Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako znati sprejeti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 2 x ocenjeno
213 komentarjev na to temo

#101 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 10. februar 2005, 11:33

x:px :vragec: :palec:

Cigančica, zlo podobno razmišljam :palec: . Včasih sem to ljudem pokazal mal bolj diplomatsko, pol pa ni bilo efekta. Zdaj sem pač čuden zanje, s čudaki pa se tko jim ni za družit... x:px x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#102 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 10. februar 2005, 11:38

<{POST_SNAPBACK}>x:px  :vragec:  :palec:

Cigančica, zlo podobno razmišljam :palec: . Včasih sem to ljudem pokazal mal bolj diplomatsko, pol pa ni bilo efekta. Zdaj sem pač čuden zanje, s čudaki pa se tko jim ni za družit... x:px  x:Dx

:palec: pozdravljen med cudaki x:Dx ,sam jaz se jim zdim simpaticen cudak,sploh pa jih privlaci moja dobra volja in pozitiva,ki jo izzarevam-in pol so kot klopi.sam jaz tudi skurcam ce je treba,ko mi presede vse to.neki cajta ...ajd,sam pol pa ne me jeb** ce lepo povem da mi druzba ne pase in tko je...ce pa mi bom pa ze povedala.mislim,folk tezko steka.motnje imajo sami sabo,pa iscejo nekoga da bi nanj prenesli svoje nesnage in pobirali energijo.no thanks x;)x

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#103 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 10. februar 2005, 11:44

Torej se umakneš cigančica? Saj to je to. Sprejemaš ali pa ne. Kot nam pač paše. Sprejemanje vsakogar je skorajda nemogoče. Če ga ne sprejmeš se umakneš (grobo ali milo), če ga sprejemaš, se pa prilagajaš....

Nakladam. Ampak mislim, da nihče ni takšen, da bi sprejel vsakogar za vsako ceno. Ima pravico biti takšen kakršen je, vendar ne v moji bližini. Oz. jaz ne v njegovi...
x:o)x :vragec: :2src: x:px xcivx xcivx

#104 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 10. februar 2005, 11:57

<{POST_SNAPBACK}>Torej se umakneš cigančica? Saj to je to. Sprejemaš ali pa ne. Kot nam pač paše. Sprejemanje vsakogar je skorajda nemogoče. Če ga ne sprejmeš se umakneš (grobo ali milo), če ga sprejemaš, se pa prilagajaš....

Nakladam. Ampak mislim, da nihče ni takšen, da bi sprejel vsakogar za vsako ceno. Ima pravico biti takšen kakršen je, vendar ne v moji bližini. Oz. jaz ne v njegovi...
x:o)x  :vragec:  :2src:  x:px  xcivx  xcivx

tu se ne gre sploh za sprejemanje.vecino casa imam rada svoj mir.te ljudi spostujem,ampak tu sploh ni neke veze s sprejemanjem,ampak zelja po samoti oziroma osredotocenost nase.te ljudi spustim do sebe,vendar do dolocene meje v dolocenem trenutku.jutri mi bo mogoce vsec ce bodo v moji druzbi,pojutrisnjem pa pac ne.ni sploh nobenega problema.sam ta clovek si lahko pol dela probleme,ce ne steka tega.zato raje distanca in iskrenost.bliznji to stekajo,ker jim je to popolnoma jasno.ce mi ne bi pustili dihati,mi ne bi bili vec bliznji.kar potrebujem si vzamem.in tudi veliko znam dati,ko je trenutek za dati.kot cutim.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#105 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 10. februar 2005, 12:03

<{POST_SNAPBACK}>

Nakladam. Ampak mislim, da nihče ni takšen, da bi sprejel vsakogar za vsako ceno. Ima pravico biti takšen kakršen je, vendar ne v moji bližini. Oz. jaz ne v njegovi...
x:o)x  :vragec:  :2src:  x:px  xcivx  xcivx



To ni sprejemanje, ce drugega sprejmes.. To je nekaj zelo cudnega.. v bistvu nemogocega..
Sprejemamo lahko samo sami sebe.. kot lahko ljubimo samo sami sebe.. in kot lahko tudi varamo samo sami sebe..

