Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

dr. Hauschka in ostala bio kozmetika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
243 komentarjev na to temo

#151 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 11. junij 2008, 10:41

Dragi vsi,



če se nam želite pridružiti, prosim, odprite www stran, ki je navedena spodaj in poiščite formular za podpise v slovenščini. Potem ta formular natisnete in zbirate podpise.

Zbrane podpise pošljete po faksu ali po pošti na naslov:



Aktion ELIANT,

Rebgasse 37,

DE-79540 Lorrach



Fax: 00 49 7621 168 18 63



Vredno se je potruditi! Vsi lonci prekipevajo, ampak držite pozitivno vizijo...nič ni večno in nihče ni večen, vsaj nihče od tistih, ki zdaj vedrijo in oblačijo v Evropi NI VEČEN!

Želijo onemogočiti tudi svobodno izbiro in onemogočiti prodajo najbolj kvalitetnih prehrambenih in negovalih izdelkov ter izobrazbo po metodi Rudolfa Steinerja.



Hvala vsem v naprej!







Anthroposophy on the Net - Aspects – NEW EUROPEAN REGULATIONS
















From the ELIANT Campaign Initiative Group


IMPORTANT INFORMATION ABOUT

NEW EUROPEAN LAWS EFFECTING



WELEDA AND WALA



WHAT CAN YOU DO TO HELP?



The European Parliament and bureaucracy has decided that things like Weleda and Wala medicines and Biodynamic babyfoods and such like are too small a market for special laws of protection to be made for them, and instead are demanding they fit into laws made for synthetic products to protect the population from poor quality.

For example a perfectly good Biodynamic babyfood company has been put out of business by being forced to put synthetic vitamins into its packs, when the food already had more natural vitamins than the EU standards. Hence the people who want good quality babyfood stopped buying it.

This is a direct and immediate threat to freedom of choice throughout Europe and after that the rest of the world. This will affect Biodynamic and organic agriculture, perfectly good scientific alternative anthroposophic medicines, Waldorf/Steiner education and other initiatives coming specially from the ideas of Rudolf Steiner. 80 years of most fruitful work for humanity is being seriously threatened at this very moment and perhaps even more importantly the capacity of people to have choices of top quality products and education.

If 1 million signatures can be gathered showing support for these products and methods (and the free choice associated with them!) then the EU Parliament will pass a law to protect their special character.

I believe this is a MOMENTOUS issue we MUST get through or else many other things will go as well in due course.

In the last six months 340,000 signatures have been collected from 100 countries but we need another 660,000.

I am one of 60,000 people who have been asked to gather at least 10 signatures quickly. I want to gather, with your help, at least another 100 signatures.

Can you please help me in this? This week, not next week as it is so easy to forget. I know myself how easy this is.

1. By signing it yourself if you have not already.
2. By getting another 10 to do so very soon. Just forward my email from yourself to your friends and family....


Please click on this link, and fill out your details, send and then remember to confirm your signing of the petition by clicking the confirmation in the autorespond email that is sent to you. Note:it may be shunted into Trash so please check there as well.

Signature at http://www.eliant.eu/new/lang/en/ - "One Million signatures"

Your ELIANT campaign initiative group

Christof Wiechert
Waldorf educationalist
Initial signatory of ELIANT Charter

Nikolai Fuchs
International Association
for biodynamic agriculture

Günther Schulz
International Federation of
of Anthroposophic Medical Associations / IVAA

Heike Sommer
ELIANT campaign
press / publicity officer

Dr. jur. Jürgen Erdmenger
Institut anthroposophique Rudolf Steiner
Associate member

Dr. med. Michaela Glöckler
Foundation for Anthroposophic Medicine

Thomas Göing
ELIANT campaign
Project manager

Signature at http://www.eliant.eu/new/lang/en/ - "One Million signatures"

_______________________________________________



Anthroposophy on the Net



We are an independent Anthroposophical news/information organization with a mission to assist anthroposophists and other interested parties learn about anthroposophy and anthroposophical endeavors.

Welcoming Responses: We welcome responses to this notice of any type; compliments and those that point to shortcoming and errors, or ways to improve. All responses are copied forward and sent to our staff and onto the parties in this notice. All will read your words. Thank you!
Join us: If you would like to join our email list and receive announcements, advertise an event, or be deleted from our email list, please send us an email at rgmcc@sbcglobal.net or write to us at 7618 Southcliff Drive , Fair Oaks , CA. 95628. (916) 962-0755 / the Editor / Randolph McCready.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#152 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 2. julij 2008, 09:38

Katero kvalitetno kremo za sončenje nej kupim? x8Dx





Sončno še naprej! xsrcx

#153 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 7. julij 2008, 14:31

Odvisno katere sorte hočeš...
Poznamo mineralne kreme in kemične.
Med mineralnimi so dobre babylove (v DM se dobi), Sante, dr Hauschka (otroška, ker je brez alkohola)...
Med kemičnimi pa Sundance, ena firma iz Lidla...

