Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Revma


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
196 komentarjev na to temo

#151 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 1. marec 2006, 11:52

korenine se kr notr pustijo, je pa fajn če se jih prej nareže :vio: pred uporabo pa naj bojo vsaj ene 14 dni namočene
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#152 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 1. marec 2006, 11:53

ok...thx, klarus..... x:Xx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#153 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 3. marec 2006, 10:43

ja, v naših gozdovih, na vrtu...

lahka pa se opurabi tudi praprot(sam to je pa danse že riziko zarad klopov :ojo: )

se nabere sveža praprot, se jo da v pervleko za kovtr in se v tem spi 3 dni...vsak dan sveža praprot..to je moji mami pri revmi zelo pomagalo :)
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#154 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 3. marec 2006, 10:47

ima diagnozo, ker pri njej se je pojavila že tam okoli 40. leta
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#155 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 7. marec 2006, 21:28

:palec: ja tole s praprotjo res dela....

pa brin....v tinkturi al pa v kremi x^x

drgač pa se eni tud pohvalijo z vročim peskom ....menda tud čudežno omili bivanje ob kaki topli morski obali....
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#156 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. marec 2006, 22:43

....menda tud čudežno omili bivanje ob kaki topli morski obali....

Sama obala je premalo x;)x

#157 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 7. marec 2006, 22:45

x:px res je ....še kaj je dobro da je zraven x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#158 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. marec 2006, 22:47

x:px res je ....še kaj je dobro da je zraven x;)x

Da te nekdo zmasira po celodnevnem namakanju x;)x

#159 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 7. marec 2006, 22:48

x:Dx :palec: Nea govori x:px ko mi spomine obujaš x8Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#160 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 31. marec 2006, 11:07

js lahka fotra vprašam kaj so to zaene tabletke x:)x
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#161 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 2. april 2006, 06:30

evo dobila odgovor od fotra :vio:

v lekarnah ga še nimajo(no vsaj pri njemu)pod tem imenom ga ne pozna, ampak pod kemičnim imenom glukozamin, to je snov, ki naj bi ohranjal hrustanec v sklepih
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#162 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 2. april 2006, 08:02

:eek: a vprašaš še za Condrosulf dobi se v Avstriji v lekarni ali na Hrvaškem


a ni to eno te isto......

prosim.....
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#163 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 2. april 2006, 09:05

:eek: a vprašaš še za Condrosulf dobi se v Avstriji v lekarni ali na Hrvaškem
a ni to eno te isto......

prosim.....


http://www.dietpharm...bID=21&PiID=234
Odmah ovde, malo preko grane xcivx
Bez recepta, naravno x8Dx

Vsebuje kondroitin sulfat in glukozamin sulfat. :palec:

Jedel to en nogometas, tri mesece, dve na dan, po mojem priporocilu.
Rodio se ponovo, tako bar kazao x8Dx

Potem je imel se njegov hitrorastoci pes tezave s sklepi, je se njemu dajal...
I pas, samo malo , da nije pregovorio...i ako bi...sigurno bi samo hvalio x8Dx


#164 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 2. april 2006, 09:09

wou :eek: xcivx
potem lahka to priporočam prijateljici :vio: , ki ima obrabljene čeljustne sklepe..in jo po vsej verjetnosti čaka operacija :sori:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#165 Hambo

Hambo
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 2. april 2006, 09:15

wou :eek: xcivx
potem lahka to priporočam prijateljici :vio: , ki ima obrabljene čeljustne sklepe..in jo po vsej verjetnosti čaka operacija :sori:


Kombinacija glucosamin, chondritin je ta de best. Priporočljivo je na začetku ( 1 mesec) uživati dvojno ali trojno dozo, da se telo nasiti s preparatoma, ki se potem pričneta nalagati tam kjer je nejvečje pomankanje - obrabljenem sklepu.
Nato pa nekaj mesecev s priporočeno dozo.

