mučila se cijelu noć "hoće - neće", da bi tek pred jutro zericu nakvasila... jutros je svježije u rijeci i to me veseli, lakše se diše... negativnih iona ko u priči dok pluča puna i ne treba se ići u planine... more toplo, puno riba, kupača i mladih gišterica koje se izlježavaju na suncu... krenite na more, kupajte se ili izležavajte, u debeloj hladivini leškarite i čitajte jake knjige, neka je sve jako i vrijedno uloženog truda...


"Budite ono što jeste, a ne ono što mislite da bi drugi željeli da budete." - /Matt Damon, američki glumac/

"Svijet je opasno mjesto za život, ne zbog ljudi koji su zli nego zbog dobrih ljudi koji ništa ne poduzimaju." - /Albert Einstein/

"Ako jedanput odeš, ne okreći se natrag. Jer ako se okreneš, posustat ćeš pa ćeš se vratiti." - /S.A.Jesenjin, ruski pjesnik/

"Kada dođe ljubav, pomiluje te nježnim rukama i postavlja ti neobična pitanja na koja jednostavno nemaš odgovora." - /Carl Sandburg/

“LJUBAV JE LICE I TIJELO UNIVERZUMA. ONA JE VEZUJUCI MATERIJAL SVEMIRA, ONA JE TVAR OD KOJE SMO MI STVORENI. LJUBAV JE ISKUSTVO BICA KOJE JE KOMPLETNO I POVEZANO SA SVEOPCIM DUHOM”. - /Barbara Ann Brenan/

„NESEBICNA LJUBAV NAJVECI JE IZRAZ LJUDSKE PRIRODE KOJEG NISU ZASJENILE I ISKRIVILE MANIPULACIJE EGA. NESEBICNA LJUBAV OTVARA UNUTARNJA VRATA KOJA CINE OSJECAJ VLASTITE VAZNOSTI I STRAH NEDJELOTVORNIM. DOPUSTA NAM DA VESELO DAJEMO I ZAHVALNO PRIMAMO”. - /Matthieu Ricard/

“LJUBAV JE NEPRESTANI TIJEK BOZANSKOGA BLJESTAVILA. MUDRI TU LJUBAV NAZIVAJU DUHOM. TAJ DUH, KOJI JE SLAP LJUBAVI, SJAJI U SVAKOM SRCU. LJUBAV, DUH I SRCE ISTOZNACNICE SU ZA BOGA”. Sathya Sai Baba

"NISMO BOGATI PO ONOMU STO POSJEDUJEMO,

VEC PO ONOMU, BEZ CEGA MOZEMO". - /Imanuel Kant/


-------------

kaos ili kreacija
http://www.magicus.i...st.php?id=64974
duhovno znači reprogramirati um
http://www.magicus.i...st.php?id=64773

eko centar "caput insulae", beli, otok cres
http://www.magicus.i...st.php?id=64968
planinari - program izleta u VII mjesecu
http://www.magicus.i...st.php?id=64788
galerija tigor u baredinama donjim
http://www.magicus.i...st.php?id=64988

duhovi i kuće duhova
http://www.magicus.i...st.php?id=64875
nesvakidašnji prizor
http://www.magicus.i...st.php?id=64134

--------------

prošlotjedno pismo upučeno vama
http://www.magicus.i...st.php?id=64777

--------------





lp, boro

http://budan.blog.hr

Znaš li zašto se vjenčani prsten nosi na četvrtom prstu (prstenjaku)?

Kineska legenda to objašnjava zgodno i uvjerljivo...

Palci predstavljaju roditelje.
Kažiprsti predstavljaju tvoju braću i sestre.
Srednjak predstavlja tebe samog.
Prstenjak (četvrti prst) predstavlja tvoj par (partnera).
Mali prst predstavlja djecu.

