Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

SOLAR FIRE 5


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
57 komentarjev na to temo

#1 Irina

Irina
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 25. december 2004, 12:34

Za "tretje življenjsko obdobje" sem si zadala učenje astrologije za svojo dušo in krepitev sivih celic.
Vpisala sem se v začetni tečaj astrologije STELLA v 3 stropnjah (prvi je že za menoj) in komaj čakam naslednjega v januarju.
Dobila sem astrološki program SOLAR FIRE 5, ki pa mi dela kar nekaj težav :C: , zato bi rada našla neko prijazno dušo, ki bi mi pokazala uporabo programa.
Ne mislim se z astrologijo ukvarjati "profesionalno", ampak le za sebe in za svoje najbližnje, zato bi računanje (moja slaba točka) prepustila računalniku.
Prosim za pomoč. Hvala!

#2 T!Ti

T!Ti
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 26. december 2004, 14:39

HMMMMM............
Prvic slism za to!

#3 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 26. december 2004, 15:36

<{POST_SNAPBACK}>
Prosim za pomoč. Hvala!

Povej, kakšno pomoč potrebuješ! x:)x :palec:
Dum spiro, spero.

#4 T!Ti

T!Ti
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 27. december 2004, 13:53

Gotov se kdo kle spozna na to, sam uprasanje je KDO!?

#5 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 27. december 2004, 23:20

Pomoč je že ponujena, se pravi, da nas je kar nekaj takih.

x:)x

#6 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 27. december 2004, 23:41

<{POST_SNAPBACK}>Gotov se kdo kle spozna na to, sam uprasanje je KDO!?


sem pisala,še isti dan, kar na OS. Tako se kle kr najde folk,ki odgovarja na uprašanja x:Dx


Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#7 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 28. december 2004, 14:47

Solar Fire bo v redu v začetku. Sicer se ne gre za ne vem kaj. Ne vem če zna Luno izračunat? A ima TOPOCENTRIC opcijo? Videm da astro.com nekaj ima, astrodatabank pa ne bojo nikdar zaštekali (že pred letoma sem obupal). Probi kar napamet direkcije delat in vzam si Dupor-ja digitalpoint.hr (upam da imajo?). To knjigo sam jaz koregiral. Zdaj bi je popolnoma uničil od koregiranja. Probi še Viktor Gerkman.
Steve Appleby tudi. Nekaj jih je čist v redu za začetek.

#8 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 10. februar 2006, 17:02

Imam solar fire verzijo 5.1 :palec:

Zanima me, zakaj pride do takega odstopanja v izrisu kart pri različnih programih?

Recimo, Davisonova kombin karta se občutno razlikuje od tiste, ki jo narediš na spletni astro.com.
Primer. Asc.-na 0.50' Raka na astro.com, pri solar fireju pa 11 stopinj Raka.

Pri tem pri asto.com program računa - 1 uro pri 'univerzalnem času', solar fire pa ne.

Kaj je prav? Kakšne izkušnje imate?

x:)x

#9 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 10. februar 2006, 17:09

..mogoce majo drugacne koordinate krajev... samo ugibam... ce je MC isti, je to mozno...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#10 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 10. februar 2006, 17:36

Ruby živjo,

imaš pravilno nastavljen Atlas?

Če nimaš tako potem ga nastavi na ACSP PC Atlas .... moj je bil na Solar Fire... in mi ni odšteval poletnega časa.

Solar Fire je prima,samo dostikrat nam šteka zaradi napačnih nastavitev.

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#11 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 10. februar 2006, 19:22

Čveka -hvala, imam nastavljeno ACS PC Atlas.:palec:

Koordinate se malo razlikujejo, to pa zato, ker sem na astro.com v bistvu naredila Davisonko kot natalno karto (da bi jo lahko progresirala, dodajala tranzite, povratke...). To pomeni, da sem morala poiskati kraj točno na polovici med dvema rojstnima krajema xrolleyesx in tu dalje se zgodi napaka, ker pri vnosu podatkov za samostojno natalno karto program zahteva kraj, od tam naprej - 1 ura in vse drugače... :o|o:

Ko sem delala Davisonko s solarf. pa sem s programom pač spojila dve imeni v nov chart in ga poimenovala, kar na astro.com ne moreš. Gre za to, da sf izračuna karto z midpointom ' in space' in je rezultat isti, kot če dve imeni spojiš na astro.comu - Davison 'non correct'.

No, s solarfire programom sem res naredila kvalitetnostni skok, ni primerjave x^x

#12 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 10. februar 2006, 23:16

Čveka -hvala, imam nastavljeno ACS PC Atlas.:palec:



No, s solarfire programom sem res naredila kvalitetnostni skok, ni primerjave x^x



:palec: tudi jaz.

Bo povedal kdo,ki sf zelo dobro pozna.
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#13 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 11. februar 2006, 00:40

Solar fire že dolgo uporabljam. Vsekakor mu zaupam bolj kot astro. com, končno je le profesionalen program. Meni zelo ustreza - Solar fire. xsrcx
Dum spiro, spero.

#14 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 11. februar 2006, 19:07

Ko se enkrat navadiš na Solar fire, ni poti nazaj. :palec:
Ne vem, zakaj ga tu v It ne obrajtajo preveč :eek:

Čeprav astro.com ostaja resna, kvalitetna spletna, brez nekega balasta, vsiljivih reklam in omogoča hrambo 100 astro kart in še veliko drugih zadev. Za ljubitelje, začetnike, radovedneže in tiste, ki si želijo prebrati kakšno interpretacijo... pa še gratis je.

Na hitro lahko pogledaš in narediš karto iz vsakega računalnika, kar je super :palec: x;)x ,
kar seveda ne moreš početi s Solar Fire-jem.

