Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

ODSTRANITEV ZNOJNIC


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
29 komentarjev na to temo

#1 Hambo

Hambo
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 24. junij 2005, 10:58

Pozdravljeni!

Moja prijateljica ima probleme s prekomernim potenjem. Razmišlja, da bi si odstranila znojnice pod pazduhama. Ali ima kdo kakšne izkušnje s tega področja. Menda ta poseg opravljajo na Kliničnem centru v Ljubljani. Zanima jo predvsem kako ta poseg poteka, in ali je boleč.

Lep pozdrav!

#2 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 24. junij 2005, 11:13

MOGOCE JE PA SAM PREVEC ZIVCNA?

Nisem se slisala za kaj takega sploh, sam nimamo mi kr tko zlez, da si jih kr odstranis xrolleyesx ... po mojem bi moral adkriti vzrok zakaj se tako poti.
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#3 Hambo

Hambo
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 24. junij 2005, 12:12

<{POST_SNAPBACK}>:eek:


Kolko ljudi, tolko čudi. Sam si jih ne bi dal kar tako odstraniti. Kar je moje je moje, ampak deklico to moti in izgleda, da je trdno odločena... :o|o:

#4 Milika

Milika
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 40

Objavljeno: 24. junij 2005, 17:41

Hambo, koliko let pa ima tvoja prijateljica. Poznam gospo blizu 40-ih let, ki ima podoben problem z močnim potenjem. Bila je pri zdravniku in homeopatu, a oba sta ji rekla, da ne priporočata v zvezi s tem nikakršnih posegov. Prav isto mnenje ji je dala tudi kozmetičarka. Pozorna mora biti pa na iizbiro mila in raznih deodorantov. Dermalogica ali pa Just verjetno imata kaj uporabnega v tej zvezi.
Upam, da , če ne kmalu , ji sčasoma ta težava odide ali se vsaj ublaži.
Srečno in lepo pozdravljen !

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. junij 2005, 18:04

Oj, jaz sem tudi slisala za tole, bojda naj bi bilo kar uspesno, vendar sama se ne bi podvrgla takemu posegu, se mi zdi cist nenaravno...

Vsekakor prej probas vse zivo drugo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 24. junij 2005, 18:35

Moje povsem laično mnenje je, da v nobenem primeru ni dobro, da gre na operacijo. Take težave se gotovo da rešiti ali vsaj olajšati tudi na naraven način, naprimer vsaj delno spremembo načina življenja in prehrane. Najlažje je seveda it do kirurga, samo zakaj bi odstranjeval nekaj, kar nujno potrebuješ? To bi samo zmanjšalo izločanje strupov iz telesa.

#7 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 24. junij 2005, 18:43

Pozabil sem omeniti tudi razstrupljanje.

#8 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 24. junij 2005, 19:45

Ne vem,no,..... :o|o: meni se to nikakor ne zdi pametna odločitev in bi se zanjo nikoli ne odločila....kaj pa vem, saj znojenje je vendar naravno in po drugi strani zdravo, ker se z znojem iz telesa odstrani vsa nakopičena nesnaga.... :xx!: x;)x npr., ko si telesno aktiven je normalno, da se potiš (eni več in drugi manj) in ni ga na koncu boljšega občutka,ko se stuširaš in iz sebe spereš izločen znoj ter veš, da se ti je telo sčistilo strupov.... x^x tudi koža drugače zasije..... xDDx

Sicer je pa tudi na tržišču toliko proizvodov,ki preprečujejo znojenje,da je res treba samo pravilno izbrati....
Če pa je koga strah tistih deodorantov proti potenju,ki vsebujejo aluminij,ki naj bi povzročal "raka", pa sem ravno zadnjič kupila deo- kristal v roll-on varianti,ki tega ne vsebuje in sem res zadovoljna z njim. :palec:
Poleg tega pa pri prekomernem znojenju vsekakor treba paziti na pravilno prehrano...in zaužito pijačo......in menim, da se s tem lahko marsikaj spremeni-seveda, v pozitivnem smislu..... x:Dx

Smisel življenja je največja sreča

#9 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 24. junij 2005, 20:26

<{POST_SNAPBACK}>Pozabil sem omeniti tudi razstrupljanje.


nisi ga pozabil - na koncu komentarja ga imaš, sicer posredno, pa vendarle.... x:)x
cosmic dancer

#10 Hambo

Hambo
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 24. junij 2005, 21:19

Hvala za odgovore in se z njimi strinjam. Sam si ne bi želel odstraniti žlez, ki odvajajo stvari (med njimi tudi strupene) iz telesa in sem to mladenki tudi povedal. Res pa je, da je punca zaradi tega zelo obremenjena in jo tudi razumem (vsaj poskušam). Ali poleg deodoranta poznate še kaj s čemer bi si lahko pomagala?
Vse vaše nasvete in mnenja ji bom posredoval, potem pa se naj sama odloči.
Lep pozdrav.