IN ce se bo kdo strinjal s tem.. slucajno.. (nekoc smo se vsi strinjali, da se vse dogaja v SEBI.. da je toliko svetov kot ljudi.. in podobno) naj mi ne postreze v temi "varanje" s tem, da je mozno da nas partner prevara.. ali pa da je bil prevaran.. ali pa kaj bi bilo, ce bi ga partner prevaral.. ker potem se dogaja nekaj zelo cudnega v dojemanju.. Ali spomin pesa.. ali pa je vprasanje inteligence. Ce nakj velaj v eni temi.. velja tudi v drugi.. ker niso locene.. Sam EN forum je!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#106 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 10. februar 2005, 12:08

<{POST_SNAPBACK}>tu se ne gre sploh za sprejemanje.vecino casa  imam rada svoj mir.te ljudi spostujem,ampak tu sploh ni neke veze s sprejemanjem



:palec: :palec: :palec: :palec:

Ja tako... lepo povedano.. tukaj se sploh ne gre za sprejemanje.. :palec: ker niti mozno ni.
To kar cigancica zdaj pise.. pa odlicno razumem..

Ali pa ce gres v hribe.. pa imas koga s seboj.. in ta ne more biti tiho.. Matr.. kolk je to hudo.. Ce bi bil zavarovan, bi ga kar pahnil dol po strmini.. x:Dx x:Dx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#107 vasudeva

vasudeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 111

Objavljeno: 10. februar 2005, 12:10

<{POST_SNAPBACK}>Sprejemamo lahko samo sami sebe.. kot lahko ljubimo samo sami sebe.. in kot lahko tudi varamo samo sami sebe..


ko sprejmeš samega sebe te sprejemajo tudi drugi. ampak, če začneš o tem razmišlat, ustvariš spet bedarijo. ko sprejmeš sebe, te kot stranski proizvod sprejmejo tud drugi.. to je nekaj spontanega..
ko ljubiš, ljubiš eksistenco, svet, bivanje..

#108 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 10. februar 2005, 12:12

<{POST_SNAPBACK}>To ni sprejemanje, ce drugega sprejmes..  To je nekaj zelo cudnega.. v bistvu nemogocega..
Sprejemamo lahko samo sami sebe.. kot lahko ljubimo samo sami sebe.. in kot lahko tudi varamo samo sami sebe..

IN ce se bo kdo strinjal s tem.. slucajno.. (nekoc smo se vsi strinjali, da se vse dogaja v SEBI.. da je toliko svetov kot ljudi.. in podobno) naj mi ne postreze v temi "varanje" s tem, da je mozno da nas partner prevara.. ali pa da je bil prevaran.. ali pa kaj bi bilo, ce bi ga partner prevaral.. ker potem se dogaja nekaj zelo cudnega v dojemanju.. Ali spomin pesa.. ali pa je vprasanje inteligence. Ce nakj velaj v eni temi.. velja tudi v drugi.. ker niso locene.. Sam EN forum je!

:palec: x:Dx sem ti ze rekla ,da se si dovolila "sanjati " tvoje "sanje"..... :palec:
ne da bi brala tvoje poste,si mi jasen.kot sem takrat rekla-stojis za tem kar reces,ker ves kaj govoris. :palec: medtem ko ostali(najbrz tud jaz) pri vsaki temi spreminjajo in prirejajo misljenje temi.pol so pa confused,ker neki ne stima.sam to je po moje,ker ugotavljajo sproti in se od koga druzga misel prevzamejo mimgrede.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#109 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 10. februar 2005, 12:13

<{POST_SNAPBACK}>:palec:  :palec:  :palec:  :palec:

Ja tako... lepo povedano.. tukaj se sploh ne gre za sprejemanje..  :palec:  ker niti mozno ni.
To kar cigancica zdaj pise.. pa odlicno razumem.. 