Sad sklopi ruke dlanom o dlan, zatim srednjake sjedini na način kako je prikazano na slici:

Ring

Pokušaj razdvojiti palčeve (roditelji), razdvajaju se jer oni ne bi trebali živjeti s tobom vječno. Ponovo ih spoji.
Pokušaj razdvojiti kažiprste (braća i prijatelji), otvaraju se jer oni odlaze, imaju svoje životne putove.
Pokušaj razdvojiti male prste (tvoja djeca), otvaraju se jer djeca rastu i odlaze. Ponovo ih spoji.
Konačno, pokušaj razdvojiti prstenjake (par - partner) i iznenadit ćeš se, to je nemoguće učiniti...par je sudbinski vezan do zadnjeg dana života i zato se vjenčani prsten nosi baš na tom prstu.
budi to sto jesi

#269 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 13. julij 2011, 09:06

ZANIMLJIVOSTI...


Dragi prijatelji!

Vrijeme je godišnjih odmora, moj prijedlog je da iskoristite ako do sad niste, boravak u Sloveniji, u Gozd Martuljku na "Kampu GOZD - 2011", pogledajte si link o kampu koji djeluje od 1975.godine:

kamp "gozd-2011"
http://www.magicus.i...st.php?id=63592
http://drustvogozd.si/




"Bolje je da me mrze zbog onog što jesam nego da me vole zbog nečeg što nisam." - /Kurt Cobain, američki glazbenik/

"Svijet ima dovoljno dobara da zadovolji svačiju potrebu, ali ne i svačiju pohlepu." - /Mahatma Gandi/

"Glazbom izražavamo ono što riječima ne znamo reći i što nam srce ne zna prešutjeti." - /Victor Hugo/

"Žalost se pobrine sama za sebe, no ako stvarno želiš doživjeti radost, moraš imati nekog s kim češ je podjeliti." - /Mark Twain/

"Nesreća je što ljudi dobra srca rado odlaze u drugu krajnost ako nedostojni karakteri iznevjere njihova mišljenja." - /J.P.Sartre/

"Želite li objasniti nekome da čini loše, činite dobro. Ljudi uvijek vjeruju onome što vide svojim očima." - /Henry David Thoreau/

"Jedan čeka da se vrijeme okrene u njegovu korist, a drugi se s vremenom hvata u koštac." - /Dante Algheieri/

"NA SVIJETU NEMA VECE MOCI OD MOCI LJUBAVI". -/Baha u Illah/

“SVE DOK NE IZBISTRIS SVOJ VID LJUBAVLJU, DOTLE NE VIDIS ISTINU”. -/Sathya Sai Baba/

„ZA STADO NE MOZE BITI DOBRO
AKO MU JE PASTIR OVCA”. - /J.W.Goethe/

"SUZE SU PLEMENITI GOVOR OCIJU I KADA U PRAVOJ LJUBAVI PONESTANE RIJECI, GOVORE OCI SA SUZAMA, DOK JEZIK SUTI." - /Henrrick/

---------

sudac
http://www.magicus.i...st.php?id=65164

pariz
http://www.magicus.i...st.php?id=65280

intermeco
http://www.magicus.i...st.php?id=65238

mr.jazz-blues-milinović božidar. pogledaj i ostale filmiće
http://www.magicus.i...st.php?id=65122






prošlotjedno pismo upućeno vama
http://www.magicus.i...st.php?id=65013


------


NAPOMENA: NOVA TV u 22,00 sati, četvrtak, 14. srpnja

PROVJERENO, MAGAZIN Ekipa "Provjerenog" istražila je fenomen ukletih kuća i "duhova" koji u njima žive. Postoje ljudi koji tvrde da čuju zvukove za koje ne pronalaze objašnjenje ili primjećuju čudne pojave u vlastitoj kući. Od pamtivijeka postoje svjedoćanstva o paranormalnim pojavama neobičnih prikaza koje pomiću predmete ili se pojave na fotografijama i videozapisima. Najčešće su po pričanjima uklete kuće one napuštene, burne i krvave povijesti.

Zamolio bih Vas da mi priložite vaš komentar na moj nastup, vaša zapažanja i slično. To bit će uz ovu temu prezentirano na internetu...
Unaprijed, Veliko Vam Hvala!

duhovi i kuće duhova od ranije
http://www.magicus.i...st.php?id=64875

http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#270 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 20. julij 2011, 14:36

zanimljivo sa magicusa

http://www.magicus.i...st.php?id=65591
budi to sto jesi

#271 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 19. avgust 2011, 15:48

Proces svjetlosnog tijela -knjiga i ostalo

(2) UVOĐENJE OD ARHANĐELA ARIELA

(3) ŠTO JE SVJETLOSNO TIJELO?



