Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Spremeniti BodočnO5t


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
78 komentarjev na to temo

#51 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 27. junij 2005, 18:51

<{POST_SNAPBACK}>hja, sam mislim, da je Bog absouten...kaj je zlo in kaj je dobro, smo si pa sami izmislili in definirali....dobro, kar koristi človeku, zlo, kar mu škoduje...bog pa je samo delovanje vsega brez definicij dobrega in zlega...


ODLIČNO x:Dx

(sam popravi absouten v absoluten x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx )
cosmic dancer

#52 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 27. junij 2005, 19:24

jah to lahko pol za vse reces da smo si ljudje zmislili.. dejstvo pa je da zlo ni dobro in dobro ni zlo! pravis da je oboje absolutno. ne vem no js se ne strinjam. sej so ze velik na to napisal.. pa so me kr preprical..

#53 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 27. junij 2005, 19:31

točno tako - vse definicije smo si izmislili ljudje. V resnici je pa vse relativno - kar je za nekaj dobro, je za drugega slabo, nekomu je vroče, enga drugega pri isti temperaturi zebe, riba brez vode ne more živet, človek se pa v njej utopi.....
Kako lahko potem definiramo karkoli?
Izključno gledano nase.
Ampak kdo smo mi , da bomo o tem odločali.... :inocent: xrolleyesx
cosmic dancer

#54 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 27. junij 2005, 20:38

brez komentarja. tole je brez konca. pa vse kar bi reku bi se lohk tud zanikov.
sam kako lahko defineramo karkoli..vse lahko defineramo na podlagi nasega trenutnega znanja. nekatere defenicije so se izkazale za neresnicne, nekatere se se bodo, kasna pa le drzi :o|o:

#55 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 27. junij 2005, 20:58

vsaka definicija je lahko absolutno točna - v tistem trenutku ko jo postavimo glede na okoliščine. Ampak glede na to, da se vse spreminja, lahko naslednji trenutek sploh ne bo več točna ali pa le še delno, ker bodo okoliščine spremenjene.... x:)x

xsmx xsmx xsmx xsmx xsmx
cosmic dancer

#56 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 27. junij 2005, 21:11

ne spreminja se! cas je cas, pojem drevo je.. tukaj ni ravno kaj bistveno spremenljivega. le da si s casom kakor ti trdis zmisljujemo(jaz bi rekel odkrivamo) nove in nove stvari, ki stara dejstva ovrzejo ali potrdijo

#57 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 27. junij 2005, 21:20

vse je iluzija... čas, drevo (oziroma to, čemur rečemo drevo), celo mi sami... zato ni in ne more biti nič absolutno :inocent:
snov ni nič drugega kot energija z nižjo frekvenco (frekvenca?... ni najbolj ustrezno, a ne poznam boljšega izraza)

božji veter, mi je všeč, kar govoriš x;)x

#58 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 27. junij 2005, 22:21

<{POST_SNAPBACK}>ne spreminja se! cas je cas, pojem drevo je.. tukaj ni ravno kaj bistveno spremenljivega. le da si s casom kakor ti trdis zmisljujemo(jaz bi rekel odkrivamo) nove in nove stvari, ki stara dejstva ovrzejo ali potrdijo


zakaj enačiš pojme z dejanskimi rečmi? Pojmi so samo v glavi - niso pa Resničnost. Pojem časa še ni čas sam. Pa tudi čas ni vedno isti čas - to je že Einstein ugotovil. Obstaja v zelo širokem razponu, od nanosekund trajajočega obstoja nestabilnih delcev do večnosti..... pojem časa je lahko fiksen, samo to je spet stvar posameznika - ker si ga najbrž nekdo drug ne predstavlja tko kot ti. Kar pomeni, da je ta pojem spet relativen - velja pač za tistega ki si ga je v nekih okoliščinah izoblikoval. Nikjer ni rečeno, da bo tak pojem večen - že drug pogled ga lahko spremeni, če ne prej pa ko umreš..... x;)x

xsmx xsmx xsmx xsmx xsmx
cosmic dancer

#59 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 28. junij 2005, 05:53

Kako pa veš, da od nekdaj obstaja zlo Bern?