Ali pa ce gres v hribe.. pa imas koga s seboj.. in ta ne more biti tiho.. Matr.. kolk je to hudo.. Ce bi bil zavarovan, bi ga kar pahnil dol po strmini..  x:Dx  x:Dx

x:Dx x:Dx x:Dx x;)x

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#110 vasudeva

vasudeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 111

Objavljeno: 10. februar 2005, 12:39

<{POST_SNAPBACK}>: medtem ko ostali(najbrz tud jaz) pri vsaki temi spreminjajo in prirejajo misljenje temi.pol so pa confused,ker neki ne stima.


men pa ravno to ne moti. človek se tako in tako dok ni razsvetljen spreminja iz trenutka. in zato tud mišljenje. tisto, kar je zame bla duhovnost pred meseci, sedaj ni več..
zgodba(izpisek iz ezoterične psihologije - osho):

zenovski mojster je učencu zastavil vprašanje. odgovor na vprašanje je bil natantko tak, kakor je nanje treba odgovoriti. naslednji dan je mojster postavil isto vprašanje. učenec je dejal: "ampak saj sem na to vprašanje odgovoril že včeraj." mojster je rekel: "zdaj sprašujem spet." učenec je ponovil odgovor. mojster je dejal:"ne veš!" učenec je dejal:"toda včeraj sem odgovoril enako in vi ste pokimali. zato sem si razložil tako, da je ogovor pravilen. zakaj ste si zdaj premislili?" mojster je rekel:"vse, kar se lahko ponovi, ne prihaja iz tebe. odgovor je prišel iz tvojega spomina, ne iz tvoje zavesti. če bi bil v resnici vedel, potem bi bil odgovor drugačen, saj se je toliko spremenilo. jaz nisem več tisti človek, ki ti je postavil vprašanje. celotna situacija je drugačna. tudi ti si drugačen, odgovor pa je isti. znova sem ti moral postaviti vprašanje, da bi videl, ali boš ponovil odgovor. ničesar se ne da ponoviti."
čim bolj ste živi, tem manj ste ponavljajoči. samo mrtev človek je lahko dosleden. življenje je nedosledno; življenje je svoboda. svoboda ne more biti dosledan. dosledna do česa? dosledni ste lahko samo pri preteklosti

rasvetljen človek je dosleden samo v svoji zavesti; nikdar ni dosleden pri svoji preteklosti. je totalno v dejanju. ničesar ne pušča za sabo; ničesar ne izpušča. naslednji trenutek je dejanje končano in njegova zavest je spet sveža. zavest je prisotna v vsaki situaciji, a vsako dejanje je opravljeno v popolni svobodi, kakor da je človek prvikrat v takšni situaciji...

#111 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 10. februar 2005, 12:49

<{POST_SNAPBACK}>men pa ravno to ne moti. človek se tako in tako dok ni razsvetljen spreminja iz trenutka. in zato tud mišljenje. tisto, kar je zame bla duhovnost pred meseci, sedaj ni več..
zgodba(izpisek iz ezoterične psihologije - osho):

zenovski mojster je učencu zastavil vprašanje. odgovor na vprašanje je bil natantko tak, kakor je nanje treba odgovoriti. naslednji dan je mojster postavil isto vprašanje. učenec je dejal: "ampak saj sem na to vprašanje odgovoril že včeraj." mojster je rekel: "zdaj sprašujem spet." učenec je ponovil odgovor. mojster je dejal:"ne veš!" učenec je dejal:"toda včeraj sem odgovoril enako in vi ste pokimali. zato sem si razložil tako, da je ogovor pravilen. zakaj ste si zdaj premislili?" mojster je rekel:"vse, kar se lahko ponovi, ne prihaja iz tebe. odgovor je prišel iz tvojega spomina, ne iz tvoje zavesti. če bi bil v resnici vedel, potem bi bil odgovor drugačen, saj se je toliko spremenilo. jaz nisem več tisti človek, ki ti je postavil vprašanje. celotna situacija je drugačna. tudi ti si drugačen, odgovor pa je isti. znova sem ti moral postaviti vprašanje, da bi videl, ali boš ponovil odgovor. ničesar se ne da ponoviti."
čim bolj ste živi, tem manj ste ponavljajoči. samo mrtev človek je lahko dosleden. življenje je nedosledno; življenje je svoboda. svoboda ne more biti dosledan. dosledna do česa? dosledni ste lahko samo pri preteklosti

rasvetljen človek je dosleden samo v svoji zavesti; nikdar ni dosleden pri svoji preteklosti. je totalno v dejanju. ničesar ne pušča za sabo; ničesar ne izpušča. naslednji trenutek je dejanje končano in njegova zavest je spet sveža. zavest je prisotna v vsaki situaciji, a vsako dejanje je opravljeno v popolni svobodi, kakor da je človek prvikrat v takšni situaciji...