Razum nam može reći što treba izbjegavati,ali jedino nam srce govori što treba raditi!" - /Joseph Joubert, francuski filozof/


Dragi prijatelji!
Godišnji odmori su za nama dok sijećanja bude uspomene na proživljeno, to sve još jednom pohranit ćemo duboko u srcu, i dogodine, još bogatije obnoviti u većoj mjeri...
Sve lijepo i proživljeno ostaje u trajnoj uspomeni zabilježeno, u vremenu koje pripada nama a tako i vječnosti...
Obnovili smo energiju, napunili baterije i sad odmorni i raspoloženi krećemo u nove aktivnosti...
Živimo u vremenima darivanja, davanje sebe drugima i poklanjanja drugima, mi se na taj način ne iscrpljujemo već naprotiv bogatstvom davanja drugima, naša aura se širi i postajemo kanal za dotok kozmičke enegije, tako iscjeljujući sebe mi iscjeljujemo i druge...
Ništa nam nije teško učiniti, ne postoje prepreke koje ne bi mogli premostiti... zračimo ljubavlju na okolinu, postajemo jedno s okolinom, i više bivamo slobodniji, stege od lanaca se lome ...
lanac sačinjen od stručaka maslačkova cvijeta nitko ne može pokidati...

uspješan i veseo vikend vam želim!


"Razum nam može reći što treba izbjegavati,ali jedino nam srce govori što treba raditi!" - /Joseph Joubert, francuski filozof/
"U životu nemoj nikad raditi ono zbog čega bi poslije mogao osjetiti strah ili sram ako za to drugi saznaju." - /Epikur, grčki filozof/
"Priroda nam je dala dva uha, ali samo jedan jezik: da bismo više slušali, a manje pričali." - /Benjamin Disraeli, eng. državnik/
"Promisli dobro prije nego što daš, dvaput promisli prije nego što primaš, a tisuću put prije nego što zahtijevaš." - /Cervantes/
"Postoje ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa, osim straha da će ga izgubiti."
- /Denis Diderot, francuski filozof i književnik/
"Najsigurniji način da ne postaneš vrlo nesretan jest da ne zahtijevaš da budeš vrlo sretan." - /njemački filozof A.Schopenhauer/
"Nije zdravo prerano postići veliki uspjeh u životu." - /Gwyneth Paltrow, američka glumica/


Drago Plečko o Alternativnoj medicini
http://www.magicus.i...st.php?id=66653
Botox i lude majke
http://www.magicus.i...st.php?id=66859
Antistresna terapija
http://www.magicus.i...st.php?id=66636
Život na malo drugačiji način
http://www.magicus.i...st.php?id=66860
Što ću danas kuhati - ima toga još
http://www.magicus.i...st.php?id=65597


ANTOLOGIJA hrvatskog haiku pjesništva
http://www.magicus.i...st.php?id=66764
Karolina Riječka, novi link u nastajanju:
http://www.magicus.i...st.php?id=66862
Garavi sokak - 2011, popis autora i pjesama
http://www.magicus.i...st.php?id=66693




-------------------------------------------------

Moja dva zadnja pisma upućena vama
http://www.magicus.i...st.php?id=65591
http://www.magicus.i...st.php?id=66589


------------------------------

--- On Fri, 8/5/11, safiris
From: safiris firis@hotmail.com
Subject: Proces svjetlosnog tijela -knjiga
Date: Friday, August 5, 2011, 1:33 PM

Željka - Safiris

http://safiris.blog.hr
-----------------
veliko hvala dragoj safiris!

lp, boro

http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#272 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 2. september 2011, 07:30

Antologija + ostalo...

Dragi prijatelji!   Uspješan, veseo i ugodan vikend vam želim. Ljetne i nepodnošljive vrućine su za nama, lakše se diše.

Dragi prijatelji!

 

Uspješan, veseo i ugodan vikend vam želim. Ljetne i nepodnošljive
vrućine su za nama, lakše se diše. A tako i stvaralački entuzijazam da vas prati kamo god se kretali, da ste snaga koja sve pokreće, te vodi ostale ka boljitku i sreći...