#154 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 7. julij 2008, 15:10

ja, jaz imam od Sante, ampak pač pušča bele sledi. x:Dx

#155 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. julij 2008, 16:11

ja tole je res problem...
jaz si ze xx let sama delam kreme in jih tako ne uporabljam (kupljenih), a za zascito pred soncem pa mi olivc tud ni dovolj (tega picek faktorja kolkr ga ima)...
Ko sem pa kaj tega (kreme za obraz s faktorji) furala, sem bla pa mal lisasta in taka, me je srbel, pikcasta.

Drugac pa (k je glih naslov teme tak), je men od deotov edini (dr. Hauschka) razen deo kristala, ki mi sede in me ne drazi oz. ne povzroca alergije.
pa se nima vsiljivega vonja. skratka, fajn. :palec:

(*tud krema za roke je gud - jaz jih sicer sploh ne uporabljam, ker ne maram met tega filinga po rokah, a ce je pa urgentno, recimo pozim al k mas zlo suho kozo, je pa zlo fajn, tud)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#156 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 7. julij 2008, 18:14

ah, meni je pa že sonce pa tole švicanje dovolj komedogeno. x:Dx no ja, gubic neom mela prehitro. x^x

#157 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 10. julij 2008, 18:25

Mineralne kreme, recimo ta Babylove .. koliko so kej komedogene?


Drugače so mineralni filtri komedogeni, samo ni nujno, moraš probat. Meni recimo ne mašijo por. Za druge sestavine v Babylove nisem sigurna, ker sem na hitro gledala ni komedogena, samo ne vem 100%.
Sante kreme pa niso komedogene.

Ja, od mineralne kreme si ves bel, a že bolje to kot pa kemične kreme.

Mogoče edino, če si narediš mešanco naravnih olj (npr. sezamovo vem da ima spf, pa še nekatera druga), samo ne vem kok velik faktor bi iz tega prišel...


Problem pri dr Hauschka kozmetiki je, da večina stvari vsebuje alkohol. :V:

#158 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 10. julij 2008, 21:44

Odvisno katere sorte hočeš...
Poznamo mineralne kreme in kemične.
Med mineralnimi so dobre babylove (v DM se dobi), Sante, dr Hauschka (otroška, ker je brez alkohola)...
Med kemičnimi pa Sundance, ena firma iz Lidla...

ja prioriteta so seveda naravne sestavine. xsrcx

tole sm najdu a pozna kdo ? Je super,ki ma tudi dokaj nizk faktor.

Mleko za sončenje ( Weleda )
Objavljena slika

#159 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 13. julij 2008, 13:02

Hm, weleda ima žal veliko alkohola. No, za tist teden na morju bo ok, samo faktor 12 je kar prenizek.

#160 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 13. julij 2008, 20:16

sej lih zto me zanima ker smo dost na morju,zto je 12 kar visok faktor,bi raje kakšno kremo z še z nižjim. x8Dx

#161 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 14. julij 2008, 12:49

pa da si pol dobro prepečeni čevap, kaj :8): :o|o: pravi crisp'n'crunch x;)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#162 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 14. julij 2008, 13:29

no, preizkusila tole kremo od Sante s faktorjem 20. ful ni mazljiva oz. se začne svaljkat. :o|o: in kot že rečeno, pušča bele sledi. x:Dx in za nohti ostane, joj prejoj, v bistvu je rumene barve, grozno zgleda. :O: grem nazaj na kemijo, i guess. x:Dx
pa tale naravna kozmetika ... žal vsebuje nenormalno dosti alkohola. ampak obrazna mi je pa super, te več ne menjam za kemijo!

#163 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 14. julij 2008, 19:22

pa da si pol dobro prepečeni čevap, kaj :8): :o|o: pravi crisp'n'crunch x;)x



x8Dx

#164 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 15. julij 2008, 17:41

Na povezavi (spodaj) lahko preverite delno kvaliteto oziroma ogrozenost pri uporabi nekaterih kozmeticnih proizvodov:

http://www.cosmetics....php?nothanks=1

recimo, ce vpisete dr. hausckha se prikaze seznam proizvodov, ob tem pa stopnja ogrozenosti ob njihovi uporabi!

Ob tem pa se mnogo vec, ce kliknete na brand oziroma znamko podjetja, kjer se izpise seznam sestavin in skodljivih ucinkov uporabe dolocene znamke.

#165 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 1. avgust 2008, 09:06

no, preizkusila tole kremo od Sante s faktorjem 20. ful ni mazljiva oz. se začne svaljkat. :o|o: in kot že rečeno, pušča bele sledi. x:Dx in za nohti ostane, joj prejoj, v bistvu je rumene barve, grozno zgleda. :O: grem nazaj na kemijo, i guess. x:Dx
pa tale naravna kozmetika ... žal vsebuje nenormalno dosti alkohola. ampak obrazna mi je pa super, te več ne menjam za kemijo!