mene to sploh ne moti,da smo si na jasnem.in ne rabim oshota da bi mi bile jasne dolocene misli.
sam ti dam en primer recimo.ce ti v temi VARANJE naprimer reces da to sprejemas,pa pol v temi KAKO SPREJETI reces da ne znas sprejemati,pa pol spet v drugi temi trdis da sprejemanje ne obstaja.....
strinjam se da se situacije spreminjajo ,vendar po moje ti preskoki misljenja nimajo tolk veze z spremenjujoco situacijo,ampak ima veze s tem ,da se clovek izgubi v" lastnem prepricanju".seveda je tu se vpliv okolice in drugih sodelujocih...

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#112 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 10. februar 2005, 12:58

<{POST_SNAPBACK}>:palec: pozdravljen med cudaki x:Dx ,sam jaz se jim zdim simpaticen cudak,sploh pa jih privlaci moja dobra volja in pozitiva,ki jo izzarevam-in pol so kot klopi.sam jaz tudi skurcam ce je treba,ko mi presede vse to.neki cajta ...ajd,sam pol pa ne me jeb** ce lepo povem da mi druzba ne pase in tko je...ce pa mi bom pa ze povedala.mislim,folk tezko steka.motnje imajo sami sabo,pa iscejo nekoga da bi nanj prenesli svoje nesnage in pobirali energijo.no thanks x;)x


x:o)x x:Dx

Heheh, pa res, mi je prav zanimivo, men tud tako dogaja. In kot pišeš v nadaljnem postu, so med njimi tudi taki, ki jih spoštujem pa vse, sam bemu, mi ne rabijo zato za vratom viset. :vragec: V bistvu jaz ne rabim stalnega stika zato, da sem lahko njegov prijatelj in on moj. Pa tud mene večina jemlje kot pozitivca, dobrovoljčka, jih pa je kar nekaj spoznalo, da znam biti tud prav "pasji" :vragec: x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#113 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 10. februar 2005, 13:30

<{POST_SNAPBACK}>men pa ravno to ne moti. človek se tako in tako dok ni razsvetljen spreminja iz trenutka. in zato tud mišljenje. tisto, kar je zame bla duhovnost pred meseci, sedaj ni več..


To bi bilo res, ce bi to bilo zate res.. Zdaj pa to ni res, ker si to prebral.. Tudi vse tisto kar so katoliki prebrali, bi mogoce celo bilo kaj res.. ampak ce so prebrali.. za njih ni vec res. Oziroma ni pomembno ali je res ali pa ni res.. ampak to, da je za njih brez veze.. ker je prebrano.

Lej.. si rekel, da do trenutka ko nismo razsvetljeni.. Dobro.. Kaj pa bos storil, ko bos prisel do Oshotovega odlomka, kjer pravi, da smo ze vsi skoz razsvetljeni.. in tako dalje?

Nikoli.. nikoli ne sprejmi nicesar, kar preberes.. ce tega nisi sprobal.. Ce sprobas in se ni zgodi nic.. sicer se ne pomeni, da tisto ne obstaja.. ampak zate je v tistem trenutko pomembno toliko, kot da ne obstaja.
Tko, da za vecino ljudi, ki so clani kakrsnih koli religij, je bog pomemben tocno toliko, kot da ne obstaja.. Cist isto je za njih.. ali obstaja ali pa ne obstaja. Za njihove halucinacije ni isto.. za njihovo bistvo je bog kot lanski sneg..

Ker preprosto.. ce dozivis boga.. ga nikakor ne mores doziveti kot sodnika.. in podobne neumnosti, ki jih molijo.. In ce je clovek resnicen.. ne more biti vkljucen v taksno organizacijo.

PS.. nisi ravno pravi osebi sel citirat Oshota.. x:Dx x:Dx Malo precekiraj forum, pa bos vedel zakaj..