Ne vem. Niti nisem govoril o tem. Govoril sem o dualizmu in krivdi. O tem pač.

Z mojega zornega kota, seveda.

s tem tud (pomoje) dokoncn negiram zgodbice o mascevalnem bogu iz stare zaveze. to pomen da smo mi vplival nanga(se mu nekak zamerl, naredl mascevalnga).

Ali pa smo v določenem obdobju (človek) začeli gledati drugače. Mogoče je bilo samo to. Celo verjetno.

Kajti to se tako in tako stalno spreminja. Gledanje. Zveš kaj novega in gledaš drugače ali pa ne.

In če ti neko gledanje nekdo (ali nekaj) dovolj močno vbije v vijuge, potem tudi ob novih spoznanjih ne gledaš drugače. Preprosto.

In pri "krivdi" ni kaj bistveno drugače. Po mojem, seveda.

Nobene umetelnosti ne delam iz tega. In filozofije tudi ne. Za to so na svetu drugi.

x:)x

#60 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 28. junij 2005, 08:14

<{POST_SNAPBACK}>

In če ti neko gledanje nekdo (ali nekaj) dovolj močno vbije v vijuge, potem tudi ob novih spoznanjih ne gledaš drugače. Preprosto.

x:)x


lih to pa naj se nebi dogajalo......ker prikriva resnično stanje x:)x
cosmic dancer

#61 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 28. junij 2005, 09:14

kamikaze: pa kje si ti vidu da sm js reku da ni vse relativno (razen boga)???
pa valda da pojmi se spreminjajo. vcasih je biv za ljudi cas ciklicen.. sam to ne pomen, da je v svojem bistvu kej drugacen(sam nas pogled je drugacen).. pa da navs obracu besed to ne pomen da ni relativen! cas ne obstaja od vecnosti(je mev svoj zacetek-veliki pok,se mi zdi) pa bo tud mev svoj konec(po vsej verjetnosti), drugace pa se cas kot dejanska stvar ne spreminja. tak je en in isti, le pod drugacnimi pogoji drugace deluje, ma svoje zakonitosti! ti si ti, ce si zmatran, lacen.. se bos verjetno bolj pocasi premikal(banalen primer)a zato pol to nisi dejanski ti ampak le pojem tebe?!

#62 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 28. junij 2005, 09:44

čaki - sam praviš da se čas ne spreminja, potem pa rečeš, da je imel začetek, in da bo po vsej verjetnosti imel tudi konec. Kako se potem ne spreminja? ne štekam zdele tega..... x:)x
cosmic dancer

#63 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 28. junij 2005, 09:58

prej ga sploh ni blo, zdej je(in se ne spreminja,pač tak je-s svojimi zakonitostmi; ce cas teče to ne pomen da se spreminja), pol ga pa enkrat spet ne bo

#64 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 28. junij 2005, 10:02

ne vem kako ti vids, da se cas spreminja? ne razumem.. spreminja se sam nas pogled na svet.

#65 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 28. junij 2005, 10:57

popravek: mislu sm spreminja se sam nas pogled na cas.

#66 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 28. junij 2005, 10:59

a ni brez veze takole nakladanje, čist po nepotrebnem marsi plac trošita..to se lohk na OS zmenta..."pričam ti priču zarad priče...pa še pameten sem".......če masta kaj konretnega na temo dodat napišta, da bo namen dosežen ....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#67 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 28. junij 2005, 11:40

Nekaj sem v Ljubljani demonstriRAl pred dnevimi. Torej v 10 minut je kompletni začetnik pred vsem materijaliziRAl situacijo. Hahahaha. Tudi sam ni verjel. http://ipy.95mb.com/5.html

