Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vneto oko


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
25 komentarjev na to temo

#1 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 23. marec 2005, 09:02

Kot ze naslov teme govori (ce je ze podobna, se opravicujem oz.prosim za zdruzenje le te s to), imam tezave z levim ocesom.

Kolesarska ocala so pri optiku, da vgradi vlozek s korekcijskimi stekli, tako da sem se vceraj vozil brez njih.No posledica je nekaj taksnega Slika
Torej, vzrok je prepih.

Pece ko hudic, vsa svetloba me moti.V lekarni mi nocejo dati nic drugega kot Visine kapljice, za drugo baje rabim recept, pa se mi ne da ravno cakati nekaj ur, samo da pridem do svoje zdravnice.

Kaj/s cim bi si lahko nakapal/izpiral....oko, da bi bilo boljse ?

Glede pripete fotografija: problematicne so rdece zilice, ne tista "zlepljena" zenica, tisto nima veze s tem tukaj....


#2 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 23. marec 2005, 09:09

Najbolj(po mojih izkušnjah) pomaga, da si oko izpiraš s poparkom smetlike(po domače okice), obstaja pa tudi v obliki homeopatskega zdravila-Smetlika-Euphrasia officinalis-če poznaš koga x?x , drugače pa kamilica je na splošno proti vnetjem.Naj ti bo čimprej boljše :palec: x;)x
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#3 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 23. marec 2005, 09:09

Krokodil, dan nam je samo en par oči. Zato se le spokaj do zdravnika. Jaz ne bi v oko dajala , nič kar ni predpisanega zdravniško.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#4 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 23. marec 2005, 09:19

Hja, meni v takih primerih pomagajo kamilice.. izpiranje, zvecer, z mlacnim cajem, potem pa direkt spat in zapret ucke, da jih ne mucis vec..

drugac se pa stinjam s cosmo.. samo en par imas... :sori:
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#5 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 23. marec 2005, 09:43

drugac se pa stinjam s cosmo.. samo en par imas...  :sori:

Mi, cvikerasi, imamo dva para oci. x8Dx

Bom uposteval nasvet, hvala.

#6 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. marec 2005, 10:03

Vprašaj mornarje, ki so stalno na prepihu, kaj delajo x;)x

#7 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 23. marec 2005, 10:11

<{POST_SNAPBACK}>Vprašaj mornarje, ki so stalno na prepihu, kaj delajo x;)x

Pa ne mi reci, da se po palubi vozijo s kolesom :eek: x^x

Stane, ne mores iz svoje koze, kaj ?
Poskusi se vzdrzati, dan, dva, nic vec. Deluje terapevtsko, bos videl x;)x


#8 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 23. marec 2005, 10:27

NIČ KAMILIC za božjo voljo!
Preč od kamilc, žajblja in ostalega!!

Jst sm mela glih tako vnetje oči 2 tedna nazaj, pa sm si s kamilcam spirala (1 tedn), pol se mi je pa začel gnoj na očeh nabirat (že ponoč so se mi učke zleple s tekočim gnojem, ki se je do jutra strdil in sem mogla na silo odlepit), da ne govorih o zamašenem sinusu na čelu med očmi. Sm klicala okulistko, jo je skor kap zarad teh kamilc. Mi je svetovala Aquify kaplce (stanejo okrog jurja - podobne fiziološki raztopini), sam sm šla pol rajš h dohtarci. Mi je dala antibiotik v kaplcah, k sm si tok zajebala oči s kamilcam.


Zato še enkat: Oči preč od kamilc!!
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. marec 2005, 10:34

<{POST_SNAPBACK}>
Stane, ne mores iz svoje koze, kaj ?
Poskusi se vzdrzati, dan, dva, nic vec. Deluje terapevtsko, bos videl  x;)x

Ne morem :o|o: x:Dx x;)x

#10 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 23. marec 2005, 10:42

<{POST_SNAPBACK}>NIČ KAMILIC za božjo voljo!
Preč od kamilc, žajblja in ostalega!!

Jst sm mela glih tako vnetje oči 2 tedna nazaj, pa sm si s kamilcam spirala (1 tedn), pol se mi je pa začel gnoj na očeh nabirat (že ponoč so se mi učke zleple s tekočim gnojem, ki se je do jutra strdil in sem mogla na silo odlepit), da ne govorih o zamašenem sinusu na čelu med očmi. Sm klicala okulistko, jo je skor kap zarad teh kamilc. Mi je svetovala Aquify kaplce (stanejo okrog jurja - podobne fiziološki raztopini), sam sm šla pol rajš h dohtarci. Mi je dala antibiotik v kaplcah, k sm si tok zajebala oči s kamilcam.
Zato še enkat: Oči preč od kamilc!!