PS1: Pa ni cisto res da tebe tisto ne moti.. ampak, da Oshota ne moti.. in potem tebe ne moti.. oziroma razumel si, da njega ne moti.. kaj pa je on res hotel povedati, pa ne mores vedeti, ker ne mores razumeti tisto kar se ne ves..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#114 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 10. februar 2005, 13:48

[[QUOTE]quote=Tjazy,10. Feb 2005 ob 13:31]
[snap[QUOTE][/QUOTE]
PS1: Pa ni cisto res da tebe tisto ne moti.. ampak, da Oshota ne moti.. in potem tebe ne moti.. oziroma razumel si, da njega ne moti.. kaj pa je on res hotel povedati, pa ne mores vedeti, ker ne mores razumeti tisto kar se ne ves..[/quote][/QUOTE]
:palec: tocn tko.to sem prej hotla povedat,pa nisem mela cajta tolk pisat(al pa se mi sploh ni dalo) x;)x
on je zdej nasel oshota in ga zacel dobesedno jemati in pozabil kaj on misli

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#115 vasudeva

vasudeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 111

Objavljeno: 10. februar 2005, 13:53

vsak človek ima ogromno stališč v sebi. malo je v službi in je dohtar. nato spet druga identiteta. če se človek z temi stališči istoveti, potem tako živi v peklu, ker je drugo v sebi zanikal.. res, da ima vsak svojo mnenje, a meni se mnenja spreminjajo, zato bom morda v drugi temi napisal čist protislovno stvar. pa kaj zato. ne bom se obremenjeval s tem kar mislim in kar je prav. ampak kaj tedaj v takšni situaciji čutim.. to mi je pomembno..

tjazy
tisto prej ni blo mišljeno kot, da bi htel izpodrint al karkol. pač pa je blo namenjeno kot trenutno dejstvo na pretekli odgovor.
kot vidiš in vidimo vsi, so tvoje misli, besede precej bogate in marskaj zanimivega se da naučit. kot tud od vsega in vseh drugih članov..

pozdraf

#116 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 10. februar 2005, 14:05

<{POST_SNAPBACK}>vsak človek ima ogromno stališč v sebi. malo je v službi in je dohtar. nato spet druga identiteta. če se človek z temi stališči istoveti, potem tako živi v peklu, ker je drugo v sebi zanikal.. res, da ima vsak svojo mnenje, a meni se mnenja spreminjajo, zato bom morda v drugi temi napisal čist protislovno stvar. pa kaj zato. ne bom se obremenjeval s tem kar mislim in kar je prav. ampak kaj tedaj v takšni situaciji čutim.. to mi je pomembno..

tjazy
tisto prej ni blo mišljeno kot, da bi htel izpodrint al karkol. pač pa je blo namenjeno kot trenutno dejstvo na pretekli odgovor.
kot vidiš in vidimo vsi, so tvoje misli, besede precej bogate in marskaj zanimivega se da naučit. kot tud od vsega in vseh drugih članov..

pozdraf

torej se lahko zgodi,da v drugi temi zanikas vse to kar si tule komentiral? xrolleyesx
kameleonsko razmisljanje?to ni stvar ogromnih stalisc.to je zame bolj vse skupi ena velika zmeda.
bodi bolj iskren do sebe,si sploh res ti napisal te komentarje ali jih je napisal duh oshota al pa kdo drug v tebi?

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#117 vasudeva

vasudeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 111

Objavljeno: 10. februar 2005, 14:23

ne bi zdaj tule obravnal, kje v sebi sem slišal te po tvoje nekakšne glasove..
ampak tako sedaj čutim.. pa tudi nimaveze če sem od kje kdaj prebral.
tudi ti si morala nekje biti obveščena o tem kar imaš sedaj za svoja stališča..?
ponavad je tako, da vidiš tisto, kar nočeš videt, al pa samo to delaš?? se pravi odvisno je od tebe kako gledaš npr. na moje besede tukaj.. vse ti je nekakšno zrcalo..
če bi jaz sedaj tukaj izpisoval iz knjig. bi za to moral enako biti info. da bi sploh razumel bit o čem se vi mente...
obseden pa glih nisem, da bom tukaj frajera pičo in izpisoval...

nevem, vse je odvisno od tebe kako določaš. ali si projektor in boš name metala lastno vsebino. al pa boš poiskušala razumet.....

