Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

MALAHIT


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
9 komentarjev na to temo

#1 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 16. januar 2005, 11:19

Malahit-uporaba danes:
Ker vsebuje velik delež bakra, uporabljamo eliksir za odpravo motenj, ki so posledica pomanjkanja bakra v telesu (slabokrvnost, motnje v pigmentaciji, infekcije in alergije, motnje v okušanju…), za detoksifikacijo, redukcijo telesne kislosti in stimulacijo jeter.


Tole sem prekopirala semle iz LF magazina.
Sedaj pa dilema;
-ko je bil decembra sejem kristalov in mineralov v Lj, mi je gospa Dana Rakovc osvetovala delanje eliksirjev iz malahita. Tudi v Karmi plus št.31/2004 je njen članek, kjer avtorica navaja, da

-....'opozorim naj, da mineralov, ki vsebujejo baker, to so malahit, azurit, hrizokola in turkiz, ne čistimo z vodo, ampak mentalno ali z nihalom. Prav tako ni priporičjivo piti njihovega eliksirja.'


Nosko xflirtx
Kako je sedaj s to zadevo, eliksir iz malahita da ali ne?

Pa še dve vprašanji.
1.Kateri kamen bi bil primeren za zdravljenje vnetega sečnega mehurja? Recimo pitje eliksirja? Ali žad/nefrit? Mislim pa, da sem za žad prebrala, da je odličen za zdravljenje ledvic, ne konkretno mehurja.
Pliz, že dva dni držim križem noge in se zalivam z ursi čajem :xx!: :V: :sori:

2. Komaj sem se bolj ali manj pozdravila za angino in sem morala na žalost jemati tudi antibiotike :V: . Zraven sem sočasno jemala tudi folno kislino in integratorje, da mi antibiotiki ne bi uničili obe flori v telesu. Potem sem jemala antipiretike za znižanje vročine, tablete proti glavobolu in sirup proti kašju. Ko sem nehala z antibiotiki, sem bila še 3 dni na vicks-medinightu. :V: :V: :V:
Mislim, da vsaj 10 let skupaj nisem popila toliko zdravil :xx!:
Zdaj bi se rada prečistila od vsega tega. Sploh jetra.
Kaj svetuješ?

Najlepša hvala za odgovor! xflirtx

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 11:23

Eliksir iz malahita ne, ker gre za bakrovo rudo.

Bo pa se Nosorog itak najbrz kaj dodal. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 16. januar 2005, 11:32

Hvala Marsa! :palec:

#4 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. januar 2005, 12:52

<{POST_SNAPBACK}>Malahit-uporaba danes:
Ker vsebuje velik delež bakra, uporabljamo eliksir za odpravo motenj, ki so posledica pomanjkanja bakra v telesu (slabokrvnost, motnje v pigmentaciji, infekcije in alergije, motnje v okušanju…), za detoksifikacijo, redukcijo telesne kislosti in stimulacijo jeter.


Tole sem prekopirala semle iz LF magazina.
Sedaj pa dilema;
-ko je bil decembra sejem kristalov in mineralov v Lj, mi je gospa Dana Rakovc osvetovala delanje eliksirjev iz malahita. Tudi v Karmi plus št.31/2004 je njen članek, kjer avtorica navaja, da

-....'opozorim naj, da mineralov, ki vsebujejo baker, to so malahit, azurit, hrizokola in turkiz, ne čistimo z vodo, ampak mentalno ali z nihalom. Prav tako ni priporičjivo piti njihovega eliksirja.'
Nosko xflirtx 
Kako je sedaj s to zadevo, eliksir iz malahita da ali ne?


Eliksirji iz malahita so povsem varni. Pred leti je bil (ne vem kje že) objavljen en čllanek, ki je naredil paniko, da je malahit strupen, kar pa ne drži.  Je pa pustil posledice med nekaterimi ljubitelji mineralov, med katerimi je tudi Rakovčeva Dana. Strupen je t.i. ZELENI VOLK, ki nastane, če pride baker v stik z ocetno kislino (malo jo je tudi v deežju). In to je tisto zeleno, kar najdemo tudi na samorodnem bakru. Vendar pa to NI isto, kot malahit.
Malahit: Cu((OH) I CO3)  vse ok!
Zeleni volk: Cu(CH3COO)2 . Cu(OH)2  STRUPENO!!!



Pa še dve vprašanji.
1.Kateri kamen bi bil primeren za  zdravljenje vnetega sečnega mehurja? Recimo pitje eliksirja? Ali žad/nefrit? Mislim pa, da sem za žad prebrala, da je odličen za zdravljenje ledvic, ne konkretno mehurja.
Pliz, že dva dni držim križem noge in se zalivam z ursi čajem :xx!:  :V:  :sori:

Naredi kombinacijo rumenega jaspisa in hrizopraza.