"Umijeće medicine sastoji se u zabavljanju pacijenta dok priroda liječi bolest." - /Voltaire/

"Jedini način da očuvamo zdravlje je jesti što ne želimo, piti što ne volimo i raditi ono što radije ne bismo radili." - /Mark Twain/

"Tko ima zdravlje ima nadu. A tko ima nadu ima sve." - /arapska poslovica/

"Neki ljudi misle da liječnici i medicinske sestre mogu umućeno jaje vratiti u ljusku." - /Dorothy Canfield Fisher/

"Sreća je dobro zdravlje i slabo pamćenje." - /Ingrid Bergman/

"Tijelo nikad ne laže..."      -  

Za vas je odabrala Olga Štajduhar - Pađen

 

-----------------------

 

II međunarodni sajam MYSTIC u Zagrebu - prijave i ostalo

http://www.magicus.i...st.php?id=67219

 

 

Ljubav i sloboda

http://www.magicus.i...st.php?id=67643

 



Novi Svjetski Poredak
http://www.magicus.i...st.php?id=67622

Gerald Celente, prvi prorok globalne recesije

http://www.magicus.i...st.php?id=59569

Geometrija božanske iskre

http://www.magicus.i...st.php?id=61305

 



Ajdna - Slovenski Machu Picchu

http://www.magicus.i...st.php?id=67608
Moja zadnja haiga
http://www.magicus.i...st.php?id=67588


------------------------

Moje zadnje pismo upučeno vama

http://www.magicus.i...st.php?id=67437

 

--- On Thu, 8/25/11, Djurdja Vukelic-Rozic <dvrozic@optinet.hr> wrote:


From: Djurdja Vukelic-Rozic <dvrozic@optinet.hr>
Subject: Antologija
To: borivojbukva@yahoo.com
Date: Thursday, August 25, 2011, 10:54 AM

Srdačni pozdravi,

Đurđa

Kako je postavljena ANTOLOGIJA na Magicusu, pogledajte si:

http://www.magicus.i...st.php?id=66764

Preporučio bih svim haiku pjesnicima i onima mladim koji su na putu pisanja haiku, da si kupe ovu nadasve vrijednu knjigu koja vam u mnogo čemu može pomoći, te da se sretnemo i čitamo 2017. godine.


lp, boro

http://budan.blog.hr/

 

Udruga „Tri rijeke“ HPOI, Ivanić Grad

Žiro račun: 2340009-1110214713

Matični broj: 2047802

OIB: 26057247757

 

Ivanić Grad, 26.8.2011.

 

 

Predmet: NEPOKOŠENO NEBO / AN UNMOWN SKY

ANTOLOGIJA HRVATSKOG HAIKU PJESNIŠTVA 1996-2007.

AN ANTHOLOGY OF CROATIAN HAIKU POETRY 1996-2007

---------------------------------------

 

Poštovana/Poštovani,

Nepokošeno nebo / An Unmown Sky, Antologija hrvatskoga haiku pjesništva

An Anthology of Croatian Haiku Poetry 1996-2007 je otisnuta.

Prema prijašnjim našim kontaktima, jedan ste od 166 autora u ovom panoramskom izdanju na hrvatskom i engleskom jeziku. Knjiga je formata A4, ima 390 stranica, uvezena, tvrde korice u boji.

Knjigu možete nabaviti u Udruzi „Tri rijeke“ HPOI, Ivanić Grad uplatom na

žiro račun br. 2340009-1110214713

u iznosu od 260,00 HRK

Također, ovo veoma lijepo izdanje upućeno je tridesetak adresa uredništava haiku časopisa i vodećih haiku pjesnika Planeta, nekoliko knjižnica, kao i dva muzeja haiku književnosti u Japanu. Kupnjom knjige u kojoj ste i Vi jedan od autora pomažete nam kako bi mogli nastaviti djelovati, i odaslati svijetu realnu sliku onoga što stvaramo i jesmo. Napominjemo, udruga neprofitna organizacija, da je rad glavne urednice i prevoditeljice te lektora i korektora za hrvatski jezik, na ovom projektu kao i mnogima drugima do sada, bio volonterski.