Pa še to, zadeva je na hrvaškem -v njihovih lekarnah, občutno cenejša kot pri nas.

#166 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 2. april 2006, 09:53

Kombinacija glucosamin, chondritin je ta de best. Priporočljivo je na začetku ( 1 mesec) uživati dvojno ali trojno dozo, da se telo nasiti s preparatoma, ki se potem pričneta nalagati tam kjer je nejvečje pomankanje - obrabljenem sklepu.
Nato pa nekaj mesecev s priporočeno dozo.

Pa še to, zadeva je na hrvaškem -v njihovih lekarnah, občutno cenejša kot pri nas.



:eek: :inocent:

svetovali so kuro dvakrat na leto xcivx in ne filanje s preparatom skoz xcivx

****

pr nas so probali s šestedensko kuro...bolečine so prešle in na prstih rok je bilo vidno izboljšanje in izravnava zadebeljenih sklepov......

Klarus...na čeljustih ni tako dobrih rezultatov, pišejo tam da so najboljši rezultati na okončinah, torej roke in noge x8Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#167 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 2. april 2006, 10:30

ma tamala more itak prej še h zdravniku...sam se boji, ker noče it na operacijo :inocent: ampak je že tak daleč da se celo čuje kako škripa sklep ko je :sori:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#168 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 1. avgust 2006, 20:32

v bistvu ima ful mejčano čeljust, plus da je prišlo do obrabe hrustanca....bi mogla it na operacijo, ampak ji je trenutno dost pomagal njen fant, ki se ukvarja z reikijem :palec:
mogoče bi pa tudi ti probala s kako tako alternativno tehniko :vio: xsrcx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#169 Gost_SheBoom_*

Gost_SheBoom_*
  • Gost

Objavljeno: 19. februar 2007, 21:32

Za večino ljudi je pa opraviti dvodnevni post prava šala - v krvi in jetrih je pravi rezervoar beljakovin in mineralov iz katere se dovaja v celice telesa kar lepo število dni. Za mene ni bil noben problem par dni trdo delati in živeti od vode in le nekaj sadežev na dan. Pa nisem skup padu, še bolj živ sem bil, ker sem bil razbremenjen od znotraj. A če pa nekdo misli, da mu tako nekaj manjka, da mora vsake 2-3 ure nesti v usta nekaj slastnega in okrepljujočega, potli je to samo notranji stah, pretirana skrb ali pa nezaupanje v sebe.



pa je pri dvodnevnem postu normalno, da te pri 35 stopinjah in hkratnem cvrenju na soncu tako zelo zebe, da dobiš kurjo polt? to sem namreč sama preživela.
res pa je da sem imela ogromno energije, celo v 20min sem po postu pritekla na šmarjetno , kar mi sicer ne uspe ( x8Dx ).

#170 youth

youth
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 22. februar 2007, 21:26

pozdravčk še od mene. Ja revma. :eek:
Revmatične bolezni so kronične, zato zahtevajo redno zdravljenje, ki v večini primerov traja do konca življenja. Vnetni revmatizem zdravimo z učinkovitimi, vendar zelo močnimi nesteroidnimi antirevmatiki (NSAR), ki imajo izrazito močne in hude neželene učinke. Tako se bolniki z revmatičnimi obolenji zaradi hudih zapletov v prebavilih, ki so posledica zdravil, pogosto znajdejo v bolnišnici, na gastroenterološkem oddelku. Prof. dr. Saša Markovič, dr. med., predstojnica Kliničnega oddelka za gastroenterologijo Kliničnega centra v Ljubljani, se s takšnimi bolniki srečuje tako rekoč vsakodnevno. Vsekakor so na prvem mestu krvavitve, sledijo jim razjede oziroma ulkusi na želodcu, v manjši meri pa tudi perforacije (predrtje želodčne stene).
Kaj storiti? Imam dva kolega, ki imata revmo že od malega. In kaj lahko sploh tu storimo? Nekaj malega se da in sicer spremeniti način življenja, predvsem prehranjevanja, torej jesti kakovosto hrano. Pod kakovostno mislim takšno hrano, ki ima visoko hranilno vrednost. Telo potrebuje hranila, da funkcionira, predvsem če imamo revmo. Bolj ko smo vitalni boljše se počutimo. Tu bi dodala še dopolnila, raznorazna, kot prvo omega3 maščobne kisline, vitamine in minerale. Sčasoma lahko potem ukinimo vsaj en tablet in tako zmanjšamo tveganje...
Ženskam odsvetujem kontracepcijske tablete, ker tudi nekako vplivajo na potek bolezni, prav tako tudi kajenje.