#118 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 10. februar 2005, 14:24

No moram še jaz nekaj dodati,

sposobnost odprto poslušati nekoga, ki ima drugačno prepričanje, oziroma dojemnje v tem trenutku kot ti , je zame zelo pomembna in milsim, da ona da človeku možnost, pa prehaja prek lastnih omejitev.

Verjamem da je sposobnost dojemanja paradoksov , najbolj fina lastnost človeškega uma.

In točno iz tega lahko rečem, da ni potrebno nič sprejeti pri drugem, ker je ta tako in tako popolen, in hkrati lahko rečem tudi, da je v moji naravi potreba po tem, da sprejmem njegovo iz mojih oči " nepopolnost". Pa naj bo to še tako kontradiktorno, toda ravno sposobnost živeti tu vmes, je po moje najbolj suptilna in prefinjena sposobnost.

Isto velja za varanje, v osnovi smo sovobodni in se sami odločamo, s kom bomo imeli spolne odnose, torej, to je ena resnica, toda takoj na drugi strani je resnica, da človek, kot zrelo odraslo bitje, odgovoren zase in da imajo njegova dejanja posledice, tu ni sodbe, oba prepričanja, sta lahko nasprotujoča, oziroma tako delujeta, vendar jaz želim delovati točno iz te točke iz te sredine.

Upam, da nas je več, ki smo odprti in poslušamo , kaj imajo drugi reč. Seveda smo sposobni sprejeti samo tisto, kar je trenutno v našem svetu.

Pa še nekaj, fiksna prepričanja so rodila hude posledice v zgodovini.... odprtost ... tu je ključ...

In še nekaj, moram priznati, da sem se iz te teme veliko naučila in tudi sama začela razmišljati, ravno zaradi vaših različnih mnenj, o isti stvari iz različnih zornih kotov. Za to hvala.


Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#119 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 10. februar 2005, 14:37

<{POST_SNAPBACK}>ne bi zdaj tule obravnal, kje v sebi sem slišal te po tvoje nekakšne glasove..
ampak tako sedaj čutim.. pa tudi nimaveze če sem od kje kdaj prebral.
tudi ti si morala nekje biti obveščena o tem kar imaš sedaj za svoja stališča..?
ponavad je tako, da vidiš tisto, kar nočeš videt, al pa samo to delaš?? se pravi odvisno je od tebe kako gledaš npr. na moje besede tukaj.. vse ti je nekakšno zrcalo..
če bi jaz sedaj tukaj izpisoval iz knjig. bi za to moral enako biti info. da bi sploh razumel bit o čem se vi mente...
obseden pa glih nisem, da bom tukaj frajera pičo in izpisoval...

nevem, vse je odvisno od tebe kako določaš. ali si projektor in boš name metala lastno vsebino. al pa boš poiskušala razumet.....

sam nisi odgovoril,ce se lahko zgodi da potemtakem kar si prej komentiral,lahko v naslednjem postu zanikas?
kar cutis je vse lepo in prav,sam sem res imela obcutek da sam navajas citate nekoga drugega.
kar se tice mojih stalisc ,si jih sama ustvarjam na podlagi svojih resnic.sem pa tudi nekatere koristne stvari tud v knjigah nasla,le te so pa zelo prefiltrirane pri meni.nikogar ne jemljem dobesedno,se manj osebno. :palec:

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#120 vasudeva

vasudeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 111

Objavljeno: 10. februar 2005, 15:07

<{POST_SNAPBACK}>sam nisi odgovoril,ce se lahko zgodi da potemtakem kar si prej komentiral,lahko v naslednjem postu zanikas?