Zahvaljujem na svakoj suradnji, pomoći i strpljenju tijekom godina skupljanja materijala, te se nadam da ćemo moći i nadalje surađivati. Naime, recesija je uzela svoj danak te je zadovoljavajuća novčana potpora - nažalost izostala.

Želeći Vam svako dobro i do viđenja na Kloštranskim susretima,

Vaša urednica Đurđa Vukelić Rožić



Adresa: Kolodvorska 44, 10310 Ivanić Grad

Tel./fax: 01 2882 716

e-mail: dvrozic@optinet.hr



OBJAVLJENO NA LINKU:


http://www.magicus.i...st.php?id=67703


-----------------------


lp, boro


http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#273 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 3. september 2011, 07:11

SLOVENEC KOT »NUBA« - V SVETOVNEM GENOCIDU





Na »koncu sveta«, za razumevanje povprečnega Slovenca - v deželi »zamorcev«, nekje v Nubskih goráh, se dogaja genocid nad domorodnim ljudstvom. Ljudstvom pastirjev, nabiralcev, plesalcev, pripovedovalcev zgodb, ki so v svoji srčni brezbožnosti živeli raj nebes na Zemlji. Pravljično, kot v Kekčevi deželi, s Pehto in Bedancem, s kozami in divjadjo. Bistro vodo so še nedavno zajemali iz deviških izvirov, vse udobje so imeli v naravi okoli sebe. Znali so se čuditi in učiti iz knjige Življenja.



Nadrasa belcev je vztrajno vdirala v neoskrunjeno naravo k neoskrunjenim ljudstvom na paradnih konjih »civilizacije«, jih oblačila, jim pripeljala vodo v plastenkah, jih trpala v šole, njihovo poganstvo križala s križem, njihova naravna bogastva pa polastninila. Jim vzela vse, kar so bili in imeli. Za nekatere petične, hedonistične riti pa smo želeli ohraniti nekaj tega »divjaškega bouqueta«, ne preveč, ravno prav – zato smo izumili rezervate, njihovo tradicijo zavili v celofan in iz nje naredili obredno kičarijo. Da samo za nas slečejo civilizirane cape in se našemijo v tisto, kar je bilo včasih za njih sveto, intimno, za tujce nedostopno. Avanturistična mrzlica šerugovskega naslajanja.



Smo se kdaj vprašali, zakaj se je prav med Slovenci našel človek, ki kot »glas vpijočega v puščavi« kriči po svetu o grozljivem genocidu, ki se dogaja najbolj nedolžnim, »Marijam in Jožefom«, iz neke daljne Afrike? Zakaj prav Slovenci kažemo veliko mero občutljivosti do nekega daljnega plemena v neki daljni Afriki? Pri genocidu nad Tibetom smo še spali. Tedaj nam je bilo še fino, udobno. Danes, ko se soočamo z Nubami in Darfurjem, pa nam ni več tako fino in udobno. Tudi sami čutimo obup, krivice, bes, opeharjenost. Morda se intuitivno zavedamo, da pravzaprav ni resnično velike razlike med Nubo in Slovencem. Morda si danes prvič upamo nezavedno hrepeneti prav po tistem, kar smo belci iztrgali, poteptali in uničili toliko avtohtonim kulturam in jih preko slogana »po svoji meri« prikrojili in pribili na križ kapitala in civiliziranosti. Demistifikacija skorajda posvečenih besed »kapital«, »razum« in »civilizacija« nas je s trdo roko udarila nazaj direktno v čelo. Morda zato zopet postajamo malo manj človek-mašina, kot pravi Tomo, bolj občutljivi, z več srca. Srž Tomovega sporočila vidim v njegovem stavku: »Mi pomagamo, da vi lahko vidite in pomagate odrezati tega raka, ki se širi. Da začutite metastaze in da preprečite, da nas vse to požre. Sedaj vas kličem, dokler ni prepozno, ker potem nam bodo zavladale mašine…«.