#15 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 15. februar 2006, 17:29

Nekaj sem morala narobe pritisniti ali odkljukati... xrolleyesx
program sf mi ne označuje več retrogradnih planetov :sori:

Imate kakšno idejo, kako bi spet delovala zadeva?

Hvala

#16 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 15. februar 2006, 21:38

Ruby, zal, nimam ideje... :o|o: zgoraj na desni imaš pomoč, morda se boš znašla...

Bi pa bila vesela, če bi se kdo našel,ki solar fire obvlada, ker jaz tut včasih sam nemočno gledam...in nimam pojma, kaj naj naredim...

meni recimo ne pokaže dobrih aspektov, trigona in sekstila, samo konj, opoz in kvadrate... :o|o:

Astra
Per aspera ad astra

#17 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 15. februar 2006, 22:23

Solar fire že dolgo uporabljam. Vsekakor mu zaupam bolj kot astro. com, končno je le profesionalen program. Meni zelo ustreza - Solar fire. xsrcx



Kdor zna, pač zna! x:Xx x;)x
Baby don´t forget my number!

#18 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 15. februar 2006, 22:59

Kdor zna, pač zna! x:Xx x;)x

x:px :vragec:
Dum spiro, spero.

#19 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 15. februar 2006, 23:06

SOLAR FIRE

Ko odprete Solar fire, se odpre več "okenc":
Klikneš na:
Displeyed points - so točke(planeti), ki bodo prikazani v kartah.
Aspect set - aspekti z orbisi...
Potem se odpre novo podokence. Kliknete edit. Se prikažejo vsi aspekti, ki naj bi jih SF uporabljal.(enble, disable), se pravi dodaj, odstrani...
Tam se da nastavit tudi orbise, kolikor pač želiš. Malo se poigrajte, pa znova in znova.

Kar se pa tiče planetov in retro planetov - to pa ne vem zakaj bi šlo. Po moje ima prste vmes Merkur, ki je že na poti, kjer bo retro. Meni se namreč to ni nikoli dogajalo. Najboljše bo, da znova naložiš SF z diskete (povoziš že obstoječ program), ampak vedi, da bodo verjetno izginile vse karte, ki si jih že vnesla. xsrcx
Dum spiro, spero.

#20 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 15. februar 2006, 23:44

Hvala Oona :palec:

Pojma nimam kaj se je zgodilo, pred dvema dnevoma so na lepem vsi čarti brez retrogradnih planetov :eek: . Oziroma planeti sicer so, niso pa označeni z R. Isto je pri tranzitnih, progresiranih kartah...

Mislim, da ni druge, ko da na novo inštaliram vse skupaj :o|o: xrolleyesx :xx!:
Na nek način si moram ohraniti vse podatke.

Astra, tiste nastavitve lahko skupaj poštelava, je enostavno, celo personaliziraš lahko tako, da sama izbereš aspekte, ki te zanimajo. Mene polkvadrati, trilini, tridecili... ene solate v bistvu -motijo.
Tudi raznih Zevsov, Vest...ne rabim, še Kiron je frlel...

Vse lahko naštimaš, tudi orbise x^x

Ampak kaj je bilo pa z retro oznakami za retro planete :eek: xscratchx
bogtepita.com

Samo na naslovni strani sf, spodaj , kjer so okenca s trenutnimi pozicijami planetov, no, tam pa je v tem trenutku Saturn rdeče barve, ker je retro

#21 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 15. februar 2006, 23:52

Poskusi še Wheel style... ko odpreš karto čisto spodaj. Morda moraš izbrati drugo varianto izrisa karte. Meni se dopade UNI5.WH1
Dum spiro, spero.

#22 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 16. februar 2006, 00:01

Lep izris, bicolor x^x

Samo Saturn je dalje direkt :o|o: xrolleyesx

#23 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 16. februar 2006, 07:11

Ruby72, če misliš celo zadevo še enkrat nainštalirati, potem PRED TEM na disku najdi poddirektorij /SolFire5/Userdata. Na njem so datoteke, imenovane tako, kot si jim sama dala ime, na primer Stranke2005, Stranke2006, imajo končnico .CHT in majčken sonček za ikonco (v Raziskovalcu/Explorerju). Tiste datoteke si skopiraj kam drugam, ko si boš pa zadevo "povozila" (= na novo inštalirala), si pa te datoteke skopiraj nazaj na /Userdata.

Pa ne bo izgubljenih podatkov!

Kar se označbe retrogradnosti tiče, ne vem, kaj bi bilo, BUT: ali ti retrogradnosti ne označi na mono-chartu ali pri več krogih skupaj (BiWheel, TriWheel itd.)?

Bom še malo pošnofal, ko bom imel čas. Morda kaj najdem.

:palec:

#24 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 16. februar 2006, 10:45

Hvala Bern :palec:

Sem shranila podatke za vsak slučaj na cd.
Javim, kaj se mi je izcimilo xrolleyesx

P.s. Nikjer, na nobenem čartu ni več označen retro planet. Ne v natalnih, ne v 'event', tranzitnih, in če spajam več 'koles' tudi ne. :eek: :o|o:

Morda pa je bila ukinjena retrogradnost? x:px Objavljena slika

#25 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 16. februar 2006, 11:19

x^x xsuperx xideax

Rešeno!
Na uvodni strani zgoraj je v nizu tudi opcija 'DINAMIC', klik- retro označb ni bilo, ker sem imela odkljukano nastavitev 'Full transit header OFF'

Prav je, da je odkljukana nastavitev ' Full transit Header ON'

:opica: x:Ix




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0