odvisno je od vzudšja in vsebine, na kaj se nanaša.. nisem mislil, kot zanikanje lastnih preteklih trditev, ampak kot sprejemanje obojega, nečesa novega in starega.. če se človek preveč obremenjuje s tem kar misli, ali je izrekel, sedaj pa govori čist druga, potem se absolutno deli, rata razcep. zato je dobro od vsega kar misliš a -ž sprejet in se ne bojevat z lastnimi predstavami. npr. enkrat si pač ljubezniv in pride čas ko čutiš sovraštvo. če bom hotel biti samo ljubeč, tedaj bom zažel izbirat in potlačevat sovraštvo in mu kazat hrbet. s tem nisem nič nardil, le povečal ga še bom. in postal še bolj sovražen do sebe. zato je vredu se vsega tega zavedat in bit sprejemljiv/neistoveten do vsega, kar pride ali misliš..

vse dobro

#121 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 11. februar 2005, 10:07

<{POST_SNAPBACK}>To ni sprejemanje, ce drugega sprejmes..  To je nekaj zelo cudnega.. v bistvu nemogocega..
Sprejemamo lahko samo sami sebe.. kot lahko ljubimo samo sami sebe.. in kot lahko tudi varamo samo sami sebe..

IN ce se bo kdo strinjal s tem.. slucajno.. (nekoc smo se vsi strinjali, da se vse dogaja v SEBI.. da je toliko svetov kot ljudi.. in podobno) naj mi ne postreze v temi "varanje" s tem, da je mozno da nas partner prevara.. ali pa da je bil prevaran.. ali pa kaj bi bilo, ce bi ga partner prevaral.. ker potem se dogaja nekaj zelo cudnega v dojemanju.. Ali spomin pesa.. ali pa je vprasanje inteligence. Ce nakj velaj v eni temi.. velja tudi v drugi.. ker niso locene.. Sam EN forum je!


Pa kaj se toliko trudiš iskati dlako v jajcu?! S sprejemanjem mislim na to, da te pač NE MOTI, če drugi niso podobni tebi. Se pa umakneš tistim, s katerimi se ne strinjaš. In ne peša spomin in ni problem v dojemanju in (dokazano) ni problem v inteligenci tistih, ki jih citiraš.
Poskušaj prebrati napisano.

Ali ni tvoj podpis takšen: SVET JE NAREJEN PREPROSTO? x;)x

#122 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 11. februar 2005, 10:19

<{POST_SNAPBACK}>odvisno je od vzudšja in vsebine, na kaj se nanaša.. nisem mislil, kot zanikanje lastnih preteklih trditev, ampak kot sprejemanje obojega, nečesa novega in starega.. če se človek preveč obremenjuje s tem kar misli, ali je izrekel, sedaj pa govori čist druga, potem se absolutno deli, rata razcep. zato je dobro od vsega kar misliš a -ž sprejet in se ne bojevat z lastnimi predstavami. npr. enkrat si pač ljubezniv in pride čas ko čutiš sovraštvo. če bom hotel biti samo ljubeč, tedaj bom zažel izbirat in potlačevat sovraštvo in mu kazat hrbet. s tem nisem nič nardil, le povečal ga še bom. in postal še bolj sovražen do sebe. zato je vredu se vsega tega zavedat in bit sprejemljiv/neistoveten do vsega, kar pride ali misliš..

vse dobro

vse lepo in prav.
ok.potem ce je odvisno od vzdusja ,potem po tvoje mislis drugace o isti stvari kot vceraj naprimer,ker je bilo vzdusje drugacno? xrolleyesx

xscratchx
jaz pa mislim drugace pac kot ti pravis.jaz ti bom na isto temo,neglede na vzdusje,ampak glede na cisto misel,odgovorila danes z enako mislijo kot vceraj.torej moje mnenje ni odvisno od vzdusja.morda ,redko in ne tako ekstremno da bi bilo obratno od vcerajsnjega mnenja.
pravis da je odvisno tudi od vsebine....hm....tam si prepisal od oshota ,da je pac ucenec drugi dan odgovoril isto na isto vprasanje,torej tu ne govorimo o drugacni vsebini.....ampak o isti vsebini.
nekatere teme so si podobne,pa nekdo v roku ene ure napise v eni temi cist kontra kot je prepriceval v drugi.pa se je slo naprimer za isto misel.npr.sprejemati ali ne sprejemati.
jaz se ne obremenjujem s tem kar sem rekla vceraj,sem tu danes in tudi danes bo jutri vceraj.in ne razcepim se,ker popolnoma vem da gredo iz mene misli in besede kot sem hotela da gredo.ne more mi biti zal,ker se sama s sabo dovolj ujemam in razumem ,da ne poznam konfliktov in razcepov.
nisem ti hotela zateziti ali kaj podobnega,ampak sem hotela samo se mal podebatirat s tabo,da vidim (oziroma da tud sam vidis)ce se strinjas z vsem tistim kar si komentiral in kar si citiral oshota,ce sploh sam ves kaj si hotel povedati.meni ni treba racunov polagati glede tega,lahko postavljas teze in lahko jih v nadaljevanju potrjujes ali pa pac skocis drugam.to je tvoja izbira.
thanks pa za vsak komentar. x;)x