Nube so svetleč tujek na črni luži nafte. Zato jih je treba enostavno pobiti, zmasakrirati, za zabavo pa še posiliti. Ob tem kimajo vsi – rumeni, beli, črni, oker… Eni pobijajo in posiljujejo, drugi mižijo. In vzporedno z njihovim pobojem se dogaja tudi poboj njihove narave, pogoja njihovega preživetja. Namreč kaj, če se kakšna Nuba izmuzne lovcem smrti? Zato zbombardirajmo tudi vsa drevesa, razorjimo z minami ječečo zemljo, uničimo njihove vodne vire, zasejmo bolezni, degenerirajmo celotno okolje. Saj je nafta pod zemljo – kaj nas briga tisto zgoraj!? In dogaja se tudi poboj njihove kulture. Pod diktatom Velikega brata kričijo nad njimi lastni bratje in sestre, da so primitivni, nagi, da so sramota za celo Afriko in jih želijo spreminjati po neki kupljeni vase-prepričani samopodobi, ki ne vzdrži harmonije vzpostavljenih vrednot prastare skupnosti. Fizično uničenje, uničenje pogojev njihovega preživetja in uničenje temeljev njihove kulture – to so elementi popolnega genocida. Vse to se dogaja Nubam in prebivalcem Darfurja…



… Kaj pa nam? Kje je tu torej Slovenec?



Genocid (grško genos = rod + latinsko occidere = ubiti) pomeni vsakršno sistematično uničevanje katerekoli narodnostne, etične, rasne ali verske skupine z namenom v celoti ali delno uničiti to skupino. Ena izmed opredelitev genocida pravi, da je to tudi »naklepno izpostavljanje takšne skupine življenjskim razmeram, ki naj privedejo do njenega popolnega ali delnega fizičnega uničenja«. Z drugimi besedami: »ubij me nežno«.



Danes Slovenec izumira »nežno«. Naklepno smo izpostavljeni razmeram, ki vodijo v naše uničenje. Ne bo nas potrebno (vsaj zaenkrat ne) fizično pobiti oziroma iztrebiti. Dovolj bo, da nas popolnoma onesposobijo. Cilj je skorajda uresničen. Smo prodani in razprodani, brezposelni, poneumljeni, brez lastne samooskrbe, z jokajočo čebelo kot simbolom narave, z narodnimi izdajalci kot »poglavarji« dežele, ki se raje rokujejo s korporacijami in tajkuni kot pa z lastnim ljudstvom, razbiti v potrošniške individuume (prepovedana sosedska pomoč), sprogramirani z besedo »hlapci«.



Slovenec pravzaprav čaka, da se tudi zanj pojavi nek »Tomo Križnar«, ki ga bo odrešil. Vendar pasivno in ponižno čakanje na svojega »odrešenika« ni danes lekcija Slovenca. Lekcija je, da vsak od nas prebudi »Toma Križnarja« v sebi! In iskreno se bomo morali zopet vprašati – kdo je sploh Slovenec? Ali se še čutim Slovenec? Kaj določa našo etničnost? Katere vrednote? Ali smo res hlapci?



Narod, ki hrabro stoji na braniku germanske, romanske in hunske kulture, ni hlapčevski narod! Dva milijona pokončnih ljudi v vztrajnem uporu proti stalnim grožnjam zavojevalcev naše domovine ni majhen narod! Preživeli smo stoletja borbe z drugimi »plemeni«, pa ne bi preživeli borbe z nekaj izdajalskimi ritmi v lastnem narodu! Narod vrhunskih športnikov, izumiteljev in znanstvenikov, umetnikov in poetov ni hlapčevski narod! Smo narod izjemnih zmožnosti in potencialov! Vendar kako naj se lev, ki so mu ves čas blejale ovce, zave, da je lev? In danes je čas prav za rjovenje! Začnimo rjoveti! In zahtevajmo nazaj tisto, kar je žlahtno slovensko! Se zmoremo zopet povezati in predvsem – se zmoremo zopet zediniti, kaj si želimo in česa ne? Če vkup stopi 2 milijona »Tomov Križnarjev« smo moč, ki stali vse okove!