#68 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 28. junij 2005, 14:56

:xx!: le zakaj bi skušali spremeniti nekaj ,česar ne moremo :vragec: čar življenja je živeti in se prepuščati naravnemu toku življenja.... :eek: poseg zoper naravo, se vedno maščuje... :vragec: x;)x xsrcx.....ananta x:px :palec: tebe pa še vedno razumem ne, nič... x:o)x x^x x;)x x:Dx

#69 sari

sari
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 28. junij 2005, 15:11

[quote name='tomazslo' date='25. Jun 2005 ob 09:27']
<{POST_SNAPBACK}>Če izhajamo iz resnice, da smo samo zato na tem svetu, da nekaj doprinesemo v skupno nezavedno, kar je v bistvu tudi namen za razvoj, evolucijo, napredek, moramo tudi odgovore zakaj se nam nekaj dogaja, iskati v tej resnici.

Tomazev tekst se mi je zdel tolk zanimiv, da ga moram vsaj malo pokomentirat .. x:)x

Verjetno tudi zato, ker mam glih obdobje razkrinkavanja vzorcev, ki vodijo moje zivljenje.

Z veliko vecino napisanega se 100% strinjam:
1. sami si ustvarjamo situacije oz. okoliscine, ki so v skladu z nasimi nezavednimi vzorci
2. ker nezavedno neverjetno dobro izbira protagoniste, se nas vzorec odigra
3. dobili smo potrditev, da je vzorec ustrezna odslikava dejanskosti in je ta se bolj trdno zasidran v nasi podzavesti

Zavestni zivljenski nacrti niti priblizno niso isti kot nezavedni. Nase zivljenje pa se nujno odvija po nezavednem nacrtu ...

Kako do vzorcev? V Alkimi custev pravijo, da s cujecnostjo. Fromm priporoca meditiranje.

Kako neustrezen vzorec odpraviti? Nehati ga hraniti. Zavedati se, kaj se dogaja in prergati verigo lastnega pocetja ...

Tu sem zdaj jaz. Fejst tezko. Veliko konfliktov. Depresivnost.
A kaj, ko se neka mucna situacija zanesljivo vraca vse dokler je ne razresis.

Kar mi ni bilo jasno Tomaz, sta dve stvari:
1. kako naj bi bili povezani osebni vzorci in kolektivno nezavedno
2. zakaj izenacis sinhronije in vzorce
x:)x

#70 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 28. junij 2005, 16:31

začetku ni bilo nobenega zla. Samo dobro.

Dobro - zlo je del binarnega sveta, kakršnega pozna linerani determinizem. Čas je eno od prvobitnih gibal. Čas je potreben egozavesti, ki je namenjena delovanju znotraj čas-prostora. Bog ni niti dober, niti slab, kajti drugače ne bi bil Bog. Bog je enostavno vse. Zlo je pravzaprav ena od komponent sveta. Ni nekega ultimativnega zla. tega si želi religija in različne duhovitniške zadruge, ki potrebujejo delitev na MI DOBRI - OSTALI SLABŠI. Čas je spremenljivka, kot so spremenljivka ostala gibala - energija, prostor in gibanje. Stvar je silno enostavna. To odkriva tudi sodobna fizika. Je kdo slišal za strune?
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#71 Gandalf

Gandalf
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 162

Objavljeno: 28. junij 2005, 17:31

Kabalist na kaj naj bi se pa navezovala te strune??

Ja včasih, pred davnimi davnimi časi, ko je človek še živel z naravo in ni rabil verstev, da bi mu vsiljevala sveto resnico o tem in onem. Te delitve ni bilo.

astroMATRIX od kje tebi ideja, da je magov več od dobrih astrologov????? Razen če ti šteješ šarlatane. Sam teh je pa občutno preveč...

Prhodnosti nekako nemoreš spreminjati saj jo šele ustvarjaš, od tvojih dejanj pa bo odvisno kakšna bo...