#11 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 24. junij 2005, 21:20

No ja, sem mislil bolj kot postopek. x:Dx

Drugače je pa dobro uporabljati naravne izdelke za osebno nego, ki ne preprečujejo potenja, kar je zelo važno, ampak le na naraven način ublaži posledice le-tega. Ena varianta kje dobiti naravne izdelke in podporo:
http://www.bitizensk...dex.php?path=27

#12 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. junij 2005, 00:25

Se strinjam, prekomerno potenje je le izraz pomanjkanja elektrolitov v organizmu. Sicilijci pojedo žlico soli na dušek na tešče, da se podnevi ne bi preveč potili. Seveda nejodirane soli.

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. junij 2005, 09:36

<{POST_SNAPBACK}>nisi ga pozabil - na koncu komentarja ga imaš, sicer posredno, pa vendarle.... x:)x

:) ja, sem tud jaz isto pomislila.

<{POST_SNAPBACK}>
Drugače je pa dobro uporabljati naravne izdelke za osebno nego, ki ne preprečujejo potenja, kar je zelo važno, ampak le na naraven način ublaži posledice le-tega.

Ja, naj uporablja deo kristal namesto agresivnih onih deodoransov, jaz sem nanje alergicna in itak lohk sam to uporabljam in je cist kul. Po seb disis. ;) :)

<{POST_SNAPBACK}>Se strinjam, prekomerno potenje je le izraz pomanjkanja elektrolitov v organizmu. Sicilijci pojedo žlico soli na dušek na tešče, da se podnevi ne bi preveč potili. Seveda nejodirane soli.

a res al kaj?
No kul, bom odprla eno temo...

*
sicer je pa se tule nekaj:
Potenje, neprijetna nadloga
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 25. junij 2005, 11:05

:vragec:

tole je dobra ideja...ODSTRANITEV ZNOJNIC....pa CHEFURK...pa ZAMORCOU....pa PEDROU....pa ETC x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. junij 2005, 11:28

ja ne!!!!! :mad2:

po seb - LEPO!!! x:Xx
Po sebi cistem. xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. junij 2005, 11:33

xrolleyesx

a cunje, ki dishijo po svezhem zraku, res sam se men dishijo... :o|o:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. junij 2005, 11:37

ja, to je pa res, zhal... :|||
Konc svezega vonja, cim pades v kako luknjo smrdljivo zakajeno recimo. :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. junij 2005, 11:40

<{POST_SNAPBACK}>al pa v na soncu parkiran avto in se lepo tenstaš

ti tole je pa groza, iz tele pechice prides CIST premocen. cist. konc, veckrat pomislim, joj da bi sla zdaj taka v kako sluzbo! :O:
Groza.. to je pa res blazota... :xx!: :switz:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. junij 2005, 12:18

Al pa po tretji rundi xrolleyesx

#20 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 5. julij 2005, 10:40

:sori: Če še ni prepozno, bo mogoče tudi tole razmišljanje pomagalo.

Dokler nisem zbolela, sem se prehranjevala "nezdravo" in sem se tudi bolj potila in vonj potu je bil nemogoč. Po diagnozi, sem popolnoma spremenila način prehranjevanja: zelenjava, sadje... kuhano in tudi surovo. Pila sem nesladkane čaje, vodo. Nič kupljenih sokov in raznih napitkov (cedevita...) Moram reči da se je v zelo kratkem času kljub potenju zelo izgubil tisti neznosni vonj po potu oziroma ga celo ni bilo. Tudi občasni prekrški pri hrani tega ne spremenijo, če seveda ne greš nazaj na stari tir prehranjevanja.

Kar se pa operacij tiče je pa moje mnenje tako:
ČE NI NUJNO - NE, saj že tako včasih zaradi bolezni pride da enostavno ni druge rešitve.

xrolleyesx
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#21 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. julij 2005, 16:38

hm, menda je veckrat prekomerno znojenje povezano z zivci in stresom... :vio:

#22 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. julij 2005, 18:21

Hm, stres in živci pa menda z elektroliti. :o|o:

#23 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. julij 2005, 22:42

cist mozno, sam niso sam elektroliti, temvec tut zdrava pamet! te pa nam obema manjka pomoje xzobkox x:o)x

#24 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. julij 2005, 22:44

<{POST_SNAPBACK}>cist mozno, sam niso sam elektroliti, temvec tut zdrava pamet!  te pa nam obema manjka pomoje xzobkox  x:o)x

x;)x :palec:

#25 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 16. julij 2005, 08:32

sstane tebe sem pa zasledila tudi v drugih forumih. Imaš pa povsod iste štose. Vsem hočeš s tvojo soljo pamet solit. Ne rečem, imaš kar nekaj znanja, samo tvoj način je zelo odbijajoč. A še ne veš da nikogar ne moreš ničesar naučit? V določenem času vsak človek sam sprejme ali pa ne sprejme informacijo, pa še to takrat, ko jo rabi, drugače gre pa mimo glave. Po sliki sodeč bi rekla, da si že nekaj let na svetu in bi moral te stvari iz svojih izkušenj vedeti. Ne morem pomagati, sem pač direktna. To je samo moje mišljenje. xsrcx xsrcx xsrcx
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0