Preden so tudi nam vsilili turbo-kapitalistično zlatenico globalizma, je bil simbol Slovenca mali kmet. Tisti, ki je živel v harmoniji z naravo in skupnostjo. Modrec. Tukaj so bile naše korenine, tukaj se je rojevala slovenska narodna pesem, od tod so izhajali naši žlahtni rituali in običaji in to je bil temelj naše varnosti. Politika je simbolno ubila, razvrednotila prav tega kmeta. Danes priznava samo še kmeta-mašino in kravo-mašino. Mali kmet, modrec, danes ne more več preživeti. In z njim ne more več preživeti slovenski narod. Na mah so odrezali naše vrednote, zmožnost lastne samooskrbe, degradirali naravo zgolj v tržno vrednost (urbanistično, surovinsko, energetsko, turistično…) in spretno zabrisali naše etnične korenine s preobrazbo Slovenca v globalnega potrošnika. To je zapisana zgodba Slovenca kot Nube – v svetovnem genocidu. Vsi narodi danes pravzaprav ječijo pod jarmom tega vse-človeškega padca v Had. Vsi smo pozabili, kaj je pravzaprav »funkcija človeka na planetu Zemlja, ker smo se prodali za udobje«, kot pravi Tomo.



Verjamem, da ko se bo uspelo iztrgati izpod tega suženjskega jarma potrošništva enemu samemu narodu, bodo temu sledili tudi ostali. Ta narod smo lahko prav mi – Slovenci! Postanimo vzor! Cel svet mrzlično išče nov model bivanja in sobivanja (le majhen procent reptilskih struktur želi zaradi svojih sprijeno egoističnih interesov ohranjati staro). Na koncu dvatisočletnega cikla smo. To je bil cikel racionalizma, cikel mislečega človeka, Homo sapiensa. In upam, da smo dojeli, kje so meje razuma. Razum brez čutenja, empatije, ljubezni, zavesti – je mašina, ki ustvarja svoj samoproizvajajoč destruktivni krog. Mašina, ki zgolj preračunava verjetnosti in možnosti pluralistične realnosti po kvocientu koristi, ne omogoča pa rešitve harmoničnega bivanja in sobivanja. Preživetje človeštva je danes odvisno od tega ali bomo lahko vstopili v nov evolucijski krog - iz mislečega človeka v čutečega in zavestnega človeka. Paradoks tega časa je, da so rešitve pravzaprav že znane in jasne - če želimo preživeti kot Slovenec in še bolj temeljno – če želimo preživeti kot človeštvo na Zemlji. Človek kot parazit se je namreč že dodobra odebelil in izčrpal svojega gostitelja. Prodali so nam mit o neskončni ekonomski rasti in nas dodobra sprogramirali, da je to postala naša beseda olajšanja. Vendar vsako povišanje gospodarske rasti pomeni danes podpis k množičnemu umoru in samomoru. Pomeni trpljenje in smrt stotih, tisočih, milijonov izkoriščanih modernih sužnjev. Smrt stotih, tisočih, milijonov dreves in živali. Narava, okolje, izkoriščan človek – ne zmoremo več! Človek je potrošniško izčrpan, razčlovečen. Ali ne hrepenimo pravzaprav zopet po svoji »človečnosti«? Razčistiti pa bomo morali pravzaprav - kaj sploh pomeni »biti človek«! Danes si mora človek začeti postavljati zopet najbolj temeljna vprašanja. Na koncu smo se znašli pravzaprav na samem začetku! In ne zavedamo se še, da se lahko v tem času največ naučimo prav od tistih »prvih«, katerih zadnje predstavnike danes načrtno pobijamo. Od avtohtonih, čistih, tistih, ki še niso pozabili, kaj je pravzaprav resnična funkcija človeka na planetu Zemlja. Tistih, ki »biti« še niso zamenjali za »imeti«. Za nas bo to revolucija v zavesti, oni pa se bodo le nasmehnili...





Vesna in Robi Vilar
budi to sto jesi

#274 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 13. september 2011, 09:56

ZANIMLJIV OBJEKAT NA NEBU:

http://www.magicus.i...st.php?id=68269

lp, boro

http://budan.blog.hr/
budi to sto jesi

#275 borivoj

borivoj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 15. september 2011, 15:39

Važno + ostalo s magicusa...
(2) Globalna drama (3) Poruka Pallas Athene (4) Sedam koraka za određivanje sigurne lokacije (5) Sigurne lokacije (6) Znakovi neposredno prije pomicanja osi

Dragi prijatelji! U svojoj poznatoj izjavi Voltaire je rekao: "Kad Bog ne bi postojao, trebalo bi ga izmisliti!"