#72 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 28. junij 2005, 17:49

[quote name='sari' date='28. Jun 2005 ob 15:12']
<{POST_SNAPBACK}>[quote name='tomazslo' date='25. Jun 2005 ob 09:27']
<{POST_SNAPBACK}>
Kar mi ni bilo jasno Tomaz, sta dve stvari:
1. kako naj bi bili povezani osebni vzorci in kolektivno nezavedno
2. zakaj izenacis sinhronije in vzorce
x:)x[/quote]

jaz to razumem takole

prvo je tisto, kar zavestno vemo

drugo so naši miselni vzorci v nezavednem delu, še vedno v funkciji časa in materije

tretje so pa miselni zapisi, ki so pretvorjeni v kvantno informacijo, to pa niso več miselni vzorci, ker nimajo dimenzije časa.

tudi drugo omenjeno ni vedno v funkciji miselnih vzorcev...tudi ti se v razne "back up" nalagajo kot informacije, a to so še vedno naše in v funkciji naše primerjave vzorcev med sabo ...interne mreže in pa banke podatkov

V back up maš spravljeno informacijo na primer naj Franclna fes polula...in dokler ne ustvariš podobnega vzorca se ti ne bo nič zgodilo, je v bistvu informacija.....takoj ko pomisliš na lulanje se pa primerja z tvojim vzorcem in oblikuje in kot nekako oblikovano tudi zapiše v univerzum....če boš Francelnu dal vedeti, da ga lahko pes polula se bo Francl bal, da ga bo pes polulal, ker se tudi to zapiše pes dobi informacijo naj ga polula....... Ne vem če mi je uspelo, a bolj preprosto ne znam napisati........

napisal si, da si želiš pretrgati verigo ki se ti ciklustno ponavlja..nek vzorec, ki ga ne moreš ozavestitri v popolnosti..tako nekako sem razumel

Poznam primere, ko se jim desetletja vleče nek vzorec a nikakor ga ne znajo ozavestiti v startno situacijo, čeprav so se ogromno iz tega naučili, a še in še ponavljajo izpit, vendar je samo ena resnica, najti je treba vzrok za nastanek tega vzorca...ne v vsebini ampak v načinu in vzrokih zakaj je do tega prišlo...vsebina je postranskega pomena, je samo posledica vzroka nastanka.........

pri tem pomaga tudi regresija v čas nastanka ( a nikoli pred rojstvo ,ker tam od preje ni ničesar), lahko tudi dober psihiater, nikoli pa hipnotizer ali pa razni jasnovidci.....najlažja pot si pa ti sam, preko meditacij ali kakih drugih načinov odpiranja energetskih blokad, velikokrat že kaka hoja po žerjavici ogrono naredi, predvsem če je vzorec zrastel iz nekega strahu, kar je v bistvu največkrat.


Nisem ti odgovoril kako se zapiše v univerzum...kvantna informacija je zapis v "praznem prostoru", ki v resnici ni prazen, med jedrom atoma in elektroni in ker je to sestavni del kosmosa, tako kot smo mi sami, je tudi v bistvu univerzalno nezavedno in na razpolago vsem ki ustvarijo podoben zapis...saj to je v bistvu definicija takoimenovane telepatije......

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#73 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 28. junij 2005, 17:54

:vragec:

glede na to, de nimamo blage kaka je bodochnost....pol tut nimamo blage a smo kej spremenil....ergo? x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#74 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 29. junij 2005, 06:12

<{POST_SNAPBACK}>Dobro - zlo je ..... .....Je kdo slišal za strune?


Za teorijo strun sem nekaj slišal že na TV. Ko vsaka struna se lahko spreminja v smislu,da menja oblike. Neki tazga.

Je že kdo slišal za antimaterijo, gravitrone, tahione. Čeprav bi lahk odprli novo temo za takšna arazmišljanja.