#171 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. februar 2007, 12:03

Ženskam odsvetujem kontracepcijske tablete, ker tudi nekako vplivajo na potek bolezni, prav tako tudi kajenje.

Daj no, ti bi podsoljenost odpravljala s cigareti in pilulami in jih spravila še v večjo depresijo, kot so že :o|o:

#172 youth

youth
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 25. februar 2007, 20:04

Članek je bil objavljen v reviji ona. Žal ga nimam, da bi ga objavila tu gor. Jaz sem samo povedala tisto kar sem prebrala v reviji. Ne bom pa nobenemu solila pameti. xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx

#173 ribi1

ribi1
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 28. februar 2007, 17:57

Pred 10 dnevi sem občutilar deče izpuščaje-lise po telesu. Kakor me je kje zasrbelo, so se po srbenju rdečice sprehajale po telesu. Po izgledu je bilo kot koprivnica.
Čez par dni sem začutila bolečine v zgornjem sklepu palca desne roke. Zatečeno ni bilo, sklep je bil zelo boleč. Čez dva dni, ko je bolečina tu popustila, mi je zatekel zgornji sklep kazalca desne roke. Kjer je bila zateklina, sem čutila toploto in tudi na otip je bil ta del zelo topel. Prst je bil rahlo zatekel in trd, nisem ga mogla upogniti, ob poskusu, je postal bel. Bolečina se je raztezala do prstne blazine (nohta). Sedaj po 3 dneh je zateklina kar upadla, malo jo je še na spodnji strani sklepa, tudi toplota je še malo prisotna. Ob pregibu mezinca na levi roki tudi čutim bolečino, sicer ne tako močno kot je bila v kazalcu, vendar je prisotna.

Mogoče ima kdo podobne izkušnje, veste kaj bi to bilo? Ko sem šla na revma.net, me je kar zvilo ob pogledu na slike. K zdravniku nisem še šla.

Je to srbenje kože povezano z revmo. Sedaj me srbijo predvsem roke, prsti, dlani, nadlahti, stopala, gležnji in glava. Če zdržim, da se ne praskam, tudi rdečice ni, če pa se praskam, pa vse pordi.

Mislim pa si, če bom šla k zdravnici, saj ne bo nič za videti, kako naj ji dokažem, da me vse srbi in da me boli prstni sklep?!

vsem hvala za odgovore
lp

#174 Milika

Milika
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 40

Objavljeno: 28. februar 2007, 20:54

Poznam ta problem, svetujem ti, da pokličeš na št. 01 513 4448 v Ljubljani, povej, vprašaj in potem odloči. Osebno imam zelo dobro izkušnjo ! Srečno in pozdrav, L.

#175 kapljač

kapljač
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 37

Objavljeno: 5. maj 2007, 10:58

imam revmo in me zanimajo vasa mnenja ,kaj je revma,zakaj se pojavi,s cim je povezana ta bolezen.....sama jo imam ze od 6.razreda osnovne sole.pred nekaj leti so bile bolecine neznosne,zdaj se je stanje izboljsalo.problem je malo s tem,ker sem odklonila zdravljenje s tabletami,ki so mi jih predpisali.sem definitivno proti.
imate kaksne ideje,metode za blazitev revmaticnih bolecin?






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0