Dragi prijatelji!

U svojoj poznatoj izjavi Voltaire je rekao: "Kad Bog ne bi postojao, trebalo bi ga izmisliti!"

Danas suvremeni filozofi i znanstvenici ponavljaju Voltairovu izjavu pokušavajući razumijeti ljudsku potrebu za smislom, sigurnošću i nadnaravnim Bogom. Stručnjaci za društvene znanosti opisuju ovu neutaživu težnju za mističnim kao "duhovnu revoluciju". Drugi je nazivaju "trećim valom" znanstvenih istraživanja, ali trenutačno zanimanje pokazuje da je ovo doba ispitivanje duše... - / Dr. Marek Jantos /


"Da bi bio sretan, nužno je da nemaš nešto što želiš." - / B.Russel /

"Strpljiv treba biti sa svima, a najviše sa sobom." - / Sv.Franjo /

"Svako hrabro djelo započinje u nama samima." - / Eudora Welty /

"Oprez, ma kako malen bio, nikad nije uzaludan." - / Ezop /

"Tko je svjestan svog neznanja, napravio je veliki korak prema znanju." - /Isac D'Israeli /

"Zbog preživljavanja, ljudi zaborave živjeti!" - / Margaret Fuller /

"ZIVJETI PO SVOJEMU, NE ZNACI DA NECEMO UCITI OD DRUGIH". - / Anonim /

" Kvalitetno obrazovanje bolji je čuvar slobode države nego bilo kakva stalna vojska." - / Edward Everett, američki političar /

 „LJUBAV JE STRPLJIVA, PUNA DOBROTE, LJUBAV NE ZAVIDI, LJUBAV SE NE UZNOSI, NE CINI STO NE VALJA, NIJE KORISTOLJUBIVA, NE RAZDRAZUJE SE, NE PAMTI ZLO, NE RADUJE SE NEPRAVDI, A RADUJE SE ISTINI; SVE PODNOSI, UVIJEK VJERUJE, SVAKU NADU CUVA. LJUBAV NIKAD NE PRESTAJE...“ - (Pavao; I. Korincanima 13)

“POPUT SNOPOVA ZITA ONA (LJUBAV*) VAS U SE SKUPLJA.

ONA VAS MLATI DA BI VAS RAZGOLITILA.

ONA VAS SIJE DA BI VAS LUPINE VASE OSLOBODILA.

ONA VAS MELJE DOK NE POBIJELITE.

ONA VAS MIJESI DOK GIPKI NE BUDETE,

A ONDA VAS MECE NA SVOJ SVETI OGANJ,

DA POSTANETE SVETI KRUH ZA BOZJI SVETI PIR”.

- / Halil Dzubran /

 

-------------------------------

 

 

Mistic sajam

http://www.magicus.i...st.php?id=67219

 

Intervju s glasnogovornikom Illuminata

http://www.magicus.i...st.php?id=68163

Libija

http://www.magicus.i...st.php?id=68164

 

 

Zlato iz "Zlatnog pravila"

http://www.magicus.i...st.php?id=68120

El Condor Pasa

http://www.magicus.i...st.php?id=68104

Zašto je bolje biti gol

http://www.magicus.i...st.php?id=68026

 

Povečan je interes za pisanjem haiku

http://www.magicus.i...st.php?id=68153

Zalutali haiku

http://www.magicus.i...st.php?id=68117

------------------

Prošlotjedno pismo upučeno vama

http://www.magicus.i...st.php?id=67997


---------------------



--- On Thu, 9/8/11, ljubica_ <
lj_dujmovic@net.hr> wrote:


From: ljubica_ <lj_dujmovic@net.hr>
Subject: Fwd: Fwd: vazno
Date: Thursday, September 8, 2011, 10:19 AM

Dragi moji,

dajte si malo truda - pažljivo pročitajte tekstove,

Srdačni - s ugodnim mislima prema vama

Ljubica

---------------------------

 

POŠTOVANOJ LJUBICI VELIKO HVALA!

 

lp, boro

http://budan.blog.hr/

 
budi to sto jesi




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0