#75 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 29. junij 2005, 06:19

Poznam primere, ko se  jim desetletja  vleče  nek vzorec a  nikakor  ga  ne  znajo ozavestiti v startno situacijo, čeprav so se  ogromno iz tega  naučili, a  še  in še  ponavljajo izpit, vendar  je  samo ena  resnica, najti je  treba  vzrok za  nastanek tega  vzorca...ne  v vsebini ampak v načinu in vzrokih zakaj je  do tega  prišlo...vsebina  je  postranskega  pomena, je  samo posledica  vzroka nastanka.........

pri tem pomaga  tudi regresija  v čas nastanka ( a  nikoli pred rojstvo ,ker  tam od  preje  ni ničesar), lahko tudi dober  psihiater, nikoli pa  hipnotizer ali pa  razni jasnovidci.....najlažja  pot  si pa  ti sam, preko meditacij ali kakih drugih načinov odpiranja energetskih blokad, velikokrat  že  kaka  hoja  po žerjavici ogrono naredi, predvsem če  je  vzorec zrastel iz  nekega  strahu, kar je  v bistvu največkrat.

Temu si bom dovolil pridati nebodigatreba astrologijo. Naj mi ne zamerijo.

Ampak če ti nekaj stokrat uspe izpraskati kako informacijo pri različnih ljudeh, od katerih mnogi ti kasneje - bodisi ob svojem naslednjem obisku bodisi kar tako, po telefonu, sami od sebe - povedo, "kaj vse si jim dal oziroma omogočil, da so našli, delali na tem itd.", potem te informacije očitno so. Vprašanje je le, ali jih najdemo ali ne.

In astrologija ima poleg "klasičnih" prijemov (banalen primer: če ima nekdo Marsa močno postavljenega v Kozorogu, je pač trmast, pa naj mu je to všeč ali ne) še posebno, zelo malo uporabljano metodo, ki odkriva vzorce tudi v prednatalni dobi, pa tudi njihovo povezanost z dogodki kasneje.

Tipičen vzorec: mati želi odpraviti otroka, pa ga nekako potem ne odpravi. Ta otrok si kasneje (podzavestno) ultimativno želi uspeti, pri čemer ne gre za osebnostno rast in razvoj, pač pa predvsem za "dokazovanje materi, da je bilo dobro, da ga je pustila pri življenju". - Več sto takih primerov v arhivu! Nekateri precej srhljivi, na primer mati, ki se je v četrtem mesecu z mize metala na posteljo na trebuh, da bi splavila.

Tudi "zapisi" o tem, da je oče med nosečnostjo zapustil mater. Astrolog potem pravi "a je bilo to v sedmem mesecu nosečnosti?", potem pa "klasika" - "ja, odkod pa to veste?"
Ali pa: mati je otroka hotela, oče pa ne, nakar ga je ona nekako "prenesla okoli", zgoljufala, on pa nato otroka nikoli ni sprejel (potem pa kak Saturn na ASC in podobno).

In še in še. (Metodi se pravi Life*Time Astrology, o njej sem že nekajkrat predaval - tudi v tujini - in še bom, kadar bo kak interes za to.)

Če to isto astrologijo zdaj nekoliko degradiramo, da ne bi izpadlo zgolj kot hvalospev, gre le za to, da so vse stvari nekje zapisane in da nekatere lahko odkrije/opiše tudi astrologija. Zakaj je tako, naj odkriva kdo drug, osebno se kar zadovoljim s tem, da se imajo ljudje s kom pogovoriti o zadevah, ki jih tiščijo, s tem, da jim po najboljših močeh pomagam najti, za kaj sploh gre, in s tem, da mi kasneje povedo, da so šli iskat, kopat in garat naprej ter si s temi dobljenimi informacijami pomagali na svoji poti razvoja.

Kajti ni stvar astrologa, da najdeno zdravi in odpravlja, ampak samo, da pokaže, kar najde, ter je s tem klientu v pomoč.

Da ne mešamo stvari med seboj, ker to nikoli ni dobro.

x:)x x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0