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#123 vasudeva

vasudeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 111

Objavljeno: 11. februar 2005, 11:48

cigančica

coll! saj to ni nič vseskup druga kot pa zabava in besedne igre..
kako naj to povem. a povem tisto kar v tem trenutku mislim, da je to to.
človek ima na mentalu mnogo mnogo mnenj še baje celo iz prejšnih žiljenj ostanejo.. odvisno pa je od folka, kako s tem razpolaga. če se neistovetiš z njimi pol je tu vse vredu.. če bom izbiral mnenja, pa bom s tem absolutno zanikal drugo stran in kaj se zgodi. zmedenost uma..
pač, sprejmem vse kar mislim. in ne nardim izbire. in nebom se obremenjeval s tistim kar sem izrekel. tudi če je v meni tisoče mnenj, pa kaj pol,. po enistrani sploh nimajo nobene veze z mano, z bivanjem...
kot si omenla, da je en folk kao zmeden in piše različne si stvari.. mislim da naklučja ne obstajajo, a ne? morda pa njih in tud mene to sploh ne moti..
še nekaj; če si tukaj in sedaj, že ko samo besedo v seb izgovoriš, že človek ni več tukaj in sedaj, pač pa spet v svojem umo.. biti tukaj, zame pomeni, biti brez misli/besed in čutiti čisto bivanje. to pa je za današnje razmere dokaj težavno..

#124 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 11. februar 2005, 12:17

Semi zdi, da vidva govorita o dveh razlicnih zadevah..

Vasudeva govori, da se mnenje lahko spremeni.. In ja.. lahko se spremeni.. sej tudi se spreminja..

Cigancica ti pa skusa dopovedat.. da ce se to mnenje spremeni ali pa ne spremeni.. pac ce obstaja neko mnenje, potem obstaja to mnenje za vsa zivljenska podrocja.. Ne mores podem delati razlik...
Ce mirno sprejmes golega cloveka na nudisticni palzi, ga mirno sprejmes tudi sredi ulice.. ker v cem pa je v bistvu razlika? Samo v clovekovi predstavi.. in zmedenosti.. in idiotskih pravilih.. nikjer drugje je ni..
Ce ljubis partnerja.. potem ga ljubis in konec debate.. Kaj on pocne.. ni tvoj problem.. zate je pomembno le to, da ga ljubis.. in ce nekoc seksa se z nekom drugim.. zakaj hudica bi ga potem manj ljubil.. oziroma potem ljubezen kar cudezno izgine..

Ce imas neko nacelo.. in ce je to nacelo resnicno.. potem velja povsod.. lahko pa jutri nacelo spremenis.. ker si se mogoce kaj vec naucil.. ampak potem spet to nacelo velja povsod!

Trenutno pa je tko, da si clovek ustvari nacelo.. in potem ga prilagaja glede na situacijo.. v bistvu ga prilagaja glede na svoje rane.. Nemesto, da bi dopustil da mu to nacelo zaceli rane.. spreminja nacela.. To je tisto.. ko scijes kakor veter piha.. in to pomeni da tebe ni.. oziroma si nezavesten. Ce pa si nezavesten, pa je res skoda, da bi zasedal prostor na zemlji.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#125 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 11. februar 2005, 13:08

<{POST_SNAPBACK}>

Ali ni tvoj podpis takšen: SVET JE NAREJEN PREPROSTO? x;)x



Ja... in kaj ma ta podpis veze z mano? x:Dx x:Dx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0