po 14 dneh na plaži sm ugotovu da ma že itak sama koža dovolj zaščite,če znamo poslušat telo kdaj je dovolj sončenja.
Tko da se niti ne rabi nobeh krem,k s tem samo koži onemogočamo da opravlja svoje poslanstvo.
V 14 dneh sončenja sm se samo enkrat namazal in jo odnesel brez opeklin. x8Dx


sončno še naprej! xsrcx

#166 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 5. september 2008, 13:13

v redu je Logonina obrazna kozmetika. sem zadovoljna. :palec: ampak žal imam zadnje leto probleme s prekomernim izločanjem loja, pojavljanjem ogrcev in mozoljev in tako ni smiselno uporabljati čistilno mleko in tonik iz divje vrtnice. kremo imam z nepozebnikom in sem se je navadila, pa super je, ampak sem si raje šla kupit čistilni gel in tonik za mastno kožo .. od Schellerja. deluje. :palec: ni najbolj naravno, pa OK. nooo, sem si kupila namesto kreme za obraz kar gel. je italijanska firma - Natura house - temelji na na gelu iz aloje in morskih algah. kremo pa še vedno lahko uporabim v najbolj mrzlih zimskih dneh ... celo meni se kdaj pojavi kak lišaj ali mi koža popoka.
***
aha, razne zobne paste pa niso kaj prida. :o|o: sploh ne očistijo zob.

#167 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 17. september 2008, 13:59

Od Schellerja si vzela za mastno kožo tonik? Hm, a nima ta alkohol notri?
Od Logone nepozebnikovo sem pa imela pa mi ni bila všeč, čeprav diši pa lepo, meni podobno kot hruške :)

#168 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 18. september 2008, 07:39

...aha, razne zobne paste pa niso kaj prida. :o|o: sploh ne očistijo zob.

:eek: jst redno uporabljam Weledino zobno pasto (zelena pakunga) in sem z njo zelo zadovoljna x^x res pa je, da se ne peni, oz zelo, zelo malo (sama pasta je rdečkaste barve) in nima mentolovega pookusa. Nima fluora (v nobeni obliki) in ravno zarad tega faktorja mi je zelo gut :palec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#169 maeve

maeve
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 18. september 2008, 12:33

Jaz sem tut to pasto uporabljala in mi je bla zelo všeč, sploh okus x:)x Sam se mi je pol zazdelo, da mi premalo očisti zobe. Sam kaj pa vem. Po mojem bom spet prešaltala na naravne paste, ker so verjetno te umetne prevelik strup :xx!:

Sem pa tut že poskusila tisto Weledino pasto (modra pakunga), ki ima dodano sol in potem deluje kot nekakšen piling. Se mi zdi da zelo fajn očisti zobe, sam je pa res, da te prvič ko jo daš v usta skor na rit vrže zarad okusa ... ampak se kmalu privadiš xDDx

#170 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 4. oktober 2008, 13:51

:eek: jst redno uporabljam Weledino zobno pasto (zelena pakunga) in sem z njo zelo zadovoljna x^x res pa je, da se ne peni, oz zelo, zelo malo (sama pasta je rdečkaste barve) in nima mentolovega pookusa. Nima fluora (v nobeni obliki) in ravno zarad tega faktorja mi je zelo gut :palec:

ja, tudi jaz imam trenutno zeleno. treba se je navaditi. pa kvalitetno krtačko je treba imeti.
imela sem pa od Sante ali Logone metino. fajn okus. x:px

trenutno pa preizkušam glino v gelnati obliki (Logona) za pranje las ... :inocent: je na bazi kaolina.

Od Schellerja si vzela za mastno kožo tonik? Hm, a nima ta alkohol notri?

ja, tonik in čistilni gel sem vzela, čeprav je v toniku alkohol. moji koži paše, je spet malo čistejša in bolj gladka.
saj tudi Logona daje ogromno alkohola v vso možno kozmetiko, sicer je to drugačen alkohol kot v junk kozmetiki in tudi mora biti notri, če se ne motim, zaradi eteričnih olj.

#171 cekincek

cekincek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 4. oktober 2008, 16:21

Eeeem, kako drugačen pa naj bi bil alkohol v bio kozmetiki? Alkohol je pač alkohol. Če je kakorkoli drugačen, ni več alkohol (osnove kemije)

#172 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 4. oktober 2008, 16:33

pridobljen na drugačen način. pozabila, ne vem natančno, a ni isti kot tisti pač v junk kozmetiki.

#173 cekincek

cekincek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 5. oktober 2008, 18:08

Popolnoma isti je. Žal. Obstaja namreč zelo omejeno število načinov pridobivanja alkohola.

Je pa to krasen reklamni trik, ki sem mu tudi sama pogosto nasedala x;)x potem pa sem se vsedla in zadeve malo preštudirala.

#174 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. oktober 2008, 14:53

NARAVNO od Glave do Pet: kozmetika
(20:00) Kaj je zakonsko določeno in kaj stroka pojmuje kot naravno kozmetiko? V tokratni oddaji NARAVNO od Glave do Pet smo odgovarjali na to vprašanje in še na mnoga. Kaj nam zagotavljajo certifikati in zakaj sploh kupovati naravno kozmetiko? Koliko potrošniki poznajo in uporabljajo naravno kozmetiko?

Objavljena slika

#175 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. oktober 2008, 22:11

NARAVNO od Glave do Pet: kozmetika

Sem mislil, da si moj link pripopal x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0