2. Komaj sem se bolj ali manj pozdravila za angino in sem morala na žalost jemati tudi antibiotike :V: . Zraven sem sočasno jemala tudi folno kislino in integratorje, da mi antibiotiki ne bi uničili obe flori v telesu. Potem sem jemala antipiretike za znižanje vročine, tablete proti glavobolu in sirup proti kašju. Ko sem nehala z antibiotiki, sem bila še 3 dni na vicks-medinightu. :V:  :V:  :V:
Mislim, da vsaj 10 let skupaj nisem popila toliko zdravil :xx!:
Zdaj bi se rada prečistila od vsega tega. Sploh jetra.
Kaj svetuješ?


Absolutno eliksir, ki ga pripraviš tako, da skuhaš čaj iz bezgovih listov in lakote, ga ne sladkaš, ko pa je mlačen, daš notri za pol ure hrizopraz in piješ.Najlepša hvala za odgovor! xflirtx


http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 13:00

Aha, zanimivo, no ravno to je bil pomislek, Nosorog... cudno si citiral tole, ampak saj je razvidno...
No zeleni volk se ne pojavi samo v povezavi z ocetno kislino.... ampak tudi 'kar tako' (morda zaradi trde in mehke vode ali cesa podobnega, skratka, zna spuscati neko... tako rjasto zadevo in mi ni glih apetitlih za pit, ce drugega ne, ne zgleda pa glih 'zdravilno'). :||
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. januar 2005, 13:07

<{POST_SNAPBACK}>Aha, zanimivo, no ravno to je bil pomislek, Nosorog... cudno si citiral tole, ampak saj je razvidno...
No zeleni volk se ne pojavi samo v povezavi z ocetno kislino.... ampak tudi 'kar tako' (morda zaradi trde in mehke vode ali cesa podobnega, skratka, zna spuscati neko... tako rjasto zadevo in mi ni glih apetitlih za pit, ce drugega ne, ne zgleda pa glih 'zdravilno'). :||



Voda, ki jo uporabljamo, pač ni nikoli le H2O, ampak ima še razne primesi - tudi kislinske. Zato se pojavlja problem zelenega volka na bakreni posodi (npr. džezve za kavo). Nekaj te kisline je tudi v zraku - npr. na področjih, kjer je veliko vlage v zraku, se na bakru sčasoma lahko pojavi zeleni volk.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 13:09

Aha, torej ce bi dal npr. zalo, pa bi bilo ok za eliksir... :irs:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 16. januar 2005, 13:20

Nosko xflirtx,
najlepša hvala, učinkovit in dobrohoten kot vedno I adore You xsrcx

xrolleyesx Jutri nabavim oba kamna, hrizopraz in rumeni jaspis, pa lakoto in liste bezga (doma imam le bezgov čaj iz listov-drogin xrolleyesx )
:vragec: evo danes nedelja, jaz pa nič nimam doma :vragec:

Škoda Nosko, ker tako daleč živiš, sicer bi se ti oddolzila za mega nasvete s pjatom dobre goveje župe z domačimi rezanci in pošteno porcijo mini sarmic, katere sem ravnokar dala kuhat x:px :sori: x:px

#9 sedna

sedna
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 338

Objavljeno: 16. januar 2005, 13:49

Eliksirji so ok, samo, kamenčki se razpadejo;(((((
Previdno s kamni, če želimo, da preživijo.
Saj lahko tudi kako drugače prejmemo od njih zdravilo, ni nujno, da morajo zaradi tega crkniti. Recimo, nosimo kakšen lep kos nakita iz njih ;)

#10 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. januar 2005, 17:03

<{POST_SNAPBACK}>Aha, torej ce bi dal npr. zalo, pa bi bilo ok za eliksir... :irs:



Verjetno govoriva o eliksirju iz bakra, ne malahita. Čist ql bi bila tud navadna voda, saj proces, v katerem nastane strupeni zeleni volk ne poteka tako hitro. Sproti pač kolikor toliko čistiš svoj kos bakra, pa je.
Pri bakreni posodi je večji problem zato, ker vsebujejo marsikaj tudi stvari, ki jih v takšni posodi kuhamo. Že kava, npr. Kva pa vem, kva vse vsebuje kava (pol, k je že skuhana oz. raztopljena v vodi) tazga, kar vpliva na pojav zelenega volka.


lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0