Pol pa res najboljs direkt k zdravniku :sori:


men so kamilce vedno pomagale :sori:
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#11 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 23. marec 2005, 11:12

Ja, potem je pa res boljše k zdravniku. Vem da dojenčkom ne smeš dajat kamilic na oči, ker so alergene, zato jih nadomeščaš s smetliko.To pa proti vnetju 10o% pomaga, ker sem preizkusila na sebi in otroku.Ja, viš pa sem čisto pozabla na to s kamilicami. x:Ix

Stane, a ti bi se pa kr v sol potopil? x:Dx
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#12 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. marec 2005, 11:19

Ne, na tvojem mestu bi malo pogledal pod morsko gladino x:Dx
To mi je pravil en mornar iz Izole x;)x

#13 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 23. marec 2005, 12:57

xrolleyesx

moja mlajša sestrica je še pred kakšnim mesecem in pol krasno videla ( samo jaz imam v družini očala) Potem pa je dobila vnetje na levem očesu...z mami sta šle k zdravniku, ki je je predpisal napačno zdravilo...moja mami ki se pa kar malo spozna na te zadeve...je skoraj znorela tam ko je morala zdravniku razlagat, da ji je predpisal napačno zdravilo...seveda ni bilo nič učinka...po enem tednu ni bilo nič bolje, samo še slabše...sta čli še nekrat na pregled, takrat mojo mami sploh niso spustili zdraven...češ da je tamala polnoletna (18 jih ima) in da bo že sama opravila...seveda tam nič opravili...sta šli še nekam v KC(k enmu zdravniku ki ga mami pozna)...so ji dali prava zdravila in postavili pravilno diagnozo...po 2 dneh se je že stanje ful izboljšalo...no potem pa po 1 tednu seveda vnetje popolnoma izgine, ozdravi...ampak tamala skoz jamra da megledno vidi na oko...gresta z mami k zdravniku, jo pošljejo k okulistu...ugotovijo da ima 5 - na levo oko...okulist ji je še rekel da ji nekaj urašča..ne vem točno...kratka...punca ne bo mogla imeti leč, ker ima alergijo in se bojijo da bi ji to še bolj škodilo...no niso ji pa upali povedati (so samo mami) da bo v skrajnem primeru morala na operacijo...kjer naj bi odstranili ta del ki ji urašča...
Tako,d a mislim, da s tem se ni za hecat...Res pa je da tudi naši doktrji lahko naredijo veliko škode...kot vidite...ker ti predpišejo napačno zdravilo.

Lp, S x:)x
Objavljena slika

#14 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 23. marec 2005, 13:11

Scary stories :O: x:)x

Pravkar bil v zdravstvenem domu, so mi rekli da moje zdravnice ni, da je na porodniski (It Wasn't Me ), sel v lekarno, kupil Visine kapljice.

Si jih vlil v oko skoraj cetrt flaske, no, malo je slo tudi mimo x;)x (v navodilu pise sicer kapljico do dve, do trikrat na na dan, pa kaj oni vedo... :eek: :vio: ) - in zdaj je oko skoraj kao ispod cekica (beri novo).

Case closed :palec: x^x

#15 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 23. marec 2005, 13:21

Ganz nou uč :eek: :palec: , samo da si zrihtal.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#16 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 23. marec 2005, 14:25

Fajn. x:)x
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#17 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. marec 2005, 16:17

Glej, tudi po internetu jih lahko naročiš :8):
http://www.lekarnar....apljice-za-oci/

Visine, kapljice za oči


Količina: 15 ml
Cena: 1.026,14 SIT

0,05% tetryzolinum

Pomožne snovi
Benzalijev klorid(0.01%), natrijev klorid, borova kislina, natrijev tetraborat, dinatrijev

edatat, prečiščena voda.

#18 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 24. marec 2005, 10:14

Kroki, ne pretiravej z Visin-om. Če piše eno kaplco daš eno, ne več.

Jst sm ga uporablala skor vsak dan cca. 2 mesca , ampak problem pr tem je, ker ti dolgoročno izsušuje oči in zdej, kadar nosim lečke mam probleme s suhimi očmi (me mal pečejo pri dolgotrajni nošnji-od 6ur dalje).

Visin je uporabn itak sam 30 dni od odprtja flaškice.

Tko da, za kdaj pa kdaj je Visin čist OK, za vsak dan pa glih ne.

Kako je zdej z učki? Je kej boljš, k so se naspale? x:)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#19 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 24. marec 2005, 10:18

Brez skrbi, jih ne rabim vec.

Auga je kot nova :palec:

Kopriva ne pozebe (zdaj, ko ni minusa pa sploh ne).press

#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 24. marec 2005, 11:25

Kroko, ti sploh nisi imel vnetja, ampak si iz bicikla katero malo bolj strmo pogledal x:Dx

#21 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 24. marec 2005, 11:28

Ej, stane, tu kjer se jaz vozim se Bedanca ne srecas, kaj sele kaksno brhko mladenko x:Dx

#22 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 30. marec 2005, 18:35

:eek:

Pa da nisi ti roza x?x x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#23 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 31. marec 2005, 06:43

<{POST_SNAPBACK}>:eek:

Pa da nisi ti roza x?x  x;)x

Ne, ne, ja sam ti lezbijka. (volim zene)
A ti si pe..rcina. (zivis sa muskim)
x^x

#24 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 5. april 2005, 12:45

Ja, smetilka je dobra.
So pa oči res samo ene..in....ni se za igrat..
Meni je tudi zdravnica predpisala premočno zdravilo in sem potem šla k okulistu, ki je ugotovil, da sem elergična....Vseeno raje k okulistu prej kot prepozno!

#25 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 5. april 2005, 12:46

Aja saj si napisu da ne rabiš več, a vseeno, če bo kdo še rabu naj si